Думки і спостереження про поведінкові

Хочете - крутіть. Не хочете - не крутіть.

На круглому столі в Казані з приводу поведінкових була істерика. Іншого слова я не знаходжу. Комерційне SEO, орієнтоване на Яндекс просто плаче - як бути і що робити. Позиція Яндекса з цього питання одна - нам все одно, які сайти наш алгоритм запіхнет в топ 10. Цю позицію вони чітко продемонстрували на YAC 2011 .

Як бути нам, кого SEO годує, напуває, взуває, одягає і спати вкладає? Якщо коротко - робити поездатие сайти і не паритися. Якщо не зовсім коротко - то працювати і читати далі цей пост.

Ще одна з ремарок. На SeoConference представники Яндекса не дуже голосно і не дуже впевнено заявили, що жоден сайт не був «забанений» вручну за накрутку або спробу накрутки поведінкових факторів. З одного боку заявили, з іншого боку невпевнено. Для напівофіційної версії піде. Чергова ремарка - представник сервісу Userator заявив, що у них все добре. Вони працюють, до них звертаються, вони заробляють, і є сайти, які в топі.

З іншого боку, коли конкуренти намагаються «вбити» ваш сайт за накрутку поведінкових - цей момент ви можете чітко відчути. І написати про це Яндексу. Представники Яндекса сказали, що такі листи «щастя» їм уже приходили. І нарешті останнє, не так страшна накрутка поведінкових, скільки її наслідки на карму сайту в цілому.

Проведемо аналогію зі посилальним. «Раніше» воно працювало на ура - накупив тонну посилань, ти в топі. Зараз частка посилального в ранжируванні за різними оцінками від 20 до 30 відсотків. Приблизно стільки ж зараз за поведінковими. Якщо півроку тому ви могли зіпсувати карму посиланнями з поганих сайтів, то зараз на мій погляд ви можете собі зіпсувати карму накруткою поведінкових. Напевно все зберігається і логгіруется, і плюси з мінусами в карму пишуться.

З іншого боку, уявімо що ваш сайт зловив хабраеффект і отримав 10к переходів на добу при звичайній відвідуваності в 500 уникав. І ці чуваки з 10к просто облазили ваш сайт по самий небалуй. Що це - накрутка? Якщо так, то навіщо тоді писати бомбо-матеріали та збирати на них трафік з перспективою отримати санкції за поведінкові. Я думаю що Яндекс це чітко розуміє.

Якщо вже ви і збираєтеся крутити поведінкові для ТОПу - робіть це акуратно і за дорого. Щодо того ж Userator нічого не можу вам сказати - не користувався. Але з власником поспілкувалися. З розмови з ним можу сказати, що вони працюють і працюють акуратно. Надходять замовлення як на накрутку своїх проектів, так і на «убивства» конкурентів. До зими запустимо з ними одну акцію і помацаємо на ділі.

Моє ІМХО під Яндекс: не вистачає голови і прямоти рук для просування - спробуйте покрутити поведінкові. Якщо почали крутити, то крутите не менше двох місяців, а краще всі чотири, інакше можете не отримати ефект і сісти в калюжу (типу як посилання з'явилися а потім зникли - значить куплені).

Про google - той же Userator сказав що ефект досягається за 2 тижні і дуже навіть позитивний. За своїм проектам можу сказати, що під Google в мене дуже добре спрацювали природні поведінковий, коли пішов трафік і непоганий з інших ресурсів. Не стільки позиції, скільки трафік з пошуковиків виріс самостійно без зайвих рухів. При цьому логічно згадати, що внутрішня оптимізація була і є на рівні.

Володимир Офіцерів (керівник російського пошуку Google) на круглому столі нудьгував - в Google з поведінковими все нормально. Це одна з «гучних» складових факторів ранжирування, яка завжди є і буде, питання лише в тому як її враховувати. А так проблем немає. Є вони і є. Крутять їх і крутять. Трафік ж теж можна купувати за копійки. Конверсії то не буде.

І як невелике резюме. На сайті є трафік. Трафік повинен давати конверсію. Поки що пошуковики це не вміють враховувати. Поки що ... А накрутка поведінкових конверсію явно не дає і не даватиме. Ось в цьому напрямку я думаю і будуть копати і пошуковики, і юзератори.

Терехов .

Постовий - друкарня в Ростові-на-Дону

Відео сьогодні про поведінкові жінок за кермом.


© admin for Блог Терехова | просування сайтів | ведення блогів | заробіток в інтернет , 2011. | Немає коментарів | Мітки: google , SEO , Yandex , поведінкові , Просування сайтів , санкції пошукачів , фактори ранжирування

ROOKEE: Велика база - великі можливості!

Опубліковано: 05/10/11 @ 06:52
Розділ Блоги

Рекомендуємо:

19 жовтня, Київ - День технологій Java (Java Day Kiev)
Так чи необхідна програмісту командний рядок?
Сеанс низькорівневої оптимізації використання пам'яті в програмах на мові С + + з повним викриттям
E-commerce конференція «Бізнес інтернет-магазинів» 3 листопада в Києві
Інтерв'ю - Сергій Количев, автор блога max1net.com