До кінця 2011 ринок SEO сильно зміниться. Мої прогнози.

Ще наприкінці минулого місяця я хотіла присвятити окрему запис трендам що минає, і зробити короткий прогноз на наступний. Але, як зазвичай буває у передсвятковий час, з'явилися десятки нагальних питань, які не можна було відкладати на наступний рік. Кожна хвилина була на рахунку. Довго буду з посмішкою згадувати, як буквально за годину до вильоту в Тайланд я зі швидкістю 1000 символів в хвилину строчила відповіді на інтерв'ю Володимиру Карпееву , в той час як внизу нас з чоловіком вже чекало таксі. Так, я таки почала виконувати свій план щодо активного відпочинку, про який писала ще влітку в естафеті про відпочинок вебмайстра . Обіцяний фотозвіт з Тайланду можна подивитися тут .

Отже, непомітно для мене пройшло два тижні нового року. Обертатися назад і описувати торішні результати і досягнення вже немає бажання, хоч їх і виявилося більше очікуваного (при моєму порівняно пасивному образі ведення бізнесу). Але хочеться написати про те, яким мені бачиться розвиток подій в ніші пошукового маркетингу в новому, вже наступив, році.

Мої прогнози на 2011 рік

Пошукові системи

Продовжиться розпочата минулого року тенденція персоналізації пошуку. Що це означає? А те, що в 2010 Яндекс почав показувати різну видачу для різних регіонів, а в 2011, можливо, ми побачимо різну видачу для різних типів користувачів. Є велика ймовірність, що до кінця 2011 року видача Яндекса по одному і тому ж запиту на двох комп'ютерах, що стоять в одному кабінеті, буде сильно відрізнятися. Хай живе поведінковий фактор.

Буде розвиватися вертикальний пошук . Будуть додаватися нові можливості інтеграції з пошуком для сайтів певних категорій (як зараз вже є для готелів, нерухомості, банків, авто, рецептів).

Одним з основних пошукових трендів 2011 року може стати розвиток пошуку для мобільних пристроїв . Про це докладно написано в SEO прогнозі на 2011 рік у Михайла Шакіна.

Не раз доводилося зустрічати в Рунеті думку, що в 2011 році Google нарешті відвоює у Яндекса позицію лідера на ринку пошуку. Не згодна. Вважаю, що пошук, розроблений російськими програмістами для російських користувачів, завжди буде більш популярний в Росії, ніж пошук, розроблений в США. І справа тут зовсім не в ставці Яндекса на патріотизм, а в більш глибокому розумінні інтересів і вимог "свого", російського споживача, який живе і розвивається в тій же політичній та економічній середовищі, що і сама компанія.

Тенденції пошукового просування

Перехід від SEO в чистому вигляді до комплексної розкрутки сайтів -вже почалася в минулому році тенденція. І самі оптимізатори, і їхні клієнти будуть все більше втрачати інтерес до просування сайтів з оплатою за позиції, враховуючи неможливість ці позиції гарантувати через постійно мінливих алгоритмів.

Перехід від оплати за позиції до оплати за ефект. Буде далі розвиватися просування сайту по трафіку, будуть з'являтися нові форми звітності, нові форми взаємовідносин замовник-клієнт. Трафік, продажу, абонплата - кожна компанія/оптимізатор буде шукати нові альтернативні методи звітності та взаєморозрахунків.

Шаблонні методи просування перестануть працювати. Точніше, вони вже не працюють. Для кожного сайту необхідно ретельно розробляти індивідуальну схему просування і уважно стежити за кожним етапом її реалізації, інакше багатотисячні промо-бюджети можуть бути спущені в унітаз. Причому дінаково несподівано і для замовника, і для самого оптимізатора.

Юзабіліті сайту стане одиним з нових трендів пошукового просування - як наслідок пріоритету користувача факторів у пошукових алгоритмах.

Продовжать розвиватися нові методи розкрутки , так чи інакше пов'язані з пошуком - просування груп Вконтакте, тві-акаунтів, додатків і т.д. З часом вони стануть невід'ємною частиною комплексного просування.

Залежно від того, як буде розвиватися пошук для PDA, може з'явитися новий тренд просування в мобільному пошуку . І просування мобільних додатків під різні платформи.

Еволюція поняття "Оптимізатор"

Нарешті, поняття "оптимізатор" знайде свій буквальний зміст - це фахівець, які допомагає зробити проект краще . Для користувачів і, як наслідок, для пошукових систем - а не навпаки.

Самим оптимізаторам, звиклим будувати свою роботу виключно на оптимізації контенту під ключові слова та купівлі посилань, доведеться змінювати принципи своєї роботи.

По-перше, доведеться углублятся в аналітику, вивчати поведінку користувачів на сайті (Google Analytics, Яндекс-Метрікаі WebWisor на допомогу) і працювати над юзабіліті . І робити це потрібно буде не тільки на першому етапі при розробці стратегії просування, а регулярно, впродовж всього часу існування проекту.

По-друге, доведеться освоювати альтернативні методи залучення трафіку . Що б працювати за комплексної або трафікових схемою просування, потрібно вміти вчасно компенсувати нестачу відвідувачів з пошуку іншими джерелами.

По-третє, один оптимізатор вже не зможе успішно вести пару десятків проектів , як би продумано не була налаштована автоматизація за допомогою бірж і агрегаторів. Просування сайту без постійного індивідуального моніторингу не буде приносити великого ефекту. Це призведе до а) подорожчання просування сайтів і б) переходу багатьох досвідчених оптимізаторів від клієнська SEO до роботи над особистими проектами.

Біржі, агрегатори та інші гравці ринку

Посилальні біржі будуть працювати і далі, так як контрольний фактор ранжування нікуди не дінеться. Але такого розвитку, як в попередні 4 роки, вже не буде. Вебмайстрам, для яких основне джерело доходу - масове клепані ГС під продаж посилань, доведеться шукати інші ніші.

Де є попит, там є і пропозиція. Тому вже почали з'являтися нові типи бірж для накрутки користувальницьких факторів . Думаю, до кінця року їх стане як мінімум в 5 разів більше.

агрегатори , які зможуть пристосуватися до нових реалій ринку (відійти від просування по позиціях у бік комплексу), залишаться на ринку і будуть розвиватися.

Загалом, жити в Рунеті стане цікавіше, а вижити - складніше, і особисто я дуже позитивно ставлюся до таких тенденціям. З одного боку, наша робота стане набагато цікавіше, з іншого - є надія, що прийдешні зміни приберуть з ринку "сміття", що теж не може не радувати.

Бажаю удачі!
С ув., .

Опубліковано: 09/02/11 @ 01:56
Розділ seo

Рекомендуємо:

Відповіді на питання # 4: регіональне просування, індексація посилань, перелінковка та інше
Як сформувати розширений сниппет в Яндексі
Смачний веб-дизайн сайтів ресторанів
8 причин, чому я виїхав з Америки
Новини Google, Яндекса і соціальних сервісів - випуск 8