Сергій Кокшаров «Панда сильно вплине на ринок оптимізації. Але як саме - сказати складно. »

У нас в гостях людина, яку знають всі учасники українського і російського seo-ринків. Це Сергій Кокшаров, автор блогу Devaka.ru , провідний колонки на профільному порталі optimization.com.ua.

Сергій поділився з нами своїми думками на тему поведінкових факторів у пошукових системах і соціалізації пошуку.

Aweb: Наскільки SEO переслідує інтереси звичайного користувача?

Сергій Кокшаров.:Спочатку техніки SEO, на мій погляд, не переслідували інтереси користувачів, однак і не суперечили їм.

Оптимізація була більше спрямована на залучення аудиторії, в незалежності від її інтересів, звідси навіть з'явився термін безликого «трафіку» і безліч сервісів отримання трафіку, робота яких вважалася альтернативою результату SEO просування.

Поступово, оптимізатори почали замислюватися про якість трафіку, з'явився термін «цільова аудиторія», інтереси якої вже можна окреслити.

Незважаючи на те, що основні техніки SEO практично не змінювалися, в той же час з'явилося безліч інструментів, що дозволяють зробити сайт не лише зручним для пошукових систем, але і для користувачів (наприклад, видалити дублі, прискорити віддачу сторінки і т. д. ).

Так як пошукові системи зацікавлені в якісній видачу, а сеошники формують видачу, їм доводиться брати участь в інтересах пошуковиків, правильно описуючи заголовки сторінок, піклуючись про сниппета і багатьох інших якісних показників, спрямованих на користувача.

Зараз послуги SEO дуже тісно взаємопов'язані з комплексним маркетингом, коли важливі не тільки правильна робота сайту і його індексація, а і юзабіліті (мінімум в плані навігації і тексту), популяризація в соціальних мережах і деякі інші.

Однак, на ринку пошукової оптимізації залишаються «старообрядці», орієнтуються на минуле ринку і застосовують лише техніки щодо поліпшення позицій і трафіку, а ті, хто йде в ногу з часом, враховують інтереси користувачів і намагаються зробити добре не тільки пошуковим системам.

Aweb: Чому зараз поведінкові чинники так зацікавили SEO співтовариство? Раніше ПС їх не застосовували.

С.К.:Поведінкові фактори пошукові системи застосовують уже давно, зараз хіба що збільшилася їх кількість. Ну, наприклад, якщо CTR сайту у видачі тривалий час нульовий, тоді цей сайт будеш лише погіршувати результати пошуку по заданому запиту і сенсу його показувати в топі немає.

Інтерес до цих чинників має зростати, з огляду на тенденції розвитку пошукових систем і мережі в цілому. А якщо конкретно, то великий бум в seo-співтоваристві спостерігався після доповідей Сергія Людкевича і особливо після виходу в світ алгоритму Яндекса «Краснодар».

Якщо цим користувача або поведінковим факторам пошуковик приділяє багато уваги, то seo спільнота не може залишитися осторонь, тим більше, розуміючи, як зараз непросто просувати сайти по деяких запитах:)

Aweb: Нововведення Яндекса відстають від «Панди»? На Заході якість контенту вище.

С.К.:Складно сказати, де вища якість. По-моєму - що на Заході, що у нас, сайти роблять приблизно однаковими в плані якості, але у західному сегменті з-за великих обсягів аудиторії може здаватися, що якісних ресурсів більше. Але, повірте, там також роблять і сплоги і дорвеї і так звані АГС :).

Відносно «Панди», на мій погляд, у Яндекса ще не настільки багато асесорів, щоб знаходити якісні ресурси по більшості запитів. Але, тим не менш, якийсь свій підхід до формування якісної видачі у них є.

І якщо раніше (років 5-8 тому) в Рунеті було багато скарг на результати пошуку, то зараз їх знайти дуже складно, в основному скаржаться сеошники:)

Aweb: Коли «Панду» повністю викотять на Росію й Україну?

С.К.:Частково Панда працює вже і в Росії і в українському сегменті. 11 квітня 2011 цей алгоритм розширився на всі країни, але поки тільки на англомовні запити. За іншим мовам Google обіцяють викотити цей алгоритм досить скоро. Я думаю, можна чекати з хвилини на хвилину:)

Aweb: Як це вплине на просування під Google в російськомовному інтернеті?

С.К.:Складно сказати. Можливо, більше уваги будуть приділяти якості контенту. Сеошники будуть брати на просування лише компанії, що надають якісні послуги, що мають хороші ресурси (зараз просувають різні, аби клієнт платив). Панда сильно вплине на ринок оптимізації. Але як саме - сказати складно.

Aweb: Як Ви ставитеся до бірж накрутки поведінкових чинників?

С.К:Поява бірж по накрутці будь-яких чинників зрозуміло, але я б не рекомендував їх використовувати. Подібні інструменти для «старообрядців», про які я писав вище. Обманними методами в новій епосі можна лише зіпсувати собі карму:) Про це ж пише і Яндекс.

Aweb: Кнопка Google +1 сильно вплине на соціалізацію пошуку?

С.К.:Будь-які соціальні кнопки в Інтернеті сильно змінюють сприйняття мережі користувачами, тому, Google +1 не можна недооцінювати.

Aweb: А що Ви можете сказати про Like?

С.К.:Кнопки дають трохи додаткового трафіку. Чим більше людям подобається стаття або новина, тим більше вони натискають ретвіти і «лайкою» і, відповідно, їхні друзі бачать анонс і деякі теж заходять. Помічено, що добре ретвіти статті загального призначення, які можуть бути цікавими широкому колу аудиторії. Наприклад, стаття «чому я покину ваш сайт за 10 секунд» цікава більшому колу читачів, ніж «5 порад по створенню практичною 404 помилки».

Звичайно ж, все залежить від тематики. З одним із замовників ми перевіряли, як працює кросспостінг в твіттер, жж і я.ру по темі ремонту. Ми прийшли до висновку, наскільки добре б не була написана стаття, якщо блог (сайт) досить молодий і невідомий, то ретвіти і лайкают його з небажанням і переходять, відповідно, теж. Навіть при використанні сторонніх сервісів для накрутки лайки (наприклад, при замовленні ретвіти в Блогуні), переходів з соціальної мережі було дуже мало. Дуже добре в цьому плані працюють брендові ресурси, або портали, про які всі чули і перейдуть за посиланням одного навіть не через цікавинки статті, а просто поцікавитися, що нового опублікували на цьому ресурсі (як наприклад, це відбувається з Хабрахабра.)

Aweb: Наскільки виправдані розмови про пошукових системах, розробляються соціальними мережами?

С.К.:У цьому питанні, на жаль, я не компетентний, тому відповім коротко. Дуже складно буде людей відучити використовувати звичні для них і добре працюють інструменти.

is a post from: Aweb-Blog

Опубліковано: 28/05/11 @ 07:00
Розділ seo Блоги

Рекомендуємо:

Сергій Кокшаров «Панда сильно вплине на ринок оптимізації. Але як саме - сказати складно. »
Ольга Ларіна: «До речі, відставка Лужкова і трагедія в Домодєдово остаточно показали, що телевізор мертвий."
Відстеження відвідувань сторінки 404 в Google Analytics
А ви проходили Тест Тьюрінга?
Ольга Ларіна: «До речі, відставка Лужкова і трагедія в Домодєдово остаточно показали, що телевізор мертвий."