Великий Бренд стежить за тобою

Задумайтеся про те, що відбувається, коли ви критикуєте бренди в інтернеті. Кому від цього гірше? Кажуть, що брендам. А мені здається, все навпаки.

Можливо, я помиляюся, тому запрошую всіх бажаючих подискутувати. Сам не дуже люблю параноїдальні статті про те, що людьми смикають за ниточки та інше, тому що люди самі по собі можуть забезпечити собі масу неприємностей, при цьому скаржачись на чиїсь підступи. На цей рахунок є чудовий уривок з книги «451 градус за Фаренгейтом»:

«Запам'ятайте, Монтег, чим ширше ринок, тим ретельніше треба уникати конфліктів. Всі ці групи і группочкі, що споглядає власний пуп, - не дай бог як-небудь їх зачепити! Зловмисні письменники, закрийте свої друкарські машинки! Ну що ж, вони так і зробили. Журнали перетворились на різновид ванільного сиропу. Книги - в підсолоджені помиї. Так, принаймні, стверджували критики, ці зарозумілі сноби. Не дивно, говорили вони, що книг ніхто не купує.
Але читач добре знав, що йому потрібно, і, кружляючи в вихорі веселощів, він залишив собі комікси. Ну і, зрозуміло, еротичні журнали. Так-то от, Монтег. І все це відбулося без жодного втручання зверху, з боку уряду. Не з будь-яких розпоряджень це почалося, не з наказів чи цензурних обмежень. Ні! Техніка, масовість споживання і натиск з боку цих самих груп - ось що, хвала господу, призвело до нинішнього стану. "

смикання, безумовно, присутній, але це нормальна пірамідальна структура суспільства. Справжня демократія неможлива без відсутності егоцентризму, а останній, думаю, кожен може знайти в собі, заглянувши глибше.

Скажи, хто твоя мережу, і я скажу - хто ти

Питання, яке у мене виникло, не є оригінальним - знову про соціальні мережі та відкритості. Зараз про це є багато статей, де пишуть, з одного боку, що анонімність зникає і це погано, з іншого - що згідно з дослідженнями психологів люди самі не хочуть бути анонімами, що їм подобається, коли їх інтернет-самореалізація прив'язана до реального імені, а не прихована під ніком (і потім, якщо потрібно буде «відкритися» - ще доведи, що твій нік).

Взагалі, анонімність в інтернеті - це вже міф. На цю тему є дуже цікаве відео, яке так і називається: «Конфіденційність померла, змиріться з цим».

Так що отмоніторіть можна практично кожного, питання в тому - чи потрібно це. Досить велика кількість людей мають перебільшена думка про свою значущість, начебто інформація про те, де зачекінілась дівчинка Маша і що вона читає в Google Reeder може вплинути не те, щоб на світову економіку, а взагалі на що-небудь, окрім самої Маші.

Але якщо говорити про соціальні мережі, то це те місце, де люди почали показувати свої реальні особи. Тобто, якщо раніше вони ховалися під ніками в ЖЖ і на блогах, і для того, щоб деанонімізіровать одного користувача, потрібні були б деякі зусилля, то тепер багато людей самі виявляють себе, полегшуючи завдання тим, хто працює з громадською думкою.

«Компанії повинні знаходиться там же, де їх ЦА!» Експерти з SMM

А громадською думкою цікавляться бренди, і дуже сильно. Але якщо раніше користувачі були таким собі скопищем сірих мишей - хтось щось крикнув у бік великої махини (бренду), а поки вона розгорнулася - все вже й розбіглися, то тепер бренд може дізнатися свого кривдника в обличчя.

Є певна різниця між висловлюванням юзера Васі Пупкіна про те, що у якоїсь компанії погане обслуговування і такий же фразою від, скажімо, Михайла Озерного, який працює там-то і там-то; адресу його пошти є на сторінці Facebook, і телефон там є, і інтереси Михайла та інше.

Ні, взагалі більш відкрите спілкування просто чудово в культурному плані. Коли людина два рази подумає, перш ніж щось сказати, зазвичай це дає дуже хороший результат. До того ж, багато невдалі і незручні заяви робляться на емоціях.

Але брендам, думаю, невигідна анонімність. Просто тому, що як раніше замовчували якісь недоліки, а на самих сміливих знаходили управу, так і сьогодні. У бренда значно більше можливостей насолити людині, ніж у людини - бренду.

Можна подивитися, як зараз занепокоїлися компанії з приводу своєї присутності в соціальних медіа. У них є сторінки, є модератори, є правила сторінки, згідно з якими підтирати незручні коментарі. Є робота з думками.

Звичайно, ці сторінки теж виконують корисну функцію; є випадки, коли співробітники компаній оперативно реагують на відгуки клієнтів і допомагають їм. Але задовольнити всіх велика компанія не зможе просто фізично. Тому компанії приходять в соціальні мережі не для того, щоб працювати з клієнтами, а потім, щоб відловлювати незадоволених і не давати їм широко розповсюджувати свою думку. У мене в голові, чесно кажучи, крутиться дуже яскрава картинка: коли хтось починає щось кричати, відразу з'являються співробітники компанії, загортають скандаліста в білу сорочку, говорячи: «Тихіше-тише-тихіше! Не кричи, все добре, все добре, все виправимо ... »

З приводу того, що компанія може зробити більше неприємного людині, ніж людина компанії - у компаній просто більше ресурсів. А особливо якщо вона великий гравець на ринку або надає якусь специфічну послугу, або є монополістом ...

Ніжні жарти компаній

Можна згадати недавню «жарт» Google, коли бельгійські газети через суд вимагають видалити їх контент з Google News, а пошуковик взяв і видалив їх з індексу взагалі, просто звідусіль.

Правда, це дуже великий масштаб. Я б назвав ще парочку прикладів, але поки не хочу втратити гаманця в одній добре відомій платіжній системі або посваритися з якимсь агентством (це вже випадок з одним конкретним людиною), яке заблокувало користувача за незручні їм коментарі на сторінці одного проекту. Хто знає, а раптом життя так повернеться, що я в це агенство прийду просити роботу, і мені це пригадають.

І буквально сьогодні, коли я писав замітку на Facebook про поганий сервісному центрі якогось інтернет-магазину, мені теж стало трохи лячно.

Тут теж можна сказати, що я переоцінюю почуття власної важливості. Можливо, й так, але тоді виходить, що чим більше людина розвивається в соціальному плані, тим більше він змушений мовчати, тому що помітний. Тобто, «гавкати» можуть дрібні і непомітні - але і довіри з боку до цього теж менше, тому що зазвичай критику людини оцінюють за його власним досягненням. Якщо ти критикуєш когось - будь люб'язний, покажи, чого ти сам домігся.

Ось такі дві сторони медалі. І якщо хтось думає, що інтернет приніс світові колективний розум, що люди можуть спільно вирішувати якісь проблеми в інтернеті більш ефективно, ніж без нього .. я думаю так, така епоха була, але вона скоро закінчиться.

А що думаєте Ви?

is a post from: Aweb-Blog

No

Опубліковано: 04/08/11 @ 11:29
Розділ Блоги

Рекомендуємо:

Принцип «Щось, або нічого»
«Яндекс» - знайдеться все!
Будуємо гейм студіо: Як ми плануємо
Наповнення офісу
Бесіда з міс IT Харкова про бізнес-аналіз