SE-ефект, SM-ефект, Feed-ефект

SE-ефект, SM-ефект, Feed-ефектЯ зазвичай розділяю корисний трафік для блогу на три різні, але іноді перетинаються категорії: se-трафік, sm-трафік і feed-трафік. У кожного з цих типів трафіку є свої певні особливості, свої плюси і мінуси. Відповідно, для залучення різного роду трафіку використовуються різні підходи, тут вже до ворожки ходити не треба.

SE-ефект

Search Engine ефект - це старий добрий трафік з пошукових систем. Тут рулять ключевики і грамотне оформлення. Для досягнення SE-ефекту потрібно правильно скласти заголовок і опис, набити ключами контент, а також подбати, щоб пошукові роботи з'їли все це з превеликим апетитом. Підбір ключових слів елементарно робиться через статистику wordstat або через аналіз запитів конкурентних блогів . Розрахунок в даному випадку робиться на довгостроковий трафік, який будуть приносити пошукові системи, навіть якщо публікації в блозі припиняться.

SM-ефект

Social Media ефект - трафік з соціальних сайтів. Останнім часом особливо рулять Твіттер і Facebook, хоча і інші сайти із соціальною складовою будуть не зайвими. Для того щоб стаття розповзлася по твіттам, статусах і мініпостам, в ній має бути присутня інтрига, інтим, викриття або просто щось цікаве для натовпу. Свого часу у мене добре розповзлася стаття про освіту блогерів - її довго обговорювали і вона непогано годувала блог трафіком. Однак на відміну від SE ефекту, соціалки дають достатньо короткострокову активність на блозі.

Feed-ефект

Отримати дійсно постійних читачів для блогу - це хороший результат. Зазвичай постійна аудиторія оцінюється за кількістю абонентів, але на практиці виявляється, що реальні числа зовсім інші. При цьому вони можуть відрізнятися як в більшу, так і в меншу сторону. Як правило, люди потрапляють у постійну аудиторію, якщо матеріал, який вони знаходять у статтях блогу має для них цінність. На відміну від SE-аудиторії постійні читачі мають властивості вступати в обговорення і більш постійні, ніж SM колеги - тому даний вид трафіку найбільш цінний.

SE + SM + Feed

Найкраще поєднання, коли стаття поєднує в собі і корисну інформацію та наживку для пошукових систем і вірусну складову для соціальних спільнот. Іноді таке вдається поєднувати в статтях про конкурси, хоча зараз конкурси трохи втратили свою актуальність.

Проте, я зовсім не стверджую, що блог необхідно підтримувати виключно прорахованими і продуманими постами - зовсім ні. Іноді блогу досить мати родзинку, яка не вписується не в один вид трафіку, для прекрасної існування і розвитку. Але це вже з розряду філософії. Приємного всім вечора! ;)

PS Щоб не морочитися різними ефектами найпростіше клепати дорвеї . Пошукачі з'їдять і не подавляться. Завжди трохи заздрив дорвейшікам, але мене чомусь тягне до СДЛ, просто магія якась.

Читайте також:

Опубліковано: 07/04/11 @ 12:00
Розділ Блоги

Рекомендуємо:

Плюси движка WordPress
Як утримати відвідувача на сайті
Конференція Optimization.com.ua - Жодне питання не залишиться без відповіді
Virtual Private Server
40 + PHP класів та бібліотек для продуктивного програмування