40 + PHP класів та бібліотек для продуктивного програмування

Переклад: 40 + Must-Bookmark PHP Classes & Libraries For Developing Faster
Автор: Umut M.

Примітка: Про частині класів я вже віщав у своєму блозі, але думаю гірше від цього нікому не стане.

Керування вмістом

BackPress
Потужна бібліотека, «ноги» якої ростуть з WordPress. Дозволяє виконувати безліч стандартних завдань для створення повноцінних веб додатків, таких як: керування користувачами, HTTP транзакції, логування, форматування текстів і т.п.

PHP User Class
Метою даного класу є просте обслуговування завдань з управління користувачами в PHP додатках, а саме: реєстрація, авторизація, закінчення сеансів роботи і т.д.

phpSEO
Ви хочете автоматизувати процес збору і генерації ключових слів або мета тегів для Вашого контенту? phpSEO зробить це за Вас. Він може створювати необхідну кількість ключових слів з строкових даних або URL, генерувати до них описи і крім цього, робити все це згідно Вашого списку степових (небажаних) слів.

PHP Typography
PHP клас покликаний покращувати веб типографіку виконуючи завдання розстановки переносів, контролю за порожнім простором, згортання довгих текстів, заміни символів на їх еквіваленти: суфікси числівників, торгові марки або математичні символи і т.п.

Tag Cloud
Клас створює хмару тегів із заданого масиву елементів. Кожен тег може мати свій власний колір, URL і стиль.

Управління документами

PHPExcel
Набір PHP класів для операцій читання і запису з різних файлових форматів, таких як Excel, PDF і HTML.
Він підтримує безліч можливостей MS Excel таких як: додавання листів, книг, вставку клітинку даних і формул, розрахунок формул та багато іншого.

PHPPowerpoint
Підбірка класів для читання і запису документів з Powerpoint, підтримує: слайди, обертання зображень і багато іншого.

TCPDF
Повноцінна робота з PDF з PHP з такими можливостями як: настроюваний формат сторінок і відступів, підтримка зображень та автоматичне керування підвалом і заголовком сторінки. Також підтримує шифрування документів, PDF анотації, закладки та роботу зі змістом.

FPDF
Клас для генерації PDF документів з гнучкою настройкою формату сторінки і відступів. В автоматичному режимі розбиває сторінки і може вставляти зображення в документи.

ZipStream
У порівнянні з багатьма PHP бібліотеками працюють із стисненням, цей клас не потребує «тимчасовій папці з правами на запис» і може створювати + починати закачування після таймаутів (дуже корисно для великих файлів).

Завантаження файлів, обробка зображень і робота з кольором

EasyUp
Легкий і зрозумілий PHP клас використовується для завантаження документів, який так-же може видаляти завантажений файл і видавати інформацію з нього: розмір + ім'я.

class.upload.php
PHP клас для управління і завантаження файлів з зображеннями «на льоту». Може конвертувати, змінювати розміри і працювати з завантаженими зображеннями різними способами: додавати мітки, водяні знаки і відображення.

Image Resizing Made Easy with PHP
PHP клас вміє відкривати, змінювати розміри (розумний рісайзінг без перекручувань) і записувати зображення в різних форматах. Крім цього, даний клас має деталізовану, добре написану діяльності свого використання і застосування.

WideImage
«Багата» PHP бібліотека з управління зображеннями, що надає найпростіший шлях із завантаження та збереження зображень з/в файлів, рядків, баз даних, завантаження та URL адрес. Ви можете застосовувати фільтри, працювати з каналами, об'єднувати, змінювати розміри, обрізати або обертати зображення за допомогою даної бібліотеки.

Asido
Потужний PHP процесор зображень з такими можливостями як: зміна розмірів, обертання, водяні знаки, рамки, конвертація, обрізка та багато іншого.

xColor
Чудовий клас для різних колірних розрахунків, таких як конвертація між форматами (HEX, RGB, HSL/HSV), отримання останнього кольору при додаванні і видаленні квітів з палітри і багато іншого.

Електронна пошта

PHPMailer
Один з найпопулярніших поштових PHP класів з великими можливостями, такими як: масова розсилка, вбудовування зображень, форматування листи як HTML або звичайний текст, SMTP авторизація та багато іншого. У автора цього класу є ще кілька чудових проектів: форма поштою, поштові розсилки та управління поштовими поверненнями.

Swift Mailer
Бібліотека може розсилати листи через SMTP, sendmail, postfix або індивідуальним способом. Підтримує SMTP авторизацію, управління вкладеннями і багато іншого. Чим чудовий цей клас, так це тим, що він може використовувати підключаються плагіни (можна згадати про такі як: антіфлуд, троттлінг (шейпінг) і логування).

Форми

PHP Validation
Набір правил для швидкого додавання механізму валідації форм на стороні сервера. Правила в себе включають: вимога до заповнення, обмеження довжини, формат e-mail, формат дати, числовий формат, рядковий формат і т.д. Також, Ви можете додавати свою перевірку з використанням регулярних виразів.

VDaemon
Перевіряє користувальницький введення порівнюючи його з необхідними правилами і при необхідності виводить помилки. Бібліотека містить такі методи як: вимога до заповнення, формати: e-mail, поштовий індекс, IP адреса, дата, час, цілочисельний, рядковий тощо

Securimage (Captcha)
Даний клас PHP капчі вміє створювати складні зображення або коди капчі і може бути легко доданий до існуючих форм. При генерації кодів Ви можете задавати довжину коду, шрифт і фон. Також, в класі є можливість причіплювати до зображення mp3 файл і програвати його через Flash.

Бази даних та резервне копіювання

Crystal
Ця PHP «обгортка» для роботи з базами даних пропонує человекопонятний SQL і робить простими CRUD операції з базами. Вона також управляє валідація даних та маніпуляціями з базами даних (створення баз, таблиць, і т.д.)

ADOdb
Абстрактна бібліотека PHP для баз даних підтримує практично всі відомі сервера баз даних (MySQL, PostgreSQL, Interbase, Firebird, Informix, Oracle, MSSQL, Access, SQLite, і т.д.). Вона швидка, і вміє працювати з розширеними можливостями, такими як: генерація коду, зберігання сесій в базах даних тощо.

Doctrine
Пропонує наймогутніший абстрактний інструментарій з великою кількістю можливостей для інтроспекції схем баз даних, управління схемами і PDO абстракцією. На чолі абстрактного рівня бази даних (DBAL) сидить об'єктно-реляційне відображення (ORM), яке може посилати запити до бази даних на пропрієтарного об'єктно-орієнтованому SQL діалекті званому Doctrine Query Language (DQL) і який пропонує розробникам потужну альтернативу SQL засновану на гнучкості рішень без необхідності дублювання коду.

ezSQL
Даний PHP клас баз даних робить більш доступною роботу з популярними базами даних, оскільки володіє можливостями налагодження SQL запитів і можливістю перегляду: що-ж такого відбувається в SQL коді.

NYT_Transformer
Безкоштовний PHP клас розроблений командою розробників з NY Times. Дозволяє конвертувати вхідні дані різних типів у дані інших типів, наприклад з Oracle в MySQL або бази даних в звичайний текстовий файл.

PHPMYExport (Архівація баз даних)
Даний клас дозволяє проводити резервування та відновлення баз даних (MySQL, PostgreSQL, MSSQL, і т.д.) через веб інтерфейс.

BigDump (Покрокове імпортування бази даних MYSQL)
Бакапірует великі бази даних MySQL через скриптінг (так-само як з phpMyAdmin) дозволяючи обійти обмеження на таймаут виконання для PHP скриптів. Він архівує бази маленькими порціями і після зупинки дозволяє почати з тією-ж порції на якій закінчив.

Database CSV Class
Витягає дані з бази даних і робить з них. CSV файл. Даний клас може запропонувати Вам безпосередньо завантажити отриманий файл або покласти його в яку-небудь папку (або і те й інше).

Графіки і діаграми

pChart
PHP клас для побудови графіків і відображення їх у різних видах. Підтримує лінійний вигляд і діаграмні в 2D і 3D вимірах.

JpGraph
Чудова графічна бібліотека з підтримкою великої кількості типів графіків. Грамотно будує графіки дозволяючи публікувати їх у веб, оптимізує і стискає зображення, може малювати більше 200 прапорів використовуючи вбудовані в неї функції, має внутрішній механізм кешування.

Sparkline PHP Graphing Library
Іноді графіки - це не зовсім те, що-б ми хотіли бачити, і відображення даних разом з графіком виглядає завжди набагато краще. Дана бібліотека дозволяє робити таке. За допомогою неї Ви зможете створювати презентаційні графіки.

Фид

SimplePie
Це є доконаний PHP клас для вибірки, кешування і розбирання фідов з безліччю вбудованих методів для роботи з популярними соціальними сервісами: закладки, wiki, форуми, різні популярні CMS та блог хостинги.

Last RSS
Ще один простий, але потужний RSS Розбирач з функціями кешування, лімітування кількості елементів і форматування даних.

Magpie RSS
Модульний і ресурсозберігаючий (прозоре GZIP-кодування) RSS агрегатор з вбудованим механізмом кешування.

Популярні сервіси

Short URL Class
Існує велика кількість URL сервісів і напевно у Вас є бажання не прив'язуватися до якомусь одному з них. Даний клас може «укорочувати» URLи за допомогою TinyURL, Is.gd, Hex.io, Tr.im і Bit.ly.

Google Translation PHP wrapper
Google Translate обмежує переклад: не більше 5000 слів за один раз. Цей розумний PHP клас може перекладати тексти необмеженої довжини розбиваючи їх на частини і відсилаючи до сервера, а після переведення збираючи всі разом і видаючи Вам.

GAPI - Google Analytics PHP Interface
Легкий у використанні PHP клас для отримання даних з Google Analytics.

PHP Payment Library for Paypal, Authorize.net and 2Checkout (2CO)
Якщо ви хочете використовувати ці сервіси все разом в одному проекті, бібліотека пропонує API поволяющій управлятися з усіма ними відразу.

phpFlickr
PHP «обгортка» для Flickr API повертає человекопонятний масив даних спрощує процес розробки. Клас підтримує завантаження фотографій, отримання альбомів + зображень всередині них. Використовується механізм кешування.

Twitter with OAuth class
Робить можливим зв'язок з Twitter API (використовуючи OAuth) більш простий і підтримує практично весь його функціонал.

PHPWeatherLib
Невелика бібліотека допомагає вибирати дані по погоді із загальнодоступного погодного XML фіда NOAA (National Oceanic and Atmospheric Administration). Дозволяє отримувати температуру (в різних форматах), дані за вітром, дані по комфорту, а також іконки для відображення погодних умов.

Інше

HTML Purifier
Повноцінна PHP HTML бібліотека фільтрації, яка допоможе з видаленням шкідливого коду (з використанням білих списків) і «причісуванням» документів до стандарту.

PHP DNS Query
Набір PHP класів з підтримки прямого доступу до API DNS. Він пропонує прямі запити до сервера, з можливістю детального розгляду процесу відповіді через простий та зручний інтерфейс для розробника.

hKit (Microformats Parser)
Простий клас по вилученню загальноприйнятих мікроформатів зі сторінок (підтримує hCard).

XMPPHP
Дозволяє Вам з'єднуватися з будь-яким XMPP 1.0 сервером (таким як Google Talk) і надсилати через нього повідомлення. Підтримує SSL/TLS з'єднання.

Опубліковано: 06/04/11 @ 09:02
Розділ php Безпека Блоги

Рекомендуємо:

Що таке просування сайту
KeepLinks.ru - сервіс перевірки посилань, розміщених через Блогун
Обміняти 1 $ на ЖИТТЯ?
Найпопулярніший браузер 2010
Backlinks в наше століття web 2.0/3.0