Як зробити сайт зручним. Юзабіліті за методом Стіва Круга

Как зробити сайт удобним. Юзабіліті за методом Стіва КругаНещодавно Бібліотека Aweb поповнилася новою книгою - «Як зробити сайт зручним. Юзабіліті за методом Стіва Круга», враженнями від прочитання якої я хочу поділитися. Перше що привернуло увагу в книзі - її англомовне назву «Rocket Surgery Made Easy: The Do-It-Yourself Guide to Finding and Fixing Usability Problems», що виділяється на тлі російськомовної адаптації. У книзі автор бестселера «Не змушуйте мене думати» (Don't Make Me Think: A Common Sense Approach to Web Usability) розповідає про метод поліпшення сайтів на підставі юзабіліті тестування.

Ключове напрямком юзабіліті тестування - виявлення та усунення перешкод на сайті заважає виконанню завдань користувачів. Більшість розробників проектують інтерфейси і функціонал без залучення емпатії (здатності поставити себе на місце іншої людини), що призводить до створення сайту непрактичного для кінцевого користувача і не виполняющіего поставлені перед ним завдання.

Дане твердження можна проілюструвати невеликим тестом.

Перед тестованим на столі ставиться декілька довільних об'єктів

тестованого просять схематично зобразити, як ці об'єкти бачить людина сидить за столом навпроти нього.

Більшість тестованих в результаті малюють розташування об'єктів аналогічне першій ілюстрації замість дзеркального відображення об'єктів, яке має побачити людина сидить навпроти.

Даний приклад наочно ілюструє необхідність виконання юзабіліті тестування, про який розповідає Стів Круг у своїй книзі. Автор у наочній формі описує процес виконання юзабіліті тестування і ділиться рекомендаціями щодо його організації та проведення.

Книга написана легким стилем, добре структурована і супроводжена великою кількістю ілюстрацій, цитат які допомагають краще зрозуміти суть викладеного матеріалу.

Єдиним недоліком книги вважаю пріделенія мало уваги процесу побудови сценарію тестування та формування завдань, які слід виконати в процесі тестування сайту.

Рекомендую дану книги до прочитання всім, хто цікавиться питанням юзабіліті і веб-аналітики чия робота пов'язана з сайтами.

Ілюстрації використовуються в пості взяті з презентації Антона Анісімова «Розробка консистентним інтерфейсу під Web + iPhone + iPad. Принципи та складності ».

is a post from: Aweb-Blog

Реoкомендую також прочитати наступні статті

Опубліковано: 23/02/11 @ 08:08
Розділ Різне

Рекомендуємо:

Інтерв'ю з Олександром Тодосійчук
Абсолютно унікальні відвідувачі vs. Унікальні відвідувачі в Google Analytics
Тепер блог SeoKiev.com в Яндекс Каталозі
Апдейт PageRank все-таки відбувся, хоч і дивний
Гороскоп на 2011 рік для оптимізаторів та веб-майстрів