Інтерв'ю з Олександром Тодосійчук

Сьогодні у нас в гостях Олександр Тодосійчук - відомий блогер, власник кількох порталів, з яких найбільш відомі Tod's blog (2274 абонентів) та Design mania (1447 подпіcчіков).

На своєму основному блозі (Tod's blog ) Олександр дає поради по заробітку в інтернеті (партнерки, біржі , сервіси) і веб-розробки, публікує новини IT-індустрії. Статті читаються легко, дають максимум корисної інформації, тому що автор - практик. У разі заробітку він пише про свій досвід, шаблони для своїх блогів (і багато іншого) теж верстає сам.

Design mania - це ресурс для дизайнерів: статті, типографіка, іконки, нотатки з юзабіліті сайтів.

Інформації про Олександра небагато: він живе у Києві, спочатку займався веб-розробкою в офісі, потім повністю переключився на розвиток своїх проектів. Фото теж не любить показувати. Але познайомиться з ним легко - достатньо відвідати його блоги, де цей багатосторонньо розвинута людина проглядає між кожного рядка.

Cаша, привіт. Розкажи трохи про себе. Привіт, живу і працюю в Києві, займаюся потроху створенням сайтів, блогінгом і просуванням «для себе». Деякий час працював у веб-студії в ролі веб-розробника, але трохи пізніше вирішив займатися деякими іншими напрямами і самостійно (seo, монетизація і все таке). Чим ти зараз заробляєш на життя? В основному це створення сайтів і монетизація своїх проектів. Сталості у веб-розробці, в принципі, немає - так, час від часу звертаються знайомі, друзі і ті, хто знаходить інформацію в моїх проектах. Весь інший час йде на ведення блогів, вивчення і експерименти з різними системами, партнерками, створення сайтів для подальшої монетизації і т.п. Як ти почав цікавитися seo? SEO почав цікавитися, коли ще працював у веб-студії і поєднував цю справу на перших порах зі своїм блогом. Тоді, пам'ятається, кілька разів доводилося діставати оптімізаторшу дурними питаннями «а як», «а чому» і т.п. Після деякого часу вона дала почитати книгу Ашманова, ну і я потихеньку «вник у цю справу». Як ти розвиваєшся в seo - читаєш інших блогерів, відвідуєш конференції? Що можеш порекомендувати новачкам - вчитися самостійно або йти на курси? У принципі, напевно, 95% інформації є у відкритому доступі, seo насправді немає нічого складного - теорії небагато, головне - як все це застосовувати на практиці.
Корисними в процесі вивчення будуть блоги, форуми, можна для початку почитати книгу, як це робив я - тоді деякі базові моменти з'ясуються і не потрібно буде шукати на них відповіді в сеті.Конференціі - штука, по ідеї, позитивна, але я після 1 - 2 відвідувань зрозумів, що ефективність їх не найвища. Велику частину інформації, розказану там, вже знав, другу половину можна було знайти в інтернеті. Хоча, на тих заходах було щось на зразок базового курсу, тому нічого дивного в такому результаті немає, конференції для профі, можливо, дають більший ефект. Чи був твій блог по seo і заробітку в інтернеті першим з сітки сайтів, і як взагалі з'явилася ця сітка? Так, почалося все саме з Tod's Blog, причому створювався він на безкоштовній платформі BlogSpot для тесту. Через місяці 2-3 я зрозумів, що мені тих можливостей явно недостатньо, тому переїхав на свій хостинг і домен. Зараз всім серйозно налаштованим людям раджу відразу з цього і починати щоб не втрачати дорогоцінний час на тести. Не вийде з блогом - зможете продать.Сообщество своїх декількох блогів створювалося поступово. Через деякий час роботи над основним проектом я потихеньку вникнув у всі нюанси і тонкощі справи, тому з'явилося більше вільного часу. Таким чином, я вирішив розвинути деякі розділи Tod's Blog в окремі блоги, приділивши їм більше уваги. Зараз це:

Кожен з них має свою історію, особливості, характерні риси та аудиторію - і це класно. Тематика персонального проекту звузилася до заробітку в інтернеті і seo, що теж мене дуже тішило.

Можеш поділитися якимись перевіреними способами розкрутки? У більшості випадків мені доводилося мати справу з блогами, а там вельми специфічна процедура розкрутки. Тобто, можна, звичайно, взяти купити посилань, постових, але це не гарантує популярності і «сприйняття» твого проекту.

А от коли твій блог дізнаються не тільки за посиланням у видачі, а й пам'ятають назву або тебе як автора - ось це вже досягнення. Звичайно, всі наступні проекти так чи інакше користувалися часткою популярності першого, але з іншого боку доводилося «тримати марку», не можна було створити блог з копірайтерськими текстами «без душі» і завоювати так аудиторію.

Загалом, для блогів також важливу роль грає контент, коли читачі не просто тебе знаходять, але і підписуються на RSS, додають в закладки. У блогосфері важливим фактором також є спілкування, активну участь в обговорення, акціях, конкурсах тощо
Мене часто запитують мовляв як ти домігся таких показників блогів (звичайні питання в стилі «як наростити тиц»), на що я відповідаю, що для блогів не було куплено практично не єдиної посилання, максимум обмін:)

Але все це дуже складно і трудомістко за часом, тому, якщо у вас звичайний сайт, використовуйте стандартні класичні методи, про які всі, в принципі і так знають (посилання, статті).

Які методи отримання посилань використовуєш для своїх проектів як найбільш вигідні? Виходячи з минулого питання можна додати, що самі класні посилання це, звичайно, природні - вони дозволяють зберігати проект на плаву без будь-яких витрат.

У цьому випадку раджу почитати цікаві статті про «лінкбілдінге» ну і всякі нотатки, де вчать створювати сторінки, «привертають» зворотні посилання. Це все справедливо для тих, у кого є багато часу, досвід і бажання просунути великий трастовий проект в довготривалій перспективі (можливо для себе). У всіх інших випадках набагато простіше скористатися покупкою посилань, це часто економить час і нерви.

Зараз є досить багато нормальних бірж, де ці самі посилання можна купити - починаючи від Ротапост, GoGetLinks або Miralinks і закінчуючи класикою у вигляді Sape.

Які партнерські програми порекомендуешь початківцям і досвідченим веб-майстрам? До «партнерським програмам» у мене в самого багато питань:) Подекуди я намагався щось робити, ще більше у мене ідей і планів на майбутнє, але так виділити один напрямок не можу.

Початківцям взагалі можна для початку зайнятися простими речами типу продажу посилань та контекстної реклами - для участі в партнерках потрібен адже не тільки досвід, але й гроші. Виводити до топ конкурентні запити так просто не вийде. З простих і доступних партнерських програм в рунеті, які я б особисто не проти спробувати це «продаж футболок» або «знайомства». Оскільки тут, по-перше, є адаптовані під рунет цікаві рішення, по-друге, можна спробувати обійтися стандартними seo-прийомами.

Чи є у тебе клієнтські проекти? У мене немає клієнтських проектів, тому що поодинці це складно. Поділися основними механізмами просування блогу на своєму прикладі. Велику частину питання, по суті, розглянув трохи вище. Конкретного механізму в мене, зізнаюся, немає. Я можу лише виділити деякі моменти на які потрібно звертати увагу:
  1. У першу чергу це контент, без нього нікуди - якісні та корисні тексти здатні творити дива. Також не зайвим буде красиве і зручне оформлення проекту.
  2. «Життєвість проекту», тобто регулярність публікацій, спілкування з усіма читачами, відповіді на запитання.
  3. Традиційне просування - складаємо семантичне ядро, оптимізуємо сайт, купуємо посилання.
  4. Спілкування в блогосфері - форуми, акції, поради, допомогу іншим і т.п. Останнім часом непогано для просування працювали конкурси (цікаві і унікальні).
  5. Окремо можна відзначити соціальні мережі - твіттер, Facebook, Вконтакте. Як мінімум подбайте щоб користувачі могли ділитися вашими постами зі своїми друзями, як максимум можна зайнятися просуванням відповідних акаунтів.

У цілому, думаю, головна мета для просування блогу це не притягнення великої аудиторії, а щоб перетворити як можна більше випадкових відвідувачів на постійних читачів.

Як тобі бачиться конкуренція на українському ринку seo? Не можу сказати, що я сильно вникаю в український seo-ринок. Є компанії гіганти з безліччю серйозних проектів, є середні, а є й сеошники-одинаки - все якось примудряються співіснувати і це добре:) У твоєму блозі мало інформації про просування в соціальних мережах. Чому? Просуванням в соціальних мережах, я, на жаль, практично не займаюся. Так, знаю, це не зовсім правильно, тому що соціальні мережі можуть здорово допомогти в просуванні проектів і, думаю, в майбутньому без «соціальної складової» буде не обійтися. Відомо, що сео постійно еволюціонує. Можеш виділити основні етапи, і чи є думки, до чого це все прийде? Складно сказати напевно яким буде seo через років 5, багато чого залежить від самих пошуковиків - що вони будуть придумувати, які фішки використовувати. Хоча з іншого боку всі ці зміни нічого страшного не мають на увазі і, думаю, оптимізатори зможуть грамотно під них подстроіться.Едінственное, що, можливо, зміниться так це «соціальність» просування - обов'язкове використання соціальних мереж для деяких напрямів. Тобто, наприклад, ясно, що для «алюмінієвих труб» Фейсбук навряд чи дасть цікавий результат на відміну від «свят», «весіль» і всього того, де важлива думка інших людей, друзів і т.п. Наостанок - побажання читачам блогу Aweb. Бажаю всім читачам міцного здоров'я і щастя, все інше досяжно:)

is a post from: Aweb-Blog

Реoкомендую також прочитати наступні статті

Опубліковано: 23/02/11 @ 09:18
Розділ Блоги Інтерв'ю

Рекомендуємо:

Абсолютно унікальні відвідувачі vs. Унікальні відвідувачі в Google Analytics
Тепер блог SeoKiev.com в Яндекс Каталозі
Апдейт PageRank все-таки відбувся, хоч і дивний
Гороскоп на 2011 рік для оптимізаторів та веб-майстрів
Запит "сайт лохів в россии" антипіар соц мережі ВКонтакте?