Дмитро Шахов про інтернет-маркетингу і своєї біржі вічних посилань Kazapa

Відомий в рунеті і за його межами бізнесмен Дмитро Шахов нагадує статуетку якого-небудь багаторукого божества - в одній руці у нього біржа посилань Kazapa , в іншій - популярний блог, який він веде під ім'ям Баблоруба , в третій - продажу вебмастерское софта і школа баблорубов , якою управляє він же від імені MasterX . А є ще й веб-студія, і турфірма, і багато інших проектів.

Людина, який поставив все це на ноги, сьогодні в гостях у блогу Авеб.

Дмитро, як Ви прийшли до інтернет-маркетингу?

Я прийшов в Інтернет в 1997 році і з тих пір мережа мене не відпускає. І моя перша серйозна посада була пов'язана саме з Інтернетом, так що не дивлячись на трирічну роботу в якості рекламного агентства (поліграфія), я все одно повернувся в мережу вже не лише як користувач, але і фахівець.

Скільки у Вас сьогодні бізнес-проектів в онлайні?

Не рахував. Чесно. Близько десяти більш-менш великих і під сотню дрібних, але їх можна розділити на кластери: Х-софт і клуб, блог, розважальні проекти і Тройська унція, міські напівпорталах, туристична мережа.

За яких каналах Ви їх просуваєте?

За всім. Починаючи від SEO, продовжуючи SMM і закінчуючи прямою рекламою. Також проводжу семінари, є трохи оффлайновій реклами (я не вірю, що офф перетікає в он, але це не заважає постійно тестувати цей сегмент). Реклама найкраще працює в комплексі.

А що щодо Facebook і інших соціалок?

І ФБ, і твіттер, хіба що ЖЖ ніяк не використовується, якщо не вважати півсотні блогів для розміщення відгуків. Насправді соціалки починають працювати, якщо ти починаєш в них сидіти постійно, формуючи навколо себе поле спілкування. Тоді точкові вкидання в соцмережа призводять до хорошого ефекту. У всіх інших випадках можна брати тільки масою, як раніше накручували інвайтінг вконтакте, а зараз накручують лайки в фейсбуці.

Коли Ви почали серйозну роботу в SEO?

Приблизно в 2008р. До цього це були в основному аматорські спроби. Тим більше, що не було в наших степах такої потреби - основним методом просування були баннеросеті.

Що Ви думаєте про поведінкові чинники та їх вплив на просування?

Думаю про них постійно:). Вплив є. Поки це непрямі відчуття, але не можна не помітити постійні стрибки в серп проектів в тижні, коли у них міняється цільова відвідуваність. Думаю, що чим далі, тим скачки будуть менш помітними, а от вплив ПФ стане більш глибоким і сильним.

Це підтверджують і всі інсайди - посилання вже втратили більшість у голосуванні за місце сайту в серп. І те, що більшість просуваються сайтів цього не помітили - причина скоріше в тому, що всі просуваються приблизно однаково майже виключно посилальним без врахування впливу на ПФ.

Але, звичайно, поточні алгоритми обліку ПФ далекі від ідеалу і намагатися знайти логіку в їх роботі я б не став - все ще сто разів зміниться. Так що самим правильним у роботі з ПФ буде горезвісний рада робити гарні сайти, які корисні користувачам.

Ви працюєте з залученням цільового трафіку, конверсією?

Для деяких проектів - так. Найбільша робота в цьому напрямку ведеться для власної турфірми, якою управляє моя дружина. За три роки вдалося домогтися не тільки високого ступеня тагетірованія в трафіку, а й доброю конверсії незалежно від сезону.

З іншими клієнтами робота ведеться, але набагато простіше - не маючи постійного зворотного зв'язку важко говорити про конверсію і намагатися її поліпшувати. Звичайно, ми запитуємо про «дзвінки є?», Але це не дає повної картини. Клієнт поки не готовий працювати в контакті з тими, хто займається його просуванням - будь то Інтернет або традиційні ЗМІ.

Відверто кажучи, з усіма клієнтами і ми не готові це робити - це досить велике навантаження на аналітику, що вимагає значного збільшення бюджету, до чого клієнт поки найчастіше не готовий.

Давайте поговоримо про Вашу біржі. Скільки сайтів-донорів беруть участь у Kazapa?

У нас немає сайтів-донорів. Система влаштована так, що вебмайстер може розмістити посилання на будь-якому належить йому сайті. Рекламодавець просто ставить умови, які сайти йому підходять, за допомогою складного фільтра. Зрозуміло, що через такий фільтр можуть просочуватися і неякісні майданчика, але це вже питання складання фільтру і особистої майстерності рекламодавця.

Зараз ми якраз проводимо конкурс на кращий фільтр для автоматичної покупки в Kazapa. Всього біржа зараз контролює розміщення приблизно 85 тис. посилань.

Є трастові майданчика?

Є і ЯК, і DMOZ, останнім часом все більше майданчиків з ненульовим тІЦ і попадаються навіть справжні СДЛ з відвідуваністю. У мене в системі 94 проекту і я задоволений. За таку ціну і такі посилання - результати в серп говорять самі за себе.

У чому конкурентна перевага біржі в порівнянні з GoGetLinks, Rotapost та іншими?

Важко порівнювати. Kazapa швидше займає проміжок між сапою і ГГЛ. Швидка скуповування недорогих статичних посилань. Є певна жертва якістю, але поклавши руку на серце - ви дивитеся, що купуєте в сапі або в сеопульте (трастлінке)? Упевнений, що тільки епізодично.

А на бюджет, який у ГГЛ ви купите тільки 10 посилань, в Казапе ви купите в 3-10 разів більше, чого вже може вистачити для вирішення завдань у плані просування своїх і клієнтських проектів. Також ГГЛ і Казапа - не конкуренти.

Я, наприклад, працюю одночасно із сапою, Казапой і Міралінкс - вони чудово доповнюють один одного. Сапа дає швидкий приріст позицій, Казапа їх фіксує, Міралінкс допомагає боротися за складні позиції і ПФ.

Є можливість відсіву майданчиків, які продають посилання через біржі автоматичного розміщення SAPE, TrustLink і т.д.?

Ні. Біржа постійно вдосконалюється, але така перевірка поки не стоїть в планах. У найближчих планах API (для підключення агрегаторів і можливості авторазмещенія посилань) і база перевірених сайтів, з тих, де вже були розміщені інші посилання в рамках роботи з Kazapa. Також плануємо додати сервіс перевірки викуплених посилань на індексацію в співпраці з SeoLib.

Один з можливих недоліків у розміщенні постійних посилань - контроль вебмайстрів, які знімають такі посилання через певний час. Які гарантії надає біржа на «вічні» посилання і яким чином вона контролює їх розміщення?

Ми гарантуємо гарантійне розміщення протягом року. Звичайно, частина вебмайстрів знімає посилання раніше. Але на відміну від інших бірж ми робимо повернення автоматично і за свій рахунок, як тільки посилання перестає відгукуватися протягом п'яти діб. Найчастіше втрата посилання носить ненавмисний чи випадковий характер: відмова хостингу, непродовження домену, проблеми з бекапірованіем сайту.

Ще однією причиною є з'їм посилань новим власником, коли старий продає його з якоїсь причини. Шахрайство в чистому вигляді зустрічається вкрай рідко, що зрозуміло - чекати місяць виплати коштів шахрай не буде.

Існує можливість оплатити посилання тільки після того, як вона проіндексувалася пошуковою системою?

Ні. Це не передбачено функціоналом і навіть суперечить самій моделі швидкісного розміщення. 99% посилань в системі розміщується на вже проіндексованих сторінках, так як рекламодавець найчастіше домовляється про це в умовах проекту.

Kazapa готує якісь нові функції?

Зрозуміло. На жаль, зараз швидкість відновлення впала, так як стало багато рутинної роботи, а ще багато часу пішло на проблему зростання - в якийсь момент довелося зайнятися оптимізацією, тому що система перестала справлятися з обсягами необхідних обчислень і парсинга. Але з періодичністю раз на квартал ми вводимо якісь нові моменти у функціонал системи. Найчастіше всі ці зміни спираються на прохання користувачів системи.

На завершення - Ви втілюєте в життя ідеї. Як донести людям, що ідея корисна? Деякі сервіси з хорошим потенціалом все одно «провалюються».

Будь-яка ідея повинна бути спрямована на якийсь соціум - сообщность людей з однаковим набором цінностей. Якщо ідея надто загальна - піде багато часу на її популяризацію, ніхто не хоче активно підтримувати те, що і так на його думку зрозуміло і начебто буденно.

Якщо ідея дуже вузька - теж доведеться витратити багато часу, щоб знайти адептів, а потім збільшити їх кількість до прийнятного рівня. Так що гарні ідеї потребують не стільки у втіленні, скільки в євангеліста - людей, які понесуть їх до вершин успіху.

Якщо таких людей немає, а найчастіше євангелісти майже не мають відношення до технічних рішень і не кожній команді приходить в голову залучати до роботи людину, яка буде «веселити і бадьорить», то ідея буде закопана під нагромадженнями із загальних слів, озвучених технарями. Але не у всіх є фінансові можливості Microsoft, щоб продавлювати чисто технічні ідеї на ринок.

is a post from: Aweb-Blog

Опубліковано: 08/06/11 @ 04:15
Розділ seo Блоги

Рекомендуємо:

Google Analytics: визначаючи ROI в соціальних медіа
Перли з проектного обговорення
Нове ВКонтакте за травень
GGL змінили дизайн!
Якої шкоди завдають рекламні пости