Учасники процесу внутрішньої оптимізації сайту

Шайка оптімізаторовДля прикладу візьмемо недавній процес - оптимізація одного інтернет магазину. Дійові особи: власне, сам оптимізатор, програміст, верстальник, контентщік, менеджер. Менеджер спілкується з клієнтом і передає все що треба оптимізатору. Оптимізатор ставить завдання (ТАСК) програмісту для переробки функціонала, верстальщику (щоб код був оптимізований), і контентщіку, щоб той переписав неунікальні або неякісні тексти.

Такий набір різнорідних фахівців потрібна в тих випадках, коли до рук SEO компанії потрапляють м'яко кажучи зовсім убогі сайти, які для компаній з великим потенціалом робили у свій час голодні студенти на всяких там жумлах. Для прикладу далеко ходити не треба - я як то запускав на цю тему конкурс на seo грамотність .

Головний в зграї, як ви зрозуміли, не оптимізатор, а менеджер. Він спілкується з клієнтом і розводить його на все те, що буде прописано в договорі, строки там, позиції або трафік, або навіть цільові дзвінки - вже як піде справа. Далі менеджер віддає завдання оптимізатору. По розуму і за логікою оптимізатор не повинен і не повинен вміти спілкуватися з клієнтом. Для цього є менеджер-продажник, який в темі і який повинен продавати максимум зі своїм чуттям і підвішеним язиком. А оптимізатор повинен «командувати» своєю зграєю - програмістом (кодером), верстальником (верстатом) і контентщіком (копірайтером).

В ідеалі оптимізатор повинен роздати кожному із зграї завдання, що і як зробити, навіть не завдання, а інструкції, що повинне вийти на виході у вихідному коді сторінок. У реальному ж житті бувають приблизно так: оптимізатор то завдання дає, кодер робить одне, верстак інше, на виході виходить не зовсім те, що потрібно, верстак з кодерам перемикають стрілки один на одного і результату немає. Це погано. Треба працювати дружно. Насправді я описав повністю протіволожний результат від ідеального. У «зовсім» реальній практиці частіше за все результат потрібний досягається, тільки терміни іноді розтягуються по самий небалуйся з наступних причин.

Є 3 ланки ланцюга - замовник, менеджер, виконавці. Посередині менеджер. Він працює «швидко». Є виконавці, вони працюють повільніше менеджера, так як їм треба натискати на кнопки і дивитися що виходить, плюс налагодження. А є замовник. Він може працювати дуже швидко, якщо він всього одна людина, яка стоїть за сайтом. А є контори, де є керівництво, є менеджери, є секретарки. Причому думка керівництва з приводу текстом і пунктів меню, а так само колірна гамма повинні співпасти з думкою молодий грудастенькой секретарки, якій таємно робить знаки уваги генеральний директор (адже секретарка відповідає на листи з сайту). Після має відбутися нарада з менеджерами, на якому в процесі «мозкового штурму» вони повинні запропонувати поліпшення, у тому числі як зробити тексти більш «продають» (вони ж у «темі »).

Ця бюрократія сильно гальмує процес оптимізації, адже сайт пошуковим системам потрібно показати вже в готовому вигляді, щоб потім не робити переробки і не чекати переіндексації, а відразу зробити як треба.

Я прихильник тієї думки, що просування з точки зору договору починається після того, як повністю закінчена внутрішня оптимізація: оптимізований код, написані тексти, оформлена перелінковка, налаштовані дзеркала, залитий robots.txt і інші дрібниці. Я писав вже про це тут . Причому про це слід повідомити клієнта. Внутрішня оптимізація під ключ коштує стільки-то і разово, а далі посилальне стільки-то і регулярно протягом наприклад півроку. Хоча посиланнями вже можна займатися на етапі внутрішньої оптимізації, якщо відомі майбутні «Лендинге», а так само «прокачувати» сам домен. Не суть).

Після цього етапу кодер з верстатом ідуть займатися своїми проектами, контентщік підробляє фрілансом на копірайтингу, оптимізатор працює над посилальним, а менеджер готує і пересилає клієнту звіти. Якщо у клієнта виникають питання, він отримує на них відповіді через того ж менеджера.

По суті справи я описав деякі етапи, які проходять всі учасники до появи результатів просування. Що буде після того, як вони з'являться - це окрема історія. Як-небудь опишу це.

PS Так, чим більше буде порозуміння та довіри між усіма членами процесу, тим ефективніше буде результат, і швидше досягнуть, звичайно. Секретарка не повинна втручатися в дизайн і юзабіліті, а генеральний директор вибирати слова для просування.

Терехов .

Постовий - як це зробити ?

Відео просто подивіться.


© admin for Блог Терехова | просування сайтів | ведення блогів | заробіток в інтернет , 2011. | 7 коментарів | Мітки: SEO , верстальники , внутрішня оптимізація , менеджери , програмісти , просування

ROOKEE: Велика база - великі можливості!

Опубліковано: 02/06/11 @ 08:43
Розділ seo Блоги

Рекомендуємо:

П'ятничний конкурс тупо поразвлекаться і пофлудіть
Підсумки п'ятничного конкурсу та флешмобчік з google +1
Як стають лідерами рейтингу SEO компаній на SEOnews
Скільки посилань потрібно купити щоб отримати 100 уніків на добу
Знову про «підкорення» регіонального топа яндекса