Чим потрібно цікавитися при виборі CMS для SEO?

Перед створенням будь-якого сайту зазвичай стоїть питання, на якому движку його робити (якщо тільки під рукою немає самописні). Платні або безкоштовні, для магазинів або блогів, поширені і маловідомі .. це всі цікаві подробиці, але зараз нас більше цікавить, як оцінити різні СMS в цілях пошукової оптимізації.

Демо-версія CMS повинна давати чітке уявлення про те, як працює система, як управляти контентом і т.д.

(Це не завжди може бути ясно з першого погляду; деякі системи кілька «перевантажені» різними кнопками. Є люди, які ненавидять адмінку Joomla, в порівнянні з адмінкой WP в неї дійсно важче «в'їхати».

А в німецькій навороченной TYPO досить легко навчитися щось публікувати, і прописувати теги в спеціальній формі, але зрозуміти, як вона працює - набагато складніше, тому що навіть знання англійської не допоможе, вся нормальна документація ... по німецьки.

Ще один приклад - Amiro, який називають «найшвидшим движком в рунеті». Я не скачував останній реліз, але рік тому, коли намагався щось збагнути у free-версії , навіть за допомогою help, у мене мало що вийшло, хоча на той момент я вже досить непогано розбирався в тій же TYPO.)

Схоже, лідером тут поки залишається WordPress з його інтуїтивно зрозумілою адмінкой і досить простим для швидкого освоєння функціоналом. Хоча для магазинів і порталів це далеко не кращий варіант.

Потрібно подивитися, наскільки добре оптимізовані сайти, вже зроблені на СMS, яку ви доглядаєте, і виділити будь-які потенційні проблеми. Особливо це актуально для коробкових версій. Розробники таких можуть допив свій движок на вимогу, але це - час і гроші, а за замовчуванням деяких потрібних функцій в движку може і не бути, тому потрібно заздалегідь підготувати до нього питання.

Питання можуть бути приблизно такими:

1. Чи існує можливість редагувати генеруються ЧПУ? Человекопонятние адреси приємні користувачеві, і можуть впливати на ранжирування. В ідеалі, ми б хотіли мати можливість створювати більш короткі ЧПУ і включати в них релевантні ключові слова. Будь-які обмеження тут, ймовірно, знизять ефект органічного пошуку для сайту.

2. Управління контентом залежно від країни та перекладів : чи можлива організація в підпапках? Наприклад, помістити весь контент для україномовних користувачів в папку/ua. Якщо автоматичний переклад є, як це впливає на URL? Це перенаправляє нас в підпапку країна/мова конкретного URL?

Движок може запитувати IP-адресу користувача для відображення контенту, але подавати його все одно під однаковим URL, то є, тільки одна версія потрапить в кеш. Це незручно, бо треба, наприклад, щоб українська версія зберігалася в google.ua, а багатомовний контент був проіндексований, і був релевантним для місцевої пошукової системи.

3. Робота сайту швидкість сторінки - наскільки швидкі сайти, зроблені на цій CMS, який сервер для них краще підходить? Спробуйте провести декілька тестів самостійно.

4. 301 редирект . У багатьох CMS з цим проблема, коли замість 301-го редіректу вони роблять триста другий. Перенаправлення можуть бути дуже важливі, особливо при регулярному оновленні контенту або при редизайні, коли потрібно оновити структуру URL. Крім того, як цим керувати? У рамках програмного забезпечення CMS? Через IIS або. Htaccess?

5. Унікальні title і мета-теги . Title - один з найважливіших факторів ранжирування, так що це дуже потрібно. А мета-теги не впливають на ранжирування безпосередньо, зате впливають на клікабельність в результатах пошуку, оскільки видають більш докладну і мотивуючу інформацію.

6. H1 на кожній сторінці теж бажано прописувати вручну. Деякі СMS «витягують» в навігацію теги з header, що обмежує можливості оптимізатора.

7. Alt-теги - призначені для підпису графіки, що зручно для людей, у яких вимкнені картинки в пошті або браузері; важливий фактор ранжування, ключові слова в alt-теге можуть підвищити рейтинг сторінки. Деякі СMS можуть обмежувати використання цих тегів, встановлюючи їх у загальний розділ замість можливості підписати кожну сторінку. Тобто, картинка може зустрічається на 20 різних сторінках, але з однаковим тегом.

8. Чи підтримує СMS ведення блога ? Блог може надати більше вплив як на репутацію бренду, магазину чи компанії, так і бути хорошим технічним засобом для залучення додаткового трафіку (хороша стаття « Блог у допомогу » ).

9. Є доступ до robots.txt ?

10. Персоналізація контенту для SEO . Як і у випадку з IP-адресою, деякі CMS можуть відображати контент конкретного користувача, виходячи з його історії відвідувань. Важливо переконатися, що коли пошукач відвідує сторінку, це розглядається, як перше тимчасове відвідування, і що ваш кращий оптимізований контент доступний для індексації.

P.S. Зараз проходить цікаве дослідження «CMS для SEO» , результати будуть скоро доступні.

За матеріалами www.seoptimise.com.

is a post from: Aweb-Blog

Опубліковано: 18/08/11 @ 12:21
Розділ seo Блоги

Рекомендуємо:

Безкоштовний експрес-аудит сайтів, інтернет-магазинів та блогів від компанії Авеб
Дайджест тижня, 19 серпня
Менеджери в Agile проектах
Дослідження: наскільки «соціалізовані» топові сайти у видачі Yandex і Google?
Помилка плагіна Popularity Contest на WordPress 3.2