Інтерв'ю з DimaX-му, манімейкерам і автором блога dimax.biz

 манімейкер.jpg Сьогодні в мене в гостях людина, яку багато знають по ніку DimaX і однойменному блогу dimax.biz . Не будемо каламутити воду і переходимо до запитань.

Привіт DimaX. Розкажи трохи про себе, де народився, де пробування, ніж любив занімаьтся в дитинстві і чого навчився в ВУЗі.
Народився, виріс і живу зараз в Новосибірську. У дитинстві любив займатися, навіть не знаю ... найбільше спортом, мабуть (футбол, в основному). Так, в іграшки любив грати на приставці (денді, сега). В ВУЗі навчився чого завгодно, але тільки не спеціальності. ВНЗ, до речі, я в підсумку так і не закінчив, що не секрет.

Напевно в інтернет вліз ще школярем, з чого тоді починав серфінг.
Ну, перші рази два може і в школі, але і те, коли ми були на якійсь екскурсії де-то в нашому Академмістечку. Якщо пам'ять не бреше, нам там показали банальний чат якийсь, але і він справив сильне враження. Треба, мабуть, згадати, що школу я закінчив близько 10 років тому, а на екскурсії цією було ще раніше. Тоді інтернет в місті був тільки dial-up за драконівськими цінників, а мобільники тільки розміром з цеглину і вартістю з машину.

Напевно ні для кого не секрет, що в інтернет ти заробляєш гроші, розкажи з чого почався цей непростий і тернистий шлях.
У зв'язку з деякими проблемами зі здоров'ям був змушений піти з оффлайн роботи і шукав альтернативи для заробітку, але вже без фізичного напруження. Зацікавився інтернетом, потрапив на якийсь форум, як зараз модно говорити, «манимейкеров», з горем навпіл зробив сторінку про «спонсорів» (ті самі поштові спонсори, де клікати по посиланнях в листах треба було). Трохи пізніше, начитавшись форуму searchengines.ru, просунув її в топи по потрібних запитах. Повалили реферали, жити стало цікавіше. Досить швидко стало ясно, що «поштові спонсори» і «заробіток реальних грошей» це зовсім різні речі, ну і плюс до цього, прийшло усвідомлення того, що пошуковий трафік - сила. Далі відомо, я став дорвейщики.

З чого почалося ведення блогу ще тоді в 2006 році?
З того, що один з перших постів (про захід ери дорвеїв у Яндексі) раптом було процитовано на Хабрахабра і Ньюс2.ру, що дало величезний вал трафив і пристойне число передплатників на блог (імовірно, інакше взагалі незрозуміло звідки вони всі взялися).

З якими партнерськими програмами ти почав працювати на самому початку і які з них працездатні зараз?
Взагалі, найперша партнерка з серйозних, була, здається, Umax (спасибі за рефку Greenwood'у). Партнерка жива і здорова донині, хоча явно відчуває деякі проблеми у зв'язку з великим апдейтом близько місяця тому. Топ вебмайстрів свій вони до цих пір не відновили. А з російських партнерок першим був RuPoisk. З ним пов'язано багато гарних спогадів, паті були класні, закрите ком'юніті теж. Але все знищила, на жаль. Сама партнерка давним давно була перейменована в RichClick, а жива вона зараз чи ні, я не в курсі. Просто тема змінилася, набагато вигідніше стало лити будь-який російський трафік на всякі там «sms-сервіси» у вигляді фейк-датінгов,-сканерів і інших адалтом, ніж просто на видачу бігуна.

Як я зрозумів, ти ще і програміст. Розкажи з чого ти почав своє вміння програмувати і на чому программіруешь зараз?
Ну, це не зовсім вірно. Швидше навіть, зовсім не вірно. Я не програмер, я просто трохи призвичаївся писати невеликі скрипти, використовуючи тільки прості функції. Використовую тільки пхп, тільки прості речі (ніякого ООП). Почалося все з того, що мені потрібно було періодично додавати будь функції в свій генератор дорвеїв (він спочатку був написав професійним програмістом на мою ТЗ) або змінювати в ньому що-небудь, а з автором скрипта це все робилося довго, тому що він працює на фултайм і таким виробам приділяв рідкісне вільний час. Ось потихеньку, за допомогою купленого рублів за 100 самовчителя і декількох нишпорячи в пхп друзів, наявних в аськах, я й почав освоювати програмінг.

Як народилася ідея hellwebmasters.com - прийшла в голову чи бачив десь то ще щось подібне?
Сама ідея народилася чорт знає коли. Напевно, ще кілька років тому, коли я перший раз побачив топи УМАКС і кліквіпа (вони тоді тільки починали розкручуватися) і подумав, що було б круто їх об'єднати для більш запеклого суперництва. А реалізовувати я це став тільки тоді, коли вже більш - менш дізнався пхп, тобто, буквально наприкінці того - на початку цього року.

Багатьох хвилює питання про актуальність даних на Аццкоє топі вебмайстрів, як би ти прокоментував дану ситуацію?
Реально складне питання. Скажу так. У цілому, я думаю, що дані в топах партнерок чесні. Але є деякі «але». Не всі розуміють, що найкращі результати в моєму топі досягаються, ймовірно, не однією людиною, а командою. Що команда ця працює не тільки з «білим» пошуковим трафіком. Або, взагалі, не з «білим» трафіком. Можливо, десь під рядком «вебмайстер» ховається зовсім цілий реселлінг зі своєю купою вебмастерів. Може бути, що трафік, що приніс величезну купу грошей, був куплений десь за ту ж купу грошей, тільки трохи менше. І так далі. Нюансів можливо багато.

Скільки партнерок в даний момент беруть участь в Аццкоє топі?
в даний момент збирається стати з 22 партнерок, всі назви, що збираються, видно в аналітиці (біля швидкого переходу): http://hellwebmasters.com/analytics.htm
УМАКС і смсділ прибрані вже досить давно. Ще раніше було видалено кілька остаточно померлих партнерок (дві з російської трафіку і одна адалт-біржа по буржуйському).

Приходить зараз школяр в мережу і куди б ти його направив в першу чергу для досягнення благополуччя?
Крім жартів, школяра відправив би назад до школи. Не сумніваюся, що бувають і дуже серйозні і не по роках метикуватих школярі, але їх явна меншість. Зневажливе слівце «школота», та відповіді виду «млинець, знову канікули в школі» на вебмастерское форумах не просто так з'явилися.

Те ж саме питання, але якщо приходить не школяр, а вже доросла людина в пошуках додаткового заробітку)
Якщо ти дорослий і чогось у житті навчився - спробуй використовувати це і в інтернеті. Наприклад, вислови свої знання в блогінгу або найманій копірайтингу за своєю тематикою, по-моєму, це зараз самий доступний вид заробітку для людей, які не володіють якимись особливими інтернет-вміннями, начебто Программинг або знання html/css.

Як думаєш, є зараз тенденція збільшення частки людей, які заробляють саме в інтернет серед загальної чисельності?
Так, звичайно, ця частка постійно зростає і зростатиме ще довго. Взагалі, навіть самому цікаво, що буде в цьому плані років через 5-10, яке буде розподіл частки працюючих в інтернеті і в офлайні. Інтернет і зараз-то вже є навіть у більш-менш великих селах, рекламу на сайтах бачать всі і хтось задається логічним запитанням «кому це вигідно». Звідси всі пошуки можливостей і починаються, я думаю.

Які у тебе думки, в якому напрямку буде рухатися біле і чорне сео?
Я, чесно кажучи, вже трохи не в темі SEO перебуваю , можу лише сказати, що за моїми відчуттями, «біле» вже щосили рухається у бік соціальної складової (критичну важливість у просуванні наберуть всякі «лайки» і «ретвіти» і т.п., плюс, поведінкові чинники при знаходженні на самому сайті. Все це замість панівних поки ще звичайних посилань з сайтів). Хоча мені це все не особливо подобається. З одного боку, це здається дуже розумним, бо живі люди голосують тільки за гарні сайти, але, адже і це доступно для накрутки, вже зараз є дуже круті хлопці, які володіють сотнями тисяч пошукових роботів в цих ваших вконтакте, Фейсбук і твіттер. І тут ми підходимо до нового «чорному» сео. У кого більше пошукових роботів в різних соц.сетях - той і в топі. За «білому», маючи багато реальних, справжніх друзів можна буде спробувати просунутися, але особливо не вийде, тому що реальні люди ледачі і не всі такі друзі, як ви думаєте. А боти дружно зроблять те, що від них вимагають.

І ще, чому мені не подобається це. Люди розумні - так, але вони ж ще й продажні. Може бути раніше, років 30-50 тому, це було не так або не так помітно, але зараз це практично очевидно, гроші і лише гроші, є наріжним будь-якого кута, на кожному кроці. Навіть, маючи всього-нічого фолловерів в твіттері або читачів їх хомячного блогу, люди хочуть заробити собі 10 рублів за 1 твіт або 1 постової. Начебто б смішно, але реально важливо інше - люди за смішну копійку продають свою думку. І завжди знайдеться людина, яка за копійки скупить їхні жалюгідні голосу. Коротше кажучи, нічого гарного вся ця соціалізація не принесе.

Є рунет, є буржунет, і там і там свої нюанси заробітку, як думаєш, через пару років десь буде простіше старотовать онлайн бізнесмену?
У рунеті простіше і було і буде. У нас тут елементарно все розвинене слабше, ніж на заході. А найуспішніші «наші» проекти - здерті 1 в 1 з західних оригіналів.

Є така точка зору, що для заробітку в буржунете необхідно перебудувати сво мислення під їх стереотипи, можеш поділитися тими стереотипами, на які необхідно налаштуватися і вжитися?
Особливого нічого сказати не можу, мені здається, якщо займатися потрібним людям справою, то хоч де можна розраховувати на успіх.

Які плани на 2011, чим займатися, ніж заробляти, ніж експериментувати?
Плани не будую. Можу сказати, що в даний момент (і вже досить давно) мені зовсім остогидло всяке «чорне» сео і завалювання інтернету марним ДОРОВ'Я мотлохом, відповідно, цим я вже майже не займаюся рік як. Хочеться робити щось банально «світле, добре, вічне» і нести це людям. Але з цим поки що не дуже добре йдуть справи. Якісь невеликі сайти для людей я роблю і вже зробив, але вони нічого не приносять, крім морального задоволення.

Коротше кажучи, практично кожен день я перебуваю перед вибором, що мені робити сьогодні:

- те, що капітально дістало, але приносить якісь гроші

або

- те, що хочеться і подобається, але гроші в даний момент тільки забирає.

Сподіваюся, що другий напрямок в недалекому майбутньому переможе (як тільки почне приносити гроші, достатні для життя), чого і вам усім бажаю.

Велике спасибі DimaX-у за приділений час. Удачи в тому, що хочеться і подобається.

Терехов .

Відео сьогодні з видами Новосибірська, де живе Dimax.

Ну а ось такий постової попросили зробити Марафон. «Що я чекаю від 2011 року» молоді блогери. Без проблем.


© admin for Блог Терехова | просування сайтів | ведення блогів | заробіток в інтернет , 2011. | 14 коментарів | Мітки: Блоги , Інтерв'ю

ROOKEE: Велика база - великі можливості!

Опубліковано: 21/02/11 @ 02:30
Розділ Блоги Інтерв'ю

Рекомендуємо:

Про тематичний трафік з форумів на прикладі
Він наповнює сайти людськими руками
Вам подобається поточне положення справ?
Апдейт PR 20.01.2011
Фінансовий звіт за січень