Спостереження: як впливають погані посилання на позиції сайту

У зв'язку з тим, що до експериментів і спостереженням з досвіду помічений особливий інтерес, я буду намагатися частіше публікувати їх у своєму блозі. Сьогоднішнє спостереження стосується дії посилань, куплених через біржі і агрегатори.

Оптимізатори давно сперечаються про те, чи можуть негативні зовнішні фактори вплинути на позиції . Одні впевнені, що велика кількість поганих посилань може загнати сайт під фільтр, інші - що це абсурд, тому що таким чином можна було б труїти конкурентів і розробники пошуку такого не допустили б.

Вважаю, що частково правда є в обох твердженнях. Згідно з моїми спостереженнями, посилання з говносайт можуть погано позначитися на позиціях сайту , але тільки за певних умов (розповім про них у висновках в кінці статті).

Отже, спостереження.

Пару місяців тому нам надійшов новий клієнт - перейшов від іншої відомої компанії (позиції якийсь час трималися, але потім різко опустилися за межі п'ятої сотні). Після детального аудиту ми виявили проблеми з внутрішньою оптимізацією і відправили клієнту ТЗ по їх усуненню, яке на даний момент ще не реалізовано.

Також ми проаналізували посилальну масу, яку "наростили" наші попередники - практично вся посилальна маса складалася з посилань, куплених через біржу і один з відомих агрегаторів. Якість посилань - нижче середнього . Коли до нас переходить клієнт від інших оптимізаторів, ми зазвичай просимо не знімати всі посилання відразу, а робити це поступово і закладаємо витрати на їх підтримку в бюджет кампанії. Але в даній ситуації якість посилань було настільки середнім, що було вирішено відмовитися від їхньої підтримки і зняти всі посилання одразу .

Посилання були зняті більше місяця тому, їх кількість в індексі почало падати з другого тижня після зняття. На сьогоднішній день посилальна маса зменшилася більш, ніж на 60%. Ось які зміни позиції ми спостерігали після сьогоднішнього апдейту (нагадую, що по внутрішній оптимізації ще нічого не робилося ):Висновки:
Погані посилання можуть "тягнути" сайт вниз, але тільки за певних умов :

- поганих посилань повинно бути набагато більше, ніж хороших (все трохи складніше, але для розуміння широкого кола читачів я трохи спрощую);

- інші чинники ранжирування у сайту повинні бути слабкими .

Іншими словами, якщо у вашого сайту сильна посилальна маса, висока активність користувачів і хороша внутрішня оптимізація, можете не боятися, що конкурент нашкодить Вам, закупивши погані посилання. Якщо ж всі фактори у вас слабкі, то і шкодити вам ніхто не стане - ви і так не будете в топі і конкурентам буде глибоко пофіг на ваш сайт.

Але якщо ви самі купуєте без розбору тільки посилання з ГС (або з розбором, але розбираєтеся погано), то ви можете самі загнати свій сайт в жо в самий низ результатів видачі.

Взагалі, різко міняти позиції сайту, впливаючи тільки на якийсь один фактор, дуже складно (практично неможливо). Ситуація з нашим сайтом - це швидше виняток, ніж правило. Але це відмінно показує, як можна нашкодити своєму сайту, закуповуючи дешеві посилання через біржі і агрегатори. Чи означає це, що краще не користуватися біржами? Аж ніяк ні, але потрібно вміти ними користуватися, а також не забувати, що буває ще такий тип посилань, як огляди та статті .

Удачи в просуванні,
.

Опубліковано: 18/05/11 @ 10:04
Розділ seo Блоги

Рекомендуємо:

Як можна дізнатися про технології Google
Розумний каталог блогів
Заходи з інтернет-бізнесу, які варто відвідати
Зламали поштову скриньку optimizatorsha@yandex.ru
Форум інтернет-діячів (IForum) 2011