Огляд конференції 8P в Одесі. Кролик Веня пророкує seo-гарантії

Студія інтернет-маркетингу Netpeak організувала свою першу велику конференцію на тему інтернет-маркетингу в Україні. 16 липня в сонячну Одесу з'їхалися понад триста учасників, щоб послухати цікаві доповіді і поспілкуватися між собою. Детальніше читайте нижче.

Ах, Одеса ...

Вид на готель «Одеса» з Потьомкінських сходів

Цю фотографію я зробив рано вранці, спускаючись до морвокзалу по величезній гранітних сходах з 192 ступенів.

Про цих сходах мені вже встигли розповісти історію, на перший погляд виглядають цілком правдоподібно - ніби знаменитий фаворит Катерини II збудував її з нагоди приїзду імператриці в Одесу. Як виявилося насправді, це був подарунок іншого великого князя - Воронцова. І іншої жінки - його дружині Єлизаветі (про яку багато писав Пушкін). «Потьомкінських» сходи охрестили після всесвітньо відомого фільму Ейзенштейна про бунтівному броненосці.

В Одесі моряки - еліта

Цим і багата стара Одеса. У ній багато речей мають свій, не завжди помітний з першого туристичного наскоку, колорит. Якщо він і не виражається так явно, як позолота і ліпнина Оперного театру, то варто копнути трохи глибше, і ми почуємо чергову історію ...

Навіть сама бруківка вулиць, по якій кожен день ходять тисячі людей, приховує під собою розгалужену мережу катакомб, де часто ховалися неугодні владі. У романі Валентина Катаєва «Біліє парус одинокий» там ховався побіжний матрос Родіон Жуков, який служив як раз на тому самому броненосці «Потьомкін». А за часів другої світової катакомби стали в нагоді нашим партизанам, які давали звідти прикурити німцям.

Ще під містом є титанічні карстові печери - порожнечі, що виникали протягом мільйонів років природним шляхом. Вони набагато більше катакомб, тільки туди мало хто забрідає - страшно.

Зворушливий пам'ятник дружині моряка

А море? Над ним кружляють чайки. А вечорами романтиків, милуються заходом, освіжає легкий бриз. Чути солоний запах хвиль, згадуються риба і шаланди, Хемінгуей і його старий, і ще багато-багато чого. Шкода, що ми туди заїхали у справі і ненадовго.

На підході до 8P

Брала нас готель, яку можна побачити на фото вище. Дуже порадували такі от хлібні крихти:

Організатори постаралися нікого не втратити

Організація конференції (якщо опустити технічні подробиці) викликає лише позитивні емоції. Нетпіковци майстерно диригували величезним натовпом, при цьому конференцію такого рівня вони проводять вперше.

Ми дружно зареєструвалися (прим.: з Авеб приїхало п'ять чоловік);

Дмитро Костюк, керівник seo-відділу та Олександр Попов, технічний директор

Встигли надивитися на кролика Веню і з'їсти його печеньки з прогнозами. Печеньки були смачні, а передбачення, в кращих традиціях Дельфійського оракула обіцяли багато чого (і, в той же час, нічого не обіцяли). Коротше кажучи, було весело;

Кролика спочатку гладили, а потім тискали

Нам вдалося викрасти одну з його охоронниця, яка із задоволенням позувала біля нашого плакату. Між іншим, зверніть увагу! спалена тема від компанії Авеб тільки для наших читачів: довгі стрункі ноги впливають на ранжирування, це одночасно і внутрішній, і зовнішній фактор.

Телефон цієї дівчини входить в комплексне просування сайту, замовлене у Авеб

І от коли ми трохи поспілкувалися, освоїлися, і вже почати вимагати кави - тоді й настав час вибирати для себе секцію і першого доповідача.

Програма була зручно розподілена на три секції:

  1. Пошукові системи просування сайтів
  2. Інструменти інтернет-маркетингу
  3. Веб-аналітика - підвищення ефективності інтернет-реклами

Сам листок програми був відмінно зверстано, а доповіді відзначені тегами (новачки, середній рівень, професіонали). Думаю, дизайнер Netpeak просидів над ним не одну годину. Як я вже писав вище, увага організаторів до дрібниць вище всяких похвал.

Третю секцію відкрив Олег Гаврилюк (Авеб) з доповіддю «Багатоканальні вимірювання ефективності джерел трафіку».

Олег Гаврилюк, оптимізатор і фахівець з контекстної реклами

Я до обіду знаходився в другій секції, яка почалася виступом Дмитра Гончаренко (ПланФікс): «Креатив на вимогу: як створити незвичайну рекламну кампанію в інтернеті».

Сайт без тексту: страшний сон SEOшніка або призер Каннських Львів?

Говорячи механізмах, які працюють в креативі, Дмитро провів аналогії з законами розвитку технічних систем. Підвищення керованості, розвитку системи і підвищення динамічності.

Дмитро Гончаренко

Об'єкти в рекламі можуть еволюціонувати від статичних (якими їх побачив творець, такими вони і залишилися) до динамічних - тобто, підлаштовуватися під конкретного користувача.

Приклади - знамениті інтерактивні проекти: Hunter Shoots a Bear , Magnum .

Щоб пояснити, як придумувати такі проекти, Дмитро показав табличку:

Приклад гри з фоном. Якщо на сайті фоном є лобове скло, можна зробити, щоб на ньому щось відбувалося. Наприклад, користувач, натискаючи кнопки, кудись їде як в автомобілі.

Говорячи про динамічний тексті, Дмитро привів забавний приклад. Для сайту компанії, яка торгує добривами, можна зробити так, щоб текст потроху зростав, збільшувався в розмірах (і все інше, що підкаже фантазія).

Email - інструмент минулого?

На думку менеджера Mailer Lite Єлизавети Грудінкіной в Україну та Росію з поштового електронною розсилкою (в цілому) все погано.

Єлизавета Грудінкіна

Листи не викликають бажання їх відкрити і вирушають до спам. А якщо їх і відкрили, у них не вистачає мотивації, щоб купити що-небудь або кудись сходити.

(Прим.: хоча у нас, на загальну думку email-фахівців, запас терпимості все ще вище, ніж на Заході. У них це просто раніше почалося. Є навіть така фраза: США розбирає свою кореспонденцію, стоячи над кошиком.)

Статистика відкриття листів (за тематиками, дані з Mailer Lite по Росії та Україні):

Єлизавета показала слайд, на якому у кількох країн (Великобританія, Німеччина, Італія) email маркетинг знаходиться на 1-му місці за ефективністю, тоді як у Росії - лише на 4-м. Крім того, поштову розсилку ефективно використовують всі компанії із західного ТОП-10.

Далі були поради з організації розсилки:

1. Де брати базу адрес?

Останнє довго, але надійно.

2. Що відправляти?

Пояснення Єлизавети: якщо людина купила електронну книжку, а потім йому приходить лист з пропозицією купити холодильник, то це невірно. Особливо, коли в магазині тисячі товарів (і повідомлення про нові надходження перетворяться на спам). Якщо потрібно запропонувати інші товари, можна в підвалі листа розмістити блок з порадами або акційними пропозиціями.

3. Коли відправляти?

Оптимальний період розсилки, на думку Єлизавети - раз на два тижні.

4. Дизайн.

Мобільні листи

Говорячи про мобільний email маркетингу, Єлизавета назвала такі цифри: серед мобільних активностей 55% часу займає пошта (дані за 2010, США).

Що потрібно врахувати при підготовці «мобільних листів»:

На завершення Єлизавета порадила дотримуватися постановки цілей, бути грамотними і постійно тестувати результати.

Дерево інструментів інтернет-маркетингу

На третьому доповіді виступав Євген Шевченко (UA Master). До речі, його гучну футболку «Fuck SMM» з конференції Яндекса все-таки продали за 200 грн.

Євген Шевченко

Євген почав свою доповідь питаннями до аудиторії, щоб з'ясувати як присутні відстежують ефективність маркетингових кампаній.

Приміром, на запитання: «Як ви приймаєте рішення про ефективності?» Слухачі пропонували такі варіанти:

Наступним логічним кроком є ??питання «що далі»? Євген пояснив, що ефективність зазвичай міряють двома категоріями: «добре» чи «погано».

Це не зовсім вірно. Однозначно хорошого або поганого результату не буває, треба дивитися глибше по кожному каналу. Приміром, дорожча реклама (на перший погляд) може виявитися і більш ефективною, а у більш дешевої можуть виникати додаткові витрати.

Євген показав свою піраміду, за допомогою якої можна «вибудовувати» кампанію:

(Прим.: у Євгена в презентації було більше 50 пунктів того, що потрібно зробити в процесі підготовки кампанії. Раджу звернутися до неї. Постараюся викласти тут, як тільки знайду.)

Якщо у кампанії хороший результат, можна рухатися далі, масштабувати її, шукати нові можливості й альтернативні методи, подібні до тих, які «вистрілили» (у презентації був термін « апроксимація » ).

Як хорошої книги по інтернет-маркетингу Євген порадив однойменну книгу Федора Вірін.

Дерево інтернет-маркетингу

UA Master взагалі відзначилися на конференції цікавої графікою. Крім «дерева», що лежить в пакеті у кожного учасника, там же була і їхня версія Буллшіт Бінго. На жаль, другий пункт інструкції в дії (встати, вигукнути Буллшіт! І вибігти з зали) жодного разу побачити не довелося.

Євген Царюк і Антон Воронюк

Після доповіді Євгена розпочався перший кава-брейк, а я перейшов у перший зал на виступ Сергія Кокшарова (Девака).

Вхідний маркетинг або Девака - це дівчина?

Сергія поважають практично всі учасники SEO-ринку СНД. Насмілюся припустити, що у нього найбільший кредит довіри серед російськомовних seo-блогерів, не вважаючи Шакіна.

Сергій Кокшаров

Тому, коли під час презентації Сергій ненадовго задумався, намагаючись виділити з досить складної теми зрозумілі тези, зал ввічливо почекав відновлення розповіді.

За його словами, у традиційному seo не існує гарантій (цю тему гаряче обговорювали на круглому столі), його недоліки:

Традиційне seo «хворіє» кількістю замість якості, до чого всі давно звикли, в ньому немає якісних показників. Тому компанії потроху переходять до комплексного маркетингу.

Вхідний маркетинг, який Сергій протиставив seo - це відносно новий вид залучення клієнта. Термін придумала компанія Hubspot.

Зал секції «Пошукові системи»

Cуть в тому, щоб не намагатися докричатися до споживача і запропонувати йому щось, а щоб він сам приходив до вас зацікавленим клієнтом.

Для цього потрібно використовувати всі способи, які формують довірливе ставлення. Це гарні статті, корпоративні блоги, сюди можна ще включити поштові розсилки, на які добровільно підписуються (opt-in).

P.S. З приводу дівчини. В Твіттер-панелі майнуло чиєсь забавне повідомлення: до початку доповіді автор думав, що лектор Девака - це жінка. На слух звучить дійсно м'яко, за поясненням самого Сергія, його нік має індійські корені.

Я. Гроші не працюють з офшорними країнами

Наступною виступала Марія Грачова, директор з розвитку бізнесу «Яндекс.Деньги» (Росія).
Марія ще до початку презентації почала публікувати твіти, де обіцяла розглянути можливість розблокування заблокованих гаманців для звернулися до неї.

Марія Грачова

Але Іван Васильович (Муркетолог) та Євген Мусієнко (Туруб-Бурум), які виступали в сусідніх залах, перетягнули на себе більшу частину глядацької уваги.

Мені здалося, Марія навіть трохи образилася, виразно оглядаючи напівпорожній зал. Дійсно, трохи дивно. Тема електронної комерції сьогодні дуже актуальна, а тут якраз керівна особа, що має до ел. грошам безпосереднє відношення.

Презентація Марії носила, скоріше, загальний характер, парочку каверзних питань про свої мільйони для неї приберегли на потім. З цікавого:

Ще пара формулювань:

Чим платять?

Куди подіти?

Грації Гроховської

Після другого кава-брейку в секції «Пошукових систем» Артем Бородатюк (засновник Netpeak) представив відомого московського гостя Леоніда Гроховської - директора за технологіями компанії Оптімізм.ру з доповіддю про внутрішні фактори ранжирування.

Артем Бородатюк

Артем напівжартома поділився із залом, що Леонід вже випив банку Red Bull, а тому виступ повинен бути, як мінімум, цікавим.

Коротко, суть презентації Леоніда полягала в наступному: зовнішніх факторів існує близько 40, внутрішніх - близько 140. Якщо у сайту, приміром, близько 20 000 сторінок, то, провівши грамотну внутрішню оптимізацію, можна висунути його в ТОП природним шляхом.

Леонід Гроховський

Слайди, які показував Леонід, можна подивитися тут: SEO-Альманах 2010. Внутрішні фактори ранжирування .

У Твіттері хтось висловлював припущення, що Леонід займається танцями. Дійсно, він дуже граціозний, хоча, скоріше, займається не танцями, а бойовими мистецтвами. Принаймні, його фотографії в інтерв'ю Мауле більше наштовхують на цю думку.

Опубліковано: 18/07/11 @ 08:17
Розділ seo Безпека Блоги

Рекомендуємо:

Інтерв'ю з директором з розвитку продуктів SUP Іллею Дроновим
Як знайти партнера
Олександр Костюченко, «Укрнет»: «Я раджу переходити з аутсорсингу в продуктову компанію»
Конференція Яндекса в Одесі: дискусії про онлайн-маркетингу
Навіщо блогеру англійську мову