Чим SEO лякає замовників?

У квітні ми зробили інтерв'ю з нашим оптимізатором Романом Жаркова «Чого замовники хочуть від SEO» , а тепер спробуємо написати, що їх лякає, коли замовники ще вирішують - замовляти, чи ні. Під чуйним наглядом Романа я спробував перерахувати страхи клієнтів.

Компанія обдурить і сайт не буде виведений в топ

Для початку варто задуматися над гарантіями, і вже потім переходити до питання «обдурять чи ні». Питання про гарантії найчастіше «хворий». Воно порушувалося на круглому столі одеській конференції 8P . Клієнти хочуть гарантії, вважають це цілком логічним. Замовники, які працюють з компаніями без гарантій, все одно не відмовилися б від таких. Коли людина платить гроші, він хоче отримати щось конкретне.

SEO-компанії, у свою чергу, або відносяться до гарантій дещо скептично, або обіцяють фінансову компенсацію за недостигнуто результати.

Як висловився на круглому столі 8P Олександр Ольшанський , ти «не можеш нічого гарантувати, якщо від тебе нічого не залежить." Головний у зв'язці «seo-компанія і клієнт» ... пошуковик.

Якщо клієнт не замовляє гарантовану контекстну рекламу, де всі правила і зобов'язання чітко прописані, а покладається на людей, які не працюють в пошуковій системі, то цілком ясно, що ці люди не можуть знати всіх секретів і внутрішньої механіки роботи пошукача.

(Мені завжди представлялася така картина: сидить хтось в Яндексі і тихо хихикає, читаючи черговий пост якого-небудь seo-блогера про ранжируванні Яндекса.)

Зовнішні фахівці можуть досить докладно вивчити принцип роботи, ставити експерименти та інше, але достовірна інформація про роботу пошуковців є тільки у самих пошуковиків, які працюють за принципом: «все, що не є чесна, оплачена реклама - підкоряється загальним алгоритмам».

При цьому алгоритми постійно удосконалюються, так що seo-компаніям доводиться постійно наздоганяти потяг. Поїзд зупинився на який-небудь зупинці - seo-компанії розсілися на платформі, обжилися, вивчили креслення вокзалу, стали закликати клієнтів і т. д. Поїзд рушив - все зірвалися з місця і побігли за ним.

При цьому, сидячи на вокзалі, ніхто не знає ні часу наступного відправлення, ні наступної зупинки. Про це можна лише здогадуватися або будувати прогнози на основі інформації, яку дають пошуковики.

Резюме: хто платить за рекламу, той має гарантії. Хто платить за просування в органічних результатах пошуку, той гарантій не має, тому що платить не пошуковику.

Деякі компанії (як наша, наприклад) все ж таки практикують, як я згадував вище, фінансову компенсацію. Це означає, що певний досвід все-таки дозволяє давати деякі гарантії там, де вже не раз домагалися 100% результатів. А грошові гарантії (за договором) - це підтвердження того, що таку обіцянку не порожній звук.

З приводу обману - тут все вирішується просто. Праця, витрачена будь-який поважає себе компанією у багато разів більше прибутку, що компанія отримає від будь-якого обману. Тобто, потрібно дивитися в портфоліо і читати відгуки - тут як завжди.

Навіть якщо сайт виведуть у топ, продажу не збільшаться

Продажі не можуть не збільшуватися, якщо сайт знаходиться в топі за правильними ключовими запитами (але дивлячись який сайт! - про це нижче). Це підтверджується довгої практикою, і тим, що на SEO-послуги завжди є попит. У постійних клієнтів seo-компаній можна знайти сайт практично будь тематики - від шиномонтажу до секс-шопу. Якби топи не приносили їм прибуток, хіба стали б господарі цих сайтів витрачати гроші?

Питання в тому, чи потрібен сайту топ. Тут треба спочатку подивитися на сам бізнес. Цим і відрізняються хороші seo-компанії. Вони не займаються торгівлею з ларька «ви нам гроші - ми вам позиції». Така схема роботи моторошно дорога, тому що конкурентні тематики дорогі.

Нормальна seo-компанія намагається вивчити бізнес клієнта, щоб зрозуміти процеси, які там працюють. Іноді можна оптимізувати якісь процеси продажів через інтернет:

або переробити сайт більш зручним для покупця чином, і продажу підуть вгору. Можна переробляти шаблон сайту поступово, інтегрувавши інструменти веб-аналітики, і поступово відстежуючи, як змінюється крива продажів після внесених змін.

Тобто, при питанні продажів з топа на першому місці стоїть питання доцільності потрапляння в топ. (Деякі магазини можуть і зовсім не витримати напливу відвідувачів, і не мати достатньо запасів товарів. Покупці скуплять все, а наступну хвилю отримував конкуренти, причому безкоштовно.)

Якщо ж у замовника все з магазином добре, справа за рекламою, необов'язково укладати договір на ТОП-3. Можна спробувати вивести сайт в десятку (ТОП-10) і оцінити, наскільки прибутково там знаходиться. Якщо результат сподобається - рухатися далі.

Навіть якщо сайт виведуть у топ, витрати на розкручування не окупляться

Тут ситуація дуже схожа на описану вище. Спочатку потрібно з'ясувати - чи потрібний сайту топ. Потім, як і у випадку питання «чи виростуть продажу?» Можна спробувати початкове просування, і порівняти (через пару місяців) витрати на залучення клієнта з прибутком від нього.

Відстежувати покупців і те, що вони приходять з пошукових машин, потрібно за допомогою інструментів веб-анатілікі. Це потрібно, щоб розуміти - покупці прийшли саме завдяки просуванню, а не тому, що на Сонці стався викид магнітний, і всі люди пішли щось купувати, а хитрі сеошники сказали, що це їхня заслуга.

Сайт сам вилізе в топ, навіщо кудись звертатися

В принципі, сайт можна вивести в топ самостійно (за малоконкурентний запитам, що не несе комерційної користі). І вже тим більше, можна самостійно провести внутрішню і зовнішню оптимізацію за допомогою різних форумів і відкритих посібників Google (посилання ) і Яндекс (посилання ). Пошукачі і самі раді індексувати сайти з хорошою структурою.

При цьому вже будуть помітні деякі результати. А якщо до того ж, періодично оновлювати сайт новими якісними статтями, то він дійсно може сам вийти в топ, особливо тематичні проекти в некомерційних областях (журнали, блоги).

Інша справа в комерційних тематиках, де часу на помилку просто немає - а початківець оптимізатор обов'язково допустить помилку, і не одну. Його прорахунки можуть відгукнутися по-різному, аж до бана сайту. Якщо продажі магазину сильно залежать від інтернету - це, фактично, смерть бізнесу.

Для того, щоб «набити шишки» і дізнатися правильні шляхи, потрібно професійно займатися просуванням не один рік, у той час, як навіть 4 місяці просування (у компанії Авеб) - вже довго! Принаймні, так вважають майже всі наші клієнти:). Всі хочуть просунутися якомога швидше.

Якщо у замовника є час - він може самостійно рухати сайт. Якщо ні - йому треба віддати просування компанії, простіше кажучи - купити роки досвіду наших оптимізаторів. Зрозуміло, що це коштує грошей, але якщо бізнесу ніколи чекати, це кращий варіант.

Seo-компанії роблять величезні накрутки, краще звернутися до фрилансеру

Ми тут спалимо один невеликий секрет. Фрілансер - за умови, що це розумний, відповідальна людина, серйозно відноситься до справи, приділить сайту більше уваги, ніж будь-яка (а особливо велика) seo-компанія.

Просто тому, що у великої seo-компанії проектів сотні, а фрілансер може взяти собі 5-10, і, не кваплячись, просувати їх, звертаючи уваги на самі незначні дрібниці (наприклад, одна помилка в коді сторінки при перевірці у валідатор).

Просування у seo-компанії нагадує конвеєр - в хорошому сенсі слова. Є спеціальне ПЗ, написане програмістами конкретно під свою компанію, яка щодня моніторить позиції, відбирає посилання з потрібними параметрами, і багато чого ще. Люди, звичайно, беруть участь в просуванні, але згідно специфікації (додаток до договору).

Тобто, сайт будуть оптимізувати цілком якісно, ??також замовнику зазвичай пишуть рекомендації щодо покращення сайту (при подачі специфікації), але в пориві альтруїзму мало хто із співробітників великих компаній буде переконувати вас поправити воооон ту кому. На це просто не вистачає часу.

З іншого боку, просування компанією відбувається швидше. Чому - тому що у неї в наявності різні фахівці. Менеджери підбирають ключевики, моніторять конкурентів; оптимізатори роблять специфікацію і починають працювати з позиціями; програмісти правлять код і верстку; копірайтери пишуть тексти; веб-аналітики ставлять на сайт системи відстеження. А тепер уявіть собі, що це все буде робити одна людина.

Тому seo-компанія і просить більше грошей. А серед фрілансерів рідко зустрічаються справжні універсали, які поодинці зможуть виконати всі процеси, описані вище.

Нерозуміння, як відбувається процес просування

Забавно, але будь-яка професійне середовище найчастіше є «річчю в собі». Також частково впливає професійна деформація. Що це - опишу на прикладі однієї дівчини, яка довгий час працювала в будівельній сфері. Вона скаржилася, що коли дивиться фільм жахів, то спостерігає не за тим, як там когось вбивають, а як покладена крівля на даху будинку, на тлі якого когось вбивають.

Так от, люди, які постійно займаються одним і тим же, варяться в чомусь, поступово починають думати, що те, що вони знають - дуже просто, і що всі інші люди навколо теж повинні це знати. Тому що це дуже просто :).

Це зовсім не обов'язково у разі клієнта. Людина може не знати, як запустити текстовий редактор, навіщо йому пояснювати про покупку посилань?

У нас був один клієнт, який хотів зрозуміти, «як воно все працює». Вартість послуг та терміни йому підходили, але він хотів, щоб йому пояснили все людською мовою, на пальцях. Наприклад, менеджер говорив йому: Ми будемо купувати для вашого сайту посилання з анкором «оригінальні запчастини nissan», на клієнт здивовано відповів: «слухайте, а що таке анкор? - Посилання з певними анкорами потрібні, щоб вийти в ТОП. - Так, але що таке анкор ?».

І таке буває:). І це нормально. Професіонали іноді пропускають у своїх поясненнях найпростіші речі, тому що для них це апріорі просто і ясно.

Тому, шановні замовники, якщо ви щось не розумієте, це зовсім не означає, що вам намагаються запудрити мізки розумними термінами. Пніте менеджера, скажіть, щоб спустився з небес на землю, і пояснив простіше. У нього робота така - пояснювати.

А менеджери, в свою чергу, повинні тримати в голові прості схеми-асоціації, які завжди працюють краще, ніж самі логічні пояснення. Фраза «ми переробимо вам дизайн сайту, це підвищить конверсію» зрозуміла для логіки; а фраза «уявіть, що ми переставимо полку з вашим самим купується товаром на саме видне місце, а зверху повісимо великий напис« Знижки! »І цю полку покупці будуть бачити відразу ж, заходячи в магазин »ближче в людському розумінню.

Дешевше розмістити контекстну рекламу

Найчастіше контекст якраз навпаки - дорожче. У конкурентних тематиках постійно підвищуються ціни. Рекламуватися треба всім.

Контекстна реклама і просування в топ виконують різні функції. Контекст задовольняє миттєвий попит - реклама висить, продажу є. Рекламу зняли - трафік припинитися, і про магазин забудуть.

Одна справа, якщо на сайті продаються постійні послуги або товари, які потрібно часто міняти/оновлювати (наприклад, квіти), тоді певна кількість покупців залишаться вірні магазину, збережуть його в закладки. Інше - якщо магазин продає, скажімо, холодильники і плити, яких вистачає на 5-10 років.

За період розміщення реклами люди куплять собі по холодильника і пралці, і щасливо забудуть про магазин на довгі роки. А потрібні ж постійні продажу, щоб залишитися на плаву! Тобто, потрібно залучати нову аудиторію. А контекст дорожчає.

Тепер про просування. Просування йде по багатьом ключовим запитам, тоді як контекстна реклама відображається лише по куплених. Коли сайт застаріває, в топ потроху підтягуються й інші запити.

Просування здається дорогим тільки в перші місяці; якщо порівнювати за кількістю отриманих клієнтів з контексту і просування, спочатку, звичайно, буде лідирувати контекст. А от коли сайт міцно сидить в топі, витрати на підтримку позицій набагато менше витрат на контекстну рекламу.

Виходить, у разі контексту клієнт платить за «швидкі» продажу. У разі просування клієнт закладає міцний фундамент на майбутнє.

Чекати результату 3-4 місяці

Ось тут дійсно все просто:

1. Якщо рухати занадто швидко, пошукова система може забанити сайт. Машина розуміє, що надто швидке зростання - швидше за все, штучний. А перевіряти напевно ніхто не буде - в Мережі сотні мільйонів сайтів.

2. У конкурентних тематиках зростання позицій відбувається повільніше. Конкуренти в цей час теж щось роблять.

Зобов'язання платити щомісяця певну фіксовану суму

Це викликає неприємні асоціації з кредитом або фінансової каббалой. Тут теж все просто - можна заплатити все відразу:) Наприклад, якщо просування коштує 800 доларів, його розділять на чотири частини і попросять вносити щомісяця по 200 доларів. А можна відразу внести всю суму. Ось це клієнти точно не люблять.

Будуть використані чорні методи, від яких сайт можуть забанити

Чорні методи - це всякі заборонені хитрощі, наприклад, клоакінг, коли користувачеві показують нормальний текст, а в тілі сторінки прописують мільйон ключових слів білим кольором. Людина їх не побачить, а пошуковик - легко. Правда, це застарілий метод, але для прикладу зійде.

Пошукові машини з кожним днем ??стають складнішими. Їх вже досить складно обдурити. Іноді трудовитрати на обман майже такі ж, як і на нормальне просування. То чи не краще відразу чесно працювати? У мережі вистачає пильних очей. Будьте впевнені, що конкурують seo-компанії один за одним підглядають. Якщо буде хоч раз помічено, що хтось користується чорними методами, таку компанію чекає осуд всього професійного співтовариства.

поважає себе seo-компанія цього ніколи не допустить. Як я вже говорив, придбати репутацію важко, а втратити - дуже легко. Роки роботи може нівелювати якийсь скандал. Нікому не хочеться загубити свій бізнес.

is a post from: Aweb-Blog

Опубліковано: 01/09/11 @ 02:33
Розділ seo Блоги

Рекомендуємо:

Експрес аудит сайту studiamolodosti.com.ua
10 безкоштовних програм управління бізнес процесами
12 типів постів для ефективного збільшення відвідуваності
12 типів постів для ефективного збільшення відвідуваності
Бета-релізи - перший крок до краху веб-проекту