Фактори, що впливають на працездатність посилань

Я добре знаю керівника проекту з оренди нерухомості Egent.ru , відвідуваність якого - близько 14 тис. відвідувачів на добу, причому 70% трафіку припадає на пошукові системи в цілому і 50% - на Yandex зокрема . Мені відомо, що цей ресурс просувався без чиєї-небудь допомоги (не рахуючи моїх скромних рад) і без використання автоагрегаторов. Взагалі, посилальна маса самого ресурсу, порівняно з конкурентами, в плані кількості достатньо скромна, але при цьому ресурс знаходиться в топі як по ВЧ, так і за дуже великій кількості СЧ/НЧ. Я попросила у керівника цього проекту розповісти, за яким принципом нарощується посилальна маса - він погодився і запропонував оформити відповідь у вигляді статті на моєму блозі. Далі публікую текст його відповіді без будь-яких правок і коментарів.

Що впливає на працездатність посилань?

Давно минув той халявне час, коли прості посилання вирішували все. Сьогодні ми думаємо про якість донора, про текст АНКОРу, про окружному тексті, про переходи за посиланням і, нарешті, про аудиторію. Можливо, завтра ми будемо домовлятися за кожну якісне посилання, статтю, огляд безпосередньо з власником ресурсу. Чому ж маса посилань з бірж і агрегаторів втрачають свою значимість для пошуковиків? Давайте подумаємо виходячи з реалістичності результатів роботи оптимізатора.

Отже, було б логічно, якби на роботу посилань впливали такі фактори:

1. Адекватність (природність) посилальної маси
Візьмемо старий популярний сайт, який ніколи не займався купівлею посилань і проженемо його в Yazzle. В результаті ми отримаємо простий і важливий результат: основу посилальної маси становлять анкор у вигляді url-ів на головну і внутрішні сторінки. Так само ми бачимо анкор у вигляді назви проекту, «тут», «тут», «на сайті», «сюди», «дивитися», «звідси». І тільки 5-15% посилань з тематичних анкорами, і ті лише почасти відображають тематику сайту.

2. Околоссилочний текст
Т.к. природна посилальна маса досить неточно відображає тематику сайту, пошукові системи повинні шукати суть в окружному тексті посилань. Що й робить сьогодні Яндекс. Не буду повторюватися, про деякі моменти обліку околоссилочного тексту вже писали -
Сергій Кокшаров тут та Василь Ткачов тут .

Це лише кілька можливих варіантів, як пошуковики можуть враховувати околоссилочний текст. Є чимало анкоров, які практично нічого не говорять про ресурс, на який посилаються. Наприклад, анкор «в Москві», «на Центральній вулиці», «в офісі» - не кажуть нам, що в Москві? Що на тій вулиці? Але ми розуміємо, що десь поруч з анкором є відповідь.

3. Різноманітність анкор-бази
У естесственной посилальної масі практично не зустрічаються дублі тематичних посилань. Зміст ключових слів сайту складає в сумі всього 5-15% від загальної бази з урахуванням анкоров у вигляді url-ів.

4. Переходи по посиланню
Якщо посилання цікава користувачам, то по ній будуть регулярно переходити. Факт переходу за посиланням підтверджує її «людяність». Таке посилання потрібна для людей, а значить, корисна для пошуковиків.

5. Вік посилань
Передбачається, що ПС по ряду параметрів визначає і засуджує платні посилання, але якщо посилання не «вмирає» і не "блимає" за певний період, то за "хорошу поведінку" вона потрапляє під амністію і починає діяти разом з іншими добропорядними посиланнями. Пошукові системи дуже цінують «стариків».

6. Оформлення блоків посилань
Давайте подивимося на платні блоки посилань. Посилання з окружним текстом складають різні оптимізатори, кожен по-своєму. У деяких немає окружного тексту, у деяких окружний текст починається з точки, в інших текст починається з маленької літери. У підсумку виходить текстовий блок з масою помилок і чим більше посилань в блоці, тим він неписьменний з точки зору російської мови.
Реальні користувачі рекомендують сайти у вигляді url-ів на 1-2, рідко на 5 і більше сайтів, перераховуючи їх і майже ніколи не рекомендують у вигляді блоку з 10 посилань, та ще й з анкорами у вигляді ключевіков.

7. Характер написання посилань
Справжні посилання найчастіше пишуть як рекомендацію від першої особи, або в процесі яких-небудь дій (пошук чого-небудь, обговорення), виглядає це приблизно так:
... Можна подивитися тут: url
... Приклад url
... На сайті url
... Прочитай url
... Наприклад, на url
... Ось на цій сторінці url
... Дивись - url
... Є url
... На ресурсі url
... Я знайшов тут: url
url - сайт по ...
url - база будинків ...
url - каталог товарів ...

Покупні посилання подаються в іншому ключі, де явно простежується рекламний характер:
Надійно вантажі перевозимо міжнародні . Надаємо митні послуги
Недорогий кузовний ремонт по телефону (495) 755-95-75
Швидкі послуги з оформлення віз у посольстві
Мінімальна ціна на пончиковий апарат у нас

Що ще могло б впливати на позиції сайту?

Частка трафіку з пошукової системи
Думаю, що частка трафіку сайту з однієї пошукової системи в розмірі 90-100% від загального виглядає неправдоподібно. Якщо сайт робиться для людей, то у нього є своя аудиторія, і звичайно ж переходи з інших сайтів. Частка переходів у розмірі 40-60% з однієї пошукової системи більш правдоподібна. Чим більше частка непоіскового трафіку на сайті - тим він цікавіший для користувачів, тому що вже набрав свою аудиторію і має інші джерела трафіку (припущення неактуально для нових сайтів).

Про популярному сайті говорять
Чим популярніший сайт, тим більше про нього пишуть на інших сайтах, при цьому не завжди ставлять активні посилання. Було б логічно, якщо у популярного сайту в індексі пошукової системи за запитом імені домену в лапках було б багато згадок. Штучно розкручений сайт, як правило, має менше згадувань у вигляді «site.ru».

Якості донора та інші питання
Чи враховуються посилання зі сторінок з неоригінальним контентом? Можливо так, якщо відвідувачі переходять за цим посиланням. А зі сторінок, на яких не буває відвідувачів? Можливо, не враховуються. Чи важлива тематика донора? Або першочергово все ж інтерес користувача до ресурсу, на який посилаються? Можливо звідси і велика ефективність посилань з тематичних майданчиків? Давайте подумаємо, обговоримо ваші фактори, а на адекватні ідеї поставимо експерименти.

P.S. Потрібно розуміти, що Яндексу, для досягнення своїх цілей, необхідний якісний пошук, відвідувачеві якісні результати пошуку, оптимізатору - сайти клієнтів в топі. І тут Яндекс, як якийсь регулятор, повинен побудувати алгоритм так, щоб оптимізаторам довелося працювати з аудиторією сайту, а не підлаштовуватися під алгоритм ранжирування. Чим Яндекс і займається.

Нам же слід боротися за цільову аудиторію вже зараз, замість того щоб зливати бюджети в тисячі говно-посилань. Сьогодні того ж результату можна домогтися 10-ю якісними посиланнями проти 500 неякісних посилань конкурента.

Широков Дмитро
Керівник проекту Egent.ru .

P.S. Дякуємо Дімі за цікаві припущення і ідеї для експериментів - можливо, результати деяких з них я зможу викласти на блозі в найближчі пару місяців. До речі, про свої принципи нарощування посилальної маси я вже писала тут .

Опубліковано: 05/09/11 @ 02:21
Розділ seo Блоги

Рекомендуємо:

Оновлення опцій Webmaster Tools - реорганізація внутрішніх посилань
У нас 500 передплатників!
Чим SEO лякає замовників?
Експрес аудит сайту studiamolodosti.com.ua
10 безкоштовних програм управління бізнес процесами