Інтерв'ю з директором студії ВебПромо: обговорюємо SEO в Україну і буржунете.

Нещодавно до мене написав власник однієї студії, яка займається просуванням клієнтів в Україну і буржунете. Запропонував взяти у нього інтерв'ю. Ну, чому б і ні. Вийшло непогано:

MaulNet : Давай розповідай. У тебе означає яка-та фірма, яка займається пошуковим просуванням в США і Україною? Так?

Антон Воронюк : Фірма не якась, а цілком конкретна - WebPromo (web-promo.com.ua). І ми займаємося розкручуванням, контекстом та веб-аналітикою для українських та західних клієнтів.

(команда блатних гуру з ВебПромо)

MaulNet : Приголомшливо. Чому обрані такі ось напрями - США і Україною? Ну, Україні зрозуміло, маленька конкуренція, слабкі алгоритми тамтешнього Гугла, словом, халява. Але і замовники, напевно, платять салом і хлібцями. У чому я не правий?

Антон : Україні, тому що тут знаходимося географічно, та і з клієнтами конкуренцією останні роки тут все нормально. Вже сформувався ряд своїх сильних промоутери. Почали виходити російські компанії - Ашманов, Adlabs, Ingate, а вони як розумієш приїжджають не милуватися красотами Карпат і Криму, а салом і хлібцями тим більше навряд чи заманиш. Ну а в США цікавить розмір ринку і бюджети, та й просувати там дійсно цікавіше.

MaulNet : За Україну. Скажи, для комерційних запитів серед допустимо кіевчан, наскільки тамтешній Гугл пріорітнее тамтешнього Яндекса?

Антон : Для України співвідношення Google з Яндексом 70% і 25% (за деякими даними 20%). Коли говорять про розкручування, в основному йде мова про Google, у разі коли клієнт хоче і Яндекс, ціна зазвичай називається вище в 2-3 рази. Якщо орієнтуватися на Google, то можна вивести сайт середньо тематики в топ можна за місяці 2-3, а якщо при цьому ще намагатися підлаштуватися під Яндекс терміни значно збільшуються.

MaulNet : Тобто, по суті, повна халява?

Антон : Є звичайно тематики, як комп'ютерна вишивка, де сайт за 2 тижні займає топи по всіх ключах обох пошукових систем, але конкуренція по ВЧ і в конкурентних тематиках досить щільна. За багатьма ВЧ проблематично вивести сайт в топ швидше 6 місяців, іноді й довше, а це вже терміни західного сегменту.

MaulNet : Де 6 місяців? У Гуглі? Жартуєш чтолі? Раз на російському за півтора місяця виводиться практично будь-який запит тупо посиланнями, то навіть не знаю що можна робити 6 місяців в українській версії. Для цього навіть не потрібно сайт змінювати. Вірніше, щоб домогтися конкретно топа по конкретному ВЧ - не потрібно сайт змінювати. Але от щоб підняти трафік по шлейфу НЧ без посилань - дуже навіть потрібно.

Скажи, бюджети там якісь в української версії Гугла? Можеш навести конкретні приклади?

Антон : У Вас Google легше виводити, він не в пріоритеті, всі акцентуються на Яндексі. Я говорив не за трастові сайти, а за нові ресурси. Запит «хостинг» у ТОП1 ліз майже 8 місяців, «двері» в ТОП3 - 7 місяців, «тури до Туреччини» в ТОП3 - 6 місяців. При цьому запит «новини» на трастовому порталі вийшов у ТОП5 за місяць. За бюджетам для нізкоконкурентних тематик - від 200 $ в місяць, середньо - від 500 $, високо - від 800 $. Конкретику по клієнтах привести не можу - заважає графа «Конфіденційність» у договорі.

(Антон Воронюк на прізвисько Барон)

MaulNet : Ну, російському Гугла в плані виведення по ВЧ глибоко покласти - новий сайт або трастовий, за моїми відчуттями. А які способи покупки посилань ви там у себе використовуйте? Є пріоритет на українські донори? Які ще відмінності?

Антон : Російських проектів було близько 10, з цього не беруся сперечатися, але у нас траст, це те, з чим реально доводиться рахуватися. Посилання і біржі ті ж, що і в рунеті - Sape, Blogun, Miralinks , Gogetlinks , Getgoodlinks, Rotapost. Українських донорів небагато, якщо порівнювати з російськими, але намагаємося їх охопити при просуванні. Є свої бази вебмайстрів, у яких добираємо українські посилання, якщо не вистачає того що є на біржах.

Специфічним моментом у просуванні у нас є мовний момент. Уанет шукає в більшості своїй російською, але при цьому частка українських запитів і тих користувачів у яких обрано українська мова доходить за різними оцінками до 20-35%. Різниця в google.com.ua з російським і з українською мовою іноді доходить до 5-7 позицій, а іноді взагалі не відрізняється. Наприклад, по «оптимізація сайту» в google.com.ua при російською мовою WebPromo-ТОП1, а при українською мовою - 5.

MaulNet : ОК, з України все більш-менш зрозуміло. Давай по США. Більшості російських сеошників відомо тільки те, що там покупка посилань вважається відносно чорним методом. Але посилання ж напевно все одно десь купуються. Де? Як? Що це дає?

Антон : Якщо відкрити керівництво для вебмайстрів Google, то там ясно написано, що Google не вітає будь-які махінації з посиланнями включаючи купівлю та обмін. Різниця між нашим ринком та ринком США, в тому що американці читають це керівництво і вірять йому, хоча знову ж таки більшість прекрасно розуміє, що без посилань не обійтися.

Американські seo контори вже відійшли від того, що відхрещуються від посилань повністю, у них на сайті і в комерційному це все красиво приховує формулювання Natural Link building (природне нарощування посилальної маси), чого зазвичай досить, щоб заспокоїти замовника. Якщо говорити про метод видобутку посилань, то багато хто з них дійсно можна спокійно відправити у графу Natural Link building - соціальні мережі та соціальні закладки, величезна кількість профілів, каталогів статей і це все безкоштовно і потребує лише часу. Якщо говорити про покупку, то в порівнянні з Sape їх біржі тьмяніють, як за цінами так і за можливостями вибору.

Детальніше про основних напрямах:

Це основне, але якщо вдаватися в подробиці, то можна регулярно наповнювати матеріалами окремий блог.

(для поліпшення читабельності)

MaulNet : І наскільки все це господарство взагалі працює? Що працює, що ні? Я так розумію, що за тамтешніми ВЧ, ну, типу «games» щось просунути практично неможливо?

Антон : Посилання в Google і західному і українському працюють. При наявність 2 ресурсів - бюджет + час, можна осилити практично будь-який запит, у всякому разі в ТОП 10. Хоча терміни для західних проектів починаються від 4-6 місяців. Після лютневих змін, відомих як Google Panda, краще почали працювати посилання в контексті (статті, постові), гірше футерние посилання.

MaulNet : Тобто, ти хочеш сказати що запит типу «games» взагалі реально за рік підняти в топ в буржуйському Гуглі? Ти серйозно?

Антон : При нормальному бюджеті і підтримки контентом за рік вийде, це за умови відсутності різких змін в алгоритмі. Знайомий працював по ключах create site, create website, website вийшли за 7-10 місяців.

MaulNet : А що таке «нормальний бюджет» при ключевикам такого рівня? Куди він іде крім посилань?

Антон : Все індивідуально, в залежності від ключових запитів і поточного трасту сайту, але нижня рамка йде від 10 тис. $. Крім посилань йде активна робота над контентом сайту - статті, огляди, аналітика. У випадку з іграми клієнтові потрібно буде витрачається на створення безкоштовних вірусних іграшок, які будуть збирати величезну кількість безкоштовних посилань.

На ринку США SEO завжди йде поряд з SMM. Facebook і Twitter не тільки допомагають у поширенні контенту, але вже і впливають на ранжирування. Активна компанія в соц мережах, з пару десятків лайки й ретвіти і заточена по низькочастотний запит стаття буде в топі вже через кілька днів після публікації. Бюджет на SMM звичайно йде окремо від SEO.

MaulNet : 10к $ на місяць? Можна приклад вірусів яких-небудь твоїх конкурентів по буржуйним клієнтам, які принесли їм багато-багато добра і щастя?

Антон : Так, на місяць. Ми вірусами не займаємося. За них у відповіді SMMщікі. Через партнерів пропонуємо просування у Facebook і Twitter. Наша робота - посилання і контент, а коли контентом займається сам клієнт, то тільки посилання. Для частини клієнтів ще ведемо контекст, теж на Google, хоча було парочку і на Bing.

(все заради поліпшення читабельності!)

MaulNet : Можеш дати якусь конкретику по бюджетах і обсягом потрібного контенту в ніші, яку ти знаєш у буржунете, але при цьому не ведеш в ній клієнта (щоб не було розголошення конф.)?

Антон : Прикладом такої ніші може бути західна веб-розробка - створення сайтів, модулів, дизайну. Приміром, щоб охопити основні конвертують запити з розробки сайтів на Drupal - drupal development, drupal developers, drupal module development і.т.д. клієнту необхідний бюджет близько 2-3 тис. доларів на місяць.

З них 40-50% підуть на платні посилання. З приводу контенту - у розробників зазвичай свої копірайтери і нам залишається тільки виставити чітке технічне завдання про що писати і з якою частотою. Більшість запитів вийдуть за півроку, найбільш конкурентні 7-8 місяців.

MaulNet : І які ж обсяги контенту потрібні при drupal запитах?

Антон : Статтями близько 50 штук можна охопити основні слабо частотні запити + регулярне оновлення контенту в подальшому, по 1 статті в день на тему оновлень, рекомендацій по роботі, опису модулів і фіч, І.Т . д.

MaulNet : Нічого надприродного означає. Я в одному інтерв'ю читав, що на Заході SEO компанії вже не дають гарантій типу «браток, давай бабоси, через півроку спровадимо тобі топ». Це так? Як там побудована робота з клієнтом?

У нас від цього теж відходять, розділяючи оплату на дві частини - фіксована (невелика) і бонусна (більша). Але все багато хто продовжує кидатися словами «гарантія, гарантія», вигадуючи хитрі договору.

Антон : Зрозуміло, що нічого надприродного. Просто значно більший рівень конкуренції тягне за собою більш вагомі бюджети і терміни. За гарантіям формулювання не зовсім вірна. Вони не вже не дають, а спочатку убезпечили себе від гарантій, посилаючись на Google, який стверджує, якщо Вам хтось пропонує ТОП1 - це шарлатан. На заході при продажу SEO продається не топ в чистому вигляді, а робота по досягненню топа, яка підкріплюється розширеної звітністю і аналітикою.

У WebPromo кожен фахівець працює з заходом в обов'язковому порядку сертифікується за програмою Google Analytics Qualified Individual, що дозволяє поліпшити звітність і розуміння результатів просування. Головне це демонстрація регулярних змін у позитивному напрямку. Часто клієнти ставлять додаткові цілі трафіку й про переходи, досягнення яких бонусу. Бонусом нагороджується і достроковий вивід в топ. У нашому розумінні гарантій на заході немає.

(рис, ну чому інших фоток немає!)

MaulNet : Тамтешня ситуація, мабуть, відповідає на питання «чи помре у нас SEO». Не вмре, але строки і поріг вхід у цей бізнес продовжать рости. Школяреві все складніше ось так взяти до себе клієнта і успішно, протягом декількох місяців показати результат у московському регіоні. Тому школярам краще починати з регіонів.

Чи є в буржунете агрегатори бірж (типу SeoPult)? Там основні гроші крутяться у купівлі звичайних біржових посилань або ж у купівлі статей (вічних посиланнях, в загальному)?

Антон : На заході SEO це багато в чому консалтинг. А як може померти консалтингова послуга? Її актуальність не буде губитися також, як припустимо консультація лікаря чи юриста.

Незважаючи на те, що західні клієнти примирилися з тим, що від посилань нікуди не дітися, термін buying links (покупка посилань), замість natural link building може викликати у Вашого замовника холодний піт та бажання якомога швидше припинити співпрацю з Вами. З цієї причини ідея агрегаторів бірж для заходу виглядає єрессю.

Основний бюджет йде в основному на постійні посилання. Дорогі посилання з помісячною оплатою частіше за все теж куплені не на біржах, а в тих же вебмайстрів знайдених на digitalpoint.

MaulNet : Давай уявимо собі таку картину. В один прекрасний день ти щось викурив і тобі це так дало, що вже і не відпустило. Уявімо, що ти продав машину, квартиру, дружину, після чого вирішив на зароблене створити вбивцю IMDB (в буржунете).

Припустимо, що за кілька місяців вийшло якусь подобу мікро IMDB. Як би ти його просував? Або це не зовсім реально, скажімо, при бюджеті в 10к $ на місяць на конкретно посилання? Я так розумію, що знайшов би якісь щодо незайняті НЧ, які застосовні до кожного фільму (припустимо, «avatar film review for kids »)?

І ще питання: в буржунете краще анкор типу «назва фільму + for kids» або ж «url.ru/blablablamovie»?

Антон : Ідея створити вбивцю IMDB - це ти круто взяв. 10 тисяч доларів на посилання для проектів такого масштабу - це пил. У випадку з IMDB, саме контент - король Інтернету і на контент витрачалися б основні бюджети. Основний акцент після контенту я напевно б робив на просуванні через соціальні мережі, а потім вже на SEO. За оптимізації ясна річ, що починалося б з низько частотних запитів, а там вже в залежності від успіхів розвитку проекту. Без чіткої системи монетизації або зовнішніх інвестицій проект з такими амбіціями може дуже швидко припинити своє існування.

Точне входження ключа в анкорі завжди вітається, другий варіант скоріше як разбавка.

MaulNet : А бюджет в соціальних мережах витрачався б в офіційних крутилка або ж там як-то добре розвинена, допустимо, покупка реклами в групах? Або ж, може, там практикується оплата за лайки (пряма або непряма, допустимо, конкурс)?

(ну а що? доводиться викручуватися)


Антон : Все, що ти перерахував має працювати разом, щоб витягнути такий проект.

MaulNet : Ясно. Оптимізму така відповідь не вселяє. :-) Мабуть, вистачить питань. Якщо є що ще сказати про просування в буржунете, може, є якісь відмінності в плані внутрішньої оптимізації, то вперед. Якщо ні, то давай закруглені.

Антон : У внутрішній оптимізації значно допомагає rel canonical у боротьбі з дублікатом. З зовнішніх чинників - Google враховує в алгоритмі активність соціальних мереж - Facebook і Twitter, це те що яскраво виражається з урахуванням, того що на заході SMM зовсім на іншому рівні.

MaulNet : А на якому рівні враховується? Враховується кількість лайкою? Або ще траст тих, хто лайкнул? Або ж трафік з соціальних мереж? Наскільки все складно?

Антон : Враховується кількість лайкою, твітів (ретвіти). Ефект найрізноманітніший - від значного прискорення індексації до виходу в топ по низькочастотних запитах. Все складно і ускладнюється ще більше з введенням Google свого аналога кнопки Like '+1' у видачі. Якщо вона все-таки приживеться, то її значення буде більш вагоме, ніж у цих факторів.

MaulNet : OK, спасибі за інтерв'ю!

Антон : Тобі спасибі.

-

нецікаве на сьогодні: професійна у західному сегменті.

Опубліковано: 03/05/11 @ 10:19
Розділ seo Блоги Реклама

Рекомендуємо:

Як Кролик Роджер заробив 7000 $ за минулий місяць?
Обговорюємо з Кроликом Роджером: де ж, мати їх, гроші в Інтернеті?
Work5.ru - партнерська програма для монетизації ледачих студентів
Інтерв'ю з Avangardman: як зробити 2049 сателітів і не зійти з розуму
Про відео-каналі MegaIndex.TV