Будуємо власні продукти в сервісній компанії. Наш шлях від нуля до 1 млн $ регулярного річного доходу

Створення власних продуктів було метою Railsware практично з моменту заснування (а це вже 13 років). Зараз вже можу сказати, що ми втілюємо задумане, більше того, можу говорити про те, як будувати успішні продукти. Ми пройшли дуже важливий рубіж: показник регулярного доходу від власних продуктів досяг 1 млн USD (ARR ? annual recurring revenue ). Звичайно ж, 1 млн USD ARR — це не космічні цифри. Це всього лише етап, і велика гра тільки починається. При цьому ми стартували як класичний аутсорсинг, трансформували бізнес-модель Product Studio і на сьогодні розвиваємо два напрямки ? сервісне та продуктове. Ця стаття про те, як ми йшли до такого результату і що потрібно для того, щоб створити прибутковий продукт, який люблять користувачі. Спойлер: метод проб і помилок ніхто не відміняв. From 0 to almost hero, або Трохи історії Сьогодні модель нашого бізнесу ? Product Studio платформа для створення і розвитку комерційно успішних продуктів.

Опубліковано: 23/07/20 @ 10:00
Розділ Безпека Блоги Заробити Сервіси Читати далі...

Кар'єра в IT: посада Full розробник Stack

Продолжаем серию «Карьера в IT» : разберемся, кто такие Full Stack разработчики, почему в компаниях возникает такая позиция и какие есть преимущества и недостатки у специализации. Об этой предметной области нам рассказали разработчики с опытом Full Stack: Владислав Фурдак, Алексей Голубев, Вячеслав Лобода, Владимир Сподарик, Геннадий Догаев и Андрей Роговский. Особенности направления Full Stack Developer — это универсальный программист, который может сам с нуля разработать функциональный продукт. Такой специалист разбирается как в Back-end составляющей (программно-аппаратная часть сервиса), так и во Front-end (интерфейс пользователя). По сути, разделение на Back-end и Front-end появилось только в 2010-х годах, когда программные продукты стали иметь сложную и многоуровневую структуру. До этого большинство программистов по умолчанию выступали в роли Full Stack, хотя так их никто не называл. «В 90-х программистов было слишком мало, чтобы разделять их на какие-то категории.

Опубліковано: 26/06/20 @ 07:00
Розділ Блоги Читати далі...

Product Marketing дайджест #4: диференціація продукту, бенчмарк CR за індустріям, ретеншн під час COVID-19

Всім привіт! Літо настало, і жарко тепер не тільки на роботі, але і на вулиці. Щоб ви не нудьгували і не думали про відпочинок на морі, який не відбувся, я підготував новий випуск дайджесту. Сьогодні у випуску: розбір сходження TikTok, як компанії отримували перші 1000 користувачів і багато чого іншого. Почитати Send better email: A step-by-step guide to improving your email deliverability and open rates . Email — важливий канал для повернення і утримання користувачів. Однак якщо це не буде зроблено належним чином, ви можете нашкодити своїй репутації відправника. Intercom розповіли, як поліпшити доставляемость і відкриття листів. How the biggest consumer apps got their first 1,000 users . Чи задавалися ви питанням, як найбільші сервіси отримали першу 1000 користувачів? Якщо так, то є добірка зі стратегіями залучення користувачів на самому початку шляху. SEO Copywriting: 12 Easy Tips for Better Content and Higher Rankings .

Опубліковано: 19/06/20 @ 10:00
Розділ Блоги Читати далі...

Як я працюю: Олексій Трехліб, Front-end Engineer в ?ber

[В рубриці «Як я працюю» ми запрошуємо гостя розповісти про свою роботу, організації воркспейса, корисних інструментах і лайфхаках] Олексій Трехліб — Front-end розробник у Uber, рік тому переїхав в Амстердам. За 13 років роботи в IT він створив понад 50 веб-проектів, 2 стартапу і 10 опенсорс-проектів. Два його проекту на GitHub — JavaScript Algorithms і Homemade Machine Learning Algorithms — отримували статус «The most trending repository of the day» і сумарно набрали понад 84 тис. «зірочок», а посилання на репозиторії тричі потрапляли в топ-30 на головній сторінці HackerNews. Також Олексій пише технічні статті . У нього є кілька матеріалів на DOU: статті про своїх репозиторіях для вивчення Python і Machine Learning і замітка про експериментах з машинним навчанням на TensorFlow. Про себе Комп'ютер у мене з'явився тільки на другому курсі університету, тому зараз я навіть трохи заздрю молоді, яка творить чудеса з програмування вже в школі.

Опубліковано: 10/06/20 @ 07:00
Розділ Блоги Читати далі...

Кейс: Розкрутка мобільного додатку в Google Play

У міру зростання кількості активних користувачів платформи Android, просування мобільних додатків в Google Play стає цікавим джерелом залучення нових клієнтів. Для блогу Авеб ми створили Android-додаток, в якому користувачі можуть легко читати пости блогу, а також отримувати повідомлення про нових публікаціях. Мета даного кейсу — показати основні етапи просування мобільного додатка Android у Google Play по ключовим запитам (пошуковим запитам) в топ 1 на прикладі програми Авеб з публікацією абсолютно всіх даних. Комерційної цінності результатів просування немає — кейс підготовлений суто у навчальних та презентаційних цілях. В результаті просування, нашим фахівцям за 2 місяці вдалося досягти топ 1 по всім відібраним пошукових запитах в Google Play по Україні і Росії.

Опубліковано: 09/06/20 @ 07:52
Розділ Блоги Пошуковики Читати далі...

Як і навіщо IT-фахівці розвивають українськомовний YouTube

Зібрали найбільші українськомовні YouTube-каналі, автори яких — ІТ-спеціалісти. Та наразі їх так мало, що в добірці, напевно, є всі, що мають аудиторію понад 100 підписників. А ще поговорили з деякими контентмейкерами та дізналися, чому вони вирішили знімати відео, про що розповідають у своїх роликах, і поцікавилися, навіщо їм вкладати зусилля в розвиток саме українськомовного ютуба. Якщо когось не згадали, то пишіть на пошту vlada@dou.ua або в коментарі. «Падон» , «Падон Живий» , «Падон: Стріми» Каналі львівського програміста Юліана Грицевича. Зараз він знімає огляди ігор, скетчбуків, техніки, проводити стріми та інше. На основний канал — «Падон» — підписалися 52 тисячі користувачів. ANDREEV Ютуб-канал Володимира Андрєєва, Sales & Talent Acquisition Manager у XLNT Spaces. Тут автор публікує сатиричні вірші українською. Іноді на соціальні, буденні тими, іноді — про політику. Наразі канал має понад 48 тисяч підписників. Tokar.

Опубліковано: 11/05/20 @ 10:00
Розділ Блоги Читати далі...

Front-end дайджест #39: COVID-19 у світі розробки інтерфейсів

У випуску: розбираємося з новим Node.js додаємо підтримку темної теми і покращуємо продуктивність веб-додатків. HTML Responsive Images the Simple Way — оптимізуємо завантаження картинок під потрібний дозвіл екрану. SVG, Favicons, and All the Fun Things We Can Do With Them — міняємо картинки в залежності від теми. CSS і CSS in JS PostCSS 8.0 . Atomic CSS-in-JS . 90 Seconds on CSS Custom Properties . Creating Playful Effects With CSS Text Shadows — як зробити 3D текст? Building a Scalable CSS Architecture With BEM and Utility Classes — будуємо БЕМ у 2к20. CSS Scrollbar With Progress Meter — стилізуємо прогрес прокрутки скроллбара. How to Style Your React Apps with Less Code Using Tailwind CSS and Styled Components — стилізуємо React-форму. Level Up Your CSS Animation Skills — відеокурс по CSS-анимациям. LCH colors in CSS: what, why, and how? — що таке LCH-кольори і навіщо вони потрібні? Розбираємося з новими властивостями: @property ; mask-repeat .

Опубліковано: 02/05/20 @ 01:38
Розділ Блоги Читати далі...

Product Marketing дайджест #3: стратегія зростання в часи невизначеності, шлях з $0 до $1,3 M MRR

Всім привіт! Сподіваюся, ви сидите вдома і не вболіваєте. Щоб ви не нудьгували, я підготував новий випуск дайджесту. Сьогодні у випуску: маркетинг в LinkedIn, як проводити опитування, як працювати з поверненням клієнтів і багато чого цікавого. Почитати В даний час існує велика невизначеність щодо того, що відбувається на ринку. Поведінка клієнтів змінилось так швидко, що неможливо знати, що буде далі. Reforge випустила для B2B і для B2C невеликі гайди: що робити в поточній ситуації. Якщо ви продаєте бізнесам, то шукайте нові можливості продажу, оскільки особисті продажу і продажу на івентах не працюють зі зрозумілих причин. Якщо працюєте в B2C, то враховуйте, що вартість конверсії зараз буде рости і задумайтеся про безкоштовних каналах залучення. Також відштовхуйтеся від своїх ресурсів. Якщо конкуренти знижують рекламні бюджети, тобто можливість наростити частку на ринку.

Опубліковано: 18/04/20 @ 10:00
Розділ Блоги Читати далі...

PM дайджест #24: як мітинги підвищують продуктивність команди, список питань для зустрічей 1:1

Всіх з весною! Зустрічайте новий дайджест цікавих матеріалів зі світу проектного управління. Project Management Разом з іменитими колегами дав коментар про навичках, необхідних менеджеру проектів в 2020 році в корпоративному блозі GanttPro. 100+ вивчених уроків/афоризмів від менеджерів проектів космічних польотів NASA. Дізнався про новий метод для написання документації і в принципі будь-яких великих текстів з фокусом на читача замість неструктурованих простирадлом з букв — Information Mapping . Welcome to your 1-1 repo: значний перелік питань для зустрічей 1 на 1 . Питання з блоку Conversation Starter чудово перевикористовуються для зав'язування смолтоков. Гайд по побудові сильних крос-функціональних команд. Production Oriented Development . Чому розробники не люблять великої кількості мітингів? Пол Грем у своїй замітці 10-річної давності (анітрохи не втратила актуальності) пояснює, в чому різниця між Maker's schedule і Manager's schedule .

Опубліковано: 21/03/20 @ 11:00
Розділ Блоги Читати далі...

5 книг для особистого і професійного розвитку від Сергія Борисенка, розробника з 15-річним досвідом

Від редакції: в рубриці DOU Books учасники спільноти розповідають про п'ять улюблених книгах — тих, які змінюють світогляд і можуть бути корисні читачам-колегам. [Про автора: Сергій Борисенко — девелопер-консультант, досвід у ІТ — 15 років, досвід в житті — 35] Серед аудиторії DOU все більше людей, які перейшли, як і я, 30-річний рубіж. Життя в цей період стає багатограннішою, складніше. Підручники з мов або паттернам програмування, як і класична бізнес-література з менеджменту і бізнесу, вже не можуть відповісти на питання, які цікавлять людину в цьому віці :) Тому я хотів би поділитися книгами, які знайшов для себе корисними в останні роки. Це не топ-5, так як я постарався вибрати книги, які не згадувалися в попередніх добірках. Там теж було дуже багато розумного. Mindset: How You Can Fulfill Your Potential Carol by S. Dweck Російською— Керол Двек «Гнучке свідомість» Українською— Керол Двек «Налаштуйся на зміни.

Опубліковано: 18/03/20 @ 11:00
Розділ Блоги Читати далі...

Product дайджест #8: запуск продукту з максимальним зростанням, помилки монетизації

Всім привіт, мене звати Саша Ємельянов, я Chief Product Officer в лондонському biotech-стартапі Bioniq (ex Badoo, ex MacPaw). У цьому випуску: історія виникнення Facebook-фічі people you may know, розподілений підхід до прийняття рішень, відео виступів лондонського ProductCon 2020. Почитати Один з найкращих сучасних джерел натхнення для практичного продакт-менеджменту. Growth Design ділиться кейсом Upgrade flow UX в SaaS-продукт Zapier в картинках-комікси. Хіба не чудово? І ще один кейс від Growth Design з запалі з жару під назвою Coronavirus UX: How Can Twist Your Perception . Багато прикладом того, як UX хитрощі можуть маніпулювати користувальницьким сприйняттям. Стаття Брайана Бэлфоура про те, як правильно запускати продукти. У двох словах, на думку Брайана, успіх продукту полягає у створенні word of mouth loop. «Юзер дізнається про продукті» — «Продукт сильно перевищує очікування юзера» — «Юзер рекомендує продукт друзям».

Опубліковано: 14/03/20 @ 11:00
Розділ Блоги Читати далі...

Front-end дайджест #38: Angular 9, що таке Rome

У випуску: розбираємося як живе Front-end інженер в Slack, дивимося документальний фільм про Vue.js пробуємо Svelte, апргрейдим CSS-скіли і намагаємося підкорити JavaScript за 30 днів. CSS і CSS in JS Створюємо Polaroid-камеру на чистому CSS: стаття , демо . Вивчаємо CSS Grid на сторінках Smashing Magazine: Creating A Grid Container ; Grid Lines ; Grid Template Areas . Хороший блог про CSS від Ахмада Шадіда: Learn CSS Positioning — інтерактивне керівництво. Same HTML, Different CSS — експеримент стилізації сторінки без зміни розмітки. Styling The Good Ol' Button Element — кращі практики щодо стилізації кнопки. Let's Use CSS Counters — що таке CSS Counter і з чим його їдять? The CSS Cascade — розбираємося, як браузер дозволяє конкуруючі стилі. CSS object-fit and object-position properties: Crop embedded images in HTML — кадрируем картинки правильно.

Опубліковано: 07/03/20 @ 11:00
Розділ Блоги Читати далі...

Ruby дайджест #35: подкасти з DHH і Sandi Metz, інтерв'ю з Matz, Ruby-геми для ML

Дайджест створено у співавторстві зМариною Завийбородой , Copywriter в RubyGarage. Всім привіт! Січень — традиційне затишшя. Про нові версії Ruby/Ruby on Rails нічого не чути. Але є що послухати й обговорити. Наприклад, свіжий подкаст DHH з Corecursive (транскрипт розмови — за посиланням ), подкаст з Санді Метц та добірку 16 ML Ruby-гемов. І, як завжди, ми зібрали велику кількість туториалов і статей?? Релізи Like i'm Five help you to create a complex testing in context a few seconds — гем Like i'm Five генерує файл з фабриками, які потрібні для тестування конкретного об'єкта. Kno Ruby — гем реалізує аутентифікацію без пароля і дозволяє налаштувати автентифікацію без повторних відправок імейла. Attr-filters gem by Syndicode for filtering object attributes — гем для фільтрації атрибутів мати поро (Plain old Ruby objects) з нульовими залежностями. vergilet/monobank: Monobank API Ruby — реліз неофіційного API для Monobank.

Опубліковано: 08/02/20 @ 08:00
Розділ Блоги Інтерв'ю Читати далі...

DOU Hobby: Ironman – змагання з тріатлону на 225,8 км

[DOU Hobby — рубрика про нетехнічних проектах IT-фахівців: творчість, цікаве хобі та інші lifestyle-досягнення. Якщо вам є про що розповісти — пишіть на valentina@dou.ua ] Артем Павлов — менеджер по продукту компанії «Ноосфера» в Дніпрі. Він вже 20 місяців готується до повної дистанції гонки Ironman з триатлону. Щоб фінішувати, потрібно проплисти 3,8 км, проїхати на велосипеді 180 км і пробігти 42 км — і все це за 17 годин. Артем розповів DOU, з чого почалося його захоплення тріатлоном, як проходять тренування і чому бюджет на підготовку до Ironman стартує від $5 тис. — Артем, як ви зацікавилися тріатлоном? З чого все почалося? Я, як і більшість активних хлопців, в дитинстві цікавився всіма ігровими видами спорту. Близько п'яти років займався футболом, грав у шкільної та університетської баскетбольних командах, не обійшов стороною волейбол і гандбол. Потім близько двох років займався кроссфитом, як раз на зорі його популярності.

Опубліковано: 05/02/20 @ 11:04
Розділ Блоги Читати далі...

DevOps дайджест #29: Kubernetes на F-16, Git для Monorepo, ClickHouse як Макгрегор

У випуску: U. S. Air Force переїхала на Kubernetes, Tanka від Grafana, Clickhouse завдає удару по ScyllaDB, реліз Elastic Cloud on Kubernetes. Kubernetes U. S. Air Force Deployed Kubernetes and Istio on an F-16
Крига скресла. Начебто звичайна стаття про те, як переїхали на Kubernetes, але це оборонка! U. S. Air Force вирішила змінити свій підхід до розробки ПЗ, пішла від waterfall моделі і разом з тим заадоптила кубер з истио. Як пояснює їх CSO, для оборонки дуже важливо уникнути вендерлока, не відставати від мейнстріму, ну і one point for the team was to demonstrate that it could be done :) Production checklist for web apps on Kubernetes
Best practice чек-лист з управління веб-сервісами в Kubernetes від Senior Principal в Zalando, автора тих самих Kubernetes Failure Stories k8s.af . Debugging network stalls on Kubernetes
Оповідь про те, як хлопці з Гитхаба упоролись в troubleshooting мережі у Kuberentes.

Опубліковано: 25/01/20 @ 11:00
Розділ Блоги Читати далі...

Здоров'я ІТ-спеціаліста: психосоматика, депресія й емоційне вигорання

Тривала робота в IT накладає свій відбиток на повсякденне життя фахівця і його психічне здоров'я. IT-фахівці занурюються в цифровий світ, а тому концентруються на абстракціях і схемах. Логічне мислення — їхня сильна сторона, а від емоційний інтелект — слабка. Ця стаття — третя із серії матеріалів на DOU, яку присвячено здоров'ю. Тут ви знайдете поради від психотерапевтів і психологів (серед яких ІТ-фахівці) щодо симптомів та профілактики поширених психологічних захворювань, а також кейсі від ІТ-спеціалістів і HR. Вже опубліковані статті з загальними порадами та порадами від невролога . Нагадуємо: самолікування може зашкодити, тому в будь-якому разі радимо звертатися до лікарів. Також важливо пам " ятати, що універсальних порад не існує, тож не варто сприймати цей текст як абсолютну істину. Усе індивідуально.

Опубліковано: 21/01/20 @ 11:00
Розділ Блоги Читати далі...

Веб-розробка: вчора, сьогодні, завтра

Привіт, мене звуть в'ячеслав Колдовський, я Programming Mentor . У веб-розробці я з 1990-х, тепер працюю в SoftServe над навчальними проектами. Чверть століття я спостерігав за еволюцією вебу, бачив появу та смерть технологій, робив ставки в конкурентних війнах, мене завжди цікавило, куди воно все рухається, — саме про це хочу з вами поговорити, і розмова не буде короткою. Історія часто цинічно жартує з людськими винаходами: далеко не завжди задумане стало реальністю, дуже часто ставало реальністю ті, що задуманим не було. Схоже, вся історія вебу й відповідно веб-розробки — ті, із чого воно все починалося, як розвивалося, куди направлялося й де опинилося тепер, — яскравий приклад цього твердження. Перший веб-сайт побачив світ 6 серпня 1991 року. Це був набір примітивних веб-сторінок, які, власне, і презентували всесвітню павутину — World Wide Web. Цікаво, що він і досі доступний за тією самою адресою, що й майже три десятиліття тому.

Опубліковано: 14/01/20 @ 08:00
Розділ Блоги Читати далі...

Асинхронність в C#. Руйнування легенд

Всім привіт! Мене звуть Влад, я — старший розробник у компанії DataArt. Стаття буде присвячена асинхронного програмування на C#, а саме — нюансам роботи з TAP (Task-based Asynchronous Pattern) — паттерном асинхронного програмування, заснованим на завданнях. Стаття досить велика і розбита на п'ять розділів: I. Асинхронність: як і навіщо це використовувати. II. Погляд всередину через популярні омани. III. Проблемний код та найкращі практики. IV. Сторонні бібліотеки і тулинг. V. Що ще почитати/подивитися. I. Асинхронність: як і навіщо це використовувати Що таке асинхронність і навіщо вона потрібна? Всі зовнішні пристрої, що не працюють на одній шині з мікропроцесором, — мережеві адаптери, відеокарти, сховища даних — повертають результат своєї роботи не відразу. Отже, нам вибирати: або наш потік виконання буде зупинятися і чекати результат операції, або виконувати якийсь інший код.

Опубліковано: 09/01/20 @ 11:00
Розділ Блоги Читати далі...

36+ робочих місць фахівців з SEO світу

36+ рабочих мест специалистов из мира SEO Дорогі друзі, пропоную вашій увазі добірку робочих місць фахівців з світу SEO. Я не став використовувати фразу "SEO фахівців", так як у сьогоднішньому пості взяли участь не тільки сеошники, але і блогери, власники сервісів, засновники компаній, керівники відділів і т. д. Я поставив три запитання: 1. Якою комп'ютерною технікою та гаджетами ти користуєшся? 2. Які програми і сервіси найчастіше використовуєш для роботи? Користуєшся хмарними сховищами? 3. Що тобі подобається в твоєму робочому місці і що плануєш покращити? Публікую відповіді в тому порядку, в якому я їх отримував.

Опубліковано: 20/12/19 @ 08:50
Розділ seo Блоги Читати далі...

Веб-доступність. Що варто знати кожному Front-end розробнику і дизайнерові

Тема веб-доступності постійно привертає мою увагу. Оскільки працюю Front-end розробником, мені завжди було цікаво, як зробити інтерфейс максимально пробачимо і зрозумілим. Пам'ять пам'ятаю, ще студентом додавав event listeners на комбінації клавіш, щоб спростити й пришвидшити навігацію своїми першими веб-сторінками. Тому сфера доступності відгукнулася всередині мене, коли я дізнався, що саме означає це поняття. У цій статті хочу зібрати докупи й коротко описати, що таке доступність, чому та кому вона потрібна, а також поділитися своїм підходом до розробки і тестування доступних інтерфейсів. Матеріал буде корисний як Front-end розробникам, так і дизайнерам, а також усім, хто користується Інтернетом. Для мене історія з веб-доступністю почалася шість років тому. Через свою неуважність я ледве не потрапив під колеса автобуса всього за 50 метрів від офісу, де на той час працював. Тепер розумію, що ця подія змінила моє життя й ставлення до звичних речей.

Опубліковано: 12/12/19 @ 11:51
Розділ web дизайн Блоги Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64