Поради сеньйорів: як прокачати знання junior Go

Поради сеньйорів — постійна рубрика, в якій досвідчені фахівці діляться практичними порадами з джуниорами — загальні лайфхаки по навчанню, які книги та ресурси читати, які навички освоювати і багато іншого. У цьому випуску говоримо про Go. Іван Данилюк , Core Go developer в Status.im 15 років в ІТ (5 з них в Go) Мова Go вважається однією з найпростіших для вивчення, але нехай це не вводити в оману — як правило, простою її знаходять досвідчені розробникі, а джуніори можуть мати труднощі в розумінні тих чи інших аспектів мови. Цьому є дві причини: мінімум магії — Go дуже мало промов робить за вас, тому від програміста очікується чітке розуміння, з чим він працює і який результат хоче мати; нестандартний підхід до об'єктно-орієнтованого програмування — Go немає класів та наслідування, і часто людям складно уявити, як взагалі можна будувати абстракції без цього (багато хто думає, що ООП — це і є клас, але це не так).

Опубліковано: 16/08/18 @ 08:05
Розділ Блоги Читати далі...

Евристики і мнемоніки в тестуванні: що це і як застосовувати

Мій досвід в тестуванні — близько двох років. Я людина допитлива і захоплений своєю справою, тому намагаюся постійно займатися самонавчанням — підтягую знання і навички в новій для мене професійній сфері. Вперше я зіткнулася з терміном «тестова евристика», коли мені на очі попався James баха добре s Blog . Саме з нього почався мій інтерес до тестових евристикам і мнемоникам. На сьогоднішній день найбільш актуальна частина матеріалів по тестуванню представлена як раз таки англомовним контентом. Прочитавши цю статтю, ви ознайомитеся з основними тестовими евристиками і мнемониками, дізнаєтеся, навіщо і для чого вони застосовуються, в чому їх переваги і недоліки, побачите реальні приклади їх практичного застосування та зможете дізнатися, як створити свою евристику. Я поділюся з вами власної евристикою, яку я використовую для приймального тестування, і розповім про її переваги. Порівняно з іншими методами, метод евристичної оцінки простіше, легше і швидше.

Опубліковано: 29/06/18 @ 10:28
Розділ Блоги Читати далі...

DOU Проектор: «Моє місто» — краудфандинговая платформа для тих, хто любить своє місто

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власної made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Мене звуть Шкарбалюк Олександр, і я FullStack Developer (Sysadmin, DevOps, System Architect та інші технічні спеціальності) у проекті «Моє місто» . Це краудфандинговая платформа, покликана поліпшити рідне місто засобами самих жителів, завдяки залученню великої кількості людей та запуску громадських проектів. Ідея Як це замислювалося і працює: городяни пропонують ідею чи готовий громадський проект; при необхідності, розміщують його на краудфандінг для збору коштів; при успішному зборі грошей проект реалізовується. Якщо проект не зібрав потрібної суми, то після узгодження з автором команда переводить ці кошти на інший проект.

Опубліковано: 26/06/18 @ 10:00
Розділ Блоги Читати далі...

Я, девелопер

[Про автора: Павло Веллер — CTO, Digital Engagement Practice в EPAM Systems. Практично 20 років досвіду в розробці та продуктів з використанням Java, С#, Ruby, JavaScript та ін. (з них близько 14 років в EPAM). Веде власний блог www.pveller.com ] У жовтні 2017 року в Будапешті відбулася конференція EPAM SEC 2017: Engineering Next, присвячена майбутньому технологій і новому поколінню інженерних рішень. На ній я поділився своїм баченням того, що значить бути Full Stack девелопером в наші дні і чому практичний досвід — це ключ до того, щоб стати справжнім експертом в області мультитехнологий. Відео виступу можна знайти за посиланням . І спеціально для читачів DOU матеріал за мотивами мого виступу. Хто такий Full Stack девелопер Одного разу на конференції в Денвері я почув правильний питання: «Ви позиціонуєте себе як Full Stack девелопер. А коли ви в останній раз писали device driver?».

Опубліковано: 05/06/18 @ 11:56
Розділ Блоги Читати далі...

DOU Проектор: Y-Productive — додаток, яке допоможе не відволікатися і працювати продуктивніше

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власної made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Мене звуть Олександр Жебряков. Я кілька років будую власний бізнес, прагну до можливості працювати коли завгодно і звідки завгодно. Y-Productive — думаю, моя найкраща ідея, оскільки вирішує близьку мені проблему. У мене дружина і дворічний син, так що проблема особистої продуктивності в робочий час для мене питання щоденний. Кожен день мені хочеться закрити всі робочі завдання в робочий час, встати з-за комп'ютера з почуттям досягнутого результату і приділити всю увагу родині та дозвілля. Але як зробити так, щоб робота завжди йшла за планом? Ідея Протягом дня з'являється безліч приводів переключитися на щось менш важливе, але більш термінове.

Опубліковано: 17/05/18 @ 10:50
Розділ Блоги Читати далі...

Senior Data Scientist із Лондона – про ринок Британії та майбутнє великих даних

Дмитро Карамшук — Senior Data Scientist в Skyscanner. Ще навчаючись на магістратурі в КПІ, він разом з двома одногрупниками вирішив підзаробити. Так народився стартап Stanfy з річним оборотом близько $500 000. Попри перспективну роботу й хороші гроші, Дмитро покинувши програмування та бізнес і зайнявся наукою. За шість років він здобув Докторський ступінь в Інституті IMT Lucca в Італії, працював науковим співробітником Королівського коледжу Лондона, виступав на TEDx та зовсім скоро приїде до Києва на Kyiv Data Spring . В інтерв'ю для DOU Дмитро розповів про дірявий ринок Data Science в Британії, чому Київ не Лондон та що великі дані зроблять з нами в майбутньому. — Ваш перший досвід у стартапах — Stanfy з 2005 по 2010 роки. Вашій команді вдалося вирости зі студентського проекту в повноцінну компанію з двадцятьма співробітниками. З чого все почалося? Проект починався просто як лабораторна робота в КПІ.

Опубліковано: 14/05/18 @ 07:00
Розділ Блоги Читати далі...

Геймдев: які є спеціалізації програмістів і з чого починати

Привіт. Мене звуть Максим Носатий, я Game Developer, працюю з UE4 і Unity3D. Мій стаж в геймдеве — близько 5 років. Я починав свою кар'єру як Unity3D & C++ розробник у аутсорсингової компанії iLogos, пропрацював там півтора року. У 2014 році я зацікавився Unreal Engine 4 . Як і Unity, це компонентно-орієнтований рушій. Кожен місяць платив $30 зі своєю джуниорской зарплати за ліцензію. Треба сказати, це здорово било по бюджету. І через деякий час я вирішив знайти роботу за цим профілем. Так як в Україні на той момент практично не було проектів на UE4, шукав вакансії за кордоном. Отримавши оффер від польської компанії VividGames, я поїхав в місто Бидгощ на позицію UE4 & C++ розробника. Там теж пропрацював близько півтора років: спочатку в UI-команді, пізніше — в Engine. Потім я повернувся в Україну і близько року співпрацював з компаніями ProgramAce і CommuniClique. Кілька місяців тому заснував власну компанію. Ми займаємося розробкою ігор і VR-додатків.

Опубліковано: 08/05/18 @ 10:39
Розділ Блоги Читати далі...

DOU Books: 5 книжок про спілкування в команді від Андрея Трофімова, керівника львівського офісу EPAM

Від редакції: у рубриці DOU Books спеціалісти розповідають про 5 своїх улюблених книжок — ті, які змінюють світогляд та корисні читачам-колегам. [Андрій Трофімов — Director, Software Engineering в EPAM, MBA, PMP. В ІТ з 2000-го року. Працював як System Administrator, Delphi, PHP, Java розробник та тімлід, QA manager, Project manager. З 2005-го року сфокусований на general management. Цікавиться літературою з управління та розвитку] За роки роботи я розробив власний підхід: коли починаєш займатися новим напрямком — переконайся, що володієш необхідним для цієї професії інструментарієм. Наприклад, я досить давно у general management та неодноразово мав змогу переконатися, що управління компанією — надзвичайно складні та комплексне завдання, де окрім лідерських навичок та широкого кругозору, потрібно володіти й іншими інструментами.

Опубліковано: 03/05/18 @ 10:00
Розділ Блоги Читати далі...

Поради сеньйорів: як прокачати знання junior Ruby

Поради сеньйорів — постійна рубрика, в якій досвідчені фахівці діляться практичними порадами з джуниорами — загальні лайфхаки по навчанню, які книги та ресурси читати, які навички освоювати і багато іншого. У цьому випуску говоримо про Ruby-розробниках. Олена Моргун , Ruby Team Leader в Rails Reactor 10 років досвіду, з них 5 у Ruby Проблема багатьох початківців Ruby-розробників в тому, що вони зазвичай кидають всі сили на вивчення фреймворку Ruby on Rails на шкоду навичкам роботи з мовою Ruby, СУБД та іншим базовим речам. На виході ми отримуємо людини, який може відтворити туторіал за рішенням якогось завдання (наприклад, може зробити якусь нитку сторінку з формою). Але при цьому будь-який крок в бік від туториала, що вимагає мінімального розуміння теорії, вганяє людину в ступор. Наприклад, необхідність написати простенький SQL-запит. Я хотіла б порекомендувати новачкам приділяти менше уваги вивченню Rails.

Опубліковано: 19/04/18 @ 07:00
Розділ Блоги Читати далі...

Technical writer: як потрапити в професію і що вчити

Робота техрайтера в Україні стає все затребуванішою. До прикладу, на момент написання цієї статті у розділі Technical writer на DOU міститься 56 вакансій . Парадоксальною особливістю цієї професії є те, що їй ніде не навчають. Спеціалізованих програм з technical writing немає ні в українських, ні в європейських університетах. Нібито такі програми все ж є в кількох університетах США, але навіть якщо і так, їх випускники навряд чи коли-небудь задовільнять попит на українському ринку праці. Сьогодні в Україні налічується декілька сотень техрайтерів. Нещодавно з'єднання явилася спільнота у Facebook Technical writers of Ukraine для обміну досвідом і організації зустрічей. Тож як вони потрапляють у професію? Де навчаються і як знаходять своє перше місце роботи? Про це ми подали напругу українських техрайтерів з різних IT-компаній. Заряна Ніколаєва, Information Manager в NetEnt 3 рокі в техрайтингу Досвід роботи до техрайтингу.

Опубліковано: 11/04/18 @ 10:00
Розділ Блоги Читати далі...

PM дайджест #11: згадуємо Earned Value Analysis, Scrum Checklist від Книберга і Сазерленда, смерть дводенних курсів з Agile

Всім привіт! Мене звати Віктор, і я працюю менеджером проектів в компанії Cogniance. Ділюся дюжину цікавих матеріалів з управління проектами у першому весняному випуску PM дайджесту! Project Management Як в точності до долара дізнатися статус проекту на поточний момент часу? Скільки грошей буде витрачено на проект з поточною продуктивністю команди і як потрібно змінити продуктивність, щоб вписатися в початкову дату завершення і не перевитрачати бюджет? Earned Value Management — один з PMI-них процесів з групи моніторингу і контролю, допоможе відповісти на ці та багато інших питань. Почитайте невеликий how-to guide. Корисно для всіх, але обов'язково для ПМов. Поради щодо персональної ефективності від Ілона Маска . Робота великої розподіленої команди : переваги удаленки, рішення проблем, корисні інструменти — відмінна стаття, з якої я виділив декілька action-поінтів для поліпшення процесів в своїх командах. Варто інвестувати в DevOps? Світова статистика за 2017 рік у звіті .

Опубліковано: 16/03/18 @ 11:01
Розділ Блоги Читати далі...

Front-end дайджест #29: новий Webpack 4, Prisma, творець Vue.js відповідає Хабру

У випуску: використовуємо Web Worker і CSS Grid в роботі, оптимізуємо Webpack і вчимо ReasonML.

Опубліковано: 03/03/18 @ 11:00
Розділ Блоги Читати далі...

Front-end дайджест #29: новий Webpack 4, Prisma, творець Vue.js відповідає Хабру

У випуску: використовуємо Web Worker і CSS Grid в роботі, оптимізуємо Webpack і вчимо ReasonML.

Опубліковано: 03/03/18 @ 11:00
Розділ Блоги Читати далі...

Як почати писати на Ruby on Rails: налаштування оточення, поради по коду та корисні геми

Комп'ютерне програмування — це те, що можна вивчити тільки шляхом практики. Щоб добре і швидко вивчити мову програмування, необхідно використовувати його як можна частіше. Раз ви читаєте цю статтю, то ви вже для себе вирішили, що вивчення програмування — це корисна для вас інвестиція в майбутнє. Я спробую допомогти вам почати працювати з Ruby, використовуючи фреймворк Rails. Ruby і Rails Rails настільки тісно пов'язаний з самим Ruby, що часом важко відрізнити одне від іншого. Але різниця велика: Ruby — це мова програмування, в той час як Rails — всього лише фреймворк, написаний для Ruby. Часто з-за зрівняння цих речей відбуваються конфлікти, особливо часті випадки, коли розробників, що спеціалізуються на розробці на Ruby, хантят, як розробників, що спеціалізуються на Ruby on Rails. Важливо розуміти, що Ruby — це не Rails. Документація Ruby доповнюється документацій Rails.

Опубліковано: 23/02/18 @ 11:00
Розділ Блоги Читати далі...

Чи впливає вік на просування сайту? Результати експерименту

Позиции в Яндексе - старый домен A Кілька місяців тому мені прийшла в голову ідея одного проекту – сервісу під жіночу нішу. Технічно проект дуже простий в реалізації (можна впоратися без програміста), а потенціал трафіку дуже привабливий, так що було вирішено не відкладати. Із минулих років у мене залишилося три сайту жіночої тематики, два з яких до появи АГС збирали чимало трафіку. Сайти давно не підтримуються, контент ніякої цінності не має. Але ось один з доменів можна було використовувати під новий проект – адже і тематика підходить, і певний вік/траст/карма вже є. Потрібно було лише вирішити, яку вибрати. Щоб зробити обґрунтований вибір, було прийнято рішення провести експеримент – розмістити на кожному домені по одній статті з технічно унікальним, але заточеним під однакові запити тестом. Переможцем повинен був стати домен, позиції якого будуть вище.

Опубліковано: 15/02/18 @ 11:33
Розділ Безпека Блоги Читати далі...

DOU Проектор: CityScale - підбір житла за умовами розташування

У рубриці DOU Проектор всі охочі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власного made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Всім привіт! Мене звуть Олександр, я засновник та головний розробник проекту CityScale. CityScale — це веб-сервіс пошуку житла за якістю розташування, який допомагає серед тисяч пропозицій обирати найвигідніші. Для цього всі пропозиції оцінюються за вартістю кв. м. житла, рівнем злочинності, забрудненням повітря і транспортним забезпеченням. А результати надаються у вигляді інтерактивних мап, де оцінки показані як бал від 0 до 10 або кольором маркера. Ідея Ідея проекту народилась під час пошуків власного житла. Тоді, переглядаючи звичні сайти оголошень, зрозумів, що маю зовсім мало об єктивної інформації про розташування житла.

Опубліковано: 06/02/18 @ 11:00
Розділ Блоги Читати далі...

Нічого не забути: універсальна схема для тестування веб-додатків

Вас часто відвідує відчуття, що ви щось забули, особливо коли збираєшся в поспіху? Тоді ви точно зрозумієте, про що я кажу. Моя мама навчила мене збиратися за списком, який вона заздалегідь писала за кілька днів до поїздки. Більш того, цей список не викидали, тому що назад ми їхали і збирали речі з цього ж списку :) І повинна вам сказати, що ми практично ніколи нічого не забували і не втрачали. Після поїздки список дбайливо зберігався і в наступному році просто доповнювався або модифікувався. Я перейняла цю звичку, і це працює! (спасибі мамі). За 12 років у тестуванні було вивчено багато різних технік, методик, випробувано безліч інструментів, але мене не покидало відчуття, що я могла щось упустити, що можна було перевірити глибше. І тут мені знову знадобилася «методика списків», тільки на цей раз мене на цю думку наштовхнув чудовий тестувальник і для мене — гуру тестування, Олексій Лупан. У своєму блозі він якось поділився списками перевірок деяких функцій.

Опубліковано: 05/02/18 @ 11:44
Розділ Блоги Читати далі...

Як я працюю: Ярослав Пернеровский, Test Automation Lead, GlobalLogic

[В рубриці «Як я працюю» ми запрошуємо гостя розповісти про організації свого воркспейса, корисних інструментах і лайфхаках] Ярослав Пернеровский — Test Automation Lead, а також тренер і консультант з питань автоматизації. Працює в IT з 2005 року: за цей час у нього вийшло побути тестувальником продуктів, займатися аутсорс-тестуванням і спробувати себе тренером на курсах «войтивайти» (QA Factory) ще до того, як це стало мейнстрімом. Останні 4 роки співпрацює з компанією GlobalLogic. Крім автоматизації тестування, проводить тренінги та консультації щодо налагодження процесів управління якістю. Активний спікер на конференціях і митапах, пов'язаних з тестуванням і автоматизацією тестування. Вік і досвід:37 років, 13 років працює в IT.
Модель смартфона:OnePlus 3T.
Модель ноутбука:Acer, HP, MacBook Pro 13".
Суперздатності:відчувати час і встигати робити важливі речі вчасно, пояснювати складні поняття простою мовою.

Опубліковано: 22/01/18 @ 08:00
Розділ Блоги Читати далі...

Ruby для початківців: чим цікавий цей мову і як його ефективно вивчати

Мене звуть Іван Бондаренко, я Senior Software Engineer і Ruby Technical Lead в CHI Software. Досвід розробки — 6 років, з них останні 5 — я працюю з Ruby. До цього я програмував 1 рік на PHP. Маючи за плечима досвід викладання (я вів курси з Ruby в Spalah), я вирішив максимально доступно розповісти про мову програмування, поділитися досвідом з початківцями і, можливо, зацікавити кого-то з них Ruby. Це перша із статей, в яких я розповім про особливості Ruby і Ruby on Rails і поділюся радами про те, з чого почати у вивченні Ruby, де знаходити відповіді на питання, як отримати потрібний досвід і чим ви зможете вигідно відрізнятися від інших кандидатів. Буду радий, якщо мої поради допоможуть комусь визначитися зі спеціалізацією і вибрати Ruby для вивчення і роботи.

Опубліковано: 15/01/18 @ 11:00
Розділ Блоги Читати далі...

Ruby/Rails дайджест #13: головні події у світі Ruby on Rails в 2017 році, а також реліз версії Ruby 2.5.0

Всім привіт! У цьому святковому дайджесті ми підготували для вас підбірку найцікавіших статей та подій, які трапилися в Ruby співтоваристві в 2017 році, включаючи огляди, туторіали та цікаві відео з головних конференцій минулого року. Також ми не забули і про свіжі матеріали грудня, адже нарешті відбувся реліз версії Ruby 2.5.0! Запрошуємо ознайомитися з новою порцією оглядів, подкастів і скрінкасти. ТОП 2017 19 Ruby on Rails Gems Which Can Amaze — в цьому році команда Rubyroid порадувала підбіркою найбільш цікавих Ruby гемов, які варто знати самим креативним розробникам. SOLID Object-Oriented Design Principles with ruby Examples — наша команда RubyGarage дуже постаралася і зробила туторіал по принципам SOLID з прикладами на Ruby. Ruby 2.5 series from Big Binary — в цьому році вийшла нова версія Ruby 2.5, пропонуємо повторно ознайомитися з докладним циклом оглядів нових методів у блозі Big Binary.

Опубліковано: 30/12/17 @ 08:00
Розділ Блоги Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64