Ruby/Rails дайджест #13: головні події у світі Ruby on Rails в 2017 році, а також реліз версії Ruby 2.5.0

Всім привіт! У цьому святковому дайджесті ми підготували для вас підбірку найцікавіших статей та подій, які трапилися в Ruby співтоваристві в 2017 році, включаючи огляди, туторіали та цікаві відео з головних конференцій минулого року. Також ми не забули і про свіжі матеріали грудня, адже нарешті відбувся реліз версії Ruby 2.5.0! Запрошуємо ознайомитися з новою порцією оглядів, подкастів і скрінкасти. ТОП 2017 19 Ruby on Rails Gems Which Can Amaze — в цьому році команда Rubyroid порадувала підбіркою найбільш цікавих Ruby гемов, які варто знати самим креативним розробникам. SOLID Object-Oriented Design Principles with ruby Examples — наша команда RubyGarage дуже постаралася і зробила туторіал по принципам SOLID з прикладами на Ruby. Ruby 2.5 series from Big Binary — в цьому році вийшла нова версія Ruby 2.5, пропонуємо повторно ознайомитися з докладним циклом оглядів нових методів у блозі Big Binary.

Опубліковано: 30/12/17 @ 08:00
Розділ Блоги Читати далі...

Влада співробітникам: потрібна холакратия українським IT-компаніям

З кожним роком все більше говорять про необхідність відмовитися від ієрархічної системи управління компанією. З'явилося навіть рішення цієї проблеми — холакратия. Розповідаємо, що це таке, як працює холакратия і варто використовувати її українським IT-компаніям. Що таке холакратия Холакратия — це один із способів децентралізації влади. Ієрархія (холархия вибудувана таким чином, що кожен співробітник може впливати на життя компанії і володіє повною владою в рамках своєї ролі і зобов'язань. При цьому необхідно повністю підкорятися «Конституції холакратии» . Її автор, Брайан Робертсон вважає, що якщо вибирати лише окремі принципи з документа, то компанія не отримає очікуваного результату. Топ-менеджмент в компанії, яка працює за холакратии, визначає її призначення і стратегії, а всі повноваження щодо їх реалізації віддає виконавцям. Процеси в холакратии описані у вигляді ролей, кожна з яких має призначення, яке показує, як ця роль рухає всю компанію до її мети.

Опубліковано: 27/12/17 @ 12:54
Розділ Блоги Читати далі...

Робочі місця 54 SEO фахівців

Рабочие места 54 SEO специалистов Дорогі друзі, в 2011 році я робив добірку Робочі місця SEO блогерів . Прийшов час робити нову. Минулого разу я опитав 20 чоловік, зараз більше 50. Це наочно ілюструє, як з роками зростає планка якості статей, до якої я прагну . Не завжди виходить, але я стараюся. На цей раз я вирішив запросити не тільки блогери, але і всі високоповажне SEO-співтовариство. В опитуванні взяли участь блогери, SEO фахівці, творці популярних сервісів і програм, фрілансери, керівники компаній і агентств, аналітики і вебмастера. Їх об'єднує одне - всі вони фахівці з просування сайтів.

Опубліковано: 01/12/17 @ 08:55
Розділ seo Блоги Читати далі...

Поради сеньйорів: як прокачати знання junior PHP

У рубриці «Поради сеньйорів» досвідчені фахівці діляться практичними порадами з джуниорами — загальні лайфхаки по навчанню, які книги та ресурси читати, які навички освоювати і багато іншого. У цьому випуску говоримо про PHP розробників. Олександр Скакунів , PHP Architect, 14 років досвіду розробки PHP: Головна проблема, з якою стикаєшся, коли починаєш вивчати PHP — психологічний тиск. Справа в непопулярності цієї мови в середовищі програмістів, принаймні, на словах. Можна почути багато неприємних епітетів, в основному зводяться до фрази: «Недоязык формошлепов для створення говносайтиков». Твоє завдання — не забувати, що «собаки гавкають, а караван іде». Наприклад, на РНР написаний такий проект, як «Фейсбук», і цей факт відразу ставить на місце любителів вибирати мову програмування за його модності. Пс, сядь-но ближче, що скажу. Суто між нами: РНР — справді не найкраща мова в світі. Основних причин я назву дві — і тобі краще про них знати.

Опубліковано: 23/11/17 @ 11:47
Розділ php Блоги Читати далі...

Що на сайті потрібно закривати індексації, навіщо і як це робити

noindex-yandex-img5-min Наш аналітик Олександр Явтушенко нещодавно поділився зі мною спостереженням, що в багатьох сайтів, які приходять до нас на аудит, часто зустрічаються одні і ті ж помилки. Причому ці помилки не завжди можна назвати тривіальними – їх допускають навіть досвідчені веб-майстри. Так виникла ідея написати серію статей з інструкціями по відстеженню та виправлення подібних помилок. Перший у черзі – гайд по налаштуванню індексації сайту. Передаю слово автору. Для хорошої індексації сайту і кращого ранжирування сторінок потрібно, щоб пошуковик обходив ключові просувні сторінки сайту, а на самих сторінках міг точно виділити основний контент, не заплутавшись у велика кількість службової і допоміжної інформації.
У сайтів, які приходять до нас на аналіз, зустрічаються помилки двох типів: 1. При просуванні сайту їхні власники не замислюються про те, що бачить і додає в індекс пошуковий бот.

Опубліковано: 23/11/17 @ 07:42
Розділ Блоги Читати далі...

DOU Books: 5 книг, які радить Олексій Колупаєв

Від редакції: в рубриці DOU Books учасники спільноти розповідають про п'ять улюблених книгах — тих, які змінюють світогляд і можуть бути корисні читачам-колегам. [Олексій Колупаєв — досвідчений користувач DOU (з 2008 року), автор більш, ніж 1600 коментарів. Живе і працює в Берліні, за чутками, прочитав кілька розумних книг] Ось п'ять книг, які я вирішив порадити. Складно було вибирати — особливо коли не цілком розумієш, кому саме радиш. Ідеї вимагають благодатного грунту, щоб прорости. У список з десяти книг могли б увійти «Антихрупкость» Талеба і «Атлант розправив плечі» Айн Ренд , запросто увійшов би «Ефективний менеджер» Друкера і «Доставляючи щастя» Шия . «Вплив» Чалдіні я так давно всім раджу, що, здається, вже всіх дістав. «Не змушуйте мене думати» Кола цілком міг би опинитися тут теж, але треба було обмежитися п'ятьма. Якщо вам потрібен був знак долі, щоб прочитати одну з цих книг — це він.

Опубліковано: 09/11/17 @ 11:00
Розділ Блоги Читати далі...

Ruby/Rails дайджест #11: Hanami v1.1.0, ювілейний митап Ruby Meditation і баг, який трапляється раз у році

Всім привіт! Поспішаємо поділитися останніми новинами в нашому дайджесті за жовтень. Пропонуємо ознайомитися з останніми оновленнями і функціоналом нової версії Hanami v1.1.0, черговий великою підбіркою статей від блогу Arkency, а також туториалами по Ruby/Rails. Крім того, не забудьте послухати змістовне інтерв'ю з CEO RubyMotion і дізнатися, які події чекають на вас в листопаді. Почитати Elm and Rails Sitting in a Tree — докладний опис про інтеграцію мови Elm c Rails за допомогою гема Webpacker. Також у кінці наводяться приклади патернів, що виникли в результаті створення проекту. Ruby on Rails Speed of Development — Fast Software Delivery With RoR — автор розмірковує про швидкості розробки продукту за допомогою Ruby on Rails і наводить приклади на захист своїх аргументів.

Опубліковано: 04/11/17 @ 11:00
Розділ Безпека Блоги Читати далі...

Ruby/Rails дайджест #11: Hanami v1.1.0, юбилейный митап Ruby Meditation и баг, который случается раз в году

Всем привет! Спешим поделиться последними новостями в нашем дайджесте за октябрь. Предлагаем ознакомиться с последними обновлениями и функционалом новой версии Hanami v1.1.0, очередной обширной подборкой статей от блога Arkency, а также туториалами по Ruby/Rails. Кроме того, не забудьте послушать содержательное интервью с CEO RubyMotion и узнать, какие события ожидают вас в ноябре. Почитать Elm and Rails Sitting in a Tree  — подробное описание про интеграцию языка Elm c Rails при помощи гема Webpacker. Также в конце приводятся примеры паттернов, возникших в результате создания проекта. Ruby on Rails Speed of Development — Fast Software Delivery With RoR  — автор рассуждает о скорости разработки продукта при помощи Ruby on Rails и приводит примеры в защиту своих аргументов.

Опубліковано: 04/11/17 @ 11:00
Розділ Безпека Блоги Читати далі...

"Продуктове" мислення для аутсорсингових компаній: від виконавців до консультантів

Привіт, мене звати Оксана. Я працюю в аутсорсинговій компанії ELEKS бізнес-аналітиком, а також продукт-менеджером, маркетологом і інноватором. За основу для статті я взяла наш з колегою — Маріаном Мотою — виступ на Lviv IT Arena 2017 про продуктовий mindset в аутсорсинговій компанії на прикладі ELEKS. Перепрошую за вживання англійських слів і фраз у статті. З одного боці, інколи дуже важко перекласти деякі слова, а з іншого — припускаю, що читачі DOU — професіонали своєї справи і знають англійську дуже добре. Executive summary (для тих, хто лінується читати до кінця) Україна займає 42-е місце у рейтингу Bloomberg Innovation Index. Це означає, що ми не дуже інноваційна країна. Крім того, у нас низька маржа в сфері ІТ, тому що часто-густо ми боремось за клієнта з В'язання єтнамом, Індією і Польщею, де перемагає найдешевший. Такими темпами ми далеко не заїдемо, і тому вже зараз треба думати, як вийти в «лігу» країн із високою доданою вартістю і стати конкурентними на ринку ІТ.

Опубліковано: 26/10/17 @ 10:00
Розділ Блоги Читати далі...

Вирішити проблему клієнта: що product-менеджери повинні знати про маркетинг

Всі, хто коли-небудь працював в стартапі, чудово знають, як багато часу, сил і нервів забирає розробка продукту, його аналіз, тестування, виправлення помилок, прогалин. Так, створення продукту може тривати від 6 місяців до декількох років. І цей довгоочікуваний момент запуску — лише початок великого шляху. Що робити з продуктом далі, як «закохати» в нього клієнтів, які канали використовувати для його просування на ринку? Без ефективного вирішення цих питань, ваш продукт просто не зможе вижити, яким би унікальним і якісним він не був. Методом проб і помилок Коли я тільки починала працювати в своїй першій продуктової кампанії, поняття «product marketing» просто не існувало. Україна вже багато років сильна на ринку IT-аутсорса, в той час як компанії, що створюють свій продукт, почали розвиватися відносно недавно.

Опубліковано: 18/10/17 @ 10:10
Розділ Блоги Читати далі...

PM дайджест #6: самий недооцінений навик ПМа, плюшки від Google і як пояснити дідусеві аджайл

Всім привіт! Мене звати Віктор, і я працюю менеджером проектів в компанії Cogniance. Ділюся дюжину цікавих матеріалів по управлінню проектом і продуктом в жовтневому випуску PM Digest'a! Project Management 6 вересня вийшла нова редакція PMBOK, вже 6 версія. Хто хоче заощадити свій час на аналіз, ось список змін. Інтерв'ю з автором книги «Working with Coders » (a practical guide to managing teams of software developers aimed at a non-technical audience). Хороший takeaway: «Understanding the perspective and priorities of software developers is key to building effective relationships». Цікава запис у блозі Макса Цепкова: Що робити, коли кількість спеціалізацій перевищує розмір команди . Для кого-то актуально? Новачок у Project Management? Задумаєтеся про додаткову освіту з предмета? Автор блогу про аутсорсинг підготував для вас покрокове керівництво по вибору курсу по управлінню проектами.

Опубліковано: 14/10/17 @ 10:00
Розділ Блоги Пошуковики Читати далі...

Андрій Гусаров про просування в Білорусі, друге інтерв'ю

Андрей Гусаров о продвижении в Беларуси, второе интервью Дорогі друзі, сьогодні в гостях у shakin.ru - Андрій Гусаров, відомий підприємець, засновник в консалтинговому агентстві Gusarov . Я знаю Андрія вже багато років, з тих часів, коли він був SEO блогером, але тільки в цьому році мені вдалося познайомитися з ним особисто. Сталося це на минулому SEO конференції Baltic Digital Days. Я був дуже радий поспілкуватися з Андрієм. Отже, зустрічайте - Андрій Гусаров! Привіт, Андрій! Багато води утекло з 2010 року, коли я брав у тебе перше інтерв'ю . Розкажи, що змінилося в тебе за ці роки? В першу чергу, я перестав бути класичним веб-майстром і відмовився від сидіння на тематичних форумах. Перестав, на жаль, вести свій особистий блог про SEO. Дуже важко було змусити себе відмовитися від того, щоб писати самому. Але писати для профільних фахівців на вузькому ринку - це справа, швидше, невдячна.

Опубліковано: 11/10/17 @ 01:20
Розділ Блоги Інтерв'ю Читати далі...

Конкурс «Кексомания». 250к рублів

Зайчики, ще один невеличкий анонс. Партнеркин запустив колективні блоги та конкурс на кращий блог. Скажу, що учасників за перший тиждень поки небагато, і виграє щось будь-більш або менш тлумачний блозі. По-суті, все що потрібно – написати від 3-ох придатних постів. Правила конкурсу можна прочитати за посиланням .
Нижче покажу приклади вдалих постів. - Як злити 3000$ в мінус. Антикейс по опціонах. Насправді, мінус вийшов 500$, а не 3000$ – але суть не змінюється, навіть анти-кейси цікаві. Грубо кажучи, якщо якийсь зайчик вклав у статейник 300к рублів, а на виході вийшов дохід 5к рублів на місяць в РМЯ і розбиті надії, то я віддам свій голос (якого в мене немає) за такий пост. - Від торгівлі комбікормами до арбітражника. Від 150к за рік до 200к за 15 днів Зайчик йшов до успіху, долаючи труднощі великого зайця. Розповідь про те, як ще вчора Іван Бугайов з 6 ранку до 11 ночі стояв на колінах у магазині комбікормів, а вже сьогодні він продає технології майбутнього Magic Tracks.

Опубліковано: 06/10/17 @ 03:22
Розділ Блоги Читати далі...

Конкурс «Кексомания». 250к рублей

Зайчики, еще один небольшой анонс. Партнеркин запустил коллективные блоги и конкурс на лучший блог. Скажу, что участников за первую неделю пока немного, и выиграет что-то любой более или менее толковый блог. По-сути, все что требуется – написать от 3-ех годных постов. Правила конкурса можно почитать по ссылке .
Ниже покажу примеры удачных постов. - Как слить 3000$ в минус. Антикейс по опционам. На самом деле, минус получился 500$, а не 3000$ – но суть не меняется, даже анти-кейсы интересны. Грубо говоря, если какой-то зайчик вложил в статейник 300к рублей, а на выходе получился доход 5к рублей в месяц в РСЯ и разбитые надежды, то я отдам свой голос (которого у меня нет) за такой пост. - От торговли комбикормами до арбитражника. От 150к за год до 200к за 15 дней Зайчик шел к успеху, преодолевая трудности большого зайца.

Опубліковано: 06/10/17 @ 03:22
Розділ Блоги Читати далі...

Школа Партнеркина. Робимо сітку музичних порталів

Пацани, я ожив буквально на хвилинку, щоб повідомити одну ніжну і приємну новину. Вологе несподіванка. Партнеркин запускає школу навчання за різними напрямками, для яких у нас знаходяться практики в ролі авторів курсу і менторів. Зараз це навчання з музичним порталам:
http://school.partnerkin.com/music/ Головна приємність у тому, що ми даємо не просто набір нудних уроків, а протестований в приваті двиг для створення муз порталів. По-суті, дорген під музичну нішу, яка добре монетизують на тому ж вапклике. І на відміну від статейников – музичні сайти не шкода. Клепати можна пачками. Виглядають вони добре.
Музику парсят автоматом і з різних джерел.
Все дуже сексуально. У деяких учнів в приваті вже є результати. Нехай скромні, але по-суті з нуля й без вкладень на посилання: Ось такі музичні дори можна робити відразу десяток-інший, уникализировав шабы, IP, NS і (необов'язково) на дроп доменах. Краще мати 10 сайтів за трафіком 2к, ніж один з 20к. Пам'ятаю я свій mp3free.

Опубліковано: 05/10/17 @ 02:48
Розділ Блоги Читати далі...

Без хайпи і маркетингу: чи потрібен вам Kotlin?

В рамках QAFest 2017 автор блогу automation-remarks.com і Lead QA Automation Engineer в Ciklum Сергій Пирогов розповів, як він докатилися до Kotlin і що з цього вийшло. Для читачів DOU, які не були присутні на конференції, Сергій виклав цей досвід в авторській статті. Мене звуть Сергій Пирогов. Вже більше п'яти років я займаюся питаннями автоматизації тестування на проектах різного масштабу і складності. В основному я займаюся автоматизацією тестування з використанням технологій зі світу Java. Kotlin на поточний момент однозначно знаходиться на піку популярності і у тестуванні може принести чимало користі. Але не все так просто, в чому ви можете переконатися з цієї статті. Передісторія: Java, Groovy і інші альтернативи Java є найстарішим і популярним мовою на JVM. Відмінний мова та інфраструктура. Безперечний фаворит різних рейтингів серед мов програмування. На Scala ми проектів писати не пробували з-за зайвої складності, а ось на Groovy писали і досить успішно.

Опубліковано: 02/10/17 @ 07:00
Розділ Блоги Читати далі...

Ruby/Rails дайджест #10: подкаст з DHH, новий блог про розробку, виступи на RubyKaigi

Привіт! Вересень виявився багатим на події у світі Ruby/Ruby on Rails, тому поспішаємо поділитися з вами останніми новинами. У десятому ювілейному дайджесті зустрічайте множинні рекомендації та поради щодо поліпшення продуктивності роботи на Ruby/Rails, подкаст від Basecamp з участю David Heinemeier Hansson, новий блог про розробку, відео виступів з конференції RubyKaigi і важливі події в жовтні. Почитати Understanding the secret_key_base in Ruby on Rails — secret_key_base — відмінний спосіб скоротити нагруженность конфігурацій. У туториале наводяться приклади використання secret_key_base і йдеться про цінності цієї конфігурації для додатків Ruby on Rails. Code simplicity — Command pattern — в цьому туториале ви знайдете інформацію, як застосовувати шаблон проектування 'Command' на прикладі сценарію купівлі товару в онлайн-магазині. Superfast CSV imports using PostgreSQL'COPY s command — рекомендації, як максимально швидко імпортувати CSV, використовуючи команду PostgreSQL's COPY.

Опубліковано: 30/09/17 @ 10:00
Розділ Блоги Читати далі...

Front-Еnd дайджест #26: Yarn 1.0, потоки в JS, Atom-IDE, починаємо писати на Reason і WebAssembly

У випуску: як жити з ліцензіями React, інвестиції Webpack — чого чекати? Піднімаємо продуктивність наших додатків і розбираємося з системами типізації — Flow або TypeScript? CSS Inside a super fast CSS engine: Quantum CSS (aka Stylo) — як влаштований новий движок обробки CSS в Firefox Unicode-range — як це працює? Building Skeleton Screens with CSS Custom Properties Writing CSS with Accessibility in Mind — не забуваємо про доступності при написанні стилів JavaScript JavaScript Events Unmasked: How to Create an Input Mask for Mobile — створюємо поле вводу з маскою для телефонів Deep Dive into the Payment Request API Quokka — Live JavaScript Scratchpad for Atom editor How I Convinced Our CTO to Switch From CoffeeScript to ES6 — як переконати керівництво перейти з CoffeeScript на ES6 Building a Maybe in JavaScript — пишемо Maybe монаду на JavaScript Converting from Speech to Text with JavaScript — розпізнаємо мова в браузері Building Skeleton Screens with CSS Custom Proper

Опубліковано: 23/09/17 @ 10:00
Розділ Блоги Читати далі...

Поради сеньйорів: як прокачати знання junior Python

Поради сеньйорів — щомісячна рубрика, в рамках якої досвідчені фахівці діляться практичними порадами з джуниорами — загальні лайфхаки по навчанню, які книги та ресурси читати, які навички освоювати і багато іншого. У цьому випуску говоримо про Python розробників. Олександр Жаботинський , Senior Software Engineer, 8 років досвіду розробки Python Привіт, дорогий друже! Значить, ти вже джуніор Python розробник? Гадаю, ти вже прочитав PEP-8 і згоден з філософією Тіма Петерса? Можливо, ти читаєш ці рядки, так як, попрацювавши рік-два, побачив, стільки можливостей, сфер і напрямків для цієї прекрасної мови, і хочеш вибрати правильний вектор для свого розвитку? На жаль, не існує єдиної думки. І моє уявлення шляху Python-діва ґрунтується на особистому досвіді, холиварах з колегами і стан речей в даний момент часу.

Опубліковано: 14/09/17 @ 10:58
Розділ Блоги Читати далі...

DOU Проектор: Розумний.укр — місце зустрічі замовників та виконавців

У рубриці DOU Проектор всі охочі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власного made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Вітаю, мене звати Віталій Тронь, я засновник і керівник проекту Розумний.укр . Наш проект — платформа, що дозволяє виконавцям і замовникам знаходити одне одного. Ідея Проблема пошуку гарного виконавця для разової роботи не раз поставала переді мною та друзями. Вивчати дошки оголошень, шукати виконавців через знайомих, оббивати пороги різних фірм — довго і важко. З іншого боку, знайомі підприємці не раз згадували, як складно знаходити нових клієнтів. Реклама дорога і часто не настільки ефективна. Виникає питання: «А як же схожі веб-сайти?» Вони беруть значно комісію за свої послуги, та й взяти перше замовлення там складно, оскільки доводиться змагатися із виконавцями з вищим рейтингом.

Опубліковано: 12/09/17 @ 10:12
Розділ Блоги Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64