Покращуємо ранжирування сайту за допомогою зображень

Конструктор графики Canva У 2018 році ні у кого не залишилося сумнівів у тому, що контент відіграє ключову роль для пошукового просування. Але часто під пошуковою оптимізацією контенту увазі тільки впровадження ключових слів, і в цілому – роботу з текстом. Тоді як пошуковики слідом за глобальними трендами все більше уваги приділяють наявності і якості медиаматериалов на сторінці – не тільки сама стаття або текст лендинга повинні бути унікальні. Для досягнення високих позицій їх мають супроводжувати унікальні зображення, а також анімація і відео. Чому це важливо? По-перше, візуальні формати привносять нову інформацію, дають можливість «візуалів», яких стає все більше, легше сприйняти зміст. По-друге, вони впливають на метрики залучення – на картинках зупиняється погляд, відео, гифки та інші види графіки також змушують користувачів залишатися на сторінці довше і глибше знайомитися з сайтом.

Опубліковано: 01/10/18 @ 09:06
Розділ Блоги Читати далі...

DOU Labs: як в RiverSoft створили додаток для зручної організації заходів

У рубриці DOU Labs ми запрошуємо IT-компанії ділитися досвідом власних цікавих розробок і внутрішніх технологічних ініціатив. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Додаток Eventssion — це проект, який з'явився з життя. Він допомагає вирішити питання ефективної організації заходів різного характеру. Не має значення, що ви задумали — гучну вечірку або відповідальну конференцію, — завдяки набору функцій (від чатів всередині подій і повідомлень учасників до голосувань) організатор отримує весь інструментарій в одному додатку. Просто, швидко і дієво. Хочете знати, як це вийшло? Ми розповімо, як перетворили банальний футбол в привід для розробки програми. Ідея Наша компанія часто влаштовує масові заходи в цілях тімбілдінга. Так, одного разу вирішили організувати футбольний матч за участю співробітників. Тема була прийнята «на ура», всім вже не терпілося покинути зручні крісла і відірватися від світяться моніторів.

Опубліковано: 03/09/18 @ 10:00
Розділ Блоги Читати далі...

Ruby/Rails дайджест #21: реліз Rails 5.2.1, бета-версія Hanami 1.3.0, добірка матеріалів з конференції EuRuKo 2018

Всім привіт! У серпні вийшла стабільна версія Rails 5.2.1, а популярний тест-фреймворк RSpec оновився до версії 3.8. Спільнота Ruby продовжує вивчати Ruby 2.6 — не пропустіть серію статей від BigBinary. Щоб бути в курсі останніх тенденцій в світі Ruby, подивіться підбірку відео з минулого в кінці серпня конференції EuRuKo 2018. Почитати Advanced client stubbing in the AWS SDK for Ruby Version 3 — детальна інструкція, як виконувати client stubbing у версії 3 AWS SDK для Ruby. Finding where STDOUT/STDERR debug messages are coming from — як дізнатися, звідки надходять налагоджувальні повідомлення stdout і stderr. Designing Services with dry-rb — як проектувати service objects за допомогою бібліотеки dry-rb. Dependency Injection Containers vs Hard-coded Constants — дізнайтеся, в чому різниця між контейнерами впровадження залежностей і hard-coded константами.

Опубліковано: 01/09/18 @ 07:00
Розділ Блоги Читати далі...

DOU Проектор: Escapewithpro — наш досвід розробки travel-сервісу для бронювання турів

У рубриці DOU Проектор всі охочі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власного made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Привіт, я Андрій Шкіря. Зараз я займаюся проектом Escapewithpro — сервісом для пошуку та бронюванню авторських турів. Вісь декілька вражень, які отримала наша команда у процесі створення сервісу, якими я і хочу з вами поділитися. Спочатку кілька слів по собі. За понад 14 років в ІТ мені довелося працювати на різних позиціях та у багатьох проектах. Починалося все з проектів для державних організацій та підприємств, яких було досить багато. Потім проекти для великих приватних компаній, банків, а також створення власних продуктів. Усе це допомогло акумулювати багато різнопланового досвіду та розуміння специфіки роботи на кожній позиції — підходів до побудови як проектом, так і команди.

Опубліковано: 30/08/18 @ 11:18
Розділ Блоги Читати далі...

Product Management дайджест #5: правильні роадмапы, ефект Рингельмана і кращі доповіді з Mind the Product SF

Всім привіт, мене звати Саша Ємельянов, я Product Manager в MacPaw. У цьому випуску: як залучати інвестиції в стартап, про ментальних моделях в продакт менеджменті і що таке Customer Sentiment Analysis. Почитати Гарна, чесна стаття про те, як залучати інвестиції в стартап . Якщо коротко — майже ніяк. Кажуть, жоден роадмап в світі не був точним. Наступна стаття про побудову правильних роадмапов і управлінні очікуваннями кастомеров допомагає нам зрозуміти, як мінімізувати ймовірність факапа. Ефект Рингельмана, або Чому великі команди менш продуктивні, ніж маленькі? Відповідь в статті. Розбір онбординг флоу великих продуктів (Facebook, Twitter, Linkedin, Reddit etc.) з картинками. Як завжди відмінна стаття Brandon Chu з Shopify про ментальних моделях в продакт менеджменті . Досить суперечлива стаття з назвою "Stop 'delivering' software with Agile — it doesn't work" . Однозначно варто уваги, хоча я і не згоден з автором на 100%.

Опубліковано: 25/08/18 @ 07:00
Розділ Блоги Читати далі...

Як зміниться індустрія кібербезпеки в найближчі 10 років

Індустрія інформаційної безпеки (ІБ) змінюється. Я 8 років пропрацював в Deloitte, близько двох — у Укроборонпромі і бачив, наскільки вразливими стають підприємства, якщо не «приручають» новий технічний інструментарій. Щоб вирішити цю проблему, ми з партнерами розвиваємо в Україні спільнота білих хакерів, а ще — розробляємо для бізнесу сучасні рішення в області кібербезпеки, в основі яких лежать новітні технології і нешаблонные підходи. Які саме винаходи людства варто вивчати фахівцям з ІБ розглянемо в цій статті. Кіберзлочинність посилює позиції. За даними Forbes , в 2017 році 100% підприємств (850 компаній-учасників дослідження) піддавалися атакам через шкідливе ПО для мобільних пристроїв, 89% компаній стали жертвами man-in-the-middle через Wi-Fi. Видання посилається на ресурс Check Point, який уточнює, що середнє число атак через мобільні зловредів — 54 на один бізнес.

Опубліковано: 23/08/18 @ 09:36
Розділ Блоги Читати далі...

DevOps дайджест #21: куди девопсу піти восени

У випуску: анонси конференцій, гайди, тулза місяця і новий Github Load Balancer. На цього доповідача краще сходити: буде про що поговорити на курилці Головні DevOps події осені Highload fwdays'18 Київ, 15 вересня (субота) буде проходити Highload fwdays'18 — це як в минулому році, але оскільки я не буду виступати, то краще. Ось подивіться на цих красенів: Alexander Solovyov — топ-хедлайнер, дуже знаменитий своїми прямими висловлюваннями; Dmitry «Архітектор» Lavrinenko — непоганий спікер, одружений; інженери з Tesla/Badoo/Elastic/Cloudflare/Lun/MongoDB/Grammarly і CTO Preply. Зараз вартість $130 як late bird, і за один день, м'яко кажучи, чимало. Але в той же час по доповідачам видно, що буде складно вибрати потік — стільки всього цікавого. DevOpsStage Київ, 12-13 жовтня (п'ятниця і субота) буде DevOpsStage — буквально через місяць після попередньої великої конференції.

Опубліковано: 18/08/18 @ 10:00
Розділ Блоги Читати далі...

Поради сеньйорів: як прокачати знання junior Go

Поради сеньйорів — постійна рубрика, в якій досвідчені фахівці діляться практичними порадами з джуниорами — загальні лайфхаки по навчанню, які книги та ресурси читати, які навички освоювати і багато іншого. У цьому випуску говоримо про Go. Іван Данилюк , Core Go developer в Status.im 15 років в ІТ (5 з них в Go) Мова Go вважається однією з найпростіших для вивчення, але нехай це не вводити в оману — як правило, простою її знаходять досвідчені розробникі, а джуніори можуть мати труднощі в розумінні тих чи інших аспектів мови. Цьому є дві причини: мінімум магії — Go дуже мало промов робить за вас, тому від програміста очікується чітке розуміння, з чим він працює і який результат хоче мати; нестандартний підхід до об'єктно-орієнтованого програмування — Go немає класів та наслідування, і часто людям складно уявити, як взагалі можна будувати абстракції без цього (багато хто думає, що ООП — це і є клас, але це не так).

Опубліковано: 16/08/18 @ 08:05
Розділ Блоги Читати далі...

Евристики і мнемоніки в тестуванні: що це і як застосовувати

Мій досвід в тестуванні — близько двох років. Я людина допитлива і захоплений своєю справою, тому намагаюся постійно займатися самонавчанням — підтягую знання і навички в новій для мене професійній сфері. Вперше я зіткнулася з терміном «тестова евристика», коли мені на очі попався James баха добре s Blog . Саме з нього почався мій інтерес до тестових евристикам і мнемоникам. На сьогоднішній день найбільш актуальна частина матеріалів по тестуванню представлена як раз таки англомовним контентом. Прочитавши цю статтю, ви ознайомитеся з основними тестовими евристиками і мнемониками, дізнаєтеся, навіщо і для чого вони застосовуються, в чому їх переваги і недоліки, побачите реальні приклади їх практичного застосування та зможете дізнатися, як створити свою евристику. Я поділюся з вами власної евристикою, яку я використовую для приймального тестування, і розповім про її переваги. Порівняно з іншими методами, метод евристичної оцінки простіше, легше і швидше.

Опубліковано: 29/06/18 @ 10:28
Розділ Блоги Читати далі...

DOU Проектор: «Моє місто» — краудфандинговая платформа для тих, хто любить своє місто

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власної made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Мене звуть Шкарбалюк Олександр, і я FullStack Developer (Sysadmin, DevOps, System Architect та інші технічні спеціальності) у проекті «Моє місто» . Це краудфандинговая платформа, покликана поліпшити рідне місто засобами самих жителів, завдяки залученню великої кількості людей та запуску громадських проектів. Ідея Як це замислювалося і працює: городяни пропонують ідею чи готовий громадський проект; при необхідності, розміщують його на краудфандінг для збору коштів; при успішному зборі грошей проект реалізовується. Якщо проект не зібрав потрібної суми, то після узгодження з автором команда переводить ці кошти на інший проект.

Опубліковано: 26/06/18 @ 10:00
Розділ Блоги Читати далі...

Я, девелопер

[Про автора: Павло Веллер — CTO, Digital Engagement Practice в EPAM Systems. Практично 20 років досвіду в розробці та продуктів з використанням Java, С#, Ruby, JavaScript та ін. (з них близько 14 років в EPAM). Веде власний блог www.pveller.com ] У жовтні 2017 року в Будапешті відбулася конференція EPAM SEC 2017: Engineering Next, присвячена майбутньому технологій і новому поколінню інженерних рішень. На ній я поділився своїм баченням того, що значить бути Full Stack девелопером в наші дні і чому практичний досвід — це ключ до того, щоб стати справжнім експертом в області мультитехнологий. Відео виступу можна знайти за посиланням . І спеціально для читачів DOU матеріал за мотивами мого виступу. Хто такий Full Stack девелопер Одного разу на конференції в Денвері я почув правильний питання: «Ви позиціонуєте себе як Full Stack девелопер. А коли ви в останній раз писали device driver?».

Опубліковано: 05/06/18 @ 11:56
Розділ Блоги Читати далі...

DOU Проектор: Y-Productive — додаток, яке допоможе не відволікатися і працювати продуктивніше

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власної made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Мене звуть Олександр Жебряков. Я кілька років будую власний бізнес, прагну до можливості працювати коли завгодно і звідки завгодно. Y-Productive — думаю, моя найкраща ідея, оскільки вирішує близьку мені проблему. У мене дружина і дворічний син, так що проблема особистої продуктивності в робочий час для мене питання щоденний. Кожен день мені хочеться закрити всі робочі завдання в робочий час, встати з-за комп'ютера з почуттям досягнутого результату і приділити всю увагу родині та дозвілля. Але як зробити так, щоб робота завжди йшла за планом? Ідея Протягом дня з'являється безліч приводів переключитися на щось менш важливе, але більш термінове.

Опубліковано: 17/05/18 @ 10:50
Розділ Блоги Читати далі...

Senior Data Scientist із Лондона – про ринок Британії та майбутнє великих даних

Дмитро Карамшук — Senior Data Scientist в Skyscanner. Ще навчаючись на магістратурі в КПІ, він разом з двома одногрупниками вирішив підзаробити. Так народився стартап Stanfy з річним оборотом близько $500 000. Попри перспективну роботу й хороші гроші, Дмитро покинувши програмування та бізнес і зайнявся наукою. За шість років він здобув Докторський ступінь в Інституті IMT Lucca в Італії, працював науковим співробітником Королівського коледжу Лондона, виступав на TEDx та зовсім скоро приїде до Києва на Kyiv Data Spring . В інтерв'ю для DOU Дмитро розповів про дірявий ринок Data Science в Британії, чому Київ не Лондон та що великі дані зроблять з нами в майбутньому. — Ваш перший досвід у стартапах — Stanfy з 2005 по 2010 роки. Вашій команді вдалося вирости зі студентського проекту в повноцінну компанію з двадцятьма співробітниками. З чого все почалося? Проект починався просто як лабораторна робота в КПІ.

Опубліковано: 14/05/18 @ 07:00
Розділ Блоги Читати далі...

Геймдев: які є спеціалізації програмістів і з чого починати

Привіт. Мене звуть Максим Носатий, я Game Developer, працюю з UE4 і Unity3D. Мій стаж в геймдеве — близько 5 років. Я починав свою кар'єру як Unity3D & C++ розробник у аутсорсингової компанії iLogos, пропрацював там півтора року. У 2014 році я зацікавився Unreal Engine 4 . Як і Unity, це компонентно-орієнтований рушій. Кожен місяць платив $30 зі своєю джуниорской зарплати за ліцензію. Треба сказати, це здорово било по бюджету. І через деякий час я вирішив знайти роботу за цим профілем. Так як в Україні на той момент практично не було проектів на UE4, шукав вакансії за кордоном. Отримавши оффер від польської компанії VividGames, я поїхав в місто Бидгощ на позицію UE4 & C++ розробника. Там теж пропрацював близько півтора років: спочатку в UI-команді, пізніше — в Engine. Потім я повернувся в Україну і близько року співпрацював з компаніями ProgramAce і CommuniClique. Кілька місяців тому заснував власну компанію. Ми займаємося розробкою ігор і VR-додатків.

Опубліковано: 08/05/18 @ 10:39
Розділ Блоги Читати далі...

DOU Books: 5 книжок про спілкування в команді від Андрея Трофімова, керівника львівського офісу EPAM

Від редакції: у рубриці DOU Books спеціалісти розповідають про 5 своїх улюблених книжок — ті, які змінюють світогляд та корисні читачам-колегам. [Андрій Трофімов — Director, Software Engineering в EPAM, MBA, PMP. В ІТ з 2000-го року. Працював як System Administrator, Delphi, PHP, Java розробник та тімлід, QA manager, Project manager. З 2005-го року сфокусований на general management. Цікавиться літературою з управління та розвитку] За роки роботи я розробив власний підхід: коли починаєш займатися новим напрямком — переконайся, що володієш необхідним для цієї професії інструментарієм. Наприклад, я досить давно у general management та неодноразово мав змогу переконатися, що управління компанією — надзвичайно складні та комплексне завдання, де окрім лідерських навичок та широкого кругозору, потрібно володіти й іншими інструментами.

Опубліковано: 03/05/18 @ 10:00
Розділ Блоги Читати далі...

Поради сеньйорів: як прокачати знання junior Ruby

Поради сеньйорів — постійна рубрика, в якій досвідчені фахівці діляться практичними порадами з джуниорами — загальні лайфхаки по навчанню, які книги та ресурси читати, які навички освоювати і багато іншого. У цьому випуску говоримо про Ruby-розробниках. Олена Моргун , Ruby Team Leader в Rails Reactor 10 років досвіду, з них 5 у Ruby Проблема багатьох початківців Ruby-розробників в тому, що вони зазвичай кидають всі сили на вивчення фреймворку Ruby on Rails на шкоду навичкам роботи з мовою Ruby, СУБД та іншим базовим речам. На виході ми отримуємо людини, який може відтворити туторіал за рішенням якогось завдання (наприклад, може зробити якусь нитку сторінку з формою). Але при цьому будь-який крок в бік від туториала, що вимагає мінімального розуміння теорії, вганяє людину в ступор. Наприклад, необхідність написати простенький SQL-запит. Я хотіла б порекомендувати новачкам приділяти менше уваги вивченню Rails.

Опубліковано: 19/04/18 @ 07:00
Розділ Блоги Читати далі...

Technical writer: як потрапити в професію і що вчити

Робота техрайтера в Україні стає все затребуванішою. До прикладу, на момент написання цієї статті у розділі Technical writer на DOU міститься 56 вакансій . Парадоксальною особливістю цієї професії є те, що їй ніде не навчають. Спеціалізованих програм з technical writing немає ні в українських, ні в європейських університетах. Нібито такі програми все ж є в кількох університетах США, але навіть якщо і так, їх випускники навряд чи коли-небудь задовільнять попит на українському ринку праці. Сьогодні в Україні налічується декілька сотень техрайтерів. Нещодавно з'єднання явилася спільнота у Facebook Technical writers of Ukraine для обміну досвідом і організації зустрічей. Тож як вони потрапляють у професію? Де навчаються і як знаходять своє перше місце роботи? Про це ми подали напругу українських техрайтерів з різних IT-компаній. Заряна Ніколаєва, Information Manager в NetEnt 3 рокі в техрайтингу Досвід роботи до техрайтингу.

Опубліковано: 11/04/18 @ 10:00
Розділ Блоги Читати далі...

PM дайджест #11: згадуємо Earned Value Analysis, Scrum Checklist від Книберга і Сазерленда, смерть дводенних курсів з Agile

Всім привіт! Мене звати Віктор, і я працюю менеджером проектів в компанії Cogniance. Ділюся дюжину цікавих матеріалів з управління проектами у першому весняному випуску PM дайджесту! Project Management Як в точності до долара дізнатися статус проекту на поточний момент часу? Скільки грошей буде витрачено на проект з поточною продуктивністю команди і як потрібно змінити продуктивність, щоб вписатися в початкову дату завершення і не перевитрачати бюджет? Earned Value Management — один з PMI-них процесів з групи моніторингу і контролю, допоможе відповісти на ці та багато інших питань. Почитайте невеликий how-to guide. Корисно для всіх, але обов'язково для ПМов. Поради щодо персональної ефективності від Ілона Маска . Робота великої розподіленої команди : переваги удаленки, рішення проблем, корисні інструменти — відмінна стаття, з якої я виділив декілька action-поінтів для поліпшення процесів в своїх командах. Варто інвестувати в DevOps? Світова статистика за 2017 рік у звіті .

Опубліковано: 16/03/18 @ 11:01
Розділ Блоги Читати далі...

Front-end дайджест #29: новий Webpack 4, Prisma, творець Vue.js відповідає Хабру

У випуску: використовуємо Web Worker і CSS Grid в роботі, оптимізуємо Webpack і вчимо ReasonML.

Опубліковано: 03/03/18 @ 11:00
Розділ Блоги Читати далі...

Front-end дайджест #29: новий Webpack 4, Prisma, творець Vue.js відповідає Хабру

У випуску: використовуємо Web Worker і CSS Grid в роботі, оптимізуємо Webpack і вчимо ReasonML.

Опубліковано: 03/03/18 @ 11:00
Розділ Блоги Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62