Відповіді на питання # 5: дублі контенту, юзабіліті, призначені для користувача фактори.

Традиційно раз на місяць відповідаю на запитання користувачів з просування сайтів. Дуже радує, що крім посилань, текстів і перелінковки люди починають цікавитися юзабіліті і поведінковими факторами - кожен раз отримую все більше запитань на цю тему. Як би не лаяли Яндекс за мінливість і непрозорість його алгоритмів, не можна не помітити дуже важливу позитивну тенденцію - вебмайстра, оптимізатори і їхні клієнти стали прагне робити свої сайти краще і зручніше для користувачів. Мабуть, крилатий повчання Платона Щукіна "Покращуйте свій сайт, працюйте над якістю його информаци ..." дійшла до свідомості широких мас сеошників і розробників. Як завжди, питання цитую зі збереженням особливостей орфографії та пунктуації їх авторів. Загальні питання Федір про схему аудиту сайту: Доброго дня, Олена! Чи існує форма, анкета для аудиту сайтів? Можете дати посилання на подібну форму.

Опубліковано: 05/04/11 @ 11:33
Розділ Безпека Блоги Читати далі...

Обміняти 1 $ на ЖИТТЯ?

Микита Хитрий - терміново потрібна допомога! Шановні читачі, я як мати і як Ч еловек, закликаю Вас допомогти Микиті, взявши участь у благодійній акції для збору коштів на термінову операцію з пересадки печінки. Малюка вже чекають у клініці в Німеччині, але вони відмовляються проводити операцію до повного збору коштів, а це позамежна для батьків Микити сума в 87 000 Євро. Залишилося зібрати ще більше половини 49 248,78 євро, але рідні малюка не впадають у відчай і готові до кінця боротися за життя дитини, не дивлячись на всі прогнози наших лікарів. Вас, читачів блогу, близько 1500 чоловік і якщо кожен пожертвує навіть 1 $ - Ви подаруєте шанс малюкові на життя! Я сподіваюся, що Ви - Ч еловек з великої літери і Ви готові обміняти 1 $ на ЖИТТЯ, хай навіть незнайому Вам маленької людини ... Якщо ви зареєстровані ВКонтакті, то всю докладну інформацію про Микиту ви можете знайти в створеній для нього групі: http:// vkontakte.ru/club19234291 . Вступайте! Або, відвідайте сайт http://helpnikita.blox.ua/html ( на українському).

Опубліковано: 05/04/11 @ 09:48
Розділ Блоги Читати далі...

Найпопулярніший браузер 2010

7789 Найпопулярніший браузер 2010 року Вітаю всіх читачів мого блогу. Сьогодні я вирішив розповісти вам який браузер вибирають люди для того, що б борознити інтернет простори. Всю наступну статистику я беру на основі трьох своїх проектів, які існують вже рівно рік. www.sports-news.com.ua - сайт про спортивні новини Україна та світу. Tehnologii.at.ua - створений на безкоштовному движку ucoz. Тематика - програми для комп'ютера . www.motor-news.com.ua - сайт про авто новини світу. Отже, згідно з наведеним статистикам і діаграм, видно, що найбільше людей, а саме 34284 людини заходили з браузера Opera. При чому, статистика одноголосна. Особисто я теж часто користуюся цим браузером Opera, але все ж у Опери є безліч мінусів, але про них я розповім в наступній статті. На другому місці самих популярних браузерів 2010 року - Mozilla Firefox, з нього на вище зазначені сайти зайшло 28111 чоловік.

Опубліковано: 04/04/11 @ 06:04
Розділ Блоги Читати далі...

Backlinks в наше століття web 2.0/3.0

backlinks Ще років 10-15 тому проблема знаходження беклінків для свого сайту була мало не вирішувана. Потрібно було напряму домовлятися з власниками сайтів про обмін посиланнями і це якийсь час працювало. Потім з'явилися всілякі каталоги, на яких можна було досить легко отримати Тіц, PR і траст в одному флаконі. Але і цей час підійшло до кінця. На зміну каталогами прийшов загадковий web 2.0 і досить прості за своєю концепцією соціальні закладки. Не буду стверджувати, що соціалки вимерли. Ні, я так не вважаю. Як мінімум, можна отримати швидку індексацію сайту, а як максимум ... ну як максимум і з каталогів може вийти толк, якщо вміти їх готувати. Однак соціальні закладки вже не ті, що були раніше. Тепер вебмайстрам доводитися вигадувати щось оригінальне, щоб хоч якось зекономити бюджети для просування. Я не буду палити теми, всі давно вже спалено, просто нагадаю в який час ми зараз живемо - вік web 2.0 (а майже і 3.0).

Опубліковано: 04/04/11 @ 03:03
Розділ Блоги Читати далі...

Інтерв'ю - Олег Михайленко, веб-дизайнер, автор сайту mykhailenko.com

Інтерв'ю - Олег Михайленко, веб-дизайнер, автор сайту mykhailenko.com Дорогі друзі, сьогодні в гостях на shakin.ru - Олег Михайленко, талановитий веб-дизайнер, блоггер і фотограф. Олег веде сайт mykhailenko.com , а також проект . Я дякую Олега за цікаві відповіді на мої запитання. Отже, зустрічайте - Олег Михайленко! Привіт, Олег! Розкажи, як ти захопився веб-дизайном? Михайло, привіт! Все почалося з того, що в далекому минулому я встановив собі Photoshop (6-й версії, по-моєму). Звичайно, велика кількість незрозумілих функцій мене тоді вражало. Я брав відскановані фотки, застосовував на них прості фільтри, щось вирізав, перетягував, псевдо-колажі робив, загалом, створював те, що зараз соромно показати. Потім у мене якимось дивом знайшовся електронний журнал з різними уроками, частина з яких було про створення кнопок і інших інтерфейсних елементів. Звичайно ж, я пробував повторювати ці уроки. Ще добре пам'ятаю, що Фотошоп у мене тоді був з англійської локалізацією, а команди і меню представлені в уроках - російською.

Опубліковано: 04/04/11 @ 10:36
Розділ web дизайн Блоги Читати далі...

Спостереження: Як краще захистити WordPress від спаму

Протягом півроку проводив експеримент який з плагінів WordPress найнадійніше захищає від спаму. Були обрані три постійно розвиваються і користуються популярністю в блогерського співтоваристві інструменту, це: Akismet , reCaptcha та Bad Behavior . Для тих, хто не звик читати більше, відразу повідомляю результати: для правильної захисту WordPress від спаму необхідний симбіоз усіх трьох інструментів. А тепер більш докладно. reCaptcha Звичайно-же самий небажаний інструмент в даному списку, це reCaptcha, яка, як-кажуть SМO-шники, «відлякує» потенційних коментаторів, хоча по мені це все повна нісенітниця, - якщо людині хочеться сказати або запитати щось значуще , крім: «Зачот! Пиши исчо. », Ніякі reCaptch'і йому не перешкода, хоча згоден, що в ідеалі треба-б обходитися без неї.

Опубліковано: 04/04/11 @ 09:01
Розділ wordpress Безпека Блоги Читати далі...

Налаштовуємо sitemap для мультісайтового WordPress

Для мене залишається загадкою чому навіть в WordPress 3 немає рідної підтримки sitemap.xml і вже тим-більше її немає для Multisite WordPress (у попередньому бутності WordPress MU). Благо всі користуються чудовим Google (XML) Sitemaps Generator plugin , але на даний момент, якщо Ви спробуєте поставити це порятунок на WP3, то отримаєте в панелі адміністратора «чудове» попередження:
Google XML Sitemaps is not multisite compatible ,
з якого зрозуміло, що поки цей плагін не підтримує мультісайтовий WordPress. Але це можно виправити, благо вже є готові рішення як грамотно поставити Google (XML) Sitemaps Generator на multisite WordPress , про що і піде мова в цій статті, плюс невелика корисність, яка зробить даний рецепт ще більш універсальним.
Не забуваємо, - автор даного хака Jan Dembowski . Використовуємо google-sitemap-generator версії 3.2.4 1. Першим ділом вимикаємо попередження у адмінській панелі.

Опубліковано: 03/04/11 @ 01:31
Розділ wordpress Блоги Читати далі...

Екологічна акція: Купи Ebook - збережи ліс! Постав посилання - додай свої 5 копійок!

читалка Ergo Book 0501R З сьогоднішнього дня (06.09.10) і по 10 жовтня 2010, проводиться екологічна акція, яка закликає до безпаперових технологій і збереження лісу - найважливішого життєвого ресурсу екосистеми нашої планети!

Інтернет-магазин ibooki.com.ua організував спеціальний фонд, який буде поповнюватися засобами в результаті проведення акції. У жовтні, на кошти цього фонду будуть висаджені молоді дерева. У цей фонд будуть надходити 10 гривень від кожної покупки ebook в нашому магазині і 5 копійок з кожного посилання, яка буде проставлена на сторінку акції http://ibooki.com.ua/page/saveforests .

У самому найближчому майбутньому електронні книги стануть гідною заміною паперовим носіям інформації, а компактна електронна бібліотека - це реальність багатьох людей.

Опубліковано: 03/04/11 @ 09:45
Розділ Блоги Читати далі...

Дизайн гарний настільки, наскільки він практичний

Mint.com Переклад статті A Design Is Only As Deep As It Is Usable . Існує безліч прислів'їв, що припускають (або прямо заявляють), що краса поверхнева і обмежується тим, що з її допомогою можна досягнути. «Краса без розуму пуста», «зустрічають по одягу, проводжають по розуму» - лише деякі з них. Оскільки в індустрії веб-дизайну таланти сьогодні зустрічаються часто-густо, і практично будь-хто може створити «красивий» сайт, то стає все складніше визначити справжні критерії краси у веб-дизайні. Те, що гарно на перший погляд, насправді може лише заважати сприйняттю. Метою цієї статті було спробувати провести чітку межу між тим, що більшість користувачів вважає красивою у веб-дизайні, і що дійсно є таким, а також визначити деякі основні принципи, які б допомогли дизайнерам створювати сайти не просто поверхнево красиві, але зручні і приємні у користуванні. Градієнти, тіні, відбиття - о, мій бог! Безліч елементів можна віднести до категорії «красивих» або «привабливих» в контексті веб-дизайну.

Опубліковано: 02/04/11 @ 06:06
Розділ web дизайн Блоги Читати далі...

Як видалити копірайт з шаблону WordPress

45 Як видалити копірайт з шаблону WordPress Сьогодні я поміняв дизайн на своєму блозі www.gidin.com.ua . Новий дизайн я знайшов на одному з англомовних сайтів та кількість копірайтів, яке було встановлено, мене чесно кажучи вразила - їх було 6. Після виконаної мною спроби видалити ці копірайти з файлу footer.php шаблон ліг, а саме за умов згадування головної сторінки відбувається редірект висвічувалася напис типу: «Всі права на шаблон знаходяться у автора і видаляти посилання з футера недобре». Звичайно ж я трохи засмутився відразу, тому що витратив на перероблення шаблону цілий день. І вирішив тоді я що не бути мені web-майстром, якщо не усуну ці копірайти. Багато ж я перелопатив форумів та блогів, тому що жодного разу ще не доводилося стикатися з подібною проблемою. Допомогла мені моя кмітливість і один з інтернет сервісів. Видалити копірайт можна. Це виявилося зробити навіть легше ніж я думав. Якщо шаблон ліг, але відновивши посилання все стає нормально, значить вся справа файлі functions.

Опубліковано: 02/04/11 @ 03:04
Розділ wordpress Блоги Читати далі...

Пошук в мережі інтернет для чайників

Зовсім трохи уважності, трішки кмітливості і пошук не займе у вас багато часу. Дотримуючись цих пунктів ви легко і швидко знайдете те, що вам дійсно потрібно. І так:

1. Не ставте питання пошуковику, це не жива людина а машина. Популярний вислів в народі "запитай у яндекса" не слід сприймати буквально. Все що вас чекає у видачі це посилання на форуми, де такі ж як ви користувачі, поставили точно таке ж питання і не факт що їм відповіли.

2. Дивіться на посилання в пошуковій видачі, вона не даремно там присутній. Набираючи наприклад "машина", можна потрапити допустимо на який-небудь sexmashine.doman_zone - а можна і не потрапити, якщо відразу звернути увагу на те, куди ви йдете.

3. Не пишіть занадто багато слів у своєму запиті, цілком достатньо двох - трьох ... Для початку можна спробувати навіть закрити текст запиту лапками, в цьому випадку пошуковик буде шукати безпосередньо цю цитату.

4. Найвдаліші сторінки в пошуку це перші дві, максимум три.

Опубліковано: 02/04/11 @ 09:03
Розділ Блоги Читати далі...

Парсинг Google

Хочу відновити цю тему, так як на старому блозі вона ісчесла з дампа в нібитіе. Спосіб досить продуктивний, з високим ККД і дозволяє аналізувати довільні від 50-100к лінків на хв. Мінус його тільки в тому, що парсити ми будемо не Google.com, а =>blogsearch.google.com/changes.xml? Last = 120 отже не можемо ставити парметри пошуку, крім однієї змінної =>last = 120. За цим посиланням, гугл віддає в режимі реалтайм список сайтів, які його пінгануло на предмет появи або поновлення нового контенту. Контент нам не Спарс таким методом, бо під кожну пагу потрібно писати свої регулярки. Другий і самий ключовий момент цієї замітки, знаючи параметри урлов або дир різних движків, ми можемо зібрати собі базу свіжих і не засвічених урлов для хрумака та інших сабміттеров. Далі кілька показових шматків коду для парсинга, які ви вже заточите під свої потреби.
Приклад # 1 Результатом буде висновок урлов у форматі http://site.com і http://site.com/dir/page.html і збереження у файл links.txt.

Опубліковано: 31/03/11 @ 03:10
Розділ Блоги Пошуковики Читати далі...

Сток корисної інформації

Днями був запущений новий блог "". Оновлюватися буде 2-3 рази на тиждень. Є що почитати, коли нема чим зайнятися, щось на кшталт газети, яку кидають в поштову скриньку і ти сам того не помічаючи, вчитуватися в статті.

Опубліковано: 31/03/11 @ 12:06
Розділ Блоги Читати далі...

Фріланс. Темна сторона вільного життя

Пошук роботи Практично всі статті про фриланс починаються зі слів про «вільних художників», тяготи офісного життя і принади роботі вдома в будь-який зручний час. Але чи так вже й хороший фріланс? Які перешкоди чекають фрілансера на початку його шляху?

Для того щоб розвіяти міф про простоту роботи фрілансера дам короткий перелік того, якими якостями він повинен володіти:
1. Бути фахівцем у своїй галузі. Неспеціаліст має всі шанси не виконати замовлення в строк, за що йому не тільки грошей не заплатять, та ще й пляма на репутацію поставлять, яку просто так не зітреш.
2. Вміти пересилити себе і сісти за роботу навіть тоді, коли працювати зовсім не хочеться. В офісі Вас підганяє начальство, а тут Ви самі собі хазяїн. Якщо Ви не можете правильно розпоряджатися своїм часом, то у Вас ніколи нічого не вийде.
3. Вміти спілкуватися із замовником.
4. Бути готовим боротися за замовлення. Ці два пункти краще розглянути разом.

Опубліковано: 28/03/11 @ 09:45
Розділ Блоги Читати далі...

Зламали поштову скриньку optimizatorsha@yandex.ru

Це сталося сьогодні ввечері. Вже надійшла інформація, що з ящика optimizatorsha@yandex.ru від мого імені приходять листи із замовленнями і різними проханнями. Ще раз звертаю увагу, що це пишу не я. У цій ситуації я винна сама - пароль був надто простим і, думаю, зломщикам знадобилося не так вже багато часу, що б отримати доступ. Відновити пароль у мене не вийшло - не згадала "секретне питання", який вводила при реєстрації скриньки. Написала в суппор Яндекса, чекаю відповіді. Яку мету переслідували зломщики, можу тільки здогадуватися, та й особливо не цікавлюся цим питанням. Можливо, вони очікували знайти в акаунті гаманці з купою грошей або список сайтів, котория я веду - в такому разі їх спіткало велике розчарування, тому що ні того, ні іншого у мене в акаунті відсутні. Шкода тільки Яндекс.Лента, яку збирала по крихтах протягом року, ну і адреси знайомих, з якими листувалася через цей ящик.

Опубліковано: 27/03/11 @ 06:06
Розділ Блоги Пошуковики Читати далі...

У GOODAR.com працює Нодар! :)

У попередньому пості вперше в моєму блозі була висвітлена тема роботи з партнерками по підписках. Так, це щось таке нове і впевнено розвивається, в конверті кінотрафа. Все ж таки я хотів більше для себе переконатися, що завжди є щось краще, ніж маєш і здається я знайшов це найкраще! Можна написати зараз багато красивих слів, якими всі проводять PR, але з іншого боку можна просто написати характеристики партнерської програми, а далі вже вибір за кожним. Тому для початку давайте зареєструємося - запевняю, зайвим це не буде! :) Що може зацікавити залученого вами користувача на сайті? Ну, давайте поміркуємо: У першу чергу, я думаю, що користувачам набридло відправляти SMS за купу грошей і в результаті нічого не отримувати, правда? Підписка - це незаперечний плюс! Один раз заплатив і при цьому отримуєш безліч позитивних опцій, наприклад, відсутність реклами, стабільна висока швидкість перегляду фільмів, що дорівнює 10 Мб/с - це може вам дати Goodar.

Опубліковано: 27/03/11 @ 09:46
Розділ Блоги Читати далі...

User Experience Ukraine UX Camp 2010 Kyiv

User Experience Ukraine UX Camp 2010 Kyiv Спонсор посту: Компанія, яка виконує просування сайту у мережі інтернет. TurboSeo - дивіться на конкурентів зверху. 31 липня - 01 серпня вперше в Україні буде проходити захід юзабіліті-фахівців, які 2-а дня буду обговорювати проблеми юзабіліті, сайтів та інших цікавих моментів і тонкощів. Гості будуть з Росії та Україні, які будуть представляти провідні Інтернет-проекти Україна. Для спільного вирішення поточних завдань проектів і створений UxCamp-2010 який допоможе розібратися трохи в області проектування взаємодії.
Що найприємніше, так це те, що все буде проходити на природі, що дозволить об'єднати обмін досвідом між фахівцями з України, Росії та Білорусі, спілкування з експертами ринку на свіжому повітрі. Робочі кейси, круглі столи, неформальне спілкування і багато іншого чекає на Вас в останні вихідні липня. Що ж залишилося не так вже й багато часу, що б забронювати й собі містечко під сонцем. Читайте більш детально про перший UxCamp-2010 http://uxcamp.com.

Опубліковано: 25/03/11 @ 05:20
Розділ Блоги Читати далі...

CheapTop - швидко і дешево в топ! Або якісна і дієва розкрутка за розумні гроші

Промо-матеріали

Ви створили веб-сайт, можливо навіть з оригінальним дизайнерським оформленням, унікальним контентом, відмінною інформативністю і прекрасною навігацією! Але, на жаль, не факт, що його хоч хтось побачить і відвідає. Він може загубитися в повній безізвестності просторів Інтернету, серед величезної кількості інших, не менш цікавих сайтів. Сайт потрібно розкручувати!
У цьому Вам допоможе CheapTop! Отже, що пропонує сервіс: Реєстрація в каталогах веб-сайтів - відмінний спосіб розкрутки веб-сайтів Пошукові системи є основним джерелом трафіку для багатьох сучасних інтернет ресурсів. Тому просування веб-сайту в пошукових системах стає головним завданням людей, зацікавлених в отриманні якомога більшого числа відвідувачів на свій веб-сайт. Велике значення при формуванні видачі пошукових систем має посилальне ранжування.

Опубліковано: 24/03/11 @ 05:18
Розділ seo Блоги Заробити Пошуковики Читати далі...

Calibre - E-book management. Наведи лад у своїй е-Бібліотеці

Calibre - E-book management - це безкоштовне кроссплатформне додаток з відкритим вихідним кодом (Open Source!) розроблене спеціально для користувачів електронних книг, що володіє великою кількістю унікальних возможностей.На дворі 21 століття і з розвитком інформаційних технологій все більше людей, що люблять почитати цікаві розповіді, повісті чи бойовики, переходять на пристрої для читання електронних книг .

Як відомо,« Лінь - двигун прогресу ». І тут, думаю, дане вислів буде доречно. Кому хочеться брати з собою цілий мішок громіздких книг у відрядження або просто тривалу поїздку, коли можна взяти одне лише маленький пристрій покласти в кишеню або барсетку і мати на ньому до 30, 40, а то й 60 тисяч книг.

Багато людей вже усвідомили зручність цих електронних пристроїв і віддають перевагу саме їм. Тим більше що на сьогоднішній день існує вже безліч подібних пристроїв на будь-який смак і колір.

Опубліковано: 24/03/11 @ 01:33
Розділ Блоги Читати далі...

Блоги як основа для початківців

Мета статті - штовхнути новачків в потрібну сторону З початку цього року я опинився в складній фінансовій ситуації, все сталося через чинник зі сторони - але у мене була "гарантія" - тим самим доля вирішила засунути мене в жопу, залишити без джерел доходу + борги на 3000 $ + Щоб оклематься пішло майже півроку ... довелося влаштується працювати в офіс, зняти квартиру трохи менше і обмежити себе багато в чому - на даний момент борги зменшилися в 2 рази. Таке положення мені критично набридло і я вирішив якомога швидше вирішити залишилися проблеми .. Довго думав над способом вирішення, два моїх молодих проекту ще не скоро дадуть профіт .. тому я вирішив зробити невелику мережу якісних блогів під Blogun, ну і Gogetlinks + Miralinks в майбутньому. У цьому пості я опишу деякі деталі створення та ведення таких блогів, думаю буде корисно знати для початківців манимейкеров.

Опубліковано: 24/03/11 @ 09:46
Розділ Блоги Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61