"Мене скоротили". Історії IT-спеціалістів, які залишилися без роботи через коронакризу

На початку квітня редакція DOU опублікувала результати опитування щодо карантину . Тоді 30% ІТ-спеціалістів вказали, що їхні компанії вже почали втрачати клієнтів/проєкти, а 16% — що компанії почали скорочувати персонал. Ми поспілкувалися зі спеціалістами, яких вже скоротили, і дізналися, як керівництво пояснює звільнення, чи виплачують компенсації та як справи з пошуком нової роботи. Євген, Senior Front-end Developer, Харків Я займаюся програмуванням 10 років і за цей час змінив 3 компанії. В останній встиг попрацювати тимлидом трохи більше року. Мені все подобалося, був хороший проект, пов'язаний з банками. Аутсорсингова компанія, в ній працюють більше ста співробітників. Коли почали з'являтися новини про коронавирусе, я думав, що мене скорочення не торкнуться. Це ж IT, суперстабильная сфера. Але виявилося не так. В кінці березня нашого відділу повідомили, що клієнт скасував всі свої проекти. Відповідно, роботи немає і всіх, крім 4 осіб, серед яких був я, попросили піти.

Опубліковано: 15/04/20 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

16-річний програміст із Черкащини – про ті, як 11-класником влаштувався на роботу зі зарплатнею майже $1000

У 9 класі Антон Вітренко з міста Звенигородка на Черкащині зацікавився інформаційними технологіями, пройшовши курс основ програмування СЅ50. Після того впродовж року він самотужки та на курсах опановував JavaScript, інші технології — щоб зрештою в 11 класі дива фронтенд-розробником у компанії Preply . Про ті, як вчився, проходив співбесіди та чому вибрав роботу замість університету, Антон Вітренко розповів нам у інтерв'ю. — Як ти зацікавився програмуванням? Які технології і як почав вивчати? Антон — зліва Я сам із Звенигородки, невеликого міста на Черкащині, де загальне уявлення про IT перебуває на рівні «це щось, пов'язаність язане з комп'ютерною ютерами». Але два роки тому до нашої школи завітав Андрій Насадчук — він тут народився, потім поїхав навчатися до Києва, ставши програмістом. Разом із командою друзів він розробив проєкт, як перетворити Звенигородку на smart city.

Опубліковано: 14/04/20 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

DevOps дайджест #31: COVID-19, Kubernetes 1.18 і NTP в Facebook

У випуску: збільшення трафіку на 40% через вірусу, безкоштовні курси Pluralsight, AWS EKS тільки 1.15, нова версія Loki і як зробити інфраструктуру за $20. COVID-19 On the shoulders of giants: recent changes in Internet traffic
Стаття від Cloudflare про зміну трафіку після введення карантину в різних країнах. До речі ці ж хлопці підготували патчі для Linux, значно прискорюють дисковий шифрування. Збільшення трафіку в Італії до 40% в зв'язку з карантином — дані Cloudflare Phagocyte — COVID-19 Firefox cleaner
Розширення для Firefox, яке сховає від вас новини про вірус (але від вірусу не сховає). Pluralsight: home Stay. Skill up. #FREEapril
Більше 7000 безкоштовних курсів від Pluralsight на весь місяць. COVID-19 Grafana dashboard
Дашборд для візуалізації поширення COVID-19 у світі. Актуальні дані записуються в InfluxDB c допомогою такого інструменту (цікавий репозиторій, подивіться).

Опубліковано: 11/04/20 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Як працювати віддалено: перехід з роботи в офісі на удаленку

Для багатьох стала несподіванкою необхідність працювати віддалено. У такому форматі основна проблема — це злиття дім-робота. Є кілька рекомендацій як компенсувати або полегшити адаптацію під такий формат роботи. Чому варто поставитися до цього серйозно. Поступово, у кого-то швидше, у когось повільніше, — у вас з'явиться відчуття, що ви живете на роботі, їжте на роботі, спите на роботі, що робота це єдине що є навколо... Плюс до цього — коронавірус, карантин, панічний посил з телевізора та інших місць, розуміння що світова економіка кудись котиться і явно не вгору, переживання за близьких і рідних вам людей, і ізоляція в чотирьох стінах... Спочатку немає сил і енергії, складно приступити до роботи, неуважність і помилки, падіння мотивації і прокрастинація, потім хронічна втома і немає настрою, роздратування, потім неадекватна оцінка важливості завдань або зауважень, агресивна дратівливість на близьких і не на близьких, вигоряння, апатія, депресія...

Опубліковано: 10/04/20 @ 05:44
Розділ Різне Читати далі...

Problem Solving: 7 факторів для визначення і правильного аналізу проблеми

A problem : a difference between the actual situation and the desired situation. Думаю, багатьом попадався друг або колега, який або яка може все. До них можна прийти з будь-якою проблемою — і вони знайдуть рішення. Причому часто таке, про яке ти не підозрював, хоча вивчив вже все вздовж і впоперек. Мені вони завжди здавалися суперлюдьми. І є певні способи, якими ці суперлюди користуються. Хоча «problem solving» перекладається як «рішення завдань», я залишу термін «проблема» замість більш вузького —«завдання». Фактично все, що ми робимо кожен день на роботі, це problem solving. Велику частину часу у нас традиційно займає рішення: ми любимо свої рішення, оптимізуємо їх, довго обдумуємо. Ми раді, коли придумуємо рішення, і нам подобається приводити його в життя крок за кроком. Для програміста це може бути алгоритм, для менеджера — стратегія, для рекрутера — план дій. Ми так захоплюємося рішенням, що часто забуваємо, яку проблему він вирішує.

Опубліковано: 09/04/20 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

27% не хочуть залишатися на ремоуті після завершення карантину. Результати опитування ІТ-спеціалістів

Майже тиждень тривало опитування ІТ-спеціалістів щодо карантину. Ми отримали 6888 анкет і цікаві й подекуди не зовсім очікувані, на наш погляд, результати. Вісь кілька з них: після офісу спеціалістам на ремоуті не вистачає комунікації з колегами, найбільше ремоут-трудоголіків серед топ - і проєктних менеджерів, майже 20% працюють вдома менш продуктивно, ніж в офісі. А ще — спеціалісти неабияк хвилюються через глобальну економічну кризу та за здоров'я своє й близьких, а 30% респондентів вказали, що їхні компанії вже почали втрачати клієнтів/проєкти. Портрет учасників опитування Схоже, що ми все ж таки можемо стверджувати, що майже все українське ІТ щонайменше уся спільнота DOU сьогодні працює дистанційно — 92,4% респондентів працюють ремоут. В офісах залишилися 2,1%. Чи розпочали ві працювати дистанційно (з дому) через поширення коронавірусної інфекції?
Найбільше в офісах залишилося спеціалістів із не ІТ-компаній — 10%.

Опубліковано: 07/04/20 @ 08:15
Розділ Різне Читати далі...

Історії українських ІТ-спеціалістів, яких карантин наздогнав у Кенії, Мадагаскарі, Непалі та Таїланді

Не всім пощастило вчасно повернутися в Україну до закриття кордонів та авіасполучення. А дехто й свідомо вирішив перечекати епідемію в іншій країні. Зібрали розповіді українських IT-спеціалістів, які залишилися за кордоном на час карантину — вимушено чи за власним бажанням. Цікавих історій виявилося так багато, що ми вирішили розділити матеріал на дві частини. У цій частині — про спеціалістів, які зараз у Непалі, Кенії, на Мадагаскарі, в Таїланді, а також про успішне повернення з Таїланду й епопею зі спецрейсом «Київ-Бангкок». Непал Юлія Лаврентьєва , Delivery Manager, Сергій Смолянінов , Senior Software Engineer в Infopulse 10 березня почалося моє пригода (розповідь Юлії — ред. ). Я прилетіла в Катманду, починався трек до базового табору Евересту. Група змішана, учасники з різних країн, і десь на 3-й день треку я дізналася, що зі мною в групі мій колега Сергій з київського офісу Інфопульс. Ну що ж, удвох вже веселіше. Трек досить складний.

Опубліковано: 06/04/20 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

AI & ML дайджест #17: курси за ML & DL, огляд популярних GAN архітектур, AI бот для дитини

За вікном карантин, і багато хто зараз намагаються придумати рішення для допомоги в боротьбі з COVID-19. Ми в VITEch Lab Healthcare також працюємо в цьому напрямку, і я планую з першими нашими рішеннями познайомити вас на сторінках DOU найближчим часом. А поки пропоную свіжу добірку найцікавіших матеріалів, яка допоможе урізноманітнити вашу самоізоляцію. Курси Machine Learning Course — один з кращих базових курсів, який веде Andrew Ng. Machine Learning — курс від Columbia University на платформі edX. Deep Learning Specialization — спеціалізація, яка включає в себе 5 курсів для повного занурення в Deep Learning від deeplearning.ai. Practical Deep Learning — відмінний курс по Deep Learning, спрямований на отримання практичного досвіду від fast.ai. MLcourse.ai — відкритий курс ODS.ai , спільноти за машинного навчання. DLcourse.ai — відкритий російськомовний курс по нейронних мереж і глибоке навчання.

Опубліковано: 04/04/20 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Як зберігати мільйони файлів з контролем доступу: огляд рішень

Всім привіт! Мене звати Павло. У розробці 25+ років, починав з Object Pascal, потім Unix + C, потім по похилій: Delphi, PHP, HTML5, трошки Java, Go, Rust. Працював практично з усіма СУБД, іноді досить великих розмірів (>10 TB). Останні 8 років — на посаді архітектора в компанії InBase. Один з продуктів компанії — система електронного документообігу " Megapolis Doc.Net (розробляється з 1998 року). Моїм завданням була міграція цієї системи на веб-технології. Власне, про вирішення однієї з проблем, з якою ми зіткнулися, а саме — про пошук оптимального способу зберігання неструктурованої інформації та доступу до неї з урахуванням прав користувачів — я і хочу розповісти. Стаття може бути корисною як технічним фахівцям компаній-замовників, перед якими стоїть проблема вибору продукту з оптимальною архітектурою сховища документів, так і розробникам інформаційних систем.

Опубліковано: 03/04/20 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Здоров'я ІТ-спеціаліста: синдром сухого ока, спазм акомодації і короткозорість

Для ІТ-фахівців дуже важливо мати хороший зір. Не зможеш працювати за комп'ютером — утратиш роботу. Незалежно від віку, статі й спеціалізації слід піклуватися про свої очі. Як — читайте нижче. Ця стаття — п'єр ята із серії матеріалів на DOU, яку присвячено здоров'ю. Тут ви знайдете поради від офтальмологів щодо симптомів і профілактики захворювань зору, а також кейсі від ІТ-спеціалістів та HR. Вже опубліковано статті з загальними порадами , рекомендаціями невролога , психологів та ортопедів . Нагадуємо: самолікування може зашкодити, тому в будь-якому разі радимо звертатися до лікарів. Також важливо пам " ятати, що універсальних порад не існує, тож не варто сприймати цей текст як абсолютну істину. Усе індивідуально. Ілюстрація Уляни Патоки Що треба знати про загальне здоров'я очей Найважливіший чинник збереження здоров'я очей — це періодичний контроль гостроти зору. Адже нам складно помітити проблеми доті, доки погіршення зору не стане значним.

Опубліковано: 01/04/20 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Огляд ІТ-ринку праці: Запоріжжя + ВІДЕО

Шість років тому ми опублікували огляд ІТ-ринку Запоріжжя . Тоді за нашими оцінками в місті працювало 1-2 тисячі ІТ-спеціалістів, а в базі DOU було зареєстровано 30 ІТ-компаній. Давайте подивимося, як змінився місцевий ринок за цею годину. Разом з текстовим оглядом ми нікого і відео. Редакція DOU в лютому завітала до деяких місцевих ІТ-компаній та представників галузі, дізналася, як розвивається та чим живе ІТ-ринок Запоріжжя. У відеоогляді офіси Freshcode, Vimeo, OpenGeeksLab, S-PRO, Computools, Redwerk, Pitch, а також огляд коворкінгу Edison Space та Beetroot Academy. Спеціалісти та зарплати За нашими оцінками та опитуванням представників місцевого ІТ, у Запоріжжі працює близько 5 тисяч ІТ-спеціалістів. Середні зарплати місцевих програмістів станом на грудень 2019:
Junior SE — $550; Software Engineer — $1300; Senior SE — $2600. Більш детальну статистику по технологіям та професіям дивіться у зарплатному віджеті . Компанії На jobs.dou.

Опубліковано: 31/03/20 @ 11:11
Розділ Різне Читати далі...

Як менеджеру справлятися зі страхом і невпевненістю

Стаття написана у співавторстві з Мері Ротарь , Co-Founder IAMPM Всім привіт! Я свитчер («Здрастуй, світчер», як кажуть в клубах анонімних алкоголіків/дармоїдів/наркоманів — потрібне підкреслити). Перейшов в IT ще коли це не було мейнстрімом. У 2003 році закінчив географічний факультет Київського національного університету, там же в 2008-му — аспірантуру. Прийшов в IT 2004 року на посаду редактора сайту, маючи за плечима три роки журналістики в різних друкованих і електронних виданнях. Вибирав шлях або в ІТ, або в журналістику, але рекрутер в IT-компанії була дуже красивою жінкою :) За минулі з тих пір 15 років пройшов шлях до директора департаменту і керівника проектного офісу. Сертифікований менеджер проектів PMP і IPMA. Важливо розуміти, що страхи та невпевненість відчувають як початківці, так і досвідчені менеджери.

Опубліковано: 30/03/20 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Go дайджест #13: реліз Go 1.14, нове API для Protobuf

У випуску: перенесення GopherCon, як написати свою SQL базу даних, список Go GUI проектів, що нового в Micro v2.0, що таке инлайнинг і навіщо він потрібен. Новини Відбувся резил Go 1.14 Реліз ноутсы 1.14 Russ Cox заявив, що pkg.go.dev буде заопенсоршен Нове API для Protobuf Звернення Go команди до спільноти з-за COVID-19 GopherCon 2020 переносять на невизначену дату у зв'язку з COVID-19 Читаємо Micro v2.

Опубліковано: 28/03/20 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Як створювати кастомні UI-елементи з анімацією в Android без тонни непотрібного коду

Всім привіт! Мене звати Андрій, і я пишу Android-додатки в компанії Genesis Media для наших медіапроектів в Африці. У цій статті розповім про те, як створювати кастомні анімовані Android view c використанням шейдеров і матриць перетворень. Цей текст буде корисний як початківцям, так і досвідченим Android-розробників, які хочуть покращити свої навички створення кастомних UI-елементів. Графічні Android-обмеження Android надає набір UI-елементів: картки, floating action button, navigation menu і багато інших. Використовувати тільки стандартні елементи для створення програми — моветон. Плюс іноді дизайнер хоче бачити елементи не такими, якими вони представлені у системі. Наприклад, у стандартного ProgressBar є обмежений набір параметрів для зміни: колір, ширина, висота та інші.

Опубліковано: 27/03/20 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Jadi Raja Judi Poker Dunia, Pria Asal Medan Ini Bawa serta Pulang Uang 28 Miliar dari Amerika

Di Indonesia persaingan poker bukan suatu hal yang umum, serta ilegal. Tetapi tidak begitu di Amerika Serikat. Seorang masyarakat negara Indonesia namanya Джон Джуанда atau yang seringkali dipanggil dengan JJ. Jadi simbol poker dunia sesudah jadi juara dalam tempat World Series of Poker (WSOP). Dikutip dari Tribunnews. com, Джон Джуанда bukan hanya sekali saja menyapu titel juara dalam tempat poker itu. Tetapi telah berkali-kal, yakni pada 2002, 2003, 2008, 2011, serta paling akhir 2014. Bila ditotal John dapat mendapatkan uang seputar USD 2. 330. 926 atau dalam rupiah dapat sampai 28 miliar dari ke lima kemenangannya itu. John sempat mendapatkan gelar master dari Seattle University Kemungkinan beberapa orang yang menduga pemain judi poker ialah orang pecundang. Yang tidak mempunyai pendidikan serta cuma dapat menghabiskannya untuk berjudi saja. Tetapi rupanya anggapan itu tidak benar. Rupanya JJ mendapatkan gelar S1 di Oklahoma State University.

Опубліковано: 26/03/20 @ 07:42
Розділ Різне Читати далі...

Перші кроки в NLP: розглядаємо Python-бібліотеку TensorFlow та нейронні мережі в реальному завданні

Усім привіт! Це третя частина статті про класифікацію оголошень з продажу земельних ділянок в Україні методами NLP. У першій і другій частинах я розповів про задачі, які я планував розв'язків зв'язати, ознайомив читачів з датасетом, моделлю «мішка слів» і навів приклади класифікаторів, що підготував за допомогою бібліотек NLTK та scikit-learn. У цій частині розповім про бібліотеку TensorFlow і наведу кілька прикладів реалізації різних архітектур нейронних мереж; покажу, як можна реалізувати модель word2vec та підіб'ю підсумки всієї зробленої роботи. Увесь код до цієї частини статті можна знайте на GitHub . Нейронні мережі та бібліотека TensorFlow Нейронні мережі — це обчислювальні системи, натхнені біологічними нейронними ятерами, що утворюють мозок тварин. Такі системи навчаються завдань (поступально покращують свою продуктивність на них), розглядаючи приклади, загалом без спеціального програмування під завдання.

Опубліковано: 26/03/20 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

Як ІТ-спеціалісти працюють віддалено на карантині. Фотоогляд

Через пандемію коронавірусу та карантин більшість українських ІТ-компаній перевела фахівців на віддалений режим роботи. Хтось працює з дому вже давно, для когось це стало викликом, а комусь дало нові усвідомлення (наприклад, що квартира замаленька або що працювати вдома значно продуктивніше). Редакція DOU зібрала не лише фотографії, а й поради від різних ІТ-фахівців: як не бігати до холодильника щогодини, ділити простір з дружиною та дітьми і навіть зібрати власну аутсорс-команду. Святослав Потєєнко , Senior Developer в DataArt Годую котю, а так все дуже спокійно і не напряжно. Іноді доводиться виходити за їжею, ну але за їжею відправляють того, кого не шкода. Можна слухати музику без навушників, оце до речі плюс! Денис Колесник, QA Engineer у Waverley Software Усі робочі процеси не змінилися, хіба що трохи більше їси вдома, та не вистачає спілкування з колегами.

Опубліковано: 25/03/20 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

13 способів професійного розвитку для менеджерів і не тільки

Мене звуть Марія Богданова, з недавніх пір я Employee Development Manager в Plarium Kharkiv. До цього 7 років працювала у відділі Community Management, 5 з яких — на посаді Community Manager Team Lead. У цій статті я розповім про шляхи розвитку в менеджменті, які використовувала сама. Вони будуть корисні як досвідченим менеджерам, так і новачкам. До того ж багато моїх підходи універсальні, вони допоможуть усім, хто шукає можливості для професійного зростання. 1. Щоденна робота і її аналіз Буває, що в потоці ми виконуємо завдання одну за одною і не зупиняємося, щоб проаналізувати свої дії і методи. Я зазвичай проводжу невеликий аналіз після завершення проекту, складного розмови або коли зробила щось нове. Щоб визначити ефективність виконання завдання, можна поставити собі кілька запитань.
Що вийшло? (Так-так, це обов'язковий питання. Ми дуже часто забуваємо його собі поставити і відразу переходимо до недоліків.) Що не вийшло? (Тепер можна дати волю внутрішнього критику.

Опубліковано: 24/03/20 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

Вчимося відчувати себе краще, або навіщо нам wellbeing

[Про автора: Михайло Завилейский — Organisational Architect в DataArt. До приходу в компанію 10 років працював програмістом і менеджером] Відчувати себе краще — краще. Особисто у мене немає в цьому сумнівів. Чому ми хочемо відчувати себе краще і наскільки це підвищує продуктивність праці в кожному конкретному випадку, по-моєму, не так вже важливо. Ми взаємодіємо в різних обставинах, прагнучи досягти цілей, які у нас не завжди збігаються. Досягаючи цілей, ми радіємо. Але незабаром з'ясовуємо, що радість досягнення нетривала і остаточного щастя для нас не настав. Це зрозуміло: термінальна стадія лише одна — смерть, яку навряд чи можна асоціювати зі щастям. Саме з цієї причини проблема благополуччя впирається в питання, чи зумів ти сам процес руху до мети зробити таким, щоб він приносив задоволення. Навіщо компаніям велбиинг Деякі спільні дії синергичны по суті, вони безумовно припускають задоволення для всіх учасників. Скажімо, приємна розмова з друзями або спільні заняття спортом.

Опубліковано: 19/03/20 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Процеси за Scrum, білі хакери, аутсорс-розробникі. Як працює ІТ-відділ ДП Prozorro

ІТ-процеси є не лише у бізнесі. Вони є і в державному секторі. Редакція DOU вирішила розібратися: у чому різниця між роботою в бізнес-структурі й державному органів (і чи є вона взагалі)? І що мотивує ІТ-фахівців працювати на державу? По відповіді на ці запитання ми завітали до розміщеного в Києві офісу державного підприємства Prozorro . Почати варто з того, що ProZorro — це система електронних публічних закупівель, що надає відкритий доступ до державних тендерів без можливості спотворення даних. Інформацію про кожну закупівлю можна знайте онлайн в режимі 24/7. Систему побудовано за принципом партнерства між громадськістю, бізнесом і державою. За чотири роки Prozorro заощадила українським платникам податків 100 млрд грн — від коштів, які планували витратити державні замовники. У системі зареєстровано понад 200 тис. підприємців, а загальна кількість торгів — понад 4 млн.

Опубліковано: 17/03/20 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180