Зміна формули ІКС 27.02.2019

Изменение формулы ИКС Сьогодні в Я. Вебмастере, в розділі «Якість сайту, з'явилося оновлення про зміну формули розрахунку ІКС : Експрес-аналіз нашої вибірки з приблизно 400 сайтів поки не показав явну закономірності Ікса від яких-небудь факторів, крім одного – цей показник обнулився майже у всіх сайтів, якими не займалися більше 2 років. Зате чітко видно, що не впливає на цей показник. 1. Немає кореляції з посиланнями. Є нові сайти з нульовим посилальних, у яких ІКС підріс. Є сайти з великим об'ємом посилань, у яких ІКС просів або не змінився. 2. Немає кореляції з тематиками. У нашій вибірці є комерційні і інформаційні сайти дуже різних тематик, скрізь однаковий розковбас. 3. Немає явної кореляції з обсягом трафіку. Є відчуття зв'язку з динамікою зростання трафіку (поки не підтверджені). 4. Немає явної кореляції з індексацією сайту , але є відчуття з динамікою появи нового контенту.

Опубліковано: 27/02/19 @ 09:24
Розділ Різне Читати далі...

Information Security дайджест #13: Лллакинамбур

Дайджест створено у співавторстві з Єгором Папышевым . 00h > Інтро Закінчилися новорічні свята. Салати і минулорічний хліб нарешті з'їдені, ялинки винесено, а на календарі — кінець. Кінець лютого. 01h > Гаряче Стаття з аналітикою на тему шістнадцяти зламаних сайтів, 620M вкрадених облікових записів і дарквеба. А ви часто міняєте паролі до використовуваних сервісів? А може, використовуєте діряві парольні менеджери ? Є трохи більше деталей. Новий рансомварь — нагибатор NAS-ів та інших хмарних сховищ вже весь лютий активно спредится серед англомовних користувачів, а як скоро він добереться до нас — питання часу. Звати Cr1ptT0r-му. Відкритий CFP на весняну конференцію з кібербезпеки Security BSIDES Kyiv 2019! Спікери можуть подавати свої заявки тут . Останнім часом не вщухають скандали на ґрунті «прайваси vs корпорації», на цей раз відзначився одразу два гіганта: Facebook і Google.

Опубліковано: 23/02/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Hello World у Computer Vision: визначаємо швидкість руху авто на кордоні з Польщею

Мене звати Сергій Тятін, я в IT більше 20 років. За цею годину адмінив юнікс-сервери, паяв і дизайнив залізо, створював продукти, був хакером, займався геймдевом і мобільною розробкою, стартапами, а зараз працюю програмістом на enterprise-проектах. Сьогодні я хотів би розказати про ті, як починав розбиратися з Machine learning, а саме зі сферою Computer Vision. І в результаті створив систему, яка визначає швидкість пропускання авто зеленим коридором на кордоні з Польщею. Ідея Моє захоплення комп'ютерною ютерним зором розпочалося із статті на Хабрі «Нейрореволюция в головах і селах» . Світ змінився, системи комп'ютерного зору можуть в ріалтаймі розпізнавати фрази об'єкти на відео, і це на звичайному залізі! Відрізняти стовб від пішохода, тротуар, розмітку на відео, знятому камерою в авто. Можливості вражають, і водночас ці технології доступні. Практичне застосування цих технологій — новий океан можливостей.

Опубліковано: 22/02/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Огляд Essential SAFe: про методологію людською мовою

Всім привіт, я Лубчак Альона, CEO & SAFe Program Consultant в компанії E5. Я працюю з SAFe (Scaled Agile Framework) на практиці з 2014 року. В кінці 2015 пройшла сертифікацію і навчання як SAFe Program Consultant. Зараз в якості консультанта допомагаю компаніям впровадити Scaled Agile Framework і підвищити продуктивність роботи. У цій статті я не ставила перед собою мету надати вичерпне пояснення SAFe. Для цього існують спеціалізовані тренінги, книги, вебінари, зустрічі і т. д. Моє завдання — дати мінімальний огляд, освітивши найважливіші, на мій погляд, аспекти фреймворка. Зосередимося на базовій конфігурації Essential SAFe. Лідер серед інших фреймворків Останнім часом SAFe впевнено займає лідируючу позицію у світовій гонці фреймворків масштабування в Agile. Це підтверджується у звітах. Нижче — приклади. 12th Annual State of Agile Report від VersionOne. Scaling Agile Report від cPrime Scrum Master Trends від Scrum.

Опубліковано: 20/02/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Як я працюю: Роман Шрамков, Technology Director в EPAM

[В рубриці «Як я працюю» ми запрошуємо гостя розповісти про свою роботу, організації воркспейса, корисних інструментах і лайфхаках] Роман Шрамков співпрацює з EPAM більше 8 років, пройшов шлях від звичайного програміста до Technology Director. Його головний обов'язок — виховувати архітекторів, які зможуть вирішувати будь-які архітектурні завдання і знаходити свіжі рішення самостійно. Роман очолює і розвиває центр компетенцій Java. В рамках цього проекту він проводить консультації для клієнтів ЕРАМ, відвідує міжнародні конференції, в тому числі форум голів центрів компетенції в Мінську і Global Solution Architecture Team Gathering. Про себе Я навчався у фізико-математичній гімназії. Нам пощастило: директор змогла вибити гроші на обладнання повноцінного комп'ютерного класу — в 90-е трохи шкіл могли собі це дозволити. Ми вчили програмування, мені було дуже цікаво. Так що свої перші програми я написав ще в школі, вигравав на олімпіадах з програмування.

Опубліковано: 19/02/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Чим незадоволені українські програмісти? Глас народу 2018

Оцінюючи свої компанії для рейтингу роботодавців , українські IT-фахівці ставили оцінки за різними критеріями, а також в коментарях уточнювали, що саме їм не подобається (якщо поставили бал нижче середнього). З 6778 коментарів ми вибрали найтиповіші і найцікавіші скарги та побажання. Компенсація Оцінювали матеріальну компенсацію та корпоративний соцпакет. Респонденти залишили 1668 коментарів, в яких найчастіше скаржилися на відсутність медичного страхування та абонементів у спортзал, неоплачувані овертайми та низький рівень зарплати. «Зарплати на нашому проекті нижчі за ринкові. Для підвищення зарплатні доведеться змінювати проект або компанію». «Перегляд зарплат давно не проводився, швидше за все, вже відстає від ринку. Потрібні більш прозорі правила». «З ринку наймають на нормальну зарплату. Існуючим співробітникам підвищують неохоче. Є обмеження зп за рівнем. Наприклад, мидлу не дадуть більше певної цифри. А щоб отримати наступний рівень (senior), потрібно напрацювати стаж».

Опубліковано: 18/02/19 @ 08:47
Розділ Різне Читати далі...

Можна просунути в ТОП магазин з вузьким асортиментом?

продвижение монобрендового магазина Питання користувача: Наскільки критичним фактором є мала наповненість категорії інтернет-магазину (1-4 товару), якщо монобрендовий магазин? Наша думка Вузький асортимент є критичним чинником. У видачі монобрендовий сайт буде на загальній основі конкурувати з мультибрендовий магазинами з великим асортиментом. Кількість товарів в категорії зараз є ключовим фактором для ранжирування як в Яндексі, так і в Google. З точки зору SEO, монобрендовость – це слабке місце, а не перевага (звичайно, якщо мова не йде про великому відомому бренді з великим відсотком type-in трафіку). Чому обмежений асортимент – проблема для SEO? Припустимо, ви є офіційним магазином якогось нового бренду одягу Шмогги, і вся продукція обмежена тільки цим брендом. За запитами типу «куртки Шмогги», «штани Шмогги», «жіночий одяг Шмогги» у вас є всі шанси потрапити в ТОП.

Опубліковано: 18/02/19 @ 06:10
Розділ Різне Читати далі...

Python дайджест #19: Pandas припиняє підтримку Python 2.7

У випуску: нові релізи Pandas та NumPy без підтримки Python 2.x; пошук паркомісць з deep learning; огляд PEP 572. Новини . План по припиненню підтримки Python 2 в Pandas . Several stdlib methods with only positional arguments will be 30-40% faster in Python 3.8. Нові релізи Pandas 0.24 — остання версія з підтримкою Python 2. pikepdf 1.0.1 released Brython-3.7.0 GPIO Zero v1.5 NumPy 1.16.0 — як і Pandas, остання з підтримкою другої гілки. Цікаві бібліотеки Kalliope — фреймворк для побудови персональних асистентів. Flappy Bird — реворк грі на PyGame. Sherlock — шукає юзернейми по купі соціальних мереж. Pyvoc — термінальний словничок. Ps1scriptify — конвертація скриптів Python у powershell. ASCII generator — генерує ASCII варіант відео та зображень. Gw2RaidExplorer — десктопна апка для перегляду інформації по рейдах з Guild Wars 2 написана на PySide2.

Опубліковано: 16/02/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

З чого почати роботу з ML і DL. Огляд кращих бібліотек

У січні вийшла моя стаття про типи машинного навчання і способи їх застосування для повсякденних завдань. Спасибі всім за фідбек і коментарі: особливо часто мене запитували про те, як всі описані методи і алгоритми можна «помацати» і втілити. У цій статті я підкажу способи. Сьогодні існує величезна кількість бібліотек для машинного і глибокого навчання. Щоб полегшити завдання вибору для новачків, ми розглянемо тільки найпопулярніші і необхідні бібліотеки, які покривають всі базові потреби для початку роботи з ML і DL. Мова програмування: Python або R? Мова R створювався для вирішення завдань статистики і дуже популярний серед дата-аналітиків. Його основна проблема — він погано підходить для вирішення завдань, не пов'язаних з аналізом і візуалізацією даних.
У свою чергу Python — мова загального призначення і може бути успішно застосований для вирішення різних завдань.

Опубліковано: 15/02/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: MiRONAFT FabLab – найбільша в Україні лабораторія робототехніки, відкрита для всіх

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власної made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Привіт! Мене звуть Ковтун Сергій , я студент 4-го курсу ОНАХТ та PR-manager MiRONAFT — науково-дослідної лабораторії мехатроніки і робототехніки. Це найбільша інноваційна FabLab лабораторія України і Європи, розташована на базі Одеської національної академії харчових технологій (друга за розміром лабораторія знаходиться в Молдові на базі університету TUM). Стаття створена в співавторстві з Віктором Єгоровим . Ідея Ініціатор і творець відкритого co-work простору — к. т. н. Віктор Єгоров, викладач кафедри автоматизації технологічних процесів і робототехнічних систем ОНАХТ, нинішній науковий керівник лабораторії.

Опубліковано: 14/02/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Сайт не шукається в ТОП-100 Яндекса, що робити?

Сайта нет в выдаче Яндекса Питання користувача: Запустили новий сайт з послуг. Перед індексацією сайт був повністю наповнений (тексти, мета, ціни, приклади роботи тощо), привласнений регіон (Яндекс). Пройшов місяць, все проиндексировалось. Але немає сайту у видачі – він не шукається в Яндексі навіть у ТОП-100 ні по одному запиту. При цьому в Google сайт знаходиться в ТОП20-30. Тематика неконкурентна. Куди копати? Це нові алгоритми Яндекса? Чекати, або пробувати все переписувати і переробляти? Наша відповідь Така ситуація не є нормою. Якщо сайт не шукається навіть у ТОП-100 Яндекса, але при цьому знаходиться в межах ТОП-30 Google, це може вказувати на якусь проблему, пов'язану з доменом, контентом або посиланнями.   Можливі причини відсутності сайту у видачі 1. Карма домену
Погана карма може бути причиною лише у випадку, якщо домен для сайту купувався не новий. Теоретично при зміні власника і контенту всі показники домену повинні обнулятиметься.

Опубліковано: 14/02/19 @ 06:36
Розділ Різне Читати далі...

Брюссель очима інженера – про життя в Бельгії і складнощі релокації

Добрый день. Меня зовут Александр — я инженер-электроник, мне 37, с 2016 года живу и работаю в Бельгии. В статье речь пойдёт о жизни в Бельгии, перипетиях в получении документов, бытовых вопросах. Она будет интересна тем, кто решил поискать работу за границей и задумывается о переезде. Маленький Саблон — парк в центре Брюсселя. На заднем фоне церковь Богоматери До переезда в Бельгию я работал в небольшом НИИ, маленькой фирме по разработке плат АЦП и небольшой компании по разработке GSM-шлюзов и «сопутствующих» товаров. Моя работа не связана с разработкой программного обеспечения, но и как инженеру-электронику мне удалось найти работу за границей по специальности. Я занимаю позицию Hardware Engineer в отделе по разработке ToF сенсоров. В мои задачи входит разработка схемных решений, выбор компонентов, постановка задачи и сопровождение трассировки печатных плат, моделирование поведения печатных плат в плане распределения токов, падения напряжения на цепях и прочее.

Опубліковано: 13/02/19 @ 08:27
Розділ Різне Читати далі...

Різко впали позиції однієї сторінки в Яндексі – що робити?

Падение позиций сайта Питання користувача: Сьогодні всі запити однієї сторінки сайту, стабільно дає трафік останні 2 місяці, різко випали за топ-30 Яндекса. З сайтом все добре, санкцій немає. За час існування сторінку відвідало понад 10,000 чоловік, там відмінні ПФ, але всі запити злетіли одномоментно. Сторінка не випала з індексу, інші сторінки по темі залишилися в топі, в чому може бути причина? Код відповіді 200, від індексації не закрита. Наші рекомендації: При різкому падінні позицій сайту у першу чергу, ми рекомендуємо діяти за такою схемою: 1. Перевірте, чи не просіли ті ж запити в Google. Якщо погіршення відбулося і там, то потрібно дивитися у бік технічних помилок. 2. Зверніть увагу на текст сторінки – можливий посторінковий «Баден-Баден» . 3. Переконайтеся, що сторінка не змінювалася перед осіданням (контент, метадані, коментарі, перелінковка...). 4. Перевірте збережені копії сторінки – можливо, це допоможе знайти причину просідання. 5.

Опубліковано: 13/02/19 @ 06:29
Розділ Різне Читати далі...

DOU Books: 5 книг про розробку ПЗ від Віталія Малаховського, iOS Tech Lead в BetterMe

Від редакції: в рубриці DOU Books учасники спільноти розповідають про п'ять улюблених книгах — тих, які змінюють світогляд і можуть бути корисні читачам-колегам. [Віталій Малаховський, iOS Tech Lead в BetterMe . Понад 7 років у розробці мобільного, учасник конференцій, ментор. У вільний час помічений у музичній групі «Каменярі»] Хочу розповісти про книги, які вплинули на те, чим я зараз займаюся. Моєю спеціальністю є технічне забезпечення якості виконуваного продукту. Мені цікаво слухати, як система працює зсередини, тому значна частина збірки присвячена дизайну програмного забезпечення. Також я вирішив поділитися книгою, яка допомогла мені зрозуміти, чому бізнес поводиться саме так, а не інакше. І наостанок я представлю роботу, яка допомагає мені вибудовувати комунікацію.

Опубліковано: 12/02/19 @ 11:16
Розділ Різне Читати далі...

Топ-50 ІТ-компаній України, січень 2019: зростання на 18% за рік і подолання відмітки «6 000 спеціалістів»

За останні два роки кількість спеціалістів в топ-50 найбільших ІТ-компаніях зростала більше ніж на третину — з 43 тис. до 58 тис. Одразу дві компанії перетнули поріг «6 000 спеціалістів», а ще оновилася трійка лідерів рейтингу. З липня по січень кількість фахівців зросла на 4 731 (11.6 %) в топ-25 та 5 797 (11%) в топ-50 порівняно з першим півріччям 2018-го . Темпи зростання топ-25 стали рекордними за останні п'ять років. Зростання загальної кількості спеціалістів в 25 найбільших ІТ-компаніях України Відносні показники темпів зростання Якщо поглянути на річні показники, то в 2018-му кількість спеціалістів в топ-25 зросла на 18% порівняно з 2017 роком. Активніший ріст був лише у 2012 та 2013 рр. (19% і 24% відповідно). Річні показники темпів зростання Зростання великої п'ятому ятірки» за друге півріччя 2018 поскладало 12% (2 573 фахівці). Усього в топ-5 працює 23 865 спеціалістів, що складає 41% від загальної кількості топ-50.

Опубліковано: 11/02/19 @ 08:34
Розділ Різне Читати далі...

Як просунути сайт в декількох регіонах?

Регіональне просування сайтів. Який регіон вибрати для головного домену, і чи варто його міняти? Питання користувача: Як краще вибудувати стратегію експансії інтернет-магазину в інші регіони? Завжди радять не замахуватися відразу на все, а починати зі свого регіону. Тобто в тайтлах і інше потрібно явно вказувати регіон. Зараз на сайті інтернет-магазину має вигляд site.ru – він же і є сайтом основного регіону. Якщо я далі почну робити папки або піддомени регіонів, то піде поділ: site.ru/main\_region site.ru/other\_region1 site.ru/other\_region2 Виникає ряд питань: 1. Який регіон залишати на site.ru? Рідний? Або робити його загальноросійським? Тобто умовно кажучи замість "доставка по Брянську", писати "доставка по РФ?" 2. Як сприймуть зміну регіону пошуковики? Якщо весь час був в описі конкретний регіон, а тепер вся Росія.

Опубліковано: 08/02/19 @ 02:40
Розділ Різне Читати далі...

7 кроків, як бізнес-аналітику піднятися на вищий рівень

Я Наті, працюю в компанії SoftServe керівником відділу бізнес-аналізу, практикую бізнес-аналіз офіційно понад 9 років. За цей час я пройшла чималий шлях і, власне, зробила певні висновки, якими хочу поділитись з вами. Дуже часто люди запитують мене: що потрібно знати, щоб стати зрілим, «дорогим» професійним бізнес-аналітиком :) У чому магія? Скільки триває цей шлях від «джуна» до «сіньйора»? Відповідь до неможливості проста — це досвід. Не лише професійний, але і життєвий. Принаймні такий урок засвоїла я. Альо вісь ці 7 основних кроків, які я виокремила для вас, допоможуть пройти цей цікавий шлях. 1. Багато-багато працюйте і не бійтеся робити помилки Я дуже часто чую від людей: у мене сім'я, діти, дім, мама, тато... Це все зрозуміло, але звучить як «lame excuse» (з англ. «непереконлива відмовка»). Знання, як і вміння, на голову за помахом чарівної палички не впадуть.

Опубліковано: 08/02/19 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

Пригоди програміста-фрілансера в Азії, або Зарплатна халепи

Минуло майже два роки після закінчення найдивнішої пригоди у моєму житті, що тривала цілих чотири місяці. З того часу я вже й фрілансером переставши бути і так надовго Азією їздити, але, можливо, комусь буде цікаво й корисно почитати про мій досвід. Про мандрівку Азією я мріяв року з 2011 року, коли вперше побував у Індії. А влітку 2016-го, побачивши розпродаж квитків до Стамбула, відчув, що маю їхати. В результаті з вересня 2016 року по квітень 2017 року я провів у подорожі Азією, промандрувавши Туреччиною, Іраном, Таджикистаном, Узбекистаном, Казахстаном, Індією, Малайзією та Гонконгом. І втрапив у таку від пригоду. Запасайтеся попкорном :) P. S. Деякі імена змінив з міркувань етики та безпеки. Початок грудня 2016 року Минуло 3 місяці моєї подорожі. У мене якраз закінчилися гроші, та я мав їхати з Індії до Малайзії. Усе так і було задумано: за перші 3 місяці витрачу все й паралельно знайду якийсь фріланс, щоб мати змогу подорожувати далі.

Опубліковано: 07/02/19 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

1,21$ за лід для інтернет-магазину шин і дисків

Клієнт ShinaDiski — інтернет-магазин шин і дисків. Магазин — офіційний дилер брендів Michelin, Continental, Yokohama і GoodYear. Компанія працює по всій Україні. Наше завдання Забезпечити максимум продажів в осінньо-зимовий сезон. Преамбула Інтернет-реклама — один з основних джерел отримання лідов для клієнта. З жовтня 2017 року ми ведемо рекламні кампанії в Гугл Ерс. Конкуренція в пошуковій мережі Гугла постійно посилюється, і отримати лід стає все складніше, а його ціна все вище. Якщо попередні роки реклама в Гуглі задовольняла очікування клієнта, то в цьому році було прийнято рішення посилити її рекламою в соціальних мережах. Очікування від рекламної кампанії в соц. мережах: отримати близько 200-350 лідов із середньою ціною до 5$; донести до потенційно зацікавленою аудиторією інформацію про те, що клієнт є офіційним дилером ряду світових брендів, збільшити впізнаваність магазину і сформувати передсезонний попит.

Опубліковано: 06/02/19 @ 12:20
Розділ Різне Читати далі...

12 помилок при побудові архітектури

В этой статье я хотел бы затронуть наиболее часто встречающиеся проблемы в построении архитектуры ПО. Я решил написать этот материал, очередной раз столкнувшись с тем, что люди, даже имеющие огромный опыт разработки ПО, продолжают путать модели, относящиеся к разным слоям приложения. Они не придают значения излишней связанности (костности) между частями приложения и прочим аспектам. В итоге эти аспекты оказываются, если не критичными, то существенно влияют на дальнейшую разработку программного продукта. Почему возникают ошибки Причина, по которой разработчики, имеющие за плечами довольно большой стаж разработки ПО и построения архитектуры, продолжают реализовывать жёстко связанные решения и решения с нечётко разделёнными моделями — отсутствие негативной «обратной связи» в краткосрочной перспективе. Часто последствия всего этого вылазят через время, после внесения множества других изменений.

Опубліковано: 06/02/19 @ 08:05
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180