Розробка opensource - та приватність Composer-пакетів: як це робити і навіщо

У цій статті продемонструємо розробка PHP-пакету, розберемося, для чого це робити та як автоматизувати рутинні дії для його підтримки. Стаття буде цікава програмістам будь-якого рівня, які планують створити свій opensource-пакет, або тим, хто, розробляючи приватний пакет, хоче знайті шлях інкапсулювання складної логіки поза межами основного репозиторію. Composer Майже кожен PHP-розробник знає про Composer . Це менеджер пакетів, який революціонував PHP і давши дуже потужний поштовх для розвитку цієї мови. Тепер для того, щоб використати у своєму проєкті напрацювання інших девів, розробникам не треба завантажувати PHP-файли, копіювати код і робити інші, дивні для сучасної розробки, налаштування. Достатня просто знайте потрібний пакет на packagist.org і виконати команду composer require author/package-name або composer install, якщо потрібно встановити пакети з попередньо сконфігурованого файлу composer.json.

Опубліковано: 13/02/20 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Як подружити розробника і менеджера

Всі компанії, а тим більше проекти, різні: відрізняються завдання, підходи і команди. Їх об'єднує лише одне — напруженість між менеджерами і розробниками. В попередній статті я писав про те, що значить бути лидом (а це багато в чому означає бути менеджером). Напевно, такий досвід дозволяє інакше поглянути на ситуацію і спробувати копнути тему глибше, ніж «технарі проти гуманітаріїв» або «виконавець проти керівника». А розібравшись, подумати, чи варто воно того, чи ні. У будь-якій статті на DOU про менеджерів легко знайдеться хоча б один з наступних коментарів:
«Scrum не потрібен, адже діди п'ятирічками нейромережі на перфокартах писали». «Менеджери — дармоїди. Тільки вимоги дайте, а далі ми самі». «Мітинги — зло. Домовляйтеся без мене, але щоб по-моєму вирішили». «Софт-скіли для софт-людей. Краще про код думайте». «JavaScript мову, Front-End не програміст». Читаючи примітивні висловлювання з таким посилом, стає соромно за своїх колег.

Опубліковано: 12/02/20 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Маніпулюємо користувачами: інстинкти

It ain't what you don't know that gets you into trouble. It's what you know for sure that just ain't so.Mark Twain Вступ Привіт, мене звати Ян, і я намагаюся застосовувати свій більш ніж 10-річний досвід роботи з даними та системами в ІТ до своїх проектів і бізнес-починань. Це друга стаття з серії «Маніпулюємо користувачами». У першій публікації ми розглянули маніпуляції з допомогою логіки та емоцій, тут же ми спустимося на рівень нижче, і приділимо увагу триггерам і інстинктам — святого Граалю маніпуляцій і спотвореного сприйняття. Вирішивши присвятити свій проект AI.Decider поліпшення якості прийнятих рішень користувачами за допомогою NLP-технологій (не плутати з НЛП) і спеціалізованих інструментів для поліпшення продуктивності, я зіткнувся з великою проблемою — лінню роду людського.

Опубліковано: 11/02/20 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

$2000 за рекомендацію та робота в оточенні друзів. Як працюють реферальні програми в ІТ

За даними опитування DOU , фахівці ІТ-сфери активно користуються реферальними програмами: 26,5% шукачів знаходять роботу завдяки рекомендаціям знайомих. Це найпопулярніший канал пошуку. І це не дивно. Працедавці задоволені, бо реферали допомагають закривати «складні вакансії», створювати більш дружню та комфортну атмосферу в колективі, і навіть розвивати власний бренд. Працівники теж у виграші: крім можливості отримати фінансову винагороду чи інший цінний подарунок, є шанс збудувати сильну команду з однодумців. Розглянємо реферальні програми докладніше. Ми поспілкувалися з представниками ІТ-компаній, фахівцями, що радять знайомих на відкриті вакансії або ж самі знайшли роботу завдяки рекомендації.

Опубліковано: 10/02/20 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

C++ дайджест #24: Code cleanup, VR, з чого почати вивчення С++ та створюємо валентинку

Привіт, мої любі сішники! У цьому випуску пропоную ознайомитися з VR, видалити dead code з legacy та почати вивчати З++, якщо раптом ви ще не сішник. Почнімо? :) Code cleanup З розширенням кодової бази збільшується ймовірність залишку кодом, який ніде не використовується. Щоб його швиденько позбутися, спробуємо інструменти: Visual Studio 2019 ; ReSharper:Code Cleanup ; Clang . VR Наразі ми маємо досить велику кількість VR-систем (Vive, Oculus, Google тощо) . До VR можна підійти з двох боків: кроссплатформенно — за допомогою ігрових движків, таких як Unreal Engine , — та через використання SDK (oculus SDK , VIVE , Google VR SDK for Android NDK ).

Опубліковано: 09/02/20 @ 12:12
Розділ Різне Читати далі...

Як створити реєстр ризиків та працювати з ним

Усім привіт! Мене звуть Андрій, і я маю власний досвід з особистого та корпоративного консультування з проєктного й продуктного менеджменту. В ІТ-галузі майже 15 років, 10 з яких — у царині менеджменту. Свого часу працював як PM, PDM, Agile Coach, VP Delivery та СТО. Керування ризиками — одна з моїх найулюбленіших спеціалізацій, тому вважаю, що саме з неї найдоречніше почати мої статті для DOU. Залежно від типу проєкту, на якому працював, від методології розробки, складності проєкту, типу контракту й навіть від стеку технологій, я використовував різні інструменти управління ризиками. Почнімо з найпростіших. Що таке ризики Далі йтиметься про ризики та імпедименти, імпедимент-беклоги і реєстри ризиків, тож коротко висвітлимо ці питання та встановимо межі. Ризик — негативна подія, що може відбутися в майбутньому та вплинути на одну або кілька сфер проєкту: обсяг, бюджет, годину тощо. Це ймовірна проблема. Якщо проблема відбулася, то це вже не ризик.

Опубліковано: 04/02/20 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Young person, motivated guy, maternity leave. Що не так з описом ваших вакансій і як це виправити

Всім привіт! Мене звуть Олексій Суслов, я займаюся програмними продуктами в Biasless . Ми створюємо інструменти, які допомагають помічати і виправляти стереотипні судження і робити онлайн-спілкування більш продуктивним. У цій статті я розповім про деяких неочевидних стилістичних помилок у текстах вакансій, які можуть бути класифіковані як ознаки дискримінації. Оскільки вони неочевидні, їх, швидше за все, мало хто помітить. Але якщо це раптом станеться, то вакансія отримає менше відгуків і постраждає імідж компанії. Наприклад: «We are seeking an energetic person with a strong technology background, who is ready to work hard and grow up his skills».
«It is a position for young, energetic, self-organized and highly motivated talents». Якщо ви не бачите нічого особливого в цих формулюваннях, тоді ця стаття для вас. Заздалегідь хочу попередити : я буду торкатися таких тем, як інклюзивність, дискримінація і права людини.

Опубліковано: 03/02/20 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Android дайджест #37: підсумки 2019, чутки про Android 11 і Kotlin-first

Цей дайджест написаний у співавторстві зСергієм Жуком . У випуску: забезпечення безпеки даних користувачів, Kotlin 1.4, псевдолокализации Android, маркування зображень, Android Game SDK і новий інструмент вибору дати. Новини та аналітика Підсумки 2019 роки від Android і Google Play: що було і що нас чекає в новому десятилітті. На Google IO 2020 (з 12 по 14 травня) очікується анонс Android 11 . На даний момент нам відома лише одна функція — Scoped Storage (прискорює читання з пам'яті, підвищує безпеку і позбавляє вас від необхідності давати дозволу кожному новому додатку). Кращі практики використання Flow , які були в додатку Android Dev Summit 2019byManuel Vivo. «У 2020 році розробка Android продовжить бути Kotlin-first » byDavid Winer. Кращі практики для забезпечення безпеки ваших даних користувачів by Stefan Kofle. Kotlin Kotlin 1.4 — новий компілятор, більше кроссплатформенности і KLib.

Опубліковано: 01/02/20 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Чому методологія не врятує ваш проект

Привіт, я Макс. Встиг попрацювати менеджером проектів в аутстафе і аутсорсе, зараз працюю операційним менеджером в продукті, до IT займався проектами в реальному секторі економіки. Ця стаття про те, чому методології, якими ми користуємося в розробці, не стали срібною кулею, допомагає успішно закривати проекти. Вона стане у нагоді як менеджерам-початківцям, так і тим, хто вибрав для себе комфортну методологію і не хоче з нею розлучатися. Інженерам ця стаття допоможе відповісти на питання, чому ніяк не настане холакратия і менеджерів не відправлять займатися цією роботою. В будь-якій темі є помилкові стереотипи, і їх легше всього виявити по гучних гасел, які озвучують інструктори, коучі та інші євангелісти, які їй навчають. В автомобільній темі це «навчимо екстремального водіння», в кулінарії — «готувати стейки», в SEO — «чорним технікам просування», в управлінні проектами — «аджайл-методологій», ясна річ. Вчаться такому самі фахівці і їхні клієнти.

Опубліковано: 31/01/20 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

«На шахту ти можеш прийти завжди». Як 33-річний шахтар став програмістом

Костянтин Петренко з Кропивницького пропрацював в шахті 10 років. У 33 роки він вирішив змінити своє життя і почав вчитися програмування. Про домашні завдання в шахті, річному навчанні і роботі Android-розробником Костянтин розповів DOU. Програмісти завжди здавалися мені якимись чарівниками з іншої планети. Я любив проводити час за комп'ютером, подобалося встановлювати і копатися в програмах, але ніколи не думав, що сам стану розробником. У мене навіть не було ні одного знайомого, з ким можна було б поговорити про програмуванні або дізнатися, як і де вчитися. Через кілька тижнів після того, як я дізнався про Ш++ (безкоштовна школа програмування, недавно у нас вийшов матеріал про неї, — ред.)і подав заявку на навчання, у школі був івент. На ньому ейчари розповідали, як проходити співбесіди, і там я дізнався про існування світчер — людей, які переходять в IT з інших професій.

Опубліковано: 29/01/20 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

ІТ в Україні: куди ми рухаємося

[Дмитро Овчаренко — CEO & Founder at Alcor, віце-президент з юридичних і фінансових питань Асоціації IT Ukraine, 15+ років в оперативному управлінні ІТ-бізнесом, допоміг десяткам іноземних технологічних компаній відкрити R&D-офіс в Україні] IT-сфера в Україні — одна з найдинамічніших і найперспективніших. Її вже давно називають локомотивом розвитку української економіки, але так було не завжди. Понад десять років я працюю в українських ІТ-компаніях і разом з колегами розвиваю екосистему, тому для тих, кому цікаво, що було й що буде, підготував короткий екскурс. За даними DOU , зараз в українській ІТ-індустрії працює понад 190 000 фахівців. Як зазначено у звіті IT Ukraine Association , податок, який вони сплатили, у 3,7 рази перевищує середні показники по країні. Тільки за 2018 рік ІТ-послуги принесли майже 10 млрд грн податків в українську скарбницю. Рік від року ці цифри зростають у середньому на 20-25%, завдяки чому економіка України зможе дістати поштовх для розвитку.

Опубліковано: 28/01/20 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Свята, курси з програмування та дитячі кімнати – що IT-компанії пропонують для дітей співробітників

Серед усіх бонусів, які IT-компанії пропонують своїм співробітникам, є й ті, що стосуються їхніх дітей, адже догляд за малечею потребує значних сил та чимало годині. Ми розпитали компанії про ті, як смороду допомагають співробітникам при народженні дитини, з піклуванням про здоров'я, розвагами та освітою для малечі, а також детальніше про дитячі куточки й кімнати в офісах. У статті зібрали все найцікавіше. Бонуси при народженні дитини Народження дитини — визначна подія в сім'ї. Тож компанії не пропускають нагоди привітати працівників, які стали батьками. Найпоширеніша практика — грошовий бонус. Крім того, часто дарують сертифікат до дитячого магазину або набір з брендованими промовами для малят (боді, шапочки, пляшки, ковдри, рушник для купання, іграшки тощо). Здоров'я Окрім звичних лікарняних, компанії часто пропонують співробітникам медичне страхування для дітей і стверджують, що послуга популярна.

Опубліковано: 27/01/20 @ 12:23
Розділ Різне Читати далі...

Огляд iPaaS платформи MuleSoft Anypoint

Всім привіт! Мене звуть Іван, я System Integration Architect у SoftServe, і в цій статті я хочу зробити огляд iPaaS (Integration Platforms as a Service) рішення від MuleSoft: AnyPoint Platform . Це одна з декількох платформ, які ми впроваджуємо для замовників, а також використовуємо для власних потреб компанії для інтеграції десятків внутрішніх облікових систем. Історично ESB-like-продукти з'явилися раніше iPaaS, і основним їх завданням була інтеграція систем і сервісів в рамках однієї організації. ESB, повністю перебуваючи у внутрішній інфраструктурі підприємства, стає дуже важливою її частиною в аспектах надійності, масштабованості і гнучкості. Якщо велика кількість комунікацій між системами обробляється шиною, з'являється сильна зав'язка на неї та внесення змін стає досить важким завданням. З часом, завдяки розвитку хмарних технологій і всіляких рішень (IaaS, PaaS, SaaS, DaaS та ін), з'явилися організації, які використовують хмари для зберігання та обробки інформації.

Опубліковано: 24/01/20 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Як створити і утримати команду в IT-компанії

За 10 років роботи в IT в якості HR, COO і консультанта я бачила багато успішних і не менше — дуже невдалих прикладів роботи з командою. Із запуском Growth Factory Academy і початком опрацювання командних процесів серед її учасників я зрозуміла, що в більшості компаній проблеми, а отже, і шляхи їх вирішення, схожі. У цій статті я розповім про створення дружньої, залученої команди на підставі кейсів з мого досвіду і проблем учасників академії. Рекрутинг и HR — існує розходження Так. Але в маленьких компаніях ці функції часто виконує один співробітник. Розділяйте їх і виділяйте робочий час для кожної. Мені часто зустрічається думка, що будь-який співробітник, що контактує з людьми — і кандидатами, і співробітниками, і запрошеними лекторами — HR. В невеликих компаніях це дійсно часто одна людина. Але ролі, які людина виконує, відрізняються.

Опубліковано: 23/01/20 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Як працювати з Угандою: африканський менталітет, бізнес, технології

Цього літа я разом з командою Dev-Pro побував у відрядженні в Уганді. Вражень було багато, тому про підготовку, транспорт, житло і їжу, написав окрему статтю . Тут же розповім про особливості місцевого бізнесу і менталітету. У статті не буде деталей, назв компанії та імен, вони під NDA. Але буде багато цікавої інформації для тих, кому потрібно в тому чи іншому вигляді працювати з Африкою. Почати слід з двох важливих тез:
Рішення їхати в Уганду було добровільним і викликаним особистим інтересом. Стаття заснована на особистих враженнях від Уганди і не претендує бути єдиною істиною. Я допускаю, що десь може бути гіперболізація, спотворення даних або хтось може не погодитися. Африка. Бізнес В Африці перед нами стояло завдання допомогти компанії з сектора мікрокредитування поліпшити свою роботу. Серед поліпшень було впровадження нових технологій, частина яких розробляється Dev-Pro. Так я потрапив в цю поїздку.

Опубліковано: 22/01/20 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Підбірка фан-відео від айтішників за 2019 рік

За традицією зібрали найцікавіші, на думку редакції, ролики, зняті минулого року. #MakeUsefulUnboring — гасло MacPaw. Кажуть, у NIX відбуваються дива... Цього року новорічний корпоратив NetPeak був у стилі весілля 90-х. Вісь і відео. Кажуть, обійми сприяють виділенню гормону щастя (серотоніну). У TeamDev перевірили цю гіпотезу. Про результати запитайте в них самостійно :) А так у Poster зустрічають нових співробітників.
Привіт, PHP Developer!
І тобі привіт, Scrum Master!
ELEKS вирушає назустріч викликам на ракеті з педалями. Redwork — головні фанати GoT. Дочекалися виходу останнього сезону, а далі що? Фінал сподобався хоч? Не зоовсім впевнені, що це таке, але курочка нормально співає. А ви так можете? Давайте, спробуйте і покажіть відео #bottlecapchallenge А так співробітники київського офісу SoftServe боролися з надмірною кількістю опадів. Плавзасіб лишився з корпоративу :) Переглянути цей допис в Instagram Допис, поширений dtp.kiev.

Опубліковано: 17/01/20 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

IT-волонтери: як у Львові організували ІТ-курси для незрячих та популяризують вебдоступність

Дитяча арт-терапія у Сенсотеці Чи можуть незрячі люди навчитись програмувати та працювати в IT? Відповідь на це питання знає Роман Боренько, співзасновник Inclusive IT у Львові. Разом з командою громадської організації він влаштував курси для незрячих з основ роботи з комп'ютером та Python. Як це переросло у соціальне підприємство, де працюють випускники курсів і до чого тут вебдоступність, Роман розповів для DOU. Офіційно в Україні 6-7% людей з інвалідністю. Ці люди є частиною економіки країни, хоч їхня купівельна спроможність і нижча. Бізнесу варто це враховувати, і ми прагнемо в цьому допомогти. Візьмімо, зокрема, інтернет-магазини. Люди з сенсорними порушеннями (зір, слух) не зможуть самостійно щось замовити. Це дуже практичний бік питання, адже крім інтернет-магазинів існує багато різних сайтів, якими незрячі або нечуючі могли б користуватись, але не можуть.

Опубліковано: 16/01/20 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Підсумки 2019 і плани на 2020 (64 фото)

итоги 2019 и планы на 2020 Дорогі друзі, це мій традиційний пост з підведенням підсумків і планами. 2019 був дуже продуктивним і насиченим роком як в плані роботи з просування моїх і клієнтських проектів, так і за публічним виступам. Резюме за рік За минулий рік я: в сумі у мене було 18 доповідей, з них я зробив 8 доповідей на SEO конференціях в різних містах (на 4 з них побував вперше), 2 доповіді у форматі TEDx на оффлайн конференціях, виступив на 2 онлайн SEO конференціях, провів 6 вебінарів, провів семінар з англомовним SEO в Уфі, дав інтерв'ю 6 і один подкаст, відвідав 10 міст (у 4 з них побував вперше), 2 рази їздив у відпустку В'єтнам і Білорусь. Якщо кому цікаво, то ось сторінка Мої доповіді , а ось Мої інтерв'ю , де все систематизовано за хронологією.

Опубліковано: 16/01/20 @ 08:19
Розділ Різне Читати далі...

Зарплати українських розробників — грудень 2019

З 2 грудня до 5 січня ми проводили чергове анонімне зарплатне опитування, в якому взяли участь 10 187 ІТ-спеціалістів. Як і влітку , результати публікуватимемо у трьох частинах: зарплати розробників, зарплати тестувальників та зарплати інших технічних і нетехнічних спеціалістів. У цій статті розглядаємо зарплати розробників, їх серед опитаних — 4921 спеціаліст. До розробників відносимо Software Engineer, TechLead і System Architect. Також цього разу ми дещо оновили анкету і для програмістів додали можливість зверни додаткову мову програмування й фреймворк/бібліотеку, що використовуються на поточній посаді. Усі зарплати вказані в доларах США (за курсом міжбанку), чистими (після сплати податків). Для оцінки зарплат у вибірках використовується медіана . Статті з результатами минулих опитувань тут . Дані на GitHub та у віджет заллємо десь за тиждень.

Опубліковано: 13/01/20 @ 08:01
Розділ Різне Читати далі...

C++ дайджест #23: оптимізація компіляції та підсумки року

Привіт, мої любі сішники! Вітаю вас з Новим роком та Різдвом! Нехай у цьому році код стає якіснішим, компіляція швидшою, а проекти цікавішими! ;) Новорічний випуск пропоную присвятити підсумкам року та оптимізації компіляції. То ж почнімо? :) Підсумки 2019 C++ at the end of 2019 — детальний підсумок у подіях та фактах. На Meeting C++ запущено опитування , за яким маємо такі цікаві результати (результати актуальні на 10 січня та можуть змінюватися в зв'язку з тім, що опитування ще триває). Найчастіше зі стандартів використовуються:
Бібліотеки:
Середовище: Оптимізація годині компіляції Досить тривалий годину компіляція є одним із суттєвих недоліків З++. Хоча тривала компіляція забезпечує нам можливість заварювати каву та переглядати останні новини/дайджести без поспіху, вона може стати суттєвим головним болем перед дедлайном. Тож розглянємо, як оптимізувати.

Опубліковано: 11/01/20 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180