Про відволікаючі фактори і комунальні офіси

[Від редакції: автор статті попросив зберегти його анонімність] Робочий день закінчився, ти відчуваєш себе втомленим , намагаєшся зрозуміти, а що ж ти за сьогодні зробив корисного, і... нічого в голову не приходить. При цьому весь день був чимось зайнятий, причому настільки, що не встиг одному передзвонити з приводу чогось термінового. І куди час поділося? Насправді нас постійно відволікає купа факторів, більшість з яких зовсім не помічаєш, поки метою не задашься або софтину-трекалку не поставиш. А потім так: «Вау, ну нічого ж собі!», коли дивишся на результати.

Опубліковано: 01/12/16 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Як стати front-end розробника

Як показує частота миготіння нових тем з питанням: «Порадьте, що вчити, щоб стати фронтенд девелопером?» на DOU (і не тільки), більшість юних (і не дуже) дарувань, які вирішили присвятити себе веб-розробки і дарувати світу гарні та корисні сайти, рішуче і категорично не вміють в пошук google. Ця стаття якраз покликана зупинити (або хоча б затримати) орди прагнуть заповнити інформаційний простір своїми одноманітними питаннями. IT — це світ дедлайнів, «потрібно зробити на вчора» і паленых нервів. Перші N років ти будеш регулярно стикатися з речами, яких ти не розумієш, які алогічні. З поточного моменту тобі доведеться засвоїти дуже багато нових речей і понять. І якщо ти до цього не готовий, то, мабуть, ти можеш далі не читати цю статтю. Я розіб'ю моє подальше оповідання на кілька частин, після кожної з яких ти зможеш оцінити, чи варта гра свічок і варто продовжувати. Отже, перейдемо до перерахування речей, які доведеться вивчити для початку.

Опубліковано: 30/11/16 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

Дайджест: IT-бардак, як перемогти індійських розробників, Guide to Remote Work

Нові версії RStudio 1.0 .NET Core 1.1 Rust 1.13 Ansible 2.2 CMake 3.7.0 Mercurial 4.0 Red Hat Enterprise Linux 7.3 Fedora 25 Visual Studio for Mac Інтерв'ю ІТ Персона. Юрій Антонюк, голова «EPAM Україна» . ІТ Персона. Віталій Нужний, керуючий директор Luxoft Східна Європа . ІТ Персона. Андрій Павлів — СЕО N-iX, голова Наглядової Ради Lviv IT Cluster . Ганна Косарєва: В ІТ-індустрії є безліч професій, де потрібні прикладні, гуманітарні чи фінансові знання . Женя Розінський: Як перемогти індійських розробників ? Інвестиції — божевільний ресурс, але не самоціль , — Олексій Шевченко, Grammarly. Олександр Данченко: Зараз у нас ІТ й телеком регулюють 4 міністерства і 18 департаментів. Це бардак . Howto The Ultimate Guide to Remote Work . How to encrypt your entire life in less than an hour. Handling errors in a non-geek interface . Алгоритм читання книг з програмування . Enlight — Learn to Code by Building Projects. Григорій Бакунов: Можна програмувати без інтернету .

Опубліковано: 25/11/16 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Чому я не використовую реляційні СУБД

«Rather than making my app easy to deploy, i'll just do a bunch of gnarly shit in Docker»Some CEO Якщо ви стартап і початківець бізнес, то одна з перших завдань, яке буде стояти перед вами, — викотити на вчора хоч що-небудь. Так як ~90% стартапів вмирають в перший же рік (цифра 90% різна в залежності від типу дослідження і джерела), ця вимога є досить розумним і очевидним. Потрібно якомога швидше перевірити гіпотези, зрозуміти, чи потрібен ваш продукт хоч кому-небудь і спробувати підписати перших клієнтів вже хоча б на стадії MVP, загалом продати хоч що-небудь. В умовах постійного поспіху і постійно мінливих вимог немає ніякого сенсу проектувати круте і гнучке ядро. Ця інвестиція ніколи не окупиться, крім випадку, коли це ядро є самим продуктом.

Опубліковано: 24/11/16 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

Не тупі, лей на Маулклик (wap-click)

Сидів з пацанами на кухні.
Нічого не віщувало.
Ми пили, співали й чекали. Пили принципово дешевий алкоголь, співали забуті речі з «45» і чекали все тих же змін. Все було по-звичайному безглуздо. І тут самий п'яний з нас, його звуть Гарік, раптом заволав, що втомився чекати... Повірте мені, в програму це не входило. Гарік у п'яному маренні ніс щось про шейв, про давно нероб овнеров партнерок . І я почав розуміти обривки його фраз. Це було болючою темою, кожен отриманий Гаріком долар вганяв його ще більший трагізм. Гарік відчував, що чогось-то він недоотримує. Я зрозумів його тяги, я усвідомив його позбавлення і вирішив змінити його життя. Так з'явився Маулклик – 1Click, WAP клік і все таке. Партнерка, яка гарна хлопчикам платить непристойно добре. І на відміну від інших овнеров, я готовий віддати партнерам останній шматок хліба або останню жменю гречки. Або навіть трохи більше.

Опубліковано: 24/11/16 @ 03:32
Розділ Різне Читати далі...

DOU Ревізор в Lucky Labs: «Триповерхова лабораторія ігор» + ВІДЕО

В цей раз DOU Ревізор побував у центральному київському офісі Lucky Labs на вул. Краківська, 3. Компанія понад 12 років займається розробкою ігор. У Lucky Labs є 3 офісу в Києві, а також офіси в Одесі, Москві та на Мальті. Всього в компанії працює близько 600 фахівців, велика частина з них знаходиться у Києві (приблизно 500 чоловік). У центральному київському офісі працює 170 працівників, близько 150 з них — технічні фахівці. В окрузі і поблизу Центральний київський офіс Lucky Labs — це окремо розташована триповерхова будівля за адресою вул. Краківська, 3, що в 5-ти хвилинах ходьби від метро «Дарниця». Розташування, звичайно, спірне. З лівого берега добиратися дуже зручно, а от з правого потрібно буде їхати в середньому 40 хвилин на метро. В окрузі метро «Дарниця» є достатня кількість закладів громадського харчування. Тут можна недорого пообідати в «Пузата Хата», ТЦ DOMA center — зайти в італійське кафе «Рукола». Також за адресою вул.

Опубліковано: 23/11/16 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

Як я переїхав працювати до Франції

Всім привіт! Мене звати Андрій, і ось вже більше року я працюю в Парижі в компанії Criteo . За цей рік було багато цікавого, але про все по порядку. До переїзду я працював програмістом с++ З 2006 року в Києві. На початку 2015 мені прийшло пропозицію пройти співбесіду в компанію Criteo. Компанія якраз активно поповнювала штат, і вони знайшли мене на Linkedin, там і запропонували спробувати пройти інтерв'ю. Після першого інтерв'ю по скайпу мене запросили на інсайт в Париж. Це було в лютому 2015. Як ви могли здогадатися, співбесіда пройшла успішно, і мені надійшла пропозиція роботи. Сталося це буквально через пару днів. Потім була дуже довга процедура збору й оформлення документів та отримання віз для мене і моєї сім'ї (дружини і дочки, якій зараз 4 роки). І ось, 27 вересня 2015 року ми вивантажилися з літака неподалік від Парижа і вирушили в нашу тимчасову квартиру.

Опубліковано: 22/11/16 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

Ринок праці 2016: 100 тис. програмістів, бум ІТ-шкіл, надлишок PM

Ми починаємо підбивати підсумки 2016 року на ДОУ. Подивимося, як виглядає ринок праці в цьому році і як він змінився в порівнянні з минулим роком . Зростання ринку Кожен рік ми намагаємося оцінити кількість зайнятих у галузі людей, використовуючи дані опитувань на ДОУ. За даними травневого зарплатного опитування , 17,6% опитаних працює в компаніях «від 1 000 співробітників». З нашого липневого рейтингу ТОП-25 сюди потрапляє 7 компаній (від EPAM Systems до Infopulse), в яких у сумі зайнято 17 590 технічних фахівців. Таким чином в 2016 році в галузі працює 17 590/17,6% = 99 940 фахівців. Сюди входять не тільки програмісти, але і QA, менеджери проектів і т. д. Рік тому за цією ж формулою ми нарахували в Україні 89 300 працюючих в ІТ, тобто за 2016 індустрія виросла на 12%. Найбільшим роботодавцем залишається EPAM Systems. Майже половина всіх зайнятих в ІТ-галузі живуть і працюють у Києві. Компанії З початку 2016 року 1 599 компаній опублікували свої вакансії на DOU.

Опубліковано: 21/11/16 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

Front-Еnd дайджест #19: Yarn, Node v7 і Fiber

У випуску: Progressive web app на React.js з Едді Османі, матеріали по ELM, WebAssembly, MobX і Vue.js 2, а також конференції React Next, Reactive Conf, GraphQL Summit, Chrome Dev Summit та інші. How to build a Functional JavaScript (картинка кликабельна):
Почитати Підбірка статей за Жовтень: Web Development , JavaScript , Angular 2.0 , React.JS , Node.JS Алгоритм читання книг з програмування . Оптимізація шрифтів . Simple Style Sheets — прості таблиці стилів. What's The Deal With The Samsung Internet Browser? — про Chromium браузери на Android. The SVG 'path' Syntax: An Illustrated Guide — SVG під мікроскопом. Recursive SVG Designs — Part 1 , 2 — більше рекурсії. A Redesign with CSS Shapes — рефакторинг border-radius на CSS фігури. Can we stop bad-mouthing CSS in developer talks, please? — чим CSS може нас здивувати. How CSS pseudo-classes work, explained with code and lots of diagrams .

Опубліковано: 18/11/16 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: «Навпростець» — додаток для пошуку найближчої вбиральні

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо прийняти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власного made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на valentina@dou.ua . Ідея Всім привіт. Моє ім'я Іван Фіцик, я Android розробник в компанії Together Networks. Хочу вам розказати про свій проект, який приречений на успіх. «Навпростець» — це мобільний додаток, що вирішує одну з найсерйозніших, наймасовіших, найбуденніших проблем людства, а саме — пошук туалету. Думаю, кожен з цим стикався в незнайомому місці, кожен страждав, кожен тратив безцінні хвилини на пошук в Google, на орієнтування по вуличним знаків чи на перепитування перехожих. Досить. Ідея проекту зародилася, коли я дізнався про конкурс міських сервісів App4Cities і прочитавши умови цього конкурсу. Обов'язково. Умовою було використання хоча б одного набору даних з сайту організаторів .

Опубліковано: 15/11/16 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Вчитель інформатики Максим Довгих — про внутрішню кухню шкільного ІТ-освіти

Максим Довгих з 2015 року працює вчителем інформатики та програмування в дніпровській школі № 28 та на волонтерських засадах виступає ментором в декількох ІТ-проектах. В інтерв'ю Максим розповів DOU про те, що його мотивує бути вчителем, як зараз виглядає ІТ-освіта в середній школі і що можна поліпшити своїми силами. — Максиме, яка у вас освіта? Де працювали до школи? Закінчив ДНУ — мехмат (гідроаеродинаміка, прикладна математика) і педагогічний факультет (математика, інформатика). Починав працювати в науці, займався математичним моделюванням для металургії. Була така ланцюжок: фізична модель —> математична модель —> чисельні методи —> код, пізніше — на Borland З++, і все робив один чоловік. Ми працювали вчотирьох — кожен над своїм завданням. Працював в КБ двигунів для АН-124. З 3-го курсу працював у спеціалізованій інформатичної гімназії, вів інформатику у 10-го і 11-го класів. Було дуже здорово, хоч я і був не набагато старше своїх учнів.

Опубліковано: 14/11/16 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

Поради для стартаперів від татка

Коментар замість введення: останні 8 років я працюю зі стартапами, створюю з нуля команди, проекти, бізнеси в сфері високих технологій. Тому зараз я працюю над проектом askpapir.com , в якому є 100% власником, інвестором, партнером, ко-фаундером і фаундером, CEO та радою директорів. Більшість звернень до стартаперам пишуться з зверненням до читача як до дебілові, а міфи, які транслюються нескінченною низкою «гуру» як релігійна доктрина, давно не мотивують на те, щоб підтримати людину зробити наступний крок, але створюють внутрішній конфлікт для тих, хто дійсно шукає відповіді. Якщо б ця була ініціатива натхненних клоунів-одинаків, що приносять дари тубільцям, то, напевно, це не дуже впливало б на ринок. Але міфи старанно постять інкубатори, інвестори, які причетні ментори, і всі разом формують стійкий набір брехливих правил, за якими починають працювати зі своєю аудиторією. Образ стартаперів инфантилизирован до неможливості.

Опубліковано: 10/11/16 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Реактивні програми на Java з Akka

Я працюю програмістом вже більше 13 років: займаюся високонавантаженими і розподіленими системами, розглядаю і оцінюю різні підходи і рішення. В даний момент я виділяю два типи систем, які визначають підсумковий стек технологій, з яким варто мати справу:
— системи, які постачають дані кінцевим користувачам;
— системи, призначені для обчислень. Третім типом може бути система, яка виконує обидві функції. Однак такі системи зазвичай будуються з підсистем, які належать до першим двом типам. Я хочу поділитися з вами інформацією про Akka і моделі акторів. Якщо ви вже використовуєте Akka у своїх проектах, я вірю, ви вже знаєте все те, про що я буду говорити тут. Якщо ж ви чули про Akka і не впевнені, чи підходить вам цей інструмент, я поділюся з вами достатньою інформацією для того, щоб ви змогли визначитися. Багатопоточність і масштабування З розвитком технологій розвивається і модель програмування.

Опубліковано: 09/11/16 @ 10:46
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: IT2School — безкоштовне IT-освіта для школярів

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власної made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на valentina@dou.ua . Ідея Привіт, читачі DOU! Мене звати Яна, працюю бізнес-аналітиком в компанії VertaMedia . Я — учасник організаційної команди IT2School . У цій статті від імені всіх розповім про проект. Насамперед, ми — це спільнота (не секта), яке зараз вже налічує більше 50 осіб в Одесі та області. Ми безкоштовно навчаємо дітей шкільного віку навичкам програмування і сучасним технологіям, щоб дати їм додаткові можливості для творення і самовираження. Все починалося з ідеї про те, що програмування — це такий же важливий навик, як читати і писати. При цьому ми не розраховуємо, що всі наші учні виростуть і стануть програмістами.

Опубліковано: 08/11/16 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

Як працювати з legacy-системами

Насправді, по-хорошому статтю слід було б назвати так: «Як працювати з legacy-системами і зберігати психічне здоров'я». Будь-хто, хто має з ними справу, мене зрозуміє. Ця стаття — спроба узагальнення багаторічного досвіду знайомства з legacy-системами у вигляді набору підходів і практичних порад. Буду приводити приклади з власного досвіду, зокрема, роботи з успадкованою Java-системою. До речі, матеріалів про роботу з legacy в структурованому вигляді майже немає — обидва джерела, присвячених саме їй, наведені в кінці матеріалу. І це при тому, що на legacy доводиться мало не половина всього аутсорсингу. Особливості legacy Legacy — в перекладі з англійської «спадщина», та ця важка спадковість. Майже всім доводилося, прийшовши в проект, отримати код десятирічної давності, написаний кимось іншим. Це і є успадкований код — тобто код істо(е)історичний, який часто буває настільки жахливий, що виявляється взагалі незрозуміло, як з ним працювати.

Опубліковано: 07/11/16 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

Java дайджест #29: Make Java great again

У випуску: NetBeans йде під крило Apache; VS Code з'явилася підтримка Java; а у Java може з'явитися ключове слово 'var' і можливість AOT компіляції; релізи та плани на MicroProfile 1.0, Mockito 2.1.0, JUnit 5 Spring 5; відео з JavaOne 2016. Посилання, на які краще таки натиснути (на думку автора), відзначені знаком (!) Щось на зразок новин (!) Офіційний анонс MicroProfile 1.0 . І для тих хто ще не знає що таке MicroProfile . What's new in Mockito 2 . Вийшов WildFly 10.1 . Вийшов REST-Assured 3.0 . Зрада чи перемога? (!) Apache NetBeans . Зрада чи перемога? (!) AOT можливо буде для Java 9 . Зрада чи перемога? (!) var для Java . Зрада чи перемога? Вийшов Java Language Support for Visual Studio Code . Зрада чи перемога? Почитати і подивитися Загальна (!) Плейлист з сесіями JavaOne 2016 . (!) Про приватні методи в інтерфейсах від Stephen Colebourne. Про популярність Java фреймворків . Apache Tomcat Roadmap . Traditional Web Apps And RESTful APIs .

Опубліковано: 04/11/16 @ 10:50
Розділ Різне Читати далі...

Як українські IT-компанії відсвяткували Хелловін 2016

Вже який рік українські IT-компанії проводжають жовтень, влаштовуючи парад зомбі і монстрів в своїх офісах. Представляємо вашій увазі просочений жахом фотоогляд. 111PIX UA A-Level Боролися за звання «страшно красивий образ», поглинали до огидного прекрасні страви і прокачували силу жаху в нехилых випробуваннях: AMC Bridge Дніпро Харків Дивувати Commerce 31 жовтня замість звичного офісу команда потрапила у «Horror Hospital»: B2B Soft «Відьмочки в офісі — до удачі!» Blackthorn Vision Caspio Ciklum Компанія провела 6-ий щорічний конкурс з вирізання гарбузів. У всіх офісах співробітники об'єднувалися в команди і працювали над своїми шедеврами протягом години. Більше конкурсних гарбузів можна знайти на Facebook . Київ Дніпро Львів Одеса Харків CodeIT Cogniance Відсвяткували на мексиканський манер в стилі «Santa Muerte».

Опубліковано: 02/11/16 @ 08:14
Розділ Різне Читати далі...

Ні батога, ні пряника: чим і як керує Product Manager

Product management, або управління продуктом — це відносно молода дисципліна. І на теренах України фахівців-продуктоводів донедавна практично не було, тому закономірно виникає плутанина між поняттями project manager (менеджер проекту), product manager (менеджер по продукту) і product owner. І якщо з проектним менеджером все зрозуміло, то різниці між product manager і product owner часто не можуть пояснити навіть самі роботодавці (до речі, не тільки в Україні). Втім, ще гірше, коли вони не можуть пояснити власних очікувань від цієї позиції. Саме про це, а також про керування продуктом за відсустності керма піде мова нижче. Але на все свій час. Для початку давайте з'єднання ясуємо, звідки виникла професія менеджера по продукту.

Опубліковано: 31/10/16 @ 10:50
Розділ Різне Читати далі...

Дайджест: мертва освіта, сектант своєї справи, вбивство десктопа

Нові версії Ember.js 2.8-LTS, 2.9 Linux 4.8 Node v6.9.0 (LTS) , Node v7.0.0 FreeBSD 11.0 Ubuntu 16.10 Аналітика The State Of JavaScript 2016 . Становище української мови в українському сегменті інтернету. Освіта Українська вища освіта — мертва . Тримайтесь від неї подалі. Польські Вузи: дрібниці, про які чомусь мовчать . Історії успіху На шляху до "єдинорога". Як Кіріл Бігай побудував стартап з потенціалом у мільярд доларів . Сектант своєї справи . Як 16-річному українцеві вдалося заснувати стартап на півмільйона доларів і розпочати роботу у "вищій лізі" маркетингу. Інтерв'ю Олександр Галицький, co-founder венчурного фонду Almaz Capital: Дмитро Шоломко: З часом мобайл вб'є десктоп . Андрій Хорсєв: Я бачу величезний ринок для Snapchat в Росії та Україні ". Howto Growing as Software Engineer . As Developing a developer — a journey through learning.

Опубліковано: 28/10/16 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Python речей: перші кроки

Ця стаття є адаптацією моєї доповіді «Python of things» з конференцій Web Camp 2016 і SE2016. Інтернет речей (англ. Internet of Things, IoT) — концепція обчислювальної мережі фізичних предметів («речей»), оснащені вбудованими технологіями для взаємодії один з одним або з зовнішнім середовищем. Якщо ви, як і я, любите Python, програмуєте на Python, і вас не залишає ідея застосувати ваші навички в світі фізичних речей, то ця стаття саме для вас. Вважаю за необхідне відразу зробити застереження, що мова піде не про суворий продакшн і випуск IoT гаджетів мільйонними тиражами, а радше про всілякі pet-проекти, які приємно створювати на вихідних в проміжку між дедлайнами. Залізо: що пропонує ринок Отже, ми хочемо мікроконтролер або одноплатний комп'ютер з можливістю програмування його на Python. Що нам може запропонувати ринок? Скажімо прямо, що ринок не надто рясніє пропозиціями для таких запитів, але дещо все ж є.

Опубліковано: 26/10/16 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180