Про описи вакансій

А ось і наступна серія - про опису вакансій. Як виглядає типове опис вакансії? Зазвичай, в перекладі з англійської, щось таке: Мегауспешная і розвивається західна компанія шукає джава-програміста з додатковими вміннями баяніста, піаніста, каратиста, вільною англійською, готовністю служити в Зімбабве і задовольнятися прекрасним соцпакетом і зарплатою-ринкового-рівня-обумовленою-в-залежності-від-крутості-претендента.
Офіс в центрі Хараре, плюшки, смажена чолов'яга і банани безкоштовно. Отакий generic request for generic sotrudnik :) Тепер розберемо даний реквест, щоб зрозуміти, що з ним не так: Описувати (і шукати) треба проблему, яку належить вирішувати кандидату на вакансію. Наприклад - у нас немає ПМА на проект (опис проекту слід), який розпочнеться на тому тижні. Найнятому ПМУ надається команда (опис команди), клієнт (опис клієнта), готові напрацювання (опис напрацювань), а так само додаткові відомості з проблеми.

Опубліковано: 19/06/11 @ 04:33
Розділ Різне Читати далі...

Ейчар-дівчатка: теорія і практика походження

Таки давно обіцяв написати, і ось - пишу. Почнемо з того, що при радах:) ніякої справжньої кадрової роботи не велося, вівся облік кадрів. І, звичайно, членам профспілки давали талони на посилене харчування і путівки в «наш, радянський колумбарій». Тому, коли в 90-х роках почався капіталізм, всю кадрову роботу для умов капіталізму почали робити з нуля, і, загалом-то, двома методами - або олдскульний кадровики часів Очакова і підкорення Криму, або знайомі подруги-сестри-дружини, яким просто потрібна була якась робота. «Якусь» роботу їм і давали - трудові заповнити, оголошення про вакансії розкидати по газетам і сайтам, провести кандидата в приймальню до начальника, вивести кандидата з приймальні. Якось так. У міру еволюції капіталізму доступні HR дівчаткам технічні методи розросталися - тут вам і комп'ютер з Інтернетом, та конференції з бенкетами-піар, і навіть спеціалізовані веб-сайти. Що не змінювалося - так це функціонал типового HR, описаний вище.

Опубліковано: 19/06/11 @ 04:03
Розділ Різне Читати далі...

Про новинних сайтах

Новинні сайти Вітаю! Загалом, вийшло так, що я потрапив в третій етап конкурсу від SAPE і Webmasters . У Pr.Sapeя не потрапив, але в саму біржу потрапив. До цього, у мене ніколи не було новинних сайтів, і я поняття не мав, як монетизувати і власне, створювати такі сайти. Після конкурсу, я зрозумів, що новинні сайти - це досить таки прибуткова ніша. Відвідуваність на таких сайтах підняти не складе труднощів, а контент коштує копійки. Звичайно, якщо знайти потрібну людину. Я наприклад, знайшов людину, яка рерайт новини для мого новинного сайту всього за 50 баксів на місяць. Але при цьому я щодня отримую по 6 новин (!) Для кожної рубрики сайту. Не повірите, але якістю рерайта я цілком задоволений. Зараз майже всі сторінки сайту знаходяться в індексі пошукових систем. Що з приводу монетизації, то тут все просто. Після того як проведена необхідна seo оптимізація та набрано необхідну кількість контенту основними видами доходу стають продаж посилань і контекстна реклама.

Опубліковано: 17/06/11 @ 07:27
Розділ Різне Читати далі...

Дайджест тижня, 17 червня

Добрий день, шановні читачі. Минулої п'ятниці, через кілька годин після виходу Дайджесту, президент України підписав зміни до Податкового кодексу, які передбачають повернення ПДВ для послуг з розробки й тестування ПЗ, обробці даних, консультацій з питань інформатизації та т.п. А вчора комітетом Верховної Ради з питань науки і освіти було розглянуто законопроект про давно обіцяних вітчизняної ІТ-галузі «податкові канікули» для профільних компаній; підсумком стало повернення законопроекту на доопрацювання з« несуттєвими зауваженнями ». Таким чином, вірогідність прийняття закону до того, як Рада піде на канікули, стає зникаюче малою. Для тих, хто цікавиться вітчизняною освітою, - зведена таблиця кращих вузів України за результатами ЗНО. Завершити перший розділ можна матеріалами чергового спільного дослідження PwC, Світового банку та IFC , присвяченого легкістю сплати податків в різних країнах. Україна посіла 181 місце з 183.

Опубліковано: 17/06/11 @ 07:24
Розділ Різне Читати далі...

9 - 10 липня, Львів - ДОУ Хакатон Львів

Багато програмісти вже знають, що таке Хакатон по-киевски . Тепер ми їдемо у Файне мiсто Львiв! Правила ті ж - 24-х годинний марафон програмерів і розробників, які в регламентований час повинні написати працюючу до фіналу заходи програму або хак. Ну і, звичайно ж, продемонструвати свою творчість іншим самостійно або всією командою. Мова і технологія - на ваш розсуд. Веб, десктоп або mobile. Найголовніше - щоб було цікаво! Програма 16:00 - 16:30 Старт Хакатона. Півгодини даємо на анонс ідей своїх проектів та пошук команди для тих, хто поки що «визначився». 19:30 - 20:30 Tech Talks. Для тих, хто не сильно зайнятий кодуванням - часовий блок технічних доповідей, по 5-10 хвилин кожен, на найрізноманітніші теми.

Опубліковано: 17/06/11 @ 06:33
Розділ Різне Читати далі...

9 - 10 липня, Львів - ДОУ Хакатон - Львів!

Багато програмісти вже знають, що таке Хакатон по-киевски . Тепер ми їдемо у Файне мiсто Львiв! Правила ті ж - 24-х годинний марафон програмерів і розробників, які в регламентований час повинні написати працюючу до фіналу заходи програму або хак. Ну і, звичайно ж, продемонструвати свою творчість іншим самостійно або всією командою. Мова і технологія - на ваш розсуд. Веб, десктоп або mobile. Найголовніше - щоб було цікаво! Програма 16:00 - 16:30 Старт Хакатона . Півгодини даємо на анонс ідей своїх проектів та пошук команди для тих, хто поки "невизначений". 16:30 - 17:30 Tech Talks . Для тих, хто не сильно зайнятий кодуванням - блок технічних доповідей, 8-10 хвилин на доповідь. Теми різні, від mobile & agile до NET і gamedev.

Опубліковано: 17/06/11 @ 06:33
Розділ Різне Читати далі...

Про оцінки та календар - метод аналогій і зриме уявлення

Продовжую ділитися досвідом в роботі по моделі з попередньою точною оцінкою зобов'язань. Тимчасово-матеріальним буде, напевно, нецікаво;) веріфіціруют оцінки в команді, оцінка на інтеграцію коду в рамках однієї фічі явно зі стелі і явно недооцінена - стоїть самотня таке завдання по злиттю коду з якоюсь оцінкою в людино-годинах і дуже загальними критеріями успіху розряду «щоб все було зашибісь». Стає питання - як правильно оцінити інтеграцію з усіма її можливими сюрпризами-ризиками? Особливо якщо фіча - у складі плагіна до третьестороннему рішенням. Як завжди, з метою пояснення підходів, даю хлопцям приклад з області, яка не належить до розробки софта:) Ось він: Потрібно склеїти два аркуші паперу для отримання великого, красивого цільного листа. Які основні проблеми можуть бути при цьому:
- Нерівно склеїли листи.
- Покоробило від клею папір поза шва.
- Клей завдано нерівномірно і шов неоднорідний і місцями неміцний.

Опубліковано: 16/06/11 @ 09:07
Розділ Різне Читати далі...

25 червня, Київ - Ciklum Web Saturday

У рамках Ciklum Web Суботника пройде чергова відкрита зустріч Kyiv.py Формат Сiklum Saturdays як і раніше залишається незмінною і простий: ми і наші фахівці завжди готові поділитися знаннями та досвідом, а наші офіси - відмінна майданчик для того, щоб почерпнути для себе багато нового (цікаві хинти, «ноу-хау» експертів) , познайомитися в неформальній обстановці з провідними фахівцями в галузі розробки ПЗ, обмінятися досвідом та ідеями один з одним. На даний момент програма Web Суботника формується і протягом тижня буде доповнюватися різними цікавими темами на радість всіх, хто цікавиться. Якщо хочеш стати спікером, направляй свої пропозиції нашому координатору Інні туєва (itu [at] ciklum.net ).

Опубліковано: 16/06/11 @ 04:31
Розділ Різне Читати далі...

25 - 26 червня, Одеса - ДОУ Хакатон - Одеса!

luxoft Час: з 16:00 25 червня по 17:00 26 червня + афтерпаті для тих, хто вижив Багато програмісти вже знають, що таке Хакатон по-киевски . Тепер будемо випробовувати на міцність Одесу. Правила ті ж - 24-х годинний марафон програмерів і розробників, які в регламентований час повинні написати працюючу до фіналу заходи програму або хак. Ну і, звичайно ж, продемонструвати свою творчість іншим самостійно або всією командою. Мова і технологія - на ваш розсуд. Веб, десктоп або mobile. Найголовніше - щоб було цікаво! Програма 16:00 - 16:30 Старт Хакатона. Півгодини даємо на анонс ідей своїх проектів та пошук команди для тих, хто поки що «визначився». 19:30 - 20:30 Tech Talks. Для тих, хто не сильно зайнятий кодуванням - часовий блок технічних доповідей, по 5-10 хвилин кожен, на найрізноманітніші теми.

Опубліковано: 16/06/11 @ 06:31
Розділ Різне Читати далі...

Віталій Черевко на радіо «Медіаняня»

Сьогодні керівник Авеб Віталій Черевко виступить в програмі «За лаштунками інтернету» на інтернет-радіо «МедіаНяня». Радимо послухати всім небайдужим до інтернет-маркетингу - це буде інформація з «перших рук». Анонс: SEO-компаній в Україні вистачає, але небагатьом з них вдається пробратися у вищий ешелон інтернет-бізнесу і втриматися там. Успіх залежить від багатьох факторів: удачі, працьовитості, правильного стратегічного планування, старанності і методів роботи. Саме методи відрізняють надійну компанію від недобросовісної і, або допомагають закріпитися на ринку, або змушують шукати нові місця і способи заробітку. Гість наступного випуску «За лаштунками Інернет», Віталій Черевко, об'єднав всі вищеназвані фактори успіху. Компанія Aweb, заснована ним, займає 2-е місце в рейтингу 100 кращих seo-компаній Рунета по Україна. У спектр її робіт входить не тільки «чисте» seo, але й повний аудит сайтів - від маркетингової стратегії до технічних моментів.

Опубліковано: 15/06/11 @ 09:46
Розділ Різне Читати далі...

Чи варто купувати інфопродукт?

Інфопродукти Зараз в мережі можна знайти багато людей, які продають свої знання. Тобто, ці люди продають різні методики, мануали і курси, завдяки яким ви зможете отримати знання, інформацію по яким ви не знайдете більше ніде. Ще 3-5 місяців тому, я й подумати не міг, що коли-небудь куплю щось подібне. Але в квітні я записався на курси зі створення англомовних сайтів під контекстну рекламу. Після цього, мене потягнуло купувати і інші курси, методики тощо. Ось вчора, я знайшов черговий мануал від людини, у якого є велика репутація і купа відгуків. Цю людину я знав давно, тому, я навіть не замислювався про те, що його іфнопродукт може бути не якісним. Я відразу ж хотів купити його, але в мене на гаманці було лише 30 баксів, тому що всі гроші я вивів на банківську карту. Після цього, я задумався, чи варто купувати цей інфопродукт. І дійшов висновку, що не потрібно. Далі я розповім, чому я так вирішив. Загалом, я пройшов уже багато різних курсів, а також купив не один інфопродукт.

Опубліковано: 15/06/11 @ 06:31
Розділ Різне Читати далі...

Чи варто купувати інфопродукти?

Інфопродукти Зараз в мережі можна знайти багато людей, які продають свої знання. Тобто, ці люди продають різні методики, мануали і курси, завдяки яким ви зможете отримати знання, інформацію по яким ви не знайдете більше ніде. Ще 3-5 місяців тому, я й подумати не міг, що коли-небудь куплю щось подібне. Але в квітні я записався на курси зі створення англомовних сайтів під контекстну рекламу. Після цього, мене потягнуло купувати і інші курси, методики тощо. Ось вчора, я знайшов черговий мануал від людини, у якого є велика репутація і купа відгуків. Цю людину я знав давно, тому, я навіть не замислювався про те, що його іфнопродукт може бути не якісним. Я відразу ж хотів купити його, але в мене на гаманці було лише 30 баксів, тому що всі гроші я вивів на банківську карту. Після цього, я задумався, чи варто купувати цей інфопродукт. І дійшов висновку, що не потрібно. Далі я розповім, чому я так вирішив. Загалом, я пройшов уже багато різних курсів, а також купив не один інфопродукт.

Опубліковано: 15/06/11 @ 06:31
Розділ Різне Читати далі...

Технічний борг або Право на вибір

Дійсно правда, що наша увага фокусується сильніше на предметах і явищах які ближче до наших тактичних задач. Воно, так би мовити отримує додаткову «прив'язку» на такі об'єкти. Працюючи над поверненням технічного боргу, за останні кілька днів побачив безліч статей постів на цю тему. Таке відчуття, що тільки лінивий про це не писав:). Не буду переказувати те, що написано тут та тут , а зосереджуся на прикладному аспекті питання. Давайте відштовхнемося від уже загальноприйнятого термального елемента - спринту . Обговорюючи ту чи іншу задачу, у Вас є два шляхи її вирішення: «Quick Win» - частіше пропонується менеджментом, характерний швидким досягненням результату за рахунок цього самого технічного боргу, коли «латочка» краще ніж дизайн .

Опубліковано: 14/06/11 @ 03:42
Розділ Різне Читати далі...

Перший ДОП хакатонах: все було круто!

З суботи на неділю ми провели хакатонах . хакатонах - це марафон на 24 години програмування, зустріч світанку в Києві, плюс здорова порція ігор і фана, а також afterparty для самий стійких. Підготовки було самий мінімум, але все вийшло. І навіть набагато крутіше, ніж я собі уявляв. Спасибі всім зі-учасникам! У суботу прийшло десь 35-40 осіб. На всю ніч залишилися 28 осіб, це ми порахували точно. Хтось Коділь не відриваючись, але більшість перідіческі все-таки робили паузи. Рубалися на Xbox. Співали пісні під гітару. Зустрічали світанок з 20-го поверху. Коділі. Презентували свої проекти в неділю 12 команд. Список проектів та їх авторів можна знайти на сторінці події . Фото та відгуки Трохи фоток є на нашому альбомі на facebook , ось ще фотки одного з учасників . Відгуки читаємо всі там же, на сторінці події . What's next? Слідкуйте за анонсами в календарі . Усім сподобалося, хочемо ще. У червні-липні плануємо Одесу та Львів, в серпні ще раз Київ.

Опубліковано: 13/06/11 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Перший ДОП Хакатон: все було круто!

З суботи на неділю ми провели Хакатон . Хакатон - це марафон на 24 години програмування, зустріч світанку в Києві, плюс здорова порція ігор і фана, а також afterparty для самий стійких. Підготовки було самий мінімум, але все вийшло. І навіть набагато крутіше, ніж я собі уявляв. Спасибі всім со-учасникам! У суботу прийшло десь 35-40 осіб. На всю ніч залишилися 28 осіб, це ми порахували точно. Хтось коділ не відриваючись, але більшість перідіческі все-таки робили паузи. Рубалися на Xbox. Співали пісні під гітару. Зустрічали світанок з 20-го поверху. Коділі. Презентували свої проекти в неділю 12 команд. Список проектів та їх авторів можна знайти на сторінці події . Фото та відгуки Трохи фоток є на нашому альбомі на facebook , ось ще фотки одного з учасників . Відгуки читаємо все там же, на сторінці події . What's next? Слідкуйте за анонсами в календарі . Усім сподобалося, хочемо ще. У червні-липні плануємо Одесу та Львів, в серпні ще раз Київ.

Опубліковано: 13/06/11 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Тепер і Яндекс підтримує rel = canonical

Duplicate Content Всім привіт! Пошукова система Яндекс з кожним днем ??все більше і більше розвивається. Ті ж пошукові алгоритми, змінюються, мало не щотижня. Так от, нещодавно компанія Яндекс опублікувала новину про те, що їх Пошукова система тепер підтримує тег rel = canonical . На західному ринку пошукових систем цим тегом почали користуватися ще два роки тому. У Рунет ж він прийшов тільки зараз. Для тих, хто не знає, що це за тег, коротенько розповім. Отже, тег rel = "canonical"призначений для того, щоб показати пошукової система, яка сторінка є канонічне, то тобто тієї, яка більш краща для індексації. Тег допоможе позбавиться від дубльованого контенту на вашому сайті, так як пошукач побачити, яка з усіх сторінок з ідентичним змістом є найбільш «корисною». Яндекс поки що не дав відповіді на дуже багато питань за новим тегу, і деякі важливі теми поки що приховує. Наприклад, йдеться, що тег спрацює тільки в тому випадку, якщо обидві сторінки будуть мати однаковий зміст.

Опубліковано: 13/06/11 @ 04:09
Розділ Різне Читати далі...

EPAM Systems збирається залучити до $ 100 млн. на IPO

У п'ятницю , 10 червня , компанія подала заявку в американську комісію з цінних паперів ( SEC ) до плану розміщення акцій на суму близько 100 млн. доларів . Деталі розміщення можна подивитися в S - 1 filing . Компанія EPAM Systems є однією з найбільших на ринку аутсорсинг- провайдерів за розробці ПЗ в Європі . Компанія була створена в Білорусі в 1993 двома інженерами , Аркадієм Добкіним та Леонідом Лознером . Сьогодні в ній працює майже 7000 чоловік в Мінську , Будапешті , Києві , Харкові , Львові , Москві і ще в декількох містах і країнах.

Опубліковано: 12/06/11 @ 08:19
Розділ Різне Читати далі...

Хочеш бути лідером - будь ним!

Зловив себе на тому, що не рідше разу на місяць веду з ким-то розмови про те, як стати лідером. Напишу-но я про це колонку і буду замість спасенних бесід відсилати всіх сюди - хай читають. Отже, ти - мій підлеглий і прийшов до мене зі словами: «Признач мене лідом.» Це - фейл, мій юний падаван. Звичайно, можна призначити людину на Лидский посаду, і, цілком можливо, це прокатує десь, але не в IT. Якщо ти помітив, то «тут всі друзі» тільки коли ми п'ємо пиво після роботи. А в інших випадках люди куди більше стурбовані хорошим станом проекту (яке гарантує їм їх непогану зарплату і хороший колектив), ніж підтриманням чиїхось амбіційних ілюзій. Тебе з'їдять і не подавляться - місяців за два-три, не більше. І в поїданні візьмуть посильну участь усі - і твої підлеглі, які будуть посилати тебе подалі при кожному зручному (і незручному) випадку, і начальники інших груп, які з радістю перекинуть на тебе купу додаткової роботи, а потім вимагатимуть її виконання.

Опубліковано: 11/06/11 @ 09:49
Розділ Різне Читати далі...

Відступати нікуди: за нами - обнал

Питання - а чому ПДВ шкідливий? Ну збільшіть суму ваших послуг на ці 20% і все, тим більше покупцям ПДВ ці 20% ляжуть в суму відшкодування (що їм буде вигідно). Виходить, що особливого впливу (крім деякого збільшення грошової маси) наявність або отсуствие цього податку в IT послуги на ділову практику надавати не повинно Це було б так, якби в Україні діяла одна система оподаткування, але на практиці у нас одночасно працюють і конкурують між собою дві економіки: легальна і нелегальна. У чому особливість IT галузі - в тому, що нелегальна економіка тут виявляється в значно більш конкурентному становищі, ніж легальна, оскільки IT послуги є «крайніми» в ланцюжку доданої вартості: їм нікуди подіти вихідний ПДВ. Виходить, що якщо IT підприємство отримало дохід на внутрішньому ринку, то при роботі «по-чесному» воно відшкодовує якийсь мізер і майже 20% ПДВ відразу оплачує, а «по-нечесному» - користується послугами конвертаційних центрів (що це таке: див.

Опубліковано: 10/06/11 @ 11:04
Розділ Різне Читати далі...

Як з'являється архітектура BI-системи

I have proved by actual trial that a letter,
that takes an hour to write, takes only about 3 minutes to read! Lewis Carroll Основним призначенням BI-систем є забезпечення можливості аналізу великих обсягів інформації для вирішення бізнес-завдань. Це визначає специфіку архітектури таких систем, яка спрямована на ефективне отримання, обробку та надання даних кінцевим користувачам. В укрупненому вигляді архітектуру можна представити наступним чином: Успішність архітектури перевіряється на одне просте правило: при штатній роботі системи користувачі отримують саме ту інформацію, яка їм потрібна і саме тоді, коли вона потрібна. Коли таке правило не дотримується, це, швидше за все, означає, що аналітик і архітектор допустили помилку в момент проектування системи. Як показує практика, архітектура, хоча б у загальних рисах, виникає вже на етапі передпродажної підготовки, після того як стають зрозумілі функціональні вимоги до майбутньої системи.

Опубліковано: 10/06/11 @ 12:21
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180