Як в DB Best створили BI-проект статистики ігор в покер

У рубриці DOU Labs ми запрошуємо IT-компанії ділитися досвідом власних цікавих розробок і внутрішніх технологічних ініціатив. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Привіт, мене звати Олександр, я BI-розробник в компанії DB Best. У нашій команді pet-проект народився сам собою, і зараз він досить зміцнів, щоб розповісти про нього. Ми створили за допомогою Power BI-проект, який містить статистику ігор в покер за кілька років, дозволяє сформувати зручно організований і красивий звіт про будь-якої партії і будь-якому гравцеві і на підставі цих даних проаналізувати і передбачити поведінку суперників. Ідея У 2017 році в DB Best організувався клуб гравців в покер. Совість і керівництво компанії, природно, не дозволили учасникам грати на гроші, тому минулі ігри забувалися, і скоро грати заради самого процесу стало не цікаво. Так з'явилася ідея вести статистику і відслідковувати успіхи гравців.

Опубліковано: 01/11/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

5 книг, які навчать мислити системно, від Кирила Білобородько, Software Engineering Manager в EPAM

Від редакції: в рубриці DOU Books учасники спільноти розповідають про п'ять улюблених книгах — тих, які змінюють світогляд і можуть бути корисні читачам-колегам. [Про автора: Кирило Білобородько співпрацює з ЕРАМ в якості Software Engineering Manager. Захоплюється менеджментом і розвитком на стику інженерних компетенцій, управлінських навичок і soft skills. Веде один з потоків клубу бізнес-літератури ReadArea в Харкові, де обговорює з учасниками прочитані книги про менеджмент і лідерство] Шість-сім років тому я відчув необхідність у систематизації навичок управління. У мене було інтуїтивне розуміння, як вирішувати ті чи інші проблеми, з якими стикається менеджер, але теорії не вистачало. «7 навичок високоефективних людей» Стівена Кові стала першою книгою, яка заклала фундаментальні основи (хоча вона скоріше про особистісному зростанні, але бізнес-складова в ній теж є). З тих пір я прочитав 176 книг. Для вибору літератури у мене є певна система.

Опубліковано: 31/10/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

AI & ML дайджест #15: вибір ML-фреймворку, вивчаємо TensorFlow 2.0 + Keras, шлях навчання Data Science

Вітаю всіх! Зустрічайте новий дайджест цікавих матеріалів зі світу AI & ML. Статті Рубрика «Читаємо статті за вас». Липень — Вересень 2019 — рецензії на наукові статті від членів співтовариства Open Data Science з каналу #article_essense. Хочете отримувати їх раніше за всіх — вступайте в співтовариство ! How to Learn Data Science for Free — хороша стаття, яка описує шлях навчання Data Science, включаючи ресурси. The State of Machine Learning Frameworks in 2019 — аналіз переважних фреймворків у галузі: що обирають і куди все рухається. Google ML/AI Comic — веселий комікс від Гугла. Naive Bayes Classifier From Scratch in Python — стаття про алгоритм «наївного» байєсівського класифікатора, як він працює і як його реалізувати з нуля в Python. Develop k-Nearest Сусідів in Python From Scratch — стаття про алгоритм k-найближчих сусідів: як він працює і як його реалізувати з нуля в Python.

Опубліковано: 26/10/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Як ми розробили Android-застосунок і втратили все, крім досвіду

Привіт! Мене звати Сергій, я Director of Technology в Onix-Systems. Компанію засновано 2000 року, вона займається аутсорсингом для організацій зі США та Європи. За останні 8 років у нас було чимало різних проектів у різних напрямах. Часто в команді були люди, які, попрацювавши деякий час, говорили, що в аутсорсі нецікаво, а треба йти в стартапи й створювати свої продукти. Ми провели експеримент зі створення свого продукту всередині компанії, і я хотів би поділитися досвідом з тімі, хто впевнений, що працювати над продуктом краще, ніж на замовлення. Ми розробили YouStream ? мобільний застосунок з можливістю транслювання відео/аудіо з камер телефону й рестриму з екшен-камери. Проте виникла проблема через застосування іконки, схожої на ту, яку використовує YouTube. А потім ми й взагалі втратили доступ до облікового запису, під яким було створен проект у Google Cloud Platform для YouStream. Докладніше про це — нижче.

Опубліковано: 24/10/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Інтеграційні платформи (iPaaS): у чому фішка

Привіт, мене звуть Ярослав, і в цій статті я розповім про Integration Platforms (iPaaS), що використовують у різних проектах у компанії SoftServe і робочих практиках System Integration Engineer. Дефініції та історична довідка Що ж таке Data integration? Основна функція Data integration ? маршрутизація даних з розрізнених джерел (баз даних, систем, мобільних/веб-застосунків через API тощо) в єдину систему/платформу в межах організації або організацій. Наступне завдання — узгодження різних типів даних з єдиним форматом, що використовуватимуть під час будь-яких маніпуляцій, трансформацій або синхронізації. Інтеграційний напрямок вінік унаслідок різкого збільшення протягом останніх 10 років кількості різноманітних систем, що застосовують усередині організацій (Human Capital Management, Portals, Служб тощо), та, відповідно, потреби у швидкій синхронізації даних між цими системами.

Опубліковано: 22/10/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Кремнієва долина Китаю. Як програмісту живеться у Шеньчжені

Мене звуть Нік Турунов, після закінчення КПІ (а це було у 2002-му, ще до зародження українського аутсорсу в його теперішньому стані) я влаштувався комп'ютерній ютерним майстром на всі руки. Згодом відкрив для себе журналістику і певний час працював редактором на DOU, аж поки доля не привела мене в EPAM. Там я вирішив повернутися до свого початкового фаху і підівчився на програміста, який відповідає сучасним вимогам. П'ять років тому я переїхав до нещодавно відкритого (на той час) офісу компанії в місті Шеньчжень, що сусідить із Гонконгом. У статті розповім, що спонукало мене змінювати фахі та як мені наразі живеться у Китаї. Про шлях із IT до журналістики і назад У 2004 році я закінчив факультет прикладної математики в КПІ. Тепер мені здається, що то був переламний годину. Умовно: моє покоління відгрібало ще старі технології й підходи, моя освіта була радше академічною, хоча вже наступні випуски більше заточували на прикладні речі.

Опубліковано: 21/10/19 @ 07:01
Розділ Різне Читати далі...

QA дайджест #39: покриття коду і тест-покриття, взаємодія з розробниками

Мене звуть Максим, і я тестувальник. З інтересом стежу за подіями в світі тестування та IT. Збираю найкорисніше і з радістю ділюся з вами. Приємного читання! :) Загальна Як простий <img> тег може стати високим ризиком для бізнесу? Покриття коду і тест-покриття : суб'єктивність і корисність Підбірка ідіотських правил щодо вибору пароля на різних сервісах Евристики для дебага інтеграційних проблем Accessibility Testing: що це таке і чому це важливо Сім «абсолютних істин» джуніора , від яких довелося відучувати Тестування за допомогою Postman , створення запитів і робота з колекціями 9 must have навичок для SDET , в принципі, нічого нового Тест-стратегія круглої землі Як QA вибудувати ефективну взаємодію з розробниками .

Опубліковано: 19/10/19 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Використовуємо SpriteKit для створення анімації в Swift

Зараз я працюю в GameDev-компанії, яка використовує ігровий движок SpriteKit у розробці своїх проектів. У цій статті я хочу продемонструвати, як навіть у UIkit-проектах можна легко застосувати для швидкого створення анімацій. SpriteKit — це нативний ігровий движок від Apple, представлений вперше в iOS 7 і Mac OS 10.9. Зазвичай він використовується для створення 2D-ігор. Але це не заважає йому бути хорошим інструментом при створенні анімацій, 2D-текстур і не тільки. Наприклад, на WWDC 2017 Apple розкрила, що задіяла SpriteKit у UI для Memory Debugger в Xcode. Використання анімації в додатках дає можливість зробити їх більш привабливими для користувачів і естетично витонченими. Це сприяє кращому розумінню функціональності. Адже гарну ефективність в роботі можна отримати тільки від естетично приємною картинки, для створення якої потрібно багато експериментувати з налаштуваннями та інтеграцією, щоб добитися ідеального результату.

Опубліковано: 16/10/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Секретні техніки опрацювання вимог. Частина 1

Привіт, мене звати Артур Селецький. Я Co-Founder/Partner в It Network . Ми з колегами займаємося розвитком ком'юніті бізнес-аналітиків та керівників проектів в Україні. На думку провідних розробників, з якими мені пощастило співпрацювати, основна проблема в проектах по розробці програмного забезпечення — вимоги неповні або виявлено не повністю. Мене часто запитують: «Як зрозуміти, чи всі вимоги враховані? Як перевірити, чи нічого ми не упустили?» У цій статті поділюся своїм досвідом про те, як я перевіряю вимоги на повноту і який шлях з опрацювання вимог проходжу. Техніки Наводжу перелік технік, які допомагають мені перевірити вимоги на повноту:
Stakeholder analysis. User story mapping. Рольова модель та сценарії використання. Прототипування. Об'єктно-орієнтована модель. Діаграма станів. CRUD. Навігація. Адміністрування. Звітність. Нефункціональні вимоги. Тепер розглянемо кожну з технік детально і з прикладами.

Опубліковано: 15/10/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Поради для початківця Java розробника. Підготовка до співбесіди — частина 2

В першій частині циклу ми розглянули важливість складання плану навчання, питання по Java Core і роботі з БД. У цій частині обговоримо питання в коментарях і поговоримо про двох популярних фреймворках: Spring і Hibernate. Питання в коментарях Про походження питань для підготовки Всі вони були задані мені або моїм колегам на співбесідах на позицію Junior/Middle людьми з рівнем Middle/Senior/Lead. Проекти: два великих банку, стільниковий оператор, внутрішні кваліфікаційні співбесіди. Питання придумував не я, і оцінювати їх якість без конкретного контексту має мало сенсу. Практично кожен із них прозвучав в цілому більше двох разів за весь час проходження співбесід. Якісь були в різних варіантах, але з одним підтекстом. Навіщо джуну знати про <будь-яка технологія або принцип>? Один з уроків, який можна винести з першої частини: очевидні речі є очевидними не для всіх. Відповідь на кожне з запитань для підготовки не потрібно знати як daily basis.

Опубліковано: 14/10/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

C++ дайджест #20: CppCon 2019, Open Sourcing STL від MSVC

Привіт, мої любі сішники! Сьогодні випуск буде присвячено CppCon. То ж почнімо? :) CppCon У Колорадо цього вересня відбулася довгоочікувана CppCon. Trip Reports: Milestone | New Home | Trip Reports CppCon 2019 Trip Report and Slides Відео з конференції вже можна переглянути на офіційному YouTube-каналі . Також відкрито пропозиції до ACCU 2020 .

Опубліковано: 12/10/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

LocaleBro — локалізація Android - і iOS-додатків без зайвої роботи

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власної made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Всім привіт! Мене звуть Євген Ткаченко. Я в IT вже більше 10 років і зараз розробляю в основному під систему Android. Також я програміст-ентузіаст з багатьма ідеями і їх реалізаціями, адже ніщо не може зупинити розробника, особливо коли він хоче створювати :) Сьогодні я хочу розповісти вам про свій продукт LocaleBro . Це веб-платформа для локалізації додатків, заточена під розробників, перекладачів та менеджерів. Що таке LocaleBro Мета платформи — оптимізувати процес додавання додаткових мов для вже існуючих або нових додатків під Android і iOS. Детальна інструкція по використанню буде трохи нижче, але коротко все виглядає наступним чином. У системі є таке поняття, як проект.

Опубліковано: 10/10/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

UX Guide: як уникнути юзабіліті-помилок в продукті

На останньому проекті у мене як UX-дизайнера виникла необхідність поділитися базовими знаннями UX з командою розробки. У майбутньому це має допомогти їм уникнути найбільш грубих юзабіліті-помилок в продукті. Також я подумала, що ці базові гайди можуть бути корисними іншим. Наприклад, початківцям і мидлам в Front-end, QA, Product management, а також усім, хто займається розробкою своїх pet projects. Дизайнерам багато речей, описані нижче, швидше за все, відомі. Всі юзабіліті-гайди не помістилися б у формат статті, тому тут найбільш критичні і часті помилки, з якими мені доводилося зустрічатися на різних проектах при оцінці і редизайн існуючих інтерфейсів. Я буду згадувати юзабіліті-патерни і антипаттерны, тобто ефективні і збивають з пантелику дизайн-рішення, а також слабкі патерни, які в принципі виконують свою функцію в інтерфейсі, але є або «милицею», або результатом неправильного підбору потрібного патерну.

Опубліковано: 09/10/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Зустрічі 1:1. Чому не працює такий простий і зрозумілий інструмент

Привіт, вирішив написати цю статтю, так як бачу, що багато керівників декларують використання зустрічей 1:1, але вони не завжди виконують своє призначення. Хтось закидає через брак часу, хтось свідомо припиняє їх використовувати, а хтось тільки намагається «здаватися», але не прагне «бути» керівником, який вміє правильно використовувати 1:1. Стаття буде корисна всім, хто хоче включити зустрічі один на один в роботу з працівниками компанії. Тут ви дізнаєтеся, з чого почати, як їх проводити і якими можуть бути результати. Ілюстрація Дарини Скульской Навіщо потрібні зустрічі 1:1 Зустріч один на один — ваш радар або, ще краще, металошукач. Це єдиний спосіб дізнатися, що відбувається в команді і що думає і відчуває співробітник. Зустрічі 1:1 не про результати поточних завдань, ви і так в будь-який час можете отримати списком у Slack.

Опубліковано: 08/10/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

5 книжок про Discovery продуктів від Андрея Баса, співзасновника Uptech і Plai

Від редакції: у рубриці DOU Books спеціалісти розповідають про 5 своїх улюблених книжок — ті, які змінюють світогляд та корисні читачам-колегам. [Про автора: Андрій Бас — співзасновник і Team Lead ІТ-компанії Uptech, фасилітатор Design Sprints. 2019 року посів 9-те місце в рейтингу MC Today «Нові обличчя 2019» . За три роки без зовнішніх інвестицій побудував компанію, яка розширилася до 50 членів команди й успішно розробляє додатки для провідних стартапів з Каліфорнії, зокрема Dollar Shave Club та Aspiration.com ] Вітаю! У цій статті я хочу розповісти про книги, які стануть у пригоді проджект - і продакт-менеджерів чи бізнес-аналітикам для проведення якісного Discovery продуктів. Коли йдеться про Discovery, то я маю на увазі метод, завдяки якому можна зрозуміти потреби цільової аудиторії й розробити продукт, що дає змогу їх задовольнити. В Інтернеті трапляються й інші назви цього методу: Product Discovery чи Customer Development.

Опубліковано: 03/10/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Hobby: карпфишинг — спортивна рибалка зі своєю філософією

[DOU Hobby — рубрика про нетехнічних проектах IT-фахівців: творчість, цікаве хобі та інші lifestyle-досягнення. Якщо вам є про що розповісти — пишіть на valentina@dou.ua ] Офат віталій — Senior Full Stack Developer і Team Lead в компанії Lucky Labs. Його захоплення — особливий вид риболовлі — карпфишинг. Віталій розповів, чим ця рибалка відрізняється від інших, у чому полягає філософія карпфішінга і де в Україні водяться найбільші карпи. — Віталій, що таке карпфишинг? У чому його особливості? Карпфишинг — це спортивна ловля коропа, коли вся піймана риба відпускається назад у водойму. Турбота про рибу — головне правило карпфішінга. Всі оснащення повинні бути безпечними: вони не ранять рибу, риба може легко звільнитися від грузила у разі обриву. Всі операції з рибою на березі обов'язково проводяться на спеціальному короповому маті, це така люлька або м'яка подушка. Я також читав статтю про те, що у Великобританії карпфишинг — це скоріше субкультура.

Опубліковано: 02/10/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Що має знаті Senior Front-end Developer. Результати аналізу вакансій в Україні та Каліфорнії

Неможливо однаково добре знаті всі профільні технології. Ще складніше розібратись, які з непрофільних навичок можуть знадобитись. Чи дійсно ви вкладаєте сили в знання, на які є попит на ринку праці? Щоб дізнатися, чого очікують роботодавці від Senior Front-end Developer, ми проаналізували 274 вакансії: 152 українські вакансії на DOU станом на 26 червня та 122 каліфорнійські на LinkedIn станом на 25 серпня. У Каліфорнії до дослідження серед інших потрапили вакансії Amazon, Apple, Atlassian, Cisco, Coursera, Hewlett Packard Enterprise, JPMorgan Chase, LG Electronics, Netflix, Siemens, Tesla, Visa, Walmart. Ми брали всі вакансії, актуальні в конкретний день та опубліковані протягом останнього місяця. Ігнорувалися лише рекрутингові агенції. Щоб не бути Капітаном Очевидність, ми не враховували JavaScript, HTML та CSS. Детальніше про методику можна прочитати в попередніх випусках серії .

Опубліковано: 30/09/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Product Marketing дайджест #0: хто такий PMM, небезпеки прайсингу

Всім привіт, мене звуть Богдан Дроздов, я Product Marketing Manager в Diligences. До вашої уваги пілотний випуск дайджесту, буду радий фидбэку і побажань. У цьому випуску: як правильно рахувати CaC, про запуск продуктів і фичей, ключові драйвери SaaS-продукту і багато іншого. Почитати Почнемо з моєї статті та дослідження про те, хто такі продуктові маркетологи в Україні . Які найбільш часті помилки в продуктовому маркетингу у стартапів і коли треба наймати продуктового маркетолога. Про це матеріал Reforge. Детальний гайд від ConversionXL про Call to Action , в якому описано, як дизайн, що писати і де розміщувати заклик до дії. Andrew Chen — про те, як правильно рахувати CaC з прикладами на різних продуктах. Якщо ви досі вважаєте CaC як (Advertising Campaign Spends)/# of New Customers, то у мене для вас погана новина. Як мотивувати користувачів залишати відгуки про ваш продукт . Стаття від Andreessen Horowitz про Product-User Fit .

Опубліковано: 28/09/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

WWDC 2019: огляд і практичне застосування Custom Instruments і SF Symbols

Мабуть, WWDC 2019 стала найбільш значущою конференцією для iOS девелоперів за останні кілька років — так стверджували більшість учасників івенту. Я поїхав разом з колегою, таким чином серед 6 тисяч щасливих учасників цієї події виявилися ще й два розробника з NIX. Ми відвідали найважливіші закриті сесії та воркшопи конференції, на яких як раз і розбиралися особливості роботи з новими інструментами. У цій статті я розповім, що залишилося за кадром онлайн-трансляції і з чим треба працювати iOS девелоперам вже в найближчому майбутньому. Так, я знаю, що після WWDC 2019 пройшло вже три місяці, і про події конференції встигли написати багато. І все ж для мене ця пауза була не марною з двох причин.

Опубліковано: 27/09/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Про останні податкові новинки, або Як припинити давати молоко безкоштовно

Все, що відбувається, можна описати фразою з мого улюбленого сай-фай: «The avalanche has already started. It's too late for pebbles to vote». Важливо зрозуміти, що ковзанка вже заведено, і він скоро на вас понесеться, і тепер вже не має жодного значення рівень корупції, стан дороги на Бердичів, чи якість інсуліну в Козятині, чи навіть рівень інтелекту Зеленського. Або ви зараз же перехопите ініціативу та спробуєте поуправляти тім ковзанкою, або ним керуватимуть без вас. Потрібно осягнути всім — ці процеси важливі передусім для нас та наступних поколінь, тобто конкретно для наших дітей. В тому, що наше суспільство має дорослішати через відсутність історичних громадянських перетворень, я бачу одночасно і величезну трагедію нерозуміння, величезний ризик потрясінь, величезний виклик для шкірного зрозуміти й брати участь, і величезний шанс для суспільства уникнути проблем з минулого дорослих країн. Друге, що треба зробити всім — це не гаяти зараз годині на срачі.

Опубліковано: 26/09/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180