iOS дайджест #32: Special - WWDC'19

У випуску: SwiftUI, Combine, Catalyst, Sign in with Apple, темна тема. Що було WWDC 2019
Якщо ви з якоїсь причини пропустили WWDC, то варто почати з того, що взагалі представили там. WWDC 2019 — The Things You May Have Missed
Потім — що нового для розробників. WWDC 2019 Viewing Guide
А потім — які сесії потрібно подивитися. The 15 Best WWDC Videos of All Time
А якщо вже подивилися сесії цього року, то ось підбірка кращих сесій за весь час WWDC. SwiftUI First impressions of SwiftUI
Прийшли вже перші враження. Про повноцінний досвід використання говорити все одно ще рано. SwiftUI by example
І перші уроки. SwiftUI` Framework Learning and Usage Guide
Альтернатива документації від Apple з описом всіх елементів і картинками з прикладами.

Опубліковано: 21/06/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Як в KeepSolid розробили LezGo — навігатор для спільних автоподорожей

У рубриці DOU Labs ми запрошуємо IT-компанії ділитися досвідом власних цікавих розробок і внутрішніх технологічних ініціатив. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Привіт! Мене звати Антоніна, я Project Manager в компанії KeepSolid . Нещодавно ми випустили новий додаток LezGo — навігатор для спільних автоподорожей, який розробила команда студентів нашої IT-інтернатури. У статті я розповім про те, як створювався проект, з якими труднощами зіткнулися студенти при розробці, як вирішували їх, і що у нас в підсумку вийшло. Як з'явилася ідея створення LezGo LezGo — це безкоштовний додаток для спільних автоподорожей, яке дозволяє створювати маршрут і ділитися ним з друзями, щоб залишатися на одній хвилі під час подорожі. Ідею придумав наш офіс-менеджер 3 роки тому, коли в одному з автоподорожей на чотирьох машинах ми постійно синхронізували свої дії і зідзвонювалися, щоб дізнатися, хто де пропав.

Опубліковано: 20/06/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

SAP Commerce Cloud: що вам треба знати про роботу з платформою

Привіт! Мене звати Юрій Парфенюк. В ІТ я більше 8 років, останні чотири з яких займаюся проектами в EPAM Lviv, пов'язаними з цифровою трансформацією бізнесів, а саме з SAP Commerce Cloud. У цій статті розповім детально про платформу, її переваги й недоліки, приклади застосування й поширені міфи. Для чого потрібна SAP Commerce Cloud Нікому не відкрию Америки, коли скажу, що світовий ринок електронної комерції активно зростає, і темпи його розвитку є одними з найвищих. Коли у 2009-2010 роках почався період діджиталізації, компанії-лідери на ринку роздрібної торгівлі зрозуміли, що якщо не вийдуть з продажами онлайн, то їхній успіх буде під загрозою. У 2016-2017 роках відбувся чи не найбільший хайп на купівлю товарів та послуг через інтернет, але він не згасає, а продовжує зростати далі. Великим компаніям потрібні серйозні технологічні платформи, щоб діджиталізувати свою діяльність.

Опубліковано: 19/06/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Що має знаті Senior Java Developer. Результати аналізу вакансій в Україні та Каліфорнії

Рекрутери складають вакансії разом з провідними технічними експертами своїх компаній. Їхня співпраця дозволяє врахувати специфіку проекту та встановити адекватний рівень загальних вимог. Тобто можна сказати, що наш аналіз 100% вакансій, відкритих в Україні та Каліфорнії, дорівнює опитуванню експертів понад 100 компаній. Ми з'єднання ясували, в чому думки розумних людей сходяться. Ігор Яновський відобразив це на віджеті. У Каліфорнії до дослідження потрапили серед інших вакансії компаній Blizzard, Disney, Glassdoor, Hewlett Packard Enterprise, LG Electronics, Moody's Analytics, Oracle, PayPal, SAP, Walmart. Ті, що не можна було передати цифрами, запрошені експерти розповіли словами. А ще у вакансіях було знайдено багато цікавого: нестандартні проекти, хто пропонує ЗП до 7k та де співають караоке. Читайте та залишайте коментарі: як добрі, так і гнівні, це ж ДНЗ ;) Як рахували Станом на 8 березня в рубриці Java на DOU було розміщено 79 вакансій Senior Developer.

Опубліковано: 18/06/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Як спілкуватися з іноземними замовниками: поради українським розробникам

Коли довго працюєш в українському аутсорсе, мимоволі помічаєш характерні шаблони у спілкуванні наших розробників з замовниками. У цій статті я розповім про свої спостереження в процесі комунікації і запропоную свої способи їх згладжування. Ще коли жив за кордоном, я помітив, що в головах європейців і американців не було образу для слова «Україна». Для скандинавів це було щось між Польщею і Росією, для американців в кращому випадку — «десь у Східній Європі», а взагалі це збоку їх карти світу. Звичайно, Майдан і серіал «Чорнобиль» стали допомагати в питаннях орієнтування, але погодьтеся, обидва цих способу пов'язані з хаосом, що не додає позитивною передбачуваною конотації. Логічно припустити: якщо біля західного клієнта не було досвіду співпраці з нами, то вираз «український розробник» не каже йому нічого. Немає у нас у нас поки що загальновідомих стереотипних переваг типу «дешевизни індусів» або «точності німців».

Опубліковано: 17/06/19 @ 07:19
Розділ Різне Читати далі...

Реаліті: інфо-сайт, звіт #3

Близько місяця тому викладав звіт по реаліті за березень , от тепер руки дійшли викласти звіт за травень 2019 по реаліті сайту. Квітень б пропущено, але поточний звіт відображає, що відбувається з сайтом.
Тексти і публікація Весь контент замовляється на біржі WorkHard — в цьому місяці замовлено та надруковано стаття 31 . З іншими біржами вже давно не працюю, Воркхард дуже дружелюбна і няшная, тим більше там можна замовляти не тільки копірайтинг, але і рерайт за більш дешевою ціною. Так що якщо самостійно збирати майбутню статтю з шматків і передавати їх на рерайт — можна економити. Разом на тексти витрачено: 13765 руб. Разом на публікації витрачено (мій Км): 2925 руб. Не складні розрахунки показують, що 1 стаття обійшлася в 444 рублів за написання та 94 за оформлення. Інші вкладення Під інші вкладення підпадають посилання замовлення коментарів до статей. У цьому місяці витрачено всього 1750 посилання 530 на коментарі. Посилання закуповую на gogetlinks і Kwork .

Опубліковано: 16/06/19 @ 09:45
Розділ Різне Читати далі...

Android дайджест #34: CameraX, Flutter 1.5, cold flows і hot channels в Kotlin

А також: TensorFlow Lite, Google I/O, зміни в Android Q, Android Компілятори, мультиплатформенна розробка, класичні патерни, нові стилі, розпізнавання жестів і ще багато цікавого! Новини та аналітика Google Blog: 100 things we announced at I/O '19 . Android Q Beta 4 and Final APIs . Behavior changes винесені в окремий документ. Перевірте роботу вашого додатки з Android Q: privacy checklist . New location permissions, restrictions on background activity starts, changes to data and identifiers. Introducing a new Google Play app and game icon specification . Примусова конвертація старих іконок з 24 червня. What's New with Android Jetpack and Jetpack Compose . 11 нових бібліотек, включаючи написання декларативного UI. Announcing Flutter 1.5 . І зовсім раптово Flutter приходить на Web . Google is working on new gestures that require an "Aware" sensor , possibly for the Pixel 4. Kotlin Cold flows, hot channels by Roman Elizarov.

Опубліковано: 15/06/19 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

BA дайджест #2: особливості рекомендаційних систем, нюанси міжкультурної комунікації

Всім привіт! В цьому номері ви знайдете гідні, на мій погляд, уваги і часу статті за травень-червень, а також кілька більш ранніх статей, знайдених в цьому році. Приємного читання :) Цифри в дужках біля заголовків — приблизний час на вивчення матеріалу Статті Загальна Рекомендаційні системи: ідеї, підходи, завдання (21 хв). Вельми солідна праця, в якій розглянуті види рекомендацій, інструменти, алгоритми і способи реалізації рекомендаційних систем. Малий бізнес: автоматизувати чи ні? (8 хв). Автор статті розглядає проблеми автоматизації малого бізнесу дає поради і підкидає питання, які потрібно задати собі (або клієнту), щоб визначитися, чи варто автоматизувати конкретний малий бізнес. Такі різні «ми», або Мультикультурність команди — не вирок (15 хв). Фантастичний матеріал про труднощі комунікації між різними культурами. Оскільки аналітики живуть комунікацією — мастхев вивчити кожному! Крос-культурна комунікація за Хофстеде: дані замість припущень (9 хв).

Опубліковано: 14/06/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Портрет ІТ-спеціаліста — 2019. Інфографіка

Цього року ми зібрали 9387 анкет , тож дивимося на оновлений портрет українського айтішника. Середній вік ІТ-спеціаліста майже не змінився порівняно з минулим роком . Наймолодші (до 25 років) працюють розробниками та нетехнічними спеціалістами (HR, PR, Sales). А спеціалістів віком від 35 років більше серед топ-менеджерів, сисадмінів та ПМ-ів. Частка жінок в ІТ цього року зросла незначно — лише на 1 п. п. Кожна третя жінка має тайтл Junior'a. Senior спеціалісток лише 12%, і це в два рази менше, ніж чоловіків. Жінки найчастіше починають кар'єр єру в ІТ на позиціях розробниць, тестувальниць, дизайнерок та інших технічних посадах. Як і минулого року, 67% ІТ-спеціалістів мешкають у Києві, Харкові та Львові. Частка Києва зменшилася на 3 п. п. за рік і на 5 п. п. з 2016 року. А кількість спеціалістів у Львові навпаки зростала з 12% до 15%. Робота Більше половини респондентів — розробникі. Жінок серед розробників 11%. Тоді як серед тестувальників і ПМ-ів їх по 38%.

Опубліковано: 11/06/19 @ 08:14
Розділ Різне Читати далі...

Як QA пройшов шлях до зарплати в $5000 за 8 років

[Від редакції: в рубриці «Вважаємо гроші» ми запрошуємо читачів DOU анонімно розповісти про своєму кар'єрному шляху, зарплатних злетах і падіннях. Якщо готові поділитися своєю історією, пишіть на valentina@dou.ua ] Мені дуже сподобалися попередні статті цієї рубрики від розробників і проектного менеджера. Вирішив поділитися і своєю історією. За вісім років в IT я доріс до зарплати в $5000, сумарно до 30 років заробив близько $300 тисяч. Мене з дитинства цікавила техніка. У школі я захоплювався виготовленням простих пристроїв за допомогою паяльника і схем з книжок. А в старших класах самостійно займався програмуванням, але, мабуть, ще не був готовий до цього шляху. Так склалося, що вищу освіту я здобував на економічному факультеті і лише в кінці навчання почав повертатися до своїх інтересів.

Опубліковано: 10/06/19 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Тернистим шляхом до системи логування Graylog

Цю статтю спрямовано на огляд дуже універсальної системи логування, приклади й практичний досвід наводитимемо через призму всесвіту .NET/.NET Core. Але вірю, що ця інформація може допомогти всім без винятку, хто шукає системи такого класу. Матеріал написано у співавторстві з Олександром Гілєвим, .NET розробником у Terrasoft Пролог. Частина лірична й не обов'язкова Хто входити тут, покинь усю надію. Данте Аліг'єрі, «Божественна комедія» З чого починається збір логів у будь-якому проекті? З того, що одного разу ваш продукт, що добре й стабільно працює, перестає таким бути, а відповіді на запитання «чому?» у вас немає. І ми не маємо на увазі систему у продакшн-середовищі: це може бути навіть beta-демка, MVP та інші варіанти доведення правильності концепції вашої майбутньої системи. Вісь у такі моменти й з'єднання є логи. Зазвичай у вигляді файлів у директорії Log поруч з бінарними файлами вашого продукту.

Опубліковано: 07/06/19 @ 10:20
Розділ Різне Читати далі...

Туторіал по розгортанню Rails-додатків на Amazon за допомогою Docker. Частина 1

Всім привіт! Мене звати Ярослав Безрукавый, я ? Ruby/JavaScript розробник у RubyGarage. Минулого разу я ділився з вами туториалом по налаштуванню Rails-додатки на Amazon EC2 з допомогою Chef. Туторіал викликав жваву дискусію в коментарях, багато хто запитував мене про доцільність Chef, адже вже на той момент з'явилося багато сучасних інструментів начебто Docker і Kubernetes для автоматичного розгортання додатків. У цьому туториале я хочу повернутися до задачі розгортання Rails-додатки, але вже за допомогою Docker. У туториале ми розглянемо весь цикл: від розгортання програми в локальному оточенні до розгортання staging і production-інфраструктури на AWS з допомогою Docker. Будемо враховувати можливість масштабування і автоматизації процесу деплоя програми.

Опубліковано: 06/06/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Олег Рогінський, CEO People.ai: «Простіше підняти $60 млн інвестицій, ніж найняти 10 інженерів»

Стартап з українськими коренями People.ai нещодавно привернув черговий інвестиційний раунд в $60 млн за неофіційною оцінці в $500 млн. Дохід компанії за рік збільшився в п'ять разів, з допомогою сервісу було закрито продажу на $100 млрд, а серед клієнтів — Red Hat, Lyft, Zoom, Dropbox, Zendesk, New Relic, Splunk. Засновник People.ai — 32-річний Олег Рогінський, серійний підприємець родом з Дніпра. Він закінчив Бостонський університет, де вивчав бізнес та економіку. У 2007 році переїхав до Канади, де приєднався до стартапу Nstein Technologies, який згодом був куплений OpenText Corporation за $36 млн. Рогінський як один з перших співробітників опинився в числі міноритаріїв компанії. Повернувшись в США, Олег запустив власний проект — Semantria, який швидко став найбільшим у світі NLP Cloud. У 2014 компанію купила Lexalytics Inc. за $10 млн.

Опубліковано: 05/06/19 @ 07:09
Розділ Різне Читати далі...

Як прокачати емоційний інтелект, щоб спілкуватися з колегами результативно

Вітаю! Я — Христина Яблонська, маю більше 7 років досвіду у менеджменті персоналу та проектів. Викладаю в Українському католицькому університеті, заступниця голови правління Національної асоціації фасилітаторів України, національна лекторка Української академії лідерства та Інституту політичної освіти. Моя професійна сфера інтересів — це ефективна комунікація, конфлікт-менеджмент та командна взаємодія. Зараз я співпрацюю з компанією EPAM як Training and Development Specialist. У цій статті хочу поділитися своїми знаннями про емоційний інтелект. Що таке емоційний інтелект У США та Європі люблять повторювати модний вислів: IQ gets you hired but EQ gets you promoted. Ця приказка з'єднання явилася у середовищі американських HR на початку 2000-х років і досить швидко набула популярності.

Опубліковано: 04/06/19 @ 07:51
Розділ Різне Читати далі...

Рейтинг вишів DOU 2019: біля Могилянки з'єднання явився конкурент за перше місце, а КПІ за межами 10-ки лідерів

З 15 квітня по 7 травня на DOU відбувалося щорічне опитування, присвячене якості освіти в українських ЗВО (заклад вищої освіти — ред.). Загалом цього року ми зібрали 3038 анкет з відгуками нинішніх і колішніх студентів українських вишів. Із цікавого: оновлена трійка лідерів, КПІ ї Львівська політехніка, як і минулого року , погіршили свої позиції. А ще ми визначили, що більшість ІТ-спеціалістів рекомендує отримувати вищу освіту, незважаючи на те, що програма навчання — поки що найслабший аспект української. Проте зміни є: помітно зростає вивчення Python, Java, JavaScript та С#. Методологія дослідження та портрет учасників опитування Як і в минулі роки, ми опитували спеціалістів, які працюють зараз в ІТ-галузі та які навчалися в українських вищих навчальних закладах, незалежно від того, отримали вони диплом чи ні. Мета дослідження — оцінити якість навчання на ІТ-напрямках у різних вітчизняних ЗВО та визначити їхні сильні та слабкі сторони за оцінками студентів та випускників.

Опубліковано: 03/06/19 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Кейс: Просування з нуля сайту школи психологічного консультування

Клієнт Київська школа психологічного навчання. Наше завдання Зростання цільового трафіку і висновок ключових запитів пріоритетних напрямків у топ-10. Регіон просування — вся Україна, пріоритет — Київська і Хмельницька область.
Вихідні дані Регіон: Україна, Київ
Пріоритетна пошукова система: Гугл
Старт робіт: 11 травня 2018 р.
Посилальна історія: 6 доменів
Трафік: ~50 відвідувачів в місяць Процес робіт Роботи з внутрішньою оптимізацією Сайт зайшов на просування на етапі доопрацювання дизайну, що спочатку дещо уповільнило процес впровадження правок. Щоб прискорити процес технічної оптимізації сайту домовилися про одночасній роботі над сайтом програмістів і дизайнера клієнта і наших програмістів.
У ході внутрішньої оптимізації: усунули дублювання сторінок; закрили «непотрібні» для пошукового робота сторінки від індексації; створили цільові сторінки; розмістили оптимізовані мета-теги.

Опубліковано: 03/06/19 @ 06:30
Розділ Різне Читати далі...

Фін стріп за травень 2019, все погано пацани...

Не було стрипів з лютого, вирішив зробити проміжний, так як є, чим поділитися. Всього сайтів в роботі: 5 шт. Опубліковано 82 статей. Всього трафіку в середньому в день: 13880 Дохід РМЯ: р. 24202 Дохід ADsense: 406*64=25984 р. Дохід Пуши: 26294 р. Дохід пряма реклама: 0 р Всього: 76480 р. Все в подробицях я публікую (з самого початку роботи над інфо сайтами) на форумі F-seo в закритому розділі з финстрипами https://f-seo.ru/master/index.php#finstripy.70 — кому цікаво реєструйтесь та додавайте свої стрипи, щоб бачити стрипи інших (стрипи дають видить після модерації вашого першого стрипа, так що надсилайте заявку модератора). Розбір польотів З минулого стрипа в Лютому на самому жирному сайті гугл зрізав 50% трафіку, самі знаєте чому, як повернути я хз, точніше, що треба робити інфи багато, але незрозуміло буде результат, якщо все це впровадити, простіше поки забити і займатися іншими проектами. Таким чином дохід просів з 100К до нинішніх 75К і можливо ще просяде.

Опубліковано: 01/06/19 @ 10:01
Розділ Різне Читати далі...

QA дайджест #37: навички успішного QA Automation, дослідницьке тестування API і математика в тестуванні

Мене звуть Максим, я працюю тестувальником ПЗ, з цікавістю стежу за подіями в світі тестування та IT. Збираю найкорисніше і з радістю ділюся з вами. Приємного читання! :) Почитати Тестування не для початківців Погляд зі сторони! Аудит процесу розробки ПО змінює продукти на краще Job interview in English: як готуватися і що відповідати QAGuild live #5: Про співбесіди на позицію QA інженера.

Опубліковано: 01/06/19 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Як я працюю: Олександр Труш, CTO в Edenlab

[В рубриці «Як я працюю» ми запрошуємо гостя розповісти про свою роботу, організації воркспейса, корисних інструментах і лайфхаках] Олександр Труш починав свою кар'єру як Python-розробник в DOU, потім запустив власний стартап Adtena і після роботи над декількома продуктами розвивається в аутсорсингу. Маючи 7 років досвіду роботи в ІТ, він зайняв позицію CTO в компанії Edenlab і керує R&D-департаментом. В його зоні відповідальності — робота зі стартапами і перспективними технологіями, начебто Machine Learning або Blockchain. Про себе Я захоплююся комп'ютерами з раннього дитинства. Програмувати почав років у 10, це був 2003 рік. Пам'ятаю, одного разу запитав у тата, як писати гри, і він мені приніс диск і книги по Delphi. І понеслося. У 14-15 років писав за гроші сайти на WordPress, допомагав молодшим школярам розбиратися з інформатикою. Після 9 класу я пішов в МАУП на «Обслуговування програмних систем і комплексів».

Опубліковано: 30/05/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Labs: як в EPAM зробили opensource-інструмент для розгортання serverless-додатків

У рубриці DOU Labs ми запрошуємо IT-компанії ділитися досвідом власних цікавих розробок і внутрішніх технологічних ініціатив. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Привіт, мене звуть Владислав Терещенко, я співпрацюю з EPAM як Software Engineer. Цю статтю ми готували разом із колегами Олександром Оньшой та Олександрою Романенко. Розповімо вам, як зробили Syndicate Deployment Framework для AWS . Ця стаття, напевно, буде небайдужа тим, хто пробує працювати або вже щільно працює з serverless-додатками. Ми з ними б'ємося вже третій рік. Так вийшло, що ми почали робити свій фреймворк для їх деплоймента, коли на ринку були одиниці подібних рішень. Сьогодні їх значно більше. Але ми все ж завершили проект. І будемо раді подискутувати, чому не віддали перевагу аналогам, а заморочилися самі. А для тих, хто тільки придивляється до serverless, ми розповімо про перешкоди, які можуть чекати і вас.

Опубліковано: 29/05/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180