iOS/Android розробник з Криму — про бізнес у Львові, продукт у Берліні і стартапі в США

Андрій Черкашин — програміст родом з Криму. У 2014 Андрій переїхав до Львова і там відкрив власну компанію. Пізніше отримав цікаву пропозицію в Німеччині від великої продуктової компанії, але пропрацював там недовго, переїхавши до США заради контрактної роботи у Microsoft. Зараз Андрій живе в Сан-Франциско і працює в стартапі Onfleet. Ми розпитували Андрія про його досвід переїздів та роботи в компаніях різних типів. — Андрій, як так вийшло, що через 3 роки ви встигли змінити 5 міст трьох країн — України, Німеччини та США? Я народився і виріс в Криму, в маленькому місті Бахчисарай. Навчався в СевНТУ у Севастополі, ще в університеті захопився веб-, а потім і мобільного розробкою. По закінченні вузу 2 роки працював як iOS програміст в аутсорсинговій компанії, паралельно ще вивчив Android. У 2014 у нас відбулися тривожні події в Криму. Коли це все почалося, я просто не міг до кінця повірити в те, що відбувається.

Опубліковано: 21/09/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Шлях стажиста: Facebook

[Шлях стажиста — постійна рубрика, в якій IT-спеціалісти діляться своїм досвідом стажувань як у закордонних, так і в українських компаніях. Якщо ви хочете розповісти свою історію, пишіть на vlada@dou.ua ] Привіт! Мене звати Діма Охонько , після стажування у Facebook я отримав фултайм офер. Вже два роки працюю на повний робочий день: півтора роки в Лондоні, потім переїхав у Сіетл. Як усе почалося З дитинства я захоплювався математикою. Саме це захоплення, як виявиться згодом, стане важливим у моїй кар'єр єрі програміста. Мені дуже пощастило з вчителем математики у школі — Тимошкевич Вікторією Олексіївною. Навчаючись у Київському фізико-математичному ліцеї № 208, я мав можливість відвідувати додаткові гуртки, в яких викладали найкращі українські олімпіадники, брав участь у турнірах, щоліта їздив у математичні табори. Як і більшість однокласників, я вступив на механіко-математичний факультет КНУ імені Тараса Шевченка.

Опубліковано: 19/09/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

PM дайджест #5: нестандартні практики розробки, книги по ретроспективі та помилки новачків в продакт-менеджменті

Всім привіт! Мене звати Віктор, і я працюю менеджером проектів в компанії Cogniance. Серпень не ряснів матеріалами з управління проектами та продуктами, тому посилань сьогодні трохи менше, а фана — трохи більше. Project Management Перегляньте свій процес проведення співбесід. Можливо, він позбавлений сенсу, і ви перевіряєте навички, які не використовуються при вирішенні реальних завдань. Зате заганяєте кандидатів у стрес . Деякі нестандартні практики розробки, які ви можете спробувати у себе на проекті. Особливо розумної для мене особисто вважаю практику #5. Резерви продукт-оунера. Якщо ви часто собеседуете людей на роботу — стаття буде корисна до прочитання. Техніка самоконтролю «Stop. Breath. Think. Act» допоможе не наробити помилок зопалу. Як ефективно взаємодіяти менеджеру і дизайнеру? Agile, Scrum і все таке Three core characteristics of the organizations that have embraced Agile. Канбан в 5 простих кроків. Командна робота — найважливіший фактор успіху проекту.

Опубліковано: 16/09/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Релокация в країну посмішок, або Як живеться в Бангкоку

Ну а що? Хто не мріяв жити біля моря? А скільки постів є в інтернеті про радощі життя команд на островах? Не злічити! Я ніколи не працював за кордоном. Все життя у мене була блакитна мрія — жити в США. Не те щоб я сильно хотів переїхати саме в Штати: з десяток бізнес-тріпів — і мій запал американської мрії злегка згас. Природно, я замислювався: як воно жити в іншій країні? Відпустку та еміграція — це ж різні речі, правда? Але в цілому Штати я розглядав як єдине місце, куди я переїхав. І ось сталося! Я виграв (до речі, зовсім забувши, що грав :)) green card і переїхав в Бангкок! Р — Логіка! Вид з вікна кондо співробітника Що ж, поговоримо про роботу в Таїланді, а точніше в Бангкоку (там, де моря практично немає, а якщо є, то купання в ньому передвіщає хвороби навіть онукам). Провівши 3 відпустки в Азії (двічі в Таїланді і один раз на Шрі-Ланці), я задумався про те, щоб ближче пізнати цю частину світу. Особливо після того, що я побачив у Сінгапурі.

Опубліковано: 13/09/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Підсумки серпня 2017. Перший сайт вийшов на 1000 уніків

Був у відпустці до 10 вересня, тому звіт виходить в невеликою затримкою. Серпень видався стандартним місяцем, все йде більш-менш за планом. Але найближчим часом потрібно вносити корективи в роботу, на відпочинку прийшло багато ідей, які записав і буду впроваджувати як можна швидше.
Якщо тезово, то виглядає так: поки не буде перші 30 руб міс з інфо сайтів — фокусуватися потрібно на тому, що принесе ці гроші, тобто публікувати якомога більше контенту. Всі фішки і дрібні докрутки залишити на потім. максимально опрацювати монетизацію, зараз в середньому виходить 160 руб на 1К уніків, потрібно 250. Стоять блоки тільки РМЯ і adsense. поки публікується 70-100 статей в місяць і сам перевіряю кожну після КМ, потрібно стежити за якістю, щоб воно було на межі. впровадити за проектну роботу по днях, щоб не перемикатися між декількома сайтами за день — це має збільшити ефективність.

Опубліковано: 11/09/17 @ 05:26
Розділ Різне Читати далі...

Як і чому почалась революція ІТ-освіти у Львові

[Про автора: Зеновій Верес — керівник освітнього напрямку Lviv IT Cluster, System Architect у компанії SoftServe, асистент кафедри комп'ютерній ютеризованих систем автоматики у Львівській політехніці] Цього вересня Львівський Кластер ІТ запустивши 4 нові бакалаврські програми у місцевих університетах: «Artificial Intelligence» у Львівській політехніці, «Data Science» та «Computer Science» в ЛНУ ім. І. Франка на факультеті прикладної математики і «Data Science & Intelligent Systems» в ЛНУ на факультеті електроніки. Вже другий рік діє програма «Internet of Things» у Львівській політехніці, яка стала першою спробою не просто модернізувати освіту, а створити абсолютно нову інноваційну програму. У цій статті я розповім, як почалась ця революція ІТ-освіти у Львові і в чому полягали головні труднощі. Труднощі реалізації У 2015 році після захисту дисертації я почав викладати у Львівській політехніці на кафедрі КСА, вів курс програмування для студентів-першокурсників.

Опубліковано: 11/09/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

iOS дайджест #20: що винен знаті Junior iOS Developer

Знайте першу роботу в програмуванні непросто. Станом на сьогодні на ДОУ було розміщено усього 3 вакансії Junior iOS Developer: дві у Львові та одна у Дніпрі. Альо можна відгукуватися на вакансії «iOS Developer». Можна надсилати резюме в компанії, які не розмістили вакансії. Рано чи пізно вас запросять на співбесіду. Що потрібно знати, щоб успішно її пройти та отримати шанс на першу роботу? Англійська мова на рівні Intermediate Переважно література з програмування доступна лише англійською. Технічна документація — виключно англійською. Але я розумію, що ваша англійська може бути слабкою на даний момент, тому більшість матеріалів у цьому дайджесті будуть російською мовою. Якщо я правий і вам треба попрацювати над англійською, зробіть це. Особисто я не вивчав англійської у школі та дійшов до рівня Intermediate, опрацювавши підручники Наталії Бонк «Англійська крок за кроком». Скачати їх можна тут .

Опубліковано: 09/09/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Labs: як в ElifTech розробили розумний кулер для води

У рубриці DOU Labs ми запрошуємо IT-компанії ділитись досвідом власних цікавих розробок та внутрішніх технологічних ініціатив. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Офіси зазвичай оснащені кулерами для води. У ElifTech він також є, донедавна цілком пересічний: бутелі з водою, дві кнопки для подачі води, — гарячої та холодної — і жодних гарантій на те, що вода не закінчиться прямо перед твоєю чашки. Ми взялися вдосконалити пристрій у рамках внутрішнього експерименту SmartOffice. Тож читайте що з цього вийшло. Ідея Ідея експерименту виникла під час командного мозкового штурму, у ході розмови про проекти розумних будинків і автоматизовані побутові прилади. Вирішили надати додаткових можливостей нашому офісному пристрою аби випробувати технології Internet of Things. Кулер — один з найпопулярніших за використанням девайсів, тож він і став пілотним проектом. Ми його назвали «Smart Water Cooler».

Опубліковано: 07/09/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: Wake App In Peace — будильник та допомогу армії в одному додатку

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власної made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Привіт! Мене звати Дмитро Грушевський, і сьогодні я розповім про те, навіщо ми придумали «зростити» будильник і платіжну систему в смартфоні, і як ми це зробили. Ідея Незважаючи на те, що проектом Wake App In Peace менше року (ми почали роботу в січні 2017, а офіційний запуск був у травні), самої ідеї створення будильника вже більше двох років. Ми принесли її одному потенційному клієнту в рамках тендеру. У якості «бонусу», доповнення до основного рішення. «Ви ж платіжна система, давайте зробимо це разом», — сказали ми. І хоча ми виграли цей тендер тоді, співпраця не склалася. Так буває. І будильнику довелося чекати ще цілий рік. Власне, про ідеї.

Опубліковано: 05/09/17 @ 11:07
Розділ Різне Читати далі...

«Місцеві» проти «понаїхали»

«Місцеві» проти «понаїхали» — нове поле, тепер айтишное. За «місцевих» грають ті, хто прийшов в програмування давно і «за покликом серця». За «понаїхали» — ті, хто намагається тільки зараз освоїти професію. «Місцеві» закінчили якийсь вуз багато років тому. Часто — навіть профільний. Хоча якість вузівської освіти сильно не люблять. «Понаїхали» навчаються на якихось надшвидкісних курсах. Оскільки одних курсів мало — деякі проходять по кілька курсів. «Місцеві» вірять, що для досягнення великих висот потрібно починати у школі і гризти теорію. Хоча часто соромляться зізнатися, що вже призабули і комбінаторику, і теорію алгоритмів. «Понаїхали» вірять, що їм і зарплати миддла з головою вистачить на найближчі кілька років. «Місцеві» доводять, що у прибульців немає шансів. Доводять частіше собі, так як бізнесу якось пофіг. «Понаїхали» знають, що шанс невеликий. Але спроба того варто. «Місцеві» неохоче вчать нові технології. Немає сенсу змінювати перевірену Java/C#/etc.

Опубліковано: 04/09/17 @ 10:10
Розділ Різне Читати далі...

DevOps дайджест #15: як заробити на Jaguar Xf

Painless Docker is a Guide to Master Docker and its Ecosystem Continuous Improvement The Roadmap to Becoming a DevOps Dude — From Server to Serverless
17 правил, як стати найкрутішим DevOps Engineer. 10+ Great Books For Aspiring DevOps & Engineers SRE
Список книг, які можна почитати у себе на віллі перед каміном під пледом і з келихом вина. Кажуть, якщо прочитати ці книги — в гаражі автоматично з'являється Jaguar Xf. Docker, Containerd & Standalone Runtimes — here's What You Should Know
Стаття дає концептуальне уявлення про сучасному контейнерному світі, і відразу автоматично додає пару розумних слів в резюме. Рекомендовано до прочитання. How Much Do Software Engineers Really Make in Each City?
Рейтинг міст для програмістів, де трава зеленіша. І де залишається більше всього грошей. Today the Go team is happy to announce the release of Go 1.9 Щось новеньке Go 1.9 is released
Релизнулся Go 1.

Опубліковано: 02/09/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

«Як я провів літо-2017»: літні свята в українських IT-компаніях

Три літніх місяці пролетіли, і саме час подивитися, як IT-компанії провели цей час. Традиційно саме влітку компанії організовують масштабні корпоративи та спортивні події. ABTO Software Цього року ABTO Software відзначив своє 10-річчя. Вечірку з нагоди дня народження організували у стилі старих добрих 8-бітних ігор. Для локації розібрали стародавній Свірзький замок, що на Львівщині. За задумом, команди повинні були виконувати різноманітні завдання на кмітливість та спритність, абі допомоги Супер Маріо визволити свою принцесу. Acceptic Agiliway Святкування другої річниці компанії та літні тімбілдинги — в ході цих подій працівники компанії активно відпочивали: грали в спортивні ігри, пляжні конкурси та плавали. AMC Bridge Дніпро Хмельницький AMgrade Квест, лазертаг, п'ятнашки, караоке, танці, барбекю — і все це в Сафарі-стилі. AppliKey Solutions Appus Studio Річний корпоратив у спортивному дусі. Волейбол, футбол і навіть Мега баскетбол.

Опубліковано: 01/09/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Кар'єра і вік: як працевлаштуватися в IT, якщо вам за 50

За результатами опитування на DOU , середній вік українських IT-фахівців — 27 років, а частка співробітників, старших 40 років, яка складає всього лише 3 %. В основному це топ - та проектні менеджери, а також сисадміни. Вік українських IT-фахівців Щоб відповісти на питання, чи можливо влаштуватися на технічні позиції тим, кому за 50, ми звернулися до представників IT-компаній і попросили їх розповісти:
чи беруть вони на роботу «вікових» співробітників; наскільки часто отримують резюме таких фахівців; як немолодому кандидату пройти співбесіду і успішно вписатися в колектив. Ганна Піскун, Director of Human Capital в ELEKS «Вікових» колег в нашій компанії досить багато, і насправді я не бачу пов'язаних з цим проблем. Раніше, коли IT - індустрія у нашій країні була абсолютно молода, зустріти співробітників старше 30-40 років було практично неможливо, хіба що на керівних посадах або в сервісних підрозділах.

Опубліковано: 31/08/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Ревізор в Харкові: «П'ять поверхів збалансованого простору GlobalLogic»

У жовтні 2016 року знімальна група DOU Ревізор вже була в київському офісі GlobalLogic , а в цей раз ми вирішили показати, чим і як живе харківський офіс однієї з TOP-5 IT-компаній країни. За даними липневого випуску «ТОП-50 IT-компаній України» GlobalLogic переступила позначку 3 000 фахівців, включаючи приблизно 600 експертів в Харкові. Близько 550 з них — технічні фахівці. Офіси компанії розташовані в 4-х локаціях: Києві, Харкові, Львові та Миколаєві. В окрузі і поблизу Харківський офіс GlobalLogic знаходиться в БЦ «Нобель» за адресою вул. Новгородська, 3-Б, куди компанія переїхала 7 років тому. Бізнес-центр розташований в 15 хвилинах ходьби від станції метро «Наукова» і в 10 хвилинах від станції метро «Ботанічний сад». В 10 хвилинах від офісу є кілька зупинок з хорошою розв'язкою наземного транспорту. Поруч з офісом немає великого вибору їдалень і кафе. У самій будівлі бізнес-центру на 2 поверсі є фудкорт (середній чек ? 50 грн).

Опубліковано: 30/08/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Android дайджест #27: OREO, MVP, Dagger, RxJava

А також: Google Assistant, Testing Support Library, прибутковість Google Play, генерація байкткода, MVVM, Lint rules, аналітика додатків, Realm в продакшені, швидкодія Constraint Layout, робота з пам'яттю і ще багато цікавого! Новини та аналітика Android 8.0 Oreo . Оновлення вже почало прилітати за OTA. Android Testing Support Library 1.0 . Next-generation Dex Compiler in preview. Збірка швидше, розмір файлу — менше. Stock Android is no longer the best version of Android. Google Play наздоганяє App Store за доходами додатків, але відстає в іграх. Як батько Android Енді Рубін має намір покінчити з залежністю від смартфонів . Kotlin Taming state in Android with Elm Architecture and Kotlin (part 1 , part 2 ). Using Kotlin in Your Android Production Code . Writing custom lint rules for your Kotlin project with detekt . Kotlin delegates in Android development . Kotlin on the JVM — Bytecode Generation . Exploring the .class side of Kotlin.

Опубліковано: 26/08/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Яндекс «Корольов». Чого чекати від нового алгоритму Яндекса і як до нього підлаштуватися

Вчора ввечері, у присутності кількох тисяч вебмайстрів і двох космонавтів, Яндекс оголосив про запуск нового алгоритму під назвою «Корольов». Ніколи раніше компанія заявляла про зміну алгоритму з таким розмахом: презентація в стилі Apple, прямий зв'язок з космосом, величезний зал Московського планетарію, online-трансляція, і пост-релізи у великих виданнях Рунета. Не дивно, що такий потужний PR викликав бурхливу реакцію SEO-спільноти і черговий сплеск емоцій по відношенню до «кровожерному Яндексу, який пристрасно хоче загнати всіх в Директ». Давайте розберемося, що ж сталося насправді і чого нам чекати від чергових нововведень. Чого чекати від Королева в найближчій перспективі? Основна відмінність Королева від попередніх алгоритмів полягає в тому, що ранжируемый документ може вважатися відповідним запитом навіть у тому випадку, якщо сам запит в тілі документа жодного разу не міститься (логічне продовження Палеха, який робив теж саме, тільки для Title).

Опубліковано: 23/08/17 @ 12:47
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: Finder — GPS-маячок проти крадіжки велосипедів

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власної made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Всім привіт, ми — Катя і Алла, нам приємно познайомитися з вами та поділитися нашим досвідом. Наш проект Finder — це web-сервіс і GPS-маячки для велосипедів, які запобігають крадіжку або показують на карті онлайн, де знаходиться викрадений велосипед. Але спершу розповімо про себе і всіх етапах створення IoT-проекту. Головне — це ідея, натхнення і постійне прагнення вчитися і розвиватися, з чого ми почали власне і продовжуємо робити донині. Ідея Вперше про IoT ми дізналися на виставці інновацій і технологій. «Всі ці роботи, розумний будинок, речі, якими можна управляти через інтернет, просто звели мене з розуму», — це слова Каті :) І як же сильно я її розумію.

Опубліковано: 22/08/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Антитроллинг, або Три причини для комунікаційної обачності

[Про автора: Михайло Завилейский — Organisational architect в DataArt. До приходу в компанію 10 років працював програмістом і менеджером] Сексизм, расизм, ейджизм, ксенофобія, буллінг... Начебто всі згодні, що ці слова означають щось погане, і всім здається, що до нашої прогресивної сфері вони не відносяться. Навіщо тільки західним компаніям нав'язують обов'язкових політики боротьби з подібними явищами? Але проблема в тому, що їх жертви виявляються регулярно, і це не дим без вогню. Ніхто нікого не чіпає фізично (буває, звичайно, всяке, але дуже рідко — це вже то екзотика, то кримінал). Значить жертви — це ті, хто просто образився. «А на ображених воду возять...» Тим не менш, є багато причин піклуватися про почуття колег, і причини ці далеко не умоглядні. Аспект перший — економічний Ми, професіонали, вчимося все життя, відточуємо навички, накопичуємо досвід, будуємо репутацію. Часто здається, що ти поодинці можеш все, справа за малим — потрібно нескінченно багато часу.

Опубліковано: 21/08/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

.NET дайджест #19: .NET Standard 2.0, основні можливості .NET і чого очікувати від Golang 2.0

У випуску: анонс .NET Core 2.0, Akka.NET приєдналася до .NET Foundation, про архітектуру команд і запитів, новий спосіб деплоить контейнери в Azure, введення в MSBuild .NET Core, Rider отримав RTM. .NET Core 2.0 Фінальна версія .NET Standard 2.0. Анонс .NET Core 2.0. Відео про нововведення .NET Core, .NET Standard 2.0, VS 2017 (15.3). Порівняння доступних API .NET Core 2.0 .NET Standard 2.0 . Анонс VS 2017 (15.3). Анонс ASP.NET Core 2.0. Документ , що містить статус розробки нових фіч C#. .NET Тур по основним можливостям .NET. Продуктивність Proto.Actor на різних платформах. Akka.NET приєдналася до .NET Foundation. Угода по стилям , структурі типів і проектування .NET. Архітектура Відмінні статті про архітектуру команд і запитів , не втрачає своєї актуальності. Існують системи доставки повідомлень з гарантією порядку та одноразової доставки повідомлень. Керівництво по архітектурі .NET додатків. Стратегічний DDD з Context Mapping .

Опубліковано: 19/08/17 @ 10:03
Розділ Різне Читати далі...

Локалізація ігрових проектів: побудова команди і процесів

В цьому році студії Plarium Kharkiv виповнюється 9 років. За час існування ми випустили 9 проектів, які перевели на 12 мов. Сьогодні я розповім, як працює команда локалізаторів в нашій компанії. Вибір підходу до локалізації Є кілька підходів до локалізації продуктів. Наприклад, можна всю роботу вивести на аутсорс і співпрацювати з агентствами, яких на теренах СНД досить багато. Деякі з них невеликі і займаються локалізацією на кілька мов, інші здатні перекласти і озвучити ваш контент на будь-яку мову, хоч клінгонською. Інший варіант — можна найняти in-house штат перекладачів, які будуть справлятися з локалізацією своїми силами. Ми в Plarium обрали комбінований підхід: внутрішня команда локалізації співпрацює з командою віддалених перекладачів і пруфридеров. Зараз у нас 9 ігор, які активно розвиваються, — ігрові оновлення виходять кожен місяць або частіше. Також ми локалізуємо контент для порталу plarium.com і працюємо з неігровими текстами.

Опубліковано: 18/08/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180