DOU Hobby: Кінний спорт — особливо складний, і тому цікавий

[DOU Hobby — рубрика про нетехнічних проектах IT-фахівців: творчість, цікаве хобі та інші lifestyle-досягнення. Якщо вам є про що розповісти — пишіть на valentina@dou.ua ] Андрій Москвін , Senior iOS розробник у харківському офісі Sigma Software, захоплюється кінним спортом. Коней він любить з дитинства, з малих років часто бував на іподромі, де працювали його батьки. Андрій допомагав у догляді за тваринами, а в якості бонусу отримував можливість покататися верхи. Розробник розповів, які бувають дисципліни в кінному спорті, скільки коштує заняття і екіпірування і що важливо враховувати при спілкуванні з кіньми. — Андрій, як ви зацікавилися кінним спортом? Коли вперше проїхали верхи? Передісторія така: мої батьки познайомилися на іподромі. Папа отримав освіту професійного наїзника в Хреновом (Воронезька область). Мама довгий час була любителем на харківському іподромі і згодом стала майстром-наїзником.

Опубліковано: 26/03/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Крадуть контент сайту – що робити, кому скаржитися і як захищатися

Джерело зображення: SEOblog.com Питання користувача Хтось навмисне копіює весь наш сайт, зі всім контентом і контактами та розміщує на найдешевшому домену та хостингу. На сьогоднішній день відомо дві копії таких сайту. Хостинг, техпідтримка та ін. сервіси допомогти нам не можуть або не хочуть. Питання: які наслідки загрожують нашому сайту-оригіналу? І чи є якісь способи захисту або боротьби з крадіжками сайту і контенту? Наша відповідь Сайт-оригінал може втратити пошуковий трафік, якщо його вміст частково або повністю крадуть інші сайти. Погана новина – немає таких коштів, які стовідсотково захистять сайт від копіювання вмісту (хоча є методи ускладнити цей процес – про них піде мова нижче). Хороша новина – ризик втрати трафіку значно знижується, якщо: хостовые фактори у сайту-оригіналу прокачані краще, ніж у плагіаторів; контент сайту-оригіналу потрапляє в індекс швидше, ніж у ресурсів, скопировавших контент.

Опубліковано: 26/03/19 @ 06:00
Розділ Різне Читати далі...

Дружні ІТ-шники. Як спільнота «Котані» безоплатно навчає собі подібних

Майже 1000 випускників і третина працевлаштованих ще до кінця курсу. Чому «Котані» вже 7 років безоплатно навчають новоспечених програмістів, чи можуть конкурувати з університетом та як допомагають знаходити роботу? Про це та інше ми розпитали у засновника спільноти та головного інженера компанії Cloverpop Артема Сичова. Як усе починалося Ще в школі я цікавився ІТ — замість трудового навчання відмінникам дозволяли ходити на інформатику. І хоч в університет вступивши на психолога, альо про ІТ не забув, працював у цій сфері менеджером. А остаточно потрапив в індустрію, коли створив курси. Це був 2012 рік. Тоді я вивчав Ruby, але самостійно осягнути матеріал було важко. Тому написавши пост на DOU, запропонував розібратися разом. На першу зустріч нас прийшло всього двоє. На другій вже було шестеро. Згодом приєдналося ще більше людей. Ми збиралися раз на тиждень, розповідали, хто що дізнався нового. Багато людей потрапляли до нашої спільноти через особисті контакти.

Опубліковано: 25/03/19 @ 12:12
Розділ Різне Читати далі...

10 причин опанувати Intelligent Automation

Декілька років тому я був звичайним Web-девелопером, досить успішно розвивався та піднімався кар'єр єрною драбиною. Та в певний момент зрозумів, що хочу спробувати щось нове, змінити свій профіль чі технічний домен. Саме в тій годину EPAM відкрив новий напрямок — Intelligent Automation. «Поварившись» 2 рокі у сфері розумної автоматизації, вирішив поділитися своїм досвідом та розповісти про причини, чому саме зараз варто звернути увагу на ІА технології. ІА чі розумна автоматизація — технологія, яка активно розвивається на західному ринку. Це зручний спосіб автоматизації бізнес-процесів, пов'язаних з ручною обробкою та інформацією без реінжинірингу. Особливість підходу в тому, що взаємодія між програмами відбувається не на рівні інтерфейсів прикладного програмування (API), а через існуючий користувальницький інтерфейс, що імітує поведінку людини. Так, пошукавши більше інформації про ІА, я вирішив заглибитись у цю тему.

Опубліковано: 22/03/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Labs: Infopulse створили Standards Compliance Manager – додаток для дотримання стандартів

У рубриці DOU Labs ми запрошуємо IT-компанії ділитися досвідом власних цікавих розробок і внутрішніх технологічних ініціатив. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Привіт, мене звати Ірина Сигова. Я — Product Manager в Infopulse . Разом зі своєю командою ми займаємося розвитком, розробкою і продажем продукту Infopulse Standards Compliance Manager . Це інструмент, який дозволяє організаціям оцінювати свій поточний рівень безпеки і спрощує дотримання вимог безпеки та конфіденційності. У цій статті розповім, чому, навіщо і як ми його створювали. Проблема Наша компанія надає ІТ-послуги вже багато років. І ми робимо це системно і якісно. Але що таке «системно і якісно»? Не можна просто прийти до клієнта і сказати: «Ми постараємося написати хороший код» або «Ми будемо надійно зберігати і обробляти ваші дані». Це непереконливо. Набагато краще працюють фрази на кшталт: «Ми гарантуємо інформаційну безпеку на рівні ISO 27001 ».

Опубліковано: 21/03/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Програмування без негативу: як виконувати поточну роботу й зберігати спокій

Чи давно ви почувалися зло від програмування? Ну, знаєте, щось не працює в Internet Explorer, код надто поганий, ви десь не потрапили в естімейт, не передбачили ризики чи не змогли зрозуміти, як щось працює, а самі двічі senior тощо. Мабуть, нещодавно. Як часто це відбувається Процес розробки ПЗ складається з повторюваних активностей в сталих умовах, тому недобрі відчуття, якщо вони виникають, теж повторюються. Умовно, ви розбиралися, як працює той «поганий» код, у минулому, робите це зараз і робитимете це надалі, якщо не зміните job function. Так само з Internet Explorer, естімейтами, ризиками й іншими аспектами програмування. Можна сприймати це як особисту невдачу з проектом, бо десь є ліпший код і все таке інше, та запевняю вас, проблема є спільною й постійною для всіх програмістів, оскільки середовище, загалом, однакове. Якщо потрібно підтримувати Internet Explorer, то його потрібно підтримувати в будь-якому рішенні цього типу.

Опубліковано: 20/03/19 @ 01:43
Розділ Різне Читати далі...

Як визначити і оцінити цінність розроблюваного ПО

Привіт, мене звати Артур Селецький, я Co-Founder/Partner в It Network . Ми з колегами займаємося розвитком спільноти бізнес-аналітиків та керівників проектів в Україні. У цій статті я хотів би поділитися своїм досвідом і підходом до визначення цінностей розроблюваного ПЗ і їх оцінці. Проблема задоволеності розробленим ЗА За середньостатистичними даними дослідження Standish Group : 29% IT-проектів завершилися успіхом; 52% завершилися з перевищенням бюджету, не в строк або з реалізацією меншого функціоналу, чим раніше було заплановано; 19% IT-проектів закінчилися провалом. Також Standish Group проаналізувала, наскільки часто використовується функціонал після впровадження розробленого програмного забезпечення. Результати шокуючі: Джерело З метою підвищення задоволеності розробленим ЗА все більше і більше керівників проектів приймають управлінські рішення, спираючись на потреби та цінності, які зацікавлені особи очікують отримати після впровадження.

Опубліковано: 18/03/19 @ 11:18
Розділ Різне Читати далі...

Рулетка під назвою «співбесіда»: думки розробника про найм

Молодий HR-менеджер приходить з пачкою резюме до директора:
— Дуже багато заявок, не знаю, як вибрати кращого...
Директор більшу частину пачки викидає у смітник:
— Не люблю невдах! Відразу обмовлюся, що цей текст призначений для тих, хто бачить у фахівцях в першу чергу людей і розуміє, що злагоджена команда — це половина успіху в будь-якому проекті, а «Люди і взаємодія важливіше процесів та інструментів» — принцип , який використовується в повсякденній діяльності. Спостерігаючи за процесом співбесід, часто бачу одні й ті ж помилки, які роблять при прийомі на роботу нових співробітників. Ці помилки перетворюють процес відбору в рулетку як для роботодавця, так і для кандидата. Спробую описати, що відбувається і на що варто звернути увагу. Ігнорування резюме Резюме — це можливість познайомитися з кандидатом заочно, підготуватися до співбесіди.

Опубліковано: 14/03/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Шлях стажиста: Ubisoft

Привіт! Мене звуть Вадим Білецький. Все життя я любив комп'ютерні ігри і з дитинства мріяв їх створювати. Я вважаю їх видом мистецтва, рівноцінним кіно та літературі. Коли я став студентом факультету кібернетики КНУ імені Тараса Шевченка, я почав програмувати і самостійно створювати прості демоигры. Півроку тому я успішно пройшов відбір на оплачуване стажування в Ubisoft, а зараз у мене є шанс релоцироваться в одну зі студій у Франції. Незабаром я почну працювати безпосередньо в одній з ігрових студій Ubisoft. З чого все починалося В минулому році я шукав роботу і наткнувся на дві пропозиції від Ubisoft.ua. Перша вакансія пропонувала повноцінну роботу в компанії, а друга — оплачуване стажування в Ubisoft Coding Campus. Спочатку мені більше подобався перший варіант, але зваживши всі «за» і «проти», я вибрав кампус, тому що у мене все-таки було мало досвіду.

Опубліковано: 13/03/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: Voopty — зручний пошук тренерів і педагогів, а також CRM для шкіл

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власної made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Всім привіт! Мене звуть Тая, я Java розробник. Хочу розповісти про наш стартап Voopty — веб-портал, який поєднує в собі CRM для шкіл/репетиторів і пошуковик по тим же школам, репетиторів, курсам. Ідея Я і моя сестра-близнюк Настя закінчили в 2006 році механіко-математичний факультет ХНУ ім. Каразіна за спеціальністю «Викладач математики та інформатики». Преподами ми не стали, а відразу вскочили в бурхливий харківське IT. Я вибрала Java, а Настя (зараз проживає в США).NET. Працювали на різних проектах, в різних країнах.

Опубліковано: 12/03/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Від гнучких дисплеїв до крокуючих авто: яким скоро буде світ технологій і що потрібно знати IT-фахівців

З кожним роком IT-індустрія впевнено розвивається. Згідно з дослідженнями Gartner, в 2018 році світової IT-ринок досяг 3,65 мільярдів доларів, що перевищило показник минулого року на 3,9%. Прогноз на 2019 рік теж позитивний ? зростання на 3,2% до $3,767 млрд. Основу ринку формують 3 ключових сегмента: інформаційно-телекомунікаційні технології ($1,417 млрд), IT-послуги ($1,030 млрд) і девайси ($679 млн). Але беззаперечним лідером у розвитку є сектор розробки та впровадження корпоративного програмного забезпечення, який з 2017 року зростає в середньому на 9% щорічно. Давайте розглянемо докладніше, які інновації будуть створювати інженери в усьому світі, нестандартні технології в автоіндустрії, робототехніки та VR/AR, новинки від виробників гаджетів, а також навички, які знадобляться ІТ-фахівців. Автомобілі У машинобудуванні безпілотні автомобілі вже не новинка, але тема стає все популярнішим.

Опубліковано: 11/03/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

C++ дайджест #13: OpenCV, результати зимового cpp meetup

Привіт, мої любі сішники! Пропоную в цьому дайджесті розглянути OpenCV та результати засідання комітету зі стандартизації. Почнімо? :) OpenCV OpenCV (Open Source Computer Vision Library) — це open source бібліотека (під ліцензією BSD, що означає можливість використання як у навчальних, так і в комерційних цілях). Вона дозволяє аналізувати зображення та відео, розпізнавати жерсті, трансформації, робити калібрування камери, застосовувати фільтри тощо. Для опанування OpenCV можна звернути до офіційного туторіалу та документації . Книжки: Learning OpenCV: Computer Vision with the OpenCV Library ; Practical OpenCV .

Опубліковано: 09/03/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Реаліті: інфо-сайт, звіт #1 і стартова інфа

Я надивився марафону у Смарта і вирішив зробити щось схоже, тим більше відносно недавно запустив новий сайт. Пробегусь з питань, на які відповідав сам Олексій в стартовому пості.
Скільки буду інвестувати? Планую в загальній складності близько 800-1000К руб особистих грошей . Але вкладення будуть розмазані по часу. Так як це не єдиний проект, то планую неспішно за 2 роки. Сюди ж буде входити і подальше реінвестування зароблених на цьому сайті грошей. Взагалі головне завдання не інвестувати певну суму, а виписати близько 1500 статей і отримати хороший повернення на інвестиції. Покажу сайт? Показувати не буду, так як тут же народ наплодит ще пару десятків в цій ніші і навіть якщо у народу не фіга не вийде, то траф вони все одно отожрут. Так що нафіг. Що за ніша? Конкурентна. Є близько 10-13 сайтів зі стабільним трафіком 10-12+К/добу при 500-900 статтях.

Опубліковано: 09/03/19 @ 09:09
Розділ Різне Читати далі...

DOU Books: 5 книг для розвитку особистості від Дмитра Малиночки, тренера з soft skills в EPAM Ukraine

Від редакції: в рубриці DOU Books учасники спільноти розповідають про п'ять улюблених книгах — тих, які змінюють світогляд і можуть бути корисні читачам-колегам. [Дмитро Малиночка співпрацює з EPAM Ukraine в якості Training & Development Specialist. Сертифікований бізнес-тренер з 7-річним досвідом. За цей час розробив і провів 7 авторських тренінгів, готував спікерів до виступів на Ted, а також навчав фахівців великих міжнародних компаній. Захоплюється психологією і, зокрема, темою комунікації між людьми] Я постійно читаю розвиваючу літературу. Мені подобаються книги, в яких присутні елементи психології (вони допомагають розглянути питання глибше), а також біографії (їх читаю для натхнення). В процесі я завжди продумую, наскільки та чи інша думка підходить особисто мені, наскільки вона «лягає» на мою робочу чи життєву ситуацію. Звичайно, буває, що читаю і розумію, що ці знання поки застосувати ніде. Такі книги — на перспективу, їх я люблю читати з ручкою або маркером.

Опубліковано: 07/03/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Про менталітеті мексиканських IT-шників. Нотатки українського PM'а

Нижче буде багато тексту виключно про мексиканців, тому пару слів про те, чому вирішив написати цей матеріал. На відміну від інших авторів публікацій подібного формату, я не був айтішником до переїзду. В юності розривався між двома захопленнями: музикою і комп'ютером. Закінчивши музичну школу ім. Столярського і не довчившись на в ІМЕМ ОНУ ім. Мечникова, отримав запрошення працювати в мексиканській оркестрі. Гастролював по містах і штатах, а потім скористався можливістю попрацювати в більш прибуткових сферах і пішов у менеджмент, а потім перекваліфікувався в PM. Працював у дочірніх компаніях великого медіахолдингу, які займалися розробкою мобільного для ритейлера смартфонів (найчастіше з встановленим софтом). Також були разові аутсорс-замовлення. У Мексиці прожив 10 років. Отримав досвід у різних проектах і галузях, створив сім'ю, але не асимілювався і повернувся в Україну. Правда, Мексика повністю не відпускає — регулярно відвідую там матір, сестру, синів і племінників.

Опубліковано: 06/03/19 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: Codecrumbs — новий погляд на вивчення і документування вихідного коду

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власної made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Привіт! Мене звати , я працюю JavaScript програмістом. Вивчаю вихідний код, JavaScript і не тільки) вже майже 10 років. У цій статті я хочу розповісти свою історію розробки інструментів для аналізу коду, а також представити свій останній Github-проект Codecrumbs . Він дозволяє вивчати, документувати та пояснювати кодову базу швидше. Ідея Все почалося рівно два роки тому, коли я вирішив вивчити вихідний код React. Це виявилося досить непростим завданням, і я провозився майже 3 місяці, намагаючись зрозуміти і побудувати у своїй голові хоч якусь картинку того, як все працює. В результаті з'явився проект Under the hood-ReactJS .

Опубліковано: 05/03/19 @ 08:05
Розділ Різне Читати далі...

Ruby/Rails дайджест #27: другий реліз beta-версії Ruby on Rails 6, оновлення JRuby, огляд потенційних фіч в Ruby 2.7

Всім привіт! Почнемо з того, що спільнота Ruby продовжує роботу над Ruby on Rails 6 — в лютому вийшла друга бета-версія з новим code loader, який отримав назву Zeitwerk, а до кінця квітня очікується реліз стабільної версії фреймворка. Також до кінця березня відкрита реєстрація доповідей на конференцію RubyC, яка пройде у вересні в Києві. Тренди в співтоваристві Ruby 24 лютого мові Ruby виповнилося 26 років Ruby was named Ruby on this day, February 24th, 1993. Happy 26th birthday, Ruby!Yukihiro Matsumoto Співзасновник Discourse зазначив 7% зменшення часу відповідей і значне зниження споживання пам'яті після переходу на Ruby 2.6.1 Looks like Ruby 2.6.1 is going to give @a discourse 7% performance for improvement median request time and a large memory saving! ... great job @yukihiro_matz/@_ko1/@k0kubun and team!Sam Saffron DHH оголосив, що Basecamp і Shopify вже використовують другу бета-версію Ruby on Rails 6 в продакшені Rails 6.

Опубліковано: 02/03/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Scala дайджест #9: результати дослідження мови, Scala 3, модель TensorFlow в Scala

У випуску: чому Твіттер перейшов на Kafka, простий блокчейн на Scala, конференція ScalaUA. Розвиток мови Scala 3 FAQ . Результати опитування про екосистему інструментальних засобів. А от опитування про екосистему cats. 5 тем, які привертали увагу Scala спільноти в 2018. Інтерв'ю з Біллом Вернером : спойлер — книга про Dotty вже в MEAP; в scalatest буде property-based testing... Про додавання в мову поліморфних записів. До речі, ми збираємо питання і пропозиції, на які творець мови Мартін Одерски буде відповідати на ScalaUA . Якщо хочете задати питання — напишіть його тут . Ми їх поставимо і опублікуємо відповіді. ML TensorFlow model in Scala . Doddle-model : продуктивні ML-моделі як иммутабельные об'єкти. Kafka Вступна стаття про побудову топологій. на Kafka. Kafka з котами . Процесинг взагалі без кодування. Двостороннє шифрування потоку даних. FP Concurrency with cats-effects. Shared state in FP . Якщо ви не переситилися монадными стеками. Scala Typeclassopedia .

Опубліковано: 01/03/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Финстрип за Лютий 2019, інфо-сайти. Стагнація

Всього сайтів в роботі: 4 шт. Опубліковано 81 статей. (пройшов міс 109) Всього трафіку в середньому в день: 19504 (пройшов міс 17352) Дохід РМЯ: р. 31360 (пройшов міс 32094) Дохід ADsense: 568*66=37488 р. (пройшов міс 535*66=35310 р.) Дохід Пуши: 13691 р. (пройшов міс 18578) Дохід пряма реклама: 0 р Всього: 82539 р. (пройшов міс 88 982) Все в подробицях я публікую (з самого початку роботи над інфо сайтами) на форумі F-seo в закритому розділі з финстрипами https://f-seo.ru/master/index.php#finstripy.70 — кому цікаво реєструйтесь та додавайте свої стрипи, щоб бачити стрипи інших. Розбір польотів В середньому по днях трафік зростає, це добре, як мінімум тим, що хоч тут немає стагнації. Чого не можна сказати про дохід, поки що похвалитися нічим. Пуши дуже сильно скотилися в цьому місяці і судячи за статистикою за останні дні лютого продовжують падати. Мабуть зовсім скоро вони взагалі випалять себе як інструмент додаткового заробітку.

Опубліковано: 01/03/19 @ 10:07
Розділ Різне Читати далі...

Питання ФОПів закрите, працюємо над законом для креативних індустрій. Про зустріч президента й прем'єр єра з ІТ

[Про автора: Степан Веселовський — СЕО Львівського ІТ Кластеру, Почесний Амбасадор Львова, член Ради Представників Асоціації IT Ukraine] 26 лютого представники ІТ-індустрії країни малі спільну зустріч з Президентом Петром Порошенком та прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом. Нам важливо було зрозуміти основну позицію лідерів країни стосовно індустрії та її розвитку, а також обговорити останні нагальні питання, зокрема пропозицію Мінсоцполітики щодо обмеження діяльності ФОПів. Спробую окреслити найважливіші пункти розмови та ті, про що нам вдалось домовитись. Новий закон для ФОПів На зустрічі президент та прем'єр запевнили, що ніхто не дозволить собі ухвалювати закон, який сильно впливає на ту чи іншу галузь, не проконсультувавшись з її представниками.

Опубліковано: 27/02/19 @ 01:37
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180