DOU Labs: як GlobalLogic допомагає створювати автомобілі майбутнього

У рубриці DOU Labs ми запрошуємо IT-компанії ділитися досвідом власних цікавих розробок і внутрішніх технологічних ініціатив. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Гучний за останній рік автопілот Tesla і стрімке бум електрокарів — далеко не єдина причина такої уваги до автомобільної індустрії. Традиційні виробники авто також тримають високий темп у сфері інновацій і з року в рік тільки збільшують інвестиції в R&D і розробку ПО. Простий приклад: у програмному забезпеченні сучасного high-end-автомобіля більше 100 мільйонів рядків коду! Для порівняння у Boeing 787 «всього» трохи більше 15 мільйонів, а весь Facebook (разом з back-end) поміщається в 60+ мільйонів рядків коду. Ще більше дивовижних відкриттів вас чекає в інфографіці за посиланням , але мова зараз не про це. Перспективність інновацій в автопромі — причина, по якій багато сервісні IT-компанії, в тому числі в Україні, прагнуть увійти на цей ринок.

Опубліковано: 23/03/17 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

Кейс: Просування з нуля інтернет-магазину шин і дисків в Казахстані

procent-vyvoda Клієнт Інтернет-магазин шин і дисків в Казахстані. Наше завдання Зростання цільового трафіку і висновок цільових запитів в топ 10.
Вихідні дані Початок просування: листопад 2015
Регіон: Казахстан
Пріоритетна пошукова система: Гугл
Посилальна історія: 2 посилання
Трафік: ~1000 відвідувачів в місяць
Особливість: сезонність бізнесу Процес робіт В першу чергу оптимізатор провів планові роботи: склав семантичне ядро; написав індивідуальні мета-теги для пріоритетних сторінок і шаблони для типових сторінок категорій і товарів; склав технічне завдання на внутрішню оптимізацію. У клієнта, крім інтернет-магазину, працює ряд автосервісів і представництв у більшості великих міст Казахстану. Кожна сторінка інтернет-магазину мала кілька однакових копій для кожного з цих регіонів. Оптимізатор «склеїв» ці дублі за допомогою мета-тегу canonical. Додатковою складністю стала реєстрація карток Гугл Мій Бізнес — листа вперто не хотіли доходити до автомайстерень.

Опубліковано: 22/03/17 @ 09:49
Розділ Різне Читати далі...

Кейс: Продвижение с нуля интернет-магазина шин и дисков в Казахстане

procent-vyvoda Клиент Интернет-магазин шин и дисков в Казахстане. Наша задача Рост целевого трафика и вывод целевых запросов в топ 10.
Исходные данные Начало продвижения: ноябрь 2015
Регион: Казахстан
Приоритетная поисковая система: Гугл
Ссылочная история: 2 ссылки
Трафик: ~1000 посетителей в месяц
Особенность: сезонность бизнеса Процесс работ В первую очередь оптимизатор провел плановые работы: составил семантическое ядро; написал индивидуальные мета-теги для приоритетных страниц и шаблоны для типовых страниц категорий и товаров; составил техническое задание на внутреннюю оптимизацию. У клиента, кроме интернет-магазина, работает ряд автосервисов и представительств в большинстве крупных городов Казахстана. Каждая страница интернет-магазина имела несколько одинаковых копий для каждого из этих регионов. Оптимизатор «склеил» эти дубли с помощью мета-тега canonical.

Опубліковано: 22/03/17 @ 09:49
Розділ Різне Читати далі...

Зростання зарплат з досвідом роботи: аналітика

Представляємо аналітику, в якій показано, як зростають зарплати у розробників та інших ІТ-спеціалістів в залежності від досвіду роботи. Для аналізу використовувалися медіани зарплат, одержані з анкет зарплатного опитування за грудень 2016. Зарплати розробників У таблиці представлені середні зарплати програмістів, які мають відповідно 1 рік, 3 роки і 5 років досвіду роботи: Технологія Середні зарплати в залежності від досвіду роботи, $ 1 рік 3 роки 5 років Java 600 2000 3500 Swift 700 1900 3300 JavaScript 550 1800 3300 C++ 800 2000 3200 C#/.Net 650 1700 3000 Python 600 2000 2900 Ruby 550 2000 2600 PHP 450 1300 2500 Зарплати junior і middle (відповідно близько 1 і 3 років досвіду роботи) розробників практично рівними для всіх мов, вагомі відмінності в оплаті праці з'являються на рівні senior фахівців: найбільші зарплати отримують програмісти, які працюють з Java, Swift і JavaScript, найменші — розробники на Ruby і PHP.

Опубліковано: 22/03/17 @ 08:13
Розділ Різне Читати далі...

Not Only SQL: шукаємо альтернативи реляційних баз

Обговорення спонукало мене написати статтю про можливі альтернативи реляційних баз даних і SQL Server. Так вже сталося, що, коли я навчався в університеті (як і багато моїх колег), у той час ще не існувало толком ніяких альтернатив реляційних баз. Тільки-тільки з'явився алгоритм Map-Reduce (2004), але в продуктах зберігання даних він почав використовуватися приблизно в 2006 і пізніше. Про самому алгоритмі я дізнався в році, напевно, 2010 (як мінімум не раніше — точно не пам'ятаю), до цього моменту я використовував SQL Server файли. Хмарні сховища даних з'явилися ще пізніше — Amazon AWS з'явився в 2006 і став більш-менш на слуху у 2008 році. Microsoft Azure з'явився взагалі в 2010 і набрав популярність ще через пару років. Раніше всі дані було прийнято зберігати або в файлах, які в реляційної базі даних. Проект без бази даних був чимось з області фантастики (я говорю переважно про класичні «сайти», «сервіси» і «ентерпрайз» рішення).

Опубліковано: 21/03/17 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

Гід по ІТ-спеціальностями ХНУРЕ

ХНУРЕ — один з найбільших вузів країни, який випускає фахівців у галузі ІТ. Разом з КНУ ім. Шевченка і ЧДУ ім. Могили, цей заклад зайняв 2-е місце в рейтингу внз-2016 на DOU. В ХНУРЕ є 6 напрямків, пов'язаних з ІТ:
— Програмна інженерія;
— Комп'ютерні науки;
— Комп'ютерна інженерія;
— Інформатика;
— Прикладна математика;
— Системний аналіз. Розглянемо особливості кожного з цих напрямів підготовки на 3 факультетах — КН , КВУ і ІТМ . Факультет комп'ютерних наук (КН) На КН є 3 різних бакалаврату, з них 2 пов'язані з ІТ: «Програмна інженерія» та «Комп'ютерні науки». «Програмна інженерія» готує програмістів згідно європейському стандарту Software Engineering. Цей напрям — максимально прикладне: студенти вивчають багато мов програмування (Java, C#/.NET, С/С++, HTML/CSS, JavaScript, PHP, Haskell, Python/Django, Assembler), є предмети, присвячені розробці ігор (Unity), баз даних, методологій розробки ПЗ (Agile).

Опубліковано: 20/03/17 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Books: 5 книг для Enterprise Java розробника, які радить Сергій Немчинский

Від редакції: в рубриці DOU Books учасники спільноти розповідають про п'ять улюблених книгах — тих, які змінюють світогляд і можуть бути корисні читачам-колегам. Якщо у вас є бажання поділитися своєю підбіркою, пишіть на editors@dou.ua. [Сергій Немчинский — 20 років працює програмістом. Майже 15 з них — у Java. У минулому Сергій працював Project manager в Ciklum, Team Leader в Luxoft, NetCracker та IntroPro, начальником відділу веб-розробки в Лігабізнесінформ (перша пристойна версія сайту liga.net була зроблена під його керівництвом). Паралельно викладав у навчальних центрах Luxoft, Неткрекер і IntroPro, і навіть працював вчителем у школі. Є Certified Scrum Master. Зараз Сергій — засновник і керівник навчальної компанії Foxminded] Поділюся з вами п'ятьма книгами, які, на мою думку, варто прочитати Enterprise Java розробника. Мартін Фаулер: «Рефакторинг. Поліпшення існуючого коду» Книга на всі часи.

Опубліковано: 16/03/17 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Кар'єра в IT: посада Program Manager

Представляємо нову статтю серії «Кар'єра в IT» . У цій частині циклу розглянемо позицію Program Manager, керівника групи проектів. Програмний менеджер — це керівник, який координує ряд взаємопов'язаних проектів (програму) і відповідає за стратегічні ініціативи компанії. За даними DOU , середньому українському програмному менеджеру 33 роки, він має зарплату $3500 і 10 років досвіду роботи в ІТ. Завдання та обов'язки Задачі і роль програмного менеджера залежать від бізнес-моделі компанії, в якій він працює. В аутсорсингу це, найчастіше, управління портфелем проектів — в такому разі програмний менеджер відповідає за прогрес зв'язки проектів і постачання відповідних продуктів. У продуктових і великих сервісних компаніях такий фахівець більш комплексно займається стратегічними ініціативами, націленими на зміни в організації.

Опубліковано: 15/03/17 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Java vs. Kotlin для Android. День 1: зістрибує з Java

В черговий раз набираючи на клавіатурі в Android Studio строчки коду з циклом for , зловив себе на думці, що робив це багато разів і вже знаєш кожен наступний оператор, який йде далі. Завдання просте: обрати зі списку безліч елементів, що задовольняє поставленій умові. Начебто нічого складного, все просто: цикл за списком, всередині умова і додавання нового елемента в результуючий список. Ще один стандартний статичний метод у класі з утилітами. Який він там по рахунку вже...- 5ый або 10ый? Буквально 3-4 рядки коду, які зроблять свою справу, АЛЕ чомусь задоволення від виконаної задачі немає. Десь там глибоко є відчуття, що можна робити це простіше. Там же поряд лежать класи-утиліти для роботи з рядками і датами. Скільки їх вже було за весь час? А тут ще днями Петя/Ваня/Девід сказав, що вони починають новий проект під Android і будуть писати його виключно на Kotlin. Kotlin, а не Java.

Опубліковано: 14/03/17 @ 11:01
Розділ Різне Читати далі...

Як IT-компанії відзначили 8 березня 2017

ІТ-компанії зустріли весну і привітали своїх співробітниць з 8 березня. Давайте подивимося, як це було: A-Level Ukraine Вранці тюльпани наповнили офіс весняним настроєм, вдень порадував і зарядив позитивом танцювальний майстер-клас з бачате, ну а ввечері дівчат чекав сюрприз — романтична вечеря при свічках, які були зроблені своїми руками.
Acceptic Appus Studio Apriorit Artjoker Дивувати Commerce Свято весни, жіночності, краси та ніжності в компанії Дивувати Commerce почався з воістину теплого і солодкого привітання. В офіс прилетіло багато метеликів, а вранці на столі кожної дівчини вже чекав смачний круасан або капкейк. На цьому сюрпризи та приємні подарунки не закінчилися. Чоловіки з оберемком ароматних квітів пройшли по офісу і привітали кожну дівчину, подарувавши по м'якій іграшці.

Опубліковано: 13/03/17 @ 11:05
Розділ Різне Читати далі...

Нотатки на полях Java Reflection API

Всім привіт, мене звуть Євген Кузьменко, я Android-розробник і сьогодні хочу розповісти про деяких цікавих моментах, з якими можна зіткнутися при роботі з Java Reflection (далі просто рефлексія). Хочу звернути вашу увагу, що це не вступна стаття, а скоріше набір заміток з особистого досвіду, про яких буде цікаво дізнатися, а ще це корисно для трішки більшого розуміння, що ж там відбувається «під капотом». Варто уточнити для молодих фахівців (а може і не тільки), чиї уми розбурхує можливість домінувати, панувати і принижувати використовувати рефлексію, що її застосування часто несе за собою подвійний витрата карми, але бувають випадки, коли без цього не обійтися і просто необхідно увірватися в світ рантайма. Тепер за традицією, кілька слів, що ж це таке рефлексія і навіщо це все взагалі треба.

Опубліковано: 09/03/17 @ 11:37
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: Cardiomo – монітор вашого здоров'я

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо прийняти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власного made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Вітаю! Звати мене Роман Бєлкін, і я співзасновник стартапу Cardiomo . Мій винахід — це портативний пристрій, який відслідковує основні параметри організму людини і передає проаналізовані дані на ваш смартфон, а також інформує користувача, його рідних або лікаря про можливі відхилення у роботі організму. Окрім того, що не менш важливо, ваші рідні можуть отримувати push-повідомлення з пристрою на свої мобільні. Жодні відстані тепер не будуть перешкодою, щоб піклуватися про своїх батьків, бабусь, дідусів або коханих. Адже знати, що з ними все добре, вони здорові і ведуть рухливий спосіб життя — це зігріває душу.

Опубліковано: 07/03/17 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Creative Quarter: як підняти зарплати програмістам та одночасно зекономити гроші клієнту

Аналізуючи фінансові показники аутсорсингових компаній за останні декілька років, може скластись враження, що піднімати зарплати програмістів далі вже нікуди. Адже прибутковість багатьох компаній коливається в діапазоні 10%-15% EBIDTA і нижче рухатись неможливо, бо інакше такий бізнес нікому не буде цікавий. Збільшувати рейти клієнтам також не виходить, заважає жорстка конкуренція один з одним, яка змушує відштовхуватись від собівартості та мінімальної націнки/маржі. То за рахунок чого можна піднімати зарплати, і чи можна на це розраховувати взагалі? Насправді, резерви є. І полягають вони в неефективності, до якої хочеш чи не хочеш, але приходять компанії з зростанням їх розмірів та втрати гнучкості (старіння). Потрібно знижувати собівартість! Здавалося б, класичний менеджмент стверджує, що з ростом вашого бізнесу на масштабі операційні витрати скорочуються. І для того, щоб собівартість знижувалась, досить просто забезпечити стрімке зростання бізнесу.

Опубліковано: 01/03/17 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: Hebron IT Academy — школа комп'ютерній комп'ютерних технологій для хлопців-сиріт

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо прийняти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власного made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Доброго дня і вітання від засновника соціального проекту, громадської організації Школи комп'ютерною комп'ютерних технологій Хеврон ! Мене звати Ігор Була, і сьогодні я розповім вам про наш соціальний проект для хлопців-сиріт та хлопців з неблагополучних сімей. Ідея Разом зі своєю жінкою, Лілією Валігун, ми працюємо в сфері IT декілька останніх років. Довгий час проживали в США, а саме в Кремнієвій долині, місто Сан-Хосе. Останні роки ми знаходимось і проживаємо у Львові. Рік тому ми двоє виявили соціальну ініціативу, створити навчальний заклад для повнолітніх хлопців-сиріт і хлопців з неблагополучних сімей, або сімей, де є важкі фінансові і соціальні труднощі.

Опубліковано: 28/02/17 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Робототехніка в Україні: розробки і перспективи

На світовому ринку робототехніки зараз лідирують Японія і Німеччина — ці країни виробляють понад половину всієї роботизованою продукції в світі. Говорити про якісь серйозні досягнення України в цій галузі поки рано, але все ж дещо у нас роблять: є і промислові виробники, і стартапи. Стрімко розвивається освітній сегмент — як комерційні курси робототехніки для дорослих і дітей, так і безкоштовні гуртки. Промислове виробництво Компанія «Стандарт-ПАК» розробляє самохідні платформи, роботизовані вози, самохідні навантажувачі роботи-буксири. Роботи здатні переміщати вантажі, оснащені датчиками руху і пересуваються зі швидкістю від 0,5 м/с. Це перші в світі аналоги Kiva від Amazon Fetch & Freight від Fetch Robotics і OTTO 100 від Kitchener, ontario's Clearpath Robotics, які пропонуються до продажу для логістичних центрів України та Європи.

Опубліковано: 27/02/17 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Labs: як SoftServe створювала смарт-систему біометричної автентифікації

У рубриці DOU Labs ми запрошуємо IT-компанії ділитись досвідом власних цікавих розробок та внутрішніх технологічних ініціатив. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . У тієї годину як цифрові технології стають є невід'ємною частиною нашого життя, проблема автентифікації користувача та захисту власності стає все більш актуальною, особливо в єру інтернету промов. Наразі використовується велика кількість одноразових технологій — від простого введення паролю до карток безпеки чи перевірки відбитку пальця. Щоб забезпечити вищий рівень безпеки, користувач повинен регулярно змінювати стандартні паролі, термін дії яких закінчується, деякі забуваються, що вимагає залучення додаткових сервісів для отримання цієї інформації. Усі ці обставини призводять до додаткових витрат коштів та часу на управління цими технологіями. R&D підрозділ компанії SoftServe задумався над тим, як зробити автентифікацію користувача надійнішою та водночас легшою у використанні.

Опубліковано: 23/02/17 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: Ardagor. Chronicles of Shadows — sandbox гра в стилі Action/RPG/Survival

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власної made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Всім привіт! Мене звуть Олексій, я технічний керівник київської інді-команди Vega Studio. Сьогодні я хочу розповісти вам про розробку нашої гри Ardagor: Chronicles of Shadows . Ідея Все почалося давно, приблизно 10 років тому. Тоді ми ще були студентами НТУУ КПІ. Моя особиста кафедральна розробка — багато в чому інноваційний 3D-движок (GeliosEngine) — стала стартом у спільній розробці інтерактивної рекламно-інформаційної системи університету спільно з майбутніми авторами движка всесвітньо відомої гри Stalker. Згодом наші шляхи розійшлися. Олесь Шишковцов (автор движка Сталкера ) пішов у GSC, а ми залишилися і продовжили роботу над системою, яку довели до логічного завершення.

Опубліковано: 21/02/17 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

13 українських компаній-аутсорсерів потрапили в світовий ТОП-100

Міжнародна асоціація IAOP опублікувала щорічний рейтинг кращих аутсорсингових компаній — The 2017 Global Outsourcing 100 . У цьому році в рейтинг потрапили 13 компаній з офісами в Україні. З вітчизняних роботодавців у ТОП-100 потрапили: — SoftServe (понад 4000 співробітників, головний офіс у Львові);
— Ciklum (більше 2000 співробітників в Україні, головний офіс у Києві);
— ELEKS (понад 900 співробітників, головний офіс у Львові);
— Miratech (понад 700 співробітників, головний офіс у Києві);
— Sigma Software (понад 700 співробітників, головний офіс у Харкові, українська компанія у складі шведської консалтингової групи Sigma);
— N-iX (понад 500 співробітників, головний офіс у Львові);
— Softengi (більше 200 співробітників, головний офіс у Київ);
— Program-Ace (понад 100 співробітників, головний офіс у Харкові).

Опубліковано: 20/02/17 @ 03:54
Розділ Різне Читати далі...

Python digest #12: cPython переїхав на GitHub

У випуску: огляд функціональних можливостей Python, про переїзд репозиторія cPython на GitHub, бібліотеки від читачів дайджесту та алкотестер на Python. Новини cPython GitHub migration — репозиторій cPython мігрує на GitHub. Ну і, звісно, сам репозиторій ! Цікаві бібліотеки Lark — бібліотека для парсингу з підтримкою Earley/LALR. List of Python API Wrappers . Dependency Injector — Dependency injection мікрофреймворк від читача дайджестів Roman Mogilatov . Python-ViMRC — VIM Configuration for Python/Cython/C Development. Flametree — бібліотека для роботи з файлами та директоріями в одному стилі незалежно від файлової системи. Django MJML — бібліотека для використання MJML в Django templates, що полегшить вам верстання мейлів. Від читача дайджестів Igor Melnyk . PyTorch-Mini-Tutorials . Статті/ресурси TensorFlow Image Recognition on a Raspberry Pi — розпізнавання зображень у реальному часі з Python та IoT. Extreme IO performance with parallel Apache Parquet in Python .

Опубліковано: 17/02/17 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

Як IT-компанії відзначили День святого Валентина 2017

Українські IT-компанії вже традиційно не оминають стороною День всіх закоханих. Деякі поєднали святкування з Днем комп'ютерника, який також припадає на 14 лютого. Давайте подивимося, як це було. Acceptic Appus Studio Дивувати Commerce У всіх офісах Дивувати Commerce в День святого Валентина, який збігається з Днем першого комп'ютера, кожен знайшов солодке визнання в любові у себе на столі.
What is love for you?
Love is... when client approves everything
Love is... when site works on Black Friday B2B Soft Blackthorn Vision День святого Ламантин є ятався співробітникам смачним тортом і романтичною атмосферою. CHI Software
Cleveroad Весь день на кухні були нескінченні мі-мі-мі-шні солодощі, а під вечір, кожна валентинка, кинута в святковий поштову скриньку, знайшла одержувача.

Опубліковано: 16/02/17 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180