Карта кар'єри

Проводжу з командою post-evaluation бесіди, і часто доводиться відповідати на одне і те ж питання, в різних варіаціях виникає майже кожен раз: «Що мені робити, куди розвиватися? У якому напрямку? Які скіллзи варто придбати, щоб пройти на наступну сходинку кар'єрних сходів? » Щоб відповісти, склав карту переходів за посадами в IT - заодно і сам систематизував свої уявлення. Звичайно, карта довльно умовна. По-перше, що там - у правому нижньому куті (де CTO, CIO та інші страшні абревіатури) - знаю тільки з чуток, і можу помилятися. По-друге, градації різні у всіх компаній: одні користуються системою Junior - Middle - Senior, інші - колірний диференціацією поясів, треті - нумерованими бенду; сенс, втім, від цього не змінюється. Проте, якщо мені підкажуть зміни та доповнення до карти - буду дуже вдячний, і змінену версію обов'язково розшарено:) Саму картку ви знайдете нижче, а зараз хочу прорекламувати сервіс, який дозволив мені її намалювати.

Опубліковано: 10/07/11 @ 06:13
Розділ Різне Читати далі...

Успішні кейси просування в Яндексі. Частина 2. Хитрощі Вікімарта.

На мою Вікімарт показовий приклад багатьох нюансів внутрішньої оптимізації. Заходимо, припустимо, на Що бачимо в шапці? Бачимо купу всякої всячини: Тобто, наприклад, менюшка «Каталог + Бренди + Вибрати подарунок + Перший раз на Вікімарте? + Доставка та оплата + Для магазинів ». Цінно таке меню з точки зору SEO? Немає.
Ось хлібні крихти цінні: Вони з тематичних товарів прокачують, припустимо, ключевік «подушки», та й «Natures Подушка 'Нічна гармонія' 70 ? 50" там зовсім не текст, а замаскована під текст посилання на цей самий товар, в яких ми знаходимося. Цікавий момент, воно посилається не на: А на: http://home.wikimart.ru/textile/pillow/model/2579084/ Тобто на редирект. Хто-небудь допер в чому тут фішка? Особисто у мене поки два припущення. Чи це залишки якогось старого ЧПУ. Або Вікімарт врахував, що посилання на саму себе не працює і зробив так, що сторінка посилається не на саму себе, а на склеєну з собою сторінку. Мда, якщо це працює, то це щось нове.

Опубліковано: 09/07/11 @ 05:57
Розділ Різне Читати далі...

Дайджест тижня, 8 липня

Добрий день, шановні читачі. Як і передбачалося , законопроект про внесення до Податкового кодексу змін , що стосуються спрощеної системи оподаткування, не буде прийнятий до того, як парламентарії підуть на канікули до вересня : депутатам не вистачило часу. Усім, хто зацікавився Положенням про Державний реєстр баз даних, що було затверджено два тижні тому , рекомендую прочитати статтю на Watcher.com.ua зі спробою з'ясувати подробиці і процедуру реєстрації, а також можливе покарання за невиконання приписів. Новини Платформа Heroku тепер підтримує Clojure представлена ??NodeJS 0.5.0 . Стів Фьюбер (Steve Fuber) представив проект суперкомп'ютера з більш ніж 1 млн процесорних ядер архітектури ARM.

Опубліковано: 08/07/11 @ 06:41
Розділ Різне Читати далі...

Чому варто працювати в продуктовій компанії

Якщо ви замислюєтеся над подібними питаннями, то нижче я постарався розкрити цю тему, з боку людини, яка 2,5 роки працював в продуктовій компанії і вже більше трьох років створює свій продукт. 1. Орієнтація на результат, а не на процес. Працюючи в аутсорсингу, ви в тій чи іншій мірі продаєте свої години роботи, і ваш менеджмент вирішує часом завдання протилежну з бізнес метою замовника. Менеджмент хоче продати якомога більше годин при цьому зберігши обличчя (орієнтується на процес), замовник хоче отримати якомога більш якісний продукт за оптимальні гроші (орієнтується на результат). У продуктовій компанії все орієнтовані на результат - випуск нової версії продукту, і це робить розробку більш правильною, а значить ви працюєте продуктивніше з точки зору здатності створювати кінцевий продукт, а значет ви розвиваєте свою ефективність і стало бути підвищуєте свою цінність як спеціаліста. 2. Близькість до замовника та розуміння бізнес-процесів.

Опубліковано: 06/07/11 @ 06:13
Розділ Різне Читати далі...

Юха Крістенсен, Cogniance: допомагаємо компаніям створювати інноваційні продукти

Кар'єра Juha Christensen розвивалася цікаво - від віце-президента компанії Microsoft до венчурного капіталіста і засновника « хмарної »компанії CloudMade і врешті-решт призвела до Києва. - Юха, яким чином ви опинилися в Україну? Це був 2005 рік. Плюс після кризи 2000 люди не вірили в стартапи, і воліли йти в більш стабільні компанії. Ми знали, що не хочемо засновувати компанію в Каліфорнії, тому що там ІТ бізнес розвивається дуже швидко, і кращих людей забирають великі компанії як Google, плюс розмір зарплат позамежний. Ми вибирали з країн Балтії, Індії, Китаю та України. - Тобто було попереднє дослідження ринку? - Так, і що цікаво, ми робили це дослідження спільно з урядом Данії, тому що вони виділили пару випускників MBA для цього проекту. України опинилася на чолі списку за всіма параметрами, які ми встановили для пошуку. Тут дуже грунтовне технічну освіту і велика кількість випускників щороку.

Опубліковано: 06/07/11 @ 07:41
Розділ Різне Читати далі...

Industry quarterly, July 2011: growth continued

Executive overview of the outsourcing and software development industry in Ukraine, April-June 2011. Big outsourcing companies are getting bigger Outsourcing companies continue to grow at a brisk pace. Our estimate is that TOP5 companies are adding between 250 and 400 employees in total each month, all locations. About 70% of these new employees are coming from smaller and less successful outsourcing companies. Salary survey findings: wages are up 10-15% year-on-year Salary survey we've done in May 2011 and October 2010 shows a 10-15% year-on-year increases in wages . The data are based on online anonymous surveys from the users of developers.org.ua . We published our key findings in several installments: QA , PM , DEV and regions . Tax code changes Starting January 2011, Ukraine's businesses work according to a completely new tax code. The legislation was hastily put together and has lots of glaring omissions that are being fixed.

Опубліковано: 05/07/11 @ 05:01
Розділ Різне Читати далі...

Зарплати програмістів: зростання на 10-15% до 2010

Загальна картинка Наша вибірка по розробникам склала 1542 анкет, отриманих у ході онлайн-анкетування на сайті в травні 2011. Середня зарплата (медіна) розробника для Києва становила $ 2000 ± 32. Львів - $ 1500, Харків $ 1400 і Дніпропетровськ - $ 1700. Зростання зарплат до 2010 склав 10-15% Найцікавіша частина - порівняння даних травневого опитування з результатами жовтня 2010 . Середня зарплата у програмістів виросла з $ 1555 до $ 1662, медіана - c $ 1500 до $ 1600. Це дані по всіх містах, ми отримали 1542 анкети програмістів в травні 2011 і 988 анкет в жовтні 2010. Таким чином маємо зростання зарплат в річному вираженні на 10-15%. Розрахунок такий: взяли зростання жовтень-травень 6% і помножили на два, припускаючи, що зростання травень-жовтень 2010 був приблизно таким же, як і жовтень-травень 2011. Розрахунок не супер точний, тому й даємо діапазон у кілька відсотків. (червона лінія - медіана зарплат) Судячи з графіками, Київ продемонстрував найбільше зростання зарплат.

Опубліковано: 04/07/11 @ 10:05
Розділ Різне Читати далі...

Головні події липня

липня обіцяє нам не тільки зливи, дощі та грози, а й чимало корисних і цікавих подій для розробників і наближених до них зацікавлених осіб. У поточному місяці надається можливість отримати потрібні знання та вміння на семінарах і тренінгах, попрацювати для душі на Хакатонах, відпочити з користю для тіла на березі моря на святкуванні Дня системного адміністратора. Нижче наведено десять найцікавіших заходів липня, які не можна залишити без жодного уваги. Повний список подій дивіться тут . Подвійний семінар «Бізнес-моделі ІТ-стартапів. Пошук інвестора та підготовка документів для зустрічі з ним » 7 липня, Київ 7 липня йдемо на семінар для набуття навичок стратегічного планування та розробки бізнес-планів, залучення та етикету переговорів з потенційними інвесторами. Даний захід виявиться особливо корисним для розробників, які планують власні проекти, а також для студентів та підприємців. Участь платне. Детальніше дізнатися тут .

Опубліковано: 03/07/11 @ 10:01
Розділ Різне Читати далі...

Експеримент з WebEffector. Звіт № 2

WebEffector Привіт усім! C моменту написання першого звіту про посилальному зібранні WebEffector пройшов цілий місяць, а це означає, що потрібно публікувати свої результати. Відразу скажу, що в сьогоднішньому пості я не буду викладати скріншоти, так як, в общем-то, нема чого показувати. У всіх моїх проектів, які додані в WebEffector мета - просунутися в пошуковій системі Яндекс. Так от, в Google позиції ростуть, а Яндекс вже другий місяць стоїть на місці. Висновок звідси один - одним WebEffector'ом в Яндексі не піднімешся. Відповідно, потрібно підключати статті, або ж вічні посилання. Зараз у мене немає бажання робити цього. Зате я придумав дещо більш цікаве, про що я й розповім нижче. В рамках марафону «30000 за 60 днів» я створив російськомовний проект під український трафік. Просуваю я цей проект тільки під Google. Вже через два місяці я домігся непоганих результатів. Я подумав, що якщо підключити WebEffector до цього проекту, то можна буде добре підняти позиції, ну і відповідно, трафік.

Опубліковано: 03/07/11 @ 07:48
Розділ Різне Читати далі...

Эксперимент с WebEffector. Отчет №2

Експеримент з WebEffector. Звіт № 2 Привіт усім! C моменту написання першого звіту про посилальному зібранні WebEffector пройшов цілий місяць, а це означає, що потрібно публікувати свої результати. Відразу скажу, що в сьогоднішньому пості я не буду викладати скріншоти, так як, загалом-то, нема чого показувати. У всіх моїх проектів, які додані в WebEffector мета - просунутися в пошуковій системі Яндекс. Так ось, в Google позиції ростуть, а Яндекс вже другий місяць стоїть на місці. Висновок звідси один - одним WebEffector'ом в Яндексі не піднімешся. Відповідно, потрібно підключати статті, або ж вічні посилання. Зараз у мене немає бажання робити цього. Зате я придумав дещо більш цікаве, про що я і розповім нижче. В рамках марафону «30000 за 60 днів» я створив російськомовний проект під український трафік. Просуваю я цей проект тільки під Google. Вже через два місяці я домігся непоганих результатів. Я подумав, що якщо підключити WebEffector до цього проекту, то можна буде добре підняти позиції, ну і відповідно, трафік.

Опубліковано: 03/07/11 @ 07:48
Розділ Різне Читати далі...

Експеримент з WebEffector . Звіт № 2

Експеримент з WebEffector. Звіт № 2 Привіт усім! C моменту написання першого звіту про посилальному зібранні WebEffector пройшов цілий місяць, а це означає, що потрібно публікувати свої результати. Відразу скажу, що в сьогоднішньому пості я не буду викладати скріншоти, так як, загалом-то, нема чого показувати. У всіх моїх проектів, які додані в WebEffector мета - просунутися в пошуковій системі Яндекс. Так ось, в Google позиції ростуть, а Яндекс вже другий місяць стоїть на місці. Висновок звідси один - одним WebEffector'ом в Яндексі не піднімешся. Відповідно, потрібно підключати статті, або ж вічні посилання. Зараз у мене немає бажання робити цього. Зате я придумав дещо більш цікаве, про що я і розповім нижче. В рамках марафону «30000 за 60 днів» я створив російськомовний проект під український трафік. Просуваю я цей проект тільки під Google. Вже через два місяці я домігся непоганих результатів. Я подумав, що якщо підключити WebEffector до цього проекту, то можна буде добре підняти позиції, ну і відповідно, трафік.

Опубліковано: 03/07/11 @ 07:48
Розділ Різне Читати далі...

Про імміграцію або пора заводити трактор

Як багатьом давно відомо, ситуація в країні у нас дуже нестабільна і краще поки що не стає (не виключаю, що стане, по-принаймні сподіваюся на це), а чекати цього заповітного години далеко не всім хочеться тому хочеться пожити як біла людина + дітям хотілося б добре майбутнє (хоч у мене їх ще поки і немає, але будуть). Саме тому, я десь півроку тому почав серйозно замислюватися про те, щоб виїхати з країни, тому що бізнес тут вести часто небезпечно і собі ж дорожче, до того ж особисто у мене великих прив'язок до місця проживання немає, головне щоб був ноутбук, стабільний інтернет і банкомати (ака ATM), де можна було б знімати готівку. До слова буде сказано, що імміграція для нашого брата айтішника не найскладніша річ - бо професія при наявності належного досвіду затребувана і думаю буде ще довго такий, т.к. живемо вже в інформаційному світі. Планую поїхати на протязі наступного року, постараюся тут розповідати про основні моменти і ньюансах.

Опубліковано: 02/07/11 @ 04:50
Розділ Різне Читати далі...

Дайджест тижня, 1 липня

Добрий день, шановні читачі. Минулий тиждень практично не принесла гучних новин в українській ІТ-індустрії. Втім, варто згадати про те, що законопроект про внесення до Податкового кодексу змін , що стосуються спрощеної системи оподаткування, не був внесений до порядку денного наступної парламентської тижня; таким чином, "a href =" http://vlasnasprava.info/news/n-korolevskaya-v-luganske-lyudi-ne-prostyat-vlasti -fokusy-s-uproshhennoj-sistemoj-nalogooblozheniya/"rel =" nofollow ">його прийняття з великою ймовірністю переноситься на 1 січня наступного року. Ще одна цікава посилання - черговий заклик Михайла Бродського до підприємців, на цей раз він просуває ідею об'єднання в галузеві ради. Новини Історія с продовженням : як ФБР вкрало сервер Instagram; чутки про відставку Балмера викликали зростання акцій Microsoft; вийшла нова версія індексу мов програмування TIOBE , Lua вперше потрапила в першу десятку.

Опубліковано: 01/07/11 @ 07:04
Розділ Різне Читати далі...

Світло і радість аутсорсингу

 серденько і лапочка У нашій з вами так званої індустрії чомусь прийнято не любити аутсорсинг. Вважається, що аутсорсинг це фу і погано , а ось якась «продуктова розробка »це ня і добре. Не кажучи вже про стартапам. Стартапи - це наш маленький Грааль, нехай і трохи прибитий. Природно, картина світу як завжди не бінарна. Буває по-різному і дуже часто навіть зовсім по-іншому. Зараз я тут спробую розібрати найпоширеніші міфи в цій сфері. Залишайтеся на лінії. Картинка для привернення уваги. На картинці - розробник з аутсорс, розумничка, серденько і лапочка. Міф перший. Продуктова розробка - це просто ваще як круто. Тут відразу декілька пунктів. По-перше, у нас тут під продуктової компанією часто розуміють щось не дуже чітке. Типу, якщо компанія працює над одним проектом (або парою пов'язаних), то вона продуктова . Хоча і менеджмент, і все управління, і навіть постановка вимог знаходяться не в Україні.

Опубліковано: 01/07/11 @ 06:38
Розділ Різне Читати далі...

Hacker Space Kiev - далі буде

Хотів би написати невеликий апдейт до замітці Давайте побудуємо свій Hacker Space в Києві ( HSK ). Що нам зараз потрібно - так це критична маса користувачів і подій. Користувачів, які платитимуть membership fees і івенти , на які будуть приходити люди. Перший Хакатон , насправді , був спробою оцінити попит на такого роду івенти з боку розробників. Попит є:) За приміщенню і спонсорам теж є кілька перспективних варіантів, але завдання номер один - набрати базу користувачів, які проголосують гаманцем за створення HSK. Думаю передплату можна відкривати хоч завтра. Збирати наприклад $ 100 на перші три місяці, якщо до кінця року не запустився - повернемо гроші назад або ж влаштуємо мега - паті. Ну а поки - більше подій , хороших і різних.

Опубліковано: 30/06/11 @ 03:30
Розділ Різне Читати далі...

Нотатки по роботі з вимогами з претензією на методичку. Частина 2-я

Продовжуємо розпочатий розмову. Зміни вимог Найбільш часто зустрічається питання на всіляких конференціях і тусовках в контексті «що робити і як з цим боротися?». Зрозуміло, що водоспад - ідеальна модель розробки з величезним мінусом у вигляді наявності фактора часу:) Тому до водоспаду прагнуть і влаштовують купу маленьких водоспадиків з фіксуванням незмінних вимог на короткий період, намагаючись побороти таким чином ризик фактора часу. Боротися з фактором часу, ІМХО, марно - моральне старіння вимог і наступні за цим зміни є нормальний процес. А от з розрухою в головах та недоцільними стрибками у сторони можна спробувати повоювати:) У переважній більшості випадків, зміни вимог не стосуються зміни цілей проекту - вони зачіпають шляхи досягнення цих цілей. Причини можуть бути різні, але найважливіша з них - усвідомлення факту, що запланований шлях не дозволяє досягти поставленої мети. Як правило - це суб'єктивна думка. Погано, якщо це - думка замовника.

Опубліковано: 29/06/11 @ 12:08
Розділ Різне Читати далі...

Фільм про те, як створювався Facebook

А ось і перший пост- рецензія на фільм "Соціальна мережа" . Якщо хто не в курсі, якого хрону в робить пост по фільму, тоді Вам просто необхідно прочитати пост " Ще один потужний і ефективний метод мотивації ". Ну власне про фільм. Спершу кілька загальних фраз відображають моє враження : фільм класний ! Якщо не дивилися - рекомендую. Так , емоції в сторону, це ж " типу" рецензія.

Опубліковано: 29/06/11 @ 06:46
Розділ Різне Читати далі...

ДОУ Хакатон - Одеса: ми хочемо ще!

З суботи на неділю (25.06.11 - 26.06.11) ми провели ДОП Хакатон в Одесі. Хакатон - це марафон на 24 години програмування. Мета цієї події отримати кайф від улюбленої справи, познайомитися з такими ж кайфолюбітелямі, з'їсти багато піци, випити багато чаю, не спати добу на проліт і отримати призи! Цього разу підготовка була більш ретельна ніж у Києві, але це не вберегло нас від маленьких упущень. Ми вже врахували всі недоліки і будемо їх виправляти. Незважаючи на дрібні недоліки учасникам одеського ДОП Хакатона все дуже сподобалося. Їх відгуки можна почитати в коментах до події 25.06.11 все почалося з регламенту, хлопці дуже швидко зібралися, кожен озвучив свою ідею і всі приступили до хакингу. Мало хто витрачав часу на Xbox і гітару, але це не завадило хлопцям отримати задоволення від творчо-робочого процесу. У неділю пройшла презентація робіт дев'яти команд. Судячи з кількості набраних балів вималювалася трійка переможців: 1. iЖаби
2. OpenCV + Webcam 3.

Опубліковано: 28/06/11 @ 02:53
Розділ Різне Читати далі...

EuroPython-2011

[цей репортаж нам прислали для публікації на ДОП, я не є його автором] Цього року учасникам Конференції пощастило - подія відбувалась у Флоренції, Яка надзвичайно Цікава сама по СОБІ, навіть без Пайтона (shame on me). З одного боку Це Дуже добре, а з іншого Це створювали деякі проблеми для учасніків - часу на сон Було шкода, и Під кінець тижня мій організм почав вімагаті компенсації за недоспані ночі :-) Отже,! Проводиться Конференція Щороку, організаторамі Виступає місцева асоціація пітоністів, цього разу - «Associazione di Promozione Sociale Python Italia». Кількість учасніків становила близьким 650 людей, Місце проведення - великий готель практично у центре Міста. Одразу скажу, Що організація Була на вісоті - все, крім вайфая, працювало добрі.

Опубліковано: 28/06/11 @ 01:57
Розділ Різне Читати далі...

Нотатки по роботі з вимогами з претензією на методичку. Частина 1-а

У рамках підготовки до гри OpenTalk # 5 «Бізнес-аналіз, управління вимогами, проектування» , я обіцяв в скайп-групі і розсилці підготувати методичне керівництво для допомоги як новачками, так і для тих, хто неодноразово був на моїх семінарах/виступах/тренінгах/дискусіях. Нижче я постараюся тезово викласти основні граблі моменти, на які ми всі натикаємося. Зрозуміло, що це поки збірник нотаток, який не дотягує до систематизованої методички - буду покращувати:) Отже, поїхали ... Навичка «нуль» На жаль, не придумано поки способу швидко і легко перетворити списку бажань замовника, безглузду й нещадну велику і жахливу, перетворити в робочий код. Доводиться закопуватися в предметні області, вивчати бізнес-моделі, спілкуватися з тими, хто здійснює бізнес процеси в цих моделях і т.д. І перше, що вам завадить в цьому - відчуття «помилкової професійної гордості», яке перешкодить вам задати зайве питання або зізнатися, що не зрозумів.

Опубліковано: 28/06/11 @ 08:38
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180