Junior дайджест: курси, стажування, вакансії. Червень'19

До вашої уваги дайджест навчальних програм для тих, хто починає свою кар'єр єру в ІТ. У цьому номері зібрані можливості, актуальні у червні 2019. Усі програми безкоштовні. Якщо ви маєте інформацію про інші безкоштовні курси, стажування та вакансії для початківців, яких немає в дайджесті, пишіть на alyona@dou.ua , і ми додамо їх до статті. Підписуйтеся на наш Telegram-канал , щоб дізнаватися про найактуальніші можливості для джуніорів. Туди ми надсилаємо сповіщення про оновлення дайджесту, нові курси, стажування та вакансії. Компанія Місто Напрямок, дедлайн Тип Abto Software Львів Artificial Intelligence & Computer Vision — 1 липня Курси Betinvest Київ Erlang Курси DataArt Херсон QA Automation — 31 травня Курси EPAM Київ, Львів, Харків, Дніпро, Вінниця Business Intelligence, Business Analysis, Java, DevOps, Front-end, QA, Test Automation, .

Опубліковано: 28/05/19 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

«Метод навідника» при роботі з пул реквестами

Рев'ю пул реквестов в переважній більшості випадків більше схожий на бюрократію, зайві дії або спробу тотального контролю з боку керівництва. При тому, що ця практика використовується практично у всіх командах і компаніях. Виправдовується вона зазвичай бенефіти і тим, що рев'ю пул реквестов — вимушене зло заради вселенського добра. Описаний нижче метод був виведений експериментально і вирішує більшу частину існуючих проблем рев'ю пул реквестов. Хибна сліпота Пам'ятайте тест, в якому потрібно було порахувати кількість передач баскетбольного м'яча? Якщо ви не бачили, то подивіться , перш ніж читати далі. У 2004 році був сформульований принцип «помилкової сліпоти», і цей термін об'єднує в собі декілька різноманітних феноменів нашого сприйняття. Зазвичай виділяють два види неправдивої сліпоти: сліпоту неуваги і сліпоту до змін. Сліпота неуваги (перцептивна сліпота) передбачає неготовність нашого мозку сприймати зміни, які ми не очікуємо побачити.

Опубліковано: 27/05/19 @ 11:09
Розділ Різне Читати далі...

Go дайджест #8: нові фішки Go playground, що нас чекає в Go 1.13, належить мова його спільноти по-справжньому?

У випуску: збірка сміття в Go, реверс-інжиніринг Go бінарників, як писати читабельний код, відео конференції dotGo 2019. Новини Опублікований результат опитування розробників Go за 2018-й рік. Go playground тепер підтримує кілька файлів і імпорт сторонніх бібліотек. Бреда Фіцпатріка про це. Як це все працює можна подивитися тут . І ще один Бреда про те, що нас очікує в Go 1.13 Google запустили інфраструктуру для Go modules. Також поза увагою не може залишитися стаття з думкою про те, що Go не належить ком'юніті насправді, а все вирішує великий брат (Google). Стаття викликала бурхливе обговорення на Hacker News. Читаємо Go naming tips — пост Пітера Боргона з роздумами про правильному неймінгу в Go. Garbage Collection In Go : Part I — Semantics — про збірку сміття в Go (частина 1). Garbage Collection In Go : Part II — GC Traces — про збірку сміття в Go (частина 2). GopenPGP, an open source encryption library for native applications — OpenPGP на Go від хлопців з ProtonMail.

Опубліковано: 25/05/19 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Новий стандарт Wi-Fi 6: можливості для розробників

Привіт, я — Борисенко Олексій, займаюся напрямками Network Programmability, IoT, Infrastructure Programming у підрозділі DevNet компанії Cisco. У цій статті поговоримо про можливості та ринок, які відкриваються для девелоперів з прийняттям нового стандарту Wi-Fi 6. Основні виробники чіпів для бездротових технологій вже випускають чіпи для роботи з новим стандартом. У цей процес активно вступають вендори, виробники смартфонів та інших приладів. Масовий запуск цієї технології відкриває нові можливості для девелоперів, саме тому я вирішив написати цей матеріал. У мережі ви можете знайті статті з детальним описом різних технічних аспектів Wi-Fi 6, але я вирішив зосередитись на тих аспектах, які напряму можуть вплинути на розвиток застосунків, програм і можливостей для програмістів. Що нового у Wi-Fi 6 Wi-Fi 6 — це маркетингова назва стандарту 802.11 ax, який був уявлень Wi-Fi Alliance у 2018 році. Його попередник Wi-Fi 5 (802.11 ac) був запущений у 2013 році.

Опубліковано: 24/05/19 @ 08:44
Розділ Різне Читати далі...

Чому я вибрала Project Management і не помилилася. Поради тим, хто роздумує

Мене звуть Ольга, я Project Manager, маю досвід роботи з різними доменами і індустріальними практиками. Не з чуток знаю про побудову процесів, команд, комунікацій та інших цікавих штук. З трепетом ставлюся до своєї справи і свято вірю, що, керуючи проектами, ми можемо зробити світ кращим. До недавнього часу я не замислювалася над питанням: «Чому Project Management? Чому я вибрала цю сферу?». У цій статті — результат моїх роздумів. Матеріал буде цікавий як початківцям PM, так і тим, хто тільки шукає себе або подумує про зміну професії. Ну і, звичайно, всім тим, хто хоче дізнатися про нашу кухню зсередини. Отже, поїхали. Часом дуже складно пояснити, чому тобі подобається. Я, наприклад, завжди любила малювати. Але запитай мене: «Навіщо ти це робиш? Що саме приваблює?», — відповісти мені буде нічого. Робота приносить задоволення, мене пре і хочеться робити тільки більше, краще і швидше.

Опубліковано: 22/05/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

5 книг про побудову сильної команди від Олени Кравченко, Program Manager в Luxoft

Від редакції: в рубриці DOU Books учасники спільноти розповідають про п'ять улюблених книгах — тих, які змінюють світогляд і можуть бути корисні читачам-колегам. [Про автора: Олена Кравченко — Program Manager в Luxoft. Більше 10 років досвіду в менеджменті. Сертифікований тренер, ментор, лектор в «Києво-Могилянської Академії»] 2002 рік. Ларрі Пейдж з тоді ще молодої компанії Google був незадоволений результатом роботи AdWords. На кухні офісу він прикріпив записку: «Ця реклама — відстій». Увечері того ж дня розробник Джефф Дін, не має відношення до рекламного движку, вийшов на кухню за капучино. Його зацікавила проблема з AdWords, і він вирішив спробувати знайти помилку колег. Джеффа ніхто не просив про це, взагалі ніхто не знав, що він взявся за вирішення завдання. В результаті компанія Google завоювала рекламний ринок і заробила мільярд, а ми отримали AdWords і круту історію (історія розробки движка AdWords — у книзіSteven Levy.In the Plex ).

Опубліковано: 21/05/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

День вишиванки 2019 в українських IT-компаніях

Кожного третього четверга явились в місті у Україна святкує День вишиванки. Подивімось, як це було в IT-компаніях. Для зручності ми поділили компанії на групи за розміром: понад 1500 спеціалістів ; ; ; ; 21-80 спеціалістів . Якщо ви хочете додати свої фото у статтю, пишіть на alyona@dou.ua . Понад 1500 спеціалістів CiklumEPAM
GlobalLogicInfopulse LuxoftSoftServe800...1500 спеціалістів DataArt

ELEKS
IntelliasLohika
N-iX Sigma Software
200...

Опубліковано: 20/05/19 @ 07:34
Розділ Різне Читати далі...

AI & ML дайджест #12: одноплатні комп'ютери для ML, Reinforcement Learning для розробки двигунів ракет

У випуску: огляд популярних випадків використання GAN, прогнозування продажу і знайомство з TensorFlow 2.0, Random Forests для новачків.
Вітаю всіх! У минулому випуску я розповідав, що для дайджесту запустив Telegram-канал , а сьогодні хочу поділитися новиною, що також завів для нього сторінки в facebook , , LinkedIn . Запрошую усіх приєднуватися до них. А поки пропоную свіжу добірку матеріалів. Статті Benchmarking Edge Computing — порівняння таких одноплатних комп'ютерів для ML, як Coral Dev Board, NVIDIA Jetson Nano, Coral USB Accelerator, Movidus Neural Compute Stick і Intel Neural Compute Stick 2. Google Coral Edge TPU Board Vs NVIDIA Jetson Nano Dev board - ще одне порівняння двох одноплатних комп'ютерів. Getting started with the NVIDIA Jetson Nano — детальний керівництво старту роботи з NVIDIA Jetson Nano: від першого запуску до використання його для класифікації та виявлення об'єктів.

Опубліковано: 17/05/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Чому я проти тестів на співбесідах для IT-фахівців. Погляд рекрутера

[Про автора: Ірина Топіліна — засновник Recruiting Banda, має 13 років досвіду роботи в HR-галузі, 10 з них — у ІТ-рекрутингу. Спікер і едвайзер платформи Pro-Recruitment Сommunity. Про професії: «Я дуже хочу, щоб хороших HR-ів і рекрутерів в Україні було більше і готова витрачати на це свої сили і час»] Нещодавно мене запросили в якості спікера на зустріч, яка проходила в рамках освітньої платформи для лідерів рекрутингу Pro-Recruitment Сommunity. Одне з питань, які обговорювалися, полягав у тому, наскільки ефективно тестування при відборі кандидатів. Говорячи про тестуванні, я маю на увазі завдання для кандидата на певну посаду, яка побудована за класичним форматом: пропонується ряд завдань/питань, на які потрібно видати низку рішень/відповідей за обмежений проміжок часу. Моя особиста позиція з цього питання досить однозначна: я проти використання тестування як методу оцінки кандидатів, так і просто як самостійного інструмента.

Опубліковано: 16/05/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

DevOps простими словами: як IT-команді робити важливе і заробляти більше

Стаття написана у співавторстві з Андрієм Бауліним, Head of DevOps продуктової IT-компаніїMegogo . Розбираємося, чому спроби «впровадження DevOps» не мають сенсу без конкретної мети і як оптимізувати роботу IT-компанії, коли мета є. В різних технічних колективах можна зустріти різні формулювання DevOps і їх навичок. Більшість зводиться до того, що це якийсь чоловік, який перебуває «в одній кімнаті» з development і IT operations (іноді ще QA) і погоджує їх роботу. Звичайно, таке визначення дуже і дуже умовно. У технологічних стартапів з малою кількістю людей не програмуючий девопс — нонсенс. Навіщо він там? По суті, в таких командах ops — маленькі літери в кінці, а DEV — великі на початку. В стійких командах середнього розміру OPS набирають обертів, а девов і так багато, тому «питома вага» літер помітно змінюється. Ми ніколи не ставили перед собою мету впровадити DevOps» або «найняти девопсов».

Опубліковано: 15/05/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Senior Research Analyst в IBM Олександр Романко: «Аналіз великих даних буде популярними ще років 10 мінімум"

Олександр Романко — старший науковий співробітник компанії IBM Canada, за сумісництвом — професор Університету Торонто, викладач в Українському католицькому університеті (УКУ) та Київській школі економіки (KSE). Він є спікером топових міжнародних конференцій та мітапів, почесний директор Master of Business and Management in Artificial Intelligence and Data Analytics (MBAI) програми в KSE. Олександр активно займається розвитком аналітики великих даних в Україні. Для DOU він розказав про тренди в аналітиці великих даних, найбільш перспективні сфери застосування методу та майбутнє наших персональних даних. На конференції Data Science UA «До універсального штучного інтелекту нам дуже далеко. Мінімум років 20» Зараз популярні інструменти — машинне навчання та штучний інтелект. Чому так? По-перше, тому, що за останні 5-10 років ці технології дозволили нам вирішити деякі практичні завдання, які до цього не були вирішені: як-від розпізнавання зображень.

Опубліковано: 13/05/19 @ 12:48
Розділ Різне Читати далі...

C++ дайджест #15: геолокація з Qt, ACCU 2019

У випуску: Results of 2019 Global Developer Survey "Lite", GCC 9.1, Qt Positioning, Qt Location. Привіт, мої любі сішники! Пропоную в цьому дайджесті поглянути на геолокацію в Qt та результати конференції ACCU 2019. Почнімо? :) Qt geolocation Маємо 2 модулі в Qt, що можуть нам допомогти:
Qt Positioning — модуль Qt, що забезпечує геолокацію. Підтримується в Android, iOS, macOS, Linux, Windows та WinRT. В офіційній документації Qt присутні 4 приклади: GeoFlickr , Log File Position Source , SatelliteInfo , Weather Info . Qt Location — дозволяє робити mapping, використовуючи сервіси. Приклади від Qt . Додатково можна розглянути:
GPS трекер на Qt, карта і трек ; у книжці Hands-On Mobile and Embedded Development with Qt 5 (з 183 сторінки); у книжці Hands-On GUI Programming with C++ and Qt5 (з 170 сторінки); Android. Java vs Qt QML — Tutorial 004. Creating a menu in the Action Bar from the submenu ; Example app using Qt Location + Mapbox GL .

Опубліковано: 11/05/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

PM дайджест #18: порівняння ефективності методологій, фреймворк AgileLite, перехід з розробки PM

Привіт! Зустрічайте новий дайджест цікавих матеріалів зі світу управління проектами за квітень! Project Management Автор порівнює тривалість, вартість, рівень якості та ряд інших метрик на типовому проекті, реалізований з допомогою різних методологій розробки: цікаве дослідження та результати цікаві. Екс-розробник Amazon досить уїдливо ділиться інсайтами про внутрішніх інженерних практиках глобального софтверного гіганта: «A company that's innovating how the rest of companies work, doesn't innovate internally». Автор виконав величезну роботу по систематизації бізнес - і організаційних процесів в одну величезну графічну карту . Ось інтро від автора vc.ru , а найкращою характеристикою цього дійсно фундаментальної праці є перший комент: Хтось в команді недопрацьовує або відверто погано справляється з поставленими завданнями? 5 кроків, які допоможуть вирішити цю ситуацію.

Опубліковано: 10/05/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

7 причин, чому продукти не стають успішними на ринку. Приклади Nokia, IBM, Apple та інших компаній

Привіт, мене звати Мар'ян Дмитрів. За 15 років я пройшов шлях від джуніор девелопера до Product Manager-а. Крім того займався викладанням, фрілансом та науковими дослідженнями. Зараз працюю Product Manager'ом у SoftServe. Основна спеціалізація — розробка програмного забезпечення для моніторингу комп'ютерній комп'ютерних мереж. Ринок ІТ-аутсорсу в Україні розвивається шаленими темпами. Продуктовий ринок наразі хоч вже й не на початковій стадії, але ще не є настільки сильним. Я особисто знайомий з командами з декількох успішних продуктових компаній в Україні. Вони справді творять дива :) Але сьогодні хочу написати про ті, чому так багато продуктів не знаходять свою нішу на ринку. Ми розглянємо різні приклади з різних індустрій за останні 120 років. Усі приклади згрупуємо в 7 категорій і спробуємо їх проаналізувати. Некоректне позиціонування на ринку Вісь приклади, коли компанії з продуктами заходили на рінк, де їх просто не очікували або не розуміли.

Опубліковано: 09/05/19 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Як дорости до рівня Solution Architect

Мене звати Роман Шрамков, я займаю позицію Technology Director в компанії EPAM. Одна з моїх зон відповідальності — ростити архітекторів, які можуть вирішувати будь-які архітектурні завдання і самостійно знаходити свіжі рішення для наших замовників. У статті я розповім, у чому полягає роль System Architect, які ключові завдання виконує такий фахівець і як розробнику дорости до цього рівня. Виступ Романа Шрамкова на одному з Java Meet-up Роль архітектора Я б почав з того, ким не є Solution Architect. Часто думають, що це самий кваліфікований розробник або експерт, який краще за всіх знає технологічний стек проекту. Це не зовсім так. Безумовно, архітектор повинен добре розбиратися в технологіях проекту і розуміти, що таке хороший код. Але у нього є і особлива функція, яку не виконують розробники та експерти: він відповідає за формування, документування та комунікацію загального технічного рішення для всієї системи.

Опубліковано: 08/05/19 @ 07:56
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: MentorBot — бот для пошуку наставника і менторское рух IT KPI

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власної made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Привіт, я Ілля Лузан, один з організаторів спільноти IT KPI. Хочу поділитися досвідом реалізації соціального проекту з пошуку ментора з допомогою бота в Telegram . Ідея Ця історія почалася в 2014 році, коли всі ініціативні студенти НТУУ «КПІ» використовували нині заблокований «ВКонтакте». Тоді в КПІ була розвинена мережа пабликов і інформаційних каналів. Було все: від агрегаторів новин до сторінок окремих низових ініціатив та студентських організацій. Однак не вистачало головного — місця, де студенти найбільшого технічного університету України зможуть спілкуватися і ділитися досвідом на IT-теми. КПИшник Дмитро Дрозд запропонував створити спільноту IT KPI у «ВКонтакте».

Опубліковано: 07/05/19 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Такі різні «ми», або Мультикультурність команди — не вирок

Риба тільки тоді розуміє, що їй потрібна вода, коли її втрачає. Наша власна культура — те ж саме, що вода для риб. Ми живемо і дихаємо нею. Ф. Тромпенаарс, Ч. Хемпден-Тернер. Пливучи по хвилях культури: розуміння різноманітності глобального бізнесу За 12 років роботи в ІТ мені доводилося працювати з американцями, англійцями, іспанцями, румунами, поляками, словаками, колумбійцями, індусами і, звичайно ж, з українцями. І, тільки ставши функціональним менеджером більше 30 QA-фахівців з українських і зарубіжних локацій, я переконалася, як важливо враховувати культурні особливості кожного члена команди у щоденній комунікації. Матеріал буде корисний всім менеджерам і фахівцям, хто працює у глобальних компаніях, займається talent менеджментом команд та фахівців з різних країн, які відрізняються культурою спілкування і взаємодії. Вже давно багатонаціональні команди перестали бути чимось незвичним і нестандартним.

Опубліковано: 06/05/19 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Виклики лідера на шляху до команди мрії

[Про автора: Альона Черненко-Діба — QA Manager у Дивувати Commerce з 11-річним досвідом в ІТ — від джуніор тестувальника до функціонального менеджера команди. Її кредо як менеджера: «Успіх вашої команди є досягненням команди, невдача команди є результатом вашого неефективного менеджменту»] Є таке африканське прислів'я: «Якщо хочеш йти швидко — іди сам, якщо хочеш дійти далеко — йди з іншими». Ефективна команда допомагає досягати більшого, якіснішого, більш прогресивного результату в найкоротший проміжок часу з фокусом на довгострокову перспективу. Для кожного з нас розуміння команди мрії і її ефективної роботи — різне.

Опубліковано: 29/04/19 @ 07:35
Розділ Різне Читати далі...

Досвід роботи з контент-біржею WorkHard

На даний момент у мене виписано близько 600 статей через біржу WorkHard , хочу поділитися враженнями роботи і дати поради тим, хто тільки хоче попрацювати з нею. Щоб не збудувати всі в один текст, наступного разу розповім про досвід роботи і результати за проектом контенту під ключ «Фабрика» Смарта.
Робота з біржею WHO Працюю я з біржею з листопада 2017, фактично з самого запуску. І дуже приємно усвідомлювати, що постійно йде доопрацювання і поліпшення. На початку основної «затики» був у тому, що замовлення могли висіти по кілька днів і не бралися за роботу. З авторами був напряг, але в моєму випадку у мене був постійний копірайтер, так і обмеження в бюджетах, так що це мене не напружувало. Зараз замовлення беруться в роботу протягом 5-10 хвилин, автори як голодні піраньї — чекають і одразу хапають замовлення =) Я замовляю в тематиках: мед, жіночі, відносини, краса, туризм та ще кількох суміжних. В них точно розбирають дуже швидко.

Опубліковано: 29/04/19 @ 05:44
Розділ Різне Читати далі...

Python дайджест #20: Iodide - науковий Python-стек в браузері

У випуску: Mozilla працює над розширенням наукового стеку в браузері, як працюють модулі, трішки WebAssembly, Python метакласи. Новини Roberto Rosario закриває 33 Python/Django репозиторії. Python is on the shipping new TI-83 Premium CE calculators in France Нові релізи Django 2.2 released
Спрощений синтаксис роутінгу, адмінка з підтримкою мобільних девайсів, Window expression. pygame 1.9.5 . Найбільш вагомою зміною нової версії вважаєтьсяPEP-0572 Assignment Expressions. Цікаві бібліотеки Fastapi фреймворк для побудови web api. Pyckitup ігровий рушій, що працює з WebAssembly. PySnooper альтернатива дебагінгу прінтами з використанням декораторів. Python-ext-wasm бібліотека для запуску WebAssembly бінарників. Adaptive Програмка для семплінгу математичних функцій. Pyright тайп чекер від Microsoft для Python. Animoji : Animate apple animoji на коліні. ЗAmie-fern ви можете транслювати jupiter експерименти в Python скрипти.

Опубліковано: 27/04/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180