Технології заради технологій: чому Front-end не розв'язків язує завдань Back-end

Привіт, мене звати Захар, і я алкоголік веброзробник. Я починав кар'єр єру програмістом у тролейбусному депо, написавши плагін для Grafana, яким користуються в Dropbox, розробив багатопотокову систему кешування для sixt.com , а також безліч нудної нецікавої фігні для безлічі нудних нецікавих компаній. Усе як у всіх. У цій статті порушу тему технологій заради технологій, адже цей біль об'єднання єднує значно більше розробників, ніж ви можете подумати. Публікація буде цікавою насамперед моїм колегам з веброзробки. Альо якщо так склалося, що ви працюєте в іншому напрямі — не страшно. Ніколи не пізно перепрофілюватися. Ілюстрація Уляни Патоки Проблема Отже, уявімо собі вебпроєкт. Стандартний такий legacy-сайт на кілька десятків тисяч сторінок. Проєкт, який перевантажений плагінами, контролерами, інтерфейсами, екстеншенами, темплейтами та іншими англіцизмами. 150 таблиць у базі даних, сотні тисяч рядків коду і тисячі файлів застарілого фреймворку. Уявили? Молодці.

Опубліковано: 15/06/20 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

iOS дайджест #38: iOS — 13 років, вразливість у Sign in with Apple, джейлбрейк в 2020

У випуску: тестуємо accessibility, запускаємо Swift на AWS Lambda, позбавляємося від невикористаного коду. Статті Getting started with Swift on AWS Lambda
Apple представили підтримку AWS Lambda, і вже з'явилися перші туторіали. 13 Years of iOS Development
В цьому році iOS виповнюється 13 років. Яку саму ранню iOS ви використовували? У мене десь валяється iPod Touch з iOS 3.1.3 ? Converting a project to SwiftUI
Приклад проекту, який переходить з UIKit на SwiftUI. Ще й з відкритим кодом . Preview SwiftUI layouts using Emacs org blocks
Якщо...поєднати SwiftUI Preview і Emacs... Things we Wish we Knew about iOS Voice Over
Питання-відповідь за типовим моментів, які стосуються Voice Over. Zero-day in Sign in with Apple
Баг в Sign in with Apple, який дозволяв отримати доступ до будь-якого акаунта ? Jailbreaking for iOS Developers
Потрібно робити джейлбрейк в 2020? На тестовий девайс я б поставив, щоб погратися з FLEX.

Опубліковано: 12/06/20 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

8 основних причин, чому у зростаючому проекті падає якість

Стаття написана у співавторстві з Мері Ротарь , Co-Founder IAMPM. Привіт, я Денис Шамантажи, Project/Product Manager. В IT працюю 7 років, спеціалізуюся на менеджменті, оптимізації процесів і масштабуванні проектів. Зі свого досвіду помітив: якщо компанія починає бурхливо рости, то здається, що успіх і розвиток будуть продовжуватися нескінченно. Але тут виникають проблеми, і разом із зростанням з'являється бардак, просідає якість продукту і робочих процесів, як наслідок — втрата клієнта. Як цього не допустити? Я виділив 8 причин, які заважають підтримувати потрібний рівень якості в зростаючому проекті. 1. Команда перестала розуміти, яку цінність приносить продукту Поки що в проекті не більше 10 осіб, всі процеси, цілі та завдання максимально прозорі. Люди працюють в одному приміщенні, бізнес-оунер або CEO завжди поруч, і з ними можна обговорити будь-яке питання. Розробка та дизайн бачать цілі бізнесу і, відповідно, можуть запропонувати нове рішення для продукту.

Опубліковано: 11/06/20 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

AI & ML дайджест #18: ML для аналізу МРТ головного мозку, гід по Catalyst

Зустрічайте свіжий випуск дайджест цікавих матеріалів зі світу AI & ML і не забувайте підписуватися на телеграм-канал . Статті Classification of Brain MRI as Tumor/Non Tumor — про навчання і застосування простих CNN для аналізу MPT головного мозку. Using AI to predict retinal disease progression — про нову ML-моделі, яку створив DeepMind спільно з Moorfields Eye Hospital і Google Health, для розпізнавання розвитку захворювання сітківки. Catalyst 101 — Accelerated PyTorch — вступна стаття про фреймворку Catalyst. Beyond fashion: Deep Learning with Catalyst — одне з найбільш повних інструкцій з налаштування DL-пайплайна з Catalyst і розгортання моделі в продакшені. Automation in Manufacturing: Emerging Trends and Solutions — про тренди і рішеннях використання ML на виробництвах. Model Evaluation Metrics in Machine Learning — докладне пояснення метрик ML-моделей для задач класифікації.

Опубліковано: 06/06/20 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

C++ дайджест #28: метапрограмування

Привіт, мої любі сішники! У цьому випуску пропоную розглянути метапрограмування. Почнімо? :) Метапрограмування Можна довго сперечатись, чи варто використовувати метапрограмування , але незважаючи на різні точки зору, шаблонне програмування є однією з найцікавіших фіч та найважливіших парадигм. Для ознайомлення: Introduction to metaprogramming ; How to build Template Metaprogramming (TMP) using C++ ; A gentle introduction to Template Metaprogramming with C++ ; Template Metaprogramming ; C++ template metaprogramming introduction . Література: Modern C++ Design ; C++ Template Metaprogramming ; Practical C++ Metaprogramming .

Опубліковано: 05/06/20 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Що має знаті Data Scientist. Аналіз вакансій в Україні та Каліфорнії

Ця стаття буде корисною насамперед тім, хто починає свій шлях у Data Science та хоче мати орієнтир, які технології є затребуваними на ринку праці. І допоможе не витрачати час на опанування навичок, яким, найімовірніше, не вдасться знайті застосування. Або навпаки: свідомо обрати шлях вузькоспеціалізованого експерта в технологіях, які трапляються рідко, проте спеціалісти в них на вагу золота. У попередніх статтях цієї серії ми аналізували лише вакансії рівня Senior: iOS/js , PHP , Java , Front-end , C++ . Однак у Data Science позицій Senior надто мало, щоб їх могло вистачити для аналізу. Тому розібрали Middle, Senior та Lead, які вимагали від 1 до 10 років досвіду в професії. Вакансії України взяті на DOU, вакансії Каліфорнії — на LinkedIn. Усі вакансії були активні станом на 30 травня. З них відібрали 50 позицій від найбільш відомих та престижних компаній: 25 в Україні та Каліфорнії. Раніше в цій серії ми аналізували всі вакансії.

Опубліковано: 04/06/20 @ 10:16
Розділ Різне Читати далі...

Світло і тінь ІТ-реальності: як поєднуються РМ/ВА функції

Працюю в ІТ на різних позиціях і в різних компаніях вже шість років. За цей час я переконався, що в українських ІТ-компаніях поширена практика комбінування різних проєктних ролей. І через це виникає багато проблемних питань. Сьогодні немає деталізованої та чіткої методики організації кросфункційної роботи у проєктних командах делівері-сегменту. Оскільки я маю досвід роботи як проєктний менеджер, керівник проєктного відділу, бізнес-аналітик, проксі продакт-оунер і досвід комбінування цих посад, вирішив розробити методичний підхід до впровадження, поєднання функцій та ефективної роботи проєктного менеджера та бізнес-аналітика. Головна мета статті — надати читачу-практику дієвий фреймворк для здійснення функцій РМ/ВА. Для цього я покроково розкрию такі ключові питання: Ідея поєднання РМ/ВА ролей — концептуальна модель бачення. Ключові фактори успішного практичного поєднання РМ/ВА ролей у делівері-сегменті. Проблемні аспекти поєднання РМ і ВА. Лайфхаки з практики.

Опубліковано: 02/06/20 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Кейс: Просування сайту побутової техніки Bosch і Siemens в ТОП3

Клієнт Інтернет-магазин, що спеціалізується на продажу сертифікованої побутової техніки Bosch і Siemens в Україні. Один з найбільших дилерів цих виробників, що нараховує близько 1000 товарів в більш 50 категоріях. Наше завдання Зростання пошукового цільового трафіку за пріоритетними напрямками: холодильники, духовки, посудомийні машини та інші. Вихідні дані, особливості проекту Регіон: Україна, Київ Пріоритетна пошукова система: Гугл Платформа інтернет-магазину: 1C-Bitrix Початок робіт: 8 липня 2019 Для деяких категорій товарів важливий сезонний фактор: наприклад, холодильники взимку купують набагато рідше.

Опубліковано: 01/06/20 @ 04:03
Розділ Різне Читати далі...

Android дайджест #39: презентація бета-версії Аndroid 11, Studio 4.0, новий погляд на AlertDialog

А також: робота з Sandwich, Firebase Kotlin, Android Bluetooth Low Energy, автоматизація робочих процесів з допомогою GitHub Actions. Цей дайджест написаний у співавторстві з Сергієм Жуком . Новини та аналітика 3 червня відбудеться довгоочікуване подання нових функцій, включених в наступну версію Android 11. Про те, що ж для нас приготували розробники системи, ви зможете дізнатися в прямому ефірі на YouTube . Android Studio 4.0 — новий редактор Motion Editor, Build Analyzer для розслідування причин більш повільних збірок і мовні API-інтерфейси Java 8, які ви можете використовувати незалежно від мінімального рівня API вашого додатка. Microsoft показали перший елемент управління макетом з двома екранами для розробників Java і Kotlin. Це дозволить створювати додатки, що використовують переваги Microsoft Surface Duo і двох його екранів. щоб допомогти підтримувати безперервність бізнесу і залишатися моторним у змінному середовищі.

Опубліковано: 30/05/20 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Атоми, молекули та інша хімія. Огляд платформи Dell Boomi

Усім привіт, мене звати Микола. Два роки я працюю на позіції System Integration Engineer у компанії SoftServe, сертифікований Dell Boomi Architect. У цій статті пропоную розглянути платформу Dell Boomi. Якщо ви ще не ознайомлені з iPaaS-рішеннями, рекомендую прочитати статтю мого колеги Ярослава Клочника про те, для чого потрібні інтеграційні платформи, які їхні переваги та сфери застосування. За тієї годину, що працюю з платформою Dell Boomi, я реалізував близько 20 різних інтеграцій. Інтеграція відбувається з HCM (Human Capital Management), в якій люди звітують про свою роботу, планують робочі дні чі беруть лікарняні. Такою системою користуються багато клієнтів: супермаркети, авіакомпанії, готелі тощо. Окрім основного функціонала, вони ще хотіли б бачіті звіти з агрегованими даними за відділами компанії. Або, наприклад, функцію, щоб певним працівникам додати додатковий вихідний.

Опубліковано: 29/05/20 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Як почати програмувати з дитиною

Коли я закінчувала політехнічний інститут, зрозуміла, що настав час обирати серйозну роботу. Раніше лабораторну з програмування не раз копіювала у друзів або приєднувалась до бригади тих, хто напиши код без моєї допомоги. Та на четвертому курси відчула, що програмування мені насправді подобається. Понад ті, це мій хліб, тому варто почати самостійно досягати успіху. З того часу минуло вже 7 років, які я присвятила саморозвитку у сфері програмування. Зараз співпрацюю з EPAM як Senior Java Developer. Я з тих, кому буває ліньки зробити щось для себе, але якщо пообіцяв одному, то хоч зі шкіри вилізь, але виконай. Тому, щоб поглибити свої знання, я вирішила навчати інших. Впродовж року була менторкою та тренувала студентів курсів з програмування. Потім кілька років викладала, проводила вебінари та виступала на подіях для новачків-розробників. Успіхи моїх студентів та їхнє прихильне ставлення надихали вивчати щось нове та ділитись знаннями.

Опубліковано: 28/05/20 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Що таке Big Data Engineering і як розвиватися у цій сфері

Я вже майже три роки працюю як Big Data Engineer. Година від годині доповідаю на технічних конференціях/мітапах в Україні та за кордоном і нерідко замислююся, як там представлятися. Якщо скажу, що працюю Big Data Engineer, більшість людей або не зрозуміє, чим я займаюсь, або буде плутати з іншими спеціальностями — Data Scientist, Data Analyst. За останні кілька років помітила, що рідше потрапляю в такі ситуації за кордоном, ніж в Україні. Отож спробуймо розібратись, у чому суть професії Big Data Engineer, які його типові завдання, плюси й мінуси професії, шляхи її опанування та особистий досвід розвитку. Ця стаття буде цікава тим, хто вперше чує про Big Data Engineer, тім, хто знає про існування цієї посади, але не розуміє, у чому суть, і тим, хто цікавиться Big Data й бажає перейти в цю сферу. Що таке Big Data Engineering Є багато визначень, що таке Big Data Engineering , і всі вони крутяться навколо даних і маніпуляцій над ними.

Опубліковано: 27/05/20 @ 11:20
Розділ Різне Читати далі...

7 викликів для бізнес-аналітика при виявленні вимог

Стаття написана у співавторстві з Мері Ротарь , Co-Founder IAMPM. Мій загальний досвід в ролі бізнес-аналітика — це 6 років в продуктових і аутсорсингових ІТ-компаніях. Той рідкісний випадок, коли відразу починаєш з бізнес-аналізу, а не зі суміжною спеціальністю, як найчастіше буває. У мене економічна освіта. Коли стояв вибір між фінансами і економічною кібернетикою, я вибрала кібернетику. Після інституту мені запропонували попрацювати аналітиком-консультантом з впровадження 1С-систем. Пізніше працювала PM, потім знову повернулася в бізнес-аналіз. І ось в DataArt я вже три роки. Сім викликів, про які я розповідаю сьогодні, — це мій досвід: те, що сама переживала в роботі і з чим вчилася справлятися. На етапі виявлення вимог закладається фундамент майбутнього продукту, і від якості роботи БА буде залежати, наскільки надійним вийде основу. Тому в першу чергу важливо дізнатися, чи дійсно те, що озвучує замовник, збігається з реальною потребою бізнесу.

Опубліковано: 25/05/20 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Go дайджест #14: що буде в Go 1.15, Apple і Go

У випуску: соместный проект Apple і Google Go, як мова помогет розробляти софт для боротьби з COVID-19, результати Go Developer Survey 2019 . Новини Спільний проект Google і Apple по боротьбі з COVID-19 написаний на Go , а в цьому випуску хлопці з Generic Talks розбирали його за деталькам. . Що нас чекає в Go 1.15 на слайдах від Деніела Марті, і ще одна стаття з детальним розбором деяких новинок. Результати Go Developer Survey 2019 Свіже інтерв'ю з Робом Пайком Як зменшити розмір бінарників , жертвуючи можливістю порівняння типів, від Дейва Чейні. Caddy 2 ось і реліз! Анонс GoWayFest 4.0 goway.io — 4-а конференція в Білорусі, повністю присвячена мові Go, переходить в онлайн і пройде 11-12 липня. Серед спікерів цього року: ? — розкриє таємницю того, як важливий неймінг для вашої кодової бази. ? — допоможе прискорити процес «від зміни коду до запуску процесу» для додатків Go. ? з докладним описом впровадження ефективної VM в Go.

Опубліковано: 23/05/20 @ 12:23
Розділ Різне Читати далі...

День вишиванки 2020: як ІТ-фахівці святкують на карантині

Цьогорічний День вишиванки українці відзначають в умовах карантину. Проте це не привід відмовитися від святкування. Редакція DOU зібрала фото і відео як ІТ-компаній, так і ІТ-фахівців, які вбирались у вишиті сорочки в останній четвер травня. Abto Software

Agiliway

AMC Bridge

ANODA Software Development Agency
Appus Studio Більшість співробітників перебуває та відзначає свято вдома. Але дехто вранці вибрався до пам " ятників національним діячам мистецтва.


Дивувати Commerce Bakotech Скористались нагодою та одягнули сьогодні вишиті сорочки.

Опубліковано: 22/05/20 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

10 інструментів для полегшення роботи з Flutter

Продовжуючи тематику корисних інструментів для роботи з Flutter , хочу поділитися з вами тими, які щодня допомагають мені робити роботу швидше. 1. FVM FVM — абревіатура від Flutter Version Manager. Аналогічний інструмент ви могли зустрічати в роботі з Node.js — NVM . FVM дозволяє гнучко переключатися між версіями Flutter. Підтримує завантаження як конкретних версій Flutter, так і каналів Master, Dev, Beta, Stable. Оскільки Flutter «молодий, що динамічно розвивається фреймворк»™, список багів в ньому тасується з великою швидкістю. Релізи відбуваються часто, як видно з цього джерела . Хоча у Flutter релізи відбуваються щоквартально, гарантій, як зазвичай, немає — можуть і затримати. Бувають ситуації, що критичний для бізнесу баг, якщо і полагодять досить оперативно, то в релізну гілку він потрапить не на наступний день. У цьому випадку FVM допомагає мені швидко завантажити оновлення і переключитися на іншу версію Flutter, перевірити конкретний фікс.

Опубліковано: 20/05/20 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Розвинений IT-ринок і спокій. 6 причин жити і працювати в Миколаєві для IT-спеціаліста

Миколаїв — моє друге рідне місто, живу тут вже 16 років. Сам я родом зі Скадовська Херсонської області, але приїхав до Миколаєва на навчання і вступив в Чорноморський національний університет ім. Петра Могили. А після випуску залишився тут жити. Чому не повернувся в Скадовськ або не переїхав в місто-мільйонник? А тому, що Миколаїв — відмінний місто для початківців в ІТ-сфері, досить великий, а ще рай для тих, хто не любить суєти. У цій статті я хотів би перерахувати 6 причин, чому Миколаїв комфортне місто для IT-фахівця, а також поділитися своїми враженнями від життя тут. 1. Хороші можливості для початківців фахівців У Миколаєві багато можливостей, щоб почати кар'єру в ІТ з нуля. У нас в місті знаходиться ЧНУ ім. Петра Могили, який входить в трійку кращих університетів з ІТ-спеціальностями 2019 року в рейтингу DOU .

Опубліковано: 18/05/20 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Як не PM нафакапить на новому проекті

Стаття написана у співавторстві з Мері Ротарь , Co-Founder IAMPM. Привіт, я Павло Устинов, зараз працюю PMO в Solar Digital. З 15 років роботи в IT-сфері останні 7 керую проектами. За цей час вже навчився бачити обставини, які з великою ймовірністю завалять як мінімум дедлайн, а то й поставлять під питання доцільність подальшого співробітництва з замовником. У статті поділюся спостереженнями, як уникнути факапов і не здійснювати базових управлінських помилок. Поради і кейси з статті однозначно допоможуть junior PM заздалегідь «підстелити соломку», щоб не набити всі шишки на першому ж проекті. Досвідчені РМ'и теж, думаю, знайдуть для себе щось корисне: завжди цікаво дізнатися, як справляються з труднощами колеги. Який проект вважати успішним У проджект-менеджменті успіх управління проектом передбачає, що всі обмеження — Cost, Scope, Time, Quality — виконані в обумовлених обсягах і строках.

Опубліковано: 15/05/20 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Essential Factors to Consider When Writing an Essay

Essential Factors to Consider When Writing an Essay Writing a composition ought to be made possible for a student in order to encourage more students to pick the alternative. There are a few aspects that a student should consider in writing a composition to assist him/her in this regard. To begin with, they ought to come to a decision whether or not they want to compose a class newspaper or maybe not. Students should choose to compose his/her paper based on the type of your writer. If a student wishes to give an intelligent and skilled opinion then he/she needs to not choose a different type of writing. Hence, students should decide on the topic of the paper and do it. The next step is to pick on the theme and tone of the document. The next thing to writing an essay is to prepare a topic. Many students don't know about how the topic should be highly relevant to this main topic of the essay. In other words, it should deliver a real picture of the niche of the newspaper.

Опубліковано: 13/05/20 @ 10:37
Розділ Різне Читати далі...

Порівнюємо два формати серіалізації даних: Protobuf vs JSON

Привіт, мене звати Ярослав. Я займаюся розробкою в компанії Evrius . У цій статті ми порівняємо два формати серіалізації даних та ознайомимося з інструментами, які оптимізують її виконання. Інформація буде цікавою гоферам, які використовують серіалізацію для збереження та передачі даних. Ця стаття є продовженням задачі, яку я розв'язків язував в офісі (тут ностальгійка, бо зараз працюю дистанційно). Приклади коду доступні в репозиторії . Історичні рішення, які треба переписати На практиці це здається пробачимо: з'єднання явилася завдання, її виконали швидко й легко, використовуючи стандартні інструменти, і всі задоволені. А з часом, хай за рік, змінились умови, збільшився трафік тощо, і ті красиве рішення, що було спочатку, треба переписати. Знайомо? JSON to Protobuf У моєму робочому проєкті в одному з мікросервісів є операція, яка на кожен запит від користувачів зберігає JSON в key-value базу даних на три години.

Опубліковано: 13/05/20 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180