Проблеми з тестуванням на проекті для не QA

Вітаю! Я Ігор Берегівський, мені 26 років, п'ять з яких працюю тестувальником. Коли дізнався, що є така професія, одразу ж загорівся, оскільки з дитинства любив досліджувати, як працюють різні механізми й наскільки вони міцні. За час роботи в QA я встиг здобути сертифікацію ISTQB Advanced Level у тест-менеджменті, лідити команду із 14 тестувальників, менеджити частину відділу тестування, викладати курс із тестування й жодного разу не змінити компанію :) У цій статті розповім, як тестування під час розробки допомогло нам — компанії Diligences — створити готовий до релізу внутрішній продукт, що переріс у своєрідний стартап. Стаття буде корисною для проджект/продакт-менеджерів, тімлідів і початківців у сфері забезпечення якості.

Опубліковано: 25/09/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Країна, де доречний торг на співбесіді. Як живеться програмісту в Ізраїлі

Привіт! Мене звуть Сергій Шелехов. Я програміст, працюю з .NET. У 2017 році ми з дружиною переїхали в Ізраїль, де влаштувалися працювати в різних IT-компаніях. У цьому матеріалі я розповім про особливості життя айтішника в Ізраїлі. Відразу обмовлюся, що це моя перша стаття про IT, так що ви вже не судіть строго. В Ізраїлі (як і в будь-якій іншій країні) є свої плюси і мінуси, але, на мій суб'єктивний погляд, плюсів все-таки більше. Переїзд Почну з того, що громадянство Ізраїлю у мене є з 6 років. Моя сім'я репатріювалася туди в далекому 1990 році, а в 1992-му повернулася назад. Перш ніж почати працювати у IT в Україні, я встиг пожити в двох західних країнах — у Німеччині та Великобританії. «Так якого біса ти робив в Україні?» — запитаєте ви і, звичайно ж, будете по-своєму праві. Але це тема для окремого посту, а сьогодні мова піде про наше з дружиною переїзді в Ізраїль в 2017 році.

Опубліковано: 23/09/19 @ 07:05
Розділ Різне Читати далі...

Ruby дайджест #32: Rails 6.0 і Sidekiq 6.0, подкасти з DHH

Дайджест створено у співавторстві зМариною Завийбородой , Copywriter в RubyGarage. Всім привіт! Відразу почнемо з цікавого. David Heinemeier Hansson (DHH) став гостем відразу двох подкастів, де поділився своїми планами нових продуктів, а також розповів про свою любов до Ruby і своє ставлення до ідеї «Ruby is dead». Вийшли нові огляди на оновлення Rails 6 від BigBinary, а також на Amazon відкрито передзамовлення на книгу Сема Рубі Agile Web Development with Rails 6 1st Edition . Тренди в співтоваристві Ruby Краще пізно, ніж ніколи :) У серпні було анонсовано реліз Rails 6? Rails 6.0: Action Mailbox, Action Text, Multiple DBs, Parallel Testing, Webpacker by default, and Zeitwerk! What a monumental final release. Massive upgrades, intense conceptual compression. Our Best Rails Yet!YDNN Нові версії Sidekiq 6.0, Sidekiq Pro 5.0 and Sidekiq Enterprise 2.0. Welcome to Sidekiq 6.0! ...Sidekiq GitHub перейшов на останню версію Rails.

Опубліковано: 21/09/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

PM дайджест #20: база знань для лідерів, гайди Мартіна Фаулера

Привіт! Зустрічайте новий дайджест цікавих матеріалів зі світу проектного управління. Project Management Тетяна Голубєва ділиться лайфхаками по роботі з очікуваннями і задоволеністю стейкхолдерів. Велика база знань для розвитку тимлида (насправді будь-якого, хто бере на себе лідерські обов'язки). База доповнюється, в даний момент повністю заповнені розділи «Управління людьми» і «Управління командою» — роль ресурс-менеджера. В майбутньому роадмап поповниться ролями Product Owner, Administrator, Tech Lead і всіма можливими знаннями для розвитку Soft Skills. Ваші дані будуть дуже до речі! Як бути з вигорілими співробітниками? Розповідає керівник QA департаменту у Badoo. У кожному випуску повинна бути одна посилання для РМов без технічного бекграунду: What an API is for non-technical people . How to take your engineering team from good to great? — прекрасний гід, що покриває всі аспекти роботи технічного менеджера, з масою практик і підходів.

Опубліковано: 21/09/19 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Як GlobalLogic створювала EcoHike — додаток для туристів, які хочуть очистити Карпати від сміття

У рубриці DOU Labs ми запрошуємо IT-компанії ділитися досвідом власних цікавих розробок і внутрішніх технологічних ініціатив. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Привіт! Мене звуть Юрій Голованов, я відповідаю за розвиток мобільного практики у львівському офісі GlobalLogic. Разом зі своєю командою ми займаємося створенням рішень для мобільних пристроїв на iOS і Android. У липні ми запустили додаток EcoHike , некомерційний соціальний проект компанії, мета якого зробити Карпати чистішими. Тепер мандрівники можуть відзначати на карті забруднені ділянки. Відповідно, інші користувачі можуть прокласти маршрут свого відпочинку так, щоб прибрати зазначену місцевість. У цьому матеріалі я розповім докладніше про технічної реалізації проекту. Як виникла ідея і з чого починалося додаток Серед наших колег, особливо у Львові, багато любителів активного способу життя, походів в гори, є навіть екологічні активісти.

Опубліковано: 19/09/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Подорож на планету Java. Мій досвід проходження сертифікації Java Developer 11

Мене звуть Євген і більше 5 років я займався рішеннями в області Building Information Modelling (BIM), CAD - та CAE-рішеннями з використанням DSL DesignScript і Python. У 2014 році вирішив змінити профіль і зайнятися розробкою на Java. Встиг попрацювати в області розробки і підтримки програм для налаштування комп'ютерних мереж і управління ними. Зараз працюю Java-розробником в компанії AB Soft (Одеса) і займаюся розробкою веб-додатків в предметній області хмарних комунікаційних рішень. Ідея отримати сертифікат Oracle Certified Professional: Java 11 Developer народилася в моїй голові ще в далекому за мірками IT 2016 році, коли компанія Oracle оголосила про плани випустити нову версію Java — 9-ю. Це і дало стимул пройти сертифікацію і ознайомитися з новою версією мови. Але час минав, реліз був перенесений спочатку на півроку, а потім і зовсім на другу половину 2017-го.

Опубліковано: 17/09/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Навіщо розвивати українську мову в ІТ-секторі

[Від редакції: Олександр Краковецький — CEO компанії DevRain, співзасновник ДонорUA й Chatty, Microsoft Regional Director, Microsoft AI Most Valuable Professional, кандидат технічних наук. Ми звернулися до Олександра з проханням розповісти про ініціативи з розвитку української мови в IT. Також попросили висловити власну думку щодо того, чи важливо популяризувати державну мову в IT-галузі]. Disclaimer. У публікації я не торкаюся тими знання й використання англійської мови в ІТ-секторі. На моє переконання, це must have. Ідеально, саме англійська мова повинна стати другою державною в Україні. Я далекий від ідей націоналізму й не люблю, коли мовним питанням прикривають інші важливі проблеми. Я не проти російської мови, а проти ігнорування української. Враховуючи, що мовна тема потенційно вибухонебезпечна, я намагався висловлюватися максимально політкоректно й нейтрально.

Опубліковано: 16/09/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Front-end дайджест #36: New React Dev Tools і поліпшення продуктивності Instagram

У випуску: нативний лейзилоадин у новій версії Chrome, продовжуємо використовувати React Hook'і (чи зможуть вони замінити Redux?), а також як нові фічі в CSS допомагають жити краще. Що нового New React DevTools V8 release v7.7 FireFox Team: Firefox 69 Today's Firefox Blocks Third-Party Tracking Cookie and by Default Cryptomining Chrome Team: Deprecations and removals in Chrome 77 What's New In DevTools (Chrome 78) The Native File System API: Simplifying access to local files — новий API для роботи з локальними файлами. Native lazy-loading for the web — нативна лінива завантаження за допомогою атрибута loading в Chrome 76. NodeGUI and React NodeGUI — пишемо десктопні програми на JavaScript на основі QT. Can I email — таблиця доступності можливостей веб-платформи email движках. CSS і CSS in JS Overflow And Data Loss In CSS — будуємо адаптивну до контенту верстку, без втрат даних.

Опубліковано: 14/09/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

NPX, або Прощайте, глобальні залежності

Гасконцам від програмування присвячується. Коли справа стосується глобальних пакетів, всі кажуть, що це зло. Однак через деякий час у файлі README.md дивним чином виявляється інструкція типу: npm install -g typescript Найлютіші кричать: «Тисяча чортів, я ж сто разів казав не робити цього!» На що чують невиразну відповідь: «Так наш пакет не збирався локально, дебажити ми не могли». Що тут скажеш? Давайте ж розберемося, чи є глобальні NPM-пакети вселенським злом. Для чого взагалі потрібні глобальні залежності Перше і найголовніше: глобальні пакети вносять розбрат в стрункі ряди команди. І скільки б ви не вимагали: «Кожен день оновлюйте свої глобальні пакети на робочих машинах перед початком роботи, та й взагалі перед кожним комітом», — це тільки стрясати повітря.

Опубліковано: 13/09/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Складнощі тестування мікросервісів та що з ними робити

У червні 2019 року я виступивши на конференції ProQA.Today на тему тестування мікросервісів. Якщо коротко, то в моїй доповіді було чимало критики й могло скластися враження, що я затятий противник технології, альо це не так — удома я навіть маю свій Docker Registry на окремому сервері, з багатьма контейнерами для різних тестерських експериментів. А в Google Cloud у мене є власний застосунок. Як і в будь-якій технології, я бачу в мікросервісах сильні і слабкі сторони, де чимало залежить від правильної архітектури й способу використання. Кілька місяців я обмірковував свою доповідь, виступи інших спікерів та критику й готовий структурувати свої думки у статтю. Усі приклади нижче — мій досвід тестування монолітних систем і мікросервісів. Точка відліку Для початку визначмо терміни, щоб розуміти, про що ми говоримо. У моєму розумінні моноліт — ПЗ як одна система, яке можна розгорнути й запустити на одному сервері.

Опубліковано: 12/09/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Як ми впровадили Scrum: граблі і точки зростання

Привіт! Мене звати Олександр, я Scrum-майстер в Trionika. Хочу поділитися своїми особистими спостереженнями про те, як змінилася ефективність роботи розробників і продуктолога під час і після впровадження Scrum компанії. Відразу уточню: компанія спеціалізується на видобутку та монетизації трафіку. Крім цього, розробляє свою платформу зразок Upwork для роботи з клієнтами та підрядниками по всьому світу. За 9 років на ринку ця команда напрацювала величезну базу коду, тому за доопрацюванням дрібних фіч стало складно бачити прогрес в роботі (думаю, багато хто зрозуміє, про що я). Починало все більше здаватися, що нинішній потужний IT-відділ компанії перетворюється в неповороткого монстра, який намагається встигнути скрізь, а фактично топчеться на місці. В якості рішення для зрушення з мертвої точки народилася ідея спробувати Scrum: зібрати пілотну Scrum-команду з 8 чоловік в IT-відділі, яка з виділеним Product Owner повністю відповідала б єдиним планом.

Опубліковано: 10/09/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

C++ дайджест #19: підготовка до співбесід

Привіт, мої любі сішники! Сьогодні випуск буде присвячено підготовці до співбесід. Тож почнімо? :) Матеріали для підготовки до співбесід Не забудьте повторити патерни , ідіоми , контейнери та їх складність , алгоритми пошуку та сортування (а повторювати краще в C++ shell ) та як реалізувати таблицю віртуальних функцій . Підбірки питань, які трапляються на співбесідах, і відповіді на них: Популярні запитання на співбесіді по C++ і відповіді на них ; C++ Interview Questions and Answers ; 123 завдання з IT-співбесід з розбором рішень ; Commonly Asked C++ Interview Questions — Set 1 , Set 2 ; Commonly Asked Algorithm Interview Questions — Set 1 , Set 2 ; Top 10 algorithms in Interview Questions ; CodeQuestion ; 24 Essential C++ Interview Questions .

Опубліковано: 08/09/19 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

«Це невідворотна еволюція суспільства». Чому нам не оминути нових податків та куди вони підуть

[Про автора: Іван Лешко — VP Client Success у SoftServe, працює в ІТ-індустрії вже більше 13 років, за які пройшов десятки різних проектів від інженера до керівника бізнес-вертикалі. Останні роки повністю сконцентрований на роботі із клієнтами та розвитку ІТ-індустрії] Український айтішний офшор — до нескінченності. Ну що, друзі, пригорає від заяв нового прем'єр-міністра і команди? А ви думали, далі буде стабільність? Прем'єр-міністр Олексій Гончарук презентував план створення Фонду розвитку людського капіталу для IT-галузі, який би керувався самою галуззю. І в першу чергу наголос стоїть саме на створенні фонду, а не піднятті податків. А від фонду наповнюватимуть із кількох відсотків додаткових податків до ФОП ІТ. Кошти цього Фонду підуть на галузь освіти (стипендії для студентів, гранти для молодих вчених і створення освітньої інфраструктури).

Опубліковано: 06/09/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Зустріч прем'єр-міністра з ІТ-галуззю: 650 тис. ІТ-спеціалістів за 10 років та нова система оподаткування

4 вересня в Києві відбулася зустріч представників нового уряду з ІТ-галуззю. З боку урядовців були присутні новий український прем'єр Олексій Гончарук, віце-прем'єр міністр України й міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, а також голова ДПС України Сергій Варланов. З боку ІТ — керівники компаній та представники асоціацій. Обговорювали питання розвитку ІТ-галузі, трішки про маски-шоу, ну і, звісно, нове оподаткування. Редакція DOU побувала на зустрічі, і представляємо вам найцікавіше з обговорення. Image source Маски-шоу Прем'єр зазначив, що УБЕЗ вже пішло в минуле. Це ще не завершень процес, але це вже перші сильні кроки, які вказують на те, що правоохоронні органи мають змінити своє ставлення до бізнесу. Гончарук очікує, що СБУ зробить так само, щонайменше — на рівні тих практик, які існують зараз. І що вже цього місяця будуть зроблені кроки, які допоможуть остаточно відвадити від силовиків бізнесу.

Опубліковано: 04/09/19 @ 12:05
Розділ Різне Читати далі...

Відображення списків з допомогою UICollectionViewCompositionalLayout в iOS

У цьому році Apple провела «вибухову» WWDC. Все співтовариство iOS-розробників сфокусувалося на нових фреймворках (SwiftUI, Combine, RealityKit...), намагаючись розібратися, як це працює і що нового принесе. Багато невеликі, але дуже корисні для актуальних програм оновлення чомусь залишилися за кадром. Тим не менше я хочу поділитися моїми дослідженнями одного з них — UICollectionViewCompositionalLayout. Я впевнений, кожен з початківців iOS-розробників починав своє навчання з вивчення списків. Це той незамінний UI-елемент, який присутній практично в кожному додатку. UICollectionView— це еволюціонував UITableView, який дозволяє розміщувати елементи списку в різному порядку з допомогою UICollectionViewLayout. Той, хто хоч раз пробував створити свій кастомный CollectionViewLayout, знає, як це непросто. Ми маємо море методів, з допомогою яких потрібно задати поведінку. Не всі їх потрібно використовувати, іноді потрібно написати додаткове кешування.

Опубліковано: 03/09/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Потрібні програмісту алгоритми і структури даних

Вперше я написав рядок коду 10 років тому. З тих пір я кожен день дивуюся, як багато можливостей відкрила для людства розробка. У розробку ж мене привело рішення алгоритмічних задач та участь в змаганнях з програмування. Перший комерційний проект я завершив 7 років тому. Тоді усвідомив, що недостатньо написати робочий ефективний код за короткий час. Інженер повинен знати архітектурні підходи, дотримуватися стилю і банально писати читається код. Але стаття буде швидше про перший: про написання робочого ефективного коду, який прослужить довго. Вона буде корисна як новачкам, які шукають можливості для професійного росту, так і для досвідчених фахівців, які знають кілька мов, можуть придушити будь баг і тягнути будь-який проект, але прагнуть до розробки нових проектів.

Опубліковано: 02/09/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

iOS дайджест #33: Special — SwiftUI

У випуску: SwiftUI vs. Auto Layout, ViewModifier, бічне меню і асинхронне завантаження зображень, MapView app, набір розширень. Хочу дізнатися основи SwiftUI Tutorials. Introducing SwiftUI
Було б нечесно починати добірку не з эплового туториала, враховуючи, як круто вони його зробили. SwiftUI by Example
Підлогу Хадсон, відомий своїми туториалами і книгами, вже встиг написати безліч всього за SwiftUI. І, причому, в досить цікавому форматі — як показати список, як видалити комірку, як закруглити кути та багато-багато іншого. SwiftUI vs. Auto Layout: Pros and Cons of Each Approach
Вже переписувати весь код на SwiftUI чи ще почекати? MVC without the C: What will SwiftUI change in app architecture?
MVC помер, хай живе MVC! Як зміниться архітектура додатків, написаних з допомогою SwiftUI. Swift Property Wrappers
Максимально вичерпна стаття від NSHipster про property wrappers з прикладами.

Опубліковано: 31/08/19 @ 07:46
Розділ Різне Читати далі...

Роль Product Manager на різних етапах розвитку проекту

Стаття написана у співавторстві з Мері Ротарь , Co-Founder IAMPM. Всім привіт, мене звати Андрій, і я працюю менеджером продуктів вже більше 5 років. Один з найбільш частих питань, яке я чую від початківців фахівців, — «Що мені потрібно знати і вміти, щоб стати хорошим продактом?». Справа в тому, що однозначної відповіді не існує. Роль Product Manager в компанії сильно залежить від стадії розвитку продукту, з яким він працює. Завдання продакта в стартапі сильно відрізняються від того, з чим доведеться працювати в проекті, який нещодавно вийшов на ринок або який працює вже не перший рік. Якщо в стартапі все потрібно робити максимально швидко, нехай навіть «з добра і палиць», лише б працювало, то в період зростання продукту від менеджера очікують якості, досягнення KPI і customer success. Так що буквально за два роки на проекті Product Manager може змінити 3 різні ролі, і у кожної є свої плюси і мінуси.

Опубліковано: 27/08/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Java дайджест #44: Java 13, Micronaut Predator і смерть Mercurial

Посилання, на які краще таки натиснути (на думку автора), відзначені знаком (!) Щось на зразок новин (!) JDK 13: First Release Candidate . Red Hat(читай IBM) передав спечу CDI в Eclipse Foundation . Microsoft acquires jClarity to help optimize Java workloads on Azure. Вийшов Flyway 6.0.0 . JEP 357: Migrate from Mercurial to Git . Почитати і подивитися Java InfoQ Trends Report — July 2019 . Java Futures, 2019 Edition виступ від Brian Goetz. What's New in JUnit 5.5 . Ok DOU, хто вже використовує 5-ю версію? Чи все на 4-й або якомусь TestNG? JPA Data Access with Micronaut Predator — DAL для Micronaut. Але не намагайтеся його шукати за запитом «Micronaut Predator» тому що «the word Predator is a source of anxiety for some». Тепер проект називається micronaut-projects/micronaut-data . (!) Exercises in Programming Style and the Event Bus від Nicolas Fr?nkel. (!) Хотілося б почути думку спільноти ДНЗ на тему Why Event Sourcing is a microservice communication anti-pattern .

Опубліковано: 24/08/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Розробка API на Python із Serverless

У попередній статті я показавши, як можна взаємодіяти з безсерверною платформою AWS Lambda лише засобами, наданими Amazon. Це був корисний експеримент — раджу так робити з будь-якою новою технологією чі системою, яку бажаєте вивчити. Починайте з найпростішого і спробуйте збудувати проект, не застосовуючи надто багато додаткових інструментів чи абстракцій, — так ви ліпше зрозумієте як працює базова система і з якими неприємностями, труднощами чи випадками, що вимагатимуть шаблонного коду, ви стикнетеся. Щойно побачите, як все працює, ви значно глибше зрозумієте абстракції, які лежати на поверхні, оскільки матимете уявлення про ті, як вони влаштовані, які проблеми розв'язків язують і яких складнощів дозволяють уникнути. AWS має потужні служби, які, втім, потрібно відповідним чином поєднувати, щоб досягти потрібного результату. По суті, вони є модулями, які мають певну функціональність, але мають бути якось об єднані в єдине ціле, щоб ними було дійсно зручно користуватися.

Опубліковано: 23/08/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180