Аналітика IT-ринку фрілансерів Східної Європи : Україна лідирує

Дякуємо Катерину Яровенко та сервіс top $ dev за допомогу в підготовці статті . Команда top $ dev провела декілька досліджень країн Східної Європи. На основі даних найбільших фріланс - бірж ( oDesk , Elance , Freelancer та інших ) були проаналізовані понад 88 тисяч профілів фріланс -розробників і 260 тисяч проектів на загальну суму понад $ 350 млн. Країни - аутсорсери і країни - замовники У 2014 р Україні продовжує лідирувати на ринку фріланс - програмування, виконуючи третину замовлень , що припадають на Східну Європу. Друге і третє місце займають Росія і Румунія. Частки країн - аутсорсеров : Рекордно збільшилися частки Румунії та Сербії - на 32% і 79 % відповідно. Частка Росії знизилася на 15% ; також впали частки Білорусі, України та Польщі. Частки країн - замовників: Безумовним лідером серед країн- замовників залишається США , втім , їх частка зменшується. Зростає кількість замовлень зі Швейцарії , Ізраїлю, Великобританії та Німеччини.

Опубліковано: 24/02/15 @ 07:57
Розділ Різне Читати далі...

Як розуміти чужий код

Перш ніж перейти до купи тексту , подивіться на код і зрозумійте, що він робить : Таке пишуть розробники . Хтось не зрозумів взагалі, хтось тільки здогадується, що робить цей код . Але є спосіб зрозуміти його. Про нього буде нижчою. Коли ми змушені читати чужий код? 1 . Код дістається у спадок.Коли ви дописуєте за кимось, і вам потрібно оцінити, скільки часу займе доробка .
2 . Ваш код , дописанийкимось, в який вносили зміни інші розробники, і вам необхідно зрозуміти, що вони там дописали .
3 . Code review .Відрізняється від перших двох тим, що його потрібно проводити до того, як код потрапляє в репозитарій/продакшн . Що потрібно для розуміння чужого коду ? - Знання предметної області , щоб читати код , розуміти , як це було реалізовано за вимогами, і продумати стратегію як його змінювати в майбутньому.
- Особливості мови . Наприклад, в JavaScript є свої приведення типів , і деякі перевірки типів/умов будуть не завжди істинними або помилковими , як ви цього хочете.

Опубліковано: 23/02/15 @ 06:51
Розділ Різне Читати далі...

На стику технологій: програміст, який вміє щось ще

Можна цілком стерпно відчувати себе в постолах розробника, ім'я вища технічна і трудовий стаж . Але буває й так , що в роботі допомагають знання в зовсім , здавалося б , далеких від програмування областях. Разносторонний досвід З одного боку, нікого вже не здивуєш історіями про талановитого програміста, який за дивним збігом є ще й талановитим музикантом або лінгвістом . Цілком чітко простежується залежність - чим більше людина розвинений в одній області, тим легше йому даються інші . Адже уміння вчитися універсально , і переноситься на будь-які інші сфери життя. Був би мануал . Крім того , професія програміста все- таки є творчою . Це означає, що для вирішення завдань, крім традиційно раціонального підходу , важливі і випадкові творчі процеси - імпульси, що виникають в голові. Саме під час перемикання мозку в ньому може з'явитися прозренческая думку. Це може статися під час обіду або гри у футбол , на прогулянці або посеред партії в теніс .

Опубліковано: 20/02/15 @ 10:59
Розділ Різне Читати далі...

QA дайджест # 4 : Новини світу тестування, погляди на професію, корисні інструменти

Мене звуть Віктор , і я працюю менеджером проектів і продуктів у компанії Softengi . Але 35 наших тестувальників постійно завалюють мене різними посиланнями зі світу тестування. Я їх читаю і щомісяця ділюся з Вами найцікавішими матеріалами. Новини У HP оголосили про випуск нового ПЗ для тестування мобільних додатків. Google платить за знайдені дефекти . Тепер ще більше . Завдяки багу в Steam для Linux можна легко попрощатися зі своїми файлами. Ну або ніколи його не видаляти. Відмінний план, Steam ! Міністром фінансів Греції став економіст ігровий корпорації Valve . Хороший приклад того , як фахівець вузької області може бути корисний у зовсім іншій сфері. Почитати Смерть професії тестувальник . Пора починати переживати ? Хоча ні, розробники ніколи не почнуть писати ідеальний код , напевно. N аргументів не йти в QA . Нестандартний погляд на професію тестувальника . Уміння піднести інформацію стисло і доступно - одне з найважливіших якостей хорошого тестувальника .

Опубліковано: 20/02/15 @ 07:52
Розділ Різне Читати далі...

21 березня, Київ - Підготовка до здачі іспиту ISTQB Foundation Level з гарантією результату

- Ви досвідчений тестувальник , але хочете перевірити свої знання?
- Вас не влаштовує Ваша заробітна плата?
- Хочете вирости в очах керівництва ?
- Або розглядаєте варіант переїзду за кордон ? SkillUp допоможе Вам досягти успіху! Якщо у Вас є досвід в тестуванні та знання англійської мови , Ви зобов'язані скласти іспит ISTQB і отримати свій заслужений диплом міжнародного рівня, а команда SkillUp , у свою чергу , зробить все для успішної підготовки . Наш тренер -професіонал відкриє багато практик тестування, розповість всі нюанси іспиту, надасть потрібні матеріали - повністю підготує Вас до тестування ! З фінансовою гарантією результату! ISTQB - сертифікаціяв сфері розробки ПЗ надає фахівцям і компаніям унікальні переваги , а саме:
- Практичність .
- Загальносвітова популярність бренду .

Опубліковано: 19/02/15 @ 08:54
Розділ Різне Читати далі...

14 березня, Київ - Конференція AzureDAY 2015

Відкрита реєстрація на AzureDAY 2015 - Першу Українську Azure Конференцію українського Azure спільноти. Конференція AzureDAY пройде 14-го березня 2015 в декількох локаціях , основна з яких - Київ. Вхід вільний за попередньою реєстрацією . Ми збираємо людей , яким цікавий Azure , а також експертів , у яких є реальний досвід роботи з технологією і які готові цим досвідом поділитися.

Опубліковано: 19/02/15 @ 05:00
Розділ Різне Читати далі...

25 - 26 березня, Київ - Дводенний клас на AGILEEE : " Valuable Agile Retrospectives "

Цей майстер-клас для тих, хто хоче : дізнатися як ефективно проводити Agile ретроспективи , переконатися на практиці як це працює і відразу почати застосовувати отримані знання у своїй команді. Про що ви впізнаєте?
Протягом 2 -х днів ми розглянемо основні підходи та інструменти проведення ретроспектив . Перший день (базовий рівень ) розрахований на знайомство з методом. У другий день ми детальніше розглянемо конкретні кроки , методики і плани проведення ретроспектив , а також проблеми при їх проведенні . Отримані знання ви відразу зможете застосувати на практиці і підвищити ефективність роботи всієї команди. Кому це цікаво?
У класі можуть взяти участь : фасилітатори ретроспектив , Agile коучі , скрам майстра , продуктові та/або проектні менеджери, кожен член команди. Хто проводить ?
Клас веде Бен Ліндерс , професійний консультант з Agile , Lean , Quality and Process Improvement з Голландії. Також автор книги « Витягуємо користь з Agile - ретроспектив ».

Опубліковано: 19/02/15 @ 12:41
Розділ Різне Читати далі...

IT Євротур 23 : Kreditech (Гамбург , Німеччина)

Ось уже й готовий наш двадцять третій випуск проекту «IT Євротур », в якому ми все ще в Гамбурзі. Ми відвідали офіс компанії Kreditech , яка розробляє банківський сервіс 21 століття. Чекаємо ваших відгуків та коментарів до цього випуску . Екскурсія по офісу Розмова про побут і роботу Повний випуск МістоГамбург , Німеччина Площа755,16 км2 Населення1718187 Місто існує зІнформація відсутня В світі Місто-держава , один з 16 земель Федеративної Республіки Німеччина . Це другий за величиною місто в Німеччині (після Берліна ) , сьомий за величиною в Європейському союзі і самий населений нестоличний місто в Європейському союзі.

Опубліковано: 19/02/15 @ 11:16
Розділ Різне Читати далі...

Дайджест цікавіх Вакансій № 174

Львівській Компанії N - iX потрібен Hybris/Java Architect . Зарплата від $ 6000 . Delphi LLC запрошує на роботу в Вінниці Android Trainee . CAMO IT шукає в Одессе молодшого PHP - розробника . Відсутність прямого менеджменту . Зарплата від $ 800 . Компанії Sigma Software потрібен Project Manager Intern в Харькове . Асоціація IT Ukraine шукає аналітика для написання концепцій , проектів програм и доповідей . Дмитро Шимків просити про допомогу фахівців з usability та інтерфейсів Користувачів и розробніків програм для мобільніх устройств для создания « електронного кабінету співробітніка АПУ ». Інститут дерматокосметології доктора Богомолець шукає інтернет- маркетолога . Зарплата 8000 грн. ДП « Енергоринок » запрошує на роботу системного адміністратора . Робота за зміннім графіком . Зарплата 5200 грн . Головне управління ДСНС України у ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ ( м . Маріуполь) проводити набор кандидатів на вакантну посаду інженера відділу інформаційних технологій . Зарплата 2600 грн .

Опубліковано: 19/02/15 @ 08:02
Розділ Різне Читати далі...

25 лютого, Львів - Lviv R0bo Cafe ( Зустріч hardware розробніків ) - Arduino

Увага! Дата перенесена :
25 лютогоо 18:30 в Майстерні безпілотніківвідбудеться Зустріч hardware розробніків за тематикою Arduino . Arduino может використовуват як для создания автономних інтерактівніх об'єктів , так и підключатіся до програмного забезпечення , Пожалуйста віконується на комп'ютері .
За помощью даної платформи можна создать безліч цікавіх промов - від світлодіодніх табло до справжніх роботів ! Зустріч буде цікавою як для новачків , так и для досвідченіх розробніків . Приходьте Поділитись досвідом та отріматі Нові Ідеї . Формат проведення Lviv Robo Cafe :
- Презентації Ідей robo - розробок ;
- Біржа контактів : можлівість зібраті команду або найти партнерів чи паблішерів ;
- Спілкування розробніків между собою ;
- Виступ спеціально запитаних гостей . Реєстрація учасників Презентуваті розробка Участь безкоштовна , реєстрація обов'язкова .

Опубліковано: 18/02/15 @ 11:49
Розділ Різне Читати далі...

3 березня - 7 квітня - Курс " Scrum Fundamentals "

На зустрічах ITKaizenClub , во время наших тренінгів та вебінарів ми часто розповідаємо про гнучкі методології Agile и про ті як ефективного працювати у їх середовіщі . Альо БАГАТО для кого Agile , та, зокрема , Scrum залішаються казкою на страницах статей та книг , багаті вопросам залішаються без поймет . Тож у нашому курсі « Scrum Fundamentals » ми вірішілі структурувати ключові Поняття Agile та Scrum . Мі поділімось своим досвідом та дамо вам повну картину того з чого винен складатісь Scrum . Це буде корисностей и дасть вам необхідні знання для роботи в середовіщі Agile та Scrum , а такоже дасть можлівість запровадіті Scrum у вас на проекті та отріматі всі Переваги роботи в Agile середовіщі . В рамках нашого курсу ми розлянемо следующие тими :
1 . Вступ до Agile та Scrum
2 . Scrum команда
3 . Вимоги у Scrum
4 . Оцінка завдань та Продуктивність
5 . Планування спринту та релізу
6 . Моніторинг спринту
7 . Постійне вдосконалення
8 .

Опубліковано: 18/02/15 @ 04:29
Розділ Різне Читати далі...

Роберто Артілес : виграти хакатони , вивчити Android , виїхати в США

Знайомтеся , Роберто Артілес Астеларра - українець з кубинсько - єврейським корінням , який за свою юність встиг виграти перший ДОУ хакатони , наїхали в Європи- Америки, побитися з начальником і опинитися біля витоків стартапу, яким зацікавився сам Facebook. І він не збирається зупинятися ! Знайомство з програмуванням Роберто , звідки таке незвичайне ім'я для наших широт ? - Мій батько - кубинець , який приїхав в СРСР, коли вчився на військового. Познайомився з мамою і залишився тут. Я - щирий українець. Скільки тобі років? Де вчився ? - У грудні 2014 року мені виповнилося 22.
Я з легкістю навчався у звичайній школі . Мені подобалася математика, і в 7 класі я з хорошими результатами перейшов зі звичайної школи в Русанівський фізмат - ліцею. Але оскільки я не робив домашні завдання, через півтора року мене попросили звідти піти . Після цього навчався в Дніпровському технічному ліцеї , а потім вже в КПІ на Тепло -енергетичному факультеті.

Опубліковано: 18/02/15 @ 06:59
Розділ Різне Читати далі...

Пам'ятка для початківців розробників

via Shutterstock . Так вже вийшло, що за свій скромний досвід роботи програмістом я зустрів кілька сотень junior розробників , які допускали одні й тобі помилки , задавали одні й ті ж питання і знаходилися в однаковому становищі - коли незрозуміло , що читати , що робити і як бути . Щоб наступного разу не переказувати одне і те ж , я вирішив зібрати всі поради, які зміг генерувати , допомагаючи початківцям, - трохи розповісти про те, як починав сам . Ваша мотивація Отже, припустимо , ви хочете стати програмістом. Для початку вам необхідно відповісти собі на питання: « а навіщо? ». Якщо відповідь полягає в грошах і якому то престиж - кидайте цю затію . Чому так ? Все дуже просто! Подивіться навколо - в інтернетах лежить дуже багато безкоштовних бібліотек, готових, робітників і написаних для вас . Безкоштовні операційні системи, компілятори мов, інтерпретатори , фреймворки , готові класи , модулі і плагіни .

Опубліковано: 16/02/15 @ 07:31
Розділ Різне Читати далі...

21 лютого, Харків - 11 -а зустріч Kharkov AI Club - безпілотні ЛА, автомобілі та Azure ML

На зустрічі буде 3 доповіді , один з яких представить наш гість з Києва Дмитро Новицький: 1 . Azure Machine Learning services Доповідь описує можливості хмарного сервісу Microsoft Azure Machine Learning , який значно додав за останній час і готується до релізу . Ви дізнаєтеся, як його можна використовувати аналізу даних, а також для створення і публікації власних ML моделей в хмарі. Доповідач - Олександр Кондуфор , Data Science Group leader в AltexSoft , Харків 2 . Короткий огляд основ автоматичного водіння автомобіля Короткий доповідь описує основні технології, які використовуються при побудові безпілотних автомобілів. Будуть розглянуті різні питання , починаючи від сенсорів для збору інформації і закінчуючи проблемами обробки відео при автоматичному водінні. Доповідач - Андрій Бабій, розробник програмного забезпечення в Geosynergy , Харків 3 .

Опубліковано: 14/02/15 @ 12:27
Розділ Різне Читати далі...

14 березня, Київ - Майстер-клас " PostgreSQL - налаштовуємо і масштабується "

Організатор: SmartMe На даному воркшоп буде розглянута одна з найпопулярніших баз даних - PostgreSQL . Тема не маленька, тому будуть розглянуті найбільш важливі аспекти роботи з базою : починаючи з налаштування і закінчуючи використанням бази у додатку. Для кого цей тренінг :
- Адміністратори баз даних
- DevOps фахівці
- Розробники web і десктопних додатків, які використовують бази даних У програмі майстер -класу:
- Пристрій та налаштування сервера PostgreSQL
- Партіціонірованіе і реплікація
- Шардінг і розширення до PostgreSQL
- Бекап і відновлення бази , стратегії масштабування Про тренера Олексій Васильєв
Ruby on Rails розробник та адміністратор в компанії Railsware . Є творцем таких продуктів як : PopCornUA , MongodbLogger , SmtRails , PiRo . Брав участь у розробці програми Play With Faces та інших . Також Олексій є автором відкритого навчальний допомоги по PostgreSQL російською мовою і одним з авторів подкасту RWpod .

Опубліковано: 13/02/15 @ 10:35
Розділ Різне Читати далі...

Рейтинг мов програмування №6 : нові конячки на комерційному ринку

В опитуванні взяли участь 5905 чоловік, з яких 92.5 % проживають в Україні; 21% респондентів брали участь в наших попередніх опитуваннях , 59% відповідали в перший раз , а що залишилися 19% не пам'ятають точно. Короткий звіт :
- на першому місці як і раніше Java;
- JavaScript вийшов на четверте місце як основну мову програмування ;
- Swift і Go увійшли в 20- тку реально використовуваних мов ;
- Медіанний вік розробника на Java - 27 років, на Basic - 37 . Первинні дані разом зі скриптами їх обробки на мові R можна знайти на github . Поточне використання Найбільше у нас пишуть на Java, відрив від другої мови C # досить великий ; З другої сторони спектра - з'явилася комерційна розробка на Go і Swift. Подивимося пильніше на те, що відбувається в контексті історії минулих років : Статистика cтатистична значимі зміни , у порівнянні з торішнім опитуванням , виникли в частці ринку C #, JavaScript, C ++ і Objective -C.

Опубліковано: 13/02/15 @ 07:58
Розділ Різне Читати далі...

18 лютого, Київ - Grammarly Front - End meet up # 1

Привіт, я Ігор Кононученко , займаюся фронт- ендом в Граммарлі . Ми провели багато зустрічей QA, AI- клуби, але жодного разу не збирали фронт- енд клуб . Давайте спробуємо. Я бачу це як тусовку людей , яка ділиться досвідом і надихає один одного. Пару слів про наших продуктах. Ми з нуля освоїли ринок комерційної граматичної автоматичної ( ЕАА ) перевірки англійських текстів. Наш веб- редактор в рельной часу перевіряє тексти і показиват помилки. У нас є розширення для Ворда і браузерів. Люди люблять наше розширення для Хрому . Ним користується вже 330К чоловік. У редактора взагалі кілька мільйонів користувачів. Це складний фронт -енд. Чесно сказати, до Граммарлі , і близько нічого такого хардкорного не робив. На першій зустрічі клубу ми розповімо про наших зовнішніх (історія, трюки з розширенням ) і внутрішніх (система замовлення їжі на метеорі , система запису екрану користувача, логирование ) проектах.

Опубліковано: 12/02/15 @ 07:34
Розділ Різне Читати далі...

IT Євротур 22 : die kartenmacherei GmbH (Гамбург , Німеччина)

Ось уже й готовий наш двадцять другого випуск проекту «IT Євротур », в якому ми відвідали офіс компанії die kartenmacherei GmbH , яка розробляє сервіс для створення і відправки листівок по Німеччині. А також будинок їх співробітника . Чекаємо ваших відгуків та коментарів до цього випуску . Екскурсія по дому Розмова про побут Екскурсія по офісу Розмова про роботу Розмова з СТО Steffen Behn Повний випуск МістоГамбург , Німеччина Площа755,16 км2 Населення1718187 Місто існує зІнформація відсутня В світі Місто-держава , один з 16 земель Федеративної Республіки Німеччина . Це другий за величиною місто в Німеччині (після Берліна ) , сьомий за величиною в Європейському союзі і самий населений нестоличний місто в Європейському союзі.

Опубліковано: 12/02/15 @ 11:14
Розділ Різне Читати далі...

Дайджест цікавіх Вакансій № 173

оголошує другий набор для Wordpress розробніків в Полтаве . 4 -місячний курс стартує 13 березня . Компанія Digitcapital шукає вірусного аналітика антівірусної лабораторії з навиками реверсивного АНАЛІЗУ програмного забезпечення . Освітня організація « Культурний Проект » шукає менеджера проекту для розробки сайту . Code Club UA , всеукраїнська мережа безкоштовна факультативних клубів кодування для дітей 9-11 років , шукає волонтерів - програмістів зі знанням Scratch , HTML , CSS та Python. Проекту Безпілотник для 79- ї аеромобільної потрібна допомога проектних менеджеров и фахівців у сфере електроніки та інженерії , програмування ( Python , Java , C/C ++ , OpenCL , JS , multithreadding , QGIS , XWiki ) . Громадська організація Центр Протідії Корупції шукає асистента бухгалтера зі знанням 1С. Райффайзен Банк Аваль шукає молодшого аудитора (математика) з досвідом написання SQL Запитів .

Опубліковано: 12/02/15 @ 07:17
Розділ Різне Читати далі...

24 лютого, Одеса - Lohika Odessa #TechTalks - JS MeetUp

У рамках серії зустрічей Lohika Odessa #TechTalksпройде перша в цьому році зустріч, присвячена розробці на JavaScript - JS MeetUp . Зустріч буде цікава , в першу чергу , розробникам JS або тим, хто тільки планує використовувати JS у своїй роботі. Це відмінна можливість поспілкуватися з колегами , послухати професіоналів і просто добре провести час ! Програма: 18 00-18 30 Registration
18: 30-19 : 30 « Overview of common JavaScript design patterns » by Kseniya Redunova
19: 30-20: 00 Coffee Break and networking , prize drawing
20: 00-21: 00 « Developing REST services with SailsJS » by Andrei Colodnitchii Приєднуйтесь до нас і слідкуйте за новинами Lohika Odessa #TechTalks в FB групі . Реєстрацію можна пройти безкоштовно, кількість місць обмежена. Контактна інформація:Olga Simonenko , Recruiting Team Lead , Lohika Systems . Email: osimonenko@lohika.

Опубліковано: 11/02/15 @ 09:01
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180