Карьера в IT: должность Happiness Manager

Привет! Меня зовут Ольга Сидорина, я Happiness Manager онлайн-маркетплейса для поиска репетиторов Preply . Меня часто спрашивают, кто такой Happiness Manager и чем он вообще занимается. Попытки объяснить мою должность не всегда успешны и обычно заканчиваются вопросом: «Это офис-менеджер или HR?» В этой статье я попробую рассказать о сути своей работы и ее важности для компании. Я сравню свой опыт в Украине с полученным во время работы в IT-компании в Берлине, а также попрошу профессионалов из Zalando , Typeform , Babbel , Home24 поделиться своим взглядом на Happiness Management. Как это устроено Если вы попробуете ввести в поисковике любого из известных job board’ов запрос «Happiness Manager», вряд ли вам встретится более 2-3 точных совпадений. Часто в результатах поиска попадаются вакансии:
Team Happiness Assistant; Feelgood Manager; Front Desk Receptionist; Admin Manager / Team Happiness; Chief Happiness Officer; Employer Branding / Company Ambassador.

Опубліковано: 14/06/17 @ 10:09
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: словник ВЕСУМ та інші пов'язані засоби NLP для української мови

У рубриці DOU Проектор всі охочі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власного made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Ідея Всі ми шукаємо інформацію в пошукових системах, і деякі з них видають дуже якісні результати. Однією з умов якісного пошуку в текстових масивах є наявність інформації про відмінювання. Скажімо, на запит «живий та легітимний» пошукова система може видати результат із фразою «живого та легітимного». Добре, коли комерційна (закрита) система вміло працює з українською мовою, але є багато застосувань, де використати комерційний двигун неможливо. Тут на допомогу приходять відкриті програмні засоби опрацьовування природних мов (NLP). Для популярних мов таких засобів, включно з відкритим ПЗ, досить багато. Для української ж до недавнього часу засобів було бракує.

Опубліковано: 13/06/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Зарплатний опитування

Кожні півроку ми збираємо анонімні дані про зарплати українських розробників і готуємо з них оглядові звіти. Поїхали! Заповнити анкету
Результати опитування — приблизно через місяць. Результати попередніх опитувань можна подивитися в звітах або за допомогою віджета . Всі питання, пропозиції та побажання з приводу опитування можна залишати в коментарях до цього посту або надсилати поштою на editors@dou.ua .

Опубліковано: 12/06/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Робіть return, як тільки знайшли відповідь

Працюючи з React-проектами, я зіткнувся з повторюваної проблемою: render-функції, які складно зрозуміти. Я хотів би розповісти про найбільш частої причини даного ускладнення — вкладені if-else оператори в render-функції, і як цього можна уникнути. Що таке render-функція? Відштовхнемося від React-документації . Render-функція повинна повертати React Element або нульове значення. В ідеалі вона повинна бути чистою і використовувати тільки this.props і this.state . Навіщо потрібен умовний оператор в render-функції? В чистій render-функції умовний оператор звичайно заснований на стані/параметри компонента. Є дві основні причини if-перевірок: Чи є у нас всі необхідні дані?
if (this.props.user) { // Є дані, відображаємо компонент юзера } else { // Немає даних юзера } Різні варіанти відображення на підставі state/props.
if (this.props.

Опубліковано: 06/06/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Українці в екосистемі Facebook

Привіт! Ми, команда DEV Challenge, мандруємо по всьму світу і спілкуємося з українцями, які працюють в топових продуктових компаніях. Щоб показати вам, як все влаштовано зсередини. Якщо вам сподобається стаття — ми оформимо це у спецпроект для DOU. Facebook — компанія з мільярдним капіталом і роботодавець мрії. Магніт для найтехнологічніших умів планети, що притягнув до себе вже більше 70-ти українців. Про роботу, зарплатню та кар'єра внутрішньокар'єрні можливості в компанії спілкуємося з українцями, які там працюють: глибоким бекендером Остапом та фронтендером і сайтбілдером Сашком. Остап Коркуна
колишній олімпіадник (золота медаль на чемпіонаті світу з програмування), а зараз громадський активіст. Вже 7 років працює в Кремнієвій долині на посаді Software Engineer в команді Monitoring (моніторинг інфраструктури Facebook).

Опубліковано: 05/06/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Прогнозування часових рядів за допомогою Prophet від Facebook

Прогнозування часових рядів — це дуже популярна аналітична задача. Для прогнозування часових рядів в Python використовують такі підходи, як ARIMA , ARCH і т. д. Але підбір параметрів ARIMA — складний і трудомісткий процес. Однак 23-го лютого 2017 року команда Core Data Science з Facebook випустила нову бібліотеку для роботи з часовими рядами — Prophet . Спробуємо застосувати нову бібліотеку і подивимося на зручність у використанні і якість передбачення. Будемо прогнозувати коливання котирування валюти для пари UAH/USD. Prophet надає API для Python і R, я використовую Python. Установку необхідних бібліотек зробимо з допомогою пакетного менеджера Сonda . Для аналізу будемо використовувати дані за період 01.02.2012/05.09.2017. Цільової змінної візьмемо ціну закриття (Adj Close). Подивимося, як виглядають вихідні дані: Підготовка вихідних даних На графіку є ряд піків, які не відносяться до сезонних коливань. У контексті поточної задачі — це викиди.

Опубліковано: 02/06/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Швидкий генератор псевдовипадкових чисел на Go

Продовжуємо знайомство з Go. Перша стаття повинна була змусити читачів почати писати веб-додатки на Go. У цій статті буде показано, як за допомогою простих інструментів Go можна створювати високопродуктивний код під багатоядерні системи. Для чого потрібні псевдовипадкові числа Псевдовипадкові числа досить широко застосовуються при розробці програм. Найбільш часто їх використовують в імовірнісних алгоритмах . Наприклад, для вибірки фіксованої кількості випадкових значень з нескінченного ряду aka reservoir sampling . Цей матан використовується для побудови в режимі онлайн гістограм (aka percentiles ) по часу виконання запиту або за розміром відповіді. Такі дані дають набагато більше інформації порівняно з середніми значеннями і екстремумами при моніторингу та аналізі продуктивності програм. Псевдовипадкові числа Go У стандартну поставку Go входить пакет math/rand , який надає функціональність для генерації псевдовипадкових чисел.

Опубліковано: 30/05/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

У пошуках нової енергії

[Про автора: Едуард Рубін — співзасновник Харківського ІТ-кластеру, керівник проекту Ukrenergo laboratories] Маю важливе повідомлення для ІТ-спільноти... Написав цей рядок і зловив себе на думці, що багато років веду авторську колонку в DOU і за цей час виступав у найрізноманітніших іпостасях: як творець ІТ-компанії «Телесенс», потім — як директор Харківського комп'ютерно-технологічного коледжу, потім — як в. о. ректора Харківського національного університету радіоелектроніки. Свого часу мій перехід з ІТ-бізнесу в сферу освіти багатьма був розцінений як акт безнадійного дауншифтингу. Насправді ж це був глибоко усвідомлений вчинок. Коріння більшості проблем, з якими стикається сучасний ІТ-бізнес, я бачу саме в підготовці фахівців, тому вже багато років системно займаюся питаннями, пов'язаними з реформою освіти. І ось сьогодні знову виступаю в новій ролі і хочу поділитися інформацією про ініціативу, яка видається мені вкрай важливою і для сфери освіти, і для ІТ в цілому.

Опубліковано: 29/05/17 @ 07:11
Розділ Різне Читати далі...

DOU Labs: як в ELEKS застосували штучний інтелект для моніторингу проектів

У рубриці DOU Labs ми запрошуємо IT-компанії ділитись досвідом власних цікавих розробок та внутрішніх технологічних ініціатив. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Процес досягнення наших особистих цілей та реалізації бажань зазвичай стосується лише обмеженого кола людей. Альо коли заходити мова про діяльність і процеси корпоративного сегменту та бізнес-цілі, успіх реалізації вже цього суб'єкта напряму зачепить десятки, а то й сотні тисяч осіб. Відтак важливо унікати фатальних помилок та діагностувати небезпеки у проектах на ранніх стадіях, а їх ігнорування, з огляду на наслідки, видається як мінімум легковажним. І зараз ми розкажемо, як навчилися діагностувати та рятувати свої проекти та команди від можливих ризиків та небезпек. Уявіть, що ви СТО в компанії, яка займається розробкою проектів. Щодня перед вами постає безліч запитань, крім того, на вас покладена величезна відповідальність.

Опубліковано: 25/05/17 @ 10:07
Розділ Різне Читати далі...

Сейлз в ІТ: кваліфікація і ринкова вартість

Я пройшов шлях від сейлза до віце-президента в ІТ-компанії і зіткнувся з проблемами, які знайомі багатьом: від пошуку роботи до найму і звільнення. Також, як засновник ресурсу сейлз-ком'юніті Saleslabel.com маю великий досвід у висвітленні роботи відділів продажів і маркетингу. За весь час у мене було багато різних випадків, коли я відмовляв досвідченим сейлзам, наймав юних фахівців, які були дешевші на українському ринку, чим більш наторелые. Все приходить з досвідом. Перші кроки найму сейлзів робив чисто інтуїтивно: подобається чи не подобається. Багато ставали хорошими друзями в результаті, але хороший друг — не професія! Тому доводилося включатися в процес по повній і застосовувати фільтр. З усього цього я хотів би зробити вибірку фактів про те, що ж насправді визначає ринкову вартість сейлза в ІТ, яку кваліфікацію потрібно мати і як потрібно підвищувати її, щоб тебе вважали потрібним і першокласним фахівцем в продажах ІТ-сервісів і продуктів.

Опубліковано: 23/05/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Рейтинг ІТ-книг 2017

У цій статті ми поділимося результатами нещодавно проведеного на DOU опитування про книги, які читають українські ІТ-фахівці. Версію 2015 року можна прочитати тут . В опитуванні взяли участь 1288 осіб. Учасники могли вибрати з 13 напрямків не більше трьох, в яких у них найбільше професійного досвіду, і оцінити книги відповідної тематики. Далі ми аналізували кожну книгу по двом параметрам: Популярність — скільки людей прочитали цю книгу (з тих, хто вибрав відповідний напрям). Рекомендації — як оцінюють книгу ті, хто її читав. Респонденти могли обрати один з трьох варіантів: не рекомендую, можна прочитати, дуже рекомендую. Перш за все, пару дисклеймеров даних про: Показники популярності книг можуть бути дещо завищені через self selection ефекту: в опитуванні про книги, швидше за все, будуть брати участь ті, хто їх читає. Багато книги отримали досить високі рекомендації.

Опубліковано: 22/05/17 @ 07:01
Розділ Різне Читати далі...

Front-Еnd #24: ReasonML, React в Airbnb і Samsung Internet

У випуску: React Sketch App і Sizzy, прийдешній Node 8.0 і новий Atom, CSS змінні і CSS in JS бенчмарки, а також минулий React Amsterdam. CSS The Different Logical Ways to Group CSS Властивості — як правильно групувати CSS властивості The Many Tools for Shape Morphing — про події морфінга SVG-фігур Adding :focus-within selector to Chromium — огляд нового селектора Implementing system fonts on Booking.com — A lesson learned — досвід зміни шрифтів booking.

Опубліковано: 19/05/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Front-Еnd дайджест #24: ReasonML, React в Airbnb і Samsung Internet

У випуску: React Sketch App і Sizzy, прийдешній Node 8.0 і новий Atom, CSS змінні і CSS in JS бенчмарки, а також минулий React Amsterdam. CSS The Different Logical Ways to Group CSS Властивості — як правильно групувати CSS властивості The Many Tools for Shape Morphing — про події морфінга SVG-фігур Adding :focus-within selector to Chromium — огляд нового селектора Implementing system fonts on Booking.com — A lesson learned — досвід зміни шрифтів booking.

Опубліковано: 19/05/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: Raccoon.world - гаджети для взаємодії з цифровою реальністю

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власної made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Мене звуть Світлана Мальована. Я керівник і співзасновник консалтингової компанії Olans Group і технологічного стартапу Raccoon.World. Raccoon.World займається створенням гаджетів для рук, які дозволяють взаємодіяти з цифровою реальністю — в тому числі віртуальної й доповненої. Ідея Близько двох років тому я як юрист разом з Olans Group надавала послуги одному хардверному проекту. Ми працювали колективно з командою розробників, які займалися створенням різного роду документації з їх винаходів.

Опубліковано: 16/05/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

DevOps дайджест #13: Docker поплив, біля Go водяться дракони

У маленькому DevOps світі все знову змінилося! Docker поплив, Moby приплив. Також у нас найкрутіші рейт за версією Stackoverflow, і впав Google. Нове і трендові Introducing a Moby project
Docker — це Moby, а Docker CE/EE — це Docker. Нічого не зрозуміли? Просто ребрендинг. Ну і, може, ще щось. Насправді поки ніхто не знає. Kryptonite
A new home for your SSH private key. Фап-фап! Introducing Stormcrow
Найелегантніша реалізація a/b тестування і канареечных релізів, яку тільки бачив світ. DNS as code
Tools for managing DNS across multiple providers. Великі інфраструктури, розподілені архітектури Infrastructure Survey Results
Велика аналітика та огляд по використанню різних інфраструктурних штук. Тут можна подивитися, що взагалі використовують у світі, хто використовує те, що Ви використовуєте, і куди рухатися далі. P. S. Якщо Ви в більшості — це мінус. How we Upgraded a 22TB MySQL Cluster from 5.6 to 5.

Опубліковано: 12/05/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Books: 5 книг по програмуванню, які радить Денис Шевченко, Director of Technology в Plarium

Від редакції: в рубриці DOU Books учасники спільноти розповідають про п'ять улюблених книгах — тих, які змінюють світогляд і можуть бути корисні читачам-колегам. Якщо у вас є бажання поділитися своєю підбіркою, пишіть на editors@dou.ua . [Денис Шевченко — Director of Technology в Plarium, працює в ІТ понад 15 років] Вибрати всього п'ять книг виявилося непростим завданням. Кожен раз, додаючи книгу в список, я ставив питання: чому саме ця? Я вирішив виділити п'ять ключових напрямків, у яких повинний розвиватися розробник, і навести по одному прикладу книги в кожному з них. Упевнений, ви зможете запропонувати варіанти не гірше, а можливо, і краще. Я називаю книги, впечатлившие мене, або ті, з якими стикався частіше. У будь-якому випадку, їх буде корисно прочитати як початківцям розробникам, так і тим, хто вже володіє достатнім досвідом. Е. Хант, Д. Томас. «Програміст-прагматик.

Опубліковано: 11/05/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Якщо ви не вмієте говорити "ні", то ваше "так" нічого не значить

Готуємо список фіч на наступний великий реліз.
Директор: щось у тебе тут занадто довго виходить. Давай дивитися, де ти помилився в эстимейтах і скорочувати їх.
Я (подумки): Ну так, що півроку на команду з трьох чоловік забагато...
Я (вголос): Ну, у нас же ще саппорт, так і багато третьесторонней інтеграції.
Директор: На саппорт ви витрачаєте недозволено багато часу, потрібно швидше працювати. А інтеграція — там все добре документовано, копіпаст приклади нескладно. Давай поставимо чотири місяці розслабленого темпу.
© Давній мій діалог в одній продуктовій компанії. P. S. Зробили за рік. Директор: Ну ти ж сам эстимейтил цей проект, коли ми готувалися до підписання контракту. Я розумію, що у тебе тур згорає, але наступний тиждень ти повинен в офісі працювати, а не на море відпочивати.
© Давній діалог в інший аутсорсингової фірми. Менеджер не я. Що спільного в цих діалогах? Менеджер погодився в обох випадках, хоча можна було відмовитися.

Опубліковано: 08/05/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Якщо ви не вмієте говорити «ні», то ваше «так» нічого не значить

Готуємо список фіч на наступний великий реліз.
Директор: щось у тебе тут занадто довго виходить. Давай дивитися, де ти помилився в эстимейтах і скорочувати їх.
Я (подумки): Ну так, що півроку на команду з трьох чоловік забагато...
Я (вголос): Ну, у нас же ще саппорт, так і багато третьесторонней інтеграції.
Директор: На саппорт ви витрачаєте недозволено багато часу, потрібно швидше працювати. А інтеграція — там все добре документовано, копіпаст приклади нескладно. Давай поставимо чотири місяці розслабленого темпу.
© Давній мій діалог в одній продуктовій компанії. P. S. Зробили за рік. Директор: Ну ти ж сам эстимейтил цей проект, коли ми готувалися до підписання контракту. Я розумію, що у тебе тур згорає, але наступний тиждень ти повинен в офісі працювати, а не на море відпочивати.
© Давній діалог в інший аутсорсингової фірми. Менеджер не я. Що спільного в цих діалогах? Менеджер погодився в обох випадках, хоча можна було відмовитися.

Опубліковано: 08/05/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

iOS дайджест #18: що винен знаті Senior Developer

Станом на сьогодні на ДОУ було розміщено 33 вакансії Senior iOS Developer. Я проаналізував їх усі для того, щоб зрозуміти, які скілли найчастіше очікують роботодавці від сеньйора. 1. Мова програмування Swift — 76% вакансій Зараз вже неможливо уявити Senior iOS девелопера, який не прочитавши книгу зі Swift від Apple. А для тих, хто прочитавши, наступний крок — книга «Advanced Swift ». Цю книгу радить Олександр Щербаков, iOS Software Engineer у компанії Prolific Interactive у Нью-Йорку . 2. Networking, REST — 45% вакансій На цю тему нещодавно виходив окремий iOS дайджест. 3. Core Data — 36% вакансій Темі Core Data також був присвячений один з останніх дайджестів. І хоча в коментарях до нього написали «Нормальні пацани вже юзають Realm», знання Realm вимагають тільки 9% актуальних вакансій. 4. Unit Tests, TDD — 30% вакансій Хороша книга «Розробка через тестування для iOS » доступна російською мовою.

Опубліковано: 05/05/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Бути чи не бути: чи підійде мені кар'єр єра продакт-менеджера

Кар'єр єра менеджера по продукту вабить спеціалістів з різних суміжних і не дуже дисциплін. Позаяк позиція ще достатня нова та подекуди не зовсім зрозуміла, вона огорнута певним романтичним ореолом. Альо чи підійде вона вам? Багато питань, які я отримую після вебінарів і тренінгів прямо чи опосередковано пов'язані із спробами дати відповідь на це. На моє скромне думку, набагато легше з'єднання з'ясувати, що вона вам не підійде. Давайте спробуємо це зараз зробити. Позиція продакт-менеджера вам не підійде, якщо:
ви не любите спілкуватися з людьми; ви погано переносите конфлікти, а сприймаєте критику як особисту образу; ви ненавидите робити одну й ту саму роботу двічі; вам необхідно чітко розуміти свої обов'язки і повноваження; вам важко самоорганізуватися і розставити пріоритети. А зараз давайте розглянємо кожен пункт детальніше. 1. Ви не любите спілкуватися з людьми Роль продакт-менеджера вимагає спілкування. Дуже багато спілкування з різними людьми.

Опубліковано: 04/05/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180