DOU Labs: як в EPAM роблять хмарну платформу, яка відкриє розробникам доступ в автомобіль

У рубриці DOU Labs ми запрошуємо IT-компанії ділитися досвідом власних цікавих розробок і внутрішніх технологічних ініціатив. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Всім привіт. Мене звуть Алекс, я керую напрямком Automotive & Embedded Systems в EPAM. Трохи більше півтора років тому ми почали проект розробки хмарної платформи для автомобілів. І цим проектом займаються хлопці з київського офісу. Сподіваємося, що в найближчі роки він дозволить автовиробникам перебудуватися на нові рейки і глобально подружитися з software і хмарними сервісами. Ця платформа — внутрішня ініціатива EPAM. Сьогодні ми використовуємо її як наш value add, коли пропонуємо наші послуги для автомобільних компаній. Розповім про те, чому ми розраховуємо на успішне використання платформи виробниками автомобілів і чим наше хмарне рішення відрізняється від інших. Місток між розробниками і автоиндустрией Automotive — інтенсивно розвивається сегмент в будь IT-компанії.

Опубліковано: 21/08/18 @ 07:43
Розділ Різне Читати далі...

Research Lead Микола Максименко — про квантових програмістів та роботу з Нобелівськими лауреатами

Микола Максименко — Research Lead у R&D відділі компанії SoftServe. Тривалий час він займався фізикою в Інституті комплексних систем Макса Планка в Німеччині та в Інституті Вайцмана в Ізраїлі, де працював поруч з лауреатами Нобелівських премій. А про роботу одного з його колег навіть зняли серію в Теорії великого вибуху. В інтерв'ю для DOU Микола Максименко розповів про роботу в закордонних університетах і правильне середовище, що чекати від квантових комп'ютерній ютерів та коли потрібні будуть квантові програмісти. — З чого почалось ваше захоплення фізикою? У дитинстві фізика мені здавалась майже суперсилою, бо можна було робити певні оцінки відстаней чі швидкостей, користуючись досить простими рівняннями, які можна рахувати подумки. Наприклад, вирахувати довжину нитки, маючи лише годинник і монетку. Альо серйозно захопився наукою вже майже наприкінці школи через участь в олімпіадах.

Опубліковано: 20/08/18 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Податки в Deutschland – міфи та реальність

Нещодавно я запостив пост-запитання про нове німецьке міграційне законодавство та отримав більше тисячі коментарів у відповідь. На жаль, серед відповідей було багато загальних міфів про Німеччину, які переходили з одного коментаря в інший і викликали жваві дискусії. Часто обговорення зводилося до питання податків у Німеччині, тому хотів би написати короткий опис загальних міфів та реальних фактів про податки в цій країні. Багато податків: міф чи реальність? Ключове питання для українського програміста «їхати-чи-не-їхати» пов'язаність язане з відповіддю на питання, скільки буде виходити на руки у порівнянні з його ставкою в українській компанії. Альо пряме порівняння тут дещо важко зробити. Отже, податки в Німеччині дійсно дуже високі. Раз на рік спілка платників податків підраховує символічний «День пам'яті платника податків»(Steuerzahlergedenktag, аналог англійського Tax Freedom Day) — день, після якого ви починаєте заробляти власне на собі, а не платити податки державі.

Опубліковано: 17/08/18 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Навіщо IT-компанії цінності і як їх відразу не закинути

[Про автора: Павло Обід — CEO в Sloboda Studio, української компанії з фокусом на Ruby on Rails і розробку різних маркетплейсов] Нещодавно на DOU з'явилася стаття про корпоративну культуру , яка викликала досить активну дискусію. Я завжди намагаюся розповідати на кейсах, тому вирішив висвітлити на нашому прикладі досить важливу частину культури — «Проголошувані цінності». Багато компаній замислюються про виділення своїх цінностей, деякі навіть до цього доходять. Потім досить часто ці самі цінності просто прикрашають, а пізніше візуально і зливаються з кольором стін, порівнюючи себе із залучення уваги з силою «йдучи — вимкни світло» і подібними гаслами. У статті хочу поділитися нашим свіжим досвідом розроблення і застосування ціннісного підходу в управлінні і розвитку Sloboda Studio. Буде корисно компаніям, які в цілому діють конструктивно. Якщо ж компанія, наприклад, постійно обманює замовників, колектив, то краще і не витрачати час.

Опубліковано: 15/08/18 @ 11:55
Розділ Різне Читати далі...

Українське ІТ у 90-ті та на початку 2000-х: перші офіси компаній

На початку 2000-х років в Україні вже було засновано зо два десятки ІТ-компаній з ТОП-50 найбільших . Сьогодні в цих компаніях працюють тисячі спеціалістів, давайте подивимося, з чого вони починали свій шлях в ІТ. На жаль, в деяких компаніях не зберіглися фотографії тих часів, але дещо все ж таки нам вдалося зібрати. ELEKS 27 років на українському ринку
Спеціалістів (станом на липень 2018): 1 178 Компанія ELEKS Software ltd була заснована у 1991 році для виконання замовлень великих енергетичних підприємств. На тій годину ELEKS орендував невелику (36 м2) кімнату у п'ятому корпусі «Львівської політехніки». Там працювало близько 14 осіб. На початку 2000 року компанія переїхала у приміщення на Заводі телеграфної апаратури та зайняла увесь 7-й поверх одного з цехів. Кількість працівників зросла з 13 до 34 осіб у 2000-му році, а у 2003-му в команді було вже 85 спеціалістів, і компанія переїхала в новий офіс, що знаходиться по вулиці Науковій.

Опубліковано: 14/08/18 @ 07:10
Розділ Різне Читати далі...

.NET дайджест #24: поліпшення в Rider і protobuf-net tools, міграція проекту на PackageReference

У випуску: .NET Container Images, Rest vs. GraphQL, чому шардінг — це непросто, коференція .NET Fest 2018. .NET Dissecting new generic constraints in C# 7.3 Staying up-to-date with .NET Container Images Hosting services in .NET Core console application System.IO.Pipelines: High performance IO in .NET How to: Enable and Disable Automatic Binding Redirection Architecture Is there any good open source C# sharding framework?
Цікавий відповідь, чому шардінг — це непросто. Microservices, events, and upside-down databases The Proper Care and Feeding of Akka.NET Clusters: Understanding Reachability vs. Membership Greg Young — The art of software destroying
Щодо старе, але дуже актуальне відео про те, що варто розробляти сервіси так, щоб їх можна було легко видалити і переписати наново замість того, щоб витрачати час і розбиратися, як там що працює всередині. From Secure Messaging to Secure Collaboration REST vs.

Опубліковано: 11/08/18 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Ruby/Rails дайджест #20: перша передрелізна версія Rails 5.2.1, версія 2.0.0 гема Pundit, цікаві матеріали з RubyHACK 2018

Всім привіт! Розпал літа не позначилася на активності Ruby-спільноти — крім релізів нових версій гемов і Rails, також проводилося безліч конференцій і митапов. Всі подробиці — в нашому новому дайджесті.

Почитати Running JRuby on the Graal JIT — автор розповідає про продуктивності інтерпретатора JRuby, запущеного на віртуальній машині GraalVM. E-Commerce at Scale: Inside Shopify's Tech Stack — розробникам на e-Commerce проектах буде цікаво дізнатися подробиці про стеку технологій Shopify. Notes on writing Service Objects — автор ділиться порадами щодо написання service objects. Escaping the SPA rabbit hole with modern Rails — як уникнути проблем у написанні SPA (single-page applications) на Rails. How to Create an API Wrapper of an External Service in Rails — автор показує, як написати обгортку для зовнішнього API. Refactory scenario: removing conditional blocks and extracting code to a private method — простий і корисний спосіб рефакторінгу коду в Rails.

Опубліковано: 04/08/18 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Введення в культуру DevOps: вибираємо стратегію тестування

Це перша стаття з серії «Введення в культуру DevOps». Попередній матеріал був ввідним, цей присвячений тестуванню. Розглянемо, які стратегії тестування вибрати команді, яка намагається культивувати у себе культуру DevOps. Тестування і вимоги Перед тим як заглибитися у вибір стратегії тестування, давайте подумаємо, що таке тестування загалом. А тестування, як таке — це всього лише зіставлення вимог замовника з поточним станом продукту. Також тести можна писати вже існуючий інтерфейс/API. І тоді вони будуть представляти собою зліпок з поточного стану системи, який допоможе при її переробці. Передбачаючи коментарі, скажу, що помилки дуже часто бувають і в самих вимогах, що і їх тестування — зовсім немаловажна деталь процесу. Але ми припустимо, що наш бізнес-аналітик — геній, і він склав ідеальні вимоги, які доставив нам по веселці на рожевому єдинорога. Не всі тести однаково корисні.

Опубліковано: 03/08/18 @ 10:12
Розділ Різне Читати далі...

Кар'єрні рішення на прикладі комп'ютерних ігор початку 2000-х

Комп'ютерні ігри — одне із звичних розваг покоління миллениалов. Завжди цікаво шукати аналогії там, де їх не очікуєш знайти. Ось я і вирішив зібрати приклади із знакових комп'ютерних ігор, які зможуть допомогти прийняти непросте рішення в кар'єрі. Такі рішення, коли-небудь доводиться приймати майже кожному з нас. Покоління миллениалов Теорія поколінь зберігає популярність з початку 1990-х років. Перша ж книга її авторів У. Штрауса і Н. Хоува справила незабутнє враження на маркетологів, бізнесменів і політиків. Теорія описує особливості суспільства, характерні для певних історичних циклів, і переказує історію, спочатку США, а потім і інших країн, як набір біографій цілих поколінь людей. Всіх, хто народився з 1981 по 1995 рік, називають миллениалами або поколінням Y. Впевнений, саме до нього відносяться більшість читачів цієї статті.

Опубліковано: 01/08/18 @ 10:04
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: tabXpert – Chrome-розширення для ефективного управління вкладками

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власної made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Всім привіт! Мене звати Андрій Кияновський, і я активний користувач інтернету з тих пір, коли він був ще по модему, а знайомство з власником BBS-борди вважалося за честь. Свою першу серйозну програму я написав в школі на СМ-2М (це комп'ютер розміром з кімнату). Потім працював девелопером, системним адміністратором, бізнесменом, менеджером проектів і зараз заробляю на життя як certified Atlassian administrator. Озираючись назад і порівнюючи задоволення від роботи девелопером і головняк від роботи менеджером, вирішив зайнятися проектом tabXpert — розширенням для управління вкладки в браузері.

Опубліковано: 31/07/18 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Переваги й недоліки релокації у Чехію – розповідь українця з Amazon

Усім привіт! Мене звуть Максим Волошин, я живу і працюю в Чехії. Хотів би поділитися своїм досвідом влаштування в Amazon нетехнічним спеціалістом, а також життя у Празі. Я народився в Кривому Розі, навчався в НТУУ КПІ на факультеті електроніки. Під час навчання тимчасово працював інженером з упровадження нових технологій на заводі Procter & Gamble у Покрові (Дніпропетровська обл.), а також був віце-президентом молодіжної організації AIESEC Україна у сфері вихідних стажувань. Після закінчення університету поїхав на стажування до Швеції в компанію Husqvarna, потім знайшов позицію менеджера з поставок матеріалів на заплаві у Procter&Gamble і переїхав до Варшави. Після двох років праці вирішив шукати перспективнішу роботу — зімпонував Amazon, бо компанія стрімко розвивається. Варіанти на позицію Transportation Program Manager, на яку подавався, були в Лондоні і Празі. Вибрав останню, оскільки з Польщі було зручніше переїхати до Чехії. Працюю тут із жовтня минулого року.

Опубліковано: 30/07/18 @ 10:16
Розділ Різне Читати далі...

Реалізація JNI callbacks в Android NDK

...
— Дістало мене це «всередині немає деталей, що обслуговуються користувачем». Хочеться подивитися, що ж там є.
...
— Російська матрьошка до самої глибини. Правда, Ороско? Хуан не став дивитися, що таке російська матрьошка.
— Та це ж сміття, професор Гу. Кому воно треба — з таким возитися?
«Кінець веселок» Вернор Віндж Регулярно виникає потреба в реалізації патерну «Спостерігач» в проектах. Можна просто підключити ReactiveX або EventBus і не морочитися, але все-таки іноді хочеться скоротити кількість залежностей проекту. Та й кращий спосіб навчитися чого-небудь — зробити це своїми руками. Трохи теорії та історії Патерн «Спостерігач-Передплатник» — це механізм, який дозволяє об'єкту отримувати оповіщення про змінення стану інших об'єктів і тим самим спостерігати за ними. Робиться для зменшення зв'язності і залежностей між програмними компонентами, що дозволяє ефективніше їх використовувати і тестувати.

Опубліковано: 27/07/18 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Вдосконалюємо навички через міграцію проектів: способи і приклади

Не секрет, що великий відсоток українського ІТ працює над legacy-проектами. Що це означає для розробника? По-перше, це чужий код, у якого мізерна документації або її зовсім немає. Якщо ви щасливчик і весь проект повністю описаний, то, швидше за все, документація морально застаріла ще кілька років тому. По-друге, необхідно підтримувати цей код без впровадження великого обсягу нової функціональності. Плюс, у проекті багато речей сприймаються як даність. Працює — і добре, краще не потикатися без необхідності. І найважливіше — на таких проектах старі технології. У підсумку програміст рано чи пізно стикається з необхідністю розширення своїх знань, щоб не застаріти самому, разом з проектом. Способи одержання знань і навичок Які ж існують шляхи підтримки актуальності своїх навичок і знань? Прочитати мануали або книгу по конкретній технології. Дає загальне розуміння про можливості, але без практики такі знання погано відкладаються. Походити по співбесідах. Без коментарів, і так все ясно.

Опубліковано: 24/07/18 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Що таке корпоративна культура і як вона впливає на вас

У цій короткій статті я не буду розбирати всі аспекти такого складного явища, як корпоративна культура. Більше того, я не думаю, що читачам DOU дійсно потрібно глибоко розбиратися в цьому питанні. Але, на моє глибоке переконання, знати основи теорії дуже і дуже корисно багатьом IT-фахівців. Особливо менеджерам (в тому числі і проектним), адже саме вони, за великим рахунком, і є провідниками корпоративної культури, і саме з їх дій вона і складається. На цьому я зупинюся докладніше нижче, а поки розглянемо сам предмет обговорення. Що таке корпоративна культура «Вікіпедія» дає щодо наукове визначення цього явища. Звучить воно вже занадто замороченно, на мій смак. Звикайте, як тільки починаємо говорити про те, пов'язаному з бізнес-процесами, відразу вилазить квазинаучная стилістика.

Опубліковано: 23/07/18 @ 10:45
Розділ Різне Читати далі...

DOU Labs: як в Provectus розробляють блокчейн-фреймворк для взаємодії в середовищі без довіри

У рубриці DOU Labs ми запрошуємо IT-компанії ділитися досвідом власних цікавих розробок і внутрішніх технологічних ініціатив. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Про технології блокчейн багато говорять в рамках теми криптовалют, але її застосування для інших потреб зазвичай висвітлюється не так часто. У цій статті я розповім про особливості використання технології блокчейн для бізнесу і про фреймворку для децентралізованих рішень, який створює наша команда в Provectus. В кінці статті я наведу приклад застосування нашого фреймворка. Ми розглянемо, як за допомогою блокчейна можна вирішувати актуальну нині проблему — відповідність вимогам GDPR. Це європейський закон про захист персональних даних. Ідея Ми вирішили розробити фреймворк для децентралізованого управління даними, який допоможе компаніям і людям взаємодіяти в середовищі без довіри. Технологія блокчейн в силу своїх особливостей відмінно підходить для вирішення цієї задачі.

Опубліковано: 19/07/18 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

З програмістів менеджери: як і навіщо

Менеджери, які виросли з програмістів, тестувальників і інших технічних фахівців, розповіли DOU, чому вони обрали саме такий шлях розвитку, як навчалися і чим принципово менеджмент відрізняється від інженерної роботи. Ми зібрали багато цікавих коментарів менеджерів, тому матеріал опублікуємо у двох частинах. Представляємо першу. Андрій Галінський , Project Manager в Provectus До менеджменту я працював інженером, провідним розробником, тимлидом, а також провідним інженером у великій державній компанії. Займався розробкою, проектуванням і розробкою програмно-апаратних комплексів. Було багато проектів, пов'язаних з морською навігацією: робота з залізом, електронними картами, обробкою сигналів, автоматизація управління, телеметрія і т. д. Аж до 2011 року працював в основному під Windows та Linux на різних мовах і фреймворках, але завжди віддавав перевагу C++. Потім пішов у мобільну розробку.

Опубліковано: 18/07/18 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Що почитати: огляд Telegram-каналів українських IT-фахівців

Telegram — один з месенджерів, які швидко набирають популярність у всьому світі. Він зручний завдяки тому, що кожен користувач може створювати канали і кожен бажаючий може знайти те, що його цікавить. Сьогодні ми підготували добірку Telegram-каналів для ІТ-фахівців. Якщо у вас є канал 200+ передплатників і його немає в списку, пишіть на alyona@dou.ua — додамо. automation-remarks.com Автор каналу, Сергій Пирогов, QA Automation Consultant, пише про автоматизації тестування. Новини, поради, корисні матеріали. Кількість передплатників — 712
Частота публікації — 1-3 постів в день BigQuery Insights Канал Олександра Осиюка, Product Analyst в Rabota.ua. Автор пише про аналізі великих даних в Google BigQuery, дає приклади рішень, шаблонів SQL-запитів та поради по роботі з даними. Кількість передплатників — 1654
Частота публікації — 1-2 посади в день CatOps В каналі можна знайти цікаві матеріали про DevOps і інших темах. Наприклад, що нового в Jenkins Pipeline 1.

Опубліковано: 13/07/18 @ 07:49
Розділ Різне Читати далі...

Поради сеньйорів: як прокачати знання junior C++

Поради сеньйорів — постійна рубрика, в якій досвідчені фахівці діляться практичними порадами з джуниорами — загальні лайфхаки по навчанню, які книги та ресурси читати, які навички освоювати і багато іншого. У цьому випуску говоримо про C++. Олексій Цой, Senior Developer в Luxoft Ukraine 14 років досвіду Починаючому програмісту необхідно якомога більше часу присвячувати вивченню нових технологій, бібліотек, в тому числі і класичних, таких як Boost, які використовують багато програмісти. Дуже важливо приділяти самоосвіти достатньо часу, тому що кількість нетехнічних завдань, мітингів і комунікації різних видів, буде збільшуватися, але без технічних знань молодий фахівець просто не буде зростати. Тому в цілях самоосвіти дуже знадобиться свій «домашній» проект. На цій тестової майданчику ви зможете приймати абсолютно всі рішення. Починаючи з вимог, процесів та планування і закінчуючи стеком технологій, імплантацією функціоналу і його тестуванням.

Опубліковано: 11/07/18 @ 11:05
Розділ Різне Читати далі...

В ІТ без диплома: історії Technical Architect, Front-end Dev, Product Manager та інших

В українському IT не більше 10% технічних спеціалістів, які свідомо відмовилися від вищої освіти. Ми знайшли деякі з них і дізналися, як склалася їхня історія з університетом, складно було шукати першу роботу без диплома і відмовляли їм у оффере з цієї причини, а також як вони освоювали IT-спеціальність і що думають про вищу освіту в Україні. Бажаючих поділитися досвідом виявилося багато, публікуємо першу частину. Олексій Волков , 32 роки, Technical and Product Architect Спочатку я два роки працював сисадміном в немаленькій компанії з купою філій по області. Потім 5-6 років фрілансив, а останні 6 — працюю в продуктових стартапах і компаніях. Щодо навичок — набув хорошого досвіду у багатьох промовах, пов'язаних з веб-розробкою: як із серверною частиною, так і з фронтендом.
Після закінчення ліцею (математичний клас) вступав у місцевий віш на інформатику, однак не набравши необхідну кількість балів і опинився першим «за лінією».

Опубліковано: 10/07/18 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Centers of Excellence – майбутнє аутсорсингу?

[Про автора: Сергій Кизян — Chief Technology Officer в Intetics з більш ніж 15-річним досвідом роботи в ІТ. Розробляв на C, C++, Java, C#.NET, Code Project Legendary Author ] З кожним роком аутсорсинговим ІТ-компаніям стає все складніше і складніше рости і розвивати свій бізнес. Якщо подивитися будь-яку статистику, ми побачимо, що ринок розробки ПЗ на замовлення тільки зростає. Щороку з'являється все більше і більше невеликих компаній. Але при цьому аутсорсерів доводиться постійно реагувати на зміни ринку і рости слідом за ринком. І, якщо вчасно не зреагувати — в кращому разі доведеться скоротити напрямок, в гіршому — зовсім піти з ринку.
Рішенням може стати Centers of Excellence (CoE) — команда, яка фокусується на вивченні і впровадженні кращих практик в конкретній області. Спочатку подивимося, які є проблеми на ринку аутсорсингу. Для простоти я їх узагальню і назву «клієнт» і «працівник».

Опубліковано: 09/07/18 @ 10:04
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180