Ми хотіли найняти штат програмістів в продукт. Навіть з бюджетом це виявилося не так просто

[Про автора: Гнат Тхоровский — CTO і співзасновник британсько-української компанії Poptop. До цього працював в івент - і музичної індустрії, зокрема займався розвитком музичного стартапу в Італії] Наприкінці 2018-го стала завдання найняти п'ятірку нових розробників. Далі у своїй колонці я розповім вам, з якими труднощами ми зіткнулися, виконуючи, здавалося б, просте завдання. Примітно, що відповідні умови для найму були: зарплати пропонувалися ринкові, а завдання стояло — розробити міжнародний продукт. Завдання — найняти розробників Poptop — онлайн-платформа для планування івентів, яка працює на ринках Британії та України і дозволяє клієнтам розмістити запит про надання послуг на івенті (наприклад, з організації кейтерінгу або трансферу), а виконавцю — отримати заявку і виконати її. Стартап одержує комісію від виконавця у розмірі 7% від суми замовлення. У грудні 2018-го Poptop привернув новий раунд фінансування — близько 780 000 доларів.

Опубліковано: 24/07/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Зарплати українських розробників — червень 2019

Ми аналізуємо ринок ІТ-зарплат з 2005 року . За цею годину у галузі з'єднання явилися десятки нових напрямів та професій. Саме тому з цього року підсумкові результати зарплатного опитування розділимо на три окремі аналітичні статті: зарплати розробників, зарплати тестувальників та зарплати інших технічних і нетехнічних спеціалістів. У цій статті розглядаємо зарплати розробників. З 3 червня по 3 липня у черговому зарплатному опитуванні взяли участь 11 439 респондентів, із них 5 950 девелоперів. До розробників відносимо Software Engineer, TechLead і System Architect. Зарплати інших технічних спеціалістів розглянємо в наступних статтях. Альо ви вже зараз можете подивитися їх у віджеті . Дані в CSV доступні на GitHub . Усі зарплати вказані в доларах США (за курсом міжбанку), чистими (після сплати податків). Для оцінки зарплат у вибірках використовується медіана . Статті з результатами минулих опитувань тут .

Опубліковано: 22/07/19 @ 07:05
Розділ Різне Читати далі...

Чому AI переходить від Cloud до Fog-обчислень

Технології штучного інтелекту і IoT тісно пов'язані і доповнюють один одного. Сама топологія IoT-рішень передбачає аналітичну обробку інформації на стороні Cloud. Саме з аналізу даних, отриманих з багатьох джерел інформації, ми маємо синергетичний ефект всього програми. Однак більшість сьогоднішніх IoT-рішень застосовують аналіз даних лише на рівні Cloud, збираючи величезну кількість сирих даних від багатьох тисяч, а іноді і мільйонів периферійних пристроїв. У цій статті я постараюся показати переваги впровадження штучного інтелекту на можливо більш ранніх етапах передачі інформації, застосовуючи концепцію переходу від Cloud computing в бік Fog computing. Мій досвід розробки — понад 30 років, з них 17 років — в HighTech-індустрії Ізраїлю. В даний час працюю в компанії GlobalLogic на позиції Senior Solution Architect. Керівник напрямку компанії в області штучного інтелекту у вбудованих системах.

Опубліковано: 19/07/19 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Fail review: спілкування з клієнтами

[«Fail review» — рубрика, в якій ми збираємо історії про робочі провалили: що відбулось, як виправляли і які висновки нікого.] Непорозуміння, культурні та національні відмінності, нестача комунікації, технічні проблеми — причин факапів у спілкуванні з клієнтами вистачає. А історій, що змушують червоніти або сміятись (і чомусь вчать!) — ще більше. ІТ-спеціалісти діляться власним досвідом. Про важливість юзер-сторі Станіслав Семухін , Senior Android Developer у GlobalLogic На одному з попередніх робочих місць сталася дуже характерна історія. То був внутрішній продукт однієї з українських аутсорсингових компаній, яким власник керував на рівних правах з партнерами. Ці партнери були, як заведено на типового стартапі, і фаундерами, і продакт-оунерами, і бізнес-аналітиками. Ми робили мобільні застосунки для цього продукту під iOS та Android. Я займався розробкою Android-версії.

Опубліковано: 18/07/19 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

5 історій про те, як будувати продуктивні відносини між PM'ом і розробниками

Не раз чула про проблеми взаємодії розробників з менеджерами проектів. З особистого досвіду знаю, що продуктивні взаємини можливі, але при бажанні обох сторін. Про це і піде мова. Трохи про себе. Я 12 років в IT-сфері, 9 з них працюю менеджером проектів. На моєму рахунку більше 25 успішно завершених проектів (web, mobile, IoT) для клієнтів із США, Європи, Австралії, Бразилії та України. Виступаю на конференціях (у цьому році була спікером PMConf2019 і Women Techmakers Dnipro), проводжу вебінари. Строю і розвиваю інженерні команди. Сьогодні підготувала для вас серію коротких і не дуже історій, заснованих на моєму досвіді і спостереженнях, в яких я розповім про те: кому важче — новому менеджеру або команді, в яку він прийшов; коли проявляти ініціативу, щоб нікому не нашкодити; мотивація команди на нулі, а проект доробити потрібно — чи є вихід? Можливо, якийсь із випадків знайде відгук і у вас. Стаття буде корисна не лише розробникам, але і іншим учасникам команди. Історії 1.

Опубліковано: 16/07/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

C++ дайджест #17: Raspberry Pi, Linux Embedded

Привіт, мої любі сішники! Пропоную в цьому дайджесті розглянути embedded programming на Raspberry Pi та embedded Linux development. Почнімо? :) Raspberry Pi Raspberry Pi — одноплатний комп'ютер, на якому зазвичай встановлюють Linux (наприклад Raspbian ) або Windows 10 IoT . Програмування на З++ зазвичай відбувається з використанням бібліотек WiringPi та pigpio . Для подальшого знайомства пропоную розглянути: Setting up your Raspberry Pi ; Everything You Need to Know About Getting Started with the Raspberry Pi ; Learn to code with C on Raspberry Pi ; Program your Raspberry Pi with C/C++ ; Raspberry Pi Visual Studio Code: Installing VS Code on Raspbian ; RPi GPIO Code Samples . Linux Embedded Для знайомства з embedded Linux development стануть у нагоді: Embedded Linux Tutorial & Basics ; How to Survive Embedded Linux — Part 1 The Embedded Linux Development Process ; 4 tools for building embedded Linux systems ; Learning for Linux embedded systems .

Опубліковано: 13/07/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Впорядковуємо класі Bootstrap

Bootstrap — чудовий фреймворк. Передусім, його перевага у швидкості створення інтерфейсу сайтів. Для мене як програміста він ідеально підходить для адмінок. Мало хто з замовників погодиться виділити кошти на професійний дизайн не тільки для основного сайту, а ще й для панелі керування. До того ж, Bootstrap дуже допомагає мені створювати нові сайти. Коли дизайну для нового сайту ще немає, а споглядання «голих» елементів HTML пригнічує, Bootstrap допомагає вирішити цілий ряд проблем. Марк Отто та Джейкоб Торнтон — творці Bootstrap
По-перше, він гарний. Його, на відміну від власного дизайну, зімпровізованого під час створення сайту, не соромно показати людям. По-друге, розробка з допомогою Bootstrap типових ї невибагливих сайтів значною мірою економити час та дозволяє зосереджуватись саме на програмуванні. Фейкові класі На шкода, найбільша перевага Bootstrap, швидкість розроблення, автоматично породжує недолік — складність підтримки.

Опубліковано: 12/07/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Світ веб-компонентів: розбираємося в трендах

Нещодавно я працював над дослідженням технології веб-компонентів для своєї компанії і виявив, що відносно складно зрозуміти глобальне положення речей на даний момент. Цією статтею я хочу спробувати вирішити цю проблему і надати вам відправною точкою в подорожі у світ веб-компонентів. Теми для розгляду Підтримка браузерами. Сумісність з фреймворками. SSR + SEO/Боти. Стилізація компонентів. Спеціальні можливості (Accessibility). Версіонування. Завантаження в браузер. Доступні інструменти. Веб-компоненти vs Фреймворки. Підтримка браузерами IE 10-11 і Edge (з движком Chakra) знаходяться поза грою , оскільки вони не підтримують Shadow DOM. Це робить використання веб-компонентів недоцільним-за складності полифилов. Всі інші браузери Chrome, FF, Сафарі, враховуючи дві останні версії) чудово працюють з усіма основними технологіями, які нам потрібні. Давайте глянемо на таблицю.

Опубліковано: 11/07/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

EcoCity — мережа громадського моніторингу якості повітря за допомогою пристроїв на Arduino

У рубриці DOU Проектор всі охочі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власного made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Привіт, мене звати Дмитро Обухів, мені 15. Хочу розказати історію створення проекту EcoCity. Цю ініціативу підтримуємо ми — команда розробників з Івано-Франківська. EcoCity — це мережа автоматизовуваних станцій моніторингу якості повітря та платформа для громадського моніторингу. Наші станції разів на хвилину визначають показники забрудненості повітря й надсилають їх на сервер. На сервері ці дані зберігають у БД, а користувачі можуть переглядати їх на сайті як мапу забрудненості, яка оновлюється в онлайн-режимі. Будь-яка людина може зібрати свою станцію моніторингу й під'єднати її до нашої мережі.

Опубліковано: 09/07/19 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Python дайджест #21: Python 3 у Windows 10 Store. Black стає частиною Python Software Foundation

У випуску: віддалена розробка з VS Code, Python 3.8.0b2 доступний для тестування, відео з PyCon US. Новини Python in next Windows update 10 — Python 3 буде доступний у Windows Store. Python in Visual Studio Code — June 2019 Release : Parallel tests with pytest Plot Viewer with the Python window Нові релізи Mypy 0.711 Python 3.8.0b2 — маєм змогу потестити Assignment expressions, Positional-only arguments та інше. Цікаві бібліотеки Pyvista — 3D-рендерінг і mesh аналіз з підтримкою Jupyter notebooks. Pycasbin — авторизація з моделями контролю доступу ACL, RBAC, ABAC. Також є реалізації для інших мов. yTermPlayer — термінальний плеєр Youtube-плейлистів. PEP's PEP 594 — Removing dead batteries from the standard library . Пропозиція видалити з стандартної бібліотеки застарілі модулі (підтримка legacy ОС etc).

Опубліковано: 06/07/19 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

.NET дайджест #28: introducing .NET 5, asynchronous Injection, Core dump of StackOverflowException

У випуску: добірка статей про ASP.NET Core, Performance Improvements in .NET Core 3.0, чому особиста ефективність не працює. .NET Performance Improvements in .NET Core 3.0 Introducing Windows Terminal Announcing WSL 2 Introducing .NET 5 Announcing .NET Core 3.0 Preview 6 ASP.NET Core A-Z
Цікава підбірка статей про ASP.NET Core. Не читав, але схвалюю. VERSIONING LIMITATIONS IN .NET Core dump of StackOverflowException Ми в компанії стрімко рухаємося в бік контейнеризації, багато сервісів вже переїхали в Docker, і я задався питанням, як отримати і аналізувати crash dump (він же core dump) у разі виникнення StackOverflowException. Все виявилося зовсім нетривіально, і на даний момент хоч дамп отримати і можна, явно виявити джерело помилки сходу не вийде. Доведеться проходиться по кожному потоку, дивитися, де величезний стек-трейс, і мапить символи вручну. Обіцяють пофіксити це в релізі 3.0.

Опубліковано: 05/07/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Scrumium.io — альтернативна система управління проектами

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власної made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Привіт, мене звати Олександр. Кілька останніх років я працював Full Stack розробником в декількох невеликих аутсорсингових компаніях. І часто доводилося займатися не тільки самою розробкою, але і плануванням і веденням своїх проектів. Так, знаю, цим повинні займатися PM, BA і т. д., але так вже сталося. І зараз я займаюся створенням і просуванням нової SaaS-платформи управління проектами Scrumium.io , але про це трохи пізніше. Досвід використання Trello і Jira На початку ми всі проекти вели в Trello. І ось які висновки у нас склалися в результаті використання. Переваги Trello Простота — досить нескладно і швидко розібратися.

Опубліковано: 04/07/19 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Чи варто інвестувати у Flutter. Порівняння Flutter і React Native

Давайте поговоримо про кроссплатформної мобільного розробці, бо привід є! Не так давно, а саме в грудні 2018 року, на заході від Google нам завезли ще один фреймворк» — Flutter. Сьогодні ми подивимося на Flutter з різних сторін: історію, архітектуру, переваги, недоліки, а також порівняємо його з React Native. Історія виникнення На початку варто розповісти про передумови та історію виникнення Flutter. Все почалося ще в 2014 році. У гонитві за швидкістю, команда Google Chrome експериментувала з рендерингом вмісту сторінок. Метою експерименту була перевірка: чи можна прискорити рендеринг, якщо відмовитися від традиційної моделі лейаута, попутно позбувшись від вантажу зворотної сумісності, що накопичилася за багато років існування веба. Основою для експериментів став движок Blink, а результатом — приріст продуктивності в 20 разів за рахунок наступних змін:
Простий набір обмежень, що впливають на положення елемента на екрані (Box Model) — мінімальна і максимальна ширина і висота.

Опубліковано: 03/07/19 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Як добитися взаєморозуміння з клієнтом: 5 простих правил

Мене звуть Ольга, за покликанням я Project Manager — закохана у своє ремесло і всіляко прагну його вдосконалювати. Як багато могли здогадатися, більша частина моїх завдань так чи інакше пов'язана з комунікаціями, в тому числі з клієнтами. Будучи учасником багатьох переговорів, починаєш помічати патерни, повторювані помилки, вдалі/невдалі «комбінації». Цей матеріал допоможе розібратися, чому ми часто ведемо себе певним чином і до чого це може призвести. Він дасть базове уявлення, чого варто уникати у спілкуванні з замовниками, а що варто взяти на озброєння. І буде корисний не тільки менеджерам, але і інженерам. Навіть тим, хто поки безпосередньо з клієнтами не перетинається. Чому виникають проблеми Не всі люблять мати справу з клієнтами безпосередньо. Деякі воліють, отримавши номер тікета, потрібні матеріал і доступи, тихо сісти за моніторами і займатися своєю справою. Чому так? Все дуже просто.

Опубліковано: 01/07/19 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

AI & ML дайджест #13: додатки GANs, тренди в NLP, колекція шпаргалок

Вітаю всіх! Літо в повному розпалі, і якщо ви плануєте бути в Одесі 5-го липня, запрошую вас на ODS митап і дата-бар , який організовує одеська ODS.ai команда. Нагадую, що у дайджесту є свій Telegram-канал та сторінки у соцмережах (Facebook , , LinkedIn ), де я щодня публікую посилання на корисні матеріали. Приєднуйтесь! А поки пропоную свіжу добірку матеріалів. Статті 18 Impressive Applications of Generative Adversarial Networks — огляд 18-ти цікавих додатків GAN, які допоможуть вам зрозуміти, де він може бути використаний і корисний. Time Series with Forecasting TensorFlow.js — у цій статті ви дізнаєтеся, як витягати ціни на акції з онлайн API і виконувати прогнози, використовуючи рекуррентную нейронну мережу короткочасну і довгострокову пам'ять (LSTM) і TensorFlow.js. Initializing neural networks — у статті пояснюється, як ефективно ініціалізувати параметри нейронної мережі, щоб прискорити її навчання і уникнути поширених помилок.

Опубліковано: 29/06/19 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

ANTLR: неформальне введення

У цій статті я дам введення в потужний фреймворк ANTLR. З його допомогою ми напишемо невеликий мову, допомагає розкроювати лист металу (або будь-який інший аркуш). На початку мова буде простим, по мірі написання таких статей стане обростати подробицями і врешті-решт виллється в цілком працездатний і поживний. Стаття може бути корисна всім, хто хоче швидко розібратися в тому, як працює ANTLR. Що таке ANTLR і навіщо він потрібен ANTLR (ANother Tool for Language Recognition) is a powerful parser generator for reading,
processing, executing, or translating structured text or binary files.
It's widely used to build languages, tools, and frameworks.
From a grammar, ANTLR generates a parser that can build and walk parse trees.
Terence Parr Як випливає з епіграфа, ANTLR — це штуковина для генерації парсерів тексту. За допомогою їх можна розібрати текст на складові і сказати, чи відповідає він заданими правилами; якщо так, виконати обчислення або виконати іншу роботу.

Опубліковано: 27/06/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

AR для військових: як «бачіті крізь броню» та вражати ворожу техніку за допомогою системи від LimpidArmor

У рубриці DOU Проектор всі охочі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власного made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Мене звати Михайло, я керівник компанії Limpid Armor , яка спеціалізується на штучному інтелекті, доданій реальності та комп'ютерній ютерному зорі. Хочу розповісти про нашу розробка у військовій сфері для танків та іншої броньованої техніки. Це Land Platform Modernization Kit (LPMK) — система ситуаційної обізнаності (Situation Awareness), що дозволяє військовим «бачіті крізь броню» та отримувати інформацію про довколишню ситуацію тоді, коли необхідно. Ідея Мене завжди приваблювали складні інженерні рішення в особливих умовах, тому свій шлях в ІТ я розпочав з роботи на бурових платформах біля африканського узбережжя та прокладання ЛЕП в іракській пустелі.

Опубліковано: 26/06/19 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Чому варто включити в розробку прототипування

Хочу поділитися своїми знаннями з прототипированию і показати, як за допомогою прототипів поліпшити якість вашого продукту. Ось перелік того, що буде охоплено у статті:
всі успішні продукти починаються з прототипів; чому гарний прототип — часто поганий прототип; як вибрати зручний засіб прототипування і при цьому не виглядати аборигеном; правильне уявлення прототипу часто набагато складніше, ніж його створення. Кілька років тому зі мною трапився один курйоз. У компанію, де я працювала, заходив новий проект. Як часто і буває, замовник був активіст в плані роботи, в міру примхливий, генерував купу ідей, АЛЕ, природно, «...дуже важливий і перспективний» для компанії. Як бізнес-аналітику, мені першої належало взяти на себе інформаційний удар: розібратися з тим, що є на вході, структурувати і підготувати документацію. Днями ми з замовником висіли на скайп-коллах, обговорювали найменші подробиці того, як повинна працювати система. Паралельно я писала специфікацію.

Опубліковано: 25/06/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

«З компанії стало йти в два-три рази менше людей». Як Genesis перебудував процес найму

[Василь Ульянов — співзасновник Genesis. Більше 10 років в IT та інвестиційної галузі. Займається міжнародним розвитком компанії, захоплюється плаванням і бігом] У 2014 році в компанії Genesis ми повністю перебудували процес найму фахівців. За цей рік оновили значну частину команди. Вона, у кінцевому результаті, створила проекти, які зараз приносять 70% прибутку Genesis. У цій статті я розповім, чому ми зважилися на зміни і як процес добору виглядає зараз. Матеріал буде корисний всім, хто хоче будувати бізнес в продуктовому ІТ і тим, хто хоче працювати в успішних компаніях. Власні помилки — самий цінний досвід Спочатку компанія Genesis була створена групою однодумців — мною і Володимиром Багаторічним. Ми разом вчилися, потім працювали у великих банках і хотіли створити свою справу. У нас не було достатньої експертизи у тому, як правильно будувати ІТ-бізнес, тому все, що ми могли собі дозволити — вчитися на своїх помилках.

Опубліковано: 24/06/19 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Ruby/Rails дайджест #30: реліз Ruby 2.7.0-preview1, відео доповідей конференції RailsConf 2019, продуктивність JIT

Дайджест створено у співавторстві з Мариною Завийбородой , Copywriter в RubyGarage. Всім привіт! Почнемо з того, що вийшла preview1 версія Ruby 2.7.0, що включає поліпшення JIT і експериментальний Pattern Matching. Команда Appfolio опублікувала порівняння продуктивності Ruby c JIT і без. На каналі Confreaks з'явився плейлист видеодокладов з конференції RailsConf 2019. Тренди в співтоваристві Ruby Stripe анонсували Sorbet — type checker для Ruby. Доповідь від Takashi Kokubun про приріст продуктивності в Ruby 2.7 завдяки імплементації JIT. Релізи Ruby 2.7.0 preview1 — перша preview версія Ruby 2.7.0 Active Admin 2.1.0 — новий реліз фреймворку Active Admin dry-validation 1.0.0 — гем був повністю переписаний поверх dry-schema Почитати Ruby 2.7 adds shorthand operator for Object#method — в Ruby 2.7 доданий експериментальний shorthard оператор. Rails 6 boot sequence — автор розповідає, що відбувається, коли ви запускаєте команду rails s.

Опубліковано: 22/06/19 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180