Туторіал з налаштування Rails-додатків на Amazon EC2 з Chef. Частина 1

Всім привіт! Мене звати Ярослав Безрукавий, я — Ruby/JavaScript розробник у RubyGarage . Цією статтею хочу розпочати цикл туторіалів із розгортання Rails-додатків. Ідея такого туторіалу прийшла до мене тоді, коли я робив перші спроби знайомства із DevOps. Коли я тільки починав, мені складно було зрозуміти, з чого складається процес розгортання додатків, та я ніяк не міг знайті ресурс, де інформація викладалася б зрозумілою мовою для новачків. Іншими словами, я мусів збирати потрібну мені інформацію по частинах, як пазл. Одним із перших інструментів для розгортання додатків, який я спробував опанувати, був Chef. І це було нелегко. Усі статті про налаштування інфраструктури, що я бачив, розглядали або лише певну частину всього процесу, або примітивні задачі, котрі не малі практичного застосування. Таким чином, щоб отримати повну картину застосування Chef для розгортання Rails-додатків, я повинен був подивитись тисячі джерел та прикладів коду на GitHub.

Опубліковано: 19/09/18 @ 10:05
Розділ Різне Читати далі...

Будуємо сильну команду: від 0 до 100

[Дмитро Зінов'єв — Software Engineering Manager в EPAM, 11 років в IT] Всім привіт! У цій статті я хочу поділитися практиками побудови сильних команд, які я зібрав за 12 років роботи в цій сфері. Моя розповідь буде в контексті компаній, які успадковують сервісну модель з можливістю розширення зони відповідальності до рівня консалтингу. Історія моєї команди Чотири роки тому ми починали роботу командою 20 хлопців. Був тільки потенціал і нестримне бажання ростити експертизу, щоб мати можливість працювати з проектами будь-якої складності і технологічних стеків. Мета була працювати на перспективу, не потопаючи в поточній реальності. Крок за кроком, квартал за кварталом ми побудували ці процеси. Через два роки повторили цю стратегію з двома новими дисциплінами в нашій команді. Зараз у мене в команді більше 170 чудових і компетентних фахівців. 80% команди продовжує розвивати і інвестувати в практику на регулярній основі.

Опубліковано: 18/09/18 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Кейс: від 0 до 25000 чоловік в місяць для сайту клініки лазерної медицини

Клієнт Клініка лазерної медицини і хірургії. Розташована в Києві. Оновлені результати Перший кейс за цим проектом ми опублікували у вересні 2017. Кейс: від 0 до 13000 чоловік в місяць для сайту клініки лазерної медицини. Через рік ми показуємо оновлені дані. Дані для порівняння: липень 2017 — липень 2018: липень 2017 липень 2018 Всього відвідувань 22304 39886 Відвідувань з пошуковиків 10303 21260 Семантичних груп в роботі 64 86 Запити в топ 10 483 905 топ 5 374 704 топ 3 287 495 Додані у просування групи запитів — високо конкурентні. Незважаючи на це, кількість запитів в топ 10 Гугла збільшилася на 87% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, топ 5 +88%, топ 3 +72%. Органічний трафік з пошукачів зріс на 98%. На момент публікації кейса відсоток виведення в топ 10 Гугл від загального числа запитів становить 52%: Падіння загального відсотка виведення на графіку — періоди додавання нових пріоритетних семантичних груп у просування. Т. к.

Опубліковано: 18/09/18 @ 08:17
Розділ Різне Читати далі...

Як провести Discovery на новому проекті: конкретні кроки і приклади

У статті піде мова про те, як зібрати вимоги до продукту, провести інтерв'ю і створити артефакти Discovery. Цей матеріал буде корисний тим, хто не знає, з чого почати, боїться втратити час або не врахувати важливого. Для кожного кроку описані теоретичні аспекти та їх застосування на практиці в умовах реального проекту. Сказати, що українські IT-компанії рутинно проводять повноцінні Discovery на нових проектах — перебільшити, якщо не збрехати. Наш ринок завойовує все більше довіри в іноземних замовників. Якщо ваша компанія хоче і може взяти фазу Discovery на себе, це перевага виділить вас серед конкурентів. Життєвий шлях проекту починається з фази Discovery і переходить у фазу Delivery. В рамках Discovery ми: досліджуємо предметну область; досліджуємо бізнес-процеси замовника; дізнаємося очікування замовника від нового продукту; виявити вузькі місця; формулюємо вирішення його проблем на високому рівні; розставляємо пріоритети і формуємо backlog; складаємо roadmap проекту.

Опубліковано: 17/09/18 @ 10:15
Розділ Різне Читати далі...

Python дайджест #17: Python reaches Tiobe index TOP 3

У випуску: огляд алгоритму Timsort, підходи до тестування Postgres запитів в Python, заміна термінів у мові. Новини Microsoft announce Python integration into Power BI Breakthrough: Python reaches Tiobe index Top 3 master/slave —нашумівший PR. Цікаво почитати думки core девів у коментах. Python developers locking conversations and deleting comments after people mass downvoted PRs to remove master/slave terminology from the language" І ще обговорення на DOU на цю ж тему. Релізи Django 2.1 — release notes нової версії популярного веб-фреймворка. PyBind11 v2.2.4 . Цікаві бібліотеки Interactive-coding-challenges — 120+ підтримуваних, інтерактивних задачок з фокусом на алгоритми та структури даних, що трапляються в інтерв'ю. Pyodide — Python scientific stack, compiled to WebAssembly. Social Mapper — розпізнавання облич у соціальних мережах. Python-nubia — фреймворк для побудови shell аплікацій, що використовується в деяких командах Facebook.

Опубліковано: 15/09/18 @ 08:24
Розділ Різне Читати далі...

GPGPU via C#: короткий огляд

Кожен рік ми збільшуємо кількість процесорних ядер, щоб підвищити загальну продуктивність наших систем і поліпшити користувальницький досвід. Восьмиядерним телефоном сьогодні вже нікого не здивуєш. При цьому нам доступний ще один вид обчислювальних пристроїв, що більшість програмістів обходить увагою. Він має безліч — сотні — обчислювальних ядер. Це GPU, або графічний процесор, який відповідає за промальовування інтерфейсу і обробку графіки в іграх. З самого початку свого існування GPU був вузькоспеціалізованим пристроєм, призначеним тільки для перетворення і рендеринга переданих йому даних. При цьому потік даних був тільки одностороннім: від CPU до GPU. Проте з моменту виходу Nvidia CUDA (Compute Unified Device Architecture) в 2007 році і OpenCL (Open Computing Language) в 2009, графічні процесори стали доступні для універсальних двонаправлених обчислень (так званих обчислень загального призначення на графічних процесорах або просто GPGPU). З моєї точки зору, як .

Опубліковано: 14/09/18 @ 07:50
Розділ Різне Читати далі...

Raspberry Pi — іграшка для pet-проекту або мікрокомп'ютер для highload продукту

Привіт, мене звуть Іван Нєкіпелов, і я Python Tech Lead в компанії з автоматизації кафе, ресторанів і магазинів Poster . Хочу розповісти, як і чому ми вирішили використовувати Raspberry Pi на постійній основі в комерційних цілях для нашого highload продукту. Наш досвід буде корисний усім тим, хто думає застосувати Raspberry у вузькому місці проекту і хоче зрозуміти, які підводні камені можуть зустрітися на шляху. Що ми робимо Poster — це SaaS-система автоматизації ресторанного і роздрібного бізнесу. Те, що ми робимо, називають Point of Sale або «каса». Для того, щоб після роботи ви з'їли з друзями по бургерів у гастро-пабі, шефові потрібно опрацювати меню і створити технологічні карти, комірнику — дізнатися, які продукти закінчуються на складі, і вчасно купити їх, офіціантові — провести замовлення на касі, а кухареві — приготувати страву. Всі ці процеси працюють швидко і злагоджено завдяки системі автоматизації. Наш продукт розділений на дві частини — термінал і адмінка.

Опубліковано: 12/09/18 @ 10:01
Розділ Різне Читати далі...

Пожежна команда і біг на випередження: як ми будуємо Java Competence Center в EPAM

Вже кілька років я займаюся розвитком Центру компетенцій Java в EPAM. За цей час він встиг поміняти head-базу, став частиною внутрішнього навчання, сформував Java-експертизу для роботи над складними проектами. Процес організації Центру захоплюючий, але зовсім не гладкий. Ми перепробували різні способи і досі не зупиняємо пошук оптимальної структури. У статті я розповім, що ми робимо і навіщо компаніям і IT-фахівцям потрібні центри компетенцій. Сподіваюся, що наш досвід буде корисний іншим. Як все починалося, або Пошук ідеальної формули Ідея внутрішнього Центру компетенцій проста. Якщо раптом на якомусь проекті не вистачає компетенції, якщо хтось з команди вирішив прокачати свій рівень в певних технологіях або належить хитромудрий пресейл з замовником, Центр компетенцій підставляє плече. В ідеалі це ядро максимальної галузевої експертизи — щоб плече було міцним і надійним. Коли 8 років тому я прийшов у компанію, подібних структур тут ще не було.

Опубліковано: 12/09/18 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Український математик Богдан Рубльов – про олімпіади, перемоги школярів на міжнародних конкурсах та майбутнє математиків

Богдан Рубльов — український математик та професор факультету комп'ютерній комп'ютерних наук і кібернетики КНУ імені Тараса Шевченка. Він також є організатором математичних олімпіад в Україні й головою журі Всеукраїнської математичної олімпіади . З 2009 року Рубльов возити математичну збірну Україну на різні міжнародні олімпіади. Нещодавно українська команда стала четвертою на Міжнародній математичній олімпіаді, найстарішій з міжнародних наукових олімпіад серед школярів. Всі шестеро її учасників вибороли медалі — чотири золотих і дві срібні. Богдан Рубльов організовував поїздку. Досі найкращим результатом України на Міжнародній математичній олімпіаді було шосте місце, здобуте в 2014, 2007 і 1997 роках. В інтерв'ю для DOU Богдан Рубльов розповів, яка різниця у підготовці математиків в Україні та за кордоном, що далі робити тим, хто найкращий у цій науці, та як це — любити математику.

Опубліковано: 10/09/18 @ 11:02
Розділ Різне Читати далі...

Centers of Excellence. Особливості впровадження

[Про автора: Сергій Кизян — Chief Technology Officer в Intetics з більш ніж 15-річним досвідом роботи в ІТ. Розробляв на C, C++, Java, C#.NET, Code Project Legendary Author ] У своїйпопередній колонці я трохи розповів про те, що таке Centers of Excellence (CoE), пояснив, які плюси отримають компанії, які запровадять центри, розповів про те, навіщо центри потрібні співробітникам.
Коротенько, Сої — це команда, яка забезпечує управління, впроваджує кращі практики, проводить дослідження і навчання певною фокусної області. СоЕ зазвичай формується з найбільш активних співробітників, які займаються розвитком центру поза своєї робочої завантаження. Однак у кожної компанії сценарій впровадження CoE буде своїм, в залежності від потреб компанії, клієнтів, співробітників. За підсумками статті я отримав багато запитань як у коментарях, так і в лічку і вирішив відповісти на них в новій колонці.

Опубліковано: 06/09/18 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Ревізор у Хмельницькому: «Компактний офіс Stfalcon.com»

DOU Ревізор побував у Хмельницькому офісі Stfalcon.com — компанії, що займається комплексною розробкою веб-сервісів для технологічних стартапів і великих бізнесів. Також вона володіє експертизою в транспортній галузі, туризм і e-Commerce. Компанія була заснована в 2009 році в Хмельницькому. У 2017 році відкрили офіс у столиці. На даний момент всього в Stfalcon працює 65 співробітників: 45 — в хмельницькому і 20 — в київському офісі. З усієї команди 37 осіб — технічні фахівці (включаючи дизайн, тестування, системне адміністрування), з яких 26 — розробники. В окрузі і поблизу Офіс компанії знаходиться на п'ятому поверсі будівлі за адресою вул. Зарічанська, 3/2. Поруч з офісом є достатній вибір закладів, де можна пообідати. Співробітники частенько заглядають в булочну «Витрибеньки від куми», яка знаходиться на першому поверсі того ж будинку. Пиріг з куркою і кави обійдеться тут у 35 грн.

Опубліковано: 05/09/18 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: репозиторій на GitHub – шпаргалка для вивчення Python

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власної made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Привіт, читачі! Мене звуть Олексій, я — full-stack програміст, на даним момент працюю в EPAM над React Native проектом. Нещодавно вирішив почати вивчати Python у вільний від роботи час, з метою подальшого розвитку в бік Machine Learning. У підсумку я створив невеликий репозиторій Playground and cheatsheet for learning Python , який, сподіваюся, буде корисний не тільки для мене, але також і для тих, хто робить перші кроки в бік Python. Ідея Вивчати Python 3 я почав з документації на офіційному сайті. Мені сподобалися приклади коду, але, на жаль, вони були там не інтерактивними. Хотілося спробувати виконати код самостійно, з різними вхідними даними і подивитися на виводиться результат.

Опубліковано: 04/09/18 @ 10:16
Розділ Різне Читати далі...

Финстрип за Серпень 2018. Майже апнул 100К

1$=68р. Монетизація тільки РМЯ і Adsense 1. «медицина-1»
Траф середньодобовий: 14566 (пройшов. міс 13988);
Всього статей: 793;
Дохід: 69633 (минулий міс 57058 руб);
Дохід на 1К уніків: 164 крб. У цьому місяці підбив ROI сайту — 32% в міс, але делегування тут тільки копір і КМ, іншому сам ручками.

2. «медицина-2»
Траф середньодобовий: 1241 (пройшов. міс 978);
Всього статей: 369;
Дохід: 5284 (минулий міс 3429 руб);
Дохід на 1К відвідувачів: 145 крб. 3. «туризм»
Траф середньодобовий: 349 (пройшов. міс 312);
Всього статей: Нових статей — 8; Інші 250 з 2013 року.
Дохід: 1436 (минулий міс 1034 руб);
Дохід на 1К уніків: 142 руб.4. «медицина-3»
Траф середньодобовий: 0;
Всього статей: 39;
Дохід: 0 Усього опубліковано за серпень 65 статей. Разом за Серпень: 76353 контекст + 21000 (прямі реклы)=97353 р. Пройшов міс 61521+4000(продав посилання).

Опубліковано: 02/09/18 @ 10:04
Розділ Різне Читати далі...

C++ дайджест #7: оновимо знання з Qt

Привіт, мої любі сішники! Цього разу пропоную оновити знання з Qt, як завжди, переглянути кілька нових статей із С++ та новини про улюблені інструменти для розробки. Починаємо? :) Qt Згадуючи про Qt, неможливо не відмітити її чудову документацію з детальними прикладами , найкращими практиками та описом можливостей аналізу коду . У Qt4 UI базувався в основному на Qt Widgets, а вісь Qt5 вже заполонивши Qml. Щоб нам було цікавіше дискутувати, що ж краще — у нас є табличка з порівнянням Qt Quick, Qt Widgets та Qt WebEngine :) Щодо Qml — гарний опис також можна знайте в QmlBook . Про улюблену фічу від Qt — сигнали та слоти — написано багато. Пропоную поглянути на серію статей: part 1 , частина 2 , частина 3 , частина 4 , — в яких детально описується принцип роботи та перехід до нового синтаксису (Qt4 до Qt5). Про багатопоточність у Qt можна прочитати тут . В останній версії Qt 5.

Опубліковано: 01/09/18 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Python Challenge, або Як я ознайомився з автоматизованим тестуванням за місяць

Чому розробник навчить Manual QA Engineers? Вже точно не тестування, в цьому вони професіонали! Але він може відповісти на багато важливих питань автоматизації, точніше дати базові знання програмування, які необхідні QA для успішної роботи. Як програмісту розібратися в написанні автотестів на Python за місяць на рівні, достатньому для навчання тестувальників, чому варто вчити — дізнайтеся з цієї статті! Преамбула Програмування я полюбив ще під час навчання в інституті. Мене настільки захоплювала ця сфера, що на старших курсах я розробив методичку і вів практичні заняття з кластерним обчислень в Харківському національному економічному університеті. Сьогодні у мене близько п'яти років досвіду в розробці. За цей час освоїв декілька технологій: був .NET фахівцем, поринув у веб-розробку на JS і навіть встиг трохи розібратися в Markup.

Опубліковано: 29/08/18 @ 11:04
Розділ Різне Читати далі...

7 причин жити і працювати в Харкові для IT-спеціаліста

Для багатьох фахівців у сфері технологій релокация не становить проблеми, особливо, якщо вони, нарешті, знайшли вакансію своєї мрії. Сам багато подорожую, спостерігаю за життям в інших країнах і містах України і завжди задаюся питанням: «А чи готовий я тут жити»? Безумовно, відчути ейфорію від перших тижнів проживання на новому місці — це дуже приємно і захоплююче. Але кожен раз, повертаючись до Харкова з довгих поїздок, туристичних і не тільки, лише тут я відчуваю себе по-справжньому вдома. Не тому лише, що це моє рідне місто, але й тому, що Харків дійсно зручний. Надихнувшись схожими матеріалами про Львові та Одесі , вирішив перерахувати 7 причин, по яких я бачу Харків кращим місцем для життя і роботи в IT-індустрії. Чому ж цей місто може вже приміряти звання технологічної столиці країни? 1. Інфраструктура Харкова — приклад для інших міст Харків — мегаполіс, місто-мільйонник з швидким темпом життя. Однак його транспортна система не перевантажена, як у Києві.

Опубліковано: 28/08/18 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Релокация в американську глибинку: мої 4 роки у Вісконсині

На DOU народ часто любить писати звіти «як я переїхав в Долину», або NY, або ще якийсь елітний IT location. Але Штати великі, і не Долиною єдиної живе американський IT. Не знаю, пощастило мені менше або більше, але я переїхав в місто Уоууотоса (Wauwatosa), штат Вісконсін. У цій статті розповім, яке там життя і робота, як знайти коло спілкування, які витрати і наскільки комфортно жити. Що вам приходить на розум при слові Вісконсін? Якщо б вам довелося туди переїжджати, напевно, ви б відразу відкрили карту і почали судорожно шукати, де знаходиться цей штат і є там люди. У вас в голові з'явилася б така ж картинка, як справа... І це почасти правда :) Таке ж враження було і в моєї дружини: «Куди? У Вісконсін? А це взагалі де? Та ну його... Нам і в Києві добре. А там, напевно, сніг, ведмеді і збройні rednecks». Але в серпні 2014 року ми все-таки переїхали в Tosa з планом пожити рік, підучити мову і далі вже вирішувати, що робити. Note.

Опубліковано: 27/08/18 @ 07:46
Розділ Різне Читати далі...

Чому вони не їдуть з України: історії IT-спеціалістів

Ми розпитали досвідчених ІТ-спеціалістів, чи вони розглядали можливість релокації, що їх утримує в Україні та чи вони допускають думку, що коли-небудь поїдуть. Володимир Агафонкін , Software Engineer в Mapbox Пропозиції щодо релокації я практично не розглядав, хоча їх для досвідчених фахівців на ринку дуже багато. Найсерйознішою була від Mapbox, американської компанії, в якій я працюю вже 5 років — з релокацією до Вашингтона або Сан-Франциско, повною юридичною підтримкою для візи O1, допомога в облаштуванні з ' єю. Пік цих обговорень припавши на 2014-2015, коли американці були особливо занепокоєні ситуацією з безпекою в країні. Альо гострої необхідності переїзду так і не виникло: я добре справляюся з роботою віддалено. І з безпекою в Києві все гаразд — я б навіть сказав, набагато краще, ніж в якому-небудь центрі Сан-Франциско, з натовпами божевільних і наркоманів на вулицях і рівнем вогнепального насильства, що перевищує показники інших цивілізованих країн у десятки разів.

Опубліковано: 24/08/18 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Більше 3К лідов з соцмереж для сайтів секційного огорожі і габіонів

Клієнт «Сітка Захід» — виробник і дистриб'ютор металевої сітки та іншої продукції з дроту. Компанія на ринку з 2008 року, має власні виробничі потужності і представлена в 12 містах України. Активне онлайн почали просування в 2018-м. Наше завдання Забезпечити максимум конверсій з реклами в Гуглі, Фейсбуці і Инстаграме. Преамбула Компанія випускає безліч продуктів з дроту, але для старту в онлайн вибрали 2 основних: секційні огорожі і габіони. Під ці продукти були розроблені окремі лендінгем: metfence.com і gabience.com. Так як рекламні активності раніше не велися, ми визначили аудиторію для націлювання, проаналізувавши основний сайт sitkazahid.com і заповнену клієнтом Анкету. Ще до старту рекламних кампаній ми визначили 4 основних канали. Один з яких був очевидний і сумнівів у нього не було ніяких — реклама в пошуку Гугла. А інші три здавалися більш ризикованими і потребували тестуванні.

Опубліковано: 23/08/18 @ 09:01
Розділ Різне Читати далі...

Як я працюю: Володимир Кубіцький, Head of AI в ЛУН

[В рубриці «Як я працюю» ми запрошуємо гостя розповісти про свою роботу, організації воркспейса, корисних інструментах і лайфхаках] Володимир Кубіцький очолює команду штучного інтелекту в ЛУН , української продуктової компанії, яка розробляє інтернет-проекти в тематиці нерухомості. На сьогодні проекти компанії працюють в 37 країнах. У ЛУН він прийшов ще на третьому курсі університету і за 4 роки пройшов шлях від позиції продуктового аналітика до створення власного підрозділу по розробці алгоритмів. Про себе Я виріс у родині фізиків. Дідусь був одним з першопрохідців у вивченні природи ударів абсолютно твердих тіл, написав ряд публікацій і книг про педагогічному аспекті фізики, брав участь у розробці перших голограм. Брат — PhD фізики і математики, має десятки наукових публікацій у провідних виданнях, на даний момент живе у Франції і працює в CNRS над застосуванням новітніх ML підходів у прискорювачах елементарних частинок.

Опубліковано: 22/08/18 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180