DOU Labs: як у GlobalLogic створили кліматичну систему з доповненою реальністю

У рубриці DOU Labs ми запрошуємо IT-компанії ділитися досвідом власних цікавих розробок і внутрішніх технологічних ініціатив. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Співавтор статті — Олексій Огуй (Senior Manager, GlobalLogic) Раніше ми вже розповідали про те, що в харківському офісі GlobalLogic запустилася інноваційна лабораторія BrainMade . Це інкубатор ідей всередині компанії, де коли-небудь створені Proof-of-Concept (PoC) отримують своє продовження, розвиток і, в перспективі, практичну реалізацію. Крім концепції розумної залізниці , ми писали і про деяких нових напрямках лабораторії, наприклад, Big Data, Industrial, IoT, Augmented Reality, Machine Learning. У цій статті ми хочемо поділитися проектом, який починався як самостійна ініціатива, а тепер став важливою частиною BrainMade. Це система моніторингу мікроклімату у приміщенні під назвою MeteoLogic, заснована на технологіях розумного будинку та інтернету речей.

Опубліковано: 17/08/17 @ 10:06
Розділ Різне Читати далі...

3 головних питання в ремеслі програміста

Ви коли-небудь були в ситуації, коли ваша імейл-листування ставала все довшою, а історія комітів все коротше? Ви коли-то проклинали нагадування в календарі про чергове нескінченному і нікому не потрібному мітингу? У вас коли-то голова йшла обертом від постійних і непередбачуваних змін вимог і завдань на проекті? У мене так. При тому, що я не проджект-менеджер і не продукт-менеджер. І зовсім не менеджер. Я програміст. І не хочу витрачати більшу частину свого часу на розмови ні про що в задушливих мітинг-румах з купою малознайомих чоловіків. Я хочу програмувати. І для таких випадків, коли мій проект починає відводити в бік від оптимальної траєкторії розвитку, я виробила 3 головні питання, відповіді на які дозволяють швидко зорієнтуватися в просторі і далі робити мою улюблену роботу. Для простоти припустимо, що структура команди більш-менш постійна (ніхто не звільняється, і нікого не наймають). Хто ми? Основне питання для кожної команди.

Опубліковано: 16/08/17 @ 10:20
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: Atom Space — простір для цифрового творчості та розвитку молоді

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власної made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Мене звуть Микола Антонов, я засновник і COO компанії Provectus. Хочу поділитися з читачами DOU новиною про дуже важливу подію, яка сталася в житті одеського IT-співтовариства. Ми відкрили Atom Space, спільний соціальний проект компанії Provectus і IT2School . Це простір для цифрового творчості та розвитку підлітків віком від 14 до 18 років, де будуть всі умови для вивчення і освоєння сучасних технологій. Тут підлітки зможуть безкоштовно удосконалювати і застосовувати свої знання у сферах Technology, Engineering Math. Ідея Сьогодні не кожен може дозволити собі IT-курси. Плюс вони, як правило, орієнтовані на більш дорослу аудиторію з певним технічним бекграундом.

Опубліковано: 15/08/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Що нам робити з Enterprise-розробкою

У першій частині статті я довго розповідав вам, як все погано і взагалі відчув себе вісником Апокаліпсису. Це, безумовно, цікавіше і веселіше, ніж пропонувати рішення. Зрештою, у нас взагалі люблять погоджуватися з тим, що все навколо погано. Але такий підхід (бачити тільки безпросвітний триндець навколо) віддає інфантилізмом. І я, ризикуючи накликати на себе тонни звинувачень в (скажемо м'яко) неосвіченості, продовжу свої промови про те, що ж з усім цим робити. І почати треба, природно, з огляду деталей того, що зараз пропонує ринок і академічне середовище. Складність Найперша проблема, я б сказав — мати всіх проблем — це складність. Складність всього — від предметної області до архітектури самих Enterprise-додатків. І ці складності нашаровуються і викликають один одного. І множать один одного. Тому давайте з них і почнемо. Відразу скажу, я не претендую на якісь академічні пізнання. Я — звичайний керівник невеликий софтверної компанії.

Опубліковано: 14/08/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

.NET Core in da Cloud

.NET Core тільки починає набирати популярність, але багато великі постачальники хмарних рішень вже реалізували підтримку цієї платформи у своїх сервісах. Я вирішив подивитися, хто з великих хмарних провайдерів і в якому вигляді зараз підтримує нову технологію. Враховуючи, що .NET Core може бути вручну встановлений на будь-яку сучасну серверну ОС, в огляд не були включені постачальники VPS/VDS сервісів. У цьому огляді розглядаються виключно хмарні провайдери, які надають можливість розгортати .NET Core проекти в рамках IaaS або PaaS, де необхідне оточення вже заздалегідь налаштовано. Фреска Мікеланджело Створення Адама
Azure Підтримувані моделі: IaaS, PaaS / Документація Azure — найбільш динамічно розвивається хмарна платформа. Крім того, це рідна платформа для .NET проектів, оскільки її розробником є компанія Microsoft. У Azure можна розміщувати .NET Core проекти як в службах WebApps, так і у віртуальних машинах.

Опубліковано: 12/08/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Особливості віртуалізації Xen в автомобільній сфері

Я Lead Software Engineer, займаюся проектами по віртуалізації для автомотів-сектора в GlobalLogic. Ця стаття підготовлена на основі мого виступу на Root Linux Conference 2017 , і є продовженням теми, яку недавно розкрив Ларс Курт . Протягом останніх 5 років GlobalLogic активно займається проектами в автомобільній сфері. Деякі з них — спочатку комерційні, деякі — експериментальні прототипи (proof of concept або просто PoC), частина з яких згодом перейшла на комерційну основу. Одне з найбільш цікавих і важливих для нас напрямків у цій сфері — це технології віртуалізації. У цій статті я розповім про те, навіщо вони потрібні і як працюють, а також торкнуся основні проблеми, з якими ми зіткнулися в процесі розробки, а також способи їх вирішення. Почнемо з того, чому технології віртуалізації зараз особливо актуальні для автомобільної індустрії. У будь-якому сучасному автомобілі середнього рівня (не кажучи вже про машини преміум-класу) використовується 2-3 різних комп'ютера.

Опубліковано: 11/08/17 @ 07:21
Розділ Різне Читати далі...

DOU Ревізор в Depositphotos: «Фабрика фотографії з величезними open space»

В цей раз DOU Ревізор побував в офісі Depositphotos — продуктової IT-компанії, яка розробляє відомий міжнародний фотобанк. Це комерційна платформа для авторів і покупців стічних фотографій, векторної графіки і відеороликів. Колекція фотобанку налічує понад 67 мільйонів файлів. З компанією Depositphotos співпрацюють 45 тисяч постачальників візуального контенту зі всього світу. Сьогодні Depositphotos працює з 4,8 млн клієнтів у 192 країнах світу. Компанія була заснована в Києві серійним підприємцем Дмитром Сергєєвим в 2009 році. Крім Києва, офіси фотобанку є також у Нью-Йорку (США), Москві (Росія), Лондоні (Великобританія), Берліні (Німеччина), Мілані (Італія) та Варшаві (Польща). Глобально в компанії працює 370 фахівців. У київському офісі — 350 співробітників, близько 100 з них — технічні фахівці. В окрузі і поблизу У 2014 році офіс Depositphotos переїхав в колишнє приміщення меблевої фабрики «Лагода», а нині ділового центру «Лагода» за адресою вул. Польова, 21.

Опубліковано: 09/08/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Огляд ІТ-ринку праці: Хмельницький

[У серії «Огляд IT-ринку праці» ми розповідаємо про IT-індустрії в різних містах України] В ІТ-індустрії Хмельницького зайнято понад 1000 спеціалістів. В місті працюють більше 30 ІТ-компаній, більшість з яких надає послуги веб-розробки. Щорічно виші міста готують понад 300 майбутніх ІТ-фахівців. Середні зарплати програмістів у Хмельницькому:
Junior — $300; Middle — $1000; Senior — недостатньо даних. Тут можна подивитися більш детальну статистику зарплат за мовами програмування та іншими ІТ-спеціальностями. Компанії Більшість хмельницьких ІТ-компаній займаються аутсорсингом, продуктовий сегмент майже не представлено. Серед найбільших та найвідоміших працедавців міста: AMC Bridge Американська аутсорсингова компанія
75 спеціалістів у Хмельницькому, 364 в Україні Компанія надає послуги з розробки ПЗ для систем автоматизованого проектування, конструювання та виробництва, співпрацюючи з такими відомими компаніями, як Autodesk, DS SOLIDWORKS, Microsoft, PTC та Siemens.

Опубліковано: 08/08/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

VR/AR – 5 вирішальних факторів розвитку технології

Технології VR і AR впевнено займають своє місце серед інших повсякденно використовуваних людино-машинних інтерфейсів. Сьогодні ми вже не думаємо про те, чи варто створювати VR/AR-додатки, ми впевнені, що ця точка вже пройдена. Технології вже стали нашою реальністю, вони переходять зі стадії early adopters до стадії мас-маркету, і ми очікуємо, що нас незабаром накриє хвиля VR/AR-розробок. Я з нашою командою VR/AR експертів визначила, що заважає розвитку цих технологій та їх переходу у масовість. Давайте обговоримо, які потрібно подолати перешкоди VR/AR, щоб стати сформованою технологією масового попиту. 1. Обладнання та його вартість Не потрібно бути пророком, щоб передбачити, що зниження цін зіграє важливу роль у поширенні VR-технології. Заважає цьому дорожнеча графічних адаптерів, адже VR ставить високу планку перед їх виробниками.

Опубліковано: 04/08/17 @ 11:21
Розділ Різне Читати далі...

Піти з Grammarly заради навчання в КПІ: чи варта шкурка вичинки

Пропрацювавши 6 років на позиціях Front-end Developer в MacPaw і Grammarly, в минулому році Дмитро Філіпенко вирішив взяти таймаут та вступити на 1 курс КПІ — отримати другу вищу прикладної математики. В інтерв'ю для DOU Діма розповів про те, наскільки корисно ходити на пари і ведення конспектів для вже відомого розробника і що в підсумку закінчилася ця затія. — Дмитре, чому ви вирішили залишити роботу і вступити у вуз? Яка була мета? Коли я працював в Grammarly, навколо мене було багато розумних людей: олімпіадники, випускники складних факультетів з дуже сильною математичною підготовкою. Обертаючись у такому середовищі, я бачив, до чого можна прагнути. Задумався, що я потенційно теж можу досягти таких же результатів. Найбільше мене цікавило напрямок Machine Learning. Для розвитку в цій області мені, перш за все, не вистачало математичного бекграунду. Я закінчив Приладобудівний факультет КПІ, там математика була лише на 1-2 курсах і не вважалася профільним предметом.

Опубліковано: 02/08/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Кейс: Виведення сайту медичного лазерного центру в Казахстані в лідери ніші

Клієнт Медичний лазерний центр в Казахстані спеціалізується на лазерної дерматології, косметології, естетичної медицини і гінекології. Ми непогано знаємо сферу косметологічних послуг, так як просували сайт центру лазерної косметології «Лазерхауз» в Україні і досягли значних результатів. См. кейс Ефективний інтернет-маркетинг для мережі клінік лазерної косметології . Наше завдання Основне завдання проекту — вивести в топ 10 Гугла ключові запити пріоритетних напрямків, забезпечити зростання трафіку на сайті і вийти в лідери цільової ніші. Вихідні дані Регіон: Казахстан, Алмати.
Пріоритетна пошукова система: Гугл.
Старт робіт: 31 липня 2015. Процес робіт Семантичне ядро Першим етапом роботи став збір семантичного ядра для проекту для виділених клієнтом пріоритетних напрямків послуг.

Опубліковано: 01/08/17 @ 03:24
Розділ Різне Читати далі...

Рекрутеру на замітку: співбесіда з техрайтером

Після виходу моєї статті про техрайтерах, мені написали три рекрутера з приблизно однаковою проханням: «Перший раз шукаю техрайтера. Будь ласка, підкажіть, на що в першу чергу звернути увагу? Про що обов'язково треба запитати? Що повинен знати рекрутер для якісного відбору кандидатів?» У цій статті я хочу поділитися своїм авторським баченням того, що слід знати рекрутеру при співбесіді з техрайтером. Я не буду зупинятися на очевидних речах із серії:
5 років досвіду в техрайтинге краще, ніж 0 років досвіду; приємний у спілкуванні кандидат краще, ніж неприємний; уважний до деталей краще, ніж неуважна; і т. д. Я спробую зупинитися на більш специфічних моментах. Наприклад, наскільки важливі ті чи інші програми, які додаткові питання допоможуть знайти ідеального кандидата, що важливо техрайтеру для комфортної роботи і т. д. Якого утворення віддати перевагу? Як правило, техрайтеры мають технічний або лінгвістичний бекграунд.

Опубліковано: 01/08/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Інфо-сайти: підсумки липня 2017. Тримаємо темп не дивлячись на літо

Особисто моєї роботи в цьому місяці, порівняно з червнем було менше напевно на 30% (жаркий ледачий місяць + 8 днів відпочивав в Пітері). КМ опублікувала теж менше, т. к. була у відпустці. Та й копірайтер трохи здав за кількістю статей. Загалом всі відпочивали. Якщо не вдасться вийти на плановане число статей, потрібно буде шукати нових. Над чим працюю На даний момент ситуація з проектів виглядає так:
Сайт 1 — мед тематика (опубліковано 267 статей); сайт стабільно зростає по трафіку, але не стрибками, як раніше, як хотілося б; але зараз літо — чекаю хороших результатів від нього восени; Сайт 2 — мед тематика (опубліковано 111 статей); сайт молодий, активна робота почалася тільки в травні, тому трафік поки штормить, але в цілому зростає; Сайт 3 — тур тематика (домен 2011 року, там є близько 300 гівно статей і трафік 150 чол.

Опубліковано: 31/07/17 @ 06:44
Розділ Різне Читати далі...

Python digest #15: Python3.6.2 released, як компанії експлуатують опен сорс

У випуску: Python 3.6 швидший за Python 3.5. Стартап Kite експлуатує опен сорс бібліотеки. Еволюція процесу деплоїв в Reddit. Новини Python 3.6.1 becomes default Python runtime on heroku — починаючи з 20 липня 2017 року дефолтною гілкою Heroku стає python-3.6.1, що замінить python-2.7.13 NumPy receives first ever funding, thanks to Moore Foundation — NumPy отримує фінансування в розмірі $645,020 Python 3.6.2 released What's new in Cython 0.26? Нові релізи PyCharm 2017.2 — додані Docker Compose on Windows, SSH Agent, Amazon: Redshift Mypy 0.521 Released wxPython 4.0.0b1 Released Nuitka Release 0.5.27 Цікаві бібліотеки Quart — мікрофреймворк на базі Asyncio з API ідентичним до Flask. За словами має пітримувати Flask extensions. Cook — modern build system written in Python. kolors 0.0.4 — дозволяє виводити інформацію з вашого коду в кольорі до терміналу. PyO3 — бінгдінги Python для Rust. Cppyy — Python-C++ бінгдінг бібліотека.

Опубліковано: 29/07/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

7 причин переїхати до Львова для IT-спеціаліста

Я маю чималу історію переїздів. Народився у Києві, виріс в Азербайджані та в Сибіру. Вчився у Петербурзі та Києві. Працював у Донецькій області, у Києві та в Латвії . Але у грудні 2016 року я прийняв пропозицію львівської компанії Perfectial. Так збулася моя давня мрія жити у столиці Західної України. Тепер я раджу Львів своїм друзям як майже ідеальне місто для IT-спеціаліста. Згідно з досліджень EY 56 % кандидатів, яким подобаються IT-роботодавці, готові до релокації. І в якості найбільш бажаного міста для переїзду більшість із них розглядають Львів. Я можу назвати 7 причин для IT-спеціаліста переїхати саме до Львова. JavaDay Lviv 2015 Можливості для старту кар'єр кур'єри в IT Я завжди вважав: заради першої роботи треба бути готуємо змінити місто. Тому свого часу у 2009 році розсилав резюме по всій Україні, а коли мене запросили на роботу в Макіївку, погодився.

Опубліковано: 28/07/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Вступ до технологій, або IT для початківців

Якщо ви студент технічної спеціальності, бачите свій професійний шлях в IT і не знаєте, з чого почати — ця стаття для вас. У ній ви знайдете детальний опис найпоширеніших позицій у IT-компаніях та перелік того, що потрібно вміти і знати початківцю, щоб потрапити на них. Розповім трішки про себе. З 2004 року я почав працювати у сфері освіти в IT, ще будучи студентом Львівської політехніки. Я почав із викладання апаратного забезпечення та адміністрування операційних систем, тому що зрозумів, що викладання закріплює знання швидше, ніж навчання у виші. Зараз я Test Engineer Senior, консультант GlobalLogic , директор Tech School у LITS , і загалом я маю понад 12 років досвіду у комерційних проектах. То з чого все ж таки почати? У сфері інформаційних технологій можна виділити три основні ролі: програмісти, інженери з якості (тестувальники) та менеджери. Як правило, молоді спеціалісти розпочинають з позицій програмістів чи тестувальників, а менеджерами стають згодом.

Опубліковано: 27/07/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Hobby: Кардистри — спритність рук і трохи магії

[DOU Hobby — рубрика про нетехнічних проектах IT-фахівців: творчість, цікаве хобі та інші lifestyle-досягнення. Якщо вам є про що розповісти — пишіть на valentina@dou.ua ] Женя Пак , системний адміністратор компанії Sigma Software, вже 3 роки займається кардистри — це артистичне маніпулювання картками. У Женіних руках карти оживають, шикуються в неймовірні фігури, з'являються і зникають, як по чарівництву. — Женя, як ви зацікавилися кардистри? Я довгий час, близько 10 років, займався картковими фокусами. Багато артистів між фокусами роблять різні маніпуляції з картками — так звані флориши. Їх призначення — здивувати глядача майстерністю володіння картами і в той же час підготуватися до наступного фокусу. От і мені довелося розвивати ці навички. Головною точкою переходу від фокусів до кардистри я вважаю зустріч з одним фокусником на новорічному корпоративі компанії пару років тому. Це був тематичний корпоратив у стилі «чаклунів і чародіїв».

Опубліковано: 26/07/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Junior дайджест: курси, стажування, інтернатура. Серпень'17

До вашої уваги дайджест навчальних програм для тих, хто починає свою кар'єр єру в ІТ. У цьому номері зібрані можливості, актуальні у серпні 2017. Усі програми безкоштовні та передбачають можливість працевлаштування по завершенню. Якщо ви маєте інформацію про інші безкоштовні курси/стажування/інтернатури, яких немає в дайджесті, пишіть на zlot.dima@gmail.com , і ми додамо їх до статті. Для того, щоб ви завжди отримували найактуальнішу інформацію про стажування, ми витворили Telegram-канал , куди будемо надсилати сповіщення про оновлення дайджесту та іншу корисну інформацію про можливості для початківців. Компанія Місто Напрямок Тип CoreValue Полтава Salesforce Курси EPAM Львів QA, .NET Курси Unit Factory Київ Програмування Курси CHI Software Харків Node.

Опубліковано: 25/07/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

GitHub-акаунти українських ІТшників: хто в ТОПі

Майже 24 тисячі користувачів GitHub вказали своїм місцем проживання Україну, ми вирішили дізнатись про найбільш популярних та професійних. Для аналізу використовувався пошук по GitHub, відкріті набори даних за квітень від GHTorrent та GitHub Archive , а також LinkedIn. Дані містять інформацію переважно про публічні репозиторії. ТОП-10 користувачів GitHub Найбільше в рейтингу представлені JavaScript, Android та PHP розробникі. Близько 50 % учасників рейтингу проживають у Києві, по 15 % у Харкові та закордоном, 10 % — Львів та інші міста. Щодо типу компанії 70 % працюють в продуктових компаніях, 30 % — в аутсорсі. Учасників ми оцінювали за такими критеріями, як кількість зірок, підписників, «коммітів», закритих issues та «форків». Stars Star (аналог Like на Facebook) — це якісна характеристика репозиторіїв на GitHub, будь-який користувач може поставити зірку проекту, який йому подобається. Найбільше зірок мають JavaScript/TypeScript розробникі, які займають 7 з 10 місць у рейтингу.

Опубліковано: 24/07/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

.NET дайджест #18: покращення продуктивності .NET, майбутнє .NET і статистика використання C#

У випуску: про майбутнє відродження .NET, ще одна стаття на тему залежностей, технічний roadmap мережевого стека, анонс TypeScript 2.4, Microsoft приєднується до Cloud Foundry Foundation. .NET Неявний boxing при порівнянні enum у якості параметра типу в generic. Ще одна замітка про майбутнє Відродження .NET . Як динамічно конфігурувати залежності на старті додатка в .NET Core 2.0 на прикладі ApplicationInsights. Ще одна стаття на тему залежностей і трохи більше деталей. Покращення продуктивності .NET . І ті ж тести з BenchmarkDotNet . Ще одна стаття Alt.NET про те, чому .NET Core — добре . Технічний roadmap мережевого стека . Анонс .NET Core 2.0 Preview 2 . Використання пам'яті всередині CLR. Невелика статистика використання C# від JetBrains. Поліпшення в Environment Tag Helpers в ASP.NET Core 2. Profile-guided optimization в .NET Core 2.0. Моделювання Садимо події на дієту . Микросервисы: композиція інтерфейсу . Інструменти Підтримка ValueTuple в OrmLite .

Опубліковано: 22/07/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180