Створення роботів за допомогою ROS (Robot Operating System)

Щодня ми бачимо різноманітні відео з роботами, які стрибають, бігають чи виконують різні трюки. Можна навіть купити робота-пилотяга для прибирання своєї домівки. Роботи поступово, але неухильно стають невіддільною частиною нашого життя. Мене звати Андрій, я екс-голова відділу розробки програмного забезпечення Shadow Robot Company (однієї з найдавніших робокомпаній Великої Британії), архітектор вбудованих приладів компанії GlobalLogic, а також співзасновник спільноти ROS Ukraine . У статті ви дізнаєтеся, які технології використовують під час розробки сучасних роботів. Я також поділюсь цікавинками зі світу робототехніки. А ще у статті ви знайдете поради, як розпочати свою подорож у захопливий світ робототехніки. Стаття розрахована на широке коло читачів, що люблять пізнавати нове. Цифрові (?) технології Вже майже два десятиліття своєї професійної кар'єр кур'єри я присвятив автоматизації.

Опубліковано: 13/03/20 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Hobby: індустріальний туризм — дослідження дахів, підземель та промислових об'єктів

[DOU Hobby — рубрика про нетехнічні проекти IT-фахівців: творчість, цікаві хобі та інші lifestyle-досягнення. Якщо вам є про що розповісти — пишіть на valentina@dou.ua ] Львів'янін Риштун Андрій працює на позіції Principal System Engineer в компанії Cypress Semiconductor. Степан Максим — .NET Developer, рік тому переїхав зі Львова до Праги в компанію Barclays. Вже понад 10 років хлопці захоплюються Urban Exploration, або ж індустріальним туризмом. Вони досліджують незвичні та зазвичай приховані локації: дахи, міські, природні та техногенні підземелля, військові бункери, закинуті підприємства тощо. Крім цього, Андрій та Степан разом із друзями розвивають форум explorer.lviv.ua . Андрій і Степан в музеї каналізації, Прага — Андрію, Степана, коли ви захопилися індустріальним туризмом? З чого все почалося? Андрій: А це не почалося, ти з цим народжуєшся. Багато хлопчиків у дитинстві лазять недобудовами, підвалами, дахами, військовими частинами та іншими «ласими» місцями.

Опубліковано: 11/03/20 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Не поспішайте звільняти. Чому співробітники бувають токсичними та що з цим зробити

Ця тема є актуальною для всіх, хто працює з людьми й іноді потерпає від їхньої токсичності. Я — Рената Чучмай, в HR вже 25 років, 11 з них працюю в компанії SoftServe на посаді Senior Vice President of HR Business Partnership. Маю багато коучінгових запитів від колег, веду відкриті тренінги з управління людьми, є ментором для HRів на ринку. Отож, вивчила цю тему на власному досвіді та досвіді колег. Чому люди поводяться «не за планом» та як на це реагувати? Чі варто одразу прощатися з людиною, щойно у неї з'єднання є прояви токсичності? Як це пов'язаність язано з її характером? Давайте спробуємо розібратися. Ілюстрація Каталіни Маєвської Токсичність — це прохання про допомогу В організації токсини виробляються так само, як і в тілі людини — коли щось негаразд. Погодьтесь, що людина приходити на роботу не лише заради грошей (гроші можна заробляти, працюючи і з дому), але й щоб бути в колективі і почуватися потрібною — «I need to be needed».

Опубліковано: 10/03/20 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

З України до Німеччини: як закінчити віш, працювати в університеті й будувати плани у Фрайбурзі

Олег Жарков вже понад п'ять років мешкає у Німеччині. З України хлопець поїхав одразу після отримання диплома бакалавра з прикладної математики. За годину навчання у німецькому виші встиг попрацювати хіві (співробітником, який допомагатиме з науковою діяльністю викладачу, — ред.)та тьютором, а тепер обіймає посаду біоінформатика в Університеті Фрайбурга. Про ті, як потрапити на навчання до іншої країни, що потрібно, аби професор давши тобі роботу, й скільки заробляють у бюджетній сфері німці, Олег Жарков розповів в інтерв'ю DOU. 8 тисяч євро й IELTS на рівні 6,5 бала Я народився у Донецьку. Там же вступив до Донецького національного університету, який закінчив у 2014 році — отримав ступінь бакалавра з прикладної математики. Ще у 2013 році я почав міркувати, куди рухатися далі. Тобто ще до початку Майдану та військових дій на Сході країни. Тоді ще не було очевидно, як все обернеться. Але мені хотілося стати кращим спеціалістом.

Опубліковано: 09/03/20 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Як за допомогою статичних аналізаторів коду на основі Roslyn підвищити якість розробки

Доброго дня! Мене звуть Антон Широких, я full-stack-розробник і зараз займаю позицію Tech Lead в компанії Beetroot. У цій статті ми розглянемо статистичні аналізатори, завдання, які вони можуть виконувати, покрокове керівництво по їх впровадженню на базі Roslyn та конфігурації, а також підводні камені, які можуть вас чекати. Цілі статті: розповісти про статичних аналізаторах для мови C# на платформі Roslyn і про те, як і з якою метою їх можна використовувати, а також про деякі нюанси і можливі проблеми. Стаття, на мій погляд, може бути цікава всім C#-розробникам, а питання впровадження і конфігурації — розробникам на lead-позиціях. Вступ Більшість розробників при описі ідеального проекту зазвичай згадують 3 пункту: юніт-тести, CI/CD і статичні аналізатори.

Опубліковано: 06/03/20 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Коли варто переписувати код проекту і як це донести до замовника

Всім привіт! Мене звуть Олена Шароварів, я Lead Node.js developer у Waverley Software. У цій статті ми розглянемо ситуацію, коли програмісти кажуть: «Треба все переписати», але це важко донести до замовника. Розберемося, що з цим робити і як помирити програмістів і бізнес, якщо ви — Lead проекту, Project Manager або той самий програміст, який хоче поліпшень, а вас ніби не чують. Швидше за все, про цю проблему ви знаєте не з чуток: таке трапляється з вами, з вашими друзями або колегами, і в черговий раз починається обговорення: а що ж робити? Яким би не було ваше підсумкове рішення — не переписувати, переписувати або зробити це частково, — я сподіваюся, цей докладний розбір допоможе зробити його мудро і виважено, а також донести свою ідею до інших стейкхолдерів. Стейкхолдери проекту Чим більше зацікавлених осіб в проекті, тим більш різноманітні в них мети. Давайте визначимо всіх стейкхолдерів, які беруть участь у проекті. Зауважте, що з деякими з них ви, можливо, навіть не знайомі.

Опубліковано: 03/03/20 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Ви підприємець чи науковець? Як продакт-менеджера обирати компанію відповідно до схильностей


Привіт, мене звати Вова, і я — продакт-менеджер, автор подкасту «Клуб анонімних продакт-менеджерів » й організатор . Попрацювавши Head of Product у Wix, устиг проспівбесідувати більше сотні продакт-менеджерів, а віднедавна консультую компанії з наймання продактів. Цим дописом я хочу допомогти шукачам продакт-менеджерів визначити свого ідеального кандидата, а продакт-менеджерів розпізнати компанію, в якій буде можливість розкрити свій потенціал. Спектр вимог, які виставляють до продактів надширокий. Зрозуміло, що кожна компанія шукає кандидата з огляду на власні потреби. Однак найперше, від чого варто відштовхуватися — це підхід до роботи. Можна придумати безліч класифікацій і різновидів продакт-менеджерів, альо в площині підходу я виділяю дві основні категорії: підприємці й науковці. Спочатку коротко з'єднання ясуймо, хто є хто. У якому з цих портретів ви впізнаєте себе? Ілюстрація Уляни Патоки Підприємець Підприємець — це продакт-менеджер з entrepreneurial mind.

Опубліковано: 02/03/20 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

DevOps дайджест #30: гонка клаудов за перевагу в Kubernetes, Thanos operator, стрімке зростання Sentry

У випуску: Multi-Attach для EBS, Bazai представив оператор для Thanos, Olympus відмовився від Go на користь Rust. Amazon Web Services Amazon's Retail Business Is Now Just 50% of the company's Revenue
Вперше сумарні доходи від AWS, Amazon Prime, маркетплейса і реклами зрівнялися з початковим бізнесом Амазона: selling products online. Гістограма доходів Amazon Online Sales за останні 5 років EKS vs GKE vs AKS
Порівняльна характеристика Kubernetes managed рішень від 3 найбільших cloud-провайдерів. Що тут скажеш: AKS, звичайно, довіри не викликає, але EKS досі на 1.14 застряг. Multi-Attach for Provisioned IOPS (io1) Amazon EBS Volumes
Дуже цікава і корисна новина: тепер можна EBS прикріпити до кількох EC2 инстансам (до 16 инстансов на один EBS). Це означає, що тепер можна більш просто і дешево зробити HA для сервісів, які зберігають дані. Save Up to 17% On Your Lambda Workloads
Тепер Savings Plan застосовується до AWS Lambda.

Опубліковано: 29/02/20 @ 08:49
Розділ Різне Читати далі...

Arti, Langkah serta Taktik Tepat dalam Main Koa/Ceki/Pei

Riwayat singkat tentang Koa/Ceki/Pei ialah Satu permainan adat golongan perakan pada beberapa era waktu lalu yang seringkali dimainkan oleh golongan peranakan saring jadikan judi, serta menyebar di sejumlah wilayah di nusantara yakni Malaysia, Singapura, serta Indonesia saat ini. Bersumber dari Wikipedia permainan ini adalah satu diantara permainan paling tua di dunia, yang disebut asal-muasal dari permainan mahyong dll. Indonesia sendiri wilayah yang orang nya masih mendustai Koa/Ceki/Pei diantaranya ialah Sumatera Barat (Minangkabau) serta Bali. spesial di Sumatera Barat, permainan ini adalah permainan sehari-harinya buat warga ditambah lagi saat malam hari sesudah usai berladang, jadi hiburan tertentu yang menolong hilangkan capek sepanjang hari di ladang atau aktivitas seharian Koa/Ceki/Pei permainan kartu yang cukup susah dari permainan kartu yang lain, dimana harus bermain dengan 180 kartu ( 3 set/lakon ) dimana 1 lakon/set terbagi dalam 60 kartu.

Опубліковано: 28/02/20 @ 12:15
Розділ Різне Читати далі...

Машинне навчання проти фінансової математики: проблеми і рішення

Всім привіт! Так вийшло, що я вже близько семи років займаюся машинним навчанням. В останні кілька з них я як дослідник і CTO Neurons Lab часто працюю з фінансовими даними в рамках проектів, пов'язаних з інвестиційним менеджментом і алгоритмічним трейдингом. Найчастіше клієнти приходять з поточними стратегіями, які потрібно оптимізувати, або ідеями з альтернативними даними, які потенційно можуть прогнозувати ринок. Звичайно ж, аналіз даних у таких завданнях — наше все. Поряд з великою відповідальністю за капітал інвесторів :) На початку свого шляху я вважав, що топові алгоритми машинного навчання можуть відносно легко знаходити патерни у фінансових часових рядах. З часом негативні результати змусили мене копнути глибше в основи фінансової математики та зрозуміти, що причини проблем і помилок — не в тому, що «ринок випадковий непередбачуваний», і не в складності математики або алгоритмів, а в неправильному розумінні даних і підходів до роботи з ними.

Опубліковано: 27/02/20 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

«Якщо б у вас був мільйон доларів, ви б не працювали в аутсорсингу». Чому не варто закидати мрії про своєму бізнесі

[Дмитро Скороход — iOS-розробник, з 2012 по 2019 рік працював в аутсорсингу, зараз — в продуктовій компанії Readdle. Автор проекту «Що має знаті Senior» на DOU, в минулому — автор iOS дайджесту] Ця колонка для тих, хто мріє про власний проект, але ніяк не може зважитися на нього. Нижче я поділюся своїми думками про те, чому все-таки варто ризикнути, і запропоную конкретні кроки, як це зробити. Якщо ви коли-небудь мріяли про іншу долю, мені б хотілося підштовхнути вас до роздумів. Я щиро вірю, що на грунті ваших сьогоднішніх думок завтра може вирости новий IT-продукт, а може бути, і твір мистецтва. Ні в жодному разі, я не засуджую людей, які працюють і не мають амбіцій щодо підприємництва. Але буває так, що чоловік хотів створити свою компанію, а в результаті заробляє на хліб як розробник. Комусь вдалося емігрувати і навіть написати статтю про те, як переїхати в якусь країну, але не дає спокою думка, що краще було б поїхати по бізнес-візі замість H1B або Blue Card.

Опубліковано: 25/02/20 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Здоров'я ІТ-спеціаліста: біль у спині та проблеми з хребтом

Сидячий спосіб життя і гіподинамія, властиві більшості IT-фахівців, призводять до цілої низки проблем, серед яких метаболічний синдром, хвороби судин, геморой і, звичайно, болі у спині. Ця стаття — четверта з серії матеріалів на DOU, яку присвячено здоров'ю. Тут ви знайдете поради від ортопедів і травматологів щодо симптомів та профілактики захворювань опорно-рухового апарату, а також кейсі від ІТ-спеціалістів і HR. Вже опубліковано статті з загальними порадами , рекомендаціями невролога та психологів . Нагадуємо: самолікування може зашкодити, тому в будь-якому разі радимо звертатися до лікарів. Також важливо пам " ятати, що універсальних порад не існує, тож не варто сприймати цей текст як абсолютну істину. Усе індивідуально. Ілюстрація Каталіни Маєвської Чому болить спина Як розповів Антон Білостоцький , лікар ортопед-травматолог, кандидат медичних наук, керівник медичного центру КІНЕЗІО, причин для болю в спині може бути багато.

Опубліковано: 24/02/20 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

iOS дайджест #36: MVVM на Combine, Swift 6, конференції 2020

У випуску: 10 заповідей iOS-розробки, книга SwiftUI, план на Swift 6, пам'ятка по роботі з форматтерами, багато бібліотек і трохи про функциональщину. Статті Mac Pro Xcode compiling times
Mac Pro коштує набагато дорожче топового Macbook або Mac Mini, але наскільки ж він швидше компилит? Спойлер: не набагато швидше. Thinking in SwiftUI
Ось і obj-c.io наспіли з книгою по SwiftUI. Обіцяють 5+ годин відео, приклади коду, але це все за $79. Downloading and Caching Images in SwiftUI
Класична задача — завантажити, закешувати і відобразити картинку. Тільки тепер на SwiftUI. Exploring Swift 5.2's new features functional
Не можу сказати, що мені подобаються зміни в Swift 5.2, але в будь-якому випадку класно, що мова розвивається. On the road to Swift 6
Продовжуючи тему — вже є план на Swift 6. 2020 iOS Conference Calendar
Рік тільки почався, а купа конференцій вже почали підготовку.

Опубліковано: 22/02/20 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Slim Docker image, або Як зменшити вагу Java-додатки

Вітаю, дорогий читачу DOU! Мене звати Ростислав, я Java-розробник в DGN Games, де працюю вже третій рік. Це продуктова міжнародна компанія, де велика команда займається створенням онлайн-ігор. Тут я отримав величезний досвід як в підтримці і доопрацювання високонавантаженої системи, так і в побудові микросервисной архітектури програми з нуля з використанням сучасного Spring Boot стека (включаючи всіма улюблений Kubernetes). У цій статті не буде інформації про складання кастомних ОС, порівняння існуючих ОС, версій Java, документації по роботі з Docker, так як мається на увазі, що ти вмієш написати свій Dockerfile і зібрати образ на його основі. Зате буде розповідь про те, як мені вдалося побудувати Docker-образ вагою всього ~100-200 МБ, що базується на Debian Buster slim , з використанням Java (версія 13.0.2). В чому проблема Якщо ти читаєш цю статтю, значить, так само, як і я, цікавишся новими технологіями у світі Java.

Опубліковано: 21/02/20 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Open source: що це, для чого і як розпочати

Понад 8 років я працюю у сфері розробки програмного забезпечення, переважно з JavaScript і RoR, і всі 8 років беру участь в open source. Серед проєктів, участю в яких пишаюся найбільше — Botpress та Spree . Уперше з open source мені довелося мати справу ще в школі, коли я пробував запускати Linux замість чергового «перевстановлення Windows» у собі й своїх близьких. Згодом почав використовувати його й у роботі, проте не наважувався брати участь. Свій перший PR я відкрив до Spree, з яким саме тоді працював і якому бракувало перекладу українською. Його прийняли, і вісь тоді я зрозумів, що, виявляється, це не лише не так і складно, а й можна поєднувати роботу із задоволенням. Але цю статтю пишу не для того, щоб розповісти, що в Open Source робив я. Моя мета — пояснити, чому open source потрібні ві.

Опубліковано: 20/02/20 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Ревізор у Львові: «Офіс Elitex з видом на Оперу»

Цього разу DOU Ревізор завітав до львівського офісу Elitex . Головний фокус аутсорсингової компанії спрямований на JavaScript-розробка, проте також команда має справу з технологіями Java, Python та .NET. Компанія працює з клієнтами з США, Великої Британії, Європи, Ізраїлю та Сінгапуру. Компанія заснована у 2015 році та зареєстрована у Британії, а єдиний офіс розробки знаходиться у Львові. Команда налічує 45 осіб, 30 з них — технічні спеціалісти. Найбільше в команді senior-позицій, трохи менше middle-, а найменше — junior-спеціалістів. В околицях і поблизу Вже два роки офіс Elitex знаходиться за адресою вулиця Городоцька, 2 навпроти Львівського оперного театру.
Оскільки офіс розташовано в історичному центрі міста, команда має можливість обирати місце для обіду з вичерпного переліку закладів поблизу. Популярністю користуються паби «Феркель», де чек обійдеться у суму до 100 грн, та «Когут», у якому вартість бізнес-ланчу складає 89 грн.

Опубліковано: 19/02/20 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

10 інструментів ефективної роботи, або Забудьте про багатозадачності

[Павло Обід — засновник Growth Factory — навчальної платформи для IT-підприємців, організатор конференції Outsource People, CEO Sloboda Studio — RoR agency] Про принципи ефективного планування часу можна почитати в попередньому матеріалі про особистої ефективності. Тут ми зосередимося на інструментах, які допомагають виконати заплановане. 1. Контроль витрат енергії Є такі таски, які займають не дуже багато часу, але вимагають багато енергії. Для мене це монотонна, одноманітна робота, наприклад, набирати текст. Вона втомлює, хоча мозок у процесі майже відключається. Дуже сильно емоційно виснажують складні переговори. Власниця одного з наших офісів — дуже важка в спілкуванні жінка, і спілкування з нею я делегував операційного директора. Лекції та виступи на публіці для мене теж дуже енергетично затратні. Але вони і дають енергію. Враховуйте енергетичні витрати на завдання в своєму плані на день.

Опубліковано: 18/02/20 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

Чим незадоволені українські програмісти? Глас народу 2019

Оцінюючи свої компанії для рейтингу роботодавців , українські IT-фахівці ставили оцінки за різними критеріями, а також в коментарях уточнювали, що саме їм не подобається (якщо поставили бал нижче середнього). З більш ніж 5 тисяч коментарів ми вибрали найтиповіші і найцікавіші скарги та побажання. До речі, якщо ви ще не голосували в рейтингу за свою компанію, то зробіть це зараз . Компенсація Оцінювали матеріальну компенсацію та корпоративний соцпакет. Респонденти залишили 1301 коментар, в яких найчастіше скаржилися на непрозорий та нерегулярний процес перегляду зарплат, неоплачувані овертайми, невелику кількість днів відпустки та лікарняних, а також відсутність компенсації спортзалу та медичного страхування. «Керівник ніколи не ініціює обговорення зміни матеріальної компенсанції і задоволення поточною позицією, як у інших компаніях це робиться раз у пів року.

Опубліковано: 17/02/20 @ 08:01
Розділ Різне Читати далі...

BA дайджест #7: 20 уроків від аналітика з 20-річним досвідом, Top skills for 2020

Всім привіт! В цьому номері ви знайдете найбільш гідні матеріали за січень-лютий серед тих, що потрапили мені до рук, а також кілька більш ранніх статей, які мають актуальність й сьогодні. Також, якщо в когось є ідеї тим, які варто висвітлювати в дайджесті — пишіть в коментарях :) Приємного читання! Цифри в дужках біля заголовків — приблизний час на вивчення матеріалу Статті Загальна Acceptance Criteria: Purposes, Formats, and Best Practices (8 хв). Дуже хороший огляд для початківців, щоб отримати загальне уявлення про підходи до роботи з критеріями приймання. How to Run a Prioritization Session Using the MoSCoW Framework (8 хв). Ще один відмінний огляд. Автор пояснює тонкощі застосування техніки, а також надає свій шаблон в Google Sheets для фіксації прийнятих рішень. MVP: balancing 'value' and 'minimums' (6 хв).

Опубліковано: 15/02/20 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Використання Defer Go

Привіт, мене звуть Ярослав. Вже рік я займаюся Go-розробкою в компанії Evrius . У цій статті опишу добре відомі приклади використання команди defer Go та покритикую, коли defer зайвій. Відповідно, початок статті буде розрахований на початківців, а продовження — на вже досвідчених. Defer і порядок у коді Defer — команда для відкладеного виконання дії перед завершенням основної функції. Defer схожий на пружину, яка в люту зиму зачиняє відчинені двері. Популярний приклад, це закриття файлу або закриття з'єднання єднання до БД: func FileOperationsExample() error { f, err := os.Create("/tmp/defer.txt") if err != nil { return err } defer f.Close() // запис у файл або інші операції return nil } Ще один приклад для блокування та розблокування: import "sync" type CurrencyRateService struct { map data[string]map[string]float64 m sync.RWMutex } func (s *CurrencyRateService) Update(map data[string]map[string]float64) { s.m.Lock() defer s.m.Unlock() s.

Опубліковано: 14/02/20 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180