Як українські IT-компанії святкували Новий рік 2019

Представляємо традиційний фотоогляд святкування Нового року в українських ІТ-компаніях. Якщо ви хочете додати свої фото в статтю, пишіть на alyona@dou.ua . Academy SMART Тема новорічного корпоративу компанії Academy SMART — гра «The Cube». Кожний учасник перевірив свої сили та виконав різноманітні завдання всередині куба. Acceptic Напередодні Нового року співробітники київського та харківського офісів Acceptic як слід відпочили на справжній Hype Party. ADS group Компанія ADS group відсвяткувала новорічну вечірку 2019 в стилі «Insta Yellow Party». Основною родзинкою вечора став жовтий корпоративний колір компанії, в дрес-коді шкірного було щось жовте, а офіс перевтілився в новорічний танцпол з яскравою жовтою фотозоною. AgileEngine У AgileEngine святкували новорічний корпоратив за різними тематиками.

Опубліковано: 04/01/19 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

Финстрип за Грудень 2018, інфо-сайти. 156К

Тут в коментах пішов срач і негатив з приводу вибору тематик, доходу з них і подальшої їх життєздатності і тому з цього місяця я припиняю публікувати тут детальну інфу. Мабуть вам ця інфа не особливо й потрібна, а замість користі, викликає горіння пердаков =) Все в подробицях я продовжу публікувати (і вже публікую з самого початку роботи над інфо сайтами) на форумі F-seo в закритому розділі з финстрипами https://f-seo.ru/master/index.php#finstripy.70 — кому цікаво реєструйтесь та додавайте свої стрипи, щоб бачити стрипи інших. Тепер буде суха вичавка і інші думки як пройшов місяць Всього сайтів в роботі: 4 шт.

Опубліковано: 01/01/19 @ 12:32
Розділ Різне Читати далі...

Підсумки 2018: досягнення людей та компаній в одному реченні

Напередодні Нового року згадаймо, яким був 2018-й. Ми попросили топ-менеджерів IT-компаній, представників освіти та ІТ-спеціалістів поділитися одним реченням про свої найяскравіші досягнення за 2018 рік. У результаті зібрали 41 коментар у максимально стислому форматі. Хтось долучив до 2000 команди фахівців, хтось зібрав $500K на Kickstarter, а хтось нарешті отримав офер на позицію Senior Developer. .b-typo h3{padding:0!important;} .quote-item img {border:1px solid #eee;} .quote-item div {padding: 5px 0px;font-family: Georgia;font-size: 17px;line-height: 25px;margin: 0 0 17px;} .is_mobile .quote-item {margin-left:-10px;} .is_mobile .quote-item img {width:80px!important;} .is_mobile .quote-item h3 {font-size:16px!important;}
Юрій Антонюк, голова EPAM УкраїнаНайбільше досягнення 2018 — це впровадження технологічного консалтингу у бізнес-модель як є ємної складової кінцевих продуктових сервісів і платформних рішень, а також розвиток спеціалізованих практик.

Опубліковано: 28/12/18 @ 12:40
Розділ Різне Читати далі...

Junior дайджест: курси, стажування, вакансії. Січень'19

До вашої уваги дайджест навчальних програм для тих, хто починає свою кар'єр єру в ІТ. У цьому номері зібрані можливості, актуальні у січні 2019. Усі програми безкоштовні. Якщо ви маєте інформацію про інші вакансії для початківців, безкоштовні курси/стажування, яких немає в дайджесті, пишіть на alyona@dou.ua , і ми додамо їх до статті. Підписуйтеся на наш Telegram-канал , щоб дізнаватися про найактуальніші можливості для джуніорів. Туди ми надсилаємо сповіщення про оновлення дайджесту, нові курси, стажування та вакансії. Компанія Місто Напрямок, дедлайн Тип EPAM Київ, Львів, Вінниця, Харків Київ:
JavaScript — 8 січня
QA — 21 січня
Java — 4 лютого
DevOps — 15 лютого Львів:
JavaScript — 28 грудня
Business Analysis — 1 лютого Вінниця:
.NET — 25 січня Харків:
Business Analysis — 31 січня
QA, Test Automation, Front-end — 1 березня
DevOps, .

Опубліковано: 25/12/18 @ 08:10
Розділ Різне Читати далі...

Python дайджест #18: new Python governance model

У випуску: Python отримує нову модель "уряду", AWS Lambda підтримує Python 3.7, PyCharm 2018.3. Новини Super Potato Bruh , написана на Pygame, доступна в Steam. Сорси доступні тут . Red Hat Linux 8.0 Beta реліз замінює дефолтний Python 2.7 Python 3.6. Python стає офіційною мовою програмування для навчання у Франції. Funding for 64-bit Armv8-a support in PyPy — PyPy отримує кошти на підтримку 64-bit Armv8-a. AWS Lambda Supports Python 3.7 — AWS додає підтримку 3.7 до Lambda. Advent of Code 2018 is now online — різдвяний календар задачок розпочато! Python gets a new governance model — розбір нової моделі управління Python. Python governance vote (December 2018): Results . Нові релізи Qt for Python 5.12 Released PyCharm 2018.3 — тайм-трекінг, можливість зберігати термінали, підтримка Cassandra та інше. Bokeh 1.0 Цікаві бібліотеки Camelot — парсінг таблиць з PDF-файлів. Dampr — Pure Python Data Processing . Molten — фреймворк для побудови HTTP API, в стиліrocket .

Опубліковано: 22/12/18 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Огляд AR-очок Magic Leap: крок вперед чи проривний стрибок?

Привіт! Я Research & Development Lead в Intellectsoft AR Lab. Ми розробляємо рішення під Microsoft HoloLens у сфері будівництва. У цій статті я розгляну плюси і мінуси очок Magic Leap, які вийшли нещодавно. Поява Magic Leap очок техноэнтузиасты чекали сім довгих років. Вже з першого тізера, творці обіцяли користувачам вражаючий AR/VR досвід, який може бути застосований в самих різних сферах — від розваг до комплексних рішень бізнесу. Випуск відкладався кілька разів, і в результаті 8 серпня 2018 року відбувся довгоочікуваний реліз очок Magic Leap, які на той момент можна було купити всього в декількох містах США. До виходу Magic Leap, ми Intellectsoft AR Lab працювали з рішеннями доповненої реальності для будівельної індустрії, випустивши MEP Layout демо для Microsoft HoloLens під назвою KADO . Нарешті, у нас з'явилася можливість випробувати нове і довгоочікуване пристрій.

Опубліковано: 21/12/18 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Вибір засобів для забезпечення життєвого циклу рішень

Всім привіт! Мене звуть Стас, і я працюю на позиції Cloud Solutions Architect. Мені часто доводиться ініціювати старт проектів. При цьому важливо вибрати засоби забезпечення життєвого циклу рішення. Необхідно вирішити, які саме кошти команда буде використовувати для створення, підтримки та розвитку рішення. Також досить часто доводиться долучатися до проекту, який стартував на ніж було, і він має певні проблеми із засобами забезпечення життєвого циклу. На таких проектах зазвичай потрібна часткова або кардинальна зміна інструментарію. З причини того, що потрібно щораз витрачати час на пояснення членам команди, що і чому буде використано в конкретному проекті, я вирішив написати цю статтю. Коли пропонуєте використовувати які-небудь засоби на конкретному проекті, будьте готові нести персональну відповідальність. Стаття в основному орієнтована на аутсорсинг, так як він складає більшу частину українського IT, однак цілком застосовна і для продуктових компаній.

Опубліковано: 20/12/18 @ 11:11
Розділ Різне Читати далі...

DOU Hobby: Косплей — гра у костюми та образи улюблених персонажів

[DOU Hobby — рубрика про нетехнічних проектах IT-фахівців: творчість, цікаве хобі та інші lifestyle-досягнення. Якщо вам є про що розповісти — пишіть на valentina@dou.ua ] Розробник Сергій Савченко працює в харківській компанії Jabil Software Services, а у вільний час займається косплеем — шиє костюми культових персонажів і потім втілює ці образи на фестивалях. Він вже побував Джокером, Звіром з «Людей Х», Чудовиськом з діснеївського мультфільму — і не тільки. Сергій розповів DOU, як косплеєри створюють костюми і образи персонажів, скільки це коштує і що мотивує продовжувати, незважаючи на майже неокупні витрати. — Сергій, як ви захопилися косплеем? З чого все почалося? Я захопився косплеем несподівано навіть для самого себе. Одного разу просто обмовився друзям, що було б непогано і цікаво взяти участь в подібному. Трохи пообсуждали, і все забулося десь на рік. Я і сам, чесно кажучи, перестав думати про ту ідеї.

Опубліковано: 19/12/18 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

«У мене був кращий старт, ніж у випускників Стенфорда, бо в мене багато досвіду». Розповідь Senior software engineer з LinkedIn Марії Панютіної

Львів'янка Марія Панютіна переїхала до Силіконової долини разом із чоловіком у 2012 році. Після роботи у GlobalLogic та Verifone, Марія влаштувалась на позицію software engineer в LinkedIn. Через рік жінка отримала підвищення до senior software engineer. Про етапи проходження співбесід, структуру роботи в команді та ті, над чим зараз вона працює в компанії, Марія розказала DOU. Про початок кар'єр кур'єри програміста Мені 29 років, програмістом я працюю більше 10 років. Почала як фрілансер ще у 2008-му. Тоді це не було мейнстрімом. У 2010 році я закінчила Львівський політехнічний інститут за напрямком «комп'ютеризовані системи, автоматика і управління». За спеціальністю попрацювати не вийшло, не було сильного зацікавлення. В Україні працювала в OSF Global Services та SoftServe UI-інженером. Майже всі проекти, де я побувала, були пов'язані з американським ринком. Чоловік також програміст, що пише на С/С++. Познайомились ми у 2007 через спільних друзів.

Опубліковано: 13/12/18 @ 08:14
Розділ Різне Читати далі...

Від дедлайну до реченця: роздуми про українську мову в ІТ

[Про автора: Ярослава Качан — technical writer у Ciklum, співзасновниця спільноти техрайтерів в Україні, організаторка воркшопів для техрайтерів] «Це дуже важлива для сьогоднішнього economy especially, що у нього prices are very-very reasonable». Усім привіт! Сьогодні хочу поділитися своїми роздумами щодо непростих взаємовідносин української мови і англійської технічної термінології. Це така спроба рефлексії на виклики сучасності і намагання намацати оптимальні межі цих мов у сфері IT. Я залишаю за собою право на власну думку, проте вона не є остаточною і категоричною. Років 8-10 тому я натрапила на це відео , де російська емігрантка в США дає інтерв'ю. На той момент це було дуже смішно. Ну як смішно, я просто вирішила, що вона повна дурепа, яка не вміє нормально розмовляти. Проте сьогодні це відео вже не викликає стільки дорікань.

Опубліковано: 11/12/18 @ 11:37
Розділ Різне Читати далі...

IT-благодійність 2018: огляд ініціатив, до яких можна долучитися

Вже традиційно напередодні свят ми зібрали благодійні акції від фондів та компаній, до яких можуть приєднатися усі охочі. ІТ-Миколай , Київ IT-Миколай Київ разом із Благодійним фондом імені Св. Луки «31 Червня» збирають кошти на лікування передчасно народжених малюків для придбання 15 резервуарів та 10 систем дренування у Неонатальний центр Київського Охматдиту. Загальна вартість — 270 000 грн. Зараз зібрано 74 753,55 — це ? від загальної суми. Як допомогти: переказати гроші на рахунки Благодійного фонду Св. Луки; кнопочка Donate ; провести благочинну акцію у себе в офісі; підтримати сторінку у Фейсбуці ; розказати друзям та знайомим. Контакти: Катерина Андрущенко, kshevtsova@gmail.com , тел. 067 828 28 63.

Опубліковано: 10/12/18 @ 11:52
Розділ Різне Читати далі...

Країна для життя, а не програмування. Про навчання і роботу в Італії

Привіт, мене звати Олександр Гончар. Я займаюся машинним навчанням в українському стартапі MAWI solutions та консультую компанії щодо ML. Закінчивши бакалаврат з прикладної математики в КПІ у 2014 році, я продовжив навчатися за цією спеціальністю в магістратурі університету у Вероні. У статті розповім, чим вища освіта в Італії відрізняється від нашої, чому ця країна є вдалим вибором для тих, хто хоче насолоджуватися життям у неспішному темпі, але поганою для тих, хто звик робити все швидко та хто прагне розвиватися в технологіях як програміст чи девелопер. Як усе почалося Ще на іншому курси навчання в університеті я задумався про те, що хочу набратися досвіду за кордоном. Вчився у гімназії з поглибленим вивченням мов, встиг одним оком побачити інші культури, відчував, що далі цікаво пізнавати світ. Коли закінчував бакалаврат, думав продовжувати навчання в Німеччині, переглядав можливості, мав на тій годину сертифікат IELTS.

Опубліковано: 10/12/18 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

DIY. Підводний дрон. Історія одного божевілля

У цьому матеріалі описано проектування, розробка і складання прототипу підводного апарата на базі Raspberry PI і управління ним з Android-смартфона. Стаття може стати в нагоді як новачкам (викладені ази керування електродвигунами, діодами, камерами, гіроскопом), так і досвідченим інженерам (вони можуть поглумитися над виконанням і рішеннями :)). Загалом, якщо ви любитель зробити чогось електронного своїми руками — милості прошу до прочитання. Я переглянув багато передач по Discovery про винахідників, і одного разу захотілося зробити самому щось цікаве, та щоб у всі тяжкі: електромотори, контролери, управління, камера. Купивши багато корисних (і не дуже) девайсів, я став думати, який саме проект буде прикольно зробити. Прийшов до висновку, що літаючих дронов хоч чимось жуй, що їздять теж, а от з водою якийсь косяк (ха-ха, так я «трохи» помилявся).

Опубліковано: 07/12/18 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Автоматизація тестування API, або Чому я вирішив обрати Postman

Буквально кілька тижнів тому я прийняв вольове рішення написати API тести для нашої дошки адміністратора новинного порталу. Для вирішення цього завдання існує маса інструментів та методів, реалізованих на різних мовах. Але для початку кілька слів про себе. На даний момент я займаю посаду QA Automation в компанії Genesis Media. Ми розробляємо сайти новин і редакційні системи для 4 країн Африки, а також Філіппін і Казахстану. І ось, в перерві між потоковими завданнями, я вирішив, що не так вже й погано автоматизувати наш API. Враховуючи той факт, що до мене цього ніхто не робив і доведеться все починати з чистого аркуша, у мене були розв'язані руки. Які я розглядав варіанти У голову мені прийшло три найбільш простих рішення. Перше — втоматизировать все в тестовому фреймворку для Selenium з використанням Java (я ж автоматизатор все таки ;)). Друге - це використовувати новомодний Cypress . Або третє — все-таки використовувати вузьконаправлений інструмент за типом Postman або SoupUI .

Опубліковано: 06/12/18 @ 08:34
Розділ Різне Читати далі...

Кар'єра в IT: посада Embedded-розробник

Продовжуємо серію «Кар'єра в IT» : на цей раз поговоримо про позиції Embedded-розробника. Це фахівець, який займається розробкою програмного забезпечення. За даними DOU , середньому українському Embedded-розробнику 30 років, він має досвід роботи 5-6 років і отримує $880 на рівні Junior, $1750 на рівні Middle і $3500 на рівні Senior. Зарплата тім - і техлидов — близько $4200. Про особливості своєї спеціальності нам розповіли Embedded-розробники з компаній Celeno, eZLO Smart Home Automation, GlobalLogic, Ring Ukraine, TowerIQ і Ubiquiti Labs Ukraine. Завдання та обов'язки Embedded-розробник працює з вбудованими пристроями. Вбудована система — це та, яка працює під управлінням комп'ютера. Тобто під це визначення потрапляють всі девайси і гаджети, оснащені апаратною платформою. По суті, ця спеціальність лежить на стику програмування і апаратної інженерії. Завдання бувають різними — від розробки драйвера для якогось модуля до інтеграції коду з існуючим.

Опубліковано: 04/12/18 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Финстрип за Листопад 2018, інфо-сайти. 140К+, багато думок

1$=66,5 р. Монетизація РМЯ, Adsense і пуши. 1. «медицина-1»
Траф середньодобовий: 16166 (пройшов. міс 15722);
Всього статей: 869;
Дохід: 118015 (минулий міс 96411 руб);
Дохід на 1К уніків: 255 крб. 2. «медицина-2»
Траф середньодобовий: 2112 (пройшов. міс 2228);
Всього статей: 426;
Дохід: 11700 (минулий міс 10680 руб);
Дохід на 1К уніків: 196 руб. 3. «туризм»
Траф середньодобовий: 644 (пройшов. міс 884);
Всього статей: Нових статей — 8; Інші 250 з 2013 року.
Дохід: 2785 (минулий міс 5097 руб);
Дохід на 1К відвідувачів: 151 руб. 4. «медицина-3»
Трафік за місяць з ПС: 25;
Всього статей: 95;
Дохід: 0 Усього опубліковано за листопад 72 статей. Разом за Листопад: 132500+9000 (пряма реклама)=141500 р.

Опубліковано: 30/11/18 @ 11:13
Розділ Різне Читати далі...

Що робить бізнес-аналітик на discovery-фазі: аналіз потреб клієнта

У минулій статті я розповів, які завдання вирішує бізнес-аналітик. На цей раз поговоримо більше про його роботу на діскавері-фазі. Я зустрічав два шляхи її ініціювання: Продаж діскавері-фази як окремого продукту з певними термінами і вартістю. Проведення діскавері-фази вендором за свій рахунок, щоб залучити клієнта. Основна мета діскавері-фази — зробити комерційну пропозицію. Завдання бізнес-аналітика — зібрати максимум інформації про потреби клієнта і виразити це в окремому документі, щоб потім зробити пропозицію клієнту, від якого він не зможе відмовитися. На практиці діскавері-фаза триває до 1 місяця. Майже ніхто не інвестує в цей процес так, щоб він тривав 2-4 місяці. Хочу зазначити, що не завжди діскавері-фаза проводиться до підписання контракту. Бувають випадки, коли тендер вже було проведено, контракт підписаний, а вимог немає. Ось тут і потрібно швидко зрозуміти, що потрібно зробити. Завдання — допомогти клієнту Є дві команди — замовника і вендора.

Опубліковано: 29/11/18 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Візуалізація даних у роботі аналітика: типи діаграм і яку вибрати

Мене звуть Ганна Пономарьова, я Game Analyst в Plarium Kharkiv. В цьому році наш департамент запустив мобільний RPG-проект Stormfall: Saga of Survival і тепер займається його підтримкою. Моє завдання в проекті — оперативно аналізувати ігрові процеси та надавати звіти для коректної настройки балансу. Візуалізація — один з найбільш ефективних інструментів презентації даних. Вона дозволяє наочно відстежити основні тенденції, залежності, розподілу і відхилення досліджуваних ознак, знайти кореляцію показників, оцінити зміни, допомогти прийняти правильні бізнес-рішення. Важливо не просто показати інформацію, а зробити це максимально зрозуміло і прозоро для замовника, виділивши ключові показники. Як саме це зробити, я і постараюся розповісти в статті. Як не треба робити Часто, намагаючись вичавити з наявною інформацією всі ми можемо отримати щось дурне і лякає. Або ще гірше. Пам'ятайте, що багато-не значить добре.

Опубліковано: 28/11/18 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Як я працюю: Богдан Гусєв, CTO Talkable

[В рубриці «Як я працюю» ми запрошуємо гостя розповісти про свою роботу, організації воркспейса, корисних інструментах і лайфхаках] Богдан Гусєв — один з активних учасників Ruby-спільноти. Він брав участь у розробці фреймворку Ruby on Rails, а також написав кілька своїх бібліотек , які доступні на GitHub. Більше 6 років Богдан працює в стартапі Talkable. Він керує командою з 20 осіб і намагається усувати всі технічні проблеми ще до того, як вони з'являться. Про себе Я почав вчити програмування ще в школі. Мені було цікаво, але я не виходив за межі шкільної програми. На старших курсах університету вибирав між IT і фінансами. Але з фінансами не клеїлося, ця сфера ніби виштовхуючи. І я все більше цікавився програмуванням. У той час мій сусід по кімнаті в гуртожитку працював віддалено в одній IT-компанії, і я теж приєднався до його команді. Потім було ще декілька віддалених проектів в інших компаніях: Gera-IT і Hi-Tech.

Опубліковано: 26/11/18 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Геометричний підхід до спрощення логічних схем

\mathfrak{B} Про автора: Денис Морозов, к. ф.-м. н., працює на посаді доцента кафедри математики НаУКМА, також є консультантом компанії GlobalLogic. Працює над докторською дисертацією, сфера наукових інтересів — кінцеві автомати і групи автоморфізмів дерев. Комбінаційні логічні схеми — альтернатива нейронних мереж при реалізації формалізованих реакцій системи на задані вхідні стану. Природно, чим простіша схема, тим легше вона тестується і тим прозоріше робота з нею. Геометричного підходу спрощення комбінаційних логічних схем і присвячена дана стаття. Методи роботи з такими схемами будуть корисні інженерам, які займаються розробкою інтелектуальних систем прийняття рішень та управління, а також hardware-інженерам, які безпосередньо займаються цифровий схемотехнікою. Дослідження штучного інтелекту (ШІ) вимагає впевненого володіння різними техніками, і не обмежується лише використанням нейронних мереж. Однією з важливих технік є теорія комбінаційних логічних схем. У даної техніки є своя певна ніша.

Опубліковано: 23/11/18 @ 09:08
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180