Гід ІТ-спеціальностями КНУ імені Шевченка

Київський національний університет імені Тараса Шевченка вже другий рік поспіль отримує одну з найвищих оцінок у рейтингу вишів , у 2017-му він посів третє місце. У КНУ є 4 факультети, напрями підготовки яких пов'язані з IT:
механіко-математичний факультет; факультет інформаційних технологій; факультет комп'ютерній комп'ютерних наук та кібернетики; факультет радіофізики, електроніки та комп'ютерній комп'ютерних систем. Розглянємо особливості підготовки на кожному з них. Механіко-математичний факультет На факультеті готують фахівців зі спеціальностей «Математика», «Статистика», «Механіка», «комп'ютерна математика», «комп'ютерна механіка», «комп'ютерна статистика та аналіз даних». Із третього курсу всі студенти продовжують навчання за більш вузькими спеціальностями.

Опубліковано: 10/01/18 @ 08:05
Розділ Різне Читати далі...

Вникайте в процеси, або Що не так з sales в IT

Disclaimer: я хочу описати типові ситуації, з якими я часто стикаюся, працюючи з sales. Безпосередньо на цій посаді я не працювала, багатьох деталей не знаю і можу тільки припускати, що за тією видимою частиною, що я описую, відбувається ще багато всього складного, важкого та цікавого і що sales теж можуть розповісти нам багато й про клієнтів, і про колег. Буде цікаво почитати, ну а поки про те, що на поверхні, принаймні для мене. Отже, зазвичай у всіх на увазі проблеми з менеджментом, рекрутерами, якістю коду і процесом (дедлайни, овертайми, комунікація). Дещо менше видно шар sales і його життєдіяльність. Обмовлюся, що під sales я буду мати на увазі продаж розробки ПО як сервіс. Є ще хлопці, які продають продукт компанії. Для мене це окрема категорія. Я стикалася з sales, як працюючи з ними по один бік барикад, в одній компанії, так і по іншу — як представник замовника.

Опубліковано: 09/01/18 @ 11:15
Розділ Різне Читати далі...

Front-end дайджест #28: що було в 2К17 і чого чекати від 2К18?

У випуску:Едді Османі про Progressive Web Apps, починаємо використовувати сервіс-воркеры і переходимо на нові швидкі збирачі. CSS і CSS in JS Font-display — навіщо він потрібен і як працює Modern Asynchronous CSS Loading — асинхронна завантаження стилів Styling Components — Typed CSS With Stylable — як можна типізувати CSS? CSS-in-JS Roundup: Styling React Components — 15 CSS-in-JS рішень для React. Що вибрати? JavaScript The Hidden Treasures of Object Composition Robust Client-Side JavaScript — надійний JS на клієнті Teach the CLI to Talk Back — як зробити CLI доброзичливими? Fitting Flappy Bird Into a Tweet — Flappy bird 280 символів Service Workers: Going beyond the page — сервіс-воркеры Edge Service Workers.

Опубліковано: 06/01/18 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

Як українські IT-компанії відсвяткували Новий рік 2018

Представляємо традиційний фотоогляд святкування Нового року в українських ІТ-компаніях. A-Level Компанія зустріла новий 2018 рік у рідних стінах. У програмі були привітання, веселі ігри: IT Alias, бирпонг і ребуси з айтишными прислів'ями. Всі учасники вечора отримали від таємного Санти подарунки. Abto Software Цьогоріч команда Abto Software влаштувала новорічний бал у футуристичному стилі. Локацією для Mask of the Future Party ставши Львівський Будинок вчених — архітектурна пам'ятка ХІХ століття, що початково була споруджена як казино. Гості дотримувалися дрес-коду Black Tie, доповнивши класичний одяг футуристичними аксесуарами та мейкапом. Таємничу атмосферу вечірки доповнило шоу мікромагії від ілюзіоніста. Acceptic Співробітникам харківського і київського офісів Acceptic під Новий рік випав шанс увійти в історію на Вечірці Всіх Часів.

Опубліковано: 05/01/18 @ 08:49
Розділ Різне Читати далі...

Як ми зробили програму стажування в компанії — схема і висновки після 3 наборів PM'ів

На певному етапі розвитку багато компаній усвідомлюють, що кадри можна брати не тільки на ринку праці, але і виховувати всередині організації. Так з'являються стажування. У ряді компаній вони перетворилися у внутрішні навчальні заклади, де-то ідея не «зайшла». Але не пригадую, щоб хтось показав всю кухню зсередини, а в кінцевому підсумку від цього виграють всі: окремі особи, компанії, ринок праці. У цьому матеріалі хочу розповісти, як ми будували програму стажування для PM'ів в компанії Acceptic і що з цього вийшло. Ця стаття буде корисна керівникам — в ній описаний основний фреймворк побудови програми стажування. Рекрутерам буде цікавий розбір воронки найму. А майбутнім стажистам актуально буде подивитися на причини успіхів і невдач шукачів. Почну я з історії та передумов створення школи стажистів. Потім пройдуся по трьом проведеним стажувань і тим інструментам, які додавали і використовували в кожному новому наборі. І, звичайно, розповім про наших факапах.

Опубліковано: 04/01/18 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Грудень 2017 — финстрип за інфо-сайтів, пробито 20К грн в міс

Працював у цьому місяці в звичайному режимі — основна частина часу йде на парсинг, класстеризацию, замовлення на біржах і перевірку після КМ і фінальну публікацію. Але на 2018 намічено розширення продуктивності статейного конвеєра, оскільки в цьому місяці вже пробито 20К грн в міс з інфо-сайтів. Розраховую, що ця сума до літа буде доведена до 40-50 тис в місяць, а може і трохи більше. Плюс є доходи з інших джерел. А для запланованих 150 статей в місяць потрібно близько 65-70 тис руб в міс. Але про плани буде в кінці посту, а поки до результатів за грудень 2017.
Публікації Сайт 1 (мед) — 35; Сайт 2 (мед) — 23; Сайт 3 (тур) — 0; Всього 58. Було б більше, але впираюся в оборотні кошти. Не можу відразу залити на біржі 150-200 завдань і підтримувати це кількість, щоб був постійний потік готових статей від копірайтерів.

Опубліковано: 04/01/18 @ 12:39
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: TopLab — принтер, пропалюючий пікселі

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власної made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Мене звати Віталій Білик, я CTO і co-founder компанії TopLab. В IT працюю 10 років. Зараз активно займаюся hardware, в тому числі embedded-розробкою. Якщо коротко, то наша компанія TopLab надає послуги з розробки IoT продуктів — від створення концепції, досліджень і прототипування до масового виробництва. Ідея Хочу поділитися з вами кейсом про створення принтера, пропалює пікселі. Цей принтер працює без витратних матеріалів для друку на папері будь-якої щільності і друкує текст «на віки», тобто текст стійкий до вологи і механічних пошкоджень. Використовувати його можна для друку нестираемых контрактів, чеків, рекламної продукції, односторонньої ч/б друку в офісі і т. д.

Опубліковано: 02/01/18 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

DevOps дайджест #17: новорічний

У випуску: тренди, патерни, микросервисы, оркестрация. Netflix, Stack Overflow, Mesos, Kubernetes, gRPC, Envoy! Давайте корисно проведемо вихідні! Якщо у вас немає контейнерів, хости живуть в кілька разів довше Цікаво почитати на вихідних 8 emerging trends in container orchestration
Різні тренди і графички пов'язані з оркестрацией: хто більше, вище, сильніше. Наприклад, якщо ви в AWS — з скоріше всього використовуєте ECS, а якщо ні — то Kubernetes. Або якщо у Вас Docker, то 50% що ви використовуєте той же Kubernetes. Average lifetimes of hosts
Загалом Kubernetes, Kubernetes, Kubernetes! Codebases — millions of lines of code
Цікаві графички, які показують розмір репозиторію у рядках коду. Ось ви знали, що репозиторій сучасного Firefox в 2 рази більше Linux Kernel 2.6.0? Або що Apache Open Office в кілька разів більше Android? Ну і звичайно, лідер цієї всієї движухи там теж є.

Опубліковано: 29/12/17 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Junior дайджест: курси, стажування, вакансії. Січень'18

До вашої уваги дайджест навчальних програм для тих, хто починає свою кар'єр єру в ІТ. У цьому номері зібрані можливості, актуальні у січні 2018. Усі програми безкоштовні. Якщо ви маєте інформацію про інші вакансії для початківців, безкоштовні курси/стажування, яких немає в дайджесті, пишіть на alyona@dou.ua , і ми додамо їх до статті. Підписуйтеся на наш Telegram-канал , щоб дізнаватися про найактуальніші можливості для джуніорів. Туди ми надсилаємо сповіщення про оновлення дайджесту, нові курси, стажування та вакансії. Компанія Місто Напрямок, дедлайн Тип 3DMAYA Харків або online Computer Graphics, 3D — 15 січня Курси ElifTech Львів, Вінниця JavaScript Node.js, Vue.js) — кінець січня Курси EPAM Київ, Львів, Харків DevOps: Харків — 25 січня .NET: Київ — 22 січня, Харків — 25 січня QA: Київ — 22 січня, Харків — 25 лютого Java: Київ — 22 січня, Харків — 25 січняFront-end: Харків — 25 лютого Курси Exadel Inc.

Опубліковано: 26/12/17 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Як я працюю: Антон Багаєв, розробник Hryvna Today, Smartdelivery, Rada Invaders

[В рубриці «Як я працюю» ми запрошуємо гостя розповісти про організації свого воркспейса, корисних інструментах і лайфхаках] Антон Багаєв — web-програміст в компанії PDFfiller. Крім основної роботи, Антон з кількома однодумцями розробляє власні проекти в команді Не tgiveafish . У їх числі сайт про курс валют Гривня Тудей , відкрита база даних відділень служб доставки Smartdelivery , ремейк гри Space Invaders Rada Invaders . Зараз в розробці — сервіс Kukurudza для пошуку сеансів у найближчих кінотеатрах. Також Антон пише технічні статті для сайту Envato Tuts+ . Його ідеологія — створювати продукти, які автоматизують процеси і тим самим економлять час і гроші користувачів. Вік і досвід:27 років, 8 років працює в IT.
Модель смартфона:iPhone SE.
Модель ноутбука:MacBook Pro 13.
Суперздатності:знаходити потенціал і мотивацію у колег навіть там, де нічого не побачив Супермен. — Як проходить ваш звичайний день? Прокидаюся близько 9 ранку.

Опубліковано: 25/12/17 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Books: 5 книжок, які радить Микола Максименко, Research Lead у SoftServe

Від редакції: у рубриці DOU Books спеціалісти розповідають про 5 своїх улюблених книжок — ті, які змінюють світогляд та корисні читачам-колегам. [Микола Максименко — Research Lead у компанії SoftServe, кандидат фізико-математичних наук. Займався наукою в Інституті комплексних систем Макса Планка (Німеччина) та в Інституті Вайцмана (Ізраїль). Цікавиться фізикою нейронних мереж] Радити щось почитати — це завжди дуже відповідально. Хочеться поділитись чимось таким, про що тій інший, швидше за все, не мав нагоди почут раніше. Тому замість того, щоб робити ще один список стандартних книжок про ІТ чі підручників з Machine/Deep Learning, я вирішив зібрати список знахідок, якими і сам колись тішився. Albert-Laszlo Barabasi «Science Network» «Network Science» від Ласло Барабаші — напевно, одна з перших книжок, яка доступно і цікаво показує, як соціальні явища, економіка, поширення вірусів, генетика та біологія можуть бути описані мовою фізики складних систем.

Опубліковано: 21/12/17 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Встигни замовити аудит зі знижкою

У поточному році ваш сайт не досягла тих показників трафіку і позицій, на які ви розраховували? Не омрачайте цією думкою свої свята – доручіть вирішити цю проблему нам. Запишіть свій сайт до SEO-докторові у SiteClinic на січень зі знижкою 20%. Знижка діє на SEO-аудит , експертизу , розробку стратегії просування й інші разові послуги нашої команди. У той час, коли ви будете відпочивати і святкувати, наші фахівці проаналізують сайт і складуть інструкції щодо підвищення трафіку, позицій, продажів з сайту або вирішення інших проблем, про які не хочеться думати у вихідні. Після закінчення "новорічних канікул" у вас на руках вже буде чітка стратегія дій по сайту.

Опубліковано: 20/12/17 @ 09:26
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: AgriEye — рекомендації по землеробства на основі AI і аналізу даних

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власної made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Привіт! Мене звуть Євген Рогов. Не так давно я перейшов в компанію AgriEye на посаду CMO і зараз допомагаю хлопцям розробляти сервіс рекомендацій по точному землеробству з важливою місією. З поточним темпом народжуваності, до 2050 року людству необхідно буде виробляти в десятки разів більше їжі, ніж зараз, при тому, що посівні площі будуть тільки зменшуватися. Наш продукт дозволить фермерам підвищити ефективність землеробства в середньому на 30-40%. AgriEye — це платформа рекомендацій по точному землеробству, заснована на штучному інтелекті й аналізі великих обсягів даних, отриманих із супутників і дронов.

Опубліковано: 19/12/17 @ 11:38
Розділ Різне Читати далі...

Здати кров усім офісом: ДонорUA пропонує новий формат корпоративного дня

[Про автора: Олександр Краковецький — CEO DevRain Solutions, кандидат наук, спікер, Microsoft Regional Director, Microsoft MVP AI, CTO ДонорUA] Майже рік пройшов з моменту публікації статті про ДонорUA в DOU Проекторі . За цей час кількість донорів і реципієнтів, що пройшли через наш проект, збільшилась, середній час на пошук донорів зменшився, а наша команда, у свою чергу, значно «прокачалась» в проблематиці донорства крові в Україні та світі. У цій статті хочу розповісти про наш прогрес, а також запропонувати співпрацю українським ІТ-компаніям. Корпоративний день донора у Winner Що таке ДонорUA У розвинених країнах кількість кроводач на 1000 жителів на рік становить 33 кроводачі. В Україні цей показник — всього 13,3. В умовах війни та поганого стану медицини питання створення ефективної служби крові та рекрутингу донорів крові є критичним. ДонорUA — це автоматизована система рекрутингу та управління донорами крові.

Опубліковано: 14/12/17 @ 08:01
Розділ Різне Читати далі...

DOU Ревізор у Львові: «Все, що треба для комфорту в офісі Intellias»

Цього разу DOU Ревізор завітав до Intellias — української аутсорсингової компанії, яка була заснована у Львові у 2002 році. Сьогодні в офісах у Львові, Києві та Одесі — понад 800 спеціалістів. У львівських офісах Intellias наразі працюють 552 спеціалісти, 476 з них — у бізнес-парку «Оптіма Плаза», 76 — в офісі на вул. Парковій. З тих, хто працює в «Оптіма Плаза» — 400 технічні спеціалісти та 76 — нетехнічні. В околицях і поблизу Найбільший львівський офіс Intellias знаходиться в приміщенні бізнес-парку «Оптіма Плаза» за адресою вул. Наукова, 7Д. Ми вже писали цікаві факти про цей «зелений» бізнес-парк, коли робили огляд Sigma Software цього літа. З того часу центр отримав ще декілька міжнародних премій: EE Real Estate Awards 2017 у сфері «зеленого будівництва» та офісний проект року, а також кришталеву цеглу за найкращу будівельну інвестицію по обидві сторони східного кордону Європи.

Опубліковано: 13/12/17 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

Чому Португалія не для всіх. Тестування країни українцем

Приветствую вас, уважаемые читатели DOU! Меня зовут Вадим. Прочитав множество статей в разделе о релокации, я так и не нашел человека, который бы написал что-либо о Португалии. Можно сделать вывод — это не самое популярное направление для переезда. Оно и понятно, ведь на международной арене страна официально находится в кризисе, и даже складывается ощущение, что такое положение вещей её устраивает. Но на самом деле, будучи на самом краю Европы, она продолжает привлекать к себе экспатов, среди которых оказался и я. Как долгожитель этой страны, я постараюсь обрисовать возможные причины этого явления, а также почему переезжать сюда стоит далеко не всем. Университет В 2015 я поступил на магистратуру в Жешувский университет информационных технологий и менеджмента, где была возможность подать заявку на участие в программе по обмену студентами Erasmus +. Я не мог упустить такой шанс и после года обучения решил попробовать свои шансы.

Опубліковано: 12/12/17 @ 08:40
Розділ Різне Читати далі...

Ринок праці 2017: зростання 27%, дефіцит ІТ-фахівців, релокация сеньйорів

Починаємо підбивати підсумки року. Кожен, хто слідкує за українською новинною стрічкою, твердо знає, що навколо все погано. Але тільки не на ринку ІТ-аутсорсингу. За нашими розрахунками, у 2017 році галузь зросла на 27%. Такими темпами ВВП України зростав лише в 2006-2007 роках, перед фінансовою кризою. Я не готовий передбачити, наскільки це зростання стійкий і що буде далі, але поки доводиться визнати, що приводів для зради мало. Програмісти: +27 тис. осіб Кожен рік ми пробуємо оцінити кількість працюючих в галузі фахівців, використовуючи дані зарплатного опитування і ТОП-50. За даними липневого зарплатного опитування , 15,7% опитаних працюють у компаніях «від 1 000 співробітників». З нашого липневого рейтингу ТОП-50 сюди потрапляє 8 компаній (від EPAM Systems до DataArt), в яких загалом працює 19 937 технічних фахівців. Таким чином, отримуємо 19 937/15,7% = 126 990 фахівців. Зростання ринку vs.

Опубліковано: 11/12/17 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

IT-благодійність 2017: огляд ініціатив, до яких можна долучитися

Напередодні свят ми зібрали благодійні акції від фондів та компаній, до яких можуть приєднатися усі охочі. IT-Mykolay (Київ) IT Миколай Київ разом із Благодійним фондом імені Св. Луки (Войно-Ясенецького) продовжують збір коштів для придбання електротрепану — інструмента для нейрохіроругічних операцій в «Охматдиті». Модель NSK Primado 2, виробник — Японія. Вартість — 12 000 євро. До акції вже приєдналися: Grammarly, Lohika Kyiv, CocoaHeads, Dev Challenge, Infopulse, IT-HR Club, Sensorama Lab, Mandarinki Express, Arvi Lab, RubyGarage, Intetics. Зібрано коштів станом на 3 грудня — 210 362 гривень — трохи більше половини суми. Як допомогти: переказати гроші на рахунки Благодійного фонду Св. Луки; кнопочка Donate ; провести благочинну акцію у себе в офісі; підтримати сторінку у Фейсбуці ; розказати друзям та знайомим. Контакти: Катерина Шевцова, Анна Коваль, itmykolai.kyiv@gmail.com .

Опубліковано: 07/12/17 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Гід ІТ-спеціальностями УКУ

Український католицький університет готує ІТ-фахівців на трьох програмах: бакалаврській із комп'ютерною комп'ютерних наук, бакалаврській з ІТ та бізнес-аналітики і магістерській Data Science. Розглянємо особливості навчання на кожній із них. Бакалаврська програма з комп'ютерною комп'ютерних наук (CS@UCU) Місія програми декларована як підготовка ІТ-фахівців, які створюють нові не лише продукти та послуги, а й сенсі. Програма в першу чергу орієнтована на технічну складову і передбачає три спеціалізації: програмна інженерія, штучний інтелект та людино-машинна взаємодія. Студенти здобувають знання з комп'ютерною комп'ютерних наук та інформаційних технологій, що ґрунтуються на математичних дисциплінах із врахуванням найновішого світового досвіду ІТ-освіти. Предмети частково викладають англійською, студенти також поглиблено вивчають іноземні мови. Курси читають запрошені західні лектори та українські — з міжнародним досвідом роботи.

Опубліковано: 06/12/17 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: KPI Events - всі заходи в одній стрічці

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власної made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Добрий день, мене звати Євген Козак. Я випускник і співробітник КПІ, а також CEO IT-співтовариства в Київському політехнічному інституті — KPIhub . Займаюся різними низовими ініціативами в КПІ, зокрема у галузі IT. Приблизно рік тому я писав про історію створення одного з наших студентських проектів — віртуального туру по кампусу КПІ . Зараз хочу розповісти про ресурс календаря подій — KPI Events . Ідея Студенти — одна з найбільш активних категорій людей, і вони є рушійною силою в ініціативі та проведення заходів у різних сферах (наука, спорт, відпочинок тощо). Кожен день проходить безліч цікавих відкритих лекцій, конференцій, стажувань, зустрічей і багато-багато всього.

Опубліковано: 05/12/17 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180