DOU Проектор: Kyiv Maker Faire — як в Україні розвивається мейкерство

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власної made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Мене звуть Світла Бовкун . Ми з чоловіком Юрою Власюком — продюсери Maker Faire в Україні. 20-21 Травня на ВДНГ ми з командою проводимо четвертий Kyiv Mini Maker Faire . Приставка Mini, як і раніше, означає, що її організатори (тобто ми :) — незалежні партнери великого міжнародного проекту Maker Faire, а не те, що він маленький :) Тут збираються люди, які постійно винаходять щось створюють: хардварные стартапи, шкільні проекти, експериментатори, радіоаматори, електронники, майстри, творці гаджетів і чорізо, роботів і розумних аксесуарів.

Опубліковано: 02/05/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Ruby/Rails дайджест #4: Hanami v.1.0.0, чек-лист з безпеки в Rails і Idiosyncratic Ruby

Всім привіт! Ruby/Rails дайджест за квітень присвячений фреймворку Hanami не просто так. У квітні Hanami оновився до версії 1.0.0, тому зверніть увагу на добірку матеріалів про фреймворку. Також у новому дайджесті шукайте чек-лист по заходам безпеки в Rails, добірку корисних порад і прихованих можливостей в Ruby і багато інших цікавих статей. Почитати Безпека Ruby on Rails Web Application Vulnerabilities: How to Make Your App Secure ? лонгрид про найбільш поширені проблеми безпеки Rails-додатків. Обов'язково до прочитання для тих, хто піклується про безпеку в Rails. One Line of Code that Compromises Your Server ? Session secret ? ключ для шифрування cookies. У статті пояснюється, як зламують цей ключ і з якими потенційними погрозами для application-сервера ви можете зіткнутися. Resilience in Ruby: Handling Failure ? якщо ви вирішили більше не зберігати всі дані в одній базі даних і розділити їх, стаття допоможе вам впоратися з цим завданням і запобігти можливі невдачі.

Опубліковано: 28/04/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: EMtracker - пристрій для розпізнавання стресових станів у близьких людей

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власної made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Мене звуть Ліза Воронкова, я засновник компанії FORCE. FORCE — команда інженерів, програмістів, математиків і біотехнологів. Компанія розробляє портативні пристрої і революційні технології біоінженерії. Крім мене в FORCE працює шістнадцять осіб. Ключовими фігурами є наш технічний директор Ілля Кухаренко, фінансовий директор Олександр Тулько, виконавчий директор Ігор Климончук. Всі ми складаємо командне ядро. Зараз наш основний продукт, «лебедина пісня», — пристрій для розпізнавання стресових станів у близьких людей (не люблю слово «seniors») під назвою EMtracker . Ідея На винахід продукту мене надихнула моя сім'я.

Опубліковано: 25/04/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Побудова Data Science команди в аутсорсинговій компанії

Data science — досить молода сфера як у світі, так і в Україні. Перші data science центри компетенції з'явилися в наших аутсорсингових компаніях близько чотирьох років тому, а оформити цю компетенцію у вигляді бізнесу і поставити «на рейки» service line і до сьогодні вдалося небагатьом. У цій статті я розповім про те, як ми будуємо Data Science Office в ELEKS, чому це працює, які проблеми ми бачимо і як їх вирішуємо. Сьогодні в ELEKS DSO працює 17 осіб. За моєю інформацією, це один з двох найбільших центрів machine learning компетенції в Україні і найбільша data science група в країні. І ми продовжуємо шукати людей. Війна визначень Поки напрям було молодо і всі українські data scientists знали один одного в обличчя, контроверсія щодо визначення майже не було: ми чесно говорили, що ніхто з нас не знає, що таке data science, що найважливіша наша задача — з'ясувати це.

Опубліковано: 24/04/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Перша робота: скільки junior найняли фахівців IT-компанії в 2016 році

Ми дізналися у IT-компаній їх потреба в junior фахівцях і джерела найму молодих співробітників у 2016 році. В результаті в опитуванні взяли участь 38 IT-компаній. 3 з них не співпрацювали з джуниорами в 2016 році, а решта протягом минулого року найняли більше 2300 молодих фахівців: Компанія Загальна кількість співробітників Кількість прийнятих juniors* в 2016 році Джерела найму SoftServe від 4000 527 SoftServe ІТ Academy — 89%;
Інші джерела — 11%. EPAM від 4000 455 Training Center EPAM — 100%. Luxoft від 3000 214 Corporate Junior Program — 30%;
Database Update, Luxoft.com , job sites — 30%;
Reference — 25%;
Social networks/marketing events and others — 15%.
GlobalLogic від 2000 179 Прямий пошук — 42%;
Job boards (djinni.co , linkedIn.com , dou.ua , rabota.ua , work.ua , hh.ua ) — 29%;
Referral — 16%;
Курси GL BaseCamp — 9%;
GlobalLogic Website — 4%.

Опубліковано: 18/04/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

.NET дайджест #16: анонс Visual Studio 2017, автостопом по Core CLR, перехід з Node.js на .NET Core

У випуску: що нового в C# 7.0, з чого починати .NET Core 1.1, анонс .NET Framework 4.7, як організувати unit тести з Autofixture і xUnit, поліпшення продуктивності VS 2017. VS Launch Приклад реалізації online-магазину на контейнерах . Анонс VS 2017 . Покращена продуктивність і різні штуки. Анонс нового ASP.NET Core і інструментів веб-розробки в VS 2017 . Налагодження клієнтського JavaScript в Chrome . .NET Що нового в C# 7.0 . Створення старого доброго Hello World! у AWS Lambda .NET Core . Microsoft страждає від NIH і вирішила розробляти свій simple mapper . Думки Jimmy з цього приводу. React і server-side rendering в ASP.NET Core. Автостопом по Core CLR . З чого починати в .NET Core 1.1. Багаторівнева JIT компіляція в Core CLR для збільшення продуктивності і зменшення часу запуску. Як жити без контесту синхронізації ASP.NET Core. Компанія Raygun збільшила пропускну спроможність своєї програми на 2К%, перебравшись з Node.js на .NET Core . І ще одна стаття про переїзді .

Опубліковано: 14/04/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Кар'єра в IT: посада Sales Manager

Представляємо нову статтю серії «Кар'єра в IT» . У цій частині циклу розглянемо позицію Sales Manager, менеджера з продажу. Менеджер з продажу — спеціаліст, який відповідає за первинне спілкування з клієнтом: від першого контакту і пропозиції послуг компанії до укладення угоди. За даними DOU , середньому українському менеджеру з продажу 26 років, він має зарплату $600 і півтора-два роки досвіду роботи в ІТ. Завдання та обов'язки Основна задача менеджера з продажу — приводити в компанію нових клієнтів. Якщо IT-компанія розробляє власні продукти, менеджер з продажу концентрується на тому, щоб продемонструвати клієнту переваги і користь рішення і переконати вибрати саме цього виробника. Якщо ж IT-компанія працює з аутсорсингової моделі, то менеджер по продажам пропонує потенційному замовнику створення кастомизированного рішення під його потреби.

Опубліковано: 12/04/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Java vs. Kotlin для Android. День 3: Android вищого порядку

Ну що ж, настав час поринути в самі цікаві розділи документації. Базовий синтаксис, і не тільки, був озвучений в попередній статті , а зараз настав час пройтися по «функціоналу». У своє жалюгідне виправдання можу сказати, що до зустрічі з Kotlin не особливо стежив за трендом Functional Programming (FP ). Анонімні функції з задоволенням використовував в JS, але це було дуже давно, і до Android-розробці, на жаль, не застосовується. У розробників сервер-сайда є вибір, наприклад, Scala або Groovy, а у Android-розробників — його немає. Так, знаю про те, що в Java 8 з'явилися перші напрацювання щодо FP, але це все стосується більше до сервер-сайдуі під Android цього ще дуже довго не буде в нормальному вигляді! (Ах, як добре-то рядок лягала поки Гугль не вирішив нативно підтримувати Java 8 в Android ). Але це не означає, що Kotlin втратив свою актуальність, так адже?! ;) Тому не було необхідності в цю справу занурюватися.

Опубліковано: 11/04/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

iOS дайджест #17: Що нового у Swift 3.1, User Notifications, Method Swizzling у Swift

Що нового у Swift 3.1 Офіційний пост від Apple. Але тут є далеко не всі зміни. А вісь значно більш детальна стаття на сайті Ray Wenderlich. User Notifications Разом із виходом iOS 10 минулого року Apple випустила новий фреймворк UserNotifications для імплетантації local and push notifications. Офіційна документація по UserNotifications від Apple. Хороший tutorial за UserNotifications, автор — 19-річний програміст з Австралії Davis Аллі. Які нові цікаві можливості з'єднання явилися в UserNotifications? Наприклад, завдяки класу UNTextInputNotificationAction можна реалізувати можливість переглядати повний текст повідомлень, що прийшли на заблокований мобільний пристрій, та миттєво відповідати на них, не знімаючи блокування. Про ті, як реалізувати миттєву відповідь на iOS 9, можна прочитати тут . Взагалі interactive notifications вперше з'єднання явилися в iOS 8, альо тоді можна було лише додати до повідомлення кнопки, але не можливість миттєвої відповіді.

Опубліковано: 07/04/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Books: 5 книг, які радить Сергій Бондаренко, СЕО Skywell

Від редакції: в рубриці DOU Books учасники спільноти розповідають про п'ять улюблених книгах — тих, які змінюють світогляд і можуть бути корисні читачам-колегам. Якщо у вас є бажання поділитися своєю підбіркою, пишіть на editors@dou.ua . [Сергій Бондаренко — СЕО компанії Skywell , яка стала призером конкурсу Сіѕсо «Recharge IT-2016»] Лідерство, стратегії, бізнес, особистісний розвиток — теми, які мені цікаві. І добірка книг їм відповідає. Сподіваюся, якщо не всі, то деякі з них зможуть зацікавити учасників спільноти. Ерік Бертран Ларссен «На межі. Тиждень без жалю до себе» Книга для тих, хто хоче підвищити свою продуктивність, розвинути витривалість. Для цього автор пропонує прожити 7 днів на межі своїх можливостей. У книзі буквально дається чіткий розклад по днях. Так як по своїй завантаженні мої робочі будні дуже часто бувають схожі на «пекельну тиждень» Ларсена, то було цікаво почитати його поради по тайм-менеджменту. Чіп Хіз, Ден Хіз «Пастки мислення» Пізнавальна.

Опубліковано: 06/04/17 @ 07:02
Розділ Різне Читати далі...

DOU Ревізор в Харкові: «Брутальна студія Plarium» + ВІДЕО

Ми продовжуємо показувати цікаві і нестандартні офіси харківських IT-компаній. Цього разу знімальна група DOU Ревізор побувала в офісі Plarium — міжнародної компанії, яка займається розробкою ігор для мобільних і браузерних платформ. Компанія була заснована в 2009 році. На даний момент у Plarium 8 офісів в 5 країнах світу (Україна, Ізраїль, США, Великобританія і Росія). В Україні студії Plarium знаходяться у Харкові, Києві, Одесі та Львові. Глобально по Україні в компанії працює 700 фахівців. У Харківській студії — 518 співробітників, 209 із них — технічні фахівці. В окрузі і поблизу Харківська студія Plarium розташована в будівлі БЦ «Капіталіст» за адресою проспект Науки, 27-Б. Нам складно адекватно оцінити місце розташування офісу, так як ми не місцеві. Можемо лише сказати, що він знаходиться неподалік від станції метро «Ботанічний Сад».

Опубліковано: 05/04/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: Navizor — розумний мобільний навігатор та система моніторингу якості доріг

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо прийняти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власного made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Вітаю! Мене звуть Андрій Хомин, я співзасновник стартапу Navizor . Наш проект — це розумний мобільний навігатор, який прокладає маршрути з урахуванням якості дорожнього покриття, а також збирає, аналізує і відображає актуальні дані про стан доріг у режимі реального часу та попереджає про небезпечні ділянки дороги попереду. З даним навігатором ви зможете заощаджувати витрати на пальне, ремонт автомобіля та уникнути ризиків та неприємностей, пов’язаних із поганою якістю доріг. Ідея Ярослав Олексин, віце-президент з веб-розробки компанії [bvblogic]  — водій із багаторічним стажем та активний мандрівник.

Опубліковано: 04/04/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Інфо-сайти: підсумки березня 2017 — вдалося розігнатися

Намагався у попередніх звітах прийти до якогось спільного увазі розповіді про свої результати (по сайтам, партнеркам, фінансів), але зробити це рівно — категорично не виходить. У підсумку просто взагалі все приховав. В результаті зараз так: є сторінка мети — ось там все «рівне» і оновлюється по мірі досягнення. Можна по датах відстежити, скільки опубліковано, скільки трафік, скільки дохід. Що стосується щомісячних звітів: буду ділитися просто думками, спостереженнями ну і циферками. Погнали.
Про наповнення сайтів Зараз в активній роботі 2 сайту. Але один з них нещодавно стартував, тому про нього не чого говорити. Опубліковано статей за березень: 40 шт. Взагалі, по розуму треба рахувати в тисячах знаків, тому що є статті 5К дт, є і 10К, бувають 12К. Але в середньому 6-8К. Зробив відео інструкцію для контент менеджера — вийшло 1.5 години відео в сумі. Вже обкатав. Недоліків дуже багато. Плюс ще баден-баден додав зміни в алгоритм публікації статей.

Опубліковано: 03/04/17 @ 10:04
Розділ Різне Читати далі...

Реактивные библиотеки RX

За последние несколько лет термин «реактивное программирование» стал популярен во всех языках программирования. Даже был опубликован Reactive Manifesto , который, впрочем, дает очень общую формулировку реактивных систем. Да, приложения должны быстро отвечать (Responsive), не падать в случае ошибок (Resilient), быть гибкими в плане увеличения/уменьшения мощностей (Elastic) и базироваться на асинхронных событиях (Message Driven). Декларация, конечно, верная, а что конкретно делать программисту? Давайте поговорим о реактивных (Rx) библиотеках, существующих во многих языках программирования. Лет семь назад Эрик Майер (Erik Meijer) из Майкрософта предложил модель программирования Reactive Extensions (Rx) и имплементировал ее, как набор библиотек (Rx.NET) для соединения и обработки асинхронных потоков данных. Потоки эти основаны на событиях, типа кто-то твитанул, а ты получил нотификацию.

Опубліковано: 03/04/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Дайджест: як стати веб-розробником, ринок фріланса, реп-роботи

Нові версії Kotlin 1.1 Rust 1.16 Kubernetes 1.6 Git 2.12.0 jQuery 3.2.0 (+3.2.1 ) LLVM 4.0 Angular 4.0.0 Red Hat Enterprise Linux 6.9 NetBSD 7.1 GitLab 9.0 Visual Studio 2017 IntelliJ IDEA 2017.1 Аналітика Stack Overflow Developer Survey Results 2017 . Ринок ІТ-фріланс-аутсорса Східної Європи в 2016 році. Howto Roadmap to becoming a web developer in 2017. 100+ Free resources for learning Full Stack Web Development . A programmer's Introduction to Unicode . Seeing Theory — a visual introduction to probability and statistics . The Ultimate Guide to API Design . Auth-Boss . Learn about different authentication methodologies on the web. Як дивитися відео з фронтенд-конференцій . Будь ласка, не пишіть просто "Привіт" в чаті . Як насправді влаштована робота експортно-орієнтованої ІТ-компанії . How to Push Your Team to Take Risks and Experiment . explainshell.com — write down a command-line to see the help text that matches each argument.

Опубліковано: 31/03/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Дайджест: как стать веб-разработчиком, рынок фриланса, рэп-роботы

Новые версии Kotlin 1.1 Rust 1.16 Kubernetes 1.6 Git 2.12.0 jQuery 3.2.0 (+3.2.1 ) LLVM 4.0 Angular 4.0.0 Red Hat Enterprise Linux 6.9 NetBSD 7.1 GitLab 9.0 Visual Studio 2017 IntelliJ IDEA 2017.1 Аналитика Stack Overflow Developer Survey Results 2017 . Рынок ИТ-фриланс-аутсорса Восточной Европы в 2016 году. Howto Roadmap to becoming a web developer in 2017. 100+ Free resources for learning Full Stack Web Development . A Programmer’s Introduction to Unicode . Seeing Theory — a visual introduction to probability and statistics . The Ultimate Guide to API Design . Auth-Boss . Learn about different authentication methodologies on the web. Как смотреть видео с фронтенд-конференций . Пожалуйста, не пишите просто „Привет” в чате . Как на самом деле устроена работа экспортно-ориентированной IT-компании . How to Push Your Team to Take Risks and Experiment . explainshell.com  — write down a command-line to see the help text that matches each argument.

Опубліковано: 31/03/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Підбірка фан-відео від айтішників за 2016 рік

Пропонуємо цю п'ятницю почати з гумору. Зустрічайте щорічну підбірку найбільш цікавих, на думку редакції, роликів, знятих в минулому році. Mannequin Challenge У минулому році багато IT-компанії підхопили флешмоб #mannequinchallenge і зняли відео.

Опубліковано: 31/03/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Резюме ІТ-спеціаліста: розбір типових помилок з точки зору HR

Саме представники HR-відділів здійснюють фільтрацію вхідного потоку резюме: ті листи, що відповідають потрібним критеріям, пересилаються технічним спеціалістам для подальшого розгляду, а інші потрапляють до корзини. Щоб з'єднання з'ясувати, які саме резюме розцінюються як підходящі або не підходящі, ми запросили HR-менеджерів та рекрутерів ІТ-компаній розказати про своє бачення та виділити типові помилки кандидатів. Інформацію для статті надали спеціалісти компаній: GlobalLogic, Ciklum, Infopulse, DataArt, EVO.company, Lohika, Sigma Software, 111PIX UA, Acceptic, Дивувати Commerce, Binary Studio, Blackthorn Vision, Innovecs, Intersog, KeepSolid, Provectus, SPD-Ukraine, Svitla Systems та TEAM International. Об'єм резюме Більшість опитаних HR-менеджерів та рекрутерів вважає, що оптимальний розмір — це 1-2 сторінки: такий об'єм є зручним для вивчення та аналізу.

Опубліковано: 30/03/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Hobby: Алтимат — видовищний спорт з літаючим диском

[DOU Hobby — рубрика про нетехнічних проектах IT-фахівців: творчість, цікаве хобі та інші lifestyle досягнення. Якщо вам є про що розповісти — пишіть на valentina@dou.ua ] Микола Ткач працює на позиції PM у компанії KeepSolid, а у вільний час грає в алтимат — це командний вид спорту з літаючим диском. Микола захоплюється алтиматом з 2012 року, зараз грає за одеську команду «Ракети» . «Алтимат приваблює мене тим, що це динамічний і видовищний вид спорту, — розповідає Микола. — Щоб в неї грати, потрібно постійно перебувати в хорошій фізичній формі. В цьому спорті дуже важлива командність і дотримання так званого Духу гри — цей принцип передбачає шанобливе ставлення до суперника, відмінне знання правил алтимата і, звичайно ж, чисту, по можливості безконтактну, гру».

Опубліковано: 28/03/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Android дайджест #24: RxJava, Android O, Java 8

А також: Kotlin 1.1, Firebase Analytics, витоку пам'яті, Dependency Injection, тестування, Machine Learning, безпеку додатків, анімації, робота з потоками, Dynamic Links. Новини та аналітика Android O Developer Preview . Детально про зміни API : попередження, Picture-in-Picture, шрифти, оптимізація витрат батареї. Android Studio 2.3 . Конвертація зображень в WebP, нові фічі LayoutEditor, в черговий раз поліпшений Instant Run. Google Play Services 10.2.1 . Підтримка Gingerbread припинена, зміни логіки GCM і FCM, поліпшений SmartLock і локаційні сервіси. ConstraintLayout подолав рубіж версії 1.0. Support Library Revision 25.3.0 stable і Revision 26.0.0 Alpha 1. Kotlin 1.1 : JavaScript Support, Coroutines and more. Переклад анонсу. Думка: Why i'm Skeptical about Kotlin Coroutines for Android Development. Java 8 в Android : робота над Jack припиняється, інтеграція буде нативної. Android Security 2016 Year in Review. RxJava Як відбуваються витоку пам'яті в Subscriptions .

Опубліковано: 24/03/17 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180