Dev [elopment of] Art [ifacts]

У нас в кожному мітинг румі висить табличка: "Is this meeting AAA? Attendees, Agenda, Action". Як і концепції SMART , цей девіз дозволяє "зберігати фокусування". Методологія Agile органічно стала частиною моєї проф. діяльності. Чому? Зараз це здається простим і природним. Всі ці техніки методики не вчать тому, що Вам потрібно робити до кожної конкретної ситуації, це неможливо. Вони визначають цінності і критерії оцінки, визначають якийсь базис, в якому Вам потрібно висловити проблему завдання мета рішення. І в сукупності з досвідом є потужним інструментом. Відповідно до концепцій постійного поліпшення процесів, я намагався сформулювати для себе щось аналогічне, але з ухилом і спеціалізацією в бік розробки програмного забезпечення. І якщо звернутися до першоджерел то це проекція деякого симбіозу RUP + Agile на процес розробки.

Опубліковано: 27/07/11 @ 01:41
Розділ Різне Читати далі...

Про податки і трудової мобільності

Власне, ідея даного поста з'явилася давно, як відповідь на запитання одного знайомого про те, чому хороші квартири під з'їм так дорого коштують. Перш за все, відповім на питання - а яке відношення вартість оренди житла має до ІТ? Дуже просте - трудова мобільність, тобто переміщення незайнятих рук туди, де є вакансії, має до ІТ саме пряме відношення, а вартість оренди житла, в свою чергу, обмежує цю трудову мобільність. Крім того, в даній статті має сенс вивчити і ще один обмежувач трудової мобільності - оподаткування мігрантів. Отже, незважаючи на те, що, в принципі, аудиторія сайта нові податки не любить, я маю намір показати, як введення нового податку могло б істотно допомогти економіці, в цілому, і більш ніж компенсувало б зниження іншого податку, яке я так само рекомендую. Яку мету ми переслідуємо, в даному уявному вправі на тему оподаткування? Поліпшити умови для трудової міграції, яка, в країнах колишнього СРСР, в рази нижче, ніж, скажімо, в США.

Опубліковано: 25/07/11 @ 05:07
Розділ Різне Читати далі...

Що таке релевантність?

Що таке релевантність? Визначення релевантністю Коли ми шукаємо щось в пошукових системах, то само собою чекаємо від них релевантної видачі. Не завжди наші очікування збігаються з тим, що ми в результаті маємо, але мова сьогодні не про це. Сьогодні я поповню розділ "Термінологія " ще одним постом- відповіддю на питання "Що таке релевантність? ". Думаю нам всім корисно знати "що так як", якщо вже ми працюємо в мережі. Якщо коротенько, то під релевантностью розуміється відповідність змісту сторінки або документа очікуванням (пошуковим запитам) користувача. Для наочності: Ви зробили запит у пошуковій системі "хто такий Ларрі Пейдж ", а google дурень Вам у відповідь результати з поясненнями "хто такий Сергій Брін ". Тобто результат абсолютно не релевантний Вашим запитом. Ну це я так, перебільшую звичайно ж. Насправді пошуковики зараз досить розумні машинки і видають вони більшою мірою релевантне зміст.

Опубліковано: 25/07/11 @ 12:43
Розділ Різне Читати далі...

«Маніфест нової економіки» А. Долгін або ситої людини Важко Аналізувати

Ми вже деякий час не публікували оглядів цікавих книг; цим постом я постараюся знову відкрити хату-читальню Авеб. На цей раз мова піде про книгу, що пояснює, як люди взаємодіють між собою в майже не піддаються чіткому математичному аналізу областях - це культура, нематеріальні блага і цінності (той же «бренд»), рекомендації та інше. Для традиційної економіки ці поняття ефемерні, але їх вплив на навколишній світ, і інтернет зокрема, незаперечно. Рецептори брешуть Чому взагалі цікаві такі книги і чому про це цікаво говорити? Ефемерності і абстрактності в сучасній економіці більш ніж достатньо (чим і користуються псевдоексперти). Нормальні люди, мені здається, від цього втомилися. Тим більше, бізнесмени з практичною жилкою, які хочуть бачити цифри, хочуть мацати графіки, хочуть чути упевнені відповіді на різні варіанти питань «а що буде, якщо ?». Проте зараз такий час, коли інформація про товар вже стала чимось більшим, ніж сам товар.

Опубліковано: 22/07/11 @ 10:55
Розділ Різне Читати далі...

Дайджест тижня, 22 липня

Добрий день, шановні читачі. Перед тим як почати розмову про події минулого тижня, я хотів би відзначити раптово усвідомлений факт: Дайджест тижня в поточному форматі виходить на ДОУ вже більше року. Перший випуск оновленого Дайджесту з'явився 25 червня 2010 , і з тих пір тижні ми збираємо посилання на найцікавіші матеріали та події, щоб кожну п'ятницю представляти їх вам в максимально зручному для сприйняття вигляді. Користуючись нагодою, виношу категоричну подяку всім, хто брав участь у наповненні дайджестів, читав і коментував їх. Сподіваюся, з вашою допомогою рубрика буде існувати і приносити користь ще не один рік. Перейдемо до першої частини. Новини української індустрії цього разу обмежуються подіями, пов'язаними з компаніями: «Міратех» відзначила 22-річчя і поділилася деякими планами , а EPAM Systems відкрила центр компетенцій за технологіями Salesforce.com .

Опубліковано: 22/07/11 @ 07:03
Розділ Різне Читати далі...

Створення шопа за 10 кроків

Сьогодні пост про те, як створити магазин за 10 кроків. Як CMS візьмемо ImageCMS , який мені люб'язно надали розробники.


Отже, припустимо, що у вас ліцензія. Крок перший: 1) Викачуємо архів Image CMS Shop звідси : 2) Розпаковуємо. Засовуємо файл ліцензії license.key в папку: 3) Відкриваємо папку, виділяємо всі ці файли і копіюємо їх в корінь вашого домену на FTP через будь-який FTP менеджер (типу FileZilla): 4) Як завантажиться приблизно ~ 2000 файлів (у майбутніх версіях CMS, напевно, можуть бути інші кількості): Заходимо на головну сторінку домену, в моєму випадку це shop.maulnet.ru (це не проект, просто для тесту). Приймаються ліцензію. 5) Далі дивимося, на всі чи папки встановлені потрібні права (права задаються в FTP менеджері у властивостях папок). Якщо все ОК, як на скріншоті, то йдемо далі: 6) Далі ми опиняємося на сторінці, де потрібно забивати дані бази даних і довільні логін-пароль від адміна майбутнього шопа.

Опубліковано: 20/07/11 @ 02:13
Розділ Різне Читати далі...

Робота на oDesk: загроза зі Сходу

На початку липня найбільший онлайн-сервіс віддаленої роботи oDesk , яким користуються багато українських фахівці, випустив черговий статистичний звіт з основними показниками сервісу за червень. Це дозволяє підвести деякі підсумки першої половини 2011 року та розглянути положення Україні і вітчизняних фахівців на ринку віддаленої розробки. Згідно з даними oDesk, в червні 2011 року Україна опинилася на четвертій позиції в рейтингу країн за кількістю відпрацьованих годин - частка наших співвітчизників склала 8%, а перші три місця отримали, відповідно, Індія, Філіппіни і США. Варто зазначити, що де-юре oDesk не є біржею праці виключно для технічних фахівців: у країнах, де англійська мова є державною, в ТОП-5 видів діяльності може входити, наприклад, написання статей, SEO і технічне письменство. Втім, до України це не стосується: 75% роботи, виконаної вітчизняними фахівцями, припадає на веб-програмування, мобільні програми, веб-дизайн, програми для настільних ПК і інші види розробки ПЗ.

Опубліковано: 20/07/11 @ 08:19
Розділ Різне Читати далі...

Аутсорсинг і еволюція організації праці програмістів

Останнім часом часто порівнюють роботу в аутсорсинг компанії з «продуктової». Остання з статей на цю тему була недавно на ДОУ. Мені здається, подібна постановка питання в корені невірна. Спочатку трохи історії. За останнє десятиліття організація роботи програмістів дуже сильно змінилася. Якщо у вісімдесяті програміст був офісним працівником в костюмі і ходив на роботу з 9 до 5, то вже в дев'яності це вже (майже) творчий працівник в шортах і з відносно вільним режимом роботи. Принаймні в найбільш передових компаніях. У двохтисячному роки впала вимога працювати тільки з офісу. Навіть великі компанії (як IBM) вже кілька років активно заохочують роботу з дому. Ну і нарешті, порівняно недавно, стало нормою мати географічно розподілену команду. Те, що людина живе в іншому місті, вже не перешкода і переїзд не обов'язкова умова роботи.

Опубліковано: 18/07/11 @ 07:28
Розділ Різне Читати далі...

Пособеседуем ... "Сеньйора"

Додав трохи «жовтого-Alizar-style» в заголовок. З подачі Макса Іщенка , термін «сеньйор» може незабаром знайти нове семантичне значення і стати широко відомим у вузьких кола, а також зайняти гідне місце серед таких загальних як Коте, Капітан Очевидність, Мопед , Гном і пр. І буде він означатиме не що інше, як «сеньйор 80 рівня в 23 роки» . Але пост не про це. Нижче я б хотів поділитися з шановними читачами ДОП особистим досвідом проведення співбесід. За свою кар'єру я встиг попрацювати у трьох містах (Донецьк, Харків, Київ) і в різних компаніях: бухгалтерське ПЗ, торгові та фінансові інструменти, ігрострой, аутсорс, авіа-симулятори, промислове 3D. Багато разів інтерв'ював і був співрозмовникам, бачив багато схем і різних підходів. І на поточний момент все це «сінергетіровалось» і «випала в сухий залишок» у формі наступного алгоритму роботи з шукачами (С).

Опубліковано: 18/07/11 @ 04:05
Розділ Різне Читати далі...

Моя схема бекапів

Моя схема бекапов Дорогі друзі, сьогодні я розповім про свою систему бекапів. В інтернеті гуляє популярна приказка: "Всі люди діляться на тих, хто вже робить бекапи, і на тих, хто ще не робить". Щиро раджу вам зберігати резервні копії всіх потрібних файлів, це не раз стане в нагоді і виручить. Бекап - це резервна копія файлів. Для вебмастера збереження резервних копій є дуже важливим, так як це дозволяє мати під рукою копії своїх файлів, баз даних та зображень. Якщо щось трапиться - завжди потрібно мати резервні копії. В інтернеті можна знайти багато прикладів, коли у власників сайтів не виявлялося бекапа, і цінна інформація була втрачена. Випадків, коли може терміново знадобитися бекап, може бути багато - пожежа на хостингу або поломка диска на сервері. Буває, що на хостингу може бути збій, і техпідтримка відмовляється допомагати відновлювати роботу сайту або тягне час. У всіх таких випадках випадках бекап. Багато хостинги надають функцію бекапа даних, але я віддаю перевагу робити їх самостійно.

Опубліковано: 18/07/11 @ 09:35
Розділ Різне Читати далі...

Олександр Костюченко, «Укрнет»: «Я раджу переходити з аутсорсингу в продуктову компанію»

Погляд зсередини на вічне протистояння аутсорсингових і продуктових компаній - чиї завдання цікавіше, де платять більше, за ким майбутнє? Ці та інші теми ми обговоримо з керівником груп розробників, які займаються затребуваними сервісами «Укрнета», - пошти Freemail та служби хмарного зберігання інформації eDisk. - Здрастуйте, Олександр. Давайте почнемо з загальних питань. Розкажіть трохи про ваших проектах - що вони собою являють і для чого вони потрібні? - Основний на даний момент проект - поштовий сервіс FREEMAIL. Думаю, більшості українських користувачів зустрічалися електронні адреси на домене@ukr.net - ось, власне, FREEMAIL їх і обслуговує. Сервіс працює з 2000 року, в минулому році ми випустили істотно перероблену версію, над її розвитком зараз і працюємо. Другий проект - eDisk. Це персональне сховище файлів, що дозволяє користувачеві управляти ними з будь-якого комп'ютера, в перспективі - з будь-якого пристрою, що має доступ в Мережу.

Опубліковано: 18/07/11 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Статичний аналіз коду в java: що під капотом

Виявилося, статичний аналіз коду став модною темою, такий, що навіть українські сеньйори від сохи почали цікавитися: які кнопки там треба натискати;) Так вже вийшло, що тема аналізу вихідного коду стала одним з моїх перших захоплень у світі розробки ПЗ: ще в минулому столітті, працюючи в академії наук, я займався системою статичного аналізу коду, яка стала першим реальним додатком termware, і пізніше виросла в JavaChecker (redmine.gradsoft.ua/... cts/javachecker ). Тому в цій колонці я дам невеликий огляд «сутнісних проблем» статичного аналізу коду Java зсередини, мовою трохи більше технічним, ніж про податки, але все ще «на пальцях» (не знаю, чи буде зрозуміло зовсім вже анонімним розробникам, але базової вищої освіти має бути достатньо).

Опубліковано: 15/07/11 @ 03:39
Розділ Різне Читати далі...

Чи впливають програмісти на бізнес компанії?

Неймовірна історія путівника «Автостопом по Галактиці» починається дуже просто. Вона починається з людини, якщо бути точним, з землянина, який знав про свою долю не більше, ніж чайний лист знає про історію Вест-Індської компанії . The Hitchhiker's Guide to the Galaxy by Douglas Adams © Mariano Kamp Компанія А володіє проектом з гарною стабільною бізнес моделлю. Ви приходите як розробник і починаєте видавати якісний код. Компанія А розвивається і росте, на день народження директора запрошують Lady GAGA і вона танцює приват для всіх бажаючих. Це ваша заслуга? Компанія B вкладає гроші в перспективний стартап, ви приходите як розробник і починаєте видавати якісний код. Ринок не прийняв ідею, тисячі рядків коду залишилися лежати без діла на далеких серверах за океаном. У день народження директор пішов на зустріч з інвесторами, кульгав тиждень на праву ногу. Мабуть зарплати в цьому місяці не видать.

Опубліковано: 15/07/11 @ 09:17
Розділ Різне Читати далі...

Дайджест тижня, 15 липня

Добрий день, шановні читачі. Українські парламентарії з радістю пішли на канікули до 6 вересня, тим самим залишивши нас без новин з полів битви за Податковий кодекс, ПДВ для IT та інші законодавчі проблеми. Втім, можна почитати роздуми про податок на додану вартість Юрія Гудзя з Ersnt & Young. Зі свіжих новин індустрії можна виділити деякі зміни в структурі вітчизняних аутсорсеров: EDB Group, дочірня компанія норвезької Telenor, продає свою частку в« Міратех »і повністю купує« Інфопульс » . Новини Випущена фінальна версія навчального мови програмування SmallBasic 1.0 представлена ??друга версія системи тестування веб-додатки Selenium . Практика Піктограми всіх державних прапорів у спрайту; генератор QR-коду на JS/HTML5 приклади використання oCanvas - JS-бібліотеки для швидкого створення canvas-елементів.

Опубліковано: 15/07/11 @ 06:47
Розділ Різне Читати далі...

Успішні кейси просування в Яндексі. Частина 3. Псевдо-основне меню.

Минулий пост майже всім сподобався, тому я продовжу палити фішки успішних сайтів. Сьогоднішній герой parsagroup.ru сидить в ТОП 5 з внутрішньої сторінці по вельми непростому запитом «встановлення відеоспостереження» + перше місце за «монтаж відеоспостереження». Дивіться як він управляє вагою на сайті. Отже, заходимо на сторінку з топа http://parsagroup.ru/setup_video.html - що бачимо? Та нічого особливого, гівно гівном. Ліземо в код, долістиваем до цього меню: У коді шматок цього меню виглядає так (враховуйте, що меню спливаюче і ці пункти видно тільки при наведенні на посилання): Підозріле меню ... Здається, що частина посилань у меню зовсім і не посилання. Але насправді все це посилання. Тільки от частина з них (непотрібні з точки зору SEO) замасковані JS скриптом під тег I. Тобто, тег I виконує роль посилання.
І Яндекс цього - мабуть - не січе. Що це за скрипт такий і як його витягти? Викачуємо сторінку http://parsagroup.ru/setup_video.

Опубліковано: 14/07/11 @ 07:30
Розділ Різне Читати далі...

Післямова - про зарплати і сеньйора

Хочу відповісти на деякі з коментарів до моєї колонці про сеньйорів . Конкретно ось на цих двох повторюваних тези: 1. «Просимо стільки, скільки беремо. Це ринок ». 2. «Ви думаєте не буває сеньйорів в 23 роки? Це плювок в обличчя молоді! » Відповідаю. 1. Звичайно потрібно брати стільки, скільки дають. Це справді вільний ринок і це прекрасно. 2. Звичайно бувають сеньйори в 23 роки. Ви що, «Соціальну мережу» не дивилися? Колонка була не про це. Давайте спробуємо ще раз. Гроші - це універсальне мірило цінності. Якщо річ Х коштує 100 доларів, а річ Y - $ 500 завжди це означає, що Y має якусь цінність проти Х. Це може бути цінність «в очах споживача», але вона завжди є. Таким чином ціни на вільному ринку дають «сигнал» і визначають поведінку покупців і продавців. Невидима рука ринку , по Адаму Сміту. Фішка в тому, що ринок прагне до балансу попит/пропозиції, але не завжди в ньому знаходиться.

Опубліковано: 14/07/11 @ 07:02
Розділ Різне Читати далі...

Junior-Middle-Senior - якими папугами міряємо?

У мегатопіке від Максима , який на момент написання замітки мав 400 + комментов:), в ході обговорення я навів такі ось критерії для Junior-Middle-Senior за рівнем складності робіт і самостійності: Jun: сам робить просту роботу і під наглядом - середню
Mid: сам робить середню роботу і під наглядом - складну Sen: сам робить будь-яку роботу і ще може наглядати робота ділиться на:
проста - нецікава, зрозуміло як робити
середня - цікаво, зрозуміло, що можна зробити, але є неясності з потенційними несподіванками - такий собі «перчик» детектед складна - дуже цікаво, але незрозуміло як зробити Таку градацію я використовував при роботі в оутсорсе - вона проста, компактна і шляхом нескладного аналізу дозволяє отримати ті кілька десятків компетенцій, який будуть мірилами якісної оцінки співробітника на предмет співвідношення його з погонами і відповідної виделкою оплати.

Опубліковано: 13/07/11 @ 10:03
Розділ Різне Читати далі...

ДОУ Хакатон у Львові - звіт

Стартував ДОП Хакатон у Львові не зовсім за сценарієм, але це природно. Сверхпунктуальние учасники почали збиратися вже до третьої години дня. Їм вдалося спостерігати закулісні клопоти організаторів заходу. Але все пройшло у вже традиційному доухакатоновском неформально-доброзичливому дусі: всі розуміюче посміхалися один одному, вели цікаві розмови і навіть не сподівалися, що захід почнеться вчасно. Порадувало те, що очікування початку Хакатона нікому не було в тягар. Мабуть, секрет простий - розумним людям завжди знайдеться про що поговорити. Власне, так і сталося. Ще протягом години народ продовжував стікатися в зал, намагаючись не сильно заважати виступу доповідачів.

Опубліковано: 13/07/11 @ 07:42
Розділ Різне Читати далі...

Як виходять "сеньйори" в 23 роки?

- Програмісти, ви зажрались! © threefatcats Так напевно могли б сказати (майже) всі компанії-аутсорсери. І напевно (майже) всі вони так і думають. Але ніколи не скажуть вголос - адже їм доводиться цих програмістів щодня запрошувати на співбесіди і продовжувати вмовляти «розглянути можливість роботи на цікавому для вас проекті». Та й компаніям, насправді, ціна «ресурсу» не так щоб і важлива - був би клієнт, який оплачує рахунки. Звідки беруться на ринку «senior java developer, 23 роки»? Підозрюю, що значна частина цих 23-річних пацанів думають, що вони справді такі класні фахівці. У мене є для вас новина - підвищення зарплат двічі на рік або + $ 500 на новому місці роботи дуже часто не має конкретно до вас ніякого відношення. Така зараз ситуація на ринку. І в цьому мінімальна заслуга українських розробників. У компанії валом валять клієнти. Клієнтам потрібні «голови». На вчора. Менеджмент ставить завдання рекрутерам - «наймайте, бюджет не обмежений».

Опубліковано: 12/07/11 @ 09:18
Розділ Різне Читати далі...

KPI-OPEN 2011: як це було

Традиційно на початку липня в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут» пройшла щорічна VI Міжнародна студентська олімпіада з командного програмування. Змагання проходили, як і в попередні роки, в два тури, протягом яких 95 команд з 6 країн Центральної та Східної Європи боролися за звання кращої команди. У цьому році конкурс серед учасників проходив по накатаній схемі: компанії-спонсори олімпіади анонсують і пояснюють завдання, потім кожна команда (не більше 4-х чоловік, на чолі з тренером) намагається вирішити її онлайн за певний термін. За словами організатора KPI-OPEN 2011, Івана Плотникова, цього року олімпіада була «повністю Linux based», що допомогло в ефективності компілювання завдань і розробникам, і учасникам самої олімпіади. Особлива гордість Івана - випускники Київського політеху та їх участь в KPI-OPEN: олімпіада-2011, її організація і розробка завдань повністю лягла на плечі колишніх студентів КПІ.

Опубліковано: 12/07/11 @ 05:57
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180