Мій звіт про конференції Страйк 2018 в Ульяновську

Мой отчет о конференции Стачка в Ульяновске Дорогі друзі, хочу поділитися з вами своїми враженнями про конференцію Страйк в Ульяновську https://nastachku.ru/ , яку я відвідав. Велике спасибі Олександру Моісеєнко за те, що запросив мене виступити з доповіддю на цьому заході. Тему я обрав наступну: "Методи англомовного SEO, які мало використовуються в рунеті". Тема самому мені так сподобалася, що я з великим інтересом готував доповідь і робив вибірку методів. Музей цивільної авіації в Ульяновську Летів я в Ульяновськ з Сибіру з пересадкою в Москві. Попередньо вивчив список пам'яток. По прильоту заселився у готель "Вінець" і відправився в музей цивільної авіації, де стоять літаки часів СРСР. Мене з дитинства приваблює різна техніка . Наприклад, одразу після конференції Baltic Digital Days я відправився на екскурсію по підводному човні .

Опубліковано: 19/04/18 @ 06:44
Розділ Різне Читати далі...

DOU Hobby: Історичний бій — видовищні змагання у середньовічних обладунках

[DOU Hobby — рубрика про нетехнічні проекти IT-фахівців: творчість, цікаві хобі та інші lifestyle-досягнення. Якщо вам є про що розповісти — пишіть на valentina@dou.ua ] Артем Береговий очолює відділ продажів в компанії Caspio UA, а також займається історичним середньовічним боєм та разом із збірною України представляє нашу країну на міжнародних змаганнях. Артем розповів DOU, що таке середньовічний бій, скільки коштує виготування костюму та як українській збірній вдалося вибороти першість на минулорічному чемпіонаті світу. Українська збірна. Артем — крайній праворуч у першому ряді — Артем, що таке історичний середньовічний бій (i сб)? Чи є він офіційним видом спорту? I сб — це сучасне повноконтактне бойове мистецтво з глибоким історичним корінням. Лицарі сьогодення використовують точні копії середньовічних обладунків та холодної зброї, відтворені за археологічними знахідками та історичними дослідженнями.

Опубліковано: 18/04/18 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Дослідник нейромереж — про півсотлітню історію штучного інтелекту, свідомість АІ та розвиток людства

Олександр Різник — доктор технічних наук, завідувач відділу нейротехнологій Інституту проблем математичних машин і систем НАН України і піонер нейромереж, якими займається ще з початку 60-х років минулого століття. Олександр — спец з гідроакустики. У наукових колах світового масштабу він відомий завдяки глибоким досліджень у темі комунікації дельфінів та дешифрування їхньої мови. У Радянському Союзі працював в «поштовому ящику», секретному підприємстві оборонного напрямку, де йому навіть доводилося шукати під кригою північного полюса субмарини Сполучених Штатів. Паралельно він займався нейротехнологіями та штучним інтелектом, а в очолюваній ним лабораторії з гідробіоніки було створен перші в Європі експериментальні перцептрони. У голові вченого — півстолітня картина розвитку нейронних мереж, штучного інтелекту та суперкомп'ютерів.

Опубліковано: 17/04/18 @ 07:22
Розділ Різне Читати далі...

Android дайджест #30: Android P, Flutter, RxJava

А також: Architecture Components, прискорення складання програми, профайлинг, Wear OS, модуляризація, Coroutines, Закон про захист даних, конференція в Києві та ще багато цікавого! Новини та аналітика Що нового в Android Studio 3.1 і про перехід на D8 dexer за замовчуванням. Google Wear OS — ребрендинг і оновлення старого доброго Android Wear. Announcing Flutter Beta 2 (v0.2.8) . Time to Upgrade from GCM to FCM . Підтримка Google Cloud Messaging припиняється у квітні 2019 року. What does GDPR mean for Mobile App Owners ? 12 Use Cases. Новий закон про захист даних користувачів з ЄС. Android P Знайомтеся: Android P . Random Musings on the P Developer Preview 1. Традиційний коментар від Mark Murphy про превью нових версії ОС. Cryptography Changes in Android P. Exploring Android P: Fingerprint Dialog . About the Potential Android P App Ban . Kotlin Code Clean-up with Kotlin. Kotlin coroutines vs RxJava: an initial performance test .

Опубліковано: 14/04/18 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Готові рішення для QA: як писати автотесты на Groovy

Стаття підготовлена на основі доповіді Ярослава Святкіна на конференції QA Fest . Ярослав — тренер QA Automation & Groovy, Senior Test Automation Engineer, Consultant, GlobalLogic. Спеціалізації: автоматизація web і mobile (Android і iOS), пише на Java і Groovy. У цій статті я поділюся, як швидко писати тести на мові програмування Groovy, не думати про фреймворку, PageObject і ініціалізації WebDriver. Фреймворк це складно? Ні! Я покажу спосіб, який дозволяє думати про тестування програми, а не про структуру коду. Я розповім про трьох фреймворках — Serenity, Selenide і Geb. «Все, тепер починаємо автоматизацію!» Перше, з чого варто почати автоматизацію, — подумати, що потрібно зробити, щоб нічого не писати, а якщо і писати, то як можна менше. Чим менше ви пишете, тим менше помилок ви робите. До того ж у вас з'являється вільний час, щоб випити кави, поспілкуватися з друзями або зайнятися самоосвітою.

Опубліковано: 13/04/18 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Labs: як у GlobalLogic витворили SmartHome для керування пристроями від різних виробників

У рубриці DOU Labs ми запрошуємо IT-компанії ділитись досвідом власних цікавих розробок та внутрішніх технологічних ініціатив. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Сучасні технології IoT так стрімко інтегруються в наше повсякденне життя, що зараз вже нікого не здивуєш системою «розумний дім». Проте не все так просто, як може здаватися на перший погляд: незважаючи на широку популярність систем smart home, досі не існувало уніфікованого рішення, яке б дозволяло керувати пристроями (комплексними компонентами) від різних виробників. Команда розробників GlobalLogic створила своє програмне забезпечення Gateway SDK (software development kit), яке забезпечує керування комплексними компонентами розумного будинку. Реалізація GL SmartHome Cloud Solution — це внутрішня розробка львівського офісу компанії, готові продуктове рішення, що може застосовуватись для автоматизації роботи багатьох функцій (керування опаленням, світлом, перевірка рівня забрудненості повітря і т. д.

Опубліковано: 12/04/18 @ 10:15
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: CLAP — розумний будинок українського виробництва

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власної made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Мене звуть Олександр Пойманов. Кілька років тому я продав один зі своїх бізнесів — транспортну компанію, яка займалася перевезенням продуктів харчування в автомобілях-рефрижераторах по Україні. Гроші я вирішив вкласти в новий проект. Три роки тому ми з командою взялися за новий для нас напрямок бізнесу — розробку розумного будинку. Продукт ми назвали CLAP , скорочено від Clever Apartment. Дослівний переклад — бавовна в долоні — завдяки фільмам про майбутнє часто асоціюється в користувачів з автоматизацією. Наш розумний будинок виконує чотири основні завдання: забезпечує комфорт, безпеку, економить кошти і час.

Опубліковано: 10/04/18 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Java дайджест #38: Java 10

Посилання, на які краще таки натиснути (на думку автора), відзначені знаком (!) Java Next (!) Вийшла JDK 10 , і це означає, що ваша Java 9 вже застаріла (!) Style Guidelines for Local Variable Type Inference in Java Про Java 10 від Josh Long Java 10: Parallel Full GC in G1GC від Heinz Kabutz 109 New Features In JDK 10 . Я не рахував, якщо що. А для тих, хто не хоче користуватися застарілими технологіями, JDK 11 Early-Access Builds Spring Next (!) Вийшов Spring Boot 2.0 Micrometer : Spring Boot 2's new application metrics collector Actuator in Spring boot 2.0 . Ще трохи про моніторинг Spring Bootдодатків Testing auto-configurations with Spring Boot 2.0 . Чи робить хтось із читачів свої автоконфігурації? Якщо так, то було б цікаво почути про ваш досвід. Servlet and Reactive Stacks in Spring Framework 5 Щось на зразок новин (!) Eclipse MicroProfile 1.3 Java EE Becomes Jakarta EE і pdf-ка з можливими логотипами Jakarta EE Вийшов JUnit 5.1.0 .

Опубліковано: 07/04/18 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Books: 5 книжок про менеджмент від Сергія Хлівненка, Engineering Manager у Lucky Labs

Від редакції: у рубриці DOU Books спеціалісти розповідають про 5 своїх улюблених книжок — ті, які змінюють світогляд та корисні читачам-колегам. [Сергій Хлівненко — менеджер проектів у Lucky Labs. Упродовж останніх 7 років співпрацював з компаніями «Дотик технологій», Panasonic та Yaware, яким допомагав створювати та виводити на ринок власні ІТ-продукти. Основна експертиза та сфера інтересів: інформаційні технології, блокчейн, маркетинг, сучасна енергетика. Організовує тренінги із систематизації життя «Life Project Management»] Я щодня вирішую задачі, пов'язані як з людьми, так і з процесами та проектами. Більшість із них вимагають комплексного підходу у виборі інструментів для побудови ефективних комунікацій, проектування, досягнення результату «win-win» у домовленностях із замовником... Вирішив підготувати підбірку книжок про сучасні моделі менеджменту, аби допомогти початківцям зорієнтуватися в актуальних підходах в управлінні проектами.

Опубліковано: 05/04/18 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Як я працюю: Петро Коренєв, iOS Team Lead в Sigma Software

[В рубриці «Як я працюю» ми запрошуємо гостя розповісти про свою роботу, організації воркспейса, корисних інструментах і лайфхаках] Петро Коренєв майже 2 роки працює в Sigma Software, що займається розробкою під iOS близько 6 років. Часто виступає на конференціях, а також бере участь в їх організації: на його рахунку підготовка і проведення CocoaHeads Ukraine і UMT. Петро розповів DOU, як йому вдається поєднувати роботу з підготовкою тренінгів та заходів, чому його робочий тиждень триває 60 годин і питання до самого себе допомагають налагодити продуктивність. Про себе Я захоплююсь програмуванням дуже давно, десь з 12 років. Мені дуже подобалося щось створювати, починав з графічних програм у консолі. Тоді у мене ще не було комп'ютера: я ходив по родичам, комп'ютерних клубах, приділяв увагу інформатики в школі. Тому, коли настав час вступати внз, питання про направлення не стояв. Я вибрав спеціальність «Комп'ютерні системи і мережі» в ДонНТУ.

Опубліковано: 04/04/18 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Березень 2018 — финстрип, рухаємося до 100К з інфо-сайтів

Місяць видався хорошим у плані зростання доходів. Але поганий в плані власного здоров'я. Стали дуже втомлюватися очі. Працюючи з 9 ранку, вже до 17 дивитися в монітор було неможливо. У підсумку записався до офтальмолога, пройшов обстеження. Результат невтішний: синдром сухого ока, виписали краплі, що з ними стало легше; сходити на огляд до лазерного хірурга, т. к. за ознаками можливий розрив сітківки і потрібно робити профілактичну операцію. 3 квітня піду на консультацію, якщо доведеться робити процедуру по зміцненню сітківки, то на 10-14 днів випаду з роботи. Але здоров'я звичайно важливіше. сходити на огляд до невролога, т. к. на очах багато вен і можливо вони слабо кровоснабжаются. Потрібно більше ходити і більше рухатися. Вже 2 тижні кожен день гуляю швидким кроком 1-1.5 години в день Так що не забивайте на здоров'я, воно важливіше швидких грошей.

Як мінімум вебмайстрам потрібно більше рухатися, гуляти і робити перерви від компа щогодини. Перейдемо до цифр.

Опубліковано: 01/04/18 @ 12:25
Розділ Різне Читати далі...

Реальна історія про те, як в Uklon впроваджували машинне навчання

Привіт, мене звати Андрій, я Data Science інженер в SMART business. У цій статті я розповім, як ми для сервісу таксі Uklon прискорили час подачі машини та оптимізували розрахунок вартості за допомогою машинного навчання. Нижче піде мова про реальний кейсі застосування ML в бізнесі, який показав результати. Про конкуренцію і мотивацію Тільки в 2016 році в Києві з'явилося відразу кілька найпотужніших компаній-перевізників: спершу американський Uber, за ним — компанії з Росії («Яндекс.Таксі»), Словаччини (Hopin), Естонії (Тaxify), а також кілька менших компаній (українських та іноземних), що, природно, спричинило за собою загострення конкуренції в сегменті виклику таксі і закриття багатьох традиційних служб. Жителі великих міст все активніше замовляють таксі онлайн. Якщо на початку 2016 року частка таких замовлень була 5-10% із загальної маси, то через рік їх стало вже вдвічі більше. Очікувано, що частка онлайн-замовлень на ринку буде тільки збільшуватися.

Опубліковано: 30/03/18 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Hobby: "Триставісім" — рок із запальними карпатсько-балканськими мотивами

[DOU Hobby — рубрика про нетехнічні проекти IT-фахівців: творчість, цікаві хобі та інші lifestyle-досягнення. Якщо вам є про що розповісти — пишіть на valentina@dou.ua ] Ігор Магада працює QA-інженером в компанії Дивувати Commerce в Ужгороді, Павло Генів — Front-end Developer в Svilta. Вже більше 10 років хлопці грають у рок-гурті «Триставісім» , який витворили з двома іншими айтішниками ще у студентські часи. Ігор грає на барабанах, а Павло — вокаліст та гітарист. Ми розпитали у Ігоря та Павла, як було засновано гурт, як часто і де колектив виступає сьогодні та як поєднувати музику з роботою в ІТ. Гурт «Триставісім», Ігор — другий, Павло — п'ятий зліва — Ігоре, Павла, розкажіть про ваш гурт. Що ви граєте? «Триставісім» — це рок-гурт з особливою енергетикою і драйвом. Рокову основу ми поєднуємо з напористими колоритними мелодіями, в яких впізнаються карпатсько-балканські мотиви.

Опубліковано: 28/03/18 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: Movie Expert — рекомендації фільмів за вашими інтересами

У рубриці DOU Проектор всі охочі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власного made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Мене звуть Володимир Бондаренко, я співвласник компанії Mauris та один з творців мобільного сервісу Movie Expert . Наш додаток допомагає за 15 хвилин створити список фільмів та серіалів для перегляду на півроку вперед. Ідея Напевно, кожному відоме почуття «хочу подивитися щось, не знаю що, і ніхто мені не допоможе. Думка про створення кіносервісу приходила до нас неодноразово, але сформувался остаточно в 2013 році. Трудові будні хотілося скрасити хорошою підбіркою фільмів на вечір, в черговий раз стало зрозуміло: не всі ті подобається, чому надавати високі оцінки. Ні рейтинг «Імхонет», ні «КиноПоиск» та IMDb не змогли допомогти в пошуку відповідних фільмів.

Опубліковано: 27/03/18 @ 10:58
Розділ Різне Читати далі...

Робота вночі: як висипатися і треба ставати жайворонком

Мабуть, кожна людина хоч раз у житті був змушений працювати вночі. Чи це була підготовка до іспиту, то потрібно було терміново переробляти якийсь проект — суть в іншому. Ми жертвуємо сном для того, щоб досягти якогось певного результату. Але яку ціну ми платимо? Дуже багато людей все ще вважають сон марною тратою часу, з чим я категорично не згоден. Від того, як ми спимо, залежить наша продуктивність вдень, настрій, працездатність і навіть прийняті рішення. До цих висновків я прийшов не тільки ґрунтуючись на результатах наукових досліджень. Я перевіряв інформацію на власному досвіді, експериментував з різними типами сну, практикував методики поліпшення його якості і розвінчував різні міфи, пов'язані з цим «таємним» процесом. Сам же я студент ХНУРЕ, мене звати Діма. Вчуся на програміста, внаслідок чого тема сну для мене цікава не тільки захоплення, але і як інструмент підвищення власної ефективності.

Опубліковано: 26/03/18 @ 11:10
Розділ Різне Читати далі...

Scala дайджест #8: перша версія Hydra, пререлиз Scala-2.13-M3, конференція ScalaUA

У випуску: швидкий компілятор підмножини Scala, анонс Scala.js 1.0.0-M3, Scala в Starbucks і Zalando, Akka stream Pitfalls. У світі компіляторів Другий пререлиз Dotty . Твіттер почав робити свій швидкий компілятор підмножини Scala , заснований на ідеї паралелізації типізації. До речі, Євген Бурмако розповість про це докладніше на ScalaUA . Вийшла перша версія Hydra — комерційна версія параллелизированного Scala-компілятора. Нотатки Георгія Косаківського, автора першої паралелізації компілятора підмножини Scala, — Kentucky Mule . Нарешті доступний пререлиз Scala-2.13-M3 з підтримкою литеральных типів. А в M4 обіцяють нові колекції . Нове в мові O dersky запропонував новий підхід до метапрограммированию , об'єднуючий підхід макросів і LMS. Нотатки з мітингу Scala Center: вересень , грудень . Інструменти Bloop — додаток до sbt або maven, яке тримає компілятор завантаженим, для швидкої компіляції. Mill — альтернатива sbt від Хаоу.

Опубліковано: 24/03/18 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

QA дайджест #33: інструменти тестування на JS, 12 найбільших програмних збоїв 2017 року і переклад книги "Node Hero"

Мене звуть Максим, я працюю тестувальником ПЗ, з цікавістю стежу за подіями в світі тестування та IT. Найкорисніше збираю разом і з радістю ділюся з вами. Приємного читання! :) Почитати 12 найбільших програмних збоїв 2017 року Шість речей , які не варто робити, кажучи про тестування Як не варто робити важливі інтерфейси: гавайська версія Нічого не забути : універсальна схема для тестування веб-додатків ТОП-10. Розбір кращих доповідей у вільному доступі. Heisenbug 2017 Moscow 8 способів прискорити тестування 10 причин, чому ви не професійний тестувальник. Частина 1 . Частина 2 .

Опубліковано: 23/03/18 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Як стати хорошим ментором

Привіт, мене звати Євгеній Коваль, я PHP-розробник в компанії Wikr Group. Сьогодні хочу поговорити про наставництво — або, як частіше кажуть в нашій індустрії, менторство. Протягом всього професійного життя я мав змогу бути наставником для багатьох колег та друзів, які звертались до мене за допомогою. Це були і люди, які тільки ставали на стежку вивчення чогось нового, і спеціалісти, які хотіли покращувати свої знання, розвиватись. Наразі 6 моїх учнів стали професіоналами своєї справи, і я цим дуже пишаюся. Розкажу детальніше про особливо яскравий випадок. Декілька років тому я працював техніком-програмістом у Coca-Cola та поїхав у відрядження до Нігерії. Нам доручили підвищити професіоналізм місцевих людей та вплинути на ефективність заводу, проте виконувати їхню роботу власноруч забороняли — можна було тільки навчати.

Опубліковано: 22/03/18 @ 11:06
Розділ Різне Читати далі...

Холакратия в дії: як кожен співробітник може вплинути на стратегію компанії

[Про автора: Сергій Корольов — керуючий директор в Railsware з більш ніж 15-річним досвідом роботи в ІТ: від стартапів до корпорацій. Інженер, продакт-оунер, бізнес-лідер] В останні роки в організаційному управлінні ми все частіше чуємо терміни «плоска структура», «холакратия», «процесна організаційна структура». Вони особливо часто зустрічаються в IT-сфері, так як софтверні компанії досить відкриті до інновацій і тестування різних підходів в управлінні та організації. До того ж, холакратию часто асоціюють з Agile, називаючи її продовженням гнучкої методології розробки в організаційному управлінні. Сьогодні компанії по всьому світу впроваджують окремі елементи плоских структур і перевіряють їх на практиці. І Railsware — не виняток. Холакратия як форма управління побудована на автономних одиницях — командах або скводах . Вони рівноправні і знаходяться на одному організаційному рівні, тому така структура називається плоскою. У цьому випадку ми позбавляємося від класичної ієрархії.

Опубліковано: 20/03/18 @ 09:01
Розділ Різне Читати далі...

LinkedIn, Джин і рекомендації — кращі канали пошуку фахівців. Результати рекрутинг-опитування

DOU багато років проводить опитування програмістів на найрізноманітніші теми, від зарплатного опитування до портрета ІТ-фахівця, але практично ніколи не опитує «іншу сторону» — роботодавців. Ми вирішили виправити це на Джинне і провели опитування серед роботодавців і рекрутерів. Опитування проходило в лютому 2018 року, зібрали 897 анкет. Шукають не тільки рекрутери Посаду Не дивно, що програмісти часто плутають HR і рекрутерів. HR займаються пошуком співробітників майже так само часто, як і «чисті» рекрутери. У 14% випадків займається рекрутингом «непрофільний» співробітник: директор невеликої компанії, тимлид, CTO, PM. Досвід роботи в рекрутингу Порівняно з досвідом роботи програмістів , немає такого перекосу в джуніор, але і менше частка фахівців з досвідом роботи 10+ років (5.74% серед рекрутерів і 9.8% у програмістів). Профіль компанії Розмір компанії Кожен третій рекрутер працює в продуктовій компанії. В агентствах ж працює трохи менше 5% всіх рекрутерів.

Опубліковано: 19/03/18 @ 08:02
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180