Вибір засобів для забезпечення життєвого циклу рішень

Всім привіт! Мене звуть Стас, і я працюю на позиції Cloud Solutions Architect. Мені часто доводиться ініціювати старт проектів. При цьому важливо вибрати засоби забезпечення життєвого циклу рішення. Необхідно вирішити, які саме кошти команда буде використовувати для створення, підтримки та розвитку рішення. Також досить часто доводиться долучатися до проекту, який стартував на ніж було, і він має певні проблеми із засобами забезпечення життєвого циклу. На таких проектах зазвичай потрібна часткова або кардинальна зміна інструментарію. З причини того, що потрібно щораз витрачати час на пояснення членам команди, що і чому буде використано в конкретному проекті, я вирішив написати цю статтю. Коли пропонуєте використовувати які-небудь засоби на конкретному проекті, будьте готові нести персональну відповідальність. Стаття в основному орієнтована на аутсорсинг, так як він складає більшу частину українського IT, однак цілком застосовна і для продуктових компаній.

Опубліковано: 20/12/18 @ 11:11
Розділ Різне Читати далі...

DOU Hobby: Косплей — гра у костюми та образи улюблених персонажів

[DOU Hobby — рубрика про нетехнічних проектах IT-фахівців: творчість, цікаве хобі та інші lifestyle-досягнення. Якщо вам є про що розповісти — пишіть на valentina@dou.ua ] Розробник Сергій Савченко працює в харківській компанії Jabil Software Services, а у вільний час займається косплеем — шиє костюми культових персонажів і потім втілює ці образи на фестивалях. Він вже побував Джокером, Звіром з «Людей Х», Чудовиськом з діснеївського мультфільму — і не тільки. Сергій розповів DOU, як косплеєри створюють костюми і образи персонажів, скільки це коштує і що мотивує продовжувати, незважаючи на майже неокупні витрати. — Сергій, як ви захопилися косплеем? З чого все почалося? Я захопився косплеем несподівано навіть для самого себе. Одного разу просто обмовився друзям, що було б непогано і цікаво взяти участь в подібному. Трохи пообсуждали, і все забулося десь на рік. Я і сам, чесно кажучи, перестав думати про ту ідеї.

Опубліковано: 19/12/18 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

«У мене був кращий старт, ніж у випускників Стенфорда, бо в мене багато досвіду». Розповідь Senior software engineer з LinkedIn Марії Панютіної

Львів'янка Марія Панютіна переїхала до Силіконової долини разом із чоловіком у 2012 році. Після роботи у GlobalLogic та Verifone, Марія влаштувалась на позицію software engineer в LinkedIn. Через рік жінка отримала підвищення до senior software engineer. Про етапи проходження співбесід, структуру роботи в команді та ті, над чим зараз вона працює в компанії, Марія розказала DOU. Про початок кар'єр кур'єри програміста Мені 29 років, програмістом я працюю більше 10 років. Почала як фрілансер ще у 2008-му. Тоді це не було мейнстрімом. У 2010 році я закінчила Львівський політехнічний інститут за напрямком «комп'ютеризовані системи, автоматика і управління». За спеціальністю попрацювати не вийшло, не було сильного зацікавлення. В Україні працювала в OSF Global Services та SoftServe UI-інженером. Майже всі проекти, де я побувала, були пов'язані з американським ринком. Чоловік також програміст, що пише на С/С++. Познайомились ми у 2007 через спільних друзів.

Опубліковано: 13/12/18 @ 08:14
Розділ Різне Читати далі...

Від дедлайну до реченця: роздуми про українську мову в ІТ

[Про автора: Ярослава Качан — technical writer у Ciklum, співзасновниця спільноти техрайтерів в Україні, організаторка воркшопів для техрайтерів] «Це дуже важлива для сьогоднішнього economy especially, що у нього prices are very-very reasonable». Усім привіт! Сьогодні хочу поділитися своїми роздумами щодо непростих взаємовідносин української мови і англійської технічної термінології. Це така спроба рефлексії на виклики сучасності і намагання намацати оптимальні межі цих мов у сфері IT. Я залишаю за собою право на власну думку, проте вона не є остаточною і категоричною. Років 8-10 тому я натрапила на це відео , де російська емігрантка в США дає інтерв'ю. На той момент це було дуже смішно. Ну як смішно, я просто вирішила, що вона повна дурепа, яка не вміє нормально розмовляти. Проте сьогодні це відео вже не викликає стільки дорікань.

Опубліковано: 11/12/18 @ 11:37
Розділ Різне Читати далі...

IT-благодійність 2018: огляд ініціатив, до яких можна долучитися

Вже традиційно напередодні свят ми зібрали благодійні акції від фондів та компаній, до яких можуть приєднатися усі охочі. ІТ-Миколай , Київ IT-Миколай Київ разом із Благодійним фондом імені Св. Луки «31 Червня» збирають кошти на лікування передчасно народжених малюків для придбання 15 резервуарів та 10 систем дренування у Неонатальний центр Київського Охматдиту. Загальна вартість — 270 000 грн. Зараз зібрано 74 753,55 — це ? від загальної суми. Як допомогти: переказати гроші на рахунки Благодійного фонду Св. Луки; кнопочка Donate ; провести благочинну акцію у себе в офісі; підтримати сторінку у Фейсбуці ; розказати друзям та знайомим. Контакти: Катерина Андрущенко, kshevtsova@gmail.com , тел. 067 828 28 63.

Опубліковано: 10/12/18 @ 11:52
Розділ Різне Читати далі...

Країна для життя, а не програмування. Про навчання і роботу в Італії

Привіт, мене звати Олександр Гончар. Я займаюся машинним навчанням в українському стартапі MAWI solutions та консультую компанії щодо ML. Закінчивши бакалаврат з прикладної математики в КПІ у 2014 році, я продовжив навчатися за цією спеціальністю в магістратурі університету у Вероні. У статті розповім, чим вища освіта в Італії відрізняється від нашої, чому ця країна є вдалим вибором для тих, хто хоче насолоджуватися життям у неспішному темпі, але поганою для тих, хто звик робити все швидко та хто прагне розвиватися в технологіях як програміст чи девелопер. Як усе почалося Ще на іншому курси навчання в університеті я задумався про те, що хочу набратися досвіду за кордоном. Вчився у гімназії з поглибленим вивченням мов, встиг одним оком побачити інші культури, відчував, що далі цікаво пізнавати світ. Коли закінчував бакалаврат, думав продовжувати навчання в Німеччині, переглядав можливості, мав на тій годину сертифікат IELTS.

Опубліковано: 10/12/18 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

DIY. Підводний дрон. Історія одного божевілля

У цьому матеріалі описано проектування, розробка і складання прототипу підводного апарата на базі Raspberry PI і управління ним з Android-смартфона. Стаття може стати в нагоді як новачкам (викладені ази керування електродвигунами, діодами, камерами, гіроскопом), так і досвідченим інженерам (вони можуть поглумитися над виконанням і рішеннями :)). Загалом, якщо ви любитель зробити чогось електронного своїми руками — милості прошу до прочитання. Я переглянув багато передач по Discovery про винахідників, і одного разу захотілося зробити самому щось цікаве, та щоб у всі тяжкі: електромотори, контролери, управління, камера. Купивши багато корисних (і не дуже) девайсів, я став думати, який саме проект буде прикольно зробити. Прийшов до висновку, що літаючих дронов хоч чимось жуй, що їздять теж, а от з водою якийсь косяк (ха-ха, так я «трохи» помилявся).

Опубліковано: 07/12/18 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Автоматизація тестування API, або Чому я вирішив обрати Postman

Буквально кілька тижнів тому я прийняв вольове рішення написати API тести для нашої дошки адміністратора новинного порталу. Для вирішення цього завдання існує маса інструментів та методів, реалізованих на різних мовах. Але для початку кілька слів про себе. На даний момент я займаю посаду QA Automation в компанії Genesis Media. Ми розробляємо сайти новин і редакційні системи для 4 країн Африки, а також Філіппін і Казахстану. І ось, в перерві між потоковими завданнями, я вирішив, що не так вже й погано автоматизувати наш API. Враховуючи той факт, що до мене цього ніхто не робив і доведеться все починати з чистого аркуша, у мене були розв'язані руки. Які я розглядав варіанти У голову мені прийшло три найбільш простих рішення. Перше — втоматизировать все в тестовому фреймворку для Selenium з використанням Java (я ж автоматизатор все таки ;)). Друге - це використовувати новомодний Cypress . Або третє — все-таки використовувати вузьконаправлений інструмент за типом Postman або SoupUI .

Опубліковано: 06/12/18 @ 08:34
Розділ Різне Читати далі...

Кар'єра в IT: посада Embedded-розробник

Продовжуємо серію «Кар'єра в IT» : на цей раз поговоримо про позиції Embedded-розробника. Це фахівець, який займається розробкою програмного забезпечення. За даними DOU , середньому українському Embedded-розробнику 30 років, він має досвід роботи 5-6 років і отримує $880 на рівні Junior, $1750 на рівні Middle і $3500 на рівні Senior. Зарплата тім - і техлидов — близько $4200. Про особливості своєї спеціальності нам розповіли Embedded-розробники з компаній Celeno, eZLO Smart Home Automation, GlobalLogic, Ring Ukraine, TowerIQ і Ubiquiti Labs Ukraine. Завдання та обов'язки Embedded-розробник працює з вбудованими пристроями. Вбудована система — це та, яка працює під управлінням комп'ютера. Тобто під це визначення потрапляють всі девайси і гаджети, оснащені апаратною платформою. По суті, ця спеціальність лежить на стику програмування і апаратної інженерії. Завдання бувають різними — від розробки драйвера для якогось модуля до інтеграції коду з існуючим.

Опубліковано: 04/12/18 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Финстрип за Листопад 2018, інфо-сайти. 140К+, багато думок

1$=66,5 р. Монетизація РМЯ, Adsense і пуши. 1. «медицина-1»
Траф середньодобовий: 16166 (пройшов. міс 15722);
Всього статей: 869;
Дохід: 118015 (минулий міс 96411 руб);
Дохід на 1К уніків: 255 крб. 2. «медицина-2»
Траф середньодобовий: 2112 (пройшов. міс 2228);
Всього статей: 426;
Дохід: 11700 (минулий міс 10680 руб);
Дохід на 1К уніків: 196 руб. 3. «туризм»
Траф середньодобовий: 644 (пройшов. міс 884);
Всього статей: Нових статей — 8; Інші 250 з 2013 року.
Дохід: 2785 (минулий міс 5097 руб);
Дохід на 1К відвідувачів: 151 руб. 4. «медицина-3»
Трафік за місяць з ПС: 25;
Всього статей: 95;
Дохід: 0 Усього опубліковано за листопад 72 статей. Разом за Листопад: 132500+9000 (пряма реклама)=141500 р.

Опубліковано: 30/11/18 @ 11:13
Розділ Різне Читати далі...

Що робить бізнес-аналітик на discovery-фазі: аналіз потреб клієнта

У минулій статті я розповів, які завдання вирішує бізнес-аналітик. На цей раз поговоримо більше про його роботу на діскавері-фазі. Я зустрічав два шляхи її ініціювання: Продаж діскавері-фази як окремого продукту з певними термінами і вартістю. Проведення діскавері-фази вендором за свій рахунок, щоб залучити клієнта. Основна мета діскавері-фази — зробити комерційну пропозицію. Завдання бізнес-аналітика — зібрати максимум інформації про потреби клієнта і виразити це в окремому документі, щоб потім зробити пропозицію клієнту, від якого він не зможе відмовитися. На практиці діскавері-фаза триває до 1 місяця. Майже ніхто не інвестує в цей процес так, щоб він тривав 2-4 місяці. Хочу зазначити, що не завжди діскавері-фаза проводиться до підписання контракту. Бувають випадки, коли тендер вже було проведено, контракт підписаний, а вимог немає. Ось тут і потрібно швидко зрозуміти, що потрібно зробити. Завдання — допомогти клієнту Є дві команди — замовника і вендора.

Опубліковано: 29/11/18 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Візуалізація даних у роботі аналітика: типи діаграм і яку вибрати

Мене звуть Ганна Пономарьова, я Game Analyst в Plarium Kharkiv. В цьому році наш департамент запустив мобільний RPG-проект Stormfall: Saga of Survival і тепер займається його підтримкою. Моє завдання в проекті — оперативно аналізувати ігрові процеси та надавати звіти для коректної настройки балансу. Візуалізація — один з найбільш ефективних інструментів презентації даних. Вона дозволяє наочно відстежити основні тенденції, залежності, розподілу і відхилення досліджуваних ознак, знайти кореляцію показників, оцінити зміни, допомогти прийняти правильні бізнес-рішення. Важливо не просто показати інформацію, а зробити це максимально зрозуміло і прозоро для замовника, виділивши ключові показники. Як саме це зробити, я і постараюся розповісти в статті. Як не треба робити Часто, намагаючись вичавити з наявною інформацією всі ми можемо отримати щось дурне і лякає. Або ще гірше. Пам'ятайте, що багато-не значить добре.

Опубліковано: 28/11/18 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Як я працюю: Богдан Гусєв, CTO Talkable

[В рубриці «Як я працюю» ми запрошуємо гостя розповісти про свою роботу, організації воркспейса, корисних інструментах і лайфхаках] Богдан Гусєв — один з активних учасників Ruby-спільноти. Він брав участь у розробці фреймворку Ruby on Rails, а також написав кілька своїх бібліотек , які доступні на GitHub. Більше 6 років Богдан працює в стартапі Talkable. Він керує командою з 20 осіб і намагається усувати всі технічні проблеми ще до того, як вони з'являться. Про себе Я почав вчити програмування ще в школі. Мені було цікаво, але я не виходив за межі шкільної програми. На старших курсах університету вибирав між IT і фінансами. Але з фінансами не клеїлося, ця сфера ніби виштовхуючи. І я все більше цікавився програмуванням. У той час мій сусід по кімнаті в гуртожитку працював віддалено в одній IT-компанії, і я теж приєднався до його команді. Потім було ще декілька віддалених проектів в інших компаніях: Gera-IT і Hi-Tech.

Опубліковано: 26/11/18 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Геометричний підхід до спрощення логічних схем

\mathfrak{B} Про автора: Денис Морозов, к. ф.-м. н., працює на посаді доцента кафедри математики НаУКМА, також є консультантом компанії GlobalLogic. Працює над докторською дисертацією, сфера наукових інтересів — кінцеві автомати і групи автоморфізмів дерев. Комбінаційні логічні схеми — альтернатива нейронних мереж при реалізації формалізованих реакцій системи на задані вхідні стану. Природно, чим простіша схема, тим легше вона тестується і тим прозоріше робота з нею. Геометричного підходу спрощення комбінаційних логічних схем і присвячена дана стаття. Методи роботи з такими схемами будуть корисні інженерам, які займаються розробкою інтелектуальних систем прийняття рішень та управління, а також hardware-інженерам, які безпосередньо займаються цифровий схемотехнікою. Дослідження штучного інтелекту (ШІ) вимагає впевненого володіння різними техніками, і не обмежується лише використанням нейронних мереж. Однією з важливих технік є теорія комбінаційних логічних схем. У даної техніки є своя певна ніша.

Опубліковано: 23/11/18 @ 09:08
Розділ Різне Читати далі...

DOU Books: 5 різноманітних книг, які радить Микола Котляренко, Business Analyst у SoftServe

Від редакції: у рубриці DOU Books спеціалісти розповідають про 5 своїх улюблених книжок — ті, які змінюють світогляд та корисні читачам-колегам. [Микола Котляренко — бізнес-аналітик за фахом, посадою і покликанням; захоплюється архітектурою, математикою та економікою] My personal hobbies are reading, listening to music, and silence.Edith Sitwell
Я обожнюю читати та навчатися і так проводжу більшість свого вільного часу. Тут я хочу поділитися кількома порадами, базованими на моєму досвіді, та деякими книгами. Почну з порад: Читати, по можливості, за допомогою електронної книги. Ці пристрої мають спеціальний дисплей, вбудований перекладач, можливості робити виділення та, особливо корисно, підсвітку. Це пришвидшує читання, збільшує кількість присвяченого книг годині та суттєво зменшує втому очей порівняно зі звичайним монітором. Читати декілька книг паралельно. Легше, коли всі вони з різних категорій, наприклад, як з переліку нижче.

Опубліковано: 22/11/18 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Ревізор в Intellias: «Зелений open space на Подолі»

В цей раз DOU Ревізор побував в одному з трьох київських офісів Intellias — аутсорсингової компанії, заснованої 16 років тому у Львові. Сьогодні в Intellias 1140 фахівців у Львові, Києві, Одесі, Харкові та представницькому офісі в Берліні. Зокрема, київські офіси налічують 305 технічних фахівців з 350 чоловік. В окрузі і поблизу Офіс компанії розташований на 5-7 поверхах бізнес-центру за адресою вул. Кирилівська, 15, недалеко від станцій метро «Контрактова площа» (7 хв. пішки) та «Тараса Шевченка» (11 хв. пішки). Поблизу непоганий вибір місць для обіду: Кафе «Picnic», розташоване в будівлі бізнес-центру. Середній чек ? 180 грн. Для фахівців Intellias діє 15% знижка. Ресторан «Старий Львів» поряд з БЦ. Середній чек ? 150 грн, бізнес-ланч — від 59 грн. Кафе «Menya Musashi» — у шести хвилинах ходьби від офісу. Середній чек ? 250 грн. Супермаркети «Сільпо» та «Billa» знаходяться в семи хвилинах ходьби. З паркуванням тут не найкраща ситуація.

Опубліковано: 21/11/18 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

Вибір професії бізнес-аналітика: плюси, мінуси і що вас чекає

Саме поняття «бізнес-аналітик» на українському ринку дуже розмите. Кожна компанія по-різному його сприймає. В цілому це люди, які спілкуються з замовником про потреби, проблеми, вимоги, що переробляють цю інформацію, а потім транслюють те, що вийшло, команді розробників. Все так райдужно і є підводні камені — поговоримо про це далі. Відразу зауважу, що я орієнтуюся на український ринок, і всі сказане пропущено через призму мого досвіду. Плюси Комунікація з ТОП-менеджерами компаній Якщо це український ринок або СНД, у 8 з 10 випадків у вас буде можливість поговорити з власником компанії і/або керівниками C level (це CEO, CFO, COO і так далі) — все залежить від проекту. Наприклад, мій самий перший проект — українська компанія Delivery (транспортна логістика). Ми займалися впровадженням Microsoft Dynamics CRM. Це був вотерфольный проект: дуже довгий і складний. Але саме він став першим місцем, де мені пощастило поговорити з генеральним і виконавчими директорами.

Опубліковано: 15/11/18 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Огляд Karate – фреймворку для автоматизації тестування API

Усім привіт, мене звати Роман Любунь. Понад 15 років я займаюся автоматизацією, останні три з яких спеціалізуюся на впровадженні автоматизації тестування API на різних проектах. У цій статті розповім про молодий (~1,5 року) фреймворк — Karate , а також чому саме він був обраний для автоматизації інтеграційного тестування на моєму проекті. Інформація буде корисною всім, кому потрібно: легко розпочати API автоматизацію; швидко збільшити тестове покриття (API automated tests) та нарощувати його синхронно з розробкою; писати BDD тест-кейси/тести для автоматизації; перевикористовувати тести для навантажувального тестування; автоматизувати тести без досвіду програмування (але у будь-якому випадку вам потрібно вивчити основи REST API, XPath, regular expressions та знаті Karate DSL синтаксис); перевіряти JSON Schema. Зараз я працюю на R&D проекті, де ведеться розробка з нуля, а замовник надає пріоритет якості над кількістю фіч (feature).

Опубліковано: 13/11/18 @ 11:23
Розділ Різне Читати далі...

iOS дайджест #29: лонгриды про Jailbreak, Marzipan, Build System, хакі з Твіттера

У випуску: розчарування в софті, неправильне використання Reachability Android, для iOS-ників і трохи про анімації. Статті Swift in 2018 — The State of Developer Ecosystem Survey in 2018
Статистика по використанню Swift і Objective-C. Цікаво, що вже 70% проектів так чи інакше використовують Swift. Jailbreaks Demystified
Детальний пост про те, як працює джейлбрейк. Why We Decided to Rewrite Uber's Driver App
Uber вирішили зробити те, що Joel Spolsky радив ніколи не робити, а саме — переписувати додаток з нуля. Не кожен може дозволити собі таку розкіш. Моє розчарування в софті
«Нинішня ситуація — повне лайно». Так автор статті описує своє ставлення до софту, який не стає краще з зростанням продуктивності пристроїв. iPhone XS: Why it's A Whole New Camera
Halide (додаток-камера для iOS) написали детальний розбір, що камера у iPhone XS краще, ніж в iPhone X.

Опубліковано: 10/11/18 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Як подолати страх публічних виступів: поради бізнес-тренера

Всім привіт! Мене звати Дмитро Малиночка. Я сертифікований бізнес-тренер. Захоплююсь психологією, зокрема моя улюблена тема — комунікація між людьми. За спиною 7 років досвіду і 7 авторських тренінгів. За цей час я готував спікерів до виступів на Ted, а також навчав фахівців великих міжнародних компаній. Протягом 9 років грав у Новому драматичному театрі на Печерську. На даний момент я співпрацюю з компанією EPAM Ukraine — допомагаю фахівцями розвивати soft skills. Один з тренінгів, які я проводжу, стосується розвитку навичок публічного виступу — для участі в конференціях, лекціях, різного роду заходах. Помітив, що час від часу виринає питання, як побороти страх виступу на публіці. У цьому матеріалі поділюся тим, що раджу учасникам, які стикаються з цим викликом. Виступ страшніше смерті? Питанням, як подолати страх публічних виступів і справити належне враження на слухачів, цікавились ще в Стародавній Греції.

Опубліковано: 08/11/18 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165