Методика Learning 3.0: як навчатися, щоб AI не зайняв ваше місце

Всім привіт, мене звати Володимир Воробйов, я — founder і CEO в IT-компанії RubyGarage. Зовсім недавно мені довелося виступати на конференції «5 років універу за 1 день» для студентів в Дніпрі. Під час конференції спікери ділилися ефективними методиками навчання і практичними знаннями, які допомогли б студентам реалізувати себе та отримати конкурентну перевагу на ринку праці. Я в своїй доповіді розповів про тонкощі навчання співробітників всередині нашої компанії. Студенти були в захваті, тому я вирішив поділитися цією інформацією з усіма. Можливо, хтось застосує даний підхід у себе в компанії. Нові реалії Ми з вами живемо у новій реальності: інформаційна глобалізація, стрімкий технологічний прогрес, автоматизація більшості галузей, все змінюється з шаленою швидкістю. Зараз машини виконують 29% всіх завдань. Але, згідно зі звітом Всесвітнього економічного форуму , цей показник до 2022 році збільшиться до 58%.

Опубліковано: 15/10/18 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Плюси і мінуси розробки додатків на Ionic

Ionic — це технологія, що дозволяє розробляти повноцінні програми для iOS і Android. Для цього не потрібно мати глибокі знання в кожної з платформ. Звичайно ж, є деякі обмеження, але в цілому необхідно бути знайомим з Angular (популярний веб-фреймворк), щоб почати розробку програми. Для застосування стилів можна використовувати SCSS — це додасть додатком потрібний вид. У цій статті розглянемо головні переваги та недоліки Ionic. У Ionic є вбудована бібліотека стандартних елементів, які можна використовувати аналогічно елементів Bootstrap: картки, кнопки, перемикачі, сегменти, попап, поля введення, списки, сітка з рядків і колонок і т. д. За замовчуванням ці елементи змінюються так, щоб виглядати як нативні на iOS і Android, але їх вигляд можна змінювати при необхідності. Також з Ionic вам доступно безліч плагінів, які дозволяють використовувати залізо смартфона (Ionic Native/Cordova). Але не забудьте простежити, щоб ваші платформи активно підтримували вибрані плагіни.

Опубліковано: 12/10/18 @ 07:06
Розділ Різне Читати далі...

DOU Ревізор у Львові: «Центр розробки DataArt»

Цього разу DOU Ревізор завітав до львівського центру розробки DataArt — сервісної компанії, яка працює з клієнтами із різноманітних індустрій: фінанси, охорона здоров'я, туризм, телеком, медіа та інтернет промов. DataArt об'єднання єднує досвід понад 2600 фахівців із 20-ти міст Західної та Східної Європи, США, Латинської Америки. В Україні компанія представлена у Дніпрі, Києві, Львові, Одесі, Харкові та Херсоні. Львівський офіс наразі налічує 150 осіб, з них 140 — технічні спеціалісти. Усього DataArt в Україні об'єднання єднує понад 1300 людей. В околицях та поблизу Офіс компанії знаходиться на 5-му поверсі будівлі за адресою вул. Смаль-Стоцького, 1. Її вигляд ззовні та всередині дуже відрізняється. Якщо дивитися з вулиці — схоже на радянський будинок, а від якщо переступити поріг офісу — потрапляєш у сучасну епоху. Як стверджують представники компанії, у Львові взагалі дуже складно знайті офіс на 100+ спеціалістів. Поблизу офісу невеликий вибір закладів, де можна перекусити.

Опубліковано: 10/10/18 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Тайм-менеджмент для IT-фахівців. Як працювати ефективніше і все встигати

Тайм-менеджмент, або управління часом, все більш затребуваний навичка в сучасному світі, але для багатьох людей це поняття все ще оповите таємницею. Простою мовою тайм-менеджмент — це наука про те, як правильно розпоряджатися своїм часом, використовуючи його максимально ефективно. Як бути найбільш продуктивним і витрачати мінімум ресурсів, чи це час, енергія або матеріальні засоби. Image Source: ismaeloo 4 В першу чергу стаття призначена для фахівців IT-сфери, але викладені принципи може використовувати кожен, хто прагне покращити свої навички та якість життя. Стаття не претендує на науковість. У ній я об'єднав як роздуми філософів і відомих авторів, так і умовиводи, які вивів зі свого досвіду використання технік тайм-менеджменту. Про техніку і способи підвищити особисту ефективність Я постарався зібрати для вас найбільш стоять правила і техніки.

Опубліковано: 08/10/18 @ 07:56
Розділ Різне Читати далі...

C++ дайджест #8: Qt та Unit tests

Привіт, мої любі сішники! Цього разу продовжимо підвищувати нашу кваліфікацію з Qt, розглянємо фреймворки та бібліотеки для Unit tests та, як завжди, декілька статей про нові стандарти З++ та улюблені інструменти для розробки. Починаємо? :) Qt Qt based multithreading requester
У цій статті описано створення системи запит-відповідь на основі сигналів та слотів Qt у різних потоках. А самі лямди в Qt для слотів розглядаються тут . Thread Delegation in Qt
Автор пропонує спрощення в один рядок для передачі QObject в інший потік. Продовження статті . What the Heck is Qt Quick's Model View Architecture
Гарний огляд Model View здебільшого на основі аналогій з WPF. Детальний опис QML Engine в серіії від KDAB: частина 1 , частина 2 , частина 3 , частина 4 . Пояснюється робота з макросом QStringLiteral: QStringLiteral explained ; Qt Weekly #13: QStringLiteral . Creating Custom Widgets
Корисний с?еск-list того, що ми можемо зробити, створюючи Custom Widgets .

Опубліковано: 05/10/18 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Labs: як в EPAM створили Delivery Platform – акселератор для старту проектів

У рубриці DOU Labs ми запрошуємо IT-компанії ділитися досвідом власних цікавих розробок і внутрішніх технологічних ініціатив. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Привіт. Мене звуть Євген Моспан, працюю Solution Architect в компанії EPAM. Сьогодні я хочу розповісти про проект під назвою EPAM Delivery Platform, метою якого — мінімізувати час для побудови на проекті ефективних CI/CD практик. Ідея проекту Напевно кожен з вас спостерігав таку картину. Починається новий проект, у всіх амбітні плани зробити світ краще використовувати перевірені практики з попередніх проектів, побудувати CI/CD своєї мрії. Загалом, за все хороше, проти всього поганого. Впевнений, що є проекти, на яких виходить втілити ці мрії в реальність, але є й такі, на яких це не вдається в силу різних причин. Наприклад, команда не може домовитися, тому що у всіх різне уявлення про хороше, у замовника специфічна інфраструктура і т. д. і т. п.

Опубліковано: 04/10/18 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Финстрип за Вересень 2018. 83К

1$=65р. Монетизація тільки РМЯ і Adsense 1. «медицина-1»
Траф середньодобовий: 13737 (пройшов. міс 14566);
Всього статей: 810;
Дохід: 73700 (минулий міс 69633 руб);
Дохід на 1К уніків: 190 руб. 2. «медицина-2»
Траф середньодобовий: 1778 (пройшов. міс 1241);
Всього статей: 410;
Дохід: 7191 (минулий міс 5284 руб);
Дохід на 1К уніків: 143 руб. 3. «туризм»
Траф середньодобовий: 455(пройшов. міс 349);
Всього статей: Нових статей — 8; Інші 250 з 2013 року.
Дохід: 2075 (минулий міс 1436 руб);
Дохід на 1К уніків: 162 руб. 4. «медицина-3»
Траф середньодобовий: 0;
Всього статей: 40;
Дохід: 0 Усього опубліковано за вересень 59 статей. Разом за Вересень: 83000
пройшов міс 76353 контекст + 21000 (прямі реклы)=97353 Розподіл трафіку: 50 на 50 google/яндекс Розподіл доходу: 60% адсенс, 40% рмя.

Опубліковано: 03/10/18 @ 01:09
Розділ Різне Читати далі...

DOU Books: 5 книжок для тих, хто не боїться жити, від Василя Ульянова, співзасновник Genesis

Від редакції: в рубриці DOU Books учасники спільноти розповідають про п'ять улюблених книгах — тих, які змінюють світогляд і можуть бути корисні читачам-колегам. [Василь Ульянов — співзасновник Genesis. Більше 10 років в IT та інвестиційної галузі. Займається міжнародним розвитком компанії, захоплюється плаванням і спортивним бриджом] Я вважаю, що людям варто індивідуально і вдумливо ставитися до рекомендацій і читати тільки ту літературу, яка їм потрібна і підходить. Як правило, люди зі схожими цінностями, цілями і ритмом життя однаково засвоюють і інтерпретують контент. Щоб читачеві було легше зрозуміти мою сутність, наведу свій результат тесту по Майерс-Бріггс . Так от, читати книги для розваги — не моє хобі. Для цього є набагато більше інших цікавий занять типу спорту, дітей, друзів, інтелектуальних ігор та іншого. Особисто я віддаю перевагу ті книги, які вирішують бізнес-завдання, що допомагають розібратися в оточуючих ситуаціях, кажучи прямо — вгамувати якусь біль .

Опубліковано: 03/10/18 @ 08:59
Розділ Різне Читати далі...

Більше 1К лідов за перший місяць для сайту з навчання в Польщі

Клієнт UP-STUDY — провідна освітня компанія в напрямку "Організація Навчання в Польщі" з 10+ річним досвідом роботи. Компанія має офіси у 25+ містах України. Наше завдання Знайти додатковий канал залучення трафіку, збільшити число цільових заявок. Преамбула Інтернет-реклама-один з основних джерел отримання лідов для клієнта. Вже другий рік ми проводимо рекламні кампанії для польського центру освіти в Google Ads. Запустили кампанії орієнтовані на отримання замовлень і чисто брендові. Попередні роки Адвордс повністю задовольняв потребу клієнта в замовленнях і додаткові джерела трафіку не розглядалися. У 2018-му, клієнт звернувся до нас з побажанням розширити рекламні активності на інші канали залучення трафіку. Після аналізу ми прийняли рішення протестувати рекламу Lead Ads в Фейсбуці і Инстаграме. Очікування: отримати близько 150-200 лідов із середньою ціною до 2 $; збільшити впізнаваність бренду і донести до потенційно зацікавленою аудиторією переваги компанії.

Опубліковано: 02/10/18 @ 10:24
Розділ Різне Читати далі...

Що не так із апельсиновим соком

Як і кожен порядний вайтішник, до того, як влаштуватися програмістом, я працював на заводі. Ми виробляли соки, у більшості апельсиновий. Чавили фрукти величезними блискучими соковижималками. Я відповідав за якість вхідної продукції: прийняти ящик з апельсинами, оцінити його смакові якості, і вирішити — купуємо ми цей ящик чи відправляємо назад постачальникові. Якщо ящик нам підходив, ми з постачальником підписували контракт, і наступні його ящики проходили вже за спрощеною процедурою. Image Source: Vincent Mah? — Прийомка ящиків, — розповідала мені моя попередниця, — це ціла наука. Деколі з першого погляду бачиш, що він не підходить: кріплення там розхитані чі фарба не всюди рівномірно накладена. Ясно, що постачальник, який не подумавши про зовнішній вигляд ящика і про вміст його думати не буде. Погано, коли ящики приходять пізніше, ніж обіцяв постачальник, хай навіть і на кілька хвилин. Значить, і апельсини він також збирав занадто пізно, вони явно перестиглі і гнилі.

Опубліковано: 01/10/18 @ 07:01
Розділ Різне Читати далі...

DevOps дайджест #22: конференції, Linkerd 2.0, як працюють контейнери

У випуску: поліпшення в інтеграції Consul і Kubernetes, як вичавити з Grafana максимум, як запускати Lambda на CDN, критика Helm. На DevOps Stage будуть розповідати, як заробляти 6,9 k — мені цікаво Головні DevOps події осені У цьому місяці дуже класно пройшла конференція Highload fwdays'18, відео є за посиланнями: main stage ; track a ; track b ; track c . Рекомендую подивитися доповіді хлопців з Grammarly і ЛУН: ходять чутки, що було супер цікаво. Також пройшла конференція OSDN. Доповіді вдало нарізані, подивитися можна тут . Рекомендую виступ Lennart Poettering — творця systemd. Скоро буде ще одна велика конференція DevOps Stage — квитками краще запасатися заздалегідь: і дешевше, і місце точно буде. У світі щось сталося Linkerd 2.0: service ops for you and me
Один з кращих service mesh: що змінилося і потрібно переходити. Announcing HashiCorp Consul + Kubernetes
Навіть так: купа поліпшень в інтеграції Consul і Kubernetes.

Опубліковано: 29/09/18 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Зручний health-check моніторинг беклога в Jira

Привіт, мене звати Олександр, я працюю PM-му на одному з великих акаунтів Ciklum. У процесі роботи у мене народився простенький, але дуже зручний фреймворк, який допомагає мені кожний робочий день. Ця стаття буде корисна в першу чергу Project Manager-ам, Scrum Master-ам, проектним аудиторів, а також інших фахівців, які хочуть розуміти, що ті домовленості, за яким команда повинна працювати з беклогом проекту в Jira, виконуються максимально точно. Мова піде про чистої води моніторингу та контролі, на який, на жаль, не завжди вистачає часу і бажання. Для впровадження підходу потрібен хоча б невеликий досвід роботи з Confluence і пошуковими запитами в Jira (JQL), а також, власне, наявність обох продуктів — Confluence і Jira — у вашій корпоративній інфраструктурі. Без цього читати текст нижче немає сенсу.

Опубліковано: 28/09/18 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Поради сеньйорів: як прокачати знання junior DevOps

Поради сеньйорів — постійна рубрика, в якій досвідчені фахівці діляться практичними порадами з джуниорами — загальні лайфхаки по навчанню, які книги та ресурси читати, які навички освоювати і багато іншого. У цьому випуску говоримо про DevOps. Олег Федотов, Engineer Level 2 в CoreValue 18 років досвіду в ІТ, з них 5 — у DevOps Почнемо з того, що спочатку DevOps — це культура відносин між групами розробки та експлуатації, а не професія. І тільки згодом, природним шляхом, DevOps перемістився в розряд професії — суміші таких навичок, як системне адміністрування, програмування, використання хмарних технологій і автоматизація інфраструктури. При цьому спектр використовуваних технологій настільки широкий, що починаючому DevOps інженеру треба бути готовим присвячувати достатньо багато часу на їх вивчення.

Опубліковано: 27/09/18 @ 07:04
Розділ Різне Читати далі...

Про менталітеті датських IT-шників – розповідь українського розробника

Якщо залишити в стороні технічну сторону справи, то українське IT відрізняє дві характерні риси: Відносини айтішників з іншим суспільством. Айтишная зарплата в злиденній країні — пропуск в сите життя. Одним — «dolce vita», іншим — «оковита». Відносини айтішників між собою. Приховане змагання і бажання прикрити уражене самолюбство. Це і бажання писати тільки на самих модних мовах і технологіях («не на пыхе ж говнокодить!»), і їдкий сарказм в коментах на ДОУ, і його кристалізація у вигляді появи сайту ebanoe.it. Це проблеми дорослішання. Буває і по-іншому. Давайте порівняємо українські та датські айтишные реалії. Я прожив у Копенгагені 5 років, за цей час встиг попрацювати СТО в датському стартапі (holiday rentals industry), а також розробником в IT-відділі датської телекомпанії TV2. Є чим поділитися. Ставлення до роботи Був такий анекдот. Виходять з конференції данець з українцем (не будемо показувати пальцем).

Опубліковано: 26/09/18 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

PM дайджест #14: поради щодо підбору персоналу від Netflix, суміщення ролей тимлида і ПМа, переосмислюємо Scrum

Всім привіт! Ділюся черговою порцією цікавих матеріалів з управління проектами в першому осінньому випуску PM дайджесту! Project Management No comments: The 12 signs how to know when you're slowly but surely becoming a bad manager Чудова стаття/слайдкаст доповіді про те, як вимірювати ефективність розробників . Must Read. Нам потрібні не менеджери, а Servant Leaders! :) А якщо серйозно і без buzz-words, то поради з статті дуже розумні і обов'язкові до виконання для хорошого менеджера в 2018 році. Chief Talent Officer гаряче улюбленої нами компанії Netflix в деталях ділиться своїм досвідом і підходами до підбору нових співробітників . Top quote: Making great hires is about визнаючи проектів житлового great matches. Дві статті про Code Review: Я не згоден з одним з посилів другої статті, що Code Review — це інструмент навчання, просто тому, що навчання через Code Review подовжує процес delivery до неприпустимих для бізнесу показників.

Опубліковано: 22/09/18 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

QA дайджест #35: дослідницьке тестування API, з чого почати вивчення автоматизації та тестування атомних електростанцій

Мене звуть Максим, я працюю тестувальником ПЗ, з цікавістю стежу за подіями в світі тестування та IT. Найкорисніше збираю разом і з радістю ділюся з вами. Приємного читання! :) Почитати Раніше ця колекція ресурсів з тестування вже публікувалася тут. Але проект продовжує наповнюватися новими матеріалами, не пропустіть. Список посилань на онлайн-курси з різних тем про тестуванні З Нейронки за 5 хвилин Веб-кешування на прикладі купівлі молока в магазині Огляд інструменту з аудиту безпеки веб-додатків — Burp Suite Дослідницьке тестування API , частина 1 Дослідницьке тестування API , частина 2 10 кращих інструментів для тестування API Тестові API , щоб помацати REST-сервіси Допомагаємо виплисти : як ввести новачків у складний проект Книжкова полиця Андрія Ладутько — Rex Black, Leo van der Aalst, James L.

Опубліковано: 21/09/18 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Labs: як в Ukad створили Slack-бота для управління проектами

У рубриці DOU Labs ми запрошуємо IT-компанії ділитися досвідом власних цікавих розробок і внутрішніх технологічних ініціатив. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Challenge. В потоці щоденних завдань програмісти забувають вчасно заповнювати дані по time-reporting. Потрібен простий спосіб нагадувати членам команди про щоденному звіті, який би дозволяв розсилати повідомлення тільки тим, хто забув залогировать час. Solution. Ми розробили бота на основі Microsoft Bot Framework, який щодня в 11:00 перевіряє, що time report внесено в систему обліку. У противному разі він повідомляє працівника про це особистим повідомленням в корпоративний Slack. Про розробку бота і розповімо у статті. Реалізація Ukad slack-бот побудований на Microsoft Bot Framework . Цей фреймворк підходить для різних платформ, не вимагаючи окремої реалізації функціоналу для кожної.

Опубліковано: 20/09/18 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Туторіал з налаштування Rails-додатків на Amazon EC2 з Chef. Частина 1

Всім привіт! Мене звати Ярослав Безрукавий, я — Ruby/JavaScript розробник у RubyGarage . Цією статтею хочу розпочати цикл туторіалів із розгортання Rails-додатків. Ідея такого туторіалу прийшла до мене тоді, коли я робив перші спроби знайомства із DevOps. Коли я тільки починав, мені складно було зрозуміти, з чого складається процес розгортання додатків, та я ніяк не міг знайті ресурс, де інформація викладалася б зрозумілою мовою для новачків. Іншими словами, я мусів збирати потрібну мені інформацію по частинах, як пазл. Одним із перших інструментів для розгортання додатків, який я спробував опанувати, був Chef. І це було нелегко. Усі статті про налаштування інфраструктури, що я бачив, розглядали або лише певну частину всього процесу, або примітивні задачі, котрі не малі практичного застосування. Таким чином, щоб отримати повну картину застосування Chef для розгортання Rails-додатків, я повинен був подивитись тисячі джерел та прикладів коду на GitHub.

Опубліковано: 19/09/18 @ 10:05
Розділ Різне Читати далі...

Будуємо сильну команду: від 0 до 100

[Дмитро Зінов'єв — Software Engineering Manager в EPAM, 11 років в IT] Всім привіт! У цій статті я хочу поділитися практиками побудови сильних команд, які я зібрав за 12 років роботи в цій сфері. Моя розповідь буде в контексті компаній, які успадковують сервісну модель з можливістю розширення зони відповідальності до рівня консалтингу. Історія моєї команди Чотири роки тому ми починали роботу командою 20 хлопців. Був тільки потенціал і нестримне бажання ростити експертизу, щоб мати можливість працювати з проектами будь-якої складності і технологічних стеків. Мета була працювати на перспективу, не потопаючи в поточній реальності. Крок за кроком, квартал за кварталом ми побудували ці процеси. Через два роки повторили цю стратегію з двома новими дисциплінами в нашій команді. Зараз у мене в команді більше 170 чудових і компетентних фахівців. 80% команди продовжує розвивати і інвестувати в практику на регулярній основі.

Опубліковано: 18/09/18 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Кейс: від 0 до 25000 чоловік в місяць для сайту клініки лазерної медицини

Клієнт Клініка лазерної медицини і хірургії. Розташована в Києві. Оновлені результати Перший кейс за цим проектом ми опублікували у вересні 2017. Кейс: від 0 до 13000 чоловік в місяць для сайту клініки лазерної медицини. Через рік ми показуємо оновлені дані. Дані для порівняння: липень 2017 — липень 2018: липень 2017 липень 2018 Всього відвідувань 22304 39886 Відвідувань з пошуковиків 10303 21260 Семантичних груп в роботі 64 86 Запити в топ 10 483 905 топ 5 374 704 топ 3 287 495 Додані у просування групи запитів — високо конкурентні. Незважаючи на це, кількість запитів в топ 10 Гугла збільшилася на 87% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, топ 5 +88%, топ 3 +72%. Органічний трафік з пошукачів зріс на 98%. На момент публікації кейса відсоток виведення в топ 10 Гугл від загального числа запитів становить 52%: Падіння загального відсотка виведення на графіку — періоди додавання нових пріоритетних семантичних груп у просування. Т. к.

Опубліковано: 18/09/18 @ 08:17
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163