Туторіал з налаштування Rails-додатків на Amazon EC2 з Chef. Частина 3

Усім привіт! Ця стаття завершує цикл туторіалів із розгортання Rails-додатків за допомогою платформи автоматизації Chef та Amazon EC2. Скориставшись знаннями, отриманими у попередніх частинах нашого циклу, ми закінчимо писати cookbooks і захистимо наш сервер. Ми також пройдемо весь цикл розгортання нашого Spree-додатка. Попередні випуски циклу: частина 1 , частина 2 . Налаштування безпеки Щоб захистити додаток, вам необхідно встановити й налаштувати OpenSSH на цьому етапі. OpenSSH Щоб увімкнути автентифікацію за допомогою SSH, встановіть OpenSSH за допомогою openssh cookbook. Додайте необхідні залежності в Berksfile. cookbook 'openssh', '~> 2.6.1' Створіть cookbook. mkdir site-cookbooks/app-openssh Встановіть метадані для cookbook. touch site-cookbooks/app-openssh/metadata.rb # site-cookbooks/app-openssh/metadata.rb name 'app-openssh' version '0.1.0' depends 'openssh' Створіть атрибути за стандартним cookbook налаштуванням.

Опубліковано: 02/11/18 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Перегляд бізнес-моделі через 3 дні після старту реклами в Фейсбуці

Клієнт Німецька парфумерія та продукти гігієни, поширювані по МLM-моделі. Наше завдання Забезпечити ліди для побудови онлайн-бізнесу клієнта. Преамбула Клієнт провів невеликий тест бізнес-моделі в офлайні і звернувся до нас для запуску в онлайні. Сайт ще розроблявся і не був готовий. Ми запропонували стартувати з кампанії Lead Ads в Фейсбуці. Такий тип реклами дозволяє отримувати ліди без переходу користувачів на сайт. Кампанія планувалася на 2-3 місяці. За цей час ми повинні були підготувати схему сайту і рекомендації по контенту. Очікування клієнта Отримати за перший місяць близько 7 клієнтів. З урахуванням прогнозу показника конверсії це близько 50 лідов. Рекламна кампанія Шукати і досліджувати потенційну аудиторію не довелося, так як клієнт добре розумів хто його покупці. Наше завдання полягало у визначенні цих людей у Фейсбуці і Инстаграме. Для цього ми зібрали три тестові аудиторії з принципово різними інтересами.

Опубліковано: 01/11/18 @ 10:21
Розділ Різне Читати далі...

Финстрип за Жовтень 2018, інфо-сайти. Вперше 100К+

1$=65,5 р. Монетизація РМЯ, Adsense і трохи пушей в кінці місяця 1. «медицина-1»
Траф середньодобовий: 15722 (пройшов. міс 13737);
Всього статей: 859;
Дохід: 96411 (минулий міс 73700 руб);
Дохід на 1К уніків: 210 руб.

2. «медицина-2»
Траф середньодобовий: 2228 (пройшов. міс 1778);
Всього статей: 411;
Дохід: 10680 (минулий міс 7191 руб);
Дохід на 1К уніків: 165 крб. 3. «туризм»
Траф середньодобовий: 884 (пройшов. міс 455);
Всього статей: Нових статей — 8; Інші 250 з 2013 року.
Дохід: 5097 (минулий міс 2075 руб);
Дохід на 1К уніків: 198 руб. 4. «медицина-3»
Траф середньодобовий: 0;
Всього статей: 48;
Дохід: 0 Усього опубліковано за жовтень 59 статей. Разом за Жовтень: 112188
пройшов міс 83000 Розподіл трафіку: 40 на 60 google/яндекс Розподіл доходу: 55% адсенс, 45% рмя. І трохи пушей, десь 5% в цьому місяці від загальної суми.

Опубліковано: 01/11/18 @ 07:01
Розділ Різне Читати далі...

Чому Java все ще не торт. Yet

Всім привіт. Місяць тому вийшла Java 11. Все круто. 6-місячний реліз працює. Платформа справді почала швидко розвиватися та обростати новими фічами. Ось, наприклад, повний список з 90 фіч, які з'явилися в одинадцатке. В основному це зміни на рівні JVM, але, по суті, це фундамент для майбутніх булочок. У цьому пості я б хотів показати, чого ще дуже не вистачає пересічному Java-розробнику при щоденній розробці. Це, швидше, просто думки в слух про те, що хотілося б побачити в найближчих релізах, так як особисто я з цими конструкціями працюю досить часто. Поїхали. Pattern matching Мабуть, єдина конструкція з усього списку, яку я використовую майже кожен день: if (obj instanceof Device) { Device device = (Device) obj; ... } Для нас, як розробників, цілком очевидно, що якщо ми зробили перевірку на тип змінної і вона пройшла, то ми цілком можемо оперувати змінної як об'єктом цього типу. Зараз же ми постійно повинні призводити змінну до потрібного типу явно.

Опубліковано: 31/10/18 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Hobby: Мотоподорожі — незамінний інструмент для звільнення мозку від зайвого

[DOU Hobby — рубрика про нетехнічні проекти IT-фахівців: творчість, цікаві хобі та інші lifestyle-досягнення. Якщо вам є про що розповісти — пишіть на valentina@dou.ua ] Дмитро Заяць , Senior Software Engineering Manager з EPAM Lviv, проїхав десятки тисяч кілометрів мотоциклом. Він ділиться порадами, як спланувати подорож, які ресурси при цьому використовувати та що взяти до уваги початківцям. — Дмитре, коли і як саме почалося ваше захоплення мотоподорожами? Усі мотоподорожі починаються однаково — з придбання мотоцикла :) Сонячного листопада 2010-го року протягом тижня я спромігся прийняти рішення про те, що хочу поповнити ряди мотоциклістів. Тож підшукав гідний апарат, придбав його та перегнавши до власного гаража. — Так а звідки з'єднання з'явилося бажання придбати мотоцикл? Історія про «Яву» в селі і мріяння про мотоцикл — це було не про мене. Навіть більше, я поділяв поширену думку про смертників на двох колесах.

Опубліковано: 30/10/18 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Здрастуй, прогер, Новий рік! Микроколонка про неминучих корпоративах з рекомендаціями

TL;DR: Корпоратив — як секс, повинен бути за обопільною згодою. І таки так, є небанальні рішення. В кінці — апдейт на мою серіалу і трохи гумору. Disclaimer: для тих, хто вважає, що поганий секс краще ніякого сексу... NSFW, складно развидеть, я вас попередив — дивитися тут . Ну або більш м'яка версія про чай, для підлітків. Кожен рік у себе в стрічці я бачу стриманий мат з приводу «ааа, знову нас тягнуть на корпоратив». Мат стриманий, так як «справжньому чоловікові» не слід показувати свої справжні емоції. А визнавати, що вас можна насильно змусити — ну от зовсім ганьба. До речі, обидва пункти дуже сумнівні з точки зору психологічного здоров'я і роблять людину уразливою для маніпуляцій. Одночасно з цим йдуть стримані коменти від дівчат-HR: «Все на цьому корпоративі будуть веселитися, а нам там працювати і забезпечувати веселощі. Відповідати за чужі емоції — це взагалі завідомо глухий кут. Тато, забери мене звідси».

Опубліковано: 29/10/18 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Скільки можна підняти на пуш підписки? І потім зрости на 50% ;)

Я дуже пошкодував, що не почав збирати свою базу пушей ще пару місяців тому, але краще пізно, ніж ніколи. Трохи інформації для тих, хто в танку — пуш підписка це коли ваш сайт відкриває людина з ПК або мобільного телефону і йому з'являється всплывашка , яка просить дозволити або заборонити надсилати оновлення з цього сайту. Всплывашка виглядає не дратівливо, плюс користувачі зазвичай хочуть бути в курсі новин сайту, тому підписуються активно. Після того, як користувач потрапив до вас у базу, ви можете відправляти йому пуш повідомлення , вони спливають у брайзере на ПК або на мобільному. Можна відправляти будь-яку інфу: новини, рекламу, довільні посилання.
Скільки вже зумів підняти я? Я почав збирати базу через сервіс RealBig 10 жовтня і на даний момент у мене 7683 активних передплатників. Нижче наведу скрін графіка зростання: В середньому в день підписується близько 500-550 людина при добовому трафіку близько 20К уніків.

Опубліковано: 26/10/18 @ 05:37
Розділ Різне Читати далі...

Країна стартапів та інтровертних людей. Чому я обрав для життя Естонію

Привіт, мене звуть Олександр Климанов. До того, як переїхати в Естонію, я пройшовся багатьма українськими аутсорсингами: EPAM, Luxoft, Ciklum. У 2014-му почав шукати роботу девелопером у Європі. Моя головна мотивація — хотів пожити в новій країні, набратися досвіду, пізнати інші культури, поспілкуватися з людьми. Мав профайл на Djinni , відгукнувся на чотири пропозиції. Успішно пройшов чотири співбесіди: на дві вакансії в Німеччині та дві — в Естонії. Оскільки раніше вже працював з німцями, зупинив свій вибір на естонському стартапі TransferWise — і це було найкраще рішення в моєму житті. У цій статті розповім про особливості роботи там і чому я хотів би залишися в Естонії жити назавжди. Співбесіди У TransferWise, молодому на той час стартапі (тоді 160 працівників, із них — 34 девелопери) мені запропонували меншу порівняно з іншими офферами зарплату, але з опціонами. Це було взимку 2014-го. Погодився, бо вирішив: я молодий, зіграю в рулетку.

Опубліковано: 22/10/18 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Як святкують Хеллоуїн в Америці (30 фото)

Как празднуют Хэллоуин в Америке Дорогі друзі, сьогодні я розповім про те, як святкують Хеллоуїн в Америці. Ви також можете почитати інші мої спогади про Америку в рубриці Пригоди - Як я три тижні був бездомним у Нью Йорку і Як я тікав від негрів в Гарлемі . Свято Хеллоуїн (Halloween) сягає своїм корінням у традиції давніх кельтів і святкується в ніч з 31 жовтня на 1 листопада. Хеллоуїн дуже популярний в англомовних країнах. Мені довелося побувати на одному такому святкуванні, коли я жив у Флориді. Американці серйозно ставляться до цього свята і задовго готують свої костюми на Хеллоуїн. Костюми виходять найрізноманітніші, що буде видно по моєму фотоотчету. Тут я з оригінальною парою в готичних костюмах: Костюми на Halloween у мене не було, і я пішов на свято у своїй формі розвізника піци «Папа Джонс». Для посилення ефекту я склеїв докупи три порожні коробки з-під піци і носив їх із собою.

Опубліковано: 22/10/18 @ 06:10
Розділ Різне Читати далі...

Туторіал з налаштування Rails-додатків на Amazon EC2 з Chef. Частина 2

Це друга частина нашого поглибленого туторіалу з розгортання Rails-додатків на Amazon EC2 за допомогою Сhef. У попередній частині ви дізналися про основні поняття інфраструктури як кодом та основні компоненти репозиторію Chef. Ми також почали описувати базову конфігурацію вашого сервера, таку як конфігурація для пакетів даних та середовища. У цій частині ми покажемо, як написати власні cookbooks. Крім того, ми пояснимо поняття wrapper-cookbook з використанням скриптів для встановлення й налаштування бази даних PostgreSQL та іншого програмного забезпечення, необхідного для правильної роботи сервера й додатка на ньому. Отже, почнімо. Базова установка Для початку розглянємо основні компоненти: ім'я хоста (Hostname); атрибути проекту (Project attributes); групи користувачів; Sudo privilege. Ім'я хоста На сторінці cookbook буде вказано ім'я хоста для вашого сервера. Для цього використовуйте готовий cookbook chef_hostname . Потім напишіть wrapper cookbook для цієї задачі.

Опубліковано: 19/10/18 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Технологія P4: чи стане вона майбутнім Software Defined Networking

Відколи бізнеси почали перетворювати ІТ-інфраструктури в хмарні середовища, відчувається їхнє прагнення мати все більше і більше контролю над своїми ятерами. Донедавна з цим справлявся SDN (Software Defined Networking), проте його потенціал був суттєво обмежений негнучкістю мережевого обладнання. Це і підштовхнуло networking-спільноту створити програмоване обладнання, яке б замінило традиційні світчі. В основу інновації лягло мова програмування P4. У цій статті я розказую, чі стані P4 чарівною пігулкою для мережевої індустрії та в яких випадках вона точно спрацює. Чому програмно-конфігурованим мережам (SDN) потрібен P4 Однією з ключових проблем, які намагається вирішити SDN-спільнота, є скорочення часу на впровадження нових протоколів і розширення їхнього функціоналу. Постає логічне запитання — чому це все триває так довго? Перш за все, кожен протокол повинний пройти через робочу групу IETF (Internet Engineering Task Force), що само по собі є тривалим процесом.

Опубліковано: 18/10/18 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Labs: як в IntelVerse створили AI-коуча щодо персонального розвитку

У рубриці DOU Labs ми запрошуємо IT-компанії ділитися досвідом власних цікавих розробок і внутрішніх технологічних ініціатив. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Привіт, мене звати Дмитро Мараховський, я СЗГ компанії IntelVerse. Хочу розповісти про наш проект GrowApp . Це мобільний додаток, яке з допомогою AI вибудовує індивідуальний шлях розвитку для кожної людини. Принцип продукту — допомагати користувачам здійснювати маленькі регулярні кроки для досягнення великої мети. Ми хочемо надати лідируюче рішення на базі AI, яке об'єднає і надихне всіх, хто сфокусований на якість свого життя. Ідея Кілька років тому я серйозно задумався: що мені варто робити, щоб стати краще, як правильно розвиватися. Зазвичай прискорити зростання в будь-якій області допомагає вчитель або наставник, але не завжди у людини є можливість взаємодіяти з професійним тренером. Але чому б не доручити цю роль штучного інтелекту? Так і виникла ідея створити персонального AI-коуча.

Опубліковано: 17/10/18 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Дизайнер Павло Грозян: «В Сан-Франциско і Долині ти можеш заробляти стільки, скільки захочеш»

Дизайнер Павло Грозян переїхав з Києва у Сан-Франциско в 2016 році по візі Про-1 для людей з видатними здібностями. За два роки він двічі отримував цю візу. Вперше — коли перейшов працювати з Grammarly в фінтех-стартап Zero, а вдруге — нещодавно, коли прийняв пропозицію приєднатися до спеціального проекту Reddit. — Паша, ти, напевно, один з медійних людей зі сфери IT, отримали O-1 візу і докладно розповідають про це в Мережі. Тригодинна відеозапис твоєї лекції про те, як дизайнеру переїхати в США, стала мегапопулярною. І головний твій меседж там — «Поїхати не так складно, як здається». Відео, насправді, жахлива, і я вражений, що так багато людей його подужали. І не просто подивилися, але і скористалися моїми порадами на практиці. Думаю, чоловік 15 переїхало в США, пішовши по моєму шляху. Це шок, чесно кажучи. Моя мотивація не в тому, щоб агітувати всіх емігрувати.

Опубліковано: 16/10/18 @ 07:15
Розділ Різне Читати далі...

Методика Learning 3.0: як навчатися, щоб AI не зайняв ваше місце

Всім привіт, мене звати Володимир Воробйов, я — founder і CEO в IT-компанії RubyGarage. Зовсім недавно мені довелося виступати на конференції «5 років універу за 1 день» для студентів в Дніпрі. Під час конференції спікери ділилися ефективними методиками навчання і практичними знаннями, які допомогли б студентам реалізувати себе та отримати конкурентну перевагу на ринку праці. Я в своїй доповіді розповів про тонкощі навчання співробітників всередині нашої компанії. Студенти були в захваті, тому я вирішив поділитися цією інформацією з усіма. Можливо, хтось застосує даний підхід у себе в компанії. Нові реалії Ми з вами живемо у новій реальності: інформаційна глобалізація, стрімкий технологічний прогрес, автоматизація більшості галузей, все змінюється з шаленою швидкістю. Зараз машини виконують 29% всіх завдань. Але, згідно зі звітом Всесвітнього економічного форуму , цей показник до 2022 році збільшиться до 58%.

Опубліковано: 15/10/18 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Плюси і мінуси розробки додатків на Ionic

Ionic — це технологія, що дозволяє розробляти повноцінні програми для iOS і Android. Для цього не потрібно мати глибокі знання в кожної з платформ. Звичайно ж, є деякі обмеження, але в цілому необхідно бути знайомим з Angular (популярний веб-фреймворк), щоб почати розробку програми. Для застосування стилів можна використовувати SCSS — це додасть додатком потрібний вид. У цій статті розглянемо головні переваги та недоліки Ionic. У Ionic є вбудована бібліотека стандартних елементів, які можна використовувати аналогічно елементів Bootstrap: картки, кнопки, перемикачі, сегменти, попап, поля введення, списки, сітка з рядків і колонок і т. д. За замовчуванням ці елементи змінюються так, щоб виглядати як нативні на iOS і Android, але їх вигляд можна змінювати при необхідності. Також з Ionic вам доступно безліч плагінів, які дозволяють використовувати залізо смартфона (Ionic Native/Cordova). Але не забудьте простежити, щоб ваші платформи активно підтримували вибрані плагіни.

Опубліковано: 12/10/18 @ 07:06
Розділ Різне Читати далі...

DOU Ревізор у Львові: «Центр розробки DataArt»

Цього разу DOU Ревізор завітав до львівського центру розробки DataArt — сервісної компанії, яка працює з клієнтами із різноманітних індустрій: фінанси, охорона здоров'я, туризм, телеком, медіа та інтернет промов. DataArt об'єднання єднує досвід понад 2600 фахівців із 20-ти міст Західної та Східної Європи, США, Латинської Америки. В Україні компанія представлена у Дніпрі, Києві, Львові, Одесі, Харкові та Херсоні. Львівський офіс наразі налічує 150 осіб, з них 140 — технічні спеціалісти. Усього DataArt в Україні об'єднання єднує понад 1300 людей. В околицях та поблизу Офіс компанії знаходиться на 5-му поверсі будівлі за адресою вул. Смаль-Стоцького, 1. Її вигляд ззовні та всередині дуже відрізняється. Якщо дивитися з вулиці — схоже на радянський будинок, а від якщо переступити поріг офісу — потрапляєш у сучасну епоху. Як стверджують представники компанії, у Львові взагалі дуже складно знайті офіс на 100+ спеціалістів. Поблизу офісу невеликий вибір закладів, де можна перекусити.

Опубліковано: 10/10/18 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Тайм-менеджмент для IT-фахівців. Як працювати ефективніше і все встигати

Тайм-менеджмент, або управління часом, все більш затребуваний навичка в сучасному світі, але для багатьох людей це поняття все ще оповите таємницею. Простою мовою тайм-менеджмент — це наука про те, як правильно розпоряджатися своїм часом, використовуючи його максимально ефективно. Як бути найбільш продуктивним і витрачати мінімум ресурсів, чи це час, енергія або матеріальні засоби. Image Source: ismaeloo 4 В першу чергу стаття призначена для фахівців IT-сфери, але викладені принципи може використовувати кожен, хто прагне покращити свої навички та якість життя. Стаття не претендує на науковість. У ній я об'єднав як роздуми філософів і відомих авторів, так і умовиводи, які вивів зі свого досвіду використання технік тайм-менеджменту. Про техніку і способи підвищити особисту ефективність Я постарався зібрати для вас найбільш стоять правила і техніки.

Опубліковано: 08/10/18 @ 07:56
Розділ Різне Читати далі...

C++ дайджест #8: Qt та Unit tests

Привіт, мої любі сішники! Цього разу продовжимо підвищувати нашу кваліфікацію з Qt, розглянємо фреймворки та бібліотеки для Unit tests та, як завжди, декілька статей про нові стандарти З++ та улюблені інструменти для розробки. Починаємо? :) Qt Qt based multithreading requester
У цій статті описано створення системи запит-відповідь на основі сигналів та слотів Qt у різних потоках. А самі лямди в Qt для слотів розглядаються тут . Thread Delegation in Qt
Автор пропонує спрощення в один рядок для передачі QObject в інший потік. Продовження статті . What the Heck is Qt Quick's Model View Architecture
Гарний огляд Model View здебільшого на основі аналогій з WPF. Детальний опис QML Engine в серіії від KDAB: частина 1 , частина 2 , частина 3 , частина 4 . Пояснюється робота з макросом QStringLiteral: QStringLiteral explained ; Qt Weekly #13: QStringLiteral . Creating Custom Widgets
Корисний с?еск-list того, що ми можемо зробити, створюючи Custom Widgets .

Опубліковано: 05/10/18 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Labs: як в EPAM створили Delivery Platform – акселератор для старту проектів

У рубриці DOU Labs ми запрошуємо IT-компанії ділитися досвідом власних цікавих розробок і внутрішніх технологічних ініціатив. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Привіт. Мене звуть Євген Моспан, працюю Solution Architect в компанії EPAM. Сьогодні я хочу розповісти про проект під назвою EPAM Delivery Platform, метою якого — мінімізувати час для побудови на проекті ефективних CI/CD практик. Ідея проекту Напевно кожен з вас спостерігав таку картину. Починається новий проект, у всіх амбітні плани зробити світ краще використовувати перевірені практики з попередніх проектів, побудувати CI/CD своєї мрії. Загалом, за все хороше, проти всього поганого. Впевнений, що є проекти, на яких виходить втілити ці мрії в реальність, але є й такі, на яких це не вдається в силу різних причин. Наприклад, команда не може домовитися, тому що у всіх різне уявлення про хороше, у замовника специфічна інфраструктура і т. д. і т. п.

Опубліковано: 04/10/18 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Финстрип за Вересень 2018. 83К

1$=65р. Монетизація тільки РМЯ і Adsense 1. «медицина-1»
Траф середньодобовий: 13737 (пройшов. міс 14566);
Всього статей: 810;
Дохід: 73700 (минулий міс 69633 руб);
Дохід на 1К уніків: 190 руб. 2. «медицина-2»
Траф середньодобовий: 1778 (пройшов. міс 1241);
Всього статей: 410;
Дохід: 7191 (минулий міс 5284 руб);
Дохід на 1К уніків: 143 руб. 3. «туризм»
Траф середньодобовий: 455(пройшов. міс 349);
Всього статей: Нових статей — 8; Інші 250 з 2013 року.
Дохід: 2075 (минулий міс 1436 руб);
Дохід на 1К уніків: 162 руб. 4. «медицина-3»
Траф середньодобовий: 0;
Всього статей: 40;
Дохід: 0 Усього опубліковано за вересень 59 статей. Разом за Вересень: 83000
пройшов міс 76353 контекст + 21000 (прямі реклы)=97353 Розподіл трафіку: 50 на 50 google/яндекс Розподіл доходу: 60% адсенс, 40% рмя.

Опубліковано: 03/10/18 @ 01:09
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175